Indianapolis Colts

52 feliratkozó

több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 6 652
Egyebkent egyszeruen nevetsegesnek tartom, hogy alairnak jatekosok 4-5 eves szerzodeseket, es mar a masodik ev utan fesztivaloznak, mert jo szezonjuk volt. Amikor Howard tavaly szetszakitotta a terdet, akkor a Miami vajon odaallt ele, hogy nosza, akkor hadd ne fizessuk ki a teljes bered? Aligha.

Nem birom az ilyen gondolkodasu jatekosokat, Howard kurva jo, de mar csak a mentalitasa miatt sem hoznam. A Coltsba en sportolokat szeretnek latni, nem uzletembereket, akik minden egyes lehetseges alkalomnal verik az asztalt, es meg tobbet, majd meg tobbet akarnak. Ha a kovetkezo ket evben megint odakerulne ket corner ele a fizetesi listaban, o meg jo maradna, 2023-ban is ugyanugy cirkuszolna az emelesert, 30 evesen.Stez
Tavalyelőtt szakította el, és akkor adnék neked igazad, ha az NFL csapatok nem ugyanígy bánnának az 5 éves szerződésekkel. Ha a csapatok tiszteletben tartanák a contractokat, és nem vágnák ki akár 2 év után is sorban a játékosokat, ráadásul nem csak akkor, ha a játékos nem elég jó, hanem ha a cap helyzet úgy kívánja, vagy jön egy edzőcsere és az új edzőnek más játékos kell ésatöbbi. Ha az egyik fél úgy tekinthet a szerződésre, hogy az addig szerződés, amíg nekem jó, akkor hadd tekintsen a másik fél is úgy rá.

..
peterk2005
Ezzel nem ertek egyet.
Kotnek egy 5 eves szerzodest ( konyvelesi es hiusagi es egyeb okokbol ) de mindketto fel tudja hol van az igazi idotav vege. A jatekosok tobbsege teljesen jol jar igy es ok altalaban inkabb a jatekosok az igazi nyertesek ha kitolodik valamilyen kenyszerbol az eredeti tervezett idohossz.

Amig a jatekosok tudnak tobb penzert sirni tulteljesites eseten addig a csapatok nem tudnak alulteljesites idejen "ujratargyalni penzeket" es ok fajdalmasan tudnak lepni csak.
több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 6 652
Egy SB-hez kozeli csapatnak megerne Jonest "kiberelni" egy szezonra egy 2.v 3.korert, aztan jovore elengedhetik es kapnak utana egy 3. v 4.kort (mint a Ravens csinalta Ngakouevel).

Nalunk csak elvenne a snapeket a fiatalok elol, de a bajnoki cimtol annyira vagyunk mint a Puskas a BL gyozelemtol.

Helyette hozzuk el Howardot 😀 o azonnal kezdo lenne, es valszeg van meg benne 2-3 jo szezon.

Plusz milyen meno lenne ha Xavier meg Xavien lenne a ket kezdo CB-nk 😀
Borbinho
Ingovanyos talajra lepsz 😊
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Johathan Taylor úgy látszik a "másik véglet" covid/vakcina ügyben. A press confjára maszkban érkezett. Mindenki azt hitte értelemszerűen, hogy azért, mert nem oltatta magát. Kiderült, hogy dehogy, éppen az ellenkezője. Azt mondja látott néhány durva esetet a környezetében - család/barátok/ismerősök körében -, hogy úgy döntött ő ezt nem akarja elkapni. Úgyhogy amíg egy covid vírus is van a világon, addig ő nyilvános helyen maszkot fog hordani és pont. 😀 Hát kitartást hozzá, egy ideig azt hiszem akkor maszkban lesz még. Mindenesetre ez legalább nem jelent kompetitív hátrányt a csapatnak.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Egyebkent egyszeruen nevetsegesnek tartom, hogy alairnak jatekosok 4-5 eves szerzodeseket, es mar a masodik ev utan fesztivaloznak, mert jo szezonjuk volt. Amikor Howard tavaly szetszakitotta a terdet, akkor a Miami vajon odaallt ele, hogy nosza, akkor hadd ne fizessuk ki a teljes bered? Aligha.

Nem birom az ilyen gondolkodasu jatekosokat, Howard kurva jo, de mar csak a mentalitasa miatt sem hoznam. A Coltsba en sportolokat szeretnek latni, nem uzletembereket, akik minden egyes lehetseges alkalomnal verik az asztalt, es meg tobbet, majd meg tobbet akarnak. Ha a kovetkezo ket evben megint odakerulne ket corner ele a fizetesi listaban, o meg jo maradna, 2023-ban is ugyanugy cirkuszolna az emelesert, 30 evesen.Stez
Tavalyelőtt szakította el, és akkor adnék neked igazad, ha az NFL csapatok nem ugyanígy bánnának az 5 éves szerződésekkel. Ha a csapatok tiszteletben tartanák a contractokat, és nem vágnák ki akár 2 év után is sorban a játékosokat, ráadásul nem csak akkor, ha a játékos nem elég jó, hanem ha a cap helyzet úgy kívánja, vagy jön egy edzőcsere és az új edzőnek más játékos kell ésatöbbi. Ha az egyik fél úgy tekinthet a szerződésre, hogy az addig szerződés, amíg nekem jó, akkor hadd tekintsen a másik fél is úgy rá.

És ezt gondolom a "játékosok gondolkodásáról" is. Igen, vannak "üzletemberek", akik csak a pénzre utaznak, de az esetek többségében azért ennél bonyolultabb szokott lenni a helyzet. Szerintem Howard esetén sem csak a pénzről szól, hanem a "megbecsülésről" legalább annyira. Őt mondják házön belül a #1 cornernek, így viselkednek vele, ezt várják tőle, de közben odavitték Byron Jones-t, több pénzért és több garantáltért, mint amit Howardnak adtak. És visszadobtak minden próbálkozást az ügynök részéről, hogy ha Howard a #1, akkor valamennyire rakják rendbe a pénzbeli sorrendet is. Ha ezt az FO nem tudja megoldani balhé nélkül, akkor abban nem csak a játékos, de az FO is saras. Meggyőződésem, hogy itt nálunk ilyen nem fordulhatna elő. Már csak azért sem, mert kizártnak tartom, hogy Ballard több pénzért idehozzon valakit Leonard, Nelson, (Smith, stb.) mellé úgy. hogy kimondva nem is #1-nek érkezik, hanem #2-nek a saját nevelt mögé, aki kevesebbet keres. Itt csak Buckner féle kaphat nagy fizetést, aki saját jogon klasszissal jobb, mint a saját nevelt játékos. Vagy ha nem, akkor az igazolással egy időben tuti, hogy "rendeznék" Leonard / Nelson contractját is. A Dolphinsnak is ezt kellett volna (kellene) szerintem tennie.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Egy SB-hez kozeli csapatnak megerne Jonest "kiberelni" egy szezonra egy 2.v 3.korert, aztan jovore elengedhetik es kapnak utana egy 3. v 4.kort (mint a Ravens csinalta Ngakouevel).

Nalunk csak elvenne a snapeket a fiatalok elol, de a bajnoki cimtol annyira vagyunk mint a Puskas a BL gyozelemtol.

Helyette hozzuk el Howardot 😀 o azonnal kezdo lenne, es valszeg van meg benne 2-3 jo szezon.

Plusz milyen meno lenne ha Xavier meg Xavien lenne a ket kezdo CB-nk 😀
Borbinho
Nem lenne meno, most adtam el GM-ben. Szoval vetozom a trade-t, nem kell Howard. 😀

Egyebkent egyszeruen nevetsegesnek tartom, hogy alairnak jatekosok 4-5 eves szerzodeseket, es mar a masodik ev utan fesztivaloznak, mert jo szezonjuk volt. Amikor Howard tavaly szetszakitotta a terdet, akkor a Miami vajon odaallt ele, hogy nosza, akkor hadd ne fizessuk ki a teljes bered? Aligha.

Nem birom az ilyen gondolkodasu jatekosokat, Howard kurva jo, de mar csak a mentalitasa miatt sem hoznam. A Coltsba en sportolokat szeretnek latni, nem uzletembereket, akik minden egyes lehetseges alkalomnal verik az asztalt, es meg tobbet, majd meg tobbet akarnak. Ha a kovetkezo ket evben megint odakerulne ket corner ele a fizetesi listaban, o meg jo maradna, 2023-ban is ugyanugy cirkuszolna az emelesert, 30 evesen.

Jones eseteben igazad van, bar a Colts rusherei kapcsan rogton be tudnek tenni egy jo kis meme-et az alabbi szoveggel:

"Nem veszik el eloled a snapeket, ha ugy is serult vagy."

több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Egy SB-hez kozeli csapatnak megerne Jonest "kiberelni" egy szezonra egy 2.v 3.korert, aztan jovore elengedhetik es kapnak utana egy 3. v 4.kort (mint a Ravens csinalta Ngakouevel).

Nalunk csak elvenne a snapeket a fiatalok elol, de a bajnoki cimtol annyira vagyunk mint a Puskas a BL gyozelemtol.

Helyette hozzuk el Howardot 😀 o azonnal kezdo lenne, es valszeg van meg benne 2-3 jo szezon.

Plusz milyen meno lenne ha Xavier meg Xavien lenne a ket kezdo CB-nk 😀

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Kenny rálépett a Reggie féle útra, ami a TC-be érkezést illeti. Ha a játéka is Reggie szintjét idézi majd minden évben, akkor jövőre tőlem vadászgéppel is jöhet. 😀



“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Chandler Jones nevét rebesgeti hozzánk a helyi média, amiből persze nem lesz semmi. Csak azért említem meg, mert amikor a Dayo videókat nézegettem a draftolása után, akkor az egyik első benyomásom az volt a srácról, hogy ez a gyerek tisztrára egy Chandler Jones.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Paye oldalán túl sok opció nincs is. A srác erősségeit nézve ő úgy zöldfülű, hogy alapból futás ellen jól védekezik, és a passrush technikákat kell tanulnia. Az ilyen inkább early downokon vethető be, mint szituációs rusherként, és ha ezt nevezzük kezdőnek, akkor ő a kezdő. Aztán a snapszámokat majd meglátjuk.

Mack, Campbell és Turay mindhárman aktívak, limit nélkül kezdik a TC-t.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Leonardnak meg volt egy kisebb bokamutetje juniusban.

Eleg kesei, de tavasszal zavarta, utana pihentette, beszelt a csapattal es vegul a mutet mellett dontottek.
A szezonra fixen fullos lesz mar, csak a TC elejet hagyja ki.

Kivancsi vagyok ki lesz a helyen.
Alapbol a Sam Zaire Franklin lesz valszeg, de most ot is meg lehetne nezni MLBben pl, Okereket meg Willben.
De lehet Glasgow kapja meg a lehetoseget, esetleg Speed.

Igazabol nem oszt nem szoroz, ha nem lesz serules akk kap v 300 snapet a 3.LB a szezonban, tobb meg nem is nagyon fog jatszani (Leonard meg Okereket nem nagyon fognak lejonni).

Nagyon kivancsi vagyok mi lesz a CB sorral meg a pass rush-sal.
Annyira nem tetszene, ha Rhodes meg Carrie lenne a ket kezdo CB, de ha ok a legjobbak akk legyen.
Nagyon adnam ha Ballard cserelne vmi fasza kezdo CB-ert (mondjuk vmeik pass rushert meg egy 2.koros picket Howardert 😀).

A pass rushnal nagyon mondjak h Paye lesz az egyik kezdo end Lewis mellett, kivancsi vagyok mit mutatott ami miatt ennyire fix. Vagy csak a tobbiek nagyon gyengek (bar Turay gondolom meg nem fullos, Banogu meg ugye LBnek indult alapbol es azota sincs posztja 😀)

Erdekes, mert mindketten inkabb eros oldali endnek jok (ahogy Rovhell v AQM is sztem). Lehet muszajbol kezd majd Lewis a gyenge oldalon amig Turay nem lesz szazas.

Anyway, legalabb a tc elindul lassan, par het es mar meccs is lesz, lassan korvonalazodik majd azert a kezdo, meg h ki kaphat sok lehetoseget (Grayson-t irjak sokan, meg a Keefer es Holden a podcastjukban is ot mondtak).

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 556 — Így remélem megfelelek nektek.....
Reich pozitív Covid tesztet produkált pedig 2x oltva. Karantén, de egyébként tünetek nincsenek.

Szerkesztette: dande2
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Fisher ment active/PUP listára, Dayo active/NFI listára, Rob Windsor meg IR-ra. Utóbbi egész idényre kiesett ezzel. Legyen ő az egyetlen IR-osunk idén, kopp-kopp-kopp.

Közben Wentz mindent megtesz, hogy beilleszkedjen, és vezérnek látsszon. Végig dobálta az offseasont a Colts elkapókkal, most meg a rookie-kal együtt elsőként jelentkezett be a TC-re (a veteránoknak csak 28 v 29.-én kezdődik a TC). A motiváltságon úgy látszik nem fog múlni.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Az NBC szerint Ballard a liga 6. legjobb GM-je. Tekintve, hogy az előtte levő ötös lista eléggé "spoiled", ez kifejezetten hízelgő. Amellett, hogy az előtte levő ötből én hármat helyből mögé tennék (lehet, hogy négyet), viszont van(nak) mögötte olyan(ok), aki(ke)t viszont elé. Összességében nem rossz hely, bár nálam bent van a top5-ben.

 www.nbcsportsedge.com/edge/article/goal-line-stand/nfls-best-gms-2021
peterk2005
Ki ele raknad a top5ben?? 😮
Sztem top10 kornyeken van inkabb, de az stabilan.
Eredmenyekre, jovokepre sajnos top10en kivul, de moralisan meg top5.

Persze utobbi nem sokat er a versenyszferaban 😊
Borbinho
En Beane ele siman. Miv a szemelyeben olyan emberrol beszelunk, akivel a Bills azert igazabol egy eve utokepes. Illetve ugye draftolt egy jonak tuno kubet, es rakott ossze egy jo csapatot. Azert az nalam meg keves, hogy rogton odavagjam top5be. Ez olyan, mintha valaki idetenne a Cardinals fo-jat vagy a Tampaet, amikor az egyik tobb evig szopott egy eros rosterrel, es annyi volt a plusz, hogy egy Bradyt alairatott, a masik meg szopott evekig egy szinten azert korrekt kerettel, az 1/1 elott egy top10 picket ellott egy masii kubera, es kb annyival lehet ra mutogatni, hogy olcson szerzett egy Hopkinsot.

Ugyhogy egyebkent nalam is befer Ballard a top5be, minden szempontbol. Az azert tenyleg nem egy szar ajanlolevel hogy a visszavonulo sztar kubed utan nem tort meg a csapat, es igazabol Brissettel is po kozeleben volt, Riverssel meg is volt a rajatszas. A draftjaink nem szarok, durvan melle eddig kevesebbszer nyult Ballard, mint a nagy atlag, es azert van par piacrol hozott jatekosa, vagy hatso ajton szerzett. Kenny peldaul szerintem mindmaig a liga egyik legalulertekeltebb jatekosa, pedig zsenialis ember, es egy nagyon jo jatekos.

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline

Welp...
Borbinho
Mondanám, hogy a redneck vidék, de pl. Colorado is az és a Broncos képes 85% fölött lenni...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan


Welp...

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 6 652
Többet nem húzol csőbe, nem fogok végtelen ciklusú, a feneseemlékszik mivel kezdtük vitakígyóba beszállni többet. 😊

Leírtam pontosan, hogy mi alapján állítottam fel a saját, jelenlegi és GM sorrendet. Mindkét szó fontos, külön-külön is. Azt is leírtam, hogy milyen kritériumok alapján csináltam a fenti elvű sorrendet. Ha a kritériumokkal nem értesz egyet, szívesen elolvasom, hogy miért nem. Bár meggyőzni nem fogsz tudni, mert ha nem ezek a kritériumok, ha "nehéz eldönteni"-zünk, akkor nincs értelme külön jelenlegi és all time listának. De akkor meg az van, hogy Bill Polian 2010-ben is top5 GM volt, miközben egy frászt volt az. Hall of Famer GM, a valaha volt egyik legjobb a teljes karriert nézve, de az utolsó 3-4 évében botrányosan dolgozott.

Szóval az all time érvekkel ezért is feleslegesen fáradtál, meg azért is, mert az all time listán természetesen nálam is Belichick az első. Szóval nincs mivel vitáznod. 😊

(Ballardnak is esik már ki éve egyébként.)
peterk2005
Nem akartalak csobe huzni 😊
Ertettem mit irtal es egyet is ertettem az erveid a kriteriumaid mellett.
Attol en tartom hogy egyetemleges osszehasonlitas lehetetlen hisz az elmult 4 eve a Bucks-nak eltero lesz a kovetkezoktol, hogy egy csapaton ereztessem a gyokeresen eltero feladatot.

Es egy beszelgetest inditani. Ujat, de az irasodbol kiinduloan kinek mi a velemenye:
A poziciok elvalasztasa es erdemei az eredmenyekben, Kolbert- Ballard hogy es mennyit vesz ki es ad bele. Ahol egy szemely ott hogy veszed kette, kinek mi a prioritasa ( amire en irtam, hogy nekem az edzo ).

Vagy ami nekem egy kulon erdekes lenne hogy a peldadon ET ( minden csapatban van ilyen ) milyen dontesnek felel meg. Mikortol mondjuk hogy rossz? Hibazott egyaltalan EDC?
Kolbert hibazott AB-val? De akar Bell-el?

Ui: a kimaradt evrol direkt nem irtam es azt hittem te is 😊
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Többet nem húzol csőbe, nem fogok végtelen ciklusú, a feneseemlékszik mivel kezdtük vitakígyóba beszállni többet. 😊

Leírtam pontosan, hogy mi alapján állítottam fel a saját, jelenlegi és GM sorrendet. Mindkét szó fontos, külön-külön is. Azt is leírtam, hogy milyen kritériumok alapján csináltam a fenti elvű sorrendet. Ha a kritériumokkal nem értesz egyet, szívesen elolvasom, hogy miért nem. Bár meggyőzni nem fogsz tudni, mert ha nem ezek a kritériumok, ha "nehéz eldönteni"-zünk, akkor nincs értelme külön jelenlegi és all time listának. De akkor meg az van, hogy Bill Polian 2010-ben is top5 GM volt, miközben egy frászt volt az. Hall of Famer GM, a valaha volt egyik legjobb a teljes karriert nézve, de az utolsó 3-4 évében botrányosan dolgozott.

Szóval az all time érvekkel ezért is feleslegesen fáradtál, meg azért is, mert az all time listán természetesen nálam is Belichick az első. Szóval nincs mivel vitáznod. 😊

(Ballardnak is esik már ki éve egyébként.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 6 652
Ki ele raknad a top5ben?? 😮
Borbinho
Nem tettem hozzá, hogy aktuális sorrendként értem, nem all time achievement sorrendként, és csak és kizárólag a GM aspektust nézve, így edzőnél az edzői munka nincs benne. Ha all time nézem, akkor persze senki nem vennék ki előle. De szerintem a cikkíró is aktuálisként értette, csak nem úgy értékelt. 😊 Ja, és az "aktuális" az pedig nálam az utóbbi 1-4 év teljesítményét jelenti. Azért tól-ig, és azért van benne az 1, hogy a brutálisan jó vagy rossz első draftokat is figyelembe lehessen venni. És azért 4, hogy egy draft class teljesen kifuthasson.

Szóval ezekkel a feltételekkel nálam Belichick, Reid/Veach és Loomis/Payton nem top5. Előbbit nem is igazán kell indokolni. Az utóbbi 4-5 draftja mind gyatra, vagy jobb esetben is meh. És mellé olyan GM lépések, mint AB igazolása, 2. kört adni Sanuért, és persze Brady elengedése. Loomiséknak éppen kicsúszott a korszakos draftjuk, azóta meh draftok sora (plusz Davenportért felmásztak 2 első körért, az eddigi teljesítménye alapján 1 is sok lett volna érte). Veachék szintén kicsúsztak a Mahomes move-al. azóta meg ott is meh draftok és Watkinsnak 16 millió, Hitchensnek 10, elengedték Dee Fordot egy 2. körért, majd tradeltek Frank Clarkért 1+2. körért, és rekord gázsit tettek mellé. Matthieu nagy igazolás volt, de csak ez nem tesz top5-be valakit, ha mellé a felsoroltak vannak.

Plusz kivenném Colbertet is. Őt nem tenném nagyon hátra, de kivenném a top5-ből, mert bár jók a draftok, de a Bell majd az AB saga és az, hogy tökig elköltötték magukat Big Benre az utóbbi 2 évben az nagy minusz.

Cserében nálam a Bucs GM simán top5 (remek draftok, olyan igazolássokkal, mint Barret fingéhugyé, és persze Brady megszerzése), És a Ravens GM-t tenném be Colbert helyére (mondjuk megcserélve a pozícióikat). Csak Lamarr miatt is megérdemelné, de mellé jól is draftolt és az FA-n is okos, jó dolgokat művelt. Itt pont fordított a helyzet, egy csomó jó lépés, amit egyetlen nagyon rossz lépés (Earl Thomas) nem negál.

Ballard meg ugrana előre egyet mondjuk. Vagy kettőt, kinek hogy tetszik, ha van még egy jelöltje aki hátrébb van a listán és top5-öt ér szerinte. Szerintem több nincs.

(Amúgy, ha Belichicknek bejön ez az idei overhaul, akkor őt azonnal visszateszem a top5-be a megelőző 3 sz*r éve ellenére is, mert ilyen overhaulnak normálisan nem szabadna bejönnie. 😊 Ha mégis megcsinálja, hogy bejöjjön, akkor top5-ben a helye. A "megcsinálja" azt jelenti, hogy komoly, a divízió címért versenyző, second level contender csapat lesznek újra. A Chiefs szintet nem várom el nyilván. Hacsak nem Jones-ból állat irányító nem lesz, de akkor az önmagában a top5-be teszi a GM-et.)
peterk2005
Igen a te altalad felvazolt kriteriumokkal Ballard hasit, bar az edzoi kerdest lehetetlen levalasztani sztem. A masik ugye Ballardnak ennyi eve van, de a tobbieknel nehez levenni hogy az a 15. 16. 17. 18. ev vagy egy folyamat utolso 4 eve. A Pats-NO-KC nem feltetlenul, sot biztosan nem az utolso 4 evre mint egysegre koncentraltak. A vasas nalam meg parades es ha normalis edzoik lennenek akkor Kolbasznak meg jobb megitelese lehetne, mert egyszeruen ezek ellenere es BB ellenere olyan talentpool van hogy nincs igazi hanyatlas pedig kellett volna hogy legyen es meg megeri BB-t nem elkuldeni. LJ meg Ozzie huzasa volt, de peldaul rafaragtunk ET-al a DM miatt, de jatekban nagyon rendben volt az igazolasa hiaba volt punci futas ellen es ez egy masik kerdes hogy koltsegek vs adott jatek.

A pats-bucs-TB/AB meg nalam nem kerdes. TB nem nyert volna a Pats-el tavaly es o SB eselyesnel akar lenni. AB nem rossz dontes TB melle az bebizonyosodott ( persze AB sehol nem lenne mar az, mert ertektelenne tette magat igy olcso es semmiert megszabadulhato, de oriasi potenciallal rendelkezo jatekos lett ). A bucs epitkezett szepen es all-int mondtak egy jo keretre, de kivancsi leszek a kovetkezo 4 evukre. Iden ok, de utana mas elvaras/helyzet/cel mellett hogy fogjak megoldani. Ti amugy rajuk hajaztok es....errol irtunk sokat 😊

Egy jo GM orult fontos, de nalam egy Beli papa/Reid/SP fontosabb es mellette egy atlagos GM, mint forditva, lasd a vasasnal ( es o az egyik legjobb ), az is messzire tud vinni, de overwhelming talent-et hozni folyamatosan max idoszakosan fog sikerulni.
Az igazsag hogy a legtobb csapat orulne Ballard-nak, a legtobb csapat orulne Irsay-nak, Reich megkapta Wentz-et es most rajtuk all hogy leirhassuk, hogy a legtobb csapat orulne nekik is.
több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 6 652
Nem sok ertelme van, de jo jatek a GM-k osszehasonlitasa. Minden csapat mas helyzetben es cellal epitkezik. Az eredmeny meg nem csak toluk fugg.
De a lista elejen Beli papa es Ballard kozott minden szempontbol es a munkajuk kozott is eg es fold a kulonbseg. De egy dolgot kiemelek Beli papa edzo, Ballard scout es eleve mashol vannak az erossegeik es a hatranyaik.

Ballard az altalam realisnak tartott celhoz jol dolgozott, de mig Beli papa a +20 ev alatt tobbfele kihivassal talalkozott mar, Ballard gyakorlatilag ugyanazzal minden eveben es az nem a legnehezebb dio volt ( de nehogy barki negativnak vegye mert nincs benne egy szikranyi sem ) egyenlore es majd meglatjuk akkor amikor odaer.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ki ele raknad a top5ben?? 😮
Borbinho
Nem tettem hozzá, hogy aktuális sorrendként értem, nem all time achievement sorrendként, és csak és kizárólag a GM aspektust nézve, így edzőnél az edzői munka nincs benne. Ha all time nézem, akkor persze senki nem vennék ki előle. De szerintem a cikkíró is aktuálisként értette, csak nem úgy értékelt. 😊 Ja, és az "aktuális" az pedig nálam az utóbbi 1-4 év teljesítményét jelenti. Azért tól-ig, és azért van benne az 1, hogy a brutálisan jó vagy rossz első draftokat is figyelembe lehessen venni. És azért 4, hogy egy draft class teljesen kifuthasson.

Szóval ezekkel a feltételekkel nálam Belichick, Reid/Veach és Loomis/Payton nem top5. Előbbit nem is igazán kell indokolni. Az utóbbi 4-5 draftja mind gyatra, vagy jobb esetben is meh. És mellé olyan GM lépések, mint AB igazolása, 2. kört adni Sanuért, és persze Brady elengedése. Loomiséknak éppen kicsúszott a korszakos draftjuk, azóta meh draftok sora (plusz Davenportért felmásztak 2 első körért, az eddigi teljesítménye alapján 1 is sok lett volna érte). Veachék szintén kicsúsztak a Mahomes move-al. azóta meg ott is meh draftok és Watkinsnak 16 millió, Hitchensnek 10, elengedték Dee Fordot egy 2. körért, majd tradeltek Frank Clarkért 1+2. körért, és rekord gázsit tettek mellé. Matthieu nagy igazolás volt, de csak ez nem tesz top5-be valakit, ha mellé a felsoroltak vannak.

Plusz kivenném Colbertet is. Őt nem tenném nagyon hátra, de kivenném a top5-ből, mert bár jók a draftok, de a Bell majd az AB saga és az, hogy tökig elköltötték magukat Big Benre az utóbbi 2 évben az nagy minusz.

Cserében nálam a Bucs GM simán top5 (remek draftok, olyan igazolássokkal, mint Barret fingéhugyé, és persze Brady megszerzése), És a Ravens GM-t tenném be Colbert helyére (mondjuk megcserélve a pozícióikat). Csak Lamarr miatt is megérdemelné, de mellé jól is draftolt és az FA-n is okos, jó dolgokat művelt. Itt pont fordított a helyzet, egy csomó jó lépés, amit egyetlen nagyon rossz lépés (Earl Thomas) nem negál.

Ballard meg ugrana előre egyet mondjuk. Vagy kettőt, kinek hogy tetszik, ha van még egy jelöltje aki hátrébb van a listán és top5-öt ér szerinte. Szerintem több nincs.

(Amúgy, ha Belichicknek bejön ez az idei overhaul, akkor őt azonnal visszateszem a top5-be a megelőző 3 sz*r éve ellenére is, mert ilyen overhaulnak normálisan nem szabadna bejönnie. 😊 Ha mégis megcsinálja, hogy bejöjjön, akkor top5-ben a helye. A "megcsinálja" azt jelenti, hogy komoly, a divízió címért versenyző, second level contender csapat lesznek újra. A Chiefs szintet nem várom el nyilván. Hacsak nem Jones-ból állat irányító nem lesz, de akkor az önmagában a top5-be teszi a GM-et.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Az NBC szerint Ballard a liga 6. legjobb GM-je. Tekintve, hogy az előtte levő ötös lista eléggé "spoiled", ez kifejezetten hízelgő. Amellett, hogy az előtte levő ötből én hármat helyből mögé tennék (lehet, hogy négyet), viszont van(nak) mögötte olyan(ok), aki(ke)t viszont elé. Összességében nem rossz hely, bár nálam bent van a top5-ben.

 www.nbcsportsedge.com/edge/article/goal-line-stand/nfls-best-gms-2021
peterk2005
Ki ele raknad a top5ben?? 😮
Sztem top10 kornyeken van inkabb, de az stabilan.
Eredmenyekre, jovokepre sajnos top10en kivul, de moralisan meg top5.

Persze utobbi nem sokat er a versenyszferaban 😊

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az NBC szerint Ballard a liga 6. legjobb GM-je. Tekintve, hogy az előtte levő ötös lista eléggé "spoiled", ez kifejezetten hízelgő. Amellett, hogy az előtte levő ötből én hármat helyből mögé tennék (lehet, hogy négyet), viszont van(nak) mögötte olyan(ok), aki(ke)t viszont elé. Összességében nem rossz hely, bár nálam bent van a top5-ben.

 www.nbcsportsedge.com/edge/article/goal-line-stand/nfls-best-gms-2021


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Kezdek ideges lenni.


peterk2005

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Kezdek ideges lenni.



“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 6 652
Megkapja, megérdemli, szükségünk van rá, minden fasza. 😊

Onnantól kezdve viszont maximum megszolgálni tudja a pénzét majd, túljátszani már nem. És ehhez is lényegében minden évben közel all-pro szinten kell, hogy játszon. Nem lesz könnyű....
peterk2005
😊