NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 891 — No es importante
Az idióta smsek köré épített közvetítéseket is ugyanígy "számon lehetne kérni". .DoM
a holtidő kitöltésére tökéletes, nem mellesleg a néző ettől némiképp úgy érezheti, hogy maga is részese a meccsnek
én mondjuk ehhez fűzném hozzá, hogyha beolvasásra érdemesnek tartják az olyan kérdéseket, hogy "mikor lesz a super bowl", akkor miért is annyira természetes, hogy az "átlagnéző" tisztában van a szakkifejezésekkel

az offenz, dífenzezés jogos, azt már nem is mertem említeni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 161 — Eagles fan
Fura, mi pont azt beszéltük a haverokkal hogy olyan mintha az NFL store-be ültek volna be, raádásul abban is egyetértettünk hogy némileg szilveszteri kabaré feelingje van a dolognak.

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 11 éve
JéBé Green Bay Packers 6 646
Nekem bejött, "ünnepi" hangulatot sikerült csinálni a stúdióban ami egyébként elég korrektül fel volt díszítve. Sok mindenbe bele lehetett kötni de szerintem jól sikerült profi munka volt az a 7 óra.
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Nem olvastak be üzeneteket, számomra egyből túlvilágian profinak tűnt az egész. füligjimmy
Vakvéletlen folytán a helyszíni közvetítések során sosem fárasztják magukat ezzel az aprósággal... bezzeg a half time show kommentálására szinte mindig jut idő. Idén nem tudom volt-e.
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
de nem szemantikai vitát akarok újra generálni, csupán a koncepciót próbálom megértenijjncaa
Ettől szakmaibbnak látszik a közvetítés és okosabbnak és hozzáértőbbnek tűnik a kommentátor. Ennyi a koncepció. Az idióta smsek köré épített közvetítéseket is ugyanígy "számon lehetne kérni". Semmi sem mutat arra, hogy ezen változtatni akarna bárki is. Idén ha pár percet láttam véletlenül sporttv-s közvetítésből. Akkor elhangzott az offense, defense, offensive line, playcalling, drive, play lefordíthatatlan szakkifejezések tömege. Túl sokat akarsz a three and out és tsai száműzésével, ameddig olyan alapszavaknak sincs állandó helye magyar nyelvű közvetítésban, hogy támadás, támadók, védők, támadófal, védőfal.

Ha már közvetítések2. Idén több meccset láttam németül, ahol csak egy kommentár van, aki képernyőképesen tud kommunikálni és kifejezni saját magát, miközben felkészült az akutális csapatokból.

Ha már közvetítések3. Ausztrál openen Szabó Gábor mellé is szakértőt ültettek be... Röhej, de ez már OFF.
több mint 11 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
A másik pedig, hogy akkor mondjuk a "A 49ers a playoffban csak három 3 and out-ot produkált" mondat helyett "A Negyvenkilencesek a rájátszásban csak három háromból semmit produkáltak" legyen? .fetomy
"a 49ers a rájátszás során csupán négy előretörési sorozatban nem tudott első kísérletet elérni"

de nem szemantikai vitát akarok újra generálni, csupán a koncepciót próbálom megérteni
braxa meg elég frusztrált lehet, ha mindenbe ezt a hülyeséget próbálja belekeverni, arra most nem is reagálnékjjncaa
Hát igen, ezt letisztázhatnák egymás között, az tény. De azért egy egy elég nehezen közvetíthető sportesemény, a közvetítés elejétől a végéig nettó hét órát végigbeszélni nem lehet hülyeségek nélkül. Nyilván 22 pontos hátránynál olyanokat modani, hogy pontot kell szerezni, meg rosszkor jön a szünet (ki volt az az éretlmiségi, aki szerint nagyon veszélyes 2-0-val szünetre menni?), hát igen. És lehetett volna ivós játékot játszani, akárhányszor kimondták, hogy Harbó testvérek, mivel ugye ők testvérek. Nem olvastak be üzeneteket, számomra egyből túlvilágian profinak tűnt az egész.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Na látod, szvsz ez nagyon körülményes 😊
Mindegy, ebben sosem értettünk egyet, most sem fogunk.
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 891 — No es importante
A másik pedig, hogy akkor mondjuk a "A 49ers a playoffban csak három 3 and out-ot produkált" mondat helyett "A Negyvenkilencesek a rájátszásban csak három háromból semmit produkáltak" legyen? .fetomy
"a 49ers a rájátszás során csupán négy előretörési sorozatban nem tudott első kísérletet elérni"

de nem szemantikai vitát akarok újra generálni, csupán a koncepciót próbálom megérteni
braxa meg elég frusztrált lehet, ha mindenbe ezt a hülyeséget próbálja belekeverni, arra most nem is reagálnék


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
3 and outra nem is tudom mit lehetnefetomy
háromból semmijjncaa
jó, és ezt egy laikus majd megérti, hogy arra utal, hogy abban a drive-ban az első 3 play után puntoltak is? Mert ugye a 3 and out ezt jelenti, nem csak azt, hogy 3 play nem sikerült.

A másik pedig, hogy akkor mondjuk a "A 49ers a playoffban csak három 3 and out-ot produkált" mondat helyett "A Negyvenkilencesek a rájátszásban csak három háromból semmit produkáltak" legyen? Az ilyenre mondom, hogy erőltetett, körülményes, és nem is igazán ugyanaz. Ráadásul semmivel nem mond többet egy laikusnak, mint az angol kifejezés.
több mint 11 éve
NB2 New England Patriots 22 073 — nabege2@yahoo.com
eddigi legjobb felvezető show volt a sport1tőlbraxa88
nekem a tavalyi sokkal jobban tetszett, nagyon laza beszélgetős felvezetős volt
akkor is megfogalmazódott bennem, hogy hétköznap elbírná a sporttv, hogy ne csak gameday legyen, hanem egy órát hétközben is foglalkozhatnának a ligával
több mint 11 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
az a baj, h JJnek minden baj a mi sporttv, mert nem kolidzsot adnak, és nem beszélnek róla.

ez egy igényes, jó színvonalú, jó hangulatú(!) felvezető műsor volt. egy profi műsorvezetővel és 3 olyan vendéggel akik jól eltudtak egymással beszélgetni, és meg is tudják fogalmazni amit akarnak mondani (ebben sztem Kornél iszonyú sokat fejlődött).
jó hangulatú volt, pár éve mikor Márk, Gyula meg Sanyi volt benn és ment a felváltva kérdés-válasz az nagyon rosssz. Sokkal jobb mikor beszélgetés, akár egymás szavába vágás.
Az hogy voltak idegenszavak, az meg nagycucc. NBA-ben pl Tőrös hányszor használ egy olyan sportban idegen szavakat ami sokkal inkább otthonosabb Magyarországon mint a foci... mégis szeretik Tőrös Balázst és az NBA közvetítéseket
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 891 — No es importante
3 and outra nem is tudom mit lehetnefetomy
háromból semmi


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Én nem vagyok híve az erőltetett magyarításnak. Egyszerűen vannak dolgok, amik túl körülményesek lennének magyar változatban, vagy túl erőltetett kifejezést találnának ki rá. De én rajongom az angol nyelvért, egész jól tudok is angolul, és hajlandó vagyok alkalmazkodni valamihez, amit elkezdek megkedvelni, ha valamit nem értek utánanézek. Persze a tv-nek gondolni kell azokra is, akik szarnak ebbe bele, de én úgy gondolom, hogy valaki aki teljesen laikus, annak tök mindegy, hogy pick6, vagy TD-re visszahordott elfogott passz, 3 and outra nem is tudom mit lehetne, vagy éppen interception vagy elfogott passz egyiket sem fogja érteni. Főleg mert ha socceren szocializálódott, akkor egyáltalán nem fogja sejteni sem, hogy az eladott labdának milyen jelentősége van, miután egy soccer meccsen percenként van olyan.

Plusz a sporttv már régóta közvetít meccseket. Meddig kell még fullamatőr módon közvetíteni? Majd 60 évesen már megérhetjük, hogy normálisan, nem iszonyat szájbarágva minden 5 percig odakapcsoló random jóskát szem előtt tartva tudunk végignézni egy meccset?
több mint 11 éve
Medvepapa Seattle Seahawks Washington Huskies 3 422 — Anthony Richardson fan
véleményem nem tükrözi a bowl.hu szerkesztőségének álláspontját, de muszáj feltennem a kérdést: ha a sport tv-nek az a koncepciója a stúdióba ültetett "külsősökkel" (mint tegnap Lévai és Dávid Kornél), hogy a ne ijesszék el a Super Bowlra kapcsoló laikusokat, akkor az angol szavak használata hogy-hogy senkit nem zavar?

már a meccs elején olyan kifejezésekkel dobálóztak, mint a "szrí-en-áut" vagy a "piksziksz", utóbbi ráadásul ugye az egyik vendég szerint fumble return td-t jelent... szerintem röhejes és egyben szomorú is a dolog, ám hátha valaki meggyőz, hogy ezt így kelljjncaa
Nem, nem így kell. A próbálkozás(érintett vendégek szerepe) számomra érthető, de nem biztos, hogy olyan jól sült el ahogy szerették volna.

Gyerekként azt mondtam anyámnak ha felnövök, rocksztár leszek. Anyám erre azt mondta: "Fiam, a kettő együtt nem megy!"
több mint 11 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
véleményem nem tükrözi a bowl.hu szerkesztőségének álláspontját, de muszáj feltennem a kérdést: ha a sport tv-nek az a koncepciója a stúdióba ültetett "külsősökkel" (mint tegnap Lévai és Dávid Kornél), hogy a ne ijesszék el a Super Bowlra kapcsoló laikusokat, akkor az angol szavak használata hogy-hogy senkit nem zavar?

már a meccs elején olyan kifejezésekkel dobálóztak, mint a "szrí-en-áut" vagy a "piksziksz", utóbbi ráadásul ugye az egyik vendég szerint fumble return td-t jelent... szerintem röhejes és egyben szomorú is a dolog, ám hátha valaki meggyőz, hogy ezt így kelljjncaa
eddigi legjobb felvezető show volt a sport1től
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 891 — No es importante
véleményem nem tükrözi a bowl.hu szerkesztőségének álláspontját, de muszáj feltennem a kérdést: ha a sport tv-nek az a koncepciója a stúdióba ültetett "külsősökkel" (mint tegnap Lévai és Dávid Kornél), hogy a ne ijesszék el a Super Bowlra kapcsoló laikusokat, akkor az angol szavak használata hogy-hogy senkit nem zavar?

már a meccs elején olyan kifejezésekkel dobálóztak, mint a "szrí-en-áut" vagy a "piksziksz", utóbbi ráadásul ugye az egyik vendég szerint fumble return td-t jelent... szerintem röhejes és egyben szomorú is a dolog, ám hátha valaki meggyőz, hogy ezt így kell


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
tomi-tomi: a franchise tag szvsz egyáltalán nem mutatja meg a posztok fontosságát. Mivel átlagszurkolónak a WR lesz az irányító mögött a szupersztár, főleg manapság, mikor már a futó kezd visszaesni a futójáték csökkenésével. OL-ben meg TE-ben ilyenek nincsenek, max 1-1 játékos aktuálisan. Védelemben pedig szintén érthető a cb poszt fizetettsége, hiszen manapság aki a passz ellen jó, az fontosabb. De nem mert a WR poszt olyan nagyon top fontosságú, hanem mert a passz irányába terelődött a sport. Ha visszatérnénk a futásorientált NFL-re, akkor valószínűleg nem a CB-kért fizetnének annyit.

Egyébként pedig a tag alapból a top5 játékost nézi, nem a teljes posztátlagot. Egyébként még mindig látszik, hogy alapvető probléma, hogy Sobri hszét nem komplett egészében értelmezve jöttek rá a válaszok, hanem 1-1 mondatot kiragadva, az alapján túlzásokat belemagyarázva. 😊

Jó Wyatt az természetesen kivétel 😀 Bár elég nagy need is volt az RB 😛fetomy
Nem az átlagszurkoló szerződik a WR-rel, nem ő draftolja. Valóban a tag csak a top5 fizu átlaga. Csodálkoznék, ha az átlagfizetések nem ezt a trend-et követnék.
Ha a passz elleni védekezés a fontosabb, akkor ebből hogy következik, hogy a WR a leghaszontalanabb? Az eredeti gondolatnál, nem volt feltétel, hogy ha visszatérnénk a futásorientált NFL-re, akkor milyen szerepe (hasznossága) lenne a WR vagy a CB posztnak.

Sobri hsz-ét nem lehet komplett egészében nézni. Írt egy hosszú, önálló felvezetést általában a WR poszt haszontalanságáról. (Nem, nem az átlagos WR-ről!) Ez - szerintem - tele van tévedéssel. Majd leírta, hogy CJ miért nem érdemelt díjat idén. Ehhez a részhez én nem szóltam hozzá, részint azért, mert számomra nincs túl nagy jelentősége ebben a sportban az egyéni díjaknak, részint azért, mert megfontolandó, elfogadható érveket hozott fel.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
A többi csapat megköszönheti Harbaugh-nak, hogy jó pár évbe telt, mire rászánta magát Cam Cameron kirúgására? 😛
több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
tomi-tomi: a franchise tag szvsz egyáltalán nem mutatja meg a posztok fontosságát. Mivel átlagszurkolónak a WR lesz az irányító mögött a szupersztár, főleg manapság, mikor már a futó kezd visszaesni a futójáték csökkenésével. OL-ben meg TE-ben ilyenek nincsenek, max 1-1 játékos aktuálisan. Védelemben pedig szintén érthető a cb poszt fizetettsége, hiszen manapság aki a passz ellen jó, az fontosabb. De nem mert a WR poszt olyan nagyon top fontosságú, hanem mert a passz irányába terelődött a sport. Ha visszatérnénk a futásorientált NFL-re, akkor valószínűleg nem a CB-kért fizetnének annyit.

Egyébként pedig a tag alapból a top5 játékost nézi, nem a teljes posztátlagot. Egyébként még mindig látszik, hogy alapvető probléma, hogy Sobri hszét nem komplett egészében értelmezve jöttek rá a válaszok, hanem 1-1 mondatot kiragadva, az alapján túlzásokat belemagyarázva. 😊

Jó Wyatt az természetesen kivétel 😀 Bár elég nagy need is volt az RB 😛
több mint 11 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Bent vagyok az itteni GM játékban, ott szerintem már többször is elmondtam, hogy sosem draftolnék magasan WR-t vagy RB-t, hacsak nem az(ok) az egyetlen needem.fetomy
Vagy Ohio State-ről jön :d

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
By Tassy Zsolti, osztálytársam, NFL szakértő: midőn életem legelső Nfl meccséből 20 percet megnéztem rájöttem, hogy ez a sportág, rettentően.... De mivel én hagyatkoztam a Redskinsre akikkel betépett állapotban szoktam társalogni. Ők mondták, hogy a Ravensnek szurkoljak. Szurkoltam és igazam lett. Ezen a ponton, mivel a mondás szerint a csúcson kell abbahagyni vissza is vonulok. THx everybody. Egy 20 percig Ravensnek szurkoló.BigBen7
Remélem az áramszünet kétharmadát csípte pont el
Az nfl pedig továbbra sem sportág, csak egy opció 😊jjncaa
Szubjektív. Mint ahogy az is, hogy Redskins fanok bíztatták volna 20 perces Ravens szurkolásra. Ők is be lehettek tépve... 😛
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 891 — No es importante
By Tassy Zsolti, osztálytársam, NFL szakértő: midőn életem legelső Nfl meccséből 20 percet megnéztem rájöttem, hogy ez a sportág, rettentően.... De mivel én hagyatkoztam a Redskinsre akikkel betépett állapotban szoktam társalogni. Ők mondták, hogy a Ravensnek szurkoljak. Szurkoltam és igazam lett. Ezen a ponton, mivel a mondás szerint a csúcson kell abbahagyni vissza is vonulok. THx everybody. Egy 20 percig Ravensnek szurkoló.BigBen7
Remélem az áramszünet kétharmadát csípte pont el
Az nfl pedig továbbra sem sportág, csak egy opció 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
sapka Washington Commanders 6 582 — sapka
oddsok 2014-re:
NE 7/1,
SF 8/1, Den 8/1,
GB 10/1,
Hou 14/1, Balt 14/1,
Sea 16/1,
Atl 18/1, NO 18/1, Pit 18/1,
NYG 20/1
Wash 30/1, Dall 30/1, Chic 30/1,
Cin 35/1,
Det 40/1, Min 40/1, Ind 40/1, SD 40/1
Phil 50/1, Carl 50/1, NYJ 50/1, Mia 50/1, Stl 50/1, KC 50/1
TB 60/1,
Clev 66/1,
Arz 100/1, Buf 100/1, Ten 100/1,
Oak 150/1, Jax 150/1sapka
8 csapat nem kapott egyelőre licenszet, Goodell várja a papírok pótlását február 15-ig.Höri
papírok pótolva, remélem Goodell elvtárs nem lesz túl szigorú 😉

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 11 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
oddsok 2014-re:
NE 7/1,
SF 8/1, Den 8/1,
GB 10/1,
Hou 14/1, Balt 14/1,
Sea 16/1,
Atl 18/1, NO 18/1, Pit 18/1,
NYG 20/1
Wash 30/1, Dall 30/1, Chic 30/1,
Cin 35/1,
Det 40/1, Min 40/1, Ind 40/1,
Phil 50/1, Carl 50/1, NYJ 50/1, Mia 50/1, Stl 50/1, KC 50/1sapka
8 csapat nem kapott egyelőre licenszet, Goodell várja a papírok pótlását február 15-ig.

több mint 11 éve
BigBen7 Pittsburgh Steelers 1 223
By Tassy Zsolti, osztálytársam, NFL szakértő: midőn életem legelső Nfl meccséből 20 percet megnéztem rájöttem, hogy ez a sportág, rettentően.... De mivel én hagyatkoztam a Redskinsre akikkel betépett állapotban szoktam társalogni. Ők mondták, hogy a Ravensnek szurkoljak. Szurkoltam és igazam lett. Ezen a ponton, mivel a mondás szerint a csúcson kell abbahagyni vissza is vonulok. THx everybody. Egy 20 percig Ravensnek szurkoló.