NCAA csevegő

34 feliratkozó

több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 658 — tracker ember
Ha az y az a BYU akk mindet 😊


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
én. a Boston Collegból mondjuk nem sok látszik, de sztem így is csak 38, nem 48 😛
Maryland helyett egyébként nálam a California simán beférne :/
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 766 — No es importante
A pár napja említett "kalapozós" kiemelésből elindulva csináltam egy ilyen térképet, na ki ismeri fel mind a 48 logót? 😊



Ezeket a csapatokat "ajánlanám" első körben megismerésre, az egyszerűség kedvéért (és ennek az oltárán adózva maradt ki pl. a California vagy a Texas A&M...)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
TheMileHighCity 1 906 — Colorado Governor
Az egyetemi sportrajongók figyelmébe ajánlanám az év coloradói college sportoló választást! 😊
Jó lenne, ha minél többen részt vennétek benne, mert igyekszem minél több embert rászoktatni a college világra (a profi marketingligák helyett), kíváncsi vagyok milyen eredménnyel halad a project, és persze nem árt díjazni sem a rendíthetetlen helyi egyetemi harcosokat sem, és mindannyiszor megemlékezni nagyságukról és utánozhatatlanságukról. 😊

http://denversports.blog.hu/2012/06/01/az_ev_coloradoi_egyetemi_sportoloja_valasztas_2011_2012TheMileHighCity
Már csak ma éjfélig lehet szavazni, aki nem szeretne lemaradni, feltétlen adja még le a voksait! 😉


Denver Sports Blog
Denver Sports Blog twitter
Get In The Ring
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 766 — No es importante
Így első látásra (a szempontjaid alapján): Washington - overrated, Boise State, BYU, Utah - underrated.Dzsokijuing
a Huskies volt már nemzeti bajnok, uralják a washingtoni piacot, most építenek "új" szuperarénát, nagyvárosi csapatként egyértelműen az 1. kalapban a helyük, mégha mostanában nem is jött ki nekik a lépés

a Boise remélem vicc volt, a Utah-nak is van még lemaradása a nagyokhoz képest (eredményekben és pénzügyekben egyaránt), a BYU talán, de ők most a független státusz rosszabbik részén állnak (és non-BCS-esek), attól mert különlegesek, még nem kerülnek a "nagycsapatok" közéjjncaa
A 2. kalapos Syracuse-nak ugyanúgy 10 jó éve volt, mint a Broncosnak, csak a múltban, a BYU-nak meg ugyanúgy van 1 nemzeti bajnoki címe. Lehet, hogy az Orange van magasan az Express miatt 😊Dzsokijuing
Division I-A All-Time Wins


bár a győzelmi aránynál a Cuse és a PITT kilóg lefelé, de a potenciál mindkét csapatban megvan


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 039 — Saturday Night Lights
Így első látásra (a szempontjaid alapján): Washington - overrated, Boise State, BYU, Utah - underrated.Dzsokijuing
a Huskies volt már nemzeti bajnok, uralják a washingtoni piacot, most építenek "új" szuperarénát, nagyvárosi csapatként egyértelműen az 1. kalapban a helyük, mégha mostanában nem is jött ki nekik a lépés

a Boise remélem vicc volt, a Utah-nak is van még lemaradása a nagyokhoz képest (eredményekben és pénzügyekben egyaránt), a BYU talán, de ők most a független státusz rosszabbik részén állnak (és non-BCS-esek), attól mert különlegesek, még nem kerülnek a "nagycsapatok" közéjjncaa
A 2. kalapos Syracuse-nak ugyanúgy 10 jó éve volt, mint a Broncosnak, csak a múltban, a BYU-nak meg ugyanúgy van 1 nemzeti bajnoki címe. Lehet, hogy az Orange van magasan az Express miatt 😊

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 766 — No es importante
Így első látásra (a szempontjaid alapján): Washington - overrated, Boise State, BYU, Utah - underrated.Dzsokijuing
a Huskies volt már nemzeti bajnok, uralják a washingtoni piacot, most építenek "új" szuperarénát, nagyvárosi csapatként egyértelműen az 1. kalapban a helyük, mégha mostanában nem is jött ki nekik a lépés

a Boise remélem vicc volt, a Utah-nak is van még lemaradása a nagyokhoz képest (eredményekben és pénzügyekben egyaránt), a BYU talán, de ők most a független státusz rosszabbik részén állnak (és non-BCS-esek), attól mert különlegesek, még nem kerülnek a "nagycsapatok" közé


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 039 — Saturday Night Lights
Így első látásra (a szempontjaid alapján): Washington - overrated, Boise State, BYU, Utah - underrated.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 766 — No es importante
A Tar Heels csak harmadik kalap?!kristof
1980-ban nyerték meg utoljára az ACC-t, veretlen szezonjuk még soha nem volt, a legnagyobb presztízsű bowl, amit valaha nyertek, az talán a Sun Bowl... Nem mellesleg kosársuli

az Oregon ugye most tört fel, hamarosan az Okie State is csatlakozhat melléjük, de csakúgy, mint pl. a Virginia Tech esetében, a kevésbé illusztris múlt miatt azért nehéz "pontosan" belőni, hogy melyik kalapban a helyük

főképp értelemszerűen a jelenre építettem, de azért belekalkuláltam a hagyományokat is, szerintem elég jó képet fest az "erőviszonyokról" (tehát hogy az adott csapat sikereit/bukdácsolását hogyan is kezeljük, értékeljük)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
A Tar Heels csak harmadik kalap?!kristof
az nem focicsapat hanem utánpótlás akadémia 😀

több mint 11 éve
Törölt felhasználó
A Tar Heels csak harmadik kalap?!
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 766 — No es importante
ezt csak úgy, majd egyszer valami "láthatóbb" helyre kiteszem, pl. hogy könnyebb legyen kedvenc csapatot választani



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 766 — No es importante
frissítettem a Heisman-trófea szócikket wikipédián

maholnap jön még egy írás a blogomra az eddigi győztesekről...jjncaa
kész is:
http://jjncaa.blogspot.hu/2012/06/foiskolai-futball-nobel-dija-es-oscar.html

inkább csak egyfajta linkgyűjtemény lett pár érdekeséggel megfűszerezve


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Az egyetem beszámolója szerint a Penn State-nek - csak március végéig - majdnem 10 millió dollárjába került a Sandusky-ügy. Ennek kábé 2/3-a a Louis Freeh ex-FBI-igazgató vezette belső vizsgálat költsége.

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 11 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 544
Ami a playoffot illeti, már a Big Tennél is a 4 legjobb csapat részvételével rendezett rájátszást pártolják; ellenben most azzal álltak elő, hogy nekik az egész poll rendszer nem tetszik, és hogy az ő preferencia-listájukon első a status quo, második a plus-one, és csak harmadik a playoff. 😀
http://www.presnapread.com/for-big-ten-and-sec-devils-in-the-details/
http://cfn.scout.com/2/1191938.html
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 766 — No es importante
frissítettem a Heisman-trófea szócikket wikipédián

maholnap jön még egy írás a blogomra az eddigi győztesekről... ja és kigyűjtöttem a többi college sportág "Heisman-díjait":

baseball: Dick Howser Trophy
bírkózás: Dan Hodge Trophy
golf: Haskins Award (férfi/női)
férfi jégkorong: Hobey Baker Award
női jégkorong: Patty Kazmaier Award
kosárlabda: Naismith Trophy (férfi és női)
labdarúgás: Hermann Trophy (férfi és női)
lacrosse: Tewaaraton Award (férfi és női)
vízilabda: Peter J. Cutino Award (férfi és női)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 766 — No es importante
4 csapatos lesz az új rájátszás, de mivel az SEC diktál, a Pac12 és Big Ten által támogatott 4 konfgyőztes helyett a rangsor első 4 helyezettje fog bekerülni (én a 3-1-es modellt se zárnám ki), "cserébe" a Rose Bowl lesz az egyik elődöntő (erre még nem vernék mérget), és a Pac12 és/vagy a Big Ten legjobb bejutója automatikusan mindig oda sorolódik majd. A másik ág egy mindig változó Bowl, nagydöntő rendezésére pedig a Super Bowlhoz hasonlóan pályázni lehetjjncaa
Tegyük hozzá, ez a cikkíró elmélete. Szerinted mennyire lenne ez korrekt és elfogadható a Big Ten számára? Mert ha nem csak konf-győztesek juthatnak be a playoffba, az egyértelműen az évente külön-külön 3-4, BCS top 4-re esélyes csapatot felvonultatni képes SEC-nek és Big 12-nek kedvez, nem véletlenül kardoskodik ellene annyira Delany; de ha mégis ez fog érvényesülni, megfelelő kompenzáció a Big Ten (és a Pac-12) számára, amit a cikkben leírnak?vassadi
A legnagyobb baj, és ez állandóan visszatérő probléma: mindenki a saját érdekeit nézi, és mivel a college focinak nincs egy közös döntéshozó testülete és saját főbiztosa, a konferenciák kötélhúzásáról, erőfitogtatásáról szól az egész történet (megint hivatkozok a cikkemre: az NCAA elnöknek az égvilágon semmi beleszólása nincs a dolgokba, nevetséges).

Delany és Scott (Pac-12 commish) a Rose Bowl pozícióját félti, de a bowllal való együttműködésüket sem akarják semmiképp felborítani (ha a Rose lenne az egyik elődöntő és a 4 legjobban rangsorolt játszik a Final Fourban, akkor előfordulhatna, hogy egyik konf csapata se jut el Pasadenába, ami számukra egyenesen katasztrófával érne fel). A SEC már az idei példából kiindulva sem szeretné, ha csak a konfgyőztesek kerülnének be, a Big XII meg bevallottan azért nem bővít, mert 10 taggal nem muszáj csoportdöntőt rendezni (újabb "esély" egy vereségre)...

Mindenki tudja, hogy a 8 csapatos rájátszás lenne az optimális, de akkor már túl sokan kerülnének a tűz közelébe, ami megengedhetetlen. A háttérben csak a farokméregetés megy, semmilyen érdemi munka nem, az a lényeg, hogy A+B+C+D és a közelükbe férkőző E jól járjon, de az abc 5 betűjének valahogy el kell hitetnie a betűzőkkel, hogy F-től lefelé is mindenki egyenlő...

Én a jó non-konf meccseket féltem, na meg a rivalizálásokat, a szánalmas 6-6-os mérleg elérésének érdekében már így is túl sokat áldoztak fel az egyetemek


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 544
4 csapatos lesz az új rájátszás, de mivel az SEC diktál, a Pac12 és Big Ten által támogatott 4 konfgyőztes helyett a rangsor első 4 helyezettje fog bekerülni (én a 3-1-es modellt se zárnám ki), "cserébe" a Rose Bowl lesz az egyik elődöntő (erre még nem vernék mérget), és a Pac12 és/vagy a Big Ten legjobb bejutója automatikusan mindig oda sorolódik majd. A másik ág egy mindig változó Bowl, nagydöntő rendezésére pedig a Super Bowlhoz hasonlóan pályázni lehetjjncaa
Tegyük hozzá, ez a cikkíró elmélete. Szerinted mennyire lenne ez korrekt és elfogadható a Big Ten számára? Mert ha nem csak konf-győztesek juthatnak be a playoffba, az egyértelműen az évente külön-külön 3-4, BCS top 4-re esélyes csapatot felvonultatni képes SEC-nek és Big 12-nek kedvez, nem véletlenül kardoskodik ellene annyira Delany; de ha mégis ez fog érvényesülni, megfelelő kompenzáció a Big Ten (és a Pac-12) számára, amit a cikkben leírnak?
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 766 — No es importante
The Playoff Plans: What You Need To Knowvassadi
összefoglalom annak, aki lusta végigolvasni 😛

4 csapatos lesz az új rájátszás, de mivel az SEC diktál, a Pac12 és Big Ten által támogatott 4 konfgyőztes helyett a rangsor első 4 helyezettje fog bekerülni (én a 3-1-es modellt se zárnám ki), "cserébe" a Rose Bowl lesz az egyik elődöntő (erre még nem vernék mérget), és a Pac12 és/vagy a Big Ten legjobb bejutója automatikusan mindig oda sorolódik majd. A másik ág egy mindig változó Bowl, nagydöntő rendezésére pedig a Super Bowlhoz hasonlóan pályázni lehet

személyes megjegyzés: sajnos a cikkemben említett "kiszorítósdi" tovább folytatódik, a non-BCS konfok után már a Big Eastet is sikerült eltávolítani a döntéshozó asztaltól (maga a SEC és Big12 commish is csak "Big Five"-ként hivatkozott az elitre), az átrendeződés következő áldozata az ACC lehet... sokat ne várjunk a fejesektől, ahogy nálunk 1990-ben, itt is csak módszerváltás lesz, nem rendszerváltás

júliusig amúgy döntés születhet


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 544
The Playoff Plans: What You Need To Know
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 766 — No es importante
blogra szántam, aztán - szokásomtól eltérően - egyre hosszabbra kerekedett, így feldobtam a főoldalra
Polltörténet

(kötelező olvasmány minden rájátszás-pártinak)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
TheMileHighCity 1 906 — Colorado Governor
jó ötlet, de Asher Clarkot drogozás miatt az Air Force egy héttel a diplomaosztó előtt kivágta az akadémiáról... (plusz megjegyzem, hogy Rodney Stewart meg sajnos ACL-szakadást szenvedett a Bengals minicampben)jjncaa
A Clark-sztoriról véletlen lemaradtam, ettől független a pályán elért érdemeiből semmit nem von le, ne legyünk erkölcsösek ennyire. 😀
Stewie sérüléséről hallottam, ugyan az NFL-es alázás egy évet késni fog, de rászolgál a voksokra.

Köszi hogy szavaztál! 😊


Denver Sports Blog
Denver Sports Blog twitter
Get In The Ring
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 766 — No es importante
1921-es újságcikk



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 766 — No es importante
Az egyetemi sportrajongók figyelmébe ajánlanám az év coloradói college sportoló választást! 😊
Jó lenne, ha minél többen részt vennétek benne, mert igyekszem minél több embert rászoktatni a college világra (a profi marketingligák helyett), kíváncsi vagyok milyen eredménnyel halad a project, és persze nem árt díjazni sem a rendíthetetlen helyi egyetemi harcosokat sem, és mindannyiszor megemlékezni nagyságukról és utánozhatatlanságukról. 😊

http://denversports.blog.hu/2012/06/01/az_ev_coloradoi_egyetemi_sportoloja_valasztas_2011_2012TheMileHighCity
jó ötlet, de Asher Clarkot drogozás miatt az Air Force egy héttel a diplomaosztó előtt kivágta az akadémiáról... (plusz megjegyzem, hogy Rodney Stewart meg sajnos ACL-szakadást szenvedett a Bengals minicampben)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
TheMileHighCity 1 906 — Colorado Governor
Az egyetemi sportrajongók figyelmébe ajánlanám az év coloradói college sportoló választást! 😊
Jó lenne, ha minél többen részt vennétek benne, mert igyekszem minél több embert rászoktatni a college világra (a profi marketingligák helyett), kíváncsi vagyok milyen eredménnyel halad a project, és persze nem árt díjazni sem a rendíthetetlen helyi egyetemi harcosokat sem, és mindannyiszor megemlékezni nagyságukról és utánozhatatlanságukról. 😊

http://denversports.blog.hu/2012/06/01/az_ev_coloradoi_egyetemi_sportoloja_valasztas_2011_2012


Denver Sports Blog
Denver Sports Blog twitter
Get In The Ring