Denver Broncos

49 feliratkozó

több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Majd Ayers bemegy középre 😊
Am igazából játszott ott vmennyit tavaly is ha jól emlékszem.

Hogy ki mennyire került szopóágra, arra legkorábban a TC alatt, pontosabban a Pre meccseken kapunk választ.
Del Rio a nagyobb darab DT-ket szereti, ezért kellett visszaszednia Vickersonnak sok fontot, hiába érezte magát jobban vékonyan. Wolfe ha jól emlékszem 295, ami jóval kevesebb, mint az a 330, ami úgy tűnik JDR-nél az ideális. Érdekes lehet ezek után, h miért őt húztuk, bár szerintem jó választás volt.
Írtam többször Wolferól is meg, a súly témában, ami tudásom volt, azt ide is beírtam. Wolfe szerintem ideális 4-3 UT és tud szélen is játszani. Általában irtózom a versatile játékosoktól, de ez most tényleg bejöhet, ellentétben JMD vagy Sanny néhány húzásával, ahol rögtön pesszimistán álltam a dologhoz, és sajnos inkább volt igazam, mint nem... Őszintén szólva, szerintem under tackleként nagyobb szükség lenne rá, mint DE-ként, de ott egyrészt jobban értenek hozzá, másrészt többet tudnak a jelenlegi játékosok képességeiről is.

Ayers lehet az 5. DL ember. Akár DT, akár DE jön le sérülés vagy fáradtság miatt, legfeljebb Wolfe bemegy középre
Emellett természetesen rotáció. Valaki elfárad lesérül minőségi játékosokkal tudjuk pótolni, akár szélen akár középen. Nem mondom, h ligaelit DL, de lehet mögötte mély depth, annak ellenére h biztos vagyok benne, h megint mindenki egy kacagósmileval intézi el ezt a csapategységet, de ezek tavaly is nagyon pofára estek...
Ayersre kezdőként se nagyon panaszkodhattunk tavaly, ehhez képest idén úgy tűnik csere lesz.

Még Marcus Thomas persze jöhetne ide, de nála nem annyira a pénzzel mint az időtartammal van a gond. Mi 1 évre szeretnénk, ő 2-re. A Warren paycut ezen nem sokat segít sajnos.

Nem tudom ki lesz a kezdő UT, ha Wolfe DE lesz. Vickersonnak azért vágtuk meg a fizetését, merth csereként számítunk rá, Marcus Thomas jelenleg nincs, rajtuk kívül Garland, Siliga és Unrein. Közülük Siliga méretei alapján NT. Bannan meg Warren inkább NT-k.
Nem is lenne gond egy Ayers-Wolfe-Bannan/Warren-Doom felállással, de ezzel, h ha Wolfe DE, akkor azért egy kérdőjel most van a falban. De alapvetően a Wolfe-Vickerson-Bannan/Warren-Doom felállással se panaszkodhatunk szvsz

Legyen már TC!

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 10 842 — SB 50 Champion @ Grund
Szerintem sok múlik majd Warren-en, ha ő tud DT-t játszani, akkor Ayers kerülhet szopóágra...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
akike Denver Broncos 808 — Move the Chains
btw Del Rio utalgat rá, h Wolfe DE lesz az első 2 downban, és 3rd downban ill nickelben megy be középre.
Kíváncsi vagyok, h hogy fog kinézni a front7, főleg a DL. Talán egyedül Doomot leszámítva mindenki vagy a kezdő vagy a rosterre kerülésért fog küzdeni...Black_Adder
Ezek szerint csóri Ayers szívja meg Wolfe draftolását. Pedig nem olyan rossz játékos ő, és ráadásul most kezdődött el fejlődni nála a passrush is. Viszont így kellene még egy DT. Nincs mese, vissza kell hozni M.Thomast, amire talán most már van esély, hogy Warren szerződését átsruktúráltuk.

Egyébként csak nekem tűnik Wolfe inkább 3-4 DE-nek, mint 4-3 DT-nek? (Kicsit olyan Bannan típus+more passrush)




There is only one person that carries the ball right here!
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
btw Del Rio utalgat rá, h Wolfe DE lesz az első 2 downban, és 3rd downban ill nickelben megy be középre.
Kíváncsi vagyok, h hogy fog kinézni a front7, főleg a DL. Talán egyedül Doomot leszámítva mindenki vagy a kezdő vagy a rosterre kerülésért fog küzdeni...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 10 842 — SB 50 Champion @ Grund
A mai OTA után a Broncos PR stábja egy kis trükköt játszott el az újságírókkal, nem árulták el, hogy mely játékosoktól lehet majd kérdezni, de hamar kiderült, hogy mi volt az ok, ugyanis Chris Harris után Ty Warren lépett a mikrofonok mögé és ezzel egy időben bejelentették, hogy beleegyezett a szerződése átstruktúrálásába, de persze a denveri szokásokhoz híven részleteket nem árultak el.

A lényeg, hogy már a mai napon beszállt az edzésekbe és mindent meg akar tenni, hogy bekerüljön a keretbe...

Közben az ex-Bronco Nate Webster (asszem egy Titans elleni buktát is köszönhetünk neki, amikor egy hülye időkéréssel visszaadta nekik a labdát, de alapjában is általában fos volt) 12 év börtön kapott, mivel lefektetett egy kiskorú nőt. Sose volt egy észlény a pályán se... 😛



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az SB években szerintem CSAPATként is a Broncos volt a legjobb. Bizonyíték erre, amit StormST is írt h amikor kidőlt 4 meccsre Elway mind a 4-et megnyertük, amikor kidőlt egy negyedre TD az SB-n, akkor is tarttuk magunkat.
A Coltsból kiesett Manning és 2-14 tökutolsó 1/1 csapat. Akik azt mondják h utánozzuk a Cotlsot /*ok ha te nem ezt mondod, de vannak többen, akik a QB-nál tovább nem látnak*/ azok gyakorlatilag azt mondják, h építsük le annyira az O#-t h Manning nélkül meccset se tudjunk nyerni...Black_Adder
Ha egy Colts fan így gondolkodna ahogy írod, akkor azt azonnal ki kéne tagadni. 😊 Az ugyanis nem követte a csapatot az elmúlt tizennégy évben. A Colts legnagyobb baja pont az volt ebben az évtizedben, amit írsz: hogy időnként nem nőtt fel Manning mellé. Nem mindig, de néhány évben sajnos így volt. (2010-2011 különösképp.) A legnagyobb hülyeség lenne ugyanezt kívánni neki az utolsó éveire. Ha valamiért meg tudok békélni Manning eltávozása fölött, az éppen az, hogy talán egy olyan csapathoz került, amelyiknek jobb a rostere, és több esélyt kínál neki újabb gyűrű(k) nyerésére.

Ezzel együtt, illetve ettől függetlenül van szó a FB helyzetéről. Szerintem az még nem tenné Manning-only-vá a csapatot, ha a FB használata átértékelődne a jövőben. És csak azért erősködöm, hogy legyen miről dumálni, mert amúgy napok óta se itt, se a Colts topicban semmi téma nincs. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én eléggé máshogy látom a SB éveinket és szerintem ezzel nem vagyok egyedül... Elway lenne az első, aki bevallaná (sőt szerintem már meg is tette párszor), hogy ha nem jön TD (és Griffith), akkor 99%, hogy soha nem nyer SB-t a csapat. 14 évig próbált egyszemélyes offense-ként bajnokságot nyerni, 3-szor majdnem sikerült, de akkor is csak majdnem...StormST
Folyton oda lyukadunk ki, mintha azt mondtam volna bármikor is, hogy a futás nem fontos. Miért? Ilyent soha nem írtam. Egyébként sem gondolom, hogy amit itt leírtál, az cáfolná azt amit én írtam. Elway szerepe TD érkeztével nem csökkent, ettől még továbbra is ő volt a legfontosabb pont a csapatban. Lehet, hogy TD nélkül soha nem nyert volna a csapat gyűrűt, de Elway nélkül pedig biztosan nem.

De még egyszer mondom, soha nem írtam és nem is gondolom, hogy a futás ne lenne fontos. Csak arról vitatkozunk, hogy ezt hogy kéne/lehetne a legoptimálisabban elérni most, hogy változott a QB, és néhány másik poszt. Konkrétan a FB szerepéről volt szó, ezzel kapcsolatban mondtam el a véleményemet, ami valóban az, hogy szerintem mostantól csökkeni fog a szerepe/fontossága. De ezzel nem akartam a Colts O#-t idehozni, egyszerűen csak a ligában utalkodó trendekből és más csapatok gyakorlatából kiindulva - ahol szintén elit QB van - én ezt tartom valószínűnek.

Mellesleg szegény TD pont azért nem fog beérni a HoF-be soha, mert sokan úgy tekintik, hogy nem futotta ki magából, ami benne volt, pedig ő megtette: nem volt egy one-year-wonder, szerintem aki az első 4 szezonjában tud 6 413 yard-ot futni és úgy fut 2 008 yard-ot egy szezonban, hogy összességében kb 2 meccsnyit pihent az utolsó negyedekben, az volt annyira jó játékos, mint bárki más, csupán pech-e volt, de a HoF-nek nem erről kéne szólnia...StormST
Ha eddig nem került be, akkor sajnos van rá sansz. Szerintem is megérdemelné. Olyan sokat nem láttam őt játszani,

Tebow esetében tavaly volt egy szezon közbeni átállás, aminél ráadásul Tebow is igazodott elég sokat és a csapat is, de pont hogy nem egyemeberes irányba, hanem úgy, hogy bárki jött be futni (McGahee, Ball, előbb Moreno), akkor se volt gond. A tavalyi Broncos nem egyemberes csapat volt, felületes szemlélőnek úgy tűnhetett, de messze nem volt az...StormST
Hát ez akkor jó hír, mert biztos vagyok benne, hogy Manning miatt kevesebbet kell majd alkalmazkodni, mint Tebow miatt kellett. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
És még egy Stokley interview a napról:
http://sportsradiointerviews.com/2012/06/05/brandon-stokley-peyton-manning-denver-broncos/

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
OTA:
http://www.denverbroncos.com/news-and-blogs/article-1/Manning-Airing-It-Out/fa313616-62aa-4af6-9c76-27a4322ef782
http://www.maxdenver.com/news/2012/06/04/notes-from-an-ota-june-4/

Főleg deep ballok voltak. Ez azért érdekes, mert a sérülés többek között arm strengthben látszott meg, most úgy tűnik ez nem jelent majd problémát a szezon során. Így elég lesz a nyaka miatt aggódni, meg a random sackek miatt, meg egyéb olyan szituációk miatt, ahol lesérülhet /*játszunk a NO Saints ellen is 😛*/.

Emellett volt szó korábban arról, h ki lehet a returner... Jelenleg Matt Willis, Hillman, Caldwell, Eric Page és Coryell Judie osztoztak a feladaton...

Amúgy Campnek volt egy picksixe, Manning sikeresen befejezett egy 2minute drillt fake spike után Deckernek, Stokleyról mondtak jókat és ami nagyon jó hír, hogy Rahim Mooreról is

Sajnos Wolfe még mindig nem vehet részt az OTAkon, és ez biztos hiányozni fog neki, mellette továbbra is holdoutol Warren és Prater. Warrent jó lenne kibaszni, és visszahozni Marcus Thomast a helyére amíg még lehet... Ha már DTk, úgy tűnik Sealver Siliga Vickerson elé került, tegnap legalábbis ő edzett az első csapattal. Ez még akkor is meglepő, ha Del Rio a nagydarab DT-k híve...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
A Packers elleni SB egyébként nagyon jó példa arra amit írsz. TD lett az MVP, futott 3TD-t egy csomó yardot, úgy hogy a teljes 2. negyedet ki kellett hagynia. Viszont amikor nem volt, Elway tartotta a lelket a csapatban (meg Atwater 😊), megfutotta a TD-t a 2. negyedben, aztán meg a "helikopterszaltó" talán az egész franchise legemlékezetesebb pillanata.
Ilyen egy CSAPAT. Megvannak a húzó emberek ugyan, de ha valaki kidől, a többiek nem omlanak azonnal össze, van aki átlendíti a csapatot a nehéz pillanatokon.
Elway egészen biztos, h egyedül nem nyert volna a Packers ellen, de nélküle se lett volna könnyű.

Az SB években szerintem CSAPATként is a Broncos volt a legjobb. Bizonyíték erre, amit StormST is írt h amikor kidőlt 4 meccsre Elway mind a 4-et megnyertük, amikor kidőlt egy negyedre TD az SB-n, akkor is tarttuk magunkat.
A Coltsból kiesett Manning és 2-14 tökutolsó 1/1 csapat. Akik azt mondják h utánozzuk a Cotlsot /*ok ha te nem ezt mondod, de vannak többen, akik a QB-nál tovább nem látnak*/ azok gyakorlatilag azt mondják, h építsük le annyira az O#-t h Manning nélkül meccset se tudjunk nyerni...

Egyébként a Colts is akkor nyert SB-t, amikor kicsit kiegyensúlyozottabb volt az offense. A Bears ellen legalábbis /*Grossmant nem nézve 😛 😊*/ Rhodes és Addai játszottak igazán jól. PM magához képest halványabb volt. Ennek ellenére is azt mondom, h a '90-es évek végének Broncosa Elway nélkül is erősebb, mint a bármikori Colts, Manning nélkül.
/*És Elway-jel is erősebb mint a Colts Manninggel 😛*/

Egyre jobban megy passhappybe a liga, de védelem nélkül nem lehet nyerni, és futójáték nélkül se igazán... Futójáték nélkül nem tudod managelni az órát, játzshatsz 50-49-es meccseket, de akkor kinyírod a saját védelmedet, vagy akkora nyomást helyezel az irányítóra és elkapókra, ami nem egészséges. És ahhoz h az idő a te kezedben legyen az is kell, h akkor is menjen a futás, ha tudják, h futni fogsz. Az nem elég, h 5men box ellen megy. Nekünk ráadásul nagyon ment 9men box ellen is, minek adjuk ezt fel?

Természetesen nem csak a 2 véglet van, a megoldás valahol a 2 között van. Igazodunk Manning képességihez, és Manning is igazodik a többiek képességéhez. Olyan playbookot kell kialakítani, amiben mindenki megtalálja a neki megfelelő helyet. A WR-ek olyan routot fussanak, amit meg tudnak futni, és PM is oda tudja passzolni, és amikor futás ellen blokkol a fal, akkor tegyék úgy ahogy tudják, és ahogy működött, ne úgy ahogy Manning látta csikó korában...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
Biztos vagyok benne, hogy ilyen indok meg se fordul az edzői stáb fejében. 😊 Én sem így értettem amikor a Coltsot említettem, hanem úgy, hogy a Manning-féle - de ha ez nem tetszik, akkor lehet Brees-féle, Rogers-féle, Brady-féle - offense-ben nincs olyan hasznos szerepe egy klasszikus FB-nek, mint egy más rendszerben. peterk2005
Volt olyan h 3 FB volt az 53-as rosteren a Rodgers-féle GB-ben, a Pats idén FA-n összeszedett asszem 4 FB-t...


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 10 842 — SB 50 Champion @ Grund
Az rendben van, hogy a QB minden közepe, de azért ha PM nem alkalmazkodik, szerintem akkor ne álljunk neki az egésznek... 😊StormST
Megmondom őszintén, hogy lassan nem értem, hogy miről vitatkozunk :o A Broncos épp tavaly tette meg, hogy egy QB miatt teljesen átszabta az O# képét. Tebow miatt oly mértékben át kellett az O#-t tervezni - sőt eltérni a megszokott szenderdektől is -, amennyire talán még egy QB esetében sem fordult elő eddig a ligában. Az rendben volt? Az "igazi" Denver offense volt? Na neeee. 😊

Egyben biztos vagyok: Manning miatt sokkal kevésbé kell majd átszabni - a szenderdektől eltéríteni - az offense-t, mint amennyire Tebow miatt kellett. 😊

A korábbihoz: igenis van olyan, hogy Broncos O#, ami arról ismerszik meg, hogy jó futásban. Nem volt ez mindig így, de '96 óta (Shanny érkezése óta) minden évben, JMD két évét kivéve, a legjobb 12-ben (nagyrészt inkább a legjobb 8-ban) volt futásban a Broncos, ez egy tény. Lehet ezt sokféleképpen magyarázni, de azért nem voltak ezek rossz évek (2 SB győzelem, 2 RoY futó, egy MVP futó, 8 PO részvétel).StormST
Annak a 2 SB győzelemnek az idején egy Elway nevű QB kapta a snapeket, ha jól emlékszem. 😊 Szerintem ez fontosabb paraméter, mint az, hogy ki futott azokon a meccseken. (Pedig Davis nagyon jó futó volt, még ha sérülések miatt nem is tudta kifutni mindazt ami igazán benne volt.)

A PO részvételek idején mindig jó volt a futójátékunk, ehhez volt építve a fal is, ahogy most is... 😊StormST
Manning léte a korrekt futójátékot nem zárja ki. A Coltsnál is volt jó futójáték, pl. amikor SB-t nyertünk, akkor is jól futottunk. Meg korábban is több évben. De ettől még egy elit QB-val rendelkező csapatnál - mindegyiknél! - a futás szerepe nem a yard gyártás - mint egy klasszikus futó csapatnál -, hanem az, hogy a QB-ra alapozott támadójáték taktikai variációit bővítse. Más szavakkal, az elit QB-val rendelkező csapatok nem "jó futó csapatok", de ettől még futhatnak jól. 😊 (Remélem érhető, amit mondani akarok ezzel.)

Elway-t egyébként kihez hasonlítottad? PM-hez vagy Brady-hez, mert nem nagyon derült ki nekem. Csak a tisztán látás kedvéért, nem kötözködés... 😊StormST
Elway vs Brady. (A gyűrűk számára utaltam, mármint, hogy nem ez dönti el, hogy egy QB eredményes volt-e. Az én szememben pl. Marino pályafutása is rendkívül eredményes volt, még ha gyűrűt nem is nyert.)peterk2005
Én eléggé máshogy látom a SB éveinket és szerintem ezzel nem vagyok egyedül...

Elway lenne az első, aki bevallaná (sőt szerintem már meg is tette párszor), hogy ha nem jön TD (és Griffith), akkor 99%, hogy soha nem nyer SB-t a csapat. 14 évig próbált egyszemélyes offense-ként bajnokságot nyerni, 3-szor majdnem sikerült, de akkor is csak majdnem...

Pont az volt a lényeg, hogy ki futott: TD volt akkor a motor, Elway pedig már inkább csak akkor lökött egyet a támadósoron, amikor nagyon kellett, de pont az bizonyította igazán, hogy mennyire jól felépített csapat volt akkoriban, amikor 98-ban Elway kiesett 4 meccsre (3 teljesen, egy másikon meg hamar), akkor is jöttek a pontok és a győzelmek...

Ott érett be a ZB fal, jött egy jó FB, kicsit átalakítottuk a playhívás arányait és meglett a SB győzelem...

Mellesleg szegény TD pont azért nem fog beérni a HoF-be soha, mert sokan úgy tekintik, hogy nem futotta ki magából, ami benne volt, pedig ő megtette: nem volt egy one-year-wonder, szerintem aki az első 4 szezonjában tud 6 413 yard-ot futni és úgy fut 2 008 yard-ot egy szezonban, hogy összességében kb 2 meccsnyit pihent az utolsó negyedekben, az volt annyira jó játékos, mint bárki más, csupán pech-e volt, de a HoF-nek nem erről kéne szólnia...

Én nem sajnálom le Elway-t, az én szememben ő simán NFL all-time top2, csupán nálam pont ő a bizonyíték arra, hogy egy QB jó futójáték nélkül nehezen tud SB-t nyerni... 😊

Tebow esetében tavaly volt egy szezon közbeni átállás, aminél ráadásul Tebow is igazodott elég sokat és a csapat is, de pont hogy nem egyemeberes irányba, hanem úgy, hogy bárki jött be futni (McGahee, Ball, előbb Moreno), akkor se volt gond. A tavalyi Broncos nem egyemberes csapat volt, felületes szemlélőnek úgy tűnhetett, de messze nem volt az...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
2.) Ez szándékos sarkítás volt, de az offense a tavalyi szezon alapján, csak és kizárólag egyedül PM miatt volt jó. PM mellett, még egyszer kiemelem, ez nagy sarkítás, de kevés értelmes játékos volt. Manning az már adott, a másik 10-et kell nézni, és ha a másik 10-et nézzük a Colts O# jóindulattal is csak közepes volt...Black_Adder
Ahány év annyi offense. Például a 2004/2005-ös offense szerintem Manning nélkül is az egyik legjobb volt a ligában. Kb. mint a 2007-es Pats offense. Szomorú, hogy a Patshez hasonlóan mi sem tudtunk ebben az évben nyerni. A 2006-os és 2009-es offense is az elitbe tartozott nagyon sok poszton. A 2010 és 2011-es évek keretei valóban már nagyon leroggyantak voltak. (Nem csak Manning miatt.) Az kétségtelen, hogy Manning még ebből a lerogyant keretből kihozott egy PO szereplést, de azért nem ez a keret volt éveken keresztül minden évben SB esélyes.

FB: Nem azzal van a baj, ha FB nélkül vágunk neki egy szezonnak, anélkül is lehet játszani. A baj az lenne, ha azért vágnánk neki FB nélkül a szezonnak, mert a Coltsnál se volt.Black_Adder
Biztos vagyok benne, hogy ilyen indok meg se fordul az edzői stáb fejében. 😊 Én sem így értettem amikor a Coltsot említettem, hanem úgy, hogy a Manning-féle - de ha ez nem tetszik, akkor lehet Brees-féle, Rogers-féle, Brady-féle - offense-ben nincs olyan hasznos szerepe egy klasszikus FB-nek, mint egy más rendszerben. A FB inkább úgy van használva, mint ahogy a Pats használja Hernandez-t, aki valójában egy TE, de időnként FB pozícióból indul. Ez taktikailag több variációra - ha úgy tetszik, ezáltal eredményesebb játékra - ad esélyt.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az rendben van, hogy a QB minden közepe, de azért ha PM nem alkalmazkodik, szerintem akkor ne álljunk neki az egésznek... 😊StormST
Megmondom őszintén, hogy lassan nem értem, hogy miről vitatkozunk :o A Broncos épp tavaly tette meg, hogy egy QB miatt teljesen átszabta az O# képét. Tebow miatt oly mértékben át kellett az O#-t tervezni - sőt eltérni a megszokott szenderdektől is -, amennyire talán még egy QB esetében sem fordult elő eddig a ligában. Az rendben volt? Az "igazi" Denver offense volt? Na neeee. 😊

Egyben biztos vagyok: Manning miatt sokkal kevésbé kell majd átszabni - a szenderdektől eltéríteni - az offense-t, mint amennyire Tebow miatt kellett. 😊

A korábbihoz: igenis van olyan, hogy Broncos O#, ami arról ismerszik meg, hogy jó futásban. Nem volt ez mindig így, de '96 óta (Shanny érkezése óta) minden évben, JMD két évét kivéve, a legjobb 12-ben (nagyrészt inkább a legjobb 8-ban) volt futásban a Broncos, ez egy tény. Lehet ezt sokféleképpen magyarázni, de azért nem voltak ezek rossz évek (2 SB győzelem, 2 RoY futó, egy MVP futó, 8 PO részvétel).StormST
Annak a 2 SB győzelemnek az idején egy Elway nevű QB kapta a snapeket, ha jól emlékszem. 😊 Szerintem ez fontosabb paraméter, mint az, hogy ki futott azokon a meccseken. (Pedig Davis nagyon jó futó volt, még ha sérülések miatt nem is tudta kifutni mindazt ami igazán benne volt.)

A PO részvételek idején mindig jó volt a futójátékunk, ehhez volt építve a fal is, ahogy most is... 😊StormST
Manning léte a korrekt futójátékot nem zárja ki. A Coltsnál is volt jó futójáték, pl. amikor SB-t nyertünk, akkor is jól futottunk. Meg korábban is több évben. De ettől még egy elit QB-val rendelkező csapatnál - mindegyiknél! - a futás szerepe nem a yard gyártás - mint egy klasszikus futó csapatnál -, hanem az, hogy a QB-ra alapozott támadójáték taktikai variációit bővítse. Más szavakkal, az elit QB-val rendelkező csapatok nem "jó futó csapatok", de ettől még futhatnak jól. 😊 (Remélem érhető, amit mondani akarok ezzel.)

Elway-t egyébként kihez hasonlítottad? PM-hez vagy Brady-hez, mert nem nagyon derült ki nekem. Csak a tisztán látás kedvéért, nem kötözködés... 😊StormST
Elway vs Brady. (A gyűrűk számára utaltam, mármint, hogy nem ez dönti el, hogy egy QB eredményes volt-e. Az én szememben pl. Marino pályafutása is rendkívül eredményes volt, még ha gyűrűt nem is nyert.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Amit most írtál, azzal döntően egyetértek, én az előző postod "bőven elég onnan PM nekünk, a többi legyen csak a Broncos" fél mondatára reagáltam. 😉

Ami a Colts-al kapcsolatban felmerült kérdésedet illeti, egyrészt az NFL egyik legjobb irányítója már nyert valamit. 😊 Van gyűrűje, és 2 SB szereplése, ami igaz, hogy kevesebb, mint mondjuk Brady-nek, de Elway-nek is kevesebb van, mégse hinném, hogy sikertelen lett volna az ő pályafutása. Másodsorban nem értem a "kicsit is értelmes offense rendszer" jelzőt. A Colts O# az utóbbi évtizedben az egyik legponterősebb O# volt, amivel a Colts mindenkinél több meccset nyert meg ebben az időszakban. Mindezt sokszor erősen megkérdőjelezhető minőségű D# mellett. Ennél milyen "értelmesebb" offense-t szeretnél?

Egyébként szerintem csak az FB kérdésben van közöttünk véleménykülönbség. Én sem gondolom, hogy jó lenne 600+ passzkísérletet bízni Manningra, és én is úgy gondolom, hogy futni kell. A különbség csak az, hogy szerintem ehhez nem kell feltétlenül FB. Jól játszott play-action-ök - amitől fél a védelem - ugyanúgy tudják a futást segíteni, mint adott esetben egy FB, csak máshogy. Van olyan O#, amelyik a stílusa, személyi összetétele miatt taktikailag jobban jár az FB-s felálással, és van olyan O#, amelyik ugyanezen okokból nem jár jobban. Szerintem a Manning féle O# az utóbbiba tartozik, többet veszítenénk taktikailag azzal, ha egy FB van a pályán, mintha helyette egy TE. (Persze ez nem zárja ki, hogy bizonyos helyzetekben, időnként valódi FB-vel álljon fel. A kérdés, hogy megéri-e a rosteren tartani ezért egy virtigli FB-t.)peterk2005
1.) Tudom h nyert egy SB-t, nem vagyok hülye, de itt nem fog, ha ő lesz az egy személyes offense
2.) Ez szándékos sarkítás volt, de az offense a tavalyi szezon alapján, csak és kizárólag egyedül PM miatt volt jó. PM mellett, még egyszer kiemelem, ez nagy sarkítás, de kevés értelmes játékos volt. Manning az már adott, a másik 10-et kell nézni, és ha a másik 10-et nézzük a Colts O# jóindulattal is csak közepes volt...
FB: Nem azzal van a baj, ha FB nélkül vágunk neki egy szezonnak, anélkül is lehet játszani. A baj az lenne, ha azért vágnánk neki FB nélkül a szezonnak, mert a Cotlsnál se volt. Ha kiderül, h emiatt hagytuk elmenni Larsen-t nem fogok örülni. Naggyon nem.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 10 842 — SB 50 Champion @ Grund
Az rendben van, hogy a QB minden közepe, de azért ha PM nem alkalmazkodik, szerintem akkor ne álljunk neki az egésznek... 😊

Új OC, új HC, új elkapósor (Tamme és Stokley kivételével), új OL, új stadion, új város...

Mindenki nem alkalmazkodhat egyhez, ha az az egy nem alkalmazkodik valamennyire hozzájuk... 😊

A korábbihoz: igenis van olyan, hogy Broncos O#, ami arról ismerszik meg, hogy jó futásban. Nem volt ez mindig így, de '96 óta (Shanny érkezése óta) minden évben, JMD két évét kivéve, a legjobb 12-ben (nagyrészt inkább a legjobb 8-ban) volt futásban a Broncos, ez egy tény. Lehet ezt sokféleképpen magyarázni, de azért nem voltak ezek rossz évek (2 SB győzelem, 2 RoY futó, egy MVP futó, 8 PO részvétel). A PO részvételek idején mindig jó volt a futójátékunk, ehhez volt építve a fal is, ahogy most is... 😊

Elway-t egyébként kihez hasonlítottad? PM-hez vagy Brady-hez, mert nem nagyon derült ki nekem. Csak a tisztán látás kedvéért, nem kötözködés... 😊



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ja, és kifelejtettem a lényeget. 😊

Szerintem Manning nem D'artagnan, és a Denver nem testőrség, ahol az egy mindenkiért érvényesülhetne. 😀 Ennek a játéknak az alfája és az omegája a QB, itt akkor is a QB-ra kell szabni a játékot, ha csak ő érkezett és másik 24 ember maradt. Alapveően minden csapat ezt is teszi. Ha a Denver leragad "a 24 emberhez alakítsunk 1 embert"-nél, akkor el se kezdje, mert nem lesz sikeres a dolog...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Amit most írtál, azzal döntően egyetértek, én az előző postod "bőven elég onnan PM nekünk, a többi legyen csak a Broncos" fél mondatára reagáltam. 😉

Ami a Colts-al kapcsolatban felmerült kérdésedet illeti, egyrészt az NFL egyik legjobb irányítója már nyert valamit. 😊 Van gyűrűje, és 2 SB szereplése, ami igaz, hogy kevesebb, mint mondjuk Brady-nek, de Elway-nek is kevesebb van, mégse hinném, hogy sikertelen lett volna az ő pályafutása. Másodsorban nem értem a "kicsit is értelmes offense rendszer" jelzőt. A Colts O# az utóbbi évtizedben az egyik legponterősebb O# volt, amivel a Colts mindenkinél több meccset nyert meg ebben az időszakban. Mindezt sokszor erősen megkérdőjelezhető minőségű D# mellett. Ennél milyen "értelmesebb" offense-t szeretnél?

Egyébként szerintem csak az FB kérdésben van közöttünk véleménykülönbség. Én sem gondolom, hogy jó lenne 600+ passzkísérletet bízni Manningra, és én is úgy gondolom, hogy futni kell. A különbség csak az, hogy szerintem ehhez nem kell feltétlenül FB. Jól játszott play-action-ök - amitől fél a védelem - ugyanúgy tudják a futást segíteni, mint adott esetben egy FB, csak máshogy. Van olyan O#, amelyik a stílusa, személyi összetétele miatt taktikailag jobban jár az FB-s felálással, és van olyan O#, amelyik ugyanezen okokból nem jár jobban. Szerintem a Manning féle O# az utóbbiba tartozik, többet veszítenénk taktikailag azzal, ha egy FB van a pályán, mintha helyette egy TE. (Persze ez nem zárja ki, hogy bizonyos helyzetekben, időnként valódi FB-vel álljon fel. A kérdés, hogy megéri-e a rosteren tartani ezért egy virtigli FB-t.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Ezzel nem értek egyet. Ha van egy Willis McGaheenk akkor ne hagyjuk a padon porosodni, csakmert itt van Manning. Ha lenne egy FB-nk ne hagyjuk a padon porosodni, csak mert itt van Manning, főleg, h pont arról van szó, h ő mindig is akart egyet.
Ne egy emberre szabjuk az Offense-t, hanem 11-re.
1 ember könnyebben megtanul valami mást, mint 10. Ha van egy rendszer amiben egy valaki jó, 10-en kitudja, és egy másik amiben 10-en jók, és 1 kitudja, akkor én az utóbbit választom.

A Colts O# meg csak PM miatt volt eredményes, maga a rendszer azonnal megbukott, h PM kidől onnan, ezek után felmerül a kérdés, és direkt túlzok és sarkítok: mi lett volna ha kicsit is értelmes offense/rendszer van mellette. Lehet h akkor az NFL egyik legjobb irányítója nyer is valamit?

Adott h milyen képességű játékosaink vannak. Ez önmagában elég lenne számomra ahhoz, h ne cseréljük le őket, vagy játszassunk mindükkel olyat amibe nem illenek, emellett ráadásul koránt sem vagyok meggyőzve arról, h a Colts játékos állomány és szisztéma az a tökéletes volt Manningnek.

++++++++ Egy ilyen sérülés után semmi esetre se hagynám, h megint 600+ passzkísérlete van, mert sajnos már megvannak számlálva, hogy hány passza van még hátra pályafutása során. Azokat jó lenne beosztani, ahhoz pedig kell futó játék is, ahhoz pedig nem lenne akadály egy FB...

Nem kell a szisztémának teljesen másnak lenni, mint Indianapolisban volt, de ugyanolyannak se. De ha csak a 2 végletet nézzük, akkor se csak PM legyen a szempont, mert egyszerre 11-en vannak pályán, és kb 25-en lesznek a keretben, akiknek szintén új szisztémát kéne tanulniuk. Sarkítva: 1 ember miatt 24-nek vagy 24 ember miatt 1-nek itt a kérdés

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ez nem jelenti azt, h lesz FB-nk, vagy h Gronko legyen az, de ha igaz, mindenképp érdekes, és csak tovább erősíti azon véleményemet, h nem kell 100%ban koppintani a Colts O#-t, bőven elég onnan PM nekünk, a többi legyen csak a Broncos /*ha nem igaz (amit Gronkowski mond), akkor is*/...Black_Adder
Milyen a Broncos #O tulajdonképpen? A tavalyi TT féle, esetleg az Orton féle? Vagy HC-tól függően a Shanahan vagy McDaniels, vagy Fox féle? 😊

Azért "kötözködök", mert szerintem nincs olyan, hogy Colts féle vagy Broncos féle O#. Olyan O# van, amelyik a játékosállományhoz passzol. Amikor a Colts O#-t emlegettem, akkor soha nem a csapatról beszéltem, hanem egy olyan offense-ről, amiről tizenpár év alatt kiderült, hogy Manninghoz leginkább passzol. Nem sok értelmét látom egy 36 éves QB-t valami teljesen más szisztémában játszatni. Az a szisztéma amiben Manning eddig játszott eredményes volt, ami meg eredményes, azt kár javítgatni. Nyilván 100%-ban nem lehet és nem is lenne jó lekoppintani a volt Colts O#-t - pont azért amivel kezdtem is: a játékosállományhoz kell igazítani az O#-t, az meg Denverben más -, de hogy nem a TT vagy az Orton féle O#-hoz kell Manningot igazítani, hanem fordítva, abban azért elég biztos vagyok.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Na volt itt téma, h nehogy legyen FB-nk, merth a Coltsnak se volt, és csak az működhet. Itt egy érdekes nyilatkozat ezzel kapcsolatban. DenverPostos ugyan, szóval konklúziókat nem szabad olvasni, vagy legalábbis komolyan venni, de magát a nyilatkozatot azért talán tudják pontosan közölni /*mondjuk tavaly azt se tudták összeszámolni, h hány draftpickünk van*/
http://blogs.denverpost.com/broncos/2012/06/01/broncos-fullback-chris-gronkowski-blend-brothers/13858/
“This was my first time on the field with him, and so far it’s been great,” Gronkowski said. “He always wanted a fullback, at least that’s what they told me in Indy, so they brought me in here and I hope I do what he expects.”
Ez nem jelenti azt, h lesz FB-nk, vagy h Gronko legyen az, de ha igaz, mindenképp érdekes, és csak tovább erősíti azon véleményemet, h nem kell 100%ban koppintani a Colts O#-t, bőven elég onnan PM nekünk, a többi legyen csak a Broncos /*ha nem igaz (amit Gronkowski mond), akkor is*/...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Aláírt Blake is. Már csak Oswi és Hillman vannak hátra...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
aztec Indianapolis Colts 1 360
Vajon hanyadik lenne Manning, ha egyáltalán dobott volna akár egyet is tavaly 😀

A Jégember győz, nem beszél.
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 10 842 — SB 50 Champion @ Grund
Még két jelenlegi Bronco az NFL-es top 100-ban, Manning lett a #50 és Champ a #46... 😊



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
akike Denver Broncos 808 — Move the Chains
Cory Undlin az új defensive quality control coach
http://blog.denverbroncos.com/denverbroncos/broncos-add-defensive-quality-control-coach/
3 évet volt Del Rioval Jacksonville-ben, előtte Belichick-kel és Crennellel dolgozott Bostonban

Ma kezdődik a második OTA, amin továbbra se lesz Wolfe, június 9-ig nem lehet az egyetem miatt...Black_Adder
Undlin jó választásnak tűnik...




There is only one person that carries the ball right here!