NCAA csevegő

34 feliratkozó

több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 833 — No es importante
Nemtudom volt-e már ilyen itt, ha igen bocsi.

***************/zavi27
bleacher reportról elvből nem linkelünk cikket, pláne ha ilyen butaságJJ Tiller
Miért nem lehet onnan cikket linkelni?zavi27
mert iszonyúan igénytelen a cikkek zöme, javarészt elfogult szurkolók virtuális tollából, melyek a walterfootballhoz hasonlóan többet ártanak, mint használnak, igazi kattintásgenerálók, mögöttes tartalom nélkül

a stadionos lista is tele téves információkkal, ötletnek jó, hogy írjak erről a témáról is egy cikket, de sorrendbe állítani a 124 pályát nevetséges dolog, pláne mikor pl. a története során egyetlen telt házas meccset játszó, otthoni találkozóin negyed/félházzal futó Kent State-nél ilyet olvas az ember, hogy the Golden Flashes certainly have a home field advantage in here...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 671 — Amerikai sportok rajongója
Nemtudom volt-e már ilyen itt, ha igen bocsi.

***************/zavi27
bleacher reportról elvből nem linkelünk cikket, pláne ha ilyen butaságJJ Tiller
Miért nem lehet onnan cikket linkelni? Amúgy twitteren volt kirakva az ESPN College és NCAAFB által. Nyílván nem a rangsor a lényeg, de mondjuk talán az összes első osztályú stadion neve, fotója. pár infó róla azért érdekes lehet.
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 833 — No es importante
Nemtudom volt-e már ilyen itt, ha igen bocsi.

***************/zavi27
bleacher reportról elvből nem linkelünk cikket, pláne ha ilyen butaság


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 671 — Amerikai sportok rajongója
Nemtudom volt-e már ilyen itt, ha igen bocsi.

***************/
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 833 — No es importante
Statement by the Eleven Conference Commissioners and the Notre Dame Athletics Directorvassadi
ezt bárhol-bármikor olvasom, elkap a röhögőgörcs, majd a szokásos bullshit után a szűnni nem akaró migrén

status quo se lesz, de olyan durva süketelés megy a kiskirályoktól (hat bcs-komisszár + notre dame ad + bcs szóvivő), hogy én feladtam az ezzel való fogalkozást, nem is playoff lesz, hanem " négy csapatos esemény", semleges helyszínen rendezett elődöntőkkel, mert pár stadion "túl kicsi lenne", január elejei döntővel, hogy " az egyetemek ne veszítsék el integritásukat"


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 566
Statement by the Eleven Conference Commissioners and the Notre Dame Athletics Director

"As part of our deliberations, we have carefully considered a number of concepts concerning the post-season structure for the BCS. From the start, we set out to protect college football’s unique regular season which we see as the best regular season in sports. We are also mindful of the bowl tradition and seek to create a structure that continues to reward student-athletes with meaningful bowl appearances.

"Having carefully reviewed calendars and schedules, we believe that either an 8-team or a 16-team playoff would diminish the regular season and harm the bowls. College football’s regular season is too important to diminish and we do not believe it’s in the best interest of student-athletes, fans, or alumni to harm the regular season.

"Accordingly, as we proceed to review our options for improving the post-season, we have taken off the table both an 8-team and a 16-team playoff.

"We will continue to meet and review the exact structure for what a new post-season could look like. We are making substantial progress. We will present to our conferences a very small number of four-team options, each of which could be carried out in a number of ways.

"We have discussed in detail the advantages and disadvantages of in-bowl or out-of-bowl games.
We have discussed in detail the advantages and disadvantages of campus sites or neutral sites. We have discussed in detail the advantages and disadvantages of various ways to rank or qualify teams.

"Our process is proceeding as we have planned and we look forward to further conversations."
több mint 12 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 113 — Tyrone Creek
http://www.gamedayvote.com/

tessék szavazni, hogy melyik campuson forgassák a College GameDay promófilmet.
több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Nem akarok ezért külön Penn State topikot létrehozni, ezért ide írom.

A Sandusky-ügyben túl sok minden nem történt az utóbbi hónapokban. Csak három apróság.

- Az ügy bírósági tárgyalása június 5-én kezdődik.

- Gratula Sara Ganimnek és a harrisburgi Patriot-News stábjának, akik a minap Pulitzer-díjat kaptak a Sandusky-ügyben nyújtott újságírói tevékenységükért.

- Április elején egy nagyobb lélegzetű oknyomozó cikk jelent meg az ESPN Magazine-ban Don Van Natta jóvoltából, aki főként a Spanier és Paterno kirúgását övező hatalmi harcot, illetve Tom Corbett kormányzó (korábban államügyész) szerepét boncolgatja.

Fight on State : in wake of scandal, power struggle spread from Penn State campus to state capital
http://espn.go.com/espn/otl/story/_/id/7770996/in-wake-joe-paterno-death-sandusky-sex-abuse-scandal-power-struggle-spread-penn-state-state-capital

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 833 — No es importante
mivel 2015-től jelentősen változnak a beiratkozási szabályok az NCAA-ben, és úgyse írtam még erről a témáról sehol, a blogom következő cikke az eligibility fogalmat járja majd körbe

ACT, SAT, GPA... lehet tűkön ülve várni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 833 — No es importante
na és akkor az utópia utópiája: 2 osztály, 32-32 csapattal, kiesés/feljutással 😀 (kosárlabdában persze kicsit máshogy nézne ki, de ebben a szerkezetben követnék a legtöbben itthon az "egyetemi" futballt, ebben biztos vagyok)

Division 1
West: Oregon, USC, Nebraska, Texas A&M, Kansas, Washington, Texas, Oklahoma
South: Alabama, Miami, Auburn, Ole Miss, Florida, Florida State, Georgia, LSU
North: Maryland, Syracuse, Ohio State, Penn State, West Virginia, Virginia Tech, Notre Dame, Michigan
+ "konf": Wisconsin, Illinois, Iowa, Tennessee, Kentucky, Arkansas, North Carolina, Clemson



Division 2

West: UNLV, California, UCLA, San Diego State, Oregon State, Utah, Boise State, Hawaii
South: Miss State, TCU, Texas Tech, Baylor, Arizona, Arizona State, New Mexico, Oklahoma State
North: Pittsburgh, UConn, East Carolina, NC State, South Carolina, Georgia Tech, South Florida, Memphis
+ "konf": Kansas State, Louisville, Cincinnati, Missouri, Indiana, Colorado, Michigan State, Minnesota



NFL: profik, NFAA: félprofik, NCAA: amatőrök 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 833 — No es importante
Aha, a Washingtont nem vettem észre, ha az állam csak egy csapat tarthat el akk kérek egy Kansas <-> KSU cserét 😊empty taxi
kosárlabdában nem egy szint a két csapat, a Kansas State ráadásul Bill Snyder megjelenéséig futballban a leggyatrább programok közé tartozott, és erősen kérdéses, hogy nélküle valaha is erős tud lenni a Wildcatsjjncaa
Ez igaz. Csak football programokban gondolkodtam, azért javasoltam a cserét. Btw sajnálnám ha külön csopba kerülne a Michigan és az OSU.empty taxi
az lenne a legkevesebb, 7 tagú csoportoknál, 12 meccses alapszakaszban bőven jutna hely egy-egy nonkonf rivalizálásnak 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 682 — tracker ember
a Washington benne van a 42-ben, a Cal, BC, GT, Pitt négyest elit iskolának tartom, őket ezért hagytam ki
az Okie State (ahogy az Arizona) pedig azért nem került be az "elit ligába", mert az adott állam nem tudna eltartani két NFCAA csapatot 😊jjncaa
Aha, a Washingtont nem vettem észre, ha az állam csak egy csapat tarthat el akk kérek egy Kansas <-> KSU cserét 😊empty taxi
kosárlabdában nem egy szint a két csapat, a Kansas State ráadásul Bill Snyder megjelenéséig futballban a leggyatrább programok közé tartozott, és erősen kérdéses, hogy nélküle valaha is erős tud lenni a Wildcatsjjncaa
Ez igaz. Csak football programokban gondolkodtam, azért javasoltam a cserét. Btw sajnálnám ha külön csopba kerülne a Michigan és az OSU.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 833 — No es importante
Érdekes gondolat.
Én személy szerint hozzácsapnám még a Cal, BC, GT, Pitt, Okie State, Washington hatost és akk legyenek 8-asak a csoportok.empty taxi
a Washington benne van a 42-ben, a Cal, BC, GT, Pitt négyest elit iskolának tartom, őket ezért hagytam ki
az Okie State (ahogy az Arizona) pedig azért nem került be az "elit ligába", mert az adott állam nem tudna eltartani két NFCAA csapatot 😊jjncaa
Aha, a Washingtont nem vettem észre, ha az állam csak egy csapat tarthat el akk kérek egy Kansas <-> KSU cserét 😊empty taxi
kosárlabdában nem egy szint a két csapat, a Kansas State ráadásul Bill Snyder megjelenéséig futballban a leggyatrább programok közé tartozott, és erősen kérdéses, hogy nélküle valaha is erős tud lenni a Wildcats


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 682 — tracker ember
Érdekes gondolat.
Én személy szerint hozzácsapnám még a Cal, BC, GT, Pitt, Okie State, Washington hatost és akk legyenek 8-asak a csoportok.empty taxi
a Washington benne van a 42-ben, a Cal, BC, GT, Pitt négyest elit iskolának tartom, őket ezért hagytam ki
az Okie State (ahogy az Arizona) pedig azért nem került be az "elit ligába", mert az adott állam nem tudna eltartani két NFCAA csapatot 😊jjncaa
Aha, a Washingtont nem vettem észre, ha az állam csak egy csapat tarthat el akk kérek egy Kansas <-> KSU cserét 😊


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 833 — No es importante
Érdekes gondolat.
Én személy szerint hozzácsapnám még a Cal, BC, GT, Pitt, Okie State, Washington hatost és akk legyenek 8-asak a csoportok.empty taxi
a Washington benne van a 42-ben, a Cal, BC, GT, Pitt négyest elit iskolának tartom, őket ezért hagytam ki
az Okie State (ahogy az Arizona) pedig azért nem került be az "elit ligába", mert az adott állam nem tudna eltartani két NFCAA csapatot 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 682 — tracker ember
Érdekes gondolat.
Én személy szerint hozzácsapnám még a Cal, BC, GT, Pitt, Okie State, Washington hatost és akk legyenek 8-asak a csoportok.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 833 — No es importante
Megalkottam az NCAA utópiát 😊 Véleményem szerint az egyetemi sportot csak úgy lehetne tisztába tenni, ha fő renitensek egyszerűen kiválnának a bajnokságból, és alapítanának egy új, félprofi ligát (aki azt hiszi, hogy teljesen képtelen az ötlet, annak elmondom, hogy jelenleg is beszélnek ehhez hasonlóról és a 80-as években kis híján meg is történt)

42 csapat, 6 darab 7 tagú csoport, földrajzi felosztással

Northeast: Maryland, UConn, Syracuse, West Virginia, Virginia Tech, Penn State, Ohio State
High North: Illinois, Iowa, Michigan, Michigan State, Minnesota, Wisconsin, Notre Dame
Southeast: Florida, Florida State, Miami, Georgia, Clemson, South Carolina, North Carolina
Deep South: Ole Miss, Miss State, Arkansas, Auburn, Alabama, Tennessee, LSU
Midwest: Kansas, Missouri, Nebraska, Oklahoma, Texas, Texas A&M, Kentucky
West: Utah, Arizona State, Oregon, USC, Washington, Boise State, Colorado



aki kimaradt, lemaradt (ami nem is lenne feltétlenül baj...) 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 833 — No es importante
Még mindig nem tudom eldönteni, hogy ez vicc vagy halálosan komoly. :rolleyes:
Új Cy-Hawk trophy:
DoM
ezt ugye végül szurkolói nyomásra kukába dobták, itt lehet megszavazni háromból a legjobbat 😊
http://www.iowacorncyhawkseries.com/vote


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 833 — No es importante
hirtelen jött ötletből írtam egy ilyet
Osztályváltás az NCAA-ben


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Na adok egy pozitívat, bár engem a tradíciók érdekel nagyon, ebben a témában aztán lehet mit írni.
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 833 — No es importante
Az NCAA

történelem, sportágak, Title IX, March Madness, mindent belegyúrtam
kissé tömény lett, de informatívjjncaa
a sorozat következő részei:
- Nők az NCAA-ben
- marching band
- tailgating
- tradíciók
- A Heisman

ÚJ CIKK!


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 833 — No es importante
... és az egész "student-athlete" féle hazugság egy tőről fakad: hogy a játékosok ne alapíthassanak szakszervezetet

az ötlet amúgy jó, de mivel nyilvánvalóan azonnal elválasztaná a tanulni vágyó sportolókat a csak a karrierükre koncentrálóktól, így nem megvalósítható


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Football and Swahili by Joe Nocera

http://www.nytimes.com/2012/04/10/opinion/nocera-football-and-swahili.html?_r=1&ref=opinion#

"Why not allow football players to major in, well, football? This is a solution put forth by John Kilbourne, a professor of movement science at Grand Valley State University in Michigan. Kilbourne, a former dance major, points out that college dancers can focus almost exclusively on the thing they are passionate about — even though the vast majority will not ultimately be professional dancers. Why is it so terrible to think of a football player doing likewise? Surely they could get more from a course in, say, “racism and football” than in most of what they are now forced to take.

There is another way to come at this. It requires tossing the “student-athlete” pretense overboard and being honest about the revenue-generating role athletes play — and the fact that many are ill equipped to do college work. Ellen Staurowsky, a professor of sports management at Drexel University in Philadelphia, has proposed “reimagining” the college system to acknowledge that football and basketball players are employees first and students a distant second. In her model, players would get paid something — and if they chose to pursue a college education, that would be an extra benefit. If they needed remedial reading and math instead of Shakespeare, the university would provide that, even if it didn’t ultimately lead to a college degree.

“All of the problems in college sports stem from one root cause,” she told me recently. “It is all built on a lie.”

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 833 — No es importante
Még nem olvastam el, de amint időm lesz sort kerítek rá.

SHOULD COLLEGE ATHLETES GET PAID? - THE GREAT DEBATE

http://www.businessinsider.com/the-great-debate-sports-2012-3Szabler
én csak azt nem értem, hogy tudja (tudná...) elmagyarázni egy évi 6 millió dollárt kereső edző játékosának, hogy "fiam, rendkívül sokat dolgozol és jó vagy, de elégedj meg az ösztöndíjaddal, sokat ér az ám"


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Még nem olvastam el, de amint időm lesz sort kerítek rá.

SHOULD COLLEGE ATHLETES GET PAID? - THE GREAT DEBATE

http://www.businessinsider.com/the-great-debate-sports-2012-3

Report all obscene mail to your Potsmaster!