NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 8 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 164 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ennyi cap spacet hozták át a csapatok erre az évre:


Szerkesztette: iktriad
több mint 8 éve
mukijoe Indianapolis Colts Stanford Cardinal 1 041
Még mindig a toppon van a videó, pedig nem mai gyerek..😊
 youtu.be/TCiBUvME3sA
Coolearie
Na, ezekért most összesen kb 12345678213 dollár büntit osztana ki goodell.
több mint 8 éve
Béczkó 1 264
https://static.www.nfl.com/image/private/t_editorial_landscape_12_desktop/league/tpaahsbwre8nthofyhhj
2016 free agency: Top 99 available players
Free agency is just around the corner, and there should be plenty of talent available on the market. Here's our rankings of the top 99 players ready to hit free agency.
Azért gondolom itt sok névvel hosszabbítanak majd!
több mint 8 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 874 — Deion Sanders for president!
Még mindig a toppon van a videó, pedig nem mai gyerek..:Coolearie
 www.nfl.com/videos/nfl-network-top-ten/09000d5d811178b7/Top-Zen-Most-Feared-Tacklers-Jack-Tatum

Szerkesztette: 🤘 gaben 🤘

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 8 éve
Coolearie San Francisco 49ers 5 343 — . . .
Még mindig a toppon van a videó, pedig nem mai gyerek..😊

több mint 8 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 296 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
még 1,5 millióval nőni fog a sapi  www.sbnation.com/nfl/2016/2/23/11098754/nfl-salary-cap-increase-owners-hid-120-million-players-association


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 8 éve
Béczkó 1 264
 www.sbnation.com/nfl/2016/2/22/11001678/nfl-free-agency-2016-cap-casualties Érdekes egy lista!
több mint 8 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
....
Soldados
Meglep, hogy nekem kell elárulnom, hogy nem minden a statisztika...
De az még jobban, hogy egy adott szubjektív választást statisztikával akarsz cáfolni.
Ez kb. olyan, mintha azt mondanám, hogy szerintem a legszeb szín a kék, mire jönnének az ellenérvek, hogy a festők 28%-ban zöldet használnak és kéket csak 23%-ban, vagy hogy Adele adja el a legtöbb lemezt, és neki zöld szeme van.
Nem te mondtad, hogy meccseket kell nézni, nem statisztikákat? (De ha nem te, akkor is a Steelers topicban láttam.)
Sobri Jóska
Le is írtam: ez egy szubjektív műfaj. 😉 És igen, elsősorban meccseket kell nézni. Az alapján még durvább a különbség - legalábbis szerintem. 😉

A 76-os Steelers, a 85-ös Bears és 00-ás Ravens viszont elég konszenzusos a szakembereknél. számomra totálisan érthetetlen és védhetetlen ez az ötös lista, ami megjelent az NFL honlapján. Ettől még persze ez is egy vélemény. Mint ahogy az is, hogy TB kiégett. 😊
Soldados
És pont annyi értelme számonkérni. 😉

Szerintem ha alltime TOP3 QB Montana, Manning és Graham, akkor hogyan győzöl meg róla, hogy Marino, vagy Brady beférne, ha nálam nem fért be?
Sobri Jóska
Leírom az érveimet, aztán ennyi.

Ezt tettem most is, utána az olvasókra bíztam a döntést, véleményformálást. 😊


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 383 — #NoStress
....
Soldados
Meglep, hogy nekem kell elárulnom, hogy nem minden a statisztika...
De az még jobban, hogy egy adott szubjektív választást statisztikával akarsz cáfolni.
Ez kb. olyan, mintha azt mondanám, hogy szerintem a legszeb szín a kék, mire jönnének az ellenérvek, hogy a festők 28%-ban zöldet használnak és kéket csak 23%-ban, vagy hogy Adele adja el a legtöbb lemezt, és neki zöld szeme van.
Nem te mondtad, hogy meccseket kell nézni, nem statisztikákat? (De ha nem te, akkor is a Steelers topicban láttam.)
Sobri Jóska
Le is írtam: ez egy szubjektív műfaj. 😉 És igen, elsősorban meccseket kell nézni. Az alapján még durvább a különbség - legalábbis szerintem. 😉

A 76-os Steelers, a 85-ös Bears és 00-ás Ravens viszont elég konszenzusos a szakembereknél. számomra totálisan érthetetlen és védhetetlen ez az ötös lista, ami megjelent az NFL honlapján. Ettől még persze ez is egy vélemény. Mint ahogy az is, hogy TB kiégett. 😊
Soldados
És pont annyi értelme számonkérni. 😉

Szerintem ha alltime TOP3 QB Montana, Manning és Graham, akkor hogyan győzöl meg róla, hogy Marino, vagy Brady beférne, ha nálam nem fért be?

több mint 8 éve
ozibozi New York Giants 15 471
+ 86' Giants LT56
több mint 8 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
....
Soldados
Meglep, hogy nekem kell elárulnom, hogy nem minden a statisztika...
De az még jobban, hogy egy adott szubjektív választást statisztikával akarsz cáfolni.
Ez kb. olyan, mintha azt mondanám, hogy szerintem a legszeb szín a kék, mire jönnének az ellenérvek, hogy a festők 28%-ban zöldet használnak és kéket csak 23%-ban, vagy hogy Adele adja el a legtöbb lemezt, és neki zöld szeme van.
Nem te mondtad, hogy meccseket kell nézni, nem statisztikákat? (De ha nem te, akkor is a Steelers topicban láttam.)
Sobri Jóska
Le is írtam: ez egy szubjektív műfaj. 😉 És igen, elsősorban meccseket kell nézni. Az alapján még durvább a különbség - legalábbis szerintem. 😉

A 76-os Steelers, a 85-ös Bears és 00-ás Ravens viszont elég konszenzusos a szakembereknél. számomra totálisan érthetetlen és védhetetlen ez az ötös lista, ami megjelent az NFL honlapján. Ettől még persze ez is egy vélemény. Mint ahogy az is, hogy TB kiégett. 😊


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 383 — #NoStress
....
Soldados
Meglep, hogy nekem kell elárulnom, hogy nem minden a statisztika...
De az még jobban, hogy egy adott szubjektív választást statisztikával akarsz cáfolni.
Ez kb. olyan, mintha azt mondanám, hogy szerintem a legszeb szín a kék, mire jönnének az ellenérvek, hogy a festők 28%-ban zöldet használnak és kéket csak 23%-ban, vagy hogy Adele adja el a legtöbb lemezt, és neki zöld szeme van.
Nem te mondtad, hogy meccseket kell nézni, nem statisztikákat? (De ha nem te, akkor is a Steelers topicban láttam.)

több mint 8 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Tudom, hogy szereted a statisztikákat. 😊

De saját emlékeim felidézése miatt is csak előkerestem a 08-as D mutatóit.
------------------------------------Steelers 08----------Seahawks 13---------------Broncos 15
pass yard------------------------156,9 (1.)---------------172,0 (1.)----------------199,6 (1.)
yd/attempt------------------------5,4 (1.)-----------------5,8 (1.)--------------------6,2 (1.)
passing big play (20, 40)------23 (1.)-2 (1.)----------30 (1.)-3 (1.)-------------41 (2.)-5 (1.)
QB-rating-------------------------63.4 (2.)---------------63.4 (1.)-------------------78.8 (4.)
rush yard-------------------------80,2 (2.)----------------101,6 (7.)-----------------83,6 (3.)
yd/carry--------------------------3,3 (1.)------------------3,9 (7.)---------------------3,3 (1.)
rushing big play (20, 40)----- 4 (1.)-1 (4.)------------6 (4.)-1 (6.)----------------5 (3.)-1 (3.)
total yard------------------------237,2 (1.)---------------273,6 (1.)------------------283,1 (1.)
yd/play---------------------------3,9 (1.)------------------4,4 (1.)---------------------4,4 (1.)
sack------------------------------51 (2.)-------------------44 (8.)----------------------52 (1.)
3rd down------------------------31% (1.)-----------------35% (8.)-------------------35% (6.)
turnover-------------------------29 (8.)--------------------39 (1.)---------------------27 (8.)
Red zone (TD)-----------------39,58% (3.)-------------39,02% (2.)---------------56,52% (16.)
pont/game----------------------13,9 (1.)-----------------14,4 (1.)-------------------18,5 (4.)

ui.: Amúgy a 08-as Steelers-nek sem volt túl nagy segítsége az Offense-től, ugyanúgy sokszor negyedeken át(!) még egy nyamvadt 1st down se jött össze. Egy dolgot viszont tudott az az Offense: megtáltosodni a 4. negyedre és GW-drive-ot vezetni. 😉

A többit az olvasóra bízom. 😊

Szerkesztette: Soldados


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 8 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Nem hinném, h tudsz nekem újat mutatni statisztikákban.

De ahogy az előző hozzászólásomban úgy most se akarom elhelyezni a Broncos D#-t a rangsorban, mert van ugyan véleményem róla (nem top3), de tisztában vagyok az elfogultságommal.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 8 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
five best defenses of all time
 www.nfl.com/news/story/0ap3000000636900/article/1985-bears-2015-broncos-among-five-best-defenses-of-all-time
ozibozi
Ez igencsak LOL-kategória. A denveri Def elitvédelem, de köze sincs minden idők TOP5-jéhez. Az, hogy a 76-os Steelers nincs TOP3-ban, de még 5-ben sem az közröhej. Azt pedig már csak halkan jegyzem meg, hogy még a 2008-as Steelers védelem is minden főbb statisztikai mutatóban üti a két újkori szereplőt (Seahawks 13, Denver 15).
Soldados
Volt pár szabálymódosítás ami kicsit nehezebbé tette a védelmek dolgát... A pár sok, a kicsit az nagyon.
(meg nekünk volt egy offenseünk is ami nehezítette a védelem dolgát, pick6, TO, kvázi 1st down mentes félidők, stb...)
Egyébként Nekem a No Name Defense hiányzik a listáról... Másnak a Purple People Eaters, a Doomsday Defense vagy a Steel Curtaint...

btw.: Football perspective, csak a PO teljesítményt nézve vizsgálja a védelmeket
 www.footballperspective.com/guest-post-how-do-the-broncos-stack-up-with-other-playoff-defenses/
Bevallom én pont az elsőre nem gondoltam volna, egyrészt kevesebb hypeot kap másrészt ez az én szegénységi bizonyítványom...

Én annyira nem akarok belemenni, hogy hol a helye a védelmeknek, mert szerintem részben a szabálymódosítások miatt részben meg mert csak, korszakok közt csapatokat ésvagy játékosokat összehasonlítani nem lehet csak teljesen szubjektívan, a Hox és a Broncos D#-t lehet összevetni, meg a 85 Bears és 86 Giants, ha már azok voltak még az eredeti listán.
Ami jobban érdekel, h a saját korában mennyi ideig tud majd domináns maradni ez a változata az Orange Crushnak, ha még jobb nevet nem találtak neki. Kár h rögtön 3 lejáró kulcsszerződéssel kell megküzdeni meg egy QB contractnak helyetszorítani...

A friss élmény mindig magasabban rangsorolódik, majd 5 év múlva kiderül, hogy emlékeznek-e még rá, vagy már csak Manningre. Szomorú lenne ha így lenne, mert az offense a semminél nem sokkal többet tett a sikerért a PO-ban, az alapszakaszban meg sokszor a semminél is kevesebbet, konkrétan a Broncos ellen játszva... A védelem pedig 3 elit offense-n rágta keresztül magát, konkrétan a top4-ből 3-mon (és a Steelers a sérültekkel is top4 volt)
Black_Adder
Én sem szeretem a korszakokat összehasonlítani. Ennek ellenére ami tény, hogy a 08-as Steelers majdnem minden mutatóban jobb statisztikát hozott az egyik legbrutálisabb schedule mellett, mint a Seahawks 13 és a Broncos 15. Erre még lehet mondani, hogy változott a foci és a szabályok. Ezért különböző idők különböző egységeit a ligán belüli helyezésük alapján is össze szoktam hasonlítani. A 08-as Steelers minden főbb mutatóban TOP3 (egyetlen egyben sem volt hármon kívül!), de olyan 3/4-ében pedig a liga legjobbja volt. Ezt sem előtte, sem utána nem mondhatja el magáról egyik egység sem.

(Ha akarod előkeresem, mert minden idény után betettem a Steels-topikba a LeBeau-korszak mutatóit évekre bontva.)

Amúgy a No Name Defense, az Orange Crush (régi), a Doomsday Defense, a Fearsome Foursome, a Dome Petrol, a Blitzburgh, a Legion of Boom vagy éppen Purple People Eater híres védelmek, de azért a TOP3-nál nem szoktak szóba jönni. Én elég sokat olvastam ebben a témában és az általános tapasztalatom az, hogy abban azért nagyrészt konszenzus van, hogy a 76-os Steelers, a 85-ös Bears és a 00-ás Ravens kiemelkedik.

A Broncos idei védelme elit volt, magam is többször hangoztattam, hogy a liga legjobbja. Idén jobb volt, mint a Legion of Boom, amely már korszakos védelemnek tekinthető, hisz nem egy pazar évet produkált, hanem félévtizede élen jár és uralja a ligát. És bár a LoB idén is elit volt, de összhatásban idén jobb volt a Broncos D (nálam). De történelmi szinten nem tartom sokra. Ez a Steelers úgy gyalogolt át rajta, ahogy egy történelmi, all time TOP3-as Defense-n nem lehet. És sem statisztikailag, sem helyezésekben nem éri utol a fentebbi nagy hármast, de még a 08-as Steelers-t sem. Nyilván ez szubjektív műfaj, de a saját meglátásom szerint 08-as Steelers járt legközelebb a nagy hármashoz, de ott a gyűrű ellenére az SB elvette az érdemeit, mert a Cards fordítani tudott (ami nem vet jó fényt egy történelminek tekintett védelemre), így nem a Def-ről maradt emlékezetes a meccs. Annak ellenére sem, hogy a Cards O nettó 14 pontot (21-7=14) tudott ráírni.

A Legion of Boomot viszont történelmileg is sokra tartom, ha nem is TOP3-nak, de bizony ott van a TOP5 végén, vagy annak ajtaján dörömböl. A Denver ezt a szintet meg se közelítette idén (az én szememben).

Szerkesztette: Soldados


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 8 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
five best defenses of all time
 www.nfl.com/news/story/0ap3000000636900/article/1985-bears-2015-broncos-among-five-best-defenses-of-all-time
ozibozi
Ez igencsak LOL-kategória. A denveri Def elitvédelem, de köze sincs minden idők TOP5-jéhez. Az, hogy a 74-es Steelers nincs TOP3-ban, de még 5-ben sem az közröhej. Azt pedig már csak halkan jegyzem meg, hogy még a 2008-as Steelers védelem is minden főbb statisztikai mutatóban üti a két újkori szereplőt (Seahawks 13, Denver 15).
Soldados
Volt pár szabálymódosítás ami kicsit nehezebbé tette a védelmek dolgát... A pár sok, a kicsit az nagyon.
(meg nekünk volt egy offenseünk is ami nehezítette a védelem dolgát, pick6, TO, kvázi 1st down mentes félidők, stb...)
Egyébként Nekem a No Name Defense hiányzik a listáról... Másnak a Purple People Eaters, a Doomsday Defense vagy a Steel Curtaint...

btw.: Football perspective, csak a PO teljesítményt nézve vizsgálja a védelmeket
 www.footballperspective.com/guest-post-how-do-the-broncos-stack-up-with-other-playoff-defenses/
Bevallom én pont az elsőre nem gondoltam volna, egyrészt kevesebb hypeot kap másrészt ez az én szegénységi bizonyítványom...

Én annyira nem akarok belemenni, hogy hol a helye a védelmeknek, mert szerintem részben a szabálymódosítások miatt részben meg mert csak, korszakok közt csapatokat ésvagy játékosokat összehasonlítani nem lehet csak teljesen szubjektívan, a Hox és a Broncos D#-t lehet összevetni, meg a 85 Bears és 86 Giants, ha már azok voltak még az eredeti listán.
Ami jobban érdekel, h a saját korában mennyi ideig tud majd domináns maradni ez a változata az Orange Crushnak, ha még jobb nevet nem találtak neki. Kár h rögtön 3 lejáró kulcsszerződéssel kell megküzdeni meg egy QB contractnak helyetszorítani...

A friss élmény mindig magasabban rangsorolódik, majd 5 év múlva kiderül, hogy emlékeznek-e még rá, vagy már csak Manningre. Szomorú lenne ha így lenne, mert az offense a semminél nem sokkal többet tett a sikerért a PO-ban, az alapszakaszban meg sokszor a semminél is kevesebbet, konkrétan a Broncos ellen játszva... A védelem pedig 3 elit offense-n rágta keresztül magát, konkrétan a top4-ből 3-mon (és a Steelers a sérültekkel is top4 volt)

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 8 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 874 — Deion Sanders for president!
Super Bowl I
Vrij6
Pont most találtam én is!

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 8 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 778 — Слава Україні! Героям слава!
 www.youtube.com/watch?v=UckVgXhQKQo

Super Bowl I

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 8 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 646
Amugy egy érdekes folyamat ez,hogy a GM-ek nagyon számítanak a folyamatosan növekvő cap-re,érdekes lesz ha megáll és ott lesz egy rakás backloaded szerződés a nyakukon....
Janek
A folyamatos növekedés gyakorlatilag garantált, a megkötött TV-s és egyéb szerződések alapján előre tudható elég jó közelítéssel. Szóval a csapatok tudják mit csinálnak. Egy-egy kivétel akad csak, de az a cap növekedéstől függetlenül is előfordul (lásd Saints tavaly). Szóval ha hiba van, akkor az nem amiatt, mert nem nő a cap.
peterk2005
Nem is tudtam, hogy ezek miatt nő, ezt kifejtenéd esetleg bővebben, hogy mik számítanak? 😊

több mint 8 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
five best defenses of all time
 www.nfl.com/news/story/0ap3000000636900/article/1985-bears-2015-broncos-among-five-best-defenses-of-all-time
ozibozi
Ez igencsak LOL-kategória. A denveri Def elitvédelem, de köze sincs minden idők TOP5-jéhez. Az, hogy a 76-os Steelers nincs TOP3-ban, de még 5-ben sem az közröhej. Azt pedig már csak halkan jegyzem meg, hogy még a 2008-as Steelers védelem is minden főbb statisztikai mutatóban üti a két újkori szereplőt (Seahawks 13, Denver 15).

Szerkesztette: Soldados


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 8 éve
ozibozi New York Giants 15 471
five best defenses of all time
https://static.www.nfl.com/image/private/t_editorial_landscape_12_desktop/league/vzriv3ca7exhh8sk4u2j
1985 Bears, 2015 Broncos among five best defenses of all time
Do Von Miller's 2015 Denver Broncos rank with Mike Singletary's 1985 Chicago Bears among the all-time best NFL defenses? Gil Brandt reassess the top five -- and finds room for some fresh blood.
több mint 8 éve
Béczkó 1 264
 www.nfl.com/news/story/0ap3000000637172/article/2015-rookie-grades-meager-returns-for-chargers-lions-steelers
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Amugy egy érdekes folyamat ez,hogy a GM-ek nagyon számítanak a folyamatosan növekvő cap-re,érdekes lesz ha megáll és ott lesz egy rakás backloaded szerződés a nyakukon....
Janek
A folyamatos növekedés gyakorlatilag garantált, a megkötött TV-s és egyéb szerződések alapján előre tudható elég jó közelítéssel. Szóval a csapatok tudják mit csinálnak. Egy-egy kivétel akad csak, de az a cap növekedéstől függetlenül is előfordul (lásd Saints tavaly). Szóval ha hiba van, akkor az nem amiatt, mert nem nő a cap.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Éredekes,hogy az Eagles 20-ból 30at csinált és közben lett 4 hosszabitás is ...
Janek
Az Eagles konkrét szituját nem ismerem, de ez gyakori. Az utolsó évre meglévő (általában gigantikus) fizut az új szerződésben signing bonusként adják oda, ami viszont a capben eloszlik az új szerződés teljes időtartamára, azaz egy-egy hosszabbítással súlyos milliókat lehet nyerni az aktuális év capjében. Nálunk minden bizonnyal ez fog történni idén Timmons-szal.
Soldados
Igen ,bár itt a 4 játékos még szinte a CBA-s rookie contractból jött.

Amugy egy érdekes folyamat ez,hogy a GM-ek nagyon számítanak a folyamatosan növekvő cap-re,érdekes lesz ha megáll és ott lesz egy rakás backloaded szerződés a nyakukon....
Janek
Ha 1. körös rookie szerződést hosszabbítanak, akkor abban szintén igen komoly összeg szerepel az utolsó évben, azaz nagy cap space nyerhető a hosszabbítással. A 2. körösöknél ez már nem igazán igaz.

A capnövekedés megállására pedig semmi jel nem utal, mivel üzletileg az NFL továbbra is hatalmas sikersztori.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 8 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 584 — Apu ökölbeszorított keze
Éredekes,hogy az Eagles 20-ból 30at csinált és közben lett 4 hosszabitás is ...
Janek
Az Eagles konkrét szituját nem ismerem, de ez gyakori. Az utolsó évre meglévő (általában gigantikus) fizut az új szerződésben signing bonusként adják oda, ami viszont a capben eloszlik az új szerződés teljes időtartamára, azaz egy-egy hosszabbítással súlyos milliókat lehet nyerni az aktuális év capjében. Nálunk minden bizonnyal ez fog történni idén Timmons-szal.
Soldados
Igen ,bár itt a 4 játékos még szinte a CBA-s rookie contractból jött.

Amugy egy érdekes folyamat ez,hogy a GM-ek nagyon számítanak a folyamatosan növekvő cap-re,érdekes lesz ha megáll és ott lesz egy rakás backloaded szerződés a nyakukon....