NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 11 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 223 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
DRoy - Kuechly

több mint 11 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 131 — Tyrone Creek
Rookie of the Year: RGIII
több mint 11 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 366 — Wrath of Khan
‎2013 Hall of Fame Class:
Larry Allen
Chris Carter
Jonathan Ogden
Bill Parcells
Dave Robinson
Warren Sapp
Curly Culp

Nem láttam még sehol
több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
mit nyertek?Amadeus91
Tudod, hogy mi a nagyon nagyon vicces? Hogy ezt idén kérdezed. Mikor a PO-ban volt a Skins RG3-al, a Seahawks RW-vel, Kopernikusz éppen SB-t fog játszani, a rookie of the year 2 top esélyese futósQB, Wilson éppenséggel Manning rookie pass TD rekordját állította be, és idén rating alapján a top QB-k:
1. Rodgers
2. Manning
3. Smith
4. RG3
5. Wilson
- ő zárja a 100-asok sorát.
6. Ryan
7. Brady
8. Kopernikusz

Completionben RG3 és Wilson verik pl. Brady-t és Brees-t is, és Kopernikusz is alig marad el tőlük, pedig előbbi kettőnek pl. nincsenek olyan célpontjai sem mint Bradyéknek, akik segíthetnének nekik.

Már szerintem elmondtam, hogy az elmúlt időben nem sok igazán jó futóspasszolós QB volt, mert az NFL nem is igazán akarta őket használni. Vick-nél igen, de mint mondtam, ő nem tud passzolni. Mcnabb és Mcnair is azután hozott jó statokat, hogy leszoktatták őket a futkározásról.

Szóval szerintem ne hasonlítsuk már őket a mostani, valóban jó futóspasszolós QB-któl, akik már akkor is képesek jól, magabiztosan passzolni, mikor még sokat futnak is. Legalábbis egyelőre úgy tűnik. A fent említett QB-k nagyon jó játékosok voltak, de ezek a mostani srácok sokkal többet adhatnak hozzá a játékhoz, és sikereket hozhatnak a futóspasszolós QB-knak, ha persze nem csak egy véletlenségből tűnt idén úgy, hogy futni és passzolni is tudnak.

Ja, amúgy Steve Young sem játszott olyan nagyon régen, az ő eredményeit nézted?
7 Pro Bowl, 6 All-Pro, 3 SB Win, 1 SB MVP, 2 NFL MVP, HOF, 96.8 rating, 6 TD egy SB-n, stb...
több mint 11 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Gyula küldi a rajongóklubnak  twitter.com/Vizilo01/status/297806772360589312/photo/1 😀Höri
télleg megvan még a bria-féle klub? 😀
több mint 11 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Gyula küldi a rajongóklubnak  twitter.com/Vizilo01/status/297806772360589312/photo/1 😀

több mint 11 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
 www.youtube.com/watch?v=LB5lVPIqz70
😀 😀! Ha esetleg lett volna akkor boccs!Béczkó
egyszer talán
több mint 11 éve
Béczkó 1 264

😀 😀! Ha esetleg lett volna akkor boccs!
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 652 — Vikings fan
mit nyertek?Amadeus91
pontosan ez a baj, hogy nem tudod😊sapka
McNabb: NFC Champion, Pro Bowl 6x, NFC Player of the Year, NFC OPoY (ugyanabban az évben) 59.0 %, TO: 117, rate: 85.6
Vick: Pro Bowl 4x, NFL Record (futásban) 56.3 %, TO: 41, rate: 80.6
Garrard: Pro Bowl 61.6%, TO: 35 rate: 85.8
McNair: Pro Bowl 3x, All- Pro, NFL MVP 60.1% TO: 55, rate: 82.8

ezzel szemben, 4 legjobb (szerintem) pocket QB az utóbbi évtizedből

Tom Brady: Super Bowl 3x, All-Pro 3x, AFC Champion 5x, NFL MVP 2x, Offensive Player of the Year (NFL) 2x, (AFC) 3x, Pro Bowl 8x, Franchise Record. 63.7 %, TO: 211, rate: 96.6
Peyton Manning: Super Bowl, Super Bowl MVP, All-Pro 9x, NFL MVP 4x, AFC PoY 6x, Pro Bowl MVP, Pro Bowl 12x, AFC Champion 2x, NFL Record 3x, Franchise Record. 65.2 %, TO: 227, rate: 95.7
Drew Brees: Super Bowl, Super Bowl MVP, NFL OPoY 2x, NFC MVP 2x, NFC OPoY 3x, NFL Record 3x, Franchise Record. 65.6 %, TO: 159, rate: 94.3
Kurt Warner: Super Bowl, Super Bowl MVP, NFL MVP 5x, All-Pro 2x, NFC Champion 5x, NFL Record 2x. 65.5 %, TO: 80, rate: 93.7

Góg és Demagóg Fia vagyok, tudom.

statok az NFL.com-rólAmadeus91
Ez szép és jó ,de a futkározós QB-k most jöttek divatba. Most egy olyan trenddel ami X évtized-e hódit összehasonlítani egy olyannal aminek az igazi képviselői(akik dobni is tudnak) (Wilson,Kaep,Griffin esetleg Newton bár szerintem ő nem) most kerültek a ligába elég erős és demagóg ha már ezt használtad.
Majd ha 6 év múlva mikor ők sem érnek el semmit akkor lehet azt mondani hogy nem ér semmit. Főleg mivel most mernek majd az edzők ezekhez a taktikákhoz is nyúlni amit Haribó elindított
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
csak az a baj dugo, hogy azt sem tudod miről van szó csak írod a hülyeséget; ez nem baj, Amadeus is ezt szokta, és őt sem nem zavarja. Másrészt az sem, hogy úgy próbál ítéletet mondani játékosokról, hogy összvissz 10 meccset nem látott tőlük az biztos.
Azt hiszem ez már nem az én közegem.sapka
mért igazi futkározós qb (gondolok itt olyanra, mint Vick vagy RGIII, nem pedig olyanra, mint BigBen, vagy mint amilyen Luck lesz aki csak akkor fog futni, ha muszáj) játszott már le annyi meccset zsinórban, mint mondjuk Favre vagy Manning? dugo1993
Nem. De ennek a ténynek nincs feltétlen köze a két stílus veszélyessége közti különbséghez. Amíg ott látsz szoros, egyértelmű összefüggést, ahol szükség lenne először függő és független változó fogalmának felismerésére, megkülönböztetésére, addig sapka diagnózisa stimmel. "Azt sem tudod, miről van szó." Ellentétben vele, én ezt nagy bajnak gondolom.tomi-tomi
Nem baj az, a lényeg hogy odaszúrt egyet az év eleji kiajobbrookieQBLuckvagyRG31/1vagy1/2 polémiához. Aztán kiderült, hogy Wilson.
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
csak az a baj dugo, hogy azt sem tudod miről van szó csak írod a hülyeséget; ez nem baj, Amadeus is ezt szokta, és őt sem nem zavarja. Másrészt az sem, hogy úgy próbál ítéletet mondani játékosokról, hogy összvissz 10 meccset nem látott tőlük az biztos.
Azt hiszem ez már nem az én közegem.sapka
mért igazi futkározós qb (gondolok itt olyanra, mint Vick vagy RGIII, nem pedig olyanra, mint BigBen, vagy mint amilyen Luck lesz aki csak akkor fog futni, ha muszáj) játszott már le annyi meccset zsinórban, mint mondjuk Favre vagy Manning? dugo1993
Nem. De ennek a ténynek nincs feltétlen köze a két stílus veszélyessége közti különbséghez. Amíg ott látsz szoros, egyértelmű összefüggést, ahol szükség lenne először függő és független változó fogalmának felismerésére, megkülönböztetésére, addig sapka diagnózisa stimmel. "Azt sem tudod, miről van szó." Ellentétben vele, én ezt nagy bajnak gondolom.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 344 — #NoStress
csak az a baj dugo, hogy azt sem tudod miről van szó csak írod a hülyeséget; ez nem baj, Amadeus is ezt szokta, és őt sem nem zavarja. Másrészt az sem, hogy úgy próbál ítéletet mondani játékosokról, hogy összvissz 10 meccset nem látott tőlük az biztos.
Azt hiszem ez már nem az én közegem.sapka
mért igazi futkározós qb (gondolok itt olyanra, mint Vick vagy RGIII, nem pedig olyanra, mint BigBen, vagy mint amilyen Luck lesz aki csak akkor fog futni, ha muszáj) játszott már le annyi meccset zsinórban, mint mondjuk Favre vagy Manning? dugo1993
Namost ez kb. olyan kérdés, hogy vissza is kérdezek:
Hagyott e ki Newton vagy Tebow annyi meccset sérülés miatt, mint Manning vagy Brady?
Segítek is: nem.
Vagyis mit bizonyítottunk be?
Hogy hülyén feltett kérdésből sok értelmes konklúzió nem fog kikerekedni.

több mint 11 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 071
csak az a baj dugo, hogy azt sem tudod miről van szó csak írod a hülyeséget; ez nem baj, Amadeus is ezt szokta, és őt sem nem zavarja. Másrészt az sem, hogy úgy próbál ítéletet mondani játékosokról, hogy összvissz 10 meccset nem látott tőlük az biztos.
Azt hiszem ez már nem az én közegem.sapka
mért igazi futkározós qb (gondolok itt olyanra, mint Vick vagy RGIII, nem pedig olyanra, mint BigBen, vagy mint amilyen Luck lesz aki csak akkor fog futni, ha muszáj) játszott már le annyi meccset zsinórban, mint mondjuk Favre vagy Manning?

több mint 11 éve
sapka Washington Commanders 6 581 — sapka
csak az a baj dugo, hogy azt sem tudod miről van szó csak írod a hülyeséget; ez nem baj, Amadeus is ezt szokta, és őt sem nem zavarja. Másrészt az sem, hogy úgy próbál ítéletet mondani játékosokról, hogy összvissz 10 meccset nem látott tőlük az biztos.
Azt hiszem ez már nem az én közegem.

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 11 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 071
én is amellett vagyok, hogy nem futnak be a futkározós qb-k. addig az rendben van, hogy jó eredményeket hoznak, meg fellendítik a csapatot, de általában csak egy ideig, mert ritka, hogy végigbírjanak egy szezont. akkor már legyen egy jó pocket qb a csapatomba, mint egy elit scramble aki 8 meccset bír lejátszani, mert szétmegy a térde

több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 976
mit nyertek?Amadeus91
pontosan ez a baj, hogy nem tudod😊sapka
McNabb: NFC Champion, Pro Bowl 6x, NFC Player of the Year, NFC OPoY (ugyanabban az évben) 59.0 %, TO: 117, rate: 85.6
Vick: Pro Bowl 4x, NFL Record (futásban) 56.3 %, TO: 41, rate: 80.6
Garrard: Pro Bowl 61.6%, TO: 35 rate: 85.8
McNair: Pro Bowl 3x, All- Pro, NFL MVP 60.1% TO: 55, rate: 82.8

ezzel szemben, 4 legjobb (szerintem) pocket QB az utóbbi évtizedből

Tom Brady: Super Bowl 3x, All-Pro 3x, AFC Champion 5x, NFL MVP 2x, Offensive Player of the Year (NFL) 2x, (AFC) 3x, Pro Bowl 8x, Franchise Record. 63.7 %, TO: 211, rate: 96.6
Peyton Manning: Super Bowl, Super Bowl MVP, All-Pro 9x, NFL MVP 4x, AFC PoY 6x, Pro Bowl MVP, Pro Bowl 12x, AFC Champion 2x, NFL Record 3x, Franchise Record. 65.2 %, TO: 227, rate: 95.7
Drew Brees: Super Bowl, Super Bowl MVP, NFL OPoY 2x, NFC MVP 2x, NFC OPoY 3x, NFL Record 3x, Franchise Record. 65.6 %, TO: 159, rate: 94.3
Kurt Warner: Super Bowl, Super Bowl MVP, NFL MVP 5x, All-Pro 2x, NFC Champion 5x, NFL Record 2x. 65.5 %, TO: 80, rate: 93.7

Góg és Demagóg Fia vagyok, tudom.

statok az NFL.com-ról

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 652 — Vikings fan
akkor felszítom az indulatokat; az elmúlt évtizedben miért nem nyert "futósqb" Super Bowl-t? Jobban belegondolva sok scrambler QB nem ért el átütő sikert az NFL-ben az utóbbi időben.Amadeus91
gondold át ezt még jobban, sőt esetedben még annál is jobban:
McNair, McNabb, Vick az utóbbi évtized sikersztorijai 'nagyon' mobil fronton, sőt még Garrard issapka
mit nyertek?Amadeus91
MVP cím, NFC bajnoki cím, börtön büntetés.
több mint 11 éve
sapka Washington Commanders 6 581 — sapka
mit nyertek?Amadeus91
pontosan ez a baj, hogy nem tudod😊

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Nekem sem szimpatikus (két feltételezés is van benne), de nem tudtam jobbat kitalálni. A futás biztos, hogy sérülésveszélyesebb, mint a passz, de ezt az arányszámot szinte csak hasraütéssel tudod megmondani. Ha meg azt mondom, hogy lám-lám a négy idősebb mobil QB átlagos élettartama hat komplett idény (100 meccsen kezdő) környékén van, akkor meg a kis minta miatt lehetnek kétségeink.
Szerintem nem lényegesen kevesebb a terhelésük futás terén: egy erős RB-hez képest 33-37%-os terhelés. QB-nak jelentős, egy második számú RB futásmennyisége. Egy RB valóban több ütést kap, de egy RB teste erre jobban fel is van készítve. Egy védő isten tudja mennyivel nagyobb lelkesedéssel veri telibe az irányítót open field-en, mint egy RB-et. Szóval, mennyivel kevésbé kockázatosabb egy RB futásnál egy QB futás? Nem tudjuk megmondani.

Az exponenciális görbe (valóban jobban leírhatja a kapcsolatot, mint a lineáris) még több kétséget ébreszt. Ennyire sok egy-két idényes mobil QB-val az adattömegemben még kevésbé tudom megmondani a tényleges kockázatot, hiszen még az x-tengellyel szinte párhuzamos szakaszukban vannak. Az "öregek" valós adatai pedig azt sugallják, hogy kb. 6-8 idénynél ők már a görbe szinte függőleges szakaszában járnak.

Kit vegyek még a pocket QB-k közé? A soha nem sérült Favre-t, vagy Rivers-t? Vegyük még hozzá az üveg Stafford-Kolb duót? OK.

A passz-futás arány nem változott, ellenben 36251 passzra jut 86 kihagyott meccs; 414-421 passz play fenyegeti a QB-t egy meccs hiányzással. Az összeredmények így változnak: pocket QB 378 play után, mobil társa 298 play után hagy ki egy mérkőzést. Ugyanaz az arány maradt, nincs változás a kockázatok közti különbség tekintetében.

A sérülés helyével szerintem önmagában nem mondtak sokat. Alapvetően ott van az alacsony minta, kiesik a sérülésmentes Wilson és Cam, a vizsgált tényező alapján szintén tisztának számító TT, marad összesen hat ember sérülés "eloszlása". Hát, nekem elég karcsú statisztika készítéshez. Szintén túl elnagyoltnak tűnik a négy kategória, főleg az alsó és felső végtag.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 976
akkor felszítom az indulatokat; az elmúlt évtizedben miért nem nyert "futósqb" Super Bowl-t? Jobban belegondolva sok scrambler QB nem ért el átütő sikert az NFL-ben az utóbbi időben.Amadeus91
gondold át ezt még jobban, sőt esetedben még annál is jobban:
McNair, McNabb, Vick az utóbbi évtized sikersztorijai 'nagyon' mobil fronton, sőt még Garrard issapka
mit nyertek?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
sapka Washington Commanders 6 581 — sapka
akkor felszítom az indulatokat; az elmúlt évtizedben miért nem nyert "futósqb" Super Bowl-t? Jobban belegondolva sok scrambler QB nem ért el átütő sikert az NFL-ben az utóbbi időben.Amadeus91
gondold át ezt még jobban, sőt esetedben még annál is jobban:
McNair, McNabb, Vick az utóbbi évtized sikersztorijai 'nagyon' mobil fronton, sőt még Garrard is

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 976
akkor felszítom az indulatokat; az elmúlt évtizedben miért nem nyert "futósqb" Super Bowl-t? Jobban belegondolva sok scrambler QB nem ért el átütő sikert az NFL-ben az utóbbi időben.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
sapka Washington Commanders 6 581 — sapka
látom sokat dolgoztál vele, de nekem az Y kiszámítása nem szimpatikus
mert egy feature RB lényegesen több ütést és miegyebet kap, mint egy scrambler QB;
és nem hiszem hogy a sérülési modelljük lineáris lenne, inkább exponenciális kapcsolattal közelíteném (mint tudjuk fejsérülések esetében ez így is van), azt gondolom az lenne csak az állítás, hogy ezekkel a terhelésekkel 8 évet bír ki egy RB (bár nekem felrémlenek Herschel Walkerek is, a 80-as 90-es évek futballjából, ami már számottevően más mint a mostani, vagy a 70-es évekből pl. OJ vagy Earl Campbell, akikre áll hellyel-közzel a 8 év, de megint ugrottunk egy korszakot),
de honnan tudunk ebből következtetni egy lényegesen kevesebb terhelést kapó scrambler tartósságára!?

de lépjünk túl a mintavételes kérdésen, ami nálad is sántít (főleg, hogy csak 3 pocket Qb-t vizsgálsz)
ami viszont meggyőző a cikkból, az a sérülés helye!, szinte egyezik, tehát nem lehet azt elmondani, hogy aki kilép rendszeresen a zsebből annak a lábai csak potenciális sérülésforrások.

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
...Érdemes másik irányból elindulni. PM, TB, Brees elmúlt két idényében (kerekítve) 96 passzkísérletére 4 futás jutott, míg Cam, RW, RGIII, Kaep 80 passzkísérletére 20 futás...
tomi-tomi
ennél léééényegesen nagyobb adathalmazt vizsgáltak meg, nehogy 2 éves (egyéni) empirikus kísérletből vonjunk le következtetéseket plz
sapka
Rendben, próbáljuk meg. (A mobil QB-knál ott lesz a gond, hogy a négy újnak (akik többek szerint az "igazi" mobil QB-k, mert ők már valóban jól passzolnak), nincs két évnél több adatuk.)
TB, PM, DB összesen játszottak 571 meccset 19900 passz mellett futottak 1072 alkalommal; 95%-ban passzolnak.
A négy idősebb mobil QB adatai: 366 meccs 9673 passzjáték és 1967 futás; 83%-ban passzoltak. (Vick "brutális" arányszáma: 78,5%)
A négy ifjú számai: 70 meccs 2011 passzjáték és 532 futás; 79,1%-ban passzolnak (az előbb kétszer is kerekítettem). Vick inkább tartozik ide, mint Garrad-ékhoz.
A mobil irányítók összesített adatai: 436 meccsen 11684 passz és 2499 futás; 82%-ban passzolnak. (Itt jön elő a négy új alacsony meccs számából származó erős torzítás először.)

Az idézett cikkből egy dolog biztos, nincs különbség a QB futások kockázatában. (Ui. csak egyetlen tényezőt találtak, amely pozitívan korrelál a sérülések növekedésével, a sack-ek számát.) Mindegy hogy milyen stílusú QB fut, ugyanakkora esélye van megsérülni egy futásnál. Ha egyenértékre hozzuk a két stílust, akkor kiderül, hogy a mobil irányítók háromszor többet futnak, mint a pocket QB-k. (571 meccsen 3273 futásuk lenne.) Nem tudok jobb leírást a kockázat különbségre, mint az előző képletet, pontosított számokkal: 0,95*X+0,05*Y vs. 0,82*X+0,18*Y.
Milyen arány lehet X és Y között? A három pocket QB esetéből kiindulva (19900 passzra jutott 48 kihagyott meccs) 414 passzkísérletre jut egy hiányzás. Y már nehezebb ügy, több feltételezés kell a meghatározásához. Egy RB kb. 8 idényt bír ki normális, jó teljesítmény mellett. Tételezzük fel, hogy nem sérül meg egyszer sem, de a pályafutásának vége van; az átlagos 12 idényhez képest "kihagyott" 64 meccset. A közelmúlt sztár RB-ek (LT, SA, CJ, AP) adatai alapján ezekkel a feltételekkel 128 futáskísérletre jut egy kihagyott mérkőzés. Ha ezeket a számokat behelyettesítjük a képletbe, akkor eredményként azt kapjuk, hogy egy pocket QB várhatóan 372 play után hagy ki egy meccset sérülés miatt, míg egy mobil irányító 295 play után. Ha a pocket QB sérülési rátáját tekintjük egységnyinek, akkor a mobil QB nagyjából 26%-kal nagyobb eséllyel fog kihagyni egy mérkőzést. (Ráadásul - teljesen egyetértve DoMmal - a csapat szempontjából sokkal rosszabb idényenként kihagyni 2-3 meccset (mobil QB-k jellemző hiányzási mutatója), mint 10-12 évente kihagyni egy komplett idényt (pocket QB-k tipikus hiányzása).)

Kicsi a minta, de a pályafutásukat befejező - a cikk szerint - mobil QB-k adatai egyértelműen ezt a fokozott kockázatot igazolják vissza. Sőt, ennél a 26%-nál sokkal nagyobb érték fejezné ki a rövid pályafutásukat, de ezt tekinthetjük egyéni tulajdonságokból eredő különbségnek.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
sapka Washington Commanders 6 581 — sapka
...Érdemes másik irányból elindulni. PM, TB, Brees elmúlt két idényében (kerekítve) 96 passzkísérletére 4 futás jutott, míg Cam, RW, RGIII, Kaep 80 passzkísérletére 20 futás...
tomi-tomi
ennél léééényegesen nagyobb adathalmazt vizsgáltak meg, nehogy 2 éves (egyéni) empirikus kísérletből vonjunk le következtetéseket plz

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!