NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Detroit Lions

35 feliratkozó

több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Találtam egy cikket a lehetséges edzőjelöltekről. Van benne pár botrányosan buta ötlet (Shurmur, McDaniels, Tucker, kisShanny, nagyShanny), nevek akik bizonyosan nem lesznek újra NFL főedzők és jópár érdekes név. A legLions-osabb döntés ma jutott eszembe: Linehan.
Na akkor sírnék pár napig.Bazzani
Valaki a Jagstől?valakis
Elég vicces, de a legjobb edzőválasztásunk ez a Bonamengo csóka volt a ST élére.
Jó voltak faszságok, de az elmúlt évekhez képest ég és föld a helyzet.
Most, hogy megdícsértem tuti szétszopat minket a Vikings ST vasárnap, de ez nem is baj, kell a top10es drafthely az új stábnak.

több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Pettigrew IR-re került, egyre több helyen olvasni azt, hogy nem igazoljuk vissza.
Helyére Spurlock jött vissza.
Mindeközben leigazoltunk a gyakorlócsapatba egy Carlin Isles nevű rugbysztárt aki 4,22-t futott a tryout-on.
Állítólag nagyon nyerni akarunk a vikingek ellen, remélem nem sikerül.Bazzani
Akkor most már vérbeli mackó leszel te is Bazz? 😛Süsü
Ezt nem tudom honnan vetted, de megígérem, hogy egyszerre kezdek majd el szurkolni a Bearsnek meg a Fradinak.
Az elmegyógyintézetben 80éves koromban.

több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
McDanielst jó választás! Csak vigyétek bátran 😀ParadSEC
Köszi, de ha lehet akkor a másik Pats kötődésűt kérném (O'Brien). 😊
McDaniels bemutatkozott rendesen Denverben.

több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
A Pro Bowl komolyságát mutatja, hogy Warford (egész évben nem csináltak róla sacket) és Levy (INT-ben vezeti a ligát LB létére) még "csereként" sem fért oda.
Ellenben az INT király Stafford és a fumble bajnok Bush ott van mint alternate jelölt.
Suh és Megatron "egyenes ágon" jutott be.

több mint 10 éve
ParadSEC New England Patriots Georgia Bulldogs 3 034 — Patriots fan
McDanielst jó választás! Csak vigyétek bátran 😀

„Elmehetsz több pénzért játszani meg ilyenek, de ha minden héten vesztesz elég nyomorultul érzed majd magad. Itt akarok maradni, nyerni akarok, segíteni akarok a csapatnak és továbbra is jó és megbízható játékosnak maradni." - Rob Ninkovich
több mint 10 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 800 — 258. §
@kmeinke: Asked Matthew Stafford why he wouldn't want to work with a QB guru. Response: "It's not my thing."


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
valakis Detroit Lions 1 736 — Det Fan
Találtam egy cikket a lehetséges edzőjelöltekről. Van benne pár botrányosan buta ötlet (Shurmur, McDaniels, Tucker, kisShanny, nagyShanny), nevek akik bizonyosan nem lesznek újra NFL főedzők és jópár érdekes név. A legLions-osabb döntés ma jutott eszembe: Linehan.
Na akkor sírnék pár napig.Bazzani
Valaki a Jagstől?

We just form a fucking wall.
több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Könnyebb ha linket is adok ugye?www.prideofdetroit.com/2013/12/27/5247092/lions-coaching-candidates
😊

több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 286 — capitaine du château de Vienne 1487
átpörgettem mindent, de ű a legjobb, Rókanevem 😉


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Találtam egy cikket a lehetséges edzőjelöltekről. Van benne pár botrányosan buta ötlet (Shurmur, McDaniels, Tucker, kisShanny, nagyShanny), nevek akik bizonyosan nem lesznek újra NFL főedzők és jópár érdekes név. A legLions-osabb döntés ma jutott eszembe: Linehan.
Na akkor sírnék pár napig.

több mint 10 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Rugby játékosokban bízunk? Erősen mulatságos....topmodell
nálunk is van egy, Dániel, a Dongó... Isles sebessége amúgy már-már unsportmanlike conducttal ér fel rögbiben, sprinterként 60on 6,68at, 100on 10,24et tudott.
 www.youtube.com/watch?v=gA5bwqVN5LM  www.youtube.com/watch?v=Mfb8a1GFrxc
lehet, hogy még béna az nflhez, de legalább a hozzáállásával nem lesz gond, mini slot wrnek meg visszahordónak jó lesz

több mint 10 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 211 — én ezt meguntam
Remek írás Bazz!

Seattleből két HC jelölt megy a piacra :
- Darell Bevell- ugyan régi ismerős, de ő valószínűleg megy NY-ba
- Tom Cable: ??? 3 év után is! de mert szeretm a Lionst remélem nem kerül szóba


„Ahogy Bazza látta” második rész avagy a Jiim Schwartz dosszié:

Bazzani
több mint 10 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Rugby játékosokban bízunk? Erősen mulatságos....

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 10 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 502 — rabszolga
Tavaly mi is edzőt kerestünk, ezért felmerült nálunk is pár fentebb említett név.
Egy nagyon-nagyon jó írás Brian Kelly-ről:
 igglesblitz.com/2013/01/meet-brian-kelly/
több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Pár név akit bedobtak HC posztra:
Jim Tressel (korábbi Ohio State HC, jelenleg Akron Vice President)
Brian Kelly (Notre Dame HC)
Bill O'Brien (róla már írt ugye DoM)
Tony Dungy (exColts HC)

több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Isles a WR-ekkel gyakorolt.
Nagyon gyors, de problémái vannak az elkapásokkal.

több mint 10 éve
DaddyBear Chicago Bears 888
Pettigrew IR-re került, egyre több helyen olvasni azt, hogy nem igazoljuk vissza.
Helyére Spurlock jött vissza.
Mindeközben leigazoltunk a gyakorlócsapatba egy Carlin Isles nevű rugbysztárt aki 4,22-t futott a tryout-on.
Állítólag nagyon nyerni akarunk a vikingek ellen, remélem nem sikerül.Bazzani
Akkor most már vérbeli mackó leszel te is Bazz? 😛
több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Pettigrew IR-re került, egyre több helyen olvasni azt, hogy nem igazoljuk vissza.
Helyére Spurlock jött vissza.
Mindeközben leigazoltunk a gyakorlócsapatba egy Carlin Isles nevű rugbysztárt aki 4,22-t futott a tryout-on.
Állítólag nagyon nyerni akarunk a vikingek ellen, remélem nem sikerül.

több mint 10 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
 lionsreport.com/darkest-hour-hope-remains-detroit-lions/

Remény mindig van. Azert tud jönni a csalódás.
Ha nem lenne remény, legalább nem csalódnánk évről évre ekkorát.

Remélem jövő hét hétfőn bejelentik hogy Schwartz helyett uj edzőt keresünk.

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley

több mint 10 éve
oleewear Detroit Lions 225
Boldog Karácsonyt minden kedves Lions fannak😊

ha még nem volt olvasnivalónak:
 www.freep.com/article/20131224/COL38/312240031/detroit-lions-jim-schwartz
több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Mivel az volt az ígéretem, hogy addig nem írok ide amíg számunkra vége nincs a szezonnak ezért most feloldozom magam a némaság alól, innetől be sem fogom a pofám. 😊

Napi vicces hírünk:
.@dery1051 is reporting on 105.1 that players are going to Mayhew and Lewand and lobbying for Schwartz to keep his job.
Nem a pályán kellett volna lobbyzni gyerekek?

If Lions fire Jim Schwartz, Ken Whisenhunt may replace him
 profootballtalk.nbcsports.com/2013/12/24/if-lions-fire-jim-schwartz-ken-whisenhunt-may-replace-him/
Érdekes, ő eszembe sem jutott eddig. Mondjuk most dobálni fogják a neveket sorban befelé. Először repüljön Gym Shorts ez a lényeg.

Calvin Johnson declines to comment on report he's playing with partially torn PCL
Egész évben szinte csak félgőzzel tudott játszani, símán elhiszem, hogy végig sérült volt. Remélem a Vikings ellen egy percet sem lesz a pályán, ellenben Cody Wilsont kipróbálhatnánk. 😊

több mint 10 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 472 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan


Boldog Karácsonyt kívánok minden Lions drukkernek, remélem jövő ilyenkor nem az edzőváltásról hanem a SB esélyekről beszélgetünk majd!Bazzani
a hóember lehetne Durham is 😀 (vagy Indy mezben DHB)

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley


Boldog Karácsonyt kívánok minden Lions drukkernek, remélem jövő ilyenkor nem az edzőváltásról hanem a SB esélyekről beszélgetünk majd!

több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley

„Ahogy Bazza látta” második rész avagy a Jiim Schwartz dosszié:

Ahogy kezdődött:


Nem szeretnék túlságosan mélyelemzésbe kezdeni, mert mindenki másképp ítéli meg a kialakult helyzetet és azt, hogy ez mennyire Schwartzék hibája. Én úgy látom, hogy ez a stáb két évvel ezelőtt elérte a teljesítménye felső határát (talán többet is) és inkább az idei év az ami megmutatja a valóságot. Tavaly az öltöző felett vesztette el az uralmat idén ott legalább csend volt de most a pályán mutatandó dolgok vezérfonalai csúsztak ki a kezéből és az utolsó meccsen már a közönéggel is szócsatába keveredett ami a végső csepp volt nálam (és gondolom másnál is) a pohárban.



Nem voltak igazán nagy elődei (Last 7 Lions head coaches: Schwartz 27-36; Marinelli 10-36; Mariucci 15-28; Mornhinweg: 5-27; Ross: 27-30; Fontes 66-67; Rogers 18-40.), senki nem várt tőle teljes ligát domináló csapatot, de ez az egy fránya PO szereplés öt év alatt nagyon kevés. Idén minden a kezünkre játszott, ez lehetett volna a nagy kiugrás éve (sztem a FO is remek munkát végzett a nyáron igazolások terén) de ebből is csak a szokásos bukás lett. Sajnos 2015ig tartó szerződés lapul Schwartz zsebében, aminek hátralévő része még több mint 12 millió dollárról szól úgyhogy ez is bonyolítja a helyzetet.

Következzen a múlt héten elkezdett kétrészes írás második fele ami az általam lehetségesnek tartott edzőjelölteket mutatja be egy-egy vendégszerző tollából:

Ó mondd, te kit választanál:
Múlt héten a lista 4. helyezettjénél fejeztük be, most folytassuk annak rendje szerint a 3.helyen álló jelölttel. Olyan edzőről van szó aki egy év alatt csodát tett a rá bízott csapategységgel és valószínűleg elég előkelő helyen lesz majd az év támadókoordinátorának kiválasztásakor. Mai első segítőm
gabokocka
, aki megosztja véleményét vele kapcsolatban:

3. Mike Shula Carolina Panthers OC


-Szerinted vállal idén HC állást valahol illetve megérett e már egy ilyen feladatra?
Nem hiszem, hogy megkeresné bárki is. Ugye nálunk idén lett QB edzőből OC, és a támadósor megfelelően idomul a védelemhez, ha működnek a dolgok képesek vagyunk kontrollálni az órát, hosszú driveoket vezetni. Cam buta hibáinak a számát sikerült lecsökkenteni, viszont ezzel párhuzamosan a nagy játékok száma is visszaesett. Mondjuk ebből az anyagból sokkal többet úgy kihozni, hogy ne kockáztassunk indokolatlanul sokat nem nagyon lehet. A fal jobb oldala katasztrófa, elkapó poszton se vagyunk ott a topon, szóval nem egyszerű a helyzet. A védelem szinte mindig megadja az esélyt, hogy kevés ponttal nyerni tudjunk, így nincs miért butaságokba belemenni a legtöbb esetben. Szerintem még két-három szezonon keresztül építse ezt a támadósort, és ha sikerül évről évre előrelépni, Camből elit QB-t nevelni, akkor fogja megkapni az esélyt.

- Miért lenne ő az ideális választás a Lionsnak?
Erre egyszerű a válasz, nem lenne ideális választás. Teljesen más felépítésű a Lions offense, mint a mienk, bár nyilván ha vinnék, nem koordinátornak menne, de ez teljesen vaktában való lövöldözés. Szerintem most élő ember nem tudja, milyen HC lenne.

-Tudna e Staffordból NFL top QB-t faragni?
Szerintem nem. Nem is Staffordhoz való edző szerintem, nyilván lefaragná a turnoverek számát, de nehéz megítélni mit kezdene egy Stafford-Megatron kombóval, mert nálunk rohadtul nem ez a helyzet.

-Vannak-e kételyeid vele kapcsolatban (mint HC)?
Először is megnézném mire képes egy jóval tehetségesebb támadósorral a kezei alatt. Ez az első szezonja nálunk OC-ként, de korábban sem dolgozott világmegváltó támadósorok élén, nem hiszem, hogy egy korszakos géniuszról beszélünk,

-Meg tudná e regulázni a balhés embereinket?
Passz, nálunk egészen másmilyen a keret összetétele, mint a Lionsnál,

-Sajnálnád-e a távozását a Pantherstől?
Jelenleg azt mondom, hogy igen. Nekem tetszik az irány, amerre halad a franchise, ennek egy kirakós eleme Shula. Kíváncsi vagyok, mennyit fejlődne a támadósor, ha sikerülne kicsit helyrepofozni a falat és Cam is kapna egy legitim no1 elkapót. Erre a drafton szerintem most van esély, jelenleg ha akadozva is, de működnek a dolgok, persze bőven van miben előrelépni minden téren.

-Bármi egyéb megjegyzés
Sokkal inkább tartom valószínűnek, hogy McDermott elmegy interjúzni valahova, de sztem ő is marad nálunk, Shula távozása kifejezetten meglepne.

Nagyon sokat vacilláltam, hogy a második helyre befutó jelöltemet miért szeretném kevésbé mint a végső győztest? Most sem tudom a választ (talán amiatt mert nem tudott kibújni Sean Payton árnyékából) így maradt az eredeti forgatókönyv. Nagy rajongója vagyok a Saints támadójátékának, mindig irigykedve nézem az offense-ük játékát.
Mai második segítőm
atapapa
segítségével megtudhatjuk, hogy mennyire lenne ideális jelölt a számunkra.

2. Pete Carmichael Jr. New Orleans Saints OC


-Megérett e már arra, hogy HC legyen?
Amennyiben a kérdést arra fordítom le, hogy látok-e még olyan pontokat Carmichael előtt innen a Föld másik oldaláról, ahol szakmailag szignifikánsan fejlődni tudna, akkor a válaszom: nem. Vagyis ha valamikor az NFL Istenei egy vezetőedzői poszttal ajándékoznák meg, akkor ez az X-ek és O-k alapján ugyanolyan indokolt lenne ma, mint lenne az 10 év múlva. Azonban egy HC-től többet vár az ember (de legalábbis én), hogy mesteri playeket rajzoljon a táblára és azokat a megfelelő időben diktálja az irányító fülébe.

-Miért lehetne ő jobb mint Schwartz?
Mert a Lions bevallottan a Saints útját szeretné járni a támadófilozófia terén és ennek implementálására Carmichael abszolút alkalmas lenne. Véleményem szerint Detroitban már masszívan a földbe vannak ásva egy domináns offense sarokkövei, és ez az offense gyakran ösztönösen is képes maradandót alkotni. Carmichael fokozatosan kapott egyre nagyobb hatalmat Sean Paytontól a támadók vezénylésére, és ma már ott tartunk, hogy utóbbi nem szégyell playeket átvenni C.-től. A Liga egyik legjobb playdizájnere beengedte Carmichaelt a boszorkánykonyhájába, ahol nem csak keverheti az üstben a mérget, hanem még saját receptet is írhat. Vélhetően ez az inas már mesterként is megállna a lábán.

- Jó irányba tudná terelni Stafford karrierjét?
Minden kétséget kizáróan. Kevesen tudják, de Carmichael az egyetlen olyan edző, aki szinte a kezdetektől végigkísérte Drew Brees-t a profi pályafutása során és testközelből figyelhette az első szárnypróbálgatásait, az első kudarcokat. Ismeri annak az eredményes munkának az elemeit, mely egy tehetséges, de még kiforratlan iránytót a legjobbak közé emelt. Álláspontom szerint ez a tapasztalat legalább annyira vonzóvá teszi Carmichaelt a fiatal irányítókkal rendelkező csapatok számára, mint az a körülmény, hogy évek óta ő Sean Payton szárnysegédje.

-Milyen kételyeid vannak vele kapcsolatban?
Nem lehet elnézni afelett, ha egy edző már 2 éve jár folyamatosan HC-nézőbe, és az itt taglalt tények dacára nem nyer alkalmazást. Ahogy már az is beszédes volt, amikor a bountys eltiltások idején nem a „rangban” Paytont közvetlenül követő Carmichael lett az átmeneti HC, hanem a támadófalért felelős Aaron Kromer.
Carmichael remek a maga területén, de nem rendelkezik azzal a plusszal, ami elválasztja a jó munkásembert egy egész szervezet irányításáért felelős személytől. Hiába fekszik valakinek a kandallóján a közgazdasági Nobel-díj, az nem garantál sikereket a gyakorlati vállalatirányításban. Carmichael egy intelligens (matematika szakon végzett), felkészült, alapos és tapasztalt szakember, ám az NFL-ben legalább ennyire fontos tulajdonságnak tartom azt, hogy a vezetőedző megfelelően tudja motiválni a játékosokat és hogy ne csak a jó eszű irányítóval vagy OL-játékosokkal találja meg a közös hangot, hanem az életében egy könyvet se olvasó atlétákkal is.

-Tudna-e olyan balhés játékosok között dolgozni mint amilyenek nálunk vannak?
Az előző választ folytatva: nagyon nem. Aki nem fogott még ostort a kezébe, az nem tud majd mit kezdeni vele, ha használni kell. És Michiganben bizony használni kell.
Carmichael számomra egy teljesen határozatlan, csendes, nagyon könnyen elnyomható személyiségnek tűnik és szerintem pillanatok alatt felőrlődne nálatok.
Ahol egy karakánabb Schwartz se tud rendet vágni, ott a színtelen-szagtalan Carmichaelt szó szerint felzabálnák. Ő lenne a legtörékenyebb porcelán abban a boltban, ahol az öntöttvas serpenyő se érezheti magát biztonságban.
Kizárólag akkor tudnám elképzelni Carmichaelt bárhol is (de főleg nálatok) vezetőedzőnek, ha kapna maga mellé egy olyan zsebdiktátor DC-t, akit a védelem képes lenne falkavezérként elfogadni, aki képes lenne megregulázni a rossz fiúkat és Carmichael foglalkozhatna azzal, amihez ért.



És elérkeztünk a lista első helyéhez. Ide szándékosan tettem azt az embert akire talán a legkisebb esélyünk van, leginkább mert Schwartz bánatpénze mellé nehezen elképzelhető, hogy egy busás kivásárlási árat is kifizessünk. Elég sok szó esett már róla más topikokban és én is tisztában vagyok azzal, hogy mennyire kicsi az esély a megszerzésére, de a szurkoló szeret álmodozni ezt teszem én is. Kicsit viccesen mondhatnánk azt is, hogy egyszerű lenne neki a váltás mert Lionsból Lionsba menne, de ennél sokkal bonyolultabb a helyzet. Mondjuk nemcsak nekem jutott eszembe a dolog, idézek is egy tweet-et amit még a Ravens meccs közben olvastam: @ChrisBurke_SI No idea how Detroit will move forward, but I'll say this: I heard Bill O'Brien's name a lot at Ford Field last night.
Mai utolsó szakértőnk
DoM
segít abban, hogy megtudjunk egy kicsit többet is róla.

1. Bill O’Brien Penn State Nittany Lions HC


-Szerinted visszatér e az NFL-be és megérett e az NFL HC munkára?
2011-ben a Jacksonville-nél lett volna interjún, ami kiszivárogtatások szerint végül megbukott Gabbert személyén, mert az akkori front office ragaszkodott hozzá. Ezt követően lett a Penn State vezetőedzője, de amikor elvállalta az állást, még nem lehetett tudni, milyen szankciókat kapnak a Sandunsky-botrány miatt. 2012-ben a Cleveland és Philadelphia kispadjára is pályázott, volt is interjún, de maradt az egyetemen, mert „nem vagyok olyan ember, aki egy év után otthagyja a munkát, amit elvállalt”. Az érdeklődés viszont maradt a tavalyi év alapján, kérdés hogy két év után már visszatér-e az NFL-be? Ha nem lesz enyhítés, legkorábban 2016-ban játszhatnak bowl-meccset és Big Ten bajnoki döntőt. A sportösztöndíj szigorítások már lazultak jó magaviselet miatt. Christian Hackenberg irányító megszerzése nagyon komoly presztízslépés volt (a class legjobb pro-style irányítójának számított), ő második évét kezdheti 2014-ben. Ha most sem mond fel a PSU-nál, akkor szerintem a bowl eltiltás lejártát már kivárja.

Amilyen vezetői képességet mutatott 2012-ben a Penn State élén, nem lehet kérdés, hogy érett az NFL vezetőedzői feladatokra. Ivy League egyetemen végzett, meg van a magához való esze. Újoncként minden év edzője díjat bezsebelt.

A tippem, hogy marad a Penn State-nél, mert kihívásként tekint az ottani helyzetre és meg akarja várni, hogy learathassa munkájának gyümölcsét.

-Milyen munkát végzett a Patsnél illetve mennyit tett hozzá Brady fejlődéséhez? Mennyire érződött a hiánya a távozása után?

2007-ben került Foxboróba, ahol első évében segédedző volt (annak ellenére, hogy 9 évet töltött el egyetemi szinten pozíciós edzőként, ebből hármat koordinátorként, egyet a vezetőedző helyetteseként), 2008-ban az elkapók edzője lett, majd Josh McDaniels távozásával 2009-ben átvette a támadójáték irányítását és ezzel együtt a QB edző posztját. Koordinátornak csak 2011-ben nevezték ki. 2009-ben egy térdsérülésből visszatérő Tom Bradyvel még döcögött a szekér, Wes Welker elvesztésével lenullázta őket a Baltimore a rájátszásban. Ezt követően kért Bill Belichick alapos állapotfelmérést minden edzőjétől és ötleteket, milyen irányba lépjenek tovább. O’Brien ekkor javasolta, hogy „felejtsék el” a shotgun felállást és a spreadre épülő sémát. Brady kerüljön vissza a center mögé, legyen szerves része újra a támadójátéknak a play action passzok. A védelem vertikális széthúzása helyett jött a horizontális játék, a futójáték és a tight endek. Aztán 2011-ben ez tovább módosult a no huddle & up tempo támadójáték bevezetésével, amivel Super Bowlig is jutottak. Ennek a forradalomnak karmestere, katalizátora volt O’Brien. A keret erősségéhez szabta a stratégiát.

A passzjáték hatékonysága 2010-ben a 2007-es évet idézte. 2011-ben is még száz fölött maradt a passer ratingje Bradynek. Nagyon jó hatással volt a játékára.

A leírtak ellenére a játékhívások területén inkább konzervatívnak nevezhető, magas beválási százalékú játékokat preferálta. Ez Josh McDanielshez képest nekem pozitív, másnak kevésbé látványos. Kis túlzással úgy is összefoglalható, hogy nála nagyon érződött, hogy minél közelebb ért a csapat a gólvonalhoz, annál nagyobb mértékben támaszkodott a futójátékra. Akár kiszámíthatónak is nevezhető, de a végrehajtás annyira gördülékeny volt, és olyan volt a playdesign, hogy egyszerűen működött.

Nagyon sajnáltam, hogy elment a Patriotstól.

-Miért lenne ő a megfelelő választás a számunkra? Illetve vonzó lehet számára egy LIONS HC munka (itt nem kell az alapoktól kezdenie a csapatépítést)?
Sok múlik azon, hogy mi a véleménye Matthew Staffordról, mert ha szerinte lehet vele továbblépni, akkor minden adott, hogy olyan támadóközpontú csapatot alakítson ki, amilyet Sean Payton tett a New Orleansnál.

-Vannak e kételyeid vele kapcsolatban mint NFL HC?
Kapcsolati hálója nem lehet igazán kiterjedt az NFL-ben, ami egy stáb kialakításánál visszaüt, különösen olyan szerepet betöltő vezetőedző szerepében, amilyen ő lenne (Penn State tapasztalatok alapján), vagyis aki meccseken hívja a támadójátékokat. Ellenben az egyetemi körökben sem rendelkezik olyan komoly gyökerekkel, mint például Greg Schiano, de az ő stábja kapcsán ezzel komoly gond volt. Ez a kezdeti időkben átragadhat az öltözői légkörre is, hogy a játékosok komolyabb NFL rutin nélküli stábhoz, hogyan viszonyulnak.

Chan Gailey (legutóbb Buffalo HC) tartotta meg 2002-ben assistant vezetőedzőnek a Georgia Technél. Belichick mellett ő lehet nála az NFL kapocs.

-Vissza tudna találni Stafford a helyes útra az ő segítségével?
O’Briennel együtt érkezne az Erhardt-Perkins támadóséma is a Lionshoz, amit irányítóközpontú, nekik kedvező rendszernek tartanak, azonban az NFL-ben komoly kisebbségben van, ezért a passzjáték célpontjait nehezebb megtalálni és beépíteni, mint a West Coast és Air Coryell rendszerekbe. Egy ilyen légkörváltozás elképzelhető, hogy jótékony hatással lenne Stafford döntéshozó mechanizmusára. Válogatottam pár cikket a témában:
Alapvetés: wikipedia :
 en.wikipedia.org/wiki/New_England_Patriots_strategy#Erhardt-Perkins_offensive_system
Chris Brown (Smart football) a játékok hívására használt szakzsargon fontosságáról :
w.grantland.com/story/_/id/8849439/how-terminology-erhardt-perkins-system-helped-maintain-dominance-tom-brady-patriots
rendszerjellegzetességek :
 www.bloggingtheboys.com/2013/6/4/4393140/cowboys-new-offensive-scheme-the-erhardt-perkins-system
a playcallingról: wikipedia. :
 en.wikipedia.org/wiki/Play_calling_system


-Tudná e kezelni a csapat balhés arcait?
Patriots öltözőről beszélünk nem feltétlenül a támadó koordinátor lesz a csapat csendőre. Az viszont a kis színes hírek között jól dokumentált, hogy még Bradynek is volt, hogy leordította a fejét az oldalvonal mellett. Randy Moss a távozását pedig elsősorban egy meccs szünetében O’Briennel szemben kiprovokált vitának, szópárbajnak köszönhette.

Köszönöm a felkérést!


Amikor ezen sorok íródnak Jim Schwartz még a Detroit Lions vezetőedzője és szerintem az is marad a Vikings meccs napjáig is, mert erre a tét nélküli meccsre nincs értelme kivágni.
Néhány jó és sok rossz pillanatot köszönhetünk neki, én eleinte nagyon kedveltem mert Marinellihez képest egy karakán figura de nem tudta megváltani a világot. Az idő majd eldönti, hogy ez a csapat tényleg el van e átkozva vagy lesz végre egy olyan vezetőedző a csapat élén aki sikerre vezetheti ezt a tehetségekben roppant gazdag csapatot.
Alighanem az elfogultság mondatja velem de azok közül a csapatok közül akik várhatólag edzőt váltanak a nyáron a Lions lehet a legvonzóbb célpont egy feltörekvő fiatal edző számára, mert ennél készebb keretet nemigen fog kézhez kapni máshol, persze a pusztuló város jelentősen árnyalja a képet.
Aztán lehet, hogy Schwartz marad? Detroitban bármi elképzelhető.

És ahogy végződött: