NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 11 éve
sapka Washington Commanders 6 582 — sapka
oddsok 2014-re:
NE 7/1,
SF 8/1, Den 8/1,
GB 10/1,
Hou 14/1, Balt 14/1,
Sea 16/1,
Atl 18/1, NO 18/1, Pit 18/1,
NYG 20/1
Wash 30/1, Dall 30/1, Chic 30/1,
Cin 35/1,
Det 40/1, Min 40/1, Ind 40/1,
Phil 50/1, Carl 50/1, NYJ 50/1, Mia 50/1, Stl 50/1, KC 50/1

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Vagy úgy is kérdezhetném, hogy mitől hasznosabb egy WR, mint egy RB?
(És ugye nem konkrét nevek érdekelnek, hanem úgy általánosságban, egy átlag csapatnál.)Sobri Jóska
Innentől ez sima positional value kérdés. Van egy csapatod, ahol minden egyes poszton "átlagos" játékos szerepel. Ha csak egy posztra igazolhatsz "elit" játékost milyen sorrandben cserélnéd le a játékosokat?

Első gondolom mindenkinél az irányító lenne. Második (elit irányító helyett már újra átlagos QB van ám) ???, harmadik hely stb. így végigmenni a kereten. Vajon ki, hányadik helyen változtatna az elkapón vagy éppen a futón?
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Haszontalanság. A csapatok FO-ai pont ezt ítélik meg. Két mérőszám is rendelkezésünkre áll.
A franchise tag-ek értéke:

QB: 14,4 (két év alatt 16,1-ről; 10,5 %-os csökkenés)
OL: 9,4 (két év alatt 10,4-ről; 9,6 %-os csökkenés)
WR: 9,4 (két év alatt 9,5-ről; 1 %-os csökkenés)
RB: 7,7 (két év alatt 8,2-ről; 6,1 %-os csökkenés)
TE: 5,4 (két év alatt 5,9-ről; 8,5 %-os csökkenés)

Tehát nemcsak a (holtversenyben) második legjobban megfizetett, de a többi poszttól eltérően minimális a csökkenés mértéke.

Az elmúlt öt év draftjain az első OL-t (jellemzően OT) a 16,5., az első WR-t a 17. és az első RB-et a 20. helyen választják. (A QB-k értelemszerűen sokkal hamarabb a TE-ek sokkal később kelnek el.)

S még egy közvetett érv. A WR-ek semlegesítésére hívatott CB-ek értéke a franchise tag szerint a védelemben az első helyen van (a DE-ekkel együtt): 10,6 millió $. Ennek a posztnak az értéke nőtt egyedül az elmúlt két évben a DT poszton kívül!

A profik értékelése szerint a WR pontosan az OL poszthoz hasonlóan fontos és hasznos a csapat számára.
Te pedig elintézed ennyivel: "Az elkapónak nem kell döntéseket hoznia, nem kell mérlegelnie, irányítania a csapatot, lereagálni a védelem felállását, egyszerűen tennie kell a dolgát, egy alapvetően kötött pályán mozog, sok kreativitást, zsenialitást nem igényel a posztja." A QB-n kívül melyik támadó poszt nevét nem lehetne behelyettesíteni az elkapó helyére??

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 387 — #NoStress
Sztem pedig egyértelműen a futó az, akit a legkönnyebb pótolni, leghamarabb amortizálódik, szokás volt mondani, hogy egy jó fal mögött a bárki fut ezer yardot. Pláne, hogy mennyire a passz felé orientálódik a liga, egyértelmű, hogy a futók szerepe egyre kevésbé sorsdöntő. Meg lehet nézni, mennyire kevés RB megy ki a draft elején. Hány csapat használ még klasszikus FB-et? Egyértelmű merre halad az NFL, mégha idén picit másképp is alakult a szezon. És ez most nem AP kontra Megatron, hanem csak úgy általánosságban. gabokocka
Nem pótolhatóságról írtam, hanem haszontalanságról.
De legyen, szerinted az RB a leghaszontalanabb.
Miért?
Érvet ennek alátámasztására nem látok, csak "egyértelműt", meg "megnézést".
Vagy úgy is kérdezhetném, hogy mitől hasznosabb egy WR, mint egy RB?
(És ugye nem konkrét nevek érdekelnek, hanem úgy általánosságban, egy átlag csapatnál.)

több mint 11 éve
Robilluma Pittsburgh Steelers 2 907 — Whatever it takes
Bohócságnak tartom, hogy ha azt mondom, hogy az átlag WR-nek alig kell döntést hoznia, akkor valaki szerint az az ellenpélda, hogy a 32-ből 2-3 csapat is van, ahol meg az esetek 50%-ban mégis. Ez ugye ligaszinten kb. az összes WR-futás 5%-a, ha jól számolok. Vagyis a kivétellel cáfolni, az átlagtól eltérővel, eléggé disszonáns.Sobri Jóska
Te nem "átlag" WR-ről beszéltél, hanem en bloc a WR-ekről:
Az elkapónak nem kell döntéseket hoznia, nem kell mérlegelnie, irányítania a csapatot, lereagálni a védelem felállását, egyszerűen tennie kell a dolgát, egy alapvetően kötött pályán mozog, sok kreativitást, zsenialitást nem igényel a posztja.Sobri Jóska
Én pedig csak megcáfoltam, mert ez csípte a szememet. Nem a kivételt kerestem a "kivétel erősíti a szabályt"-hoz, hanem írtam egyet. De mint DoM írta, van még egy pár. Nem ismerem ennyire (sőt, egyáltalán nem ismerem 😊) az összes csapat playbookját, de egy option route guglizás után kiderült, hogy pl a Seahawks is ilyet futtat Bevellel.
Ez a cikk érdekes is ilyen szempontból, a WR poszt megnövekedett követelményeiről ír: On Option Routes, Sight Adjustments, Hot Routes, & the Complexities of NFL Offenses

Kiemelek neked egy részt:
A lot of attention goes to the quarterback position because ultimately they're the most important cog in the wheel, but it's true that all quarterbacks must operate within a schema and much of that is dependent on other players doing their jobs. One positional group that is of obvious importance to that execution are the wide receivers.

It's a position that requires a lot more than many people believe - for most teams, it's not simply a matter of running crisp routes and catching the football, though that is difficult enough in of itself - it's a position that requires quick decisions, on-the-run diagnostics of the defense, knowing hundreds of route combinations
, which routes work best against which defenses, and knowing which routes to run in which sets and personnel groupings and splits and quarterback dropbacks.


If you are looking for the identity of the Steelers franchise in 2013, just stop it.
- 2013 Pittsburgh Steelers running game: 86,4 yard/game, 27th in the league (3,5 y/c, 29th).
- 2013, Steelers@Patriots 31-55, 610 total yards by the Patriots. More points and more yards than any team ever had amassed against a Steelers franchise in business now for 81 NFL seasons.
- The Steelers' run defense allowed 115,6 yards per game (4,3 y/c) in 2013.
WAKE UP TOMLIN!
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
...Az elsőt remekül megvalósító futóval tele lehet a padlás, mindig megfutja, amilyen lehetőséget a fal teremt neki.DoM
ezzel lehet vitatkozni, mert pl. A. Morris csakis egy valamit tud, amiben kiemelkedik egy kicsit is: a cutok,
vagy ki tudna olyan stílusban és eredménnyel futni, mint Foster? vagy AP cutjai
a kiemelkedő futók pontosan az első pontot hajtják végre lényegesen jobban a többieknél, az hogy valaki eljut így a második vonalba az csak non+.sapka
Meglehet csak városi legendát írok, de az véletlen lenne, hogy általában a ZBS sémával szokták mindig emlegetni, hogy bármilyen hátsókörös játékosban meg lehet találni a rendszerbe tökéletesen passzolót? Ott a fal elvégzi a munka oroszlánrészét és ha a cut működött és a futó eltalálja a lyukat, akkor szinte érintés nélkül jutott el a secondlevelre? Foster mögött amikor Tate éppen nem volt sérült még jobban is futott, mint kezdő.

Ha hülyeséget írtam, örömmel tanulok belőle.
több mint 11 éve
sapka Washington Commanders 6 582 — sapka
...Az elsőt remekül megvalósító futóval tele lehet a padlás, mindig megfutja, amilyen lehetőséget a fal teremt neki.DoM
ezzel lehet vitatkozni, mert pl. A. Morris csakis egy valamit tud, amiben kiemelkedik egy kicsit is: a cutok,
vagy ki tudna olyan stílusban és eredménnyel futni, mint Foster? vagy AP cutjai
a kiemelkedő futók pontosan az első pontot hajtják végre lényegesen jobban a többieknél, az hogy valaki eljut így a második vonalba az csak non+.

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 11 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 800 — Keep pounding
Sztem pedig egyértelműen a futó az, akit a legkönnyebb pótolni, leghamarabb amortizálódik, szokás volt mondani, hogy egy jó fal mögött a bárki fut ezer yardot. Pláne, hogy mennyire a passz felé orientálódik a liga, egyértelmű, hogy a futók szerepe egyre kevésbé sorsdöntő. Meg lehet nézni, mennyire kevés RB megy ki a draft elején. Hány csapat használ még klasszikus FB-et? Egyértelmű merre halad az NFL, mégha idén picit másképp is alakult a szezon. És ez most nem AP kontra Megatron, hanem csak úgy általánosságban. gabokocka
Támadó skill posztokon feltétlenül.
DoM
Természetesen azokra gondoltam.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Sztem pedig egyértelműen a futó az, akit a legkönnyebb pótolni, leghamarabb amortizálódik, szokás volt mondani, hogy egy jó fal mögött a bárki fut ezer yardot. Pláne, hogy mennyire a passz felé orientálódik a liga, egyértelmű, hogy a futók szerepe egyre kevésbé sorsdöntő. Meg lehet nézni, mennyire kevés RB megy ki a draft elején. Hány csapat használ még klasszikus FB-et? Egyértelmű merre halad az NFL, mégha idén picit másképp is alakult a szezon. És ez most nem AP kontra Megatron, hanem csak úgy általánosságban. gabokocka
Támadó skill posztokon feltétlenül.

Erről hallottam olyan megközelítést, hogy leegyerűsítve a futónak két feladata van. Először azt meg tudja-e futni, amit a támadófal kibrusztol neki a LOS-nál; másodszor ha ezen az első védővonalon túljutott keresztül tud-e vergődni az LB soron vagy éppen az érkező safetyn - 1-1-ben sikerül-e megvernie az ő megállítására kijelölt védőt: kivételes irányváltóképeség, breaking tackles stb. Az első remekül megvalósító futóval tele lehet a padlás, mindig megfutja, amilyen lehetőséget a fal teremt neki. A második már ritkább.
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Bohócságnak tartom, hogy ha azt mondom, hogy az átlag WR-nek alig kell döntést hoznia, akkor valaki szerint az az ellenpélda, hogy a 32-ből 2-3 csapat is van, ahol meg az esetek 50%-ban mégis. Ez ugye ligaszinten kb. az összes WR-futás 5%-a, ha jól számolok. Vagyis a kivétellel cáfolni, az átlagtól eltérővel, eléggé disszonáns.Sobri Jóska
Az elkapó hasznosságában lehet valami, éppen azért mert jelentősen rá van utalva az irányítójára, az meg részben a támadófalra, de a döntéshozás hiánya szerintem rossz példa ennek alátámasztására. Az irányítón kívül a támadóknál csak ilyen játékos van. Beolvassák a játékot és onnantól azt kell végrehajtani. Nem nagyon kell találgatniuk előre. Elindul a play, ott a konkrét helyzet, amikor x dolgot kell tenniük.

RE mindenki:

Option route az elkapóknak. Össze tudjuk szedni, hogy melyik csapatnál épül javarászt erre a passzjáték? Pats, Giants, Sullivan miatt gondolom Bucs is. Robilluma írta még a Cowboyst. Más?
több mint 11 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 800 — Keep pounding
Sztem pedig egyértelműen a futó az, akit a legkönnyebb pótolni, leghamarabb amortizálódik, szokás volt mondani, hogy egy jó fal mögött a bárki fut ezer yardot. Pláne, hogy mennyire a passz felé orientálódik a liga, egyértelmű, hogy a futók szerepe egyre kevésbé sorsdöntő. Meg lehet nézni, mennyire kevés RB megy ki a draft elején. Hány csapat használ még klasszikus FB-et? Egyértelmű merre halad az NFL, mégha idén picit másképp is alakult a szezon. És ez most nem AP kontra Megatron, hanem csak úgy általánosságban.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 387 — #NoStress
Lehet rosszul fogalmaztam.
Sok mindent nem is mondtam amire reflektátak páran, így arról felesleges is beszélgetni, de azt tartom, hogy számomra az Offense leghaszontalanabb tagja a WR, mint poszt. Nem Rice, Moss vagy TO, hanem úgy összességében, az átlag csapatban az átlag WR.
2013-ban, egy szakmai fórumon.
Meg is indokoltam.
Nem kötelező elfogadni az indokokat, de még egyet leírok.
Nézzük az idei Lions-t.
Egy all-time top5 képességű WR-el, annak rekord-yardos évében jók voltak 4 győzelemre.
Mi ez, ha nem a haszontalanság esszenciája?

Nem trollkodásnak szántam amit írtam, csak leírtam a gondolataimat erről.
Attól, hogy sokan nem értenek egyet vele nem hiszem, hogy ne ez lenne az én véleményem, ami az enyém. Bizony ez.
Volt már ilyen (pl. Brady esetében), azóta sem igazolódott be, hogy ne lett volna igazam, mégis, folyamatosan úgy kommunikálnak sokan, mintha egy renegát gondolat eleve faszság lenne, mert eltér az átlagtól, a fősodortól.
Szerintem magától a renegátságtól még nem faszság egy gondolat.
Bohócságnak tartom, hogy ha azt mondom, hogy az átlag WR-nek alig kell döntést hoznia, akkor valaki szerint az az ellenpélda, hogy a 32-ből 2-3 csapat is van, ahol meg az esetek 50%-ban mégis. Ez ugye ligaszinten kb. az összes WR-futás 5%-a, ha jól számolok. Vagyis a kivétellel cáfolni, az átlagtól eltérővel, eléggé disszonáns.

Az Offensben a legfontosabb a QB, majd a QB-t védő fal, majd a passz- illetve futásblokkolók, majd a RB, és végül a WR.
Amíg nálam ez a sorrend, és nem győz meg valaki, hogy a WR lényegesen előrébb lenne fontoságban, addig tartom a kiinduló trollállítást, hogy a WR az O leghaszontalanabb tagja, így a legkevésbbé határozza meg egy mérkőzés kimenetelét, persze az átlag WR az átlagcsapatban egy átlagmeccsen.

több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Szerintem elég fölösleges, és hülyeség ez a wr nem olyan fontos poszt vita. Pont az a legszebb ebben a sportágban, hogy minden pozíció, minden csapatrész, játékos iszonyat fontos, minden playnél összehangoltan kell dolgozni az éppen pályán levőknek. nem lehet különbséget tenni így.zavi27
Szükség van rá. Csapatot sem lehet másként építeni. Amíg nem volt korlátozva az újoncok fizetése, ennek megfelelően draftoltak az okosabb csapatok is (positional value) a börze elején.
több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 589 — Apu ökölbeszorított keze
De legalább a DROY cím nem generált vitát....

A következő 10év legjobbja lehet Luke a posztján

több mint 11 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 692 — Amerikai sportok rajongója
Szerintem elég fölösleges, és hülyeség ez a wr nem olyan fontos poszt vita. Pont az a legszebb ebben a sportágban, hogy minden pozíció, minden csapatrész, játékos iszonyat fontos, minden playnél összehangoltan kell dolgozni az éppen pályán levőknek. nem lehet különbséget tenni így. Egy top wr pl. lefoglalhat 2-3 védőt folyamatosan, és lehet 20 yardja sem lesz azon a meccsen, de a másik 3nak teret nyit, blokkol. Ennyi erővel lehetne még 5-6 posztot modnani, hogy ja az se olyan fontos, mert majd az irányító meg a futó megoldja úgyis az egész meccset. Létfontosságú a legutolsó kicker, vagy longsnapper is, láttunk már erre jó sok példát, meccsek mehetnek el rajtuk, ahogy hozhatnak is. nem is értem miért lett kipécézve pont a wr, hogy na az nem olyan fontos, meg egysíkú poszt a többihez képest?!
több mint 11 éve
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 429 — Bowl Winner
Stez, már miért is lett volna CJ jó döntés OPOY-nak, én még mindig nem értem ezt... Oké, rekord, az valóban korszakos teljesítmény. De OPOY = legjobb támadó játékos... Mennyi győzelme volt a Lions-nak, 4? Top 5 pick alanyi jogon?! Hát, nekem marhára nem tűnt idén NYERŐ embernek, és ahogy láttam, volt ezzel így más is. Jared Allen 2011-ben karrierje legjobb évét tolta, 22 sack (JJ Watt 20.5 2012-ben), mégis ki lett a DPOY? Suggs. Mert a Vikes egy rakat bedrogozott vakondot se tudott volna megállítani a védelmével (jó, ez túlzás), kb. 10 meccset buktunk el a végén, amikor elég lett volna 1x megállítani az ellenfeleket, és a védelemnek (incl. Allen) ez nem sikerült.

CJ a legjobb WR a ligában (na jó, csak a 2. Percy után!!), 100 milliós szerződése van, de l*szart se ér, mikor a csapatodat mindenki ott és akkor rugdossa seggbe, amikor és ahol csak akarja. Minden NFL játékos és szaki megmondta, első a győzelem. Na, ebben maradt el nagyon CJ tavaly, de ez NEM az ő hibája, de attól még RÉSZE van benne.

http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0
több mint 11 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Csak a kíváncsiságból néztem utána, nem biztos, hogy akár Calvin Johnson rekordja során előkerült:

ezzel a közel kétezer yarddal is csak negyedik az örökranglistán, ahol meccsenkénti átlaggal számolják az elkapott yardokat (nyilván nem a játékos, hanem a csapat által adott évben játszott meccsekre vetítve):

Wes Chandler (Chargers) az 1982-es sztrájk miatt rövidített idényben szerzett 8 meccsen 1032 yardot és 9 TD-t.

Charley Hennigan (Oilers) 1961-ben 1746 yard és 12 TD 14 meccsen.

Elroy Hirsch (Rams) 1951-ben 1495 yardig és 17 TD-ig jutott 12 meccsen.DoM
De akkor nem 16 meccs volt. Kurva szemét dolog ez. 😊
Ez mondjuk szerintem nem kicsinyíti le Megatron teljesítményét, de nyilván azért nem volt versenyben sem az OPOY-ért, mert a Lions nagyon beégett idén, míg AP azért egy egészséges, és egy robottérddel PO-ba vitte a Vikingst, ahol amúgy egy trágya Ponder dobált, és 150 yardokat tudott összeszorgoskodni nem egyszer.
Mondjuk az sem teljesen igaz, amit Sobri mondott, hogy az elkapó szinte bárhogy és bárkivel pótolható láncszeme az O-nak, azért minden évben van pár olyan csapat, ahol látjuk, hogy beüt a szar, ha az elkapók szarok, nem tudnak elszakadni a védőjüktől, stb.
Tök fölösleges összehasonlítani egy QB-val, oké. A QB-nak egyértelműen a legnagyobb a szerepe, de én nem is mondtam, hogy ez ne így volna. Na viszont az RB-vel nyugodtan párhuzamba lehet hozni a futót például már. Döntést ugyanannyit hoz pontosan, mint egy elkapó akár, ráadásul ugye ha az elkapó simán pótolható csóka, akkor arról ne is beszéljünk, hogy még az UDFA futó is brillírozik, ha egy jó falat beraknak elé. A jó fal viszont az elkapó dolgát max annyiban segíti, hogy a QB-nak több az ideje, és jobb labdákat dob, viszont azért Stafford esetében idén láthattuk, hogy baromira nem olyan könnyen elkapható lasztikat szórt.
Ilyen téren továbbra sem gondolom úgy, hogy az RB fontosabb lenne, mint egy Megatron szintű WR, vagy akár fordítva. Főleg, amikor két ilyen zseniről beszélünk.
De azért tavaly, amikor a Lions jutott el ugyanígy wild cardig, akkor is Megatron vitte a hátán a csapatot, nélküle Stafford is szarban lett volna, ezt valljuk be. Néhány napja volt itt a kérdés, hogy például Montana köszönhetett-e sokat Ricenak, vagy fordítva? Hát a mi esetünkben is Stafford volt az, aki ezt megteheti.
De mindegy. Nem a flamet jöttem generálni, csak meglepett, hogy azért ennyire nem díjazzák az ilyen korszakos rekordokat. Ha már Peterson megkapta az MVP címet, OPOY mehetett volna Kálvinnak. VAGY MANNIGNEK! Mert az sem zavart volna, sőt.. Jogosnak is éreztem volna.

több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Elmondom mégegyszer hátha megérted.
Szerintem a WR poszt korántsem olyan lényegtelen mint ahogy Sobri leírja és bizonyos játékosok nem cserélhetőek le akárkire. Erre most beírhatod, hogy hány 4.körös WR kapott el ezer yardot a vita nem erről szólt. Cruz UDFA volt a Giants drukkerek sztem mégsem cserélnék le bárkire. Egy WRnek igenis kreatívnak kell lenni, nemcsak abból áll a feladata, hogy megfutja a route-ot.
Egyébként ha tökmindegy ki a WR akkor miért kellett BM a Bears-be? Hester is megcsinálja ugyanazt.Bazzani
Játszuk ezt? Oké.
Elmondom én is mégegyszer, hátha majd most akkor sikerül megértened esetleg.
Azért kellett BM a Bears-be, mert vannak olyan elkapók, akik a top rétegbe tartoznak, akinél nem mindegy. Ezt sobri és én is leírtuk, hogy megvannak a top WR-ek, akik nyilván kiemelkednek a többi közül. Tehát vannak olyan WR-ek, akik elitek, akiket nem tud bárki helyettesíteni. Tehát nem lehet kijelenteni, hogy az NFL történelmének összes WR-e ugyanolyan szintű volt. Nem erről szólt a mondandónk. Tehát nem azt mondtuk, hogy nincs kiemelkedő WR, mind ugyanaz. Tehát nem arra akartunk kilyukadni, hogy tök mindegy ki a WR-ed. Tehát nem akartuk azt mondani, hogy Megatron, BM, Jerry Rice, stb... nem adtak semmi pluszt a csapatuknak.

Amit én (vagy egyébként sobri is) mondani akartunk, hogy egy WR egy fantasztikus rekorddal pl. fantasztikus képességekkel sem ad akkora pluszt, nem fog egyedül bevinni egy csapatot a PO-ba. Megatron sem vitte. Kurva sok yardja lett, mégis arra sem volt elég, hogy ne legyetek utolsók a csoportban. Nem azért, mert Megatron szar. Nem azért, mert 15 másik jobb WR van. Nem azért, mert a rövidgatyás Cecília ugyanilyen jó. Hanem mert bármekkora atyaúristen is Megatron, a WR poszton ez az atyaúristenség nem ad akkora pluszt.

De a Bears is rengeteget nyert Marshall-al. Pedig ott az abszolút elit védelem a jó QB is megvolt, sőt a fasza RB is. Tavaly sokan hitték, hogy egy top WR-re vagyunk a playofftól. Idén kiderült, hogy az nagyjából semmi pluszt nem adott hozzá.

De gondolom teljesen mindegy neked ez mind, teljesen mindegy, hogy múltkor is úgy lehúztam Megatront, képes voltam azt mondani, hogy szerintem napjaink legjobb elkapója, de azt is, hogy megértem, ha valaki szerint nem. Ez eszméletlen botrány, ütöm magam azóta is, hogy ennyire agyonszidtam Megatront.

Igazából már bánom, hogy ezt is megírtam, mikor teljesen nyilvánvaló, hogy besértődtél és újra leírtad azt az egetverő baromságot, amit ÉN NEM MONDTAM. Megatron napjaink legjobb elkapója. Sosem mondtam ennek ellenkezőjét. Ha nem vakítana el a mérhetetlen sértődöttség, és hajlandó lennél gondolkodni egy kicsit, olvasni (úgy értem értően olvasni), akkor nem is állítanál ilyen baromságot. De nem tudsz. Muszáj azt mondogatnod, hogy én ilyet mondtam, hogy én nem ismerem el Megatront. Kicsit örülnék, ha nem akarnál idiótának beállítani olyan mondataim ismételgetésével, amik igazából abszolúte nem az én mondataim, de őszintén szólva már nem érdekel. Ha így tudsz érvényesülni, akkor csináld nyugodtan, csak sajnálni tudom, hogy nem telik normális, értelmes módszerekre :/
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Nincs bennem sértettség. Egy korábbi vitára utaltam vissza amiben Megatron rekordját egy bárki által végrehajtható dolognak nevezték, na azzal kurvára nem értek egyet.
AP megérdemelte, Manning sztem nem. Semmi olyat nem csinált ami kiemelte volna a mezőnyből.Bazzani
nincs hát. Ezért is rendezted le az egészet azzal, hogy csak azért gondolom így, hogy ellentmondjak neked.

A második mondatod pedig még mindig általad lett ilyenre alakítva, én nem ezt mondtam. De mivel valóban sértettségről van szó, ez téged nem érdekel.

Sobrinál meg tök jó, hogy tök mindegy mit ír, kiragadtok 1 mondatot és kész, onnantól hülyeség az egész. Biztos azért nem tartom teljes hülyeségnek amit írt, mert én olvastam a többi mondatot is, és még gondolkodtam is róla, plusz még meg sem sértődtem.fetomy
Idén nem Calvin volt aki a legjobban megérdemelte az MVP díjat. Nem lett volna baromság ha megkapja, de AP és szerintem pl Ryan is jobban megérdemelte volna.
És azon része a múltkori vitának továbbra is vicc, hogy Megatront Shortsokhoz hasonlítod mert 1 kategóriában jobb mint CJ (igaz százban meg szarabb). Ez kb olyan mintha Messit hasonlítanád egy középkategóriás játékoshoz, mert mondjuk annak több 20 méternél hosszabb passza volt. Itt a fórumon nagyjából mindenki elismeri és szereti, te vagy az egyetlen aki megpróbálja mindenféle módszerrel lehúzni.

több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Csak a kíváncsiságból néztem utána, nem biztos, hogy akár Calvin Johnson rekordja során előkerült:

ezzel a közel kétezer yarddal is csak negyedik az örökranglistán, ahol meccsenkénti átlaggal számolják az elkapott yardokat (nyilván nem a játékos, hanem a csapat által adott évben játszott meccsekre vetítve):

Wes Chandler (Chargers) az 1982-es sztrájk miatt rövidített idényben szerzett 8 meccsen 1032 yardot és 9 TD-t.

Charley Hennigan (Oilers) 1961-ben 1746 yard és 12 TD 14 meccsen.

Elroy Hirsch (Rams) 1951-ben 1495 yardig és 17 TD-ig jutott 12 meccsen.
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Elmondom mégegyszer hátha megérted.
Szerintem a WR poszt korántsem olyan lényegtelen mint ahogy Sobri leírja és bizonyos játékosok nem cserélhetőek le akárkire. Erre most beírhatod, hogy hány 4.körös WR kapott el ezer yardot a vita nem erről szólt. Cruz UDFA volt a Giants drukkerek sztem mégsem cserélnék le bárkire. Egy WRnek igenis kreatívnak kell lenni, nemcsak abból áll a feladata, hogy megfutja a route-ot.
Egyébként ha tökmindegy ki a WR akkor miért kellett BM a Bears-be? Hester is megcsinálja ugyanazt.

több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Nincs bennem sértettség. Egy korábbi vitára utaltam vissza amiben Megatron rekordját egy bárki által végrehajtható dolognak nevezték, na azzal kurvára nem értek egyet.
AP megérdemelte, Manning sztem nem. Semmi olyat nem csinált ami kiemelte volna a mezőnyből.Bazzani
nincs hát. Ezért is rendezted le az egészet azzal, hogy csak azért gondolom így, hogy ellentmondjak neked.

A második mondatod pedig még mindig általad lett ilyenre alakítva, én nem ezt mondtam. De mivel valóban sértettségről van szó, ez téged nem érdekel.

Sobrinál meg tök jó, hogy tök mindegy mit ír, kiragadtok 1 mondatot és kész, onnantól hülyeség az egész. Biztos azért nem tartom teljes hülyeségnek amit írt, mert én olvastam a többi mondatot is, és még gondolkodtam is róla, plusz még meg sem sértődtem.
több mint 11 éve
Medvepapa Seattle Seahawks Washington Huskies 3 422 — Anthony Richardson fan
Ugyanùgy trollkodás azonnal ugrani Sobri(vagy akárki) hsz-ére legyen az bármilyen hülyeség v. nem... főleg mikor véleményeket akarnak egyesek megváltoztatni és személyeskednek ahelyett, h csak leírnák a sajátjukat szigorùan az adott témával kapcsolatban. A témàhoz: Sobri mondanivalòja valóban kihàmozható, de maga a WR poszt(mint az összes többi) ennél sztem összetettebb.

Gyerekként azt mondtam anyámnak ha felnövök, rocksztár leszek. Anyám erre azt mondta: "Fiam, a kettő együtt nem megy!"
több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Látod fetomy az a baj, hogy nálad és persze nálam is sokkal hozzáértőbb emberek nevezik "baromságnak" Sobri írását, de te mint jó alattvaló nekiállsz védeni.
Megcáfoltad a hozzászólásom azon részét amit le sem írtam, csak az volt a célod sokadszorra (teljesen mindegy milyen témában) ellent mondj nekem.
Egyszer sem írtam le, hogy Megatron milyen. Igazából azt írtam le (nem tudom, hogy elolvastad vagy csak a nevem és Calvin hatására írtál egy random hozzászólást), hogy a WR poszt korántsem olyan lényegtelen mint amit Sobri sztem tévesen leír.
Megpróbálsz egy olyan dologról vitát generálni amiről szó sincs.
Amúgy kíváncsi vagyok, hogy miért nem Robilluma hozzászólását támadtad be?
Bazzani
Mert mikor írtam a hszt, az övé még nem volt ott 😉

Ki mondja meg ki hozzáértőbb kinél? tomi-tomi hozzáértőbb? Vagy Robilluma? Biztos ez? Persze nem az a lényeg, lehet hogy sokkal hozzáértőbbek mint én, vagy mint bárki, de és akkor mi van? Akkor élből igaza van? A szakértők, akiknek erről szól az életük mindig mindenben egyetértenek? Vagy ha az egyik nem, akkor megnézzük ki szakértőbb és neki lesz igaza?

Én nem gondolom, hogy csak azért nem lehet igaz egy gondolatom, mert valaki aki esetleg jobban ért hozzá mint én, azt mondja, hogy szerinte nem igaz. Értem, hogy valakiknek ilyen nemtom kisebbségi komplexusuk van vagy ilyesmi, de tartom magam annyira értelmes embernek és van annyi tartásom, hogy nem fogom összedönteni az egész gondolatomat, véleményemet, mert valaki szerint hülyeség.

Igen, arról szólt az egész, hogy sobrit védjem, és neked ellentmondjak. Nem arról, hogy én ezt már nagyon rég óta így gondolom, és nem arról, hogy többekkel beszélgettem már róla. Bent vagyok az itteni GM játékban, ott szerintem már többször is elmondtam, hogy sosem draftolnék magasan WR-t vagy RB-t, hacsak nem az(ok) az egyetlen needem.

Te vagy az, aki megint nem érvel semmit, csak belekötsz abba, hogy én kinek a hszére válaszoltam, és az egész 25 oldalas hszemet letudod annyival, hogy csak arról szól, hogy neked ellentmondjak. Én nem emlékszem, hogy nagyon kipécéztelek volna magamnak, és belédkötnék mindenhol. Egyedül a WR-ek szerepében "csaptunk össze" most is és legutóbb is erről volt szó.
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Nincs bennem sértettség. Egy korábbi vitára utaltam vissza amiben Megatron rekordját egy bárki által végrehajtható dolognak nevezték, na azzal kurvára nem értek egyet.
AP megérdemelte, Manning sztem nem. Semmi olyat nem csinált ami kiemelte volna a mezőnyből.