Jacksonville Jaguars

29 feliratkozó

több mint 11 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Én fejlövésem meg a SF49ers lett.
Jó védelem, Jó fal, jó futók, jó elkapók és egy nem elit irányító is elkormányoz egy ilyen gárdát.Húsrágó
Alex Smith 1/1 volt.Sobri Jóska
és ezen múlik, hogy elit-e?

elit prospect =/= elit játékos

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 380 — #NoStress
Én fejlövésem meg a SF49ers lett.
Jó védelem, Jó fal, jó futók, jó elkapók és egy nem elit irányító is elkormányoz egy ilyen gárdát.Húsrágó
Alex Smith 1/1 volt.
Ezt meg őszintén ajánlom figyelmedbe:


Szerk: Megnéztem megint, kedvenc focis videóm.

több mint 11 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Ja, de Luck 6-3-mal áll, Gabbert-ék meg 1-8.Go Vikings!
Az a 6-3 az idei év legnagyobb rejtélye.DoM
8-1 kéne hogy legyen, de elbalfaszkodtuk sajna a Jets ellenit meg a Jags elleni odavágót is 😕

több mint 11 éve
senkise Jacksonville Jaguars 60
The lazy thing to do when a team is 1-8 and features the worst offense in professional football is to point at the quarterback. By no means has Blaine Gabbert been “good” this season, but he’s markedly better than last year and is not the sole reason the Jaguars are arguably the worst team in the league. The problem fans have to understand is that Gabbert isn’t good enough to carry a bad team. Great quarterbacks (Tom Brady, Peyton Manning, Aaron Rodgers, Drew Brees) can push bad teams to overachieve but a young quarterback who’s struggling just can’t do that. Unless he completely implodes down the stretch, Gabbert will be a Jaguar in 2013.
Mi a véleményetek errol?m-bryo
Players not plays. Ez esetben épp fordítva. Szerintem ez a Bratkowski Offense nem igazán akar összeállni.
Láttam az elmúlt meccsen a szándékot, hogy több no-huddle, shotgun, meg spread... De azért az I, meg Power formáció és RJ 0-1 yard középrefutás még erősen tartja magát.
1-8-as mérlegnél már oly mindegy, hagynám Gabbyt kibontakozni és át kellene állni air-it-out+up-tempo üzemmódba.
több mint 11 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 795 — Keep pounding
csak sokra nem mentek a Newton pickkel sem. Pont azon gondolkodtam el az előbb - a Browns topikban is hasonló a téma - hogy a Panthers mennyivel jobban járt volna a Von Miller/A.J. Green duó valamelyikével. Persze utólag könnyű.Amadeus91
Semmire nem mentünk volna Millerrel és Greennel sem, ott irányítót kellett húzni, az teljesen egyértelmű. Clausen katasztrófa volt, ezt csak a vak nem látja be (mint ahogy Gabbert is az). Most sztem egy épeszű HC-ra vagyunk a Po-csapatok szintjétől, Camnek rengeteg hibája van még, de 2010-ben egy a mostani Jaguarsénál szarabb offensünk volt, a tavalyi meg minden tekintetben top10-be tartozott. Az más kérdés, hogy ebből az idióta edzői stáb idénre megint fost hozott össze. De Cammel élet költözött a támadósorba, van benne fejlődési potenciál, nem pedig a fost trancsírozzuk, hogy összeálljon szarrá. Gabbert alkalmatlan NFL QB-nak. Pont. Lehet próbálkozni mással, és ha lesz olyan szerencséje a csapatnak, hogy 1/1 vagy 1/2 lesz, akkor ott muszáj QB-t húzni, vagy FA-ről hozni valakit. De inkább az előbbi, és bízni benne, hogy nem lesz bust.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 11 éve
m-bryo Jacksonville Jaguars 1 017 — Jaguars fan
The lazy thing to do when a team is 1-8 and features the worst offense in professional football is to point at the quarterback. By no means has Blaine Gabbert been “good” this season, but he’s markedly better than last year and is not the sole reason the Jaguars are arguably the worst team in the league. The problem fans have to understand is that Gabbert isn’t good enough to carry a bad team. Great quarterbacks (Tom Brady, Peyton Manning, Aaron Rodgers, Drew Brees) can push bad teams to overachieve but a young quarterback who’s struggling just can’t do that. Unless he completely implodes down the stretch, Gabbert will be a Jaguar in 2013.
Mi a véleményetek errol?
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Ja, de Luck 6-3-mal áll, Gabbert-ék meg 1-8.Go Vikings!
Az a 6-3 az idei év legnagyobb rejtélye.
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 009
Nem hülyeség a gondolatmenet, de van egy kis bibi. Azzal, hogy újra az 1. körben húzol QBt 2 év után, azzal beismered, hogy az előző kísérlet (rohadt nagy) kudarc volt. Így nincs értelme rosteren tartani.

Plusz mivel szöszi fiatal, és backup QB poszt is van a világon, pár csapat beáldozhat érte egy Thomas szintű tradet (vagy felőlem jöhet játékos is). És mivel annyi lyuk van a rosteren mint egy emetáli sajton, minden draft cetli vagy akár átlagos képességű játékos is érték...iktriad
Ezzel az elmélettel pedig Clausen értene egyet szívesen.ulpianus
Nem ugyanaz a szitu. Clausen csak 2. körös pick volt, aki gyakorlatilag a Panthers ölébe hullott. Newton meg 1/1es a következő évben. Simán elfér a rosteren a 2, ha Jimmy nem is örül neki.
Gabbertért eltradelt a Jags egy 2. köröst, hogy megszerezze. iktriad
Clausen első körös prospect volt. Sokan TOP5be várták. Na most Barkley, Geno vagy bárki lehet hogy csúszni fog. És nehogy már attól ne franchise QBnek húzták volna, mert nem TOP5ben vitték. Ez esetben padozott volna.
Csak nem jött be elég nyilvánvalóan. Ez az egyik.
Másik, hogy amikor 1/1re draftolsz, amiről itt beszéltek, ott komoly QBnek kell lenni egy csapatnál, hogy ne azt húzzanak. Nem viccből lesz egy csapat 1/1. Vagy épp 1/2.
Itt lehet a legjobbakat elvinni anélkül hogy rááldoznál RG3 szintű pick özönt. Aztán majd DT-t meg OL embert viszel jövőre vagy bármikor.
És a Panthersnek pont össze is jött a top pick. Fel is használták, amire kellett.
Ugyanis ha megnézed, van ugye Brady hatodik körből, van más is, de a legtöbb bevált franchise QB első vagy második választott a posztján. Ezen belül is leginkább a csúcsról. Mert erről is szó van.ulpianus
csak sokra nem mentek a Newton pickkel sem. Pont azon gondolkodtam el az előbb - a Browns topikban is hasonló a téma - hogy a Panthers mennyivel jobban járt volna a Von Miller/A.J. Green duó valamelyikével. Persze utólag könnyű.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 429 — Bowl Winner
Ja, de Luck 6-3-mal áll, Gabbert-ék meg 1-8.

http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0
több mint 11 éve
armando83 Cleveland Browns 804
Miért temetitek Gabbert-et??????-neki nincs Reggie Wayne aki mindent elkap,a nagykirály Luck rengeteget passzol neki,ami rendesen feljavítja őt is..

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét"
több mint 11 éve
Húsrágó Jacksonville Jaguars 3 031 — Jaguars fan
a jelenlegi játékoskeretből a jók/használhatóak, illetve a draftról várhatóak sokkal inkább kedveznek egy mobilis, mint egy pocket QB-nak. De még1x hangsúlyozom ez csak az én "fejlövésem", és mivel úgysem én fogok dönteni tökmind1. N-Drew
QB kérdés: Ha nincs olyan egyértelmű 1/1 mint voltak az elmúlt években, akkor miért nem egy jó közepes veteránnal vagy Gabberttel kivárni egy évet?

Én fejlövésem meg a SF49ers lett.
Jó védelem, Jó fal, jó futók, jó elkapók és egy nem elit irányító is elkormányoz egy ilyen gárdát.

Jagsnek van egy jó futója (Gore A védelem meg össze kell szedje magát, passrushban főleg. Poz lehet Florida Patrick Willise, már csak egy Aldo Smith-t kell találni. Cox jó, Mathis még elkaristol, ha már nem is fényesen, de elfogadhatóan. Safety poszt megoldott Jacksonville-ben.

Nekem valahogy ez az út tűnik a könnyebbnek.

DE draftról, ha van olyan szörny, aki megéri az 1/1 1/2-t, RT kell, G, CB, de ezek FA útján is jöhetnek, mert jobb, ha azonnal bevethető minőségben érkeznek. LB elég egy közepes minőség, úgyis viszi a prímet Poz és Smith, meg ugye 2-nél több LB ritkán van egyszerre pályán. Inkább legyen fürge, mint erős. DT ügy akár még húzható is még egy évet. Pendletont még úgyse láttuk.
RB-ből akár kettő is összeszedhető drafton, akiben látszik némi fantázia, hogy a sérülésből visszatérő MJD-t tehermentesítsék, legalább blokkolásban. pl A.Foster UDFA volt...
több mint 11 éve
N-Drew Jacksonville Jaguars 516 — Jaguars fan
Plusz, ha jól tudom nem is végzős, tehát ebből a szempontból olyan, mint Gabbert volt, aki szintén előbb jött ki.N-Drew
meg a franchise QB-k nagy százaléka. Aki igazán jó, az nem marad seniorként is egyetemen, csak kivételes esetben. Ezzel együtt jár, hogy nagyobb benne a potenciál, minél fiatalabb.

Nem akartalak kritizálni Geno favorizálása miatt, csak azzal hozakodtam elő, hogy közel sem akkora "slam dunk" mint a Baylor meccs után mindenki hitte. (Mondjuk a Baylor meccsek mind olyanok, hogy 70-69 a várható eredmény.)Höri
No igen, Andrew Luck nem terem minden bokorban. Jól kib*szott velünk már akkor is, tekintve, hogy Gabby pont azért jött ki korábban, mert tudta, hogy Luck marad egy plusz évet és mellette a büdös életbe nem lett volna esélye az 1/1-re.😀 Végül tudjuk, hogy így sem lett az, de sokáig esélyesként emlegették, mert Newton nagyon megosztotta az esélylatolgatókat, Locker-t meg előzetesen nem várták túl sokan Gabbert elé...

Ami a második részét illeti a hozzászólásodnak, félreértettél. Visszaolvasva, kicsit tán valóban fürdősqrva jellegűre, meg "kirohanás-szagúra" sikeredett az eleje. Pedig nem annak szántam. Arra akartam volna tényleg csak utalni, hogy jobban rálátsz/ráláttok a dolgokra elég sokan, úgyhogy én egyelőre maximum totál laikusként, egy nyamvadt WV meccs végignézése, meg néhány mock draft elolvasása után ötletelek. DoM nézőpontját is maximálisan megértem a pofára esési faktorról Geno Smith-el kapcsolatban. Decemberben tán lesz időm rá, hogy mindegyik esélyes QB prospect-et megnézzem, legalább egy meccs erejéig. Tehát jelenleg még csak nem is tudok objektív lenni, ha akarok sem. Amúgy a kritikát is elfogadom, nem vagyok sértődős. Ha olyasvalaki reflektál, aki többet ért az adott témához, én csak üdvözölni tudom. 😉
Ugyanakkor mindig átfut az agyamon, hogy amennyiben Barkley-t messze nem tartják olyan tehetségesnek, mint Luck-ot (aki valóban lehet majd akár Peyton 2.0), akkor nem nyerhetünk e többet a kockáztatással, mint azzal, hogy próbálunk egy "Luck Light" pocket QB-val PO-ba jutni. Ugyanis a sikert nálunk csak a PO elérése jelentheti. Éveken keresztül a harmadik, vagy akár a második hely rájátszás nélkül a csoportban, mondjuk évi 7-8 W mellett is ugyanúgy bukó a franchise-nak. A Colts 2013-ban a mostaninál biztosan jobb lesz (CAP space hegyek jövőre & Luck-ot szerintem el fogja kerülni a sophomore slump) Barkley-val meg a "saját pályájukon" próbálnánk őket dominálni elvileg kevesebb tehetségből. A Houston meg mocskosul egyben van és ez jó eséllyel pár évig még így is marad. A Texans-féle powerhouse futballhoz meg nagyon sok összetevő kéne + egy hatalmas adag mázli. Az idei Texans kb. egy '99-es Jaguars. Esélyünk nincs jelenleg olyan rostert záros határidőn belül összehozni. De a saját csapatomat ismerve a jelenlegi játékoskeretből a jók/használhatóak, illetve a draftról várhatóak sokkal inkább kedveznek egy mobilis, mint egy pocket QB-nak. De még1x hangsúlyozom ez csak az én "fejlövésem", és mivel úgysem én fogok dönteni tökmind1.

több mint 11 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 150 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Mondjuk Clausenról elég gyorsan lemondott a Panthers - 1 év után. Szóval nem hiszem, hogy franchise Qbnak tekintették.
És szerintem ha a Kansas és Jags lesz a 1/1 és az 1/2es csapat, mindkettő QBt visz. Barkley lesz az egyik és a Bray/Wilson/Geno Smith trió győztese lesz a másik.
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Nem hülyeség a gondolatmenet, de van egy kis bibi. Azzal, hogy újra az 1. körben húzol QBt 2 év után, azzal beismered, hogy az előző kísérlet (rohadt nagy) kudarc volt. Így nincs értelme rosteren tartani.

Plusz mivel szöszi fiatal, és backup QB poszt is van a világon, pár csapat beáldozhat érte egy Thomas szintű tradet (vagy felőlem jöhet játékos is). És mivel annyi lyuk van a rosteren mint egy emetáli sajton, minden draft cetli vagy akár átlagos képességű játékos is érték...iktriad
Ezzel az elmélettel pedig Clausen értene egyet szívesen.ulpianus
Nem ugyanaz a szitu. Clausen csak 2. körös pick volt, aki gyakorlatilag a Panthers ölébe hullott. Newton meg 1/1es a következő évben. Simán elfér a rosteren a 2, ha Jimmy nem is örül neki.
Gabbertért eltradelt a Jags egy 2. köröst, hogy megszerezze. iktriad
Clausen első körös prospect volt. Sokan TOP5be várták. Na most Barkley, Geno vagy bárki lehet hogy csúszni fog. És nehogy már attól ne franchise QBnek húzták volna, mert nem TOP5ben vitték. Ez esetben padozott volna.
Csak nem jött be elég nyilvánvalóan. Ez az egyik.
Másik, hogy amikor 1/1re draftolsz, amiről itt beszéltek, ott komoly QBnek kell lenni egy csapatnál, hogy ne azt húzzanak. Nem viccből lesz egy csapat 1/1. Vagy épp 1/2.
Itt lehet a legjobbakat elvinni anélkül hogy rááldoznál RG3 szintű pick özönt. Aztán majd DT-t meg OL embert viszel jövőre vagy bármikor.
És a Panthersnek pont össze is jött a top pick. Fel is használták, amire kellett.
Ugyanis ha megnézed, van ugye Brady hatodik körből, van más is, de a legtöbb bevált franchise QB első vagy második választott a posztján. Ezen belül is leginkább a csúcsról. Mert erről is szó van.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 150 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Nem hülyeség a gondolatmenet, de van egy kis bibi. Azzal, hogy újra az 1. körben húzol QBt 2 év után, azzal beismered, hogy az előző kísérlet (rohadt nagy) kudarc volt. Így nincs értelme rosteren tartani.

Plusz mivel szöszi fiatal, és backup QB poszt is van a világon, pár csapat beáldozhat érte egy Thomas szintű tradet (vagy felőlem jöhet játékos is). És mivel annyi lyuk van a rosteren mint egy emetáli sajton, minden draft cetli vagy akár átlagos képességű játékos is érték...iktriad
Ezzel az elmélettel pedig Clausen értene egyet szívesen.ulpianus
Nem ugyanaz a szitu. Clausen csak 2. körös pick volt, aki gyakorlatilag a Panthers ölébe hullott. Newton meg 1/1es a következő évben. Simán elfér a rosteren a 2, ha Jimmy nem is örül neki.
Gabbertért eltradelt a Jags egy 2. köröst, hogy megszerezze.
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Nem hülyeség a gondolatmenet, de van egy kis bibi. Azzal, hogy újra az 1. körben húzol QBt 2 év után, azzal beismered, hogy az előző kísérlet (rohadt nagy) kudarc volt. Így nincs értelme rosteren tartani.

Plusz mivel szöszi fiatal, és backup QB poszt is van a világon, pár csapat beáldozhat érte egy Thomas szintű tradet (vagy felőlem jöhet játékos is). És mivel annyi lyuk van a rosteren mint egy emetáli sajton, minden draft cetli vagy akár átlagos képességű játékos is érték...iktriad
Ezzel az elmélettel pedig Clausen értene egyet szívesen.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
apropó kicsit korai de kik lesznek akkor draftolhatók?m-bryo
A nem csillagozott irányítók már 2013-ban is jöhetnek a draftra.DoM
Ha oda jutunk, hogy TOP3 Pick QB Draft, szerintem Gabbertet akkor sincs értelme elküldeni. Trade értéke 0, ha én lennék az (új) GM, hagynám legalább Traning Camp, PreSeason idejére, akár még a Regular Seasonban is kezdhetne, attól függően mit mutat. Hagyj küzdjenek az esetleges rookieval. Olyan nagyon sok pénzbe amúgy sem kerül, 3-4 M$ ha jól saccolom?senkise
ha az új arcnak versenyezni kell Gabberttel akkor eleve bust 😀 olyat kell hozni aki már most jobb.

több mint 11 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 150 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
apropó kicsit korai de kik lesznek akkor draftolhatók?m-bryo
A nem csillagozott irányítók már 2013-ban is jöhetnek a draftra.DoM
Ha oda jutunk, hogy TOP3 Pick QB Draft, szerintem Gabbertet akkor sincs értelme elküldeni. Trade értéke 0, ha én lennék az (új) GM, hagynám legalább Traning Camp, PreSeason idejére, akár még a Regular Seasonban is kezdhetne, attól függően mit mutat. Hagyj küzdjenek az esetleges rookieval. Olyan nagyon sok pénzbe amúgy sem kerül, 3-4 M$ ha jól saccolom?senkise
Nem hülyeség a gondolatmenet, de van egy kis bibi. Azzal, hogy újra az 1. körben húzol QBt 2 év után, azzal beismered, hogy az előző kísérlet (rohadt nagy) kudarc volt. Így nincs értelme rosteren tartani.

Plusz mivel szöszi fiatal, és backup QB poszt is van a világon, pár csapat beáldozhat érte egy Thomas szintű tradet (vagy felőlem jöhet játékos is). És mivel annyi lyuk van a rosteren mint egy emetáli sajton, minden draft cetli vagy akár átlagos képességű játékos is érték...
több mint 11 éve
senkise Jacksonville Jaguars 60
apropó kicsit korai de kik lesznek akkor draftolhatók?m-bryo
A nem csillagozott irányítók már 2013-ban is jöhetnek a draftra.DoM
Ha oda jutunk, hogy TOP3 Pick QB Draft, szerintem Gabbertet akkor sincs értelme elküldeni. Trade értéke 0, ha én lennék az (új) GM, hagynám legalább Traning Camp, PreSeason idejére, akár még a Regular Seasonban is kezdhetne, attól függően mit mutat. Hagyj küzdjenek az esetleges rookieval. Olyan nagyon sok pénzbe amúgy sem kerül, 3-4 M$ ha jól saccolom?
több mint 11 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Plusz, ha jól tudom nem is végzős, tehát ebből a szempontból olyan, mint Gabbert volt, aki szintén előbb jött ki.N-Drew
meg a franchise QB-k nagy százaléka. Aki igazán jó, az nem marad seniorként is egyetemen, csak kivételes esetben. Ezzel együtt jár, hogy nagyobb benne a potenciál, minél fiatalabb.

Nem akartalak kritizálni Geno favorizálása miatt, csak azzal hozakodtam elő, hogy közel sem akkora "slam dunk" mint a Baylor meccs után mindenki hitte. (Mondjuk a Baylor meccsek mind olyanok, hogy 70-69 a várható eredmény.)

több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Ha az itt leírtak igazak, akkor nem szakadna ránk az ég, ha mással próbálkoznánk, mint egy első szándékból csak zsebből operáló irányítóval.
Annyiban korrekt elemzésnek tűnik, hogy az általad említett meccseken mutatott betlijeit is leírják.N-Drew
Az első kör közepén, mint annó Josh Freemannel - már lehetne vele próbálkozni, de top3-5-ben szerintem túl nagy rizikó és sok a bizonytalanság a játéka kapcsán, hogy mit is tudna az NFL-ben.

Cam Newton második évében is mit láthatunk? A határ a csillagos ég, ha megtanul elsősorban NFL irányítóként és nem college QB-ként játszani (ehhez nyilván minimalizálni, vagy el kellene felejteni az option futásokat edzői oldalon, hogy tudjon a játék más területén fejlődni, ahol szüksége van rá), de az idei év alapján nagyon-nagyon távoli tűnnek a csillagok. Olyan tulajdonságokkal, képességekkel rendelkezik, hogy van nagyon bejön, vagy csúnya betli. Egyszerűen nincs középút. Ilyen pickre én nem merném feltenni a franchise jövőjét rövidtávon top5-ben.

Másik oldal, hogy ha már egyszer odakerül a csapat, akkor maximálisan próbálja kihasználni olyan játékos választásával, aki valóban franchise és impact játékos lehet és 10 évre meghatározhatja a klub arculatát.

Mindenki ízlése és vérmérséklete szerint döntse le, mi az egészséges kockázatvállalás ilyen helyzetben.
több mint 11 éve
N-Drew Jacksonville Jaguars 516 — Jaguars fan
Tyler Wilson vagy Bray nem Top 5 pick. iktriad
én átugrottam a Bray-bandwagonra, a következő mockomban már előrébb lesz Genónál.

Az elmúlt 3 Tyler Bray meccs:
(@SouthCarolina, Troy, Mizzou)
93/144, 1302 yard, 13 TD, 1 INT

Az elmúlt 4 Geno Smith-meccs:
(@TexasTech, KState, TCU, @OKState)
119/198, 1145 yard, 7 TD, 3 INT

Ezt N-Drew kedvéért is írom most be. Geno elitsége elszállt a WVU veretlenségével együtt 4 hete.Höri
Rendben van, Te így látod, meg a számok ezt is mutatják. Nyilván messze nem látok annyira bele, mint Ti, akik rendszeresen ezzel foglalkoztok, meg végignéztek egy valag meccset. Én Geno Smith-ből annyit láttam, hogy volt egy brutális meccse a Baylor ellen, amit sikerült megnéznem. Elég hatásos "bemutató" volt. Azt is vágom, hogy spread offense, nem pro-style. Ennek alapján Iktriad jóslata jöhet be, tehát Barkley, bár abban nem vagyok biztos, hogy a Chiefs nem fog beelőzni minket az 1/1-ért, márpedig gondolom ők is Barkley-t vinnék első pick-kel. Viszont a mobilitása, hozzáállása miatt Smith-t hozzánk jobbnak gondolnám, mint a többieket. Bray-t nem tartják/tartották túl érettnek és eddig nem várták első körbe. Plusz, ha jól tudom nem is végzős, tehát ebből a szempontból olyan, mint Gabbert volt, aki szintén előbb jött ki.
Tudom, hogy szentségtörés, de mivel DoM is arra "vetemedett", hogy walterfootball-ra dobjon linket, ott ezt írják Smith-ről:

" Geno Smith, West Virginia
Height: 6-3. Weight: 214.
Projected 40 Time: 4.69.
Projected Round (2013): Top-10 Pick.
11/3/12: Smith started out 2012 on fire. He was a dominant force before getting shut down against Texas Tech and Kansas State. Smith needs to bounce back to make sure he is a high first-round pick. Smith has completed 74.3 percent of his passes this season for 2,414 yards, 25 touchdowns and two interceptions. He had one of the most prolific games in college football history by completing 45-of-51 for 656 yards, eight touchdowns and zero interceptions against Baylor.

The senior signal-caller has an excellent skill set. He is showing his intelligence and field vision by working through his progressions and looking off safeties. Smith has some natural accuracy with good arm strength to make all the throws. He can fire some fastballs into tight windows with phenomenal ball placement to hit receivers in stride.

Smith's plus mobility allows him to pick up first downs with his feet and bail out his offensive line. He needs to work on sustaining drives as he has struggled when Texas Tech and Kansas State took away the deep part of the field. Smith will need to improve his footwork for the NFL. He needs to become more uniform with good feet to get in rhythm.


8/16/12: Smith completed 65 percent of his passes for 2,763 yards with 24 touchdowns and seven interceptions in his first year as a starter in 2010. He made big improvements in year two and produced an excellent junior season for the Mountaineers. He completed 66 percent of his passes for 4,385 yards with 31 touchdowns and seven interceptions. Smith also ran for 180 yards and two scores. The junior played his heart out against LSU's talented defense with 463 yards passing.

Smith shows the arm to be quality passer with some natural accuracy. He has earned a reputation as a very hard worker and true student of the game who puts in a ton of time in the film room. Smith is a good athlete who could fit well in a West Coast offense. He could earn first-round consideration."

Ha az itt leírtak igazak, akkor nem szakadna ránk az ég, ha mással próbálkoznánk, mint egy első szándékból csak zsebből operáló irányítóval.
Annyiban korrekt elemzésnek tűnik, hogy az általad említett meccseken mutatott betlijeit is leírják.

több mint 11 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Tyler Wilson vagy Bray nem Top 5 pick. iktriad
én átugrottam a Bray-bandwagonra, a következő mockomban már előrébb lesz Genónál.

Az elmúlt 3 Tyler Bray meccs:
(@SouthCarolina, Troy, Mizzou)
93/144, 1302 yard, 13 TD, 1 INT

Az elmúlt 4 Geno Smith-meccs:
(@TexasTech, KState, TCU, @OKState)
119/198, 1145 yard, 7 TD, 3 INT

Ezt N-Drew kedvéért is írom most be. Geno elitsége elszállt a WVU veretlenségével együtt 4 hete.

több mint 11 éve
m-bryo Jacksonville Jaguars 1 017 — Jaguars fan
Szerintetek nagyobb kaliberű játékosok Barkley,Smith stb. mint Gabbert? illetve ha azt hangoztatjátok hogy kb. 2-3 év után lehetne egy ütőképes csapatunk akkor ne választjunk más posztokra aztán 2014 pedig jobb QB mint a mostani felhozatal? apropó kicsit korai de kik lesznek akkor draftolhatók?m-bryo
Gabbert "típushibái" (ez szinte minden spread/shotgun sémából jövő irányítóra igaz):

1) kizárólag shotgun felállás egyetemen -> meg kell tanulnia az undercenter játékot (snap átvétele, a 3-5-7 lépéses dropok alatt a védelem olvasását, egyik célpontról a másikra való váltást) <-> az első célpont úgyis üres lesz, hiába fixál rá az irányító más másodpercekkel korábban, mert lesz helye és ideje megcsinálni a dobást -lásd még hármas pont.

2) Kizárólag shotgun felállás = spread = standard négyemberes pass rush -> a egyetemi bajnokságra jellemző nagy tehetség különbség egyes csapatok között miatt alig fog normális nyomással szembe nézni ilyen irányító, vagyis nem lesz hozzászokva a nyomás alatti döntéshozáshoz ill. technikailag a béka segge alatt lesz a lábmunkája; a pocket presence-ről még nem is hallott.

3) Nem kizárólag spread/shotgun irányítóra vonatkozik: egyetemen sokkal nagyobb az a ablak, célterület, amit el kell találnia a QB-nak, hogy az elkapójának esélye legyen megszerezni a labdát. Ez a terület az NFL-ben a játék tempója, a press coverage és a szofisztikáltabb zone coverage miatt jelentősen beszűkül. Itt írtam erről korábban.

Ha emellé egy irányító valóban tud futni, mint Cam Newton vagy RGIII akkor az edzőknak van egy kis mozgástere, hogy ameddig felhozzák a hiányosságaiból, lehet rájátszani a QB futások, akár közvetlen, akár közvetett illetve gyakrabban kimozgatni az irányító az OL mögötti zónából bootlegekkel stb. egyszerűsítve a feladatait.

Ezek alapján a mostan várható classból én nagyon vonakodnék irányítót húzni top3-ban Barkley-n kívül, akinek az NFL sikerességéről sem vagyok teljesen meggyőződve Kiffin és pro-style ide vagy oda, de ő a legjobb opció.

Ha atlétikus, futni is tudó irányítót akarnék, akkor inkább követném a Seattle tavalyi útját középső körös QB pickkel.

A hosszútávú újjáépítésre nem nagyon alapoznék. Itt egy táblázat, ami alapján, ha a HC harmadik évére nem jut PO-ba a csapattal, akkor nem nagyon van ideje még tovább építkezni.

Dőlt betűvel a szerkesztett rész.DoM
Koszi szépen!!!
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
apropó kicsit korai de kik lesznek akkor draftolhatók?m-bryo
A nem csillagozott irányítók már 2013-ban is jöhetnek a draftra.