Jacksonville Jaguars

29 feliratkozó

több mint 13 éve
Húsrágó Jacksonville Jaguars 3 031 — Jaguars fan
A BCC helyzetelemzése arról; kik leszenekj szabadügynökök a védelemben + milyen megoldások (FA + draft) jöhetnek a D rendbehozására. Ajánlott olvasmány!
http://www.bigcatcountry.com/2011/1/5/1916132/jacksonville-jaguars-off-season-outlook-defense
Alfie adna még egy esélyt Mathisnek pl. De nem mint CB; hanem mint FS. Kevesen emlékeznek; de mikor megjött eredetileg itt kezdett el anno játszani Rashean. Talán nem lenne rossz ötlet odarakni őt; egy tényleg kezdő szintű új FA vagy draftolt CB társaságában.iktriad
Fordítva is működhet: annak függvénye az, hogy hol játszik, hogy kit sikerül leakasztani a FA piacról. Jó nevek vannak.
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 254 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
A BCC helyzetelemzése arról; kik leszenekj szabadügynökök a védelemben + milyen megoldások (FA + draft) jöhetnek a D rendbehozására. Ajánlott olvasmány!
http://www.bigcatcountry.com/2011/1/5/1916132/jacksonville-jaguars-off-season-outlook-defense
Alfie adna még egy esélyt Mathisnek pl. De nem mint CB; hanem mint FS. Kevesen emlékeznek; de mikor megjött eredetileg itt kezdett el anno játszani Rashean. Talán nem lenne rossz ötlet odarakni őt; egy tényleg kezdő szintű új FA vagy draftolt CB társaságában.
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 254 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Igy lesz szép bejutni a playoffba; Jack...:
Based on 2010 records, Jaguars 2011 schedule is tied for third-toughest (.520).
Az Indyvel vagyunk holtversenyben ezen a téren. Titansé a 23. Texans-é a 10. legnehezebb sorsolás a 2010-es eredményeket nézve.

FTU-s cikkek Jack tegnapi sajtótájékoztatójáról:
http://jacksonville.com/opinion/blog/429812/tania-ganguli/2011-01-04/jack-del-rio-understands-he-has-rare-opportunity
Itt pár érdekességet leehet olvasni Jack megjegyzései közül: Ő is benne van abban; hogy a Harris éra pickjei nem sokszor váltak be; és vállalja a felelősséget ezért. A Redskins meccset nagyon sajnálja az utolsó 3 vereségből a leginkább; mert akkor játszott a legjobban a D egész szezonban; és mégse tudtak nyeri. Tudja milyen ritka az a lehetőség; hogy 2 rebuildinget is ugyanaz a HC vezénylehet le (első pár éve is annak számított); Beszél Mel Tuckerről; hogy ő kérte Weavert; hosszabítsa meg a szerződését; és adjon neki nagyobb jogkört(Ez komoly Jack; vagy csak ezt szabta feltételnek az öreg; és te most igy támogatod?....); véleménye szerint Garrard nagyon jó; de nem elit QB még; de Jack látott QB-kat (Rich Gannon-t; az Oaklandet utoljára SuperBowlba vezető QB-t példaként felhozva) akik 30-on túl produkáltak remek idényeket. Szerintem azért David-et ne soroljuk ide...;


Ime Stellino cikke és véleménye az elhangzottakról: http://jacksonville.com/sports/football/jaguars/2011-01-04/story/jaguars-coach-jack-del-rio-thankful-hopeful

Kuharsky szerint a Jags kért még egy kis türelmet a szurkolótábortól a mostani döntésekkel:
http://espn.go.com/blog/afcsouth/post/_/id/20056/jaguars-basically-ask-for-patience
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 254 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Érdekes fordulat defensive playcalling ügyben. Jack a mai sajtótájékoztatóján azt mondta; ő ajánlotta Weavernek; hogy Tucker feladata legyen a D playcalling; és szorgalmazta Tucker meghosszabításást(most neki lejárt a szerződése, de ezek szerint marad). Mindezek a fejlemények azért érdekesek; mert Tucker inkább Gene embere volt; mint Jack-é.
Ime két részben a (nagyon érdekes) sajtótájékoztató:
Tuckerről; Garrardról; és az elmúlt 2 évről; és az utolsó pár meccsről: http://www.jaguars.com/multimedia/?3980
Ez pedig a szezon és különböző játékosok és szegmensek értékelése: http://www.jaguars.com/multimedia/?3979

Itt pedig minderről irásban; Vic megjegyzéseivel kiegészitve lehet olvasni:
http://www.jaguars.com/news/article.aspx?id=9728
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 254 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
"Elég tehetséggel a keze alatt" rész kb áll szinte az összes valamirevaló DC-re. Most sz@rból kell várat építeni, és nem biztos, hogy az a jó gondolat, ha JDR megosztja magát és felerészben HC felében DC. Idén ez a verzió ment, és nem jól működött. Emiatt én nem bánom az "új szisztémát". Tuckert annyira tehetségtelennek tartod? Csak van neki is egy víziója a jó Defenseről, ami miatt érdemes volt elhozni Clevelandből.Húsrágó
Tuckernek Clevelandban is ugyanaz volt DC-ként a dolga Romeo Crennel alatt; mint itt. Végrehatani a HC utasításait. Amúgy eredetileg a secondaryhez értő szakemberként tartották számon. Na most ez nagyon nem látszott meg az elmúlt meccseken....
Amúgy a mai Ask Vic-ben Ketchman kitért arra; hogy hiába Crennel fog felelős lenni a D playcallingért; attól még Jack fogja a D felkészíitését ellátni.
http://www.jaguars.com/news/article.aspx?id=9727 (1. kérdés és válasz)
Mikor még Mike Smith itt volt mint def. coordinátor akkor pl. Smithey volt felelős a D playcallingért. De akkor is és most is ez Jack D-je.


Már a Texans topikba is beírtam: nagyon sajnálom az AFC South-t a jövő évben szvsz az NFL 2 legerősebb div-jável sikerült őket összesorsolni.
empty taxi
NFC South és az AFC North tényleg sajnálkozhat, hogy az AFC South portyázik majd feléjük 😀Húsrágó
2010-ben nem tünt erősnek az AFC South ez tény. De mind a 4 csapat szerintem nagyon erős még mindig. Nem hiszem hogy a black&blue divizió és az NFC South annyira örül majd nekünk....

Na srácok, én szerintem akkor nyári álomba szendülök, utálom az offseasont.Maka
Rendben; azért majd draft idején térj majd be; meg nézz be időről időre; hogy mi újság!
több mint 13 éve
Maka Jacksonville Jaguars Boise State Broncos 2 746
Na srácok, én szerintem akkor nyári álomba szendülök, utálom az offseasont.

https://www.facebook.com/makamazsom/
https://twitter.com/makamazsom
több mint 13 éve
Húsrágó Jacksonville Jaguars 3 031 — Jaguars fan
Már a Texans topikba is beírtam: nagyon sajnálom az AFC South-t a jövő évben szvsz az NFL 2 legerősebb div-jável sikerült őket összesorsolni.
empty taxi
NFC South és az AFC North tényleg sajnálkozhat, hogy az AFC South portyázik majd feléjük 😀
több mint 13 éve
Húsrágó Jacksonville Jaguars 3 031 — Jaguars fan
Azért az is egy elképzelhető forgatókönyv, hogy Tucker önállóan jobb DC, mint amilyen JDR HC posztról okoskodó DCkedése. JDR nem akkora név a szakmájában, hogy elhihessük neki azt, hogy mindent jobban tud. Max felsül Tucker, nincs PO és új HC jön.Húsrágó
Mondjuk ha elég tehetség volt JDR keze alatt akkor Top 5-s D-ket csinált belőle (lásd 2000-es évek közepe; Carolina '02) szóval e megállapitással vitakoznék. Kiváncsi vagyok hogy fog ez bevállni. '08-ban Gregg Williams is önálló DC-sérge törekedett. Tudjuk hogy az hogy végzödött.
iktriad
"Elég tehetséggel a keze alatt" rész kb áll szinte az összes valamirevaló DC-re. Most sz@rból kell várat építeni, és nem biztos, hogy az a jó gondolat, ha JDR megosztja magát és felerészben HC felében DC. Idén ez a verzió ment, és nem jól működött. Emiatt én nem bánom az "új szisztémát". Tuckert annyira tehetségtelennek tartod? Csak van neki is egy víziója a jó Defenseről, ami miatt érdemes volt elhozni Clevelandből.
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 254 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Azért az is egy elképzelhető forgatókönyv, hogy Tucker önállóan jobb DC, mint amilyen JDR HC posztról okoskodó DCkedése. JDR nem akkora név a szakmájában, hogy elhihessük neki azt, hogy mindent jobban tud. Max felsül Tucker, nincs PO és új HC jön.Húsrágó
Mondjuk ha elég tehetség volt JDR keze alatt akkor Top 5-s D-ket csinált belőle (lásd 2000-es évek közepe; Carolina '02) szóval e megállapitással vitakoznék. Kiváncsi vagyok hogy fog ez bevállni. '08-ban Gregg Williams is önálló DC-sérge törekedett. Tudjuk hogy az hogy végzödött.

Már a Texans topikba is beírtam: nagyon sajnálom az AFC South-t a jövő évben szvsz az NFL 2 legerősebb div-jável sikerült őket összesorsolni.
Plusz "külsős" szemmel néhány meglátás a problémáitokra:
- Az O-tok alakul azt nem szabad piszkálni annyi gond van a D-vel
- DT poszt OK, ill. én az LB-sort se bolygatnám ugyanis konkrétan a teljes secondaryt le kell cserélni (1-1 FA és draftolt mind CB mind S posztra) szvsz. DE-t is ink. FA-ről hoznék bár idén ott nincs olyan jó opció mint tavaly volt Kampman. Viszont:
Rengeteg jó CB-nek jár le idén a szerződése: Champ, Grimes, Carlos Rogers, JoJo, Ronde Barber, Cro, Ike Taylor, Richard Marshall
Safetyk terén se rossz a kínálat: Mikell, Roman Harper, Weddle, Dawan Landry, Tanard Jackson, Pollard, Bigby
Nyilván lesznek akiket tagelnek de akk is ez olyan hosszú névsor mind2 oldalt h lehet belőle csemegézni.empty taxi
Igen; az idei 2 divizióellenfél (NFC South; AFC North) papíron tényleg kökeménynek tűnik; plusz nekünk jön hozzá a Jets a Chargers is...

Ami a problémáinkat illeti:
O: Ha Marcedes; és MSW is újra lesz igazolva; plusz jön egy új QB és 1-2 új támadófalemeber érkezéséree (utóbbiak egyelőre tartaléknak) számítok.
D-linehoz jön egy új DE (Harvey ugyanis távozni fog)
LB-sor itt lesz min. 1; de lehet 2 változás is véleményem szerint.
Secondary: lehet hogy jön 3-4 DB; de csak 2 hely tünik kiadónak. Cox-t nem fogja Gene leváltani (elvégre egy 2. köröst áldozott 2 éve be érte); annyira nem is rossz játékos; ha lenne mellette 3 kezdő szintű társ. Mathis sajnos nem volt az (és sajnos szerintem menni fog a csapattól) Carry egy óriási tévedés FS-ben. Greene viszont nagyon jó kis SS volt idén; szerintem ő is kezdőként térhet vissza. FS-ben szivesen látnám mondjuk Weedle-t vagy más tapasztalt; és kezdő szinten játszani tudó safety-t. A másik kezdő CB meg szerintem a draftról jön majd.
több mint 13 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 728 — Scream and scout
Már a Texans topikba is beírtam: nagyon sajnálom az AFC South-t a jövő évben szvsz az NFL 2 legerősebb div-jável sikerült őket összesorsolni.
Plusz "külsős" szemmel néhány meglátás a problémáitokra:
- Az O-tok alakul azt nem szabad piszkálni annyi gond van a D-vel
- DT poszt OK, ill. én az LB-sort se bolygatnám ugyanis konkrétan a teljes secondaryt le kell cserélni (1-1 FA és draftolt mind CB mind S posztra) szvsz. DE-t is ink. FA-ről hoznék bár idén ott nincs olyan jó opció mint tavaly volt Kampman. Viszont:
Rengeteg jó CB-nek jár le idén a szerződése: Champ, Grimes, Carlos Rogers, JoJo, Ronde Barber, Cro, Ike Taylor, Richard Marshall
Safetyk terén se rossz a kínálat: Mikell, Roman Harper, Weddle, Dawan Landry, Tanard Jackson, Pollard, Bigby
Nyilván lesznek akiket tagelnek de akk is ez olyan hosszú névsor mind2 oldalt h lehet belőle csemegézni.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 13 éve
Húsrágó Jacksonville Jaguars 3 031 — Jaguars fan
Indul a Senehen szindróma?-nem tőle kezdték megvonni a döntéseket,mielőtt ment a levesbe??? 😀armando83
Én szerintem sem a legjobb döntés- de Weaver azzal magyarázta ezt a döntést hogyezzel Jack jobban figyelhet majd oda az egész csapatra. Pedig ő tényleg valójában egy DC. Ahhoz ért. Meglátjuk hogy fogy ez müködni. Kiváncsi vagyok Tucker mihez kezd majd az új hatáskörével- bár gondolom Jack leosztja majd neki; hogy mit akar majd látni a pályán a D-től...iktriad
Azért az is egy elképzelhető forgatókönyv, hogy Tucker önállóan jobb DC, mint amilyen JDR HC posztról okoskodó DCkedése. JDR nem akkora név a szakmájában, hogy elhihessük neki azt, hogy mindent jobban tud. Max felsül Tucker, nincs PO és új HC jön.
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 254 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Indul a Senehen szindróma?-nem tőle kezdték megvonni a döntéseket,mielőtt ment a levesbe??? 😀armando83
Én szerintem sem a legjobb döntés- de Weaver azzal magyarázta ezt a döntést hogyezzel Jack jobban figyelhet majd oda az egész csapatra. Pedig ő tényleg valójában egy DC. Ahhoz ért. Meglátjuk hogy fogy ez müködni. Kiváncsi vagyok Tucker mihez kezd majd az új hatáskörével- bár gondolom Jack leosztja majd neki; hogy mit akar majd látni a pályán a D-től...
több mint 13 éve
armando83 Cleveland Browns 804
Indul a Senehen szindróma?-nem tőle kezdték megvonni a döntéseket,mielőtt ment a levesbe??? 😀

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét"
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 254 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
MJD és Marcedes interjú tegnapról:
http://www.jaguars.com/multimedia/?id=3975

Az FTU-s Gene Frenette reakciója Weaver tegnapi nyilatkozatáról:
http://jacksonville.com/opinion/blog/400617/gene-frenette/2011-01-03/gene-frenette-jaguars-owner-wayne-weaver-plays-spin

MJD azt mondta; hogy még több támogtást szeretne kapni a követekező szezonba a szurkolóktól; mint idén (helyes célkizüzés):
http://jacksonville.com/sports/football/jaguars/2011-01-03/story/maurice-jones-drew-says-jaguars-fans-need-step

A Jags játékosai (ahogy várni lehetett) örülnek hogy Jack marad. A játékosok twitter oldalait olvasgatva tényleg nagyon csipik a játékosai JDR-t:
http://jacksonville.com/sports/football/jaguars/2011-01-03/story/jaguars-players-voice-approval-retaining-coach-jack-del-rio
(lásd még: Weaver spent Monday’s morning hours meeting with “8-10 players.” One of those players told Weaver “starting over would set this team back,” the owner said.)

És ha már játékosok íme Vic cikke az ő szezonzáró gondolataikkal:
http://www.jaguars.com/news/article.aspx?id=9725

Jack ha minden igaz; ma tartja majd meg a szezonzárót; tegnap weew Weaver maitt nem került sor. Örülök; hogy a tulaj gyorsan lezárta az ügyet; nem kellenek a spekulációk.
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 254 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Weaver megerősítette JDR-t a posztján; de ha idén nincs playoff szereplés; akkor új vezetőedzőt fog keresni 2012 legelején! + ezt is mondta: (“Next year, we will be in the playoffs. I don’t think there’s any doubt about it.”) :
http://www.jaguars.com/news/article.aspx?id=9726
Az idei "Jack watch" nagyon rövidke volt - helyes!
Itt van az öregúr jó hosszú mai sajtótájékoztatója: http://www.jaguars.com/multimedia/?id=3977

Viszont az interjúból is kiderül - Weaver arra kérte Jack-et hogy hagyja a D playcall hivásokat Mel Tuckernek idén és idén be kell jutnia a Jagsnek playoffba -különben ez lesz:
If we're not in the playoffs, it's pretty apparent we'll have a different coach.
http://sports.espn.go.com/nfl/news/story?id=5985230
több mint 13 éve
kisvanek4 312 — Jaguars fan
mivel sokatokkal egyetértek, ezért csak gyorsan leírom a véleményemet de indoklást nem írok hozzá, hogyan szeretném látni a jövőt Jacksonville-ben: offense: Koetter, Edwards megy, JDR, Garrard marad, drafton jön egy T, és amúgy kész van a jövő évi offense. amúgy számomra az idei szezon legnagyobb pozitívuma, hogy szerintem idén a drafton nem kell WR-t draftolni, mert ha megtartja a jags MSW-t akkor nem a csapat gyengesége lesz az elkapó egység! def.: 1 kezdő LB és szerintem azzal kész az LB sor, bár a DE sor idén se mutatott sokat, de a sec. sokkal jobban aggaszt ezért inkább oda draftolnék/ hoznék FA-ból embereket, csak ezek után térnék rá a DE-re. a sorrend a drafton nálam: S-CB-LB-CB-T-DE-QB.
ik mondtad még korábban hogy 9 cetlije van Smith-nek, de ezek hanyadik körösek?
összességében ez szerintem egy jó szezon volt, őrült playekkel, izgalmas meccsekkel, és persze a megszokott bosszantó befejezéssel. 8-8 nem rossz eredmény, bár ez megint az az eredmény, hogy se előre nem lépett a csapat, se vissza nem esett annyira, hogy teljes edzőváltás legyen.
a jövő szezonról meg annyit, hogy az idei sorsolás is nagyon nehéznek tűnt és csak a szezon közben derült ki hogy sok hozható meccs van közte. ki mondta volna meg szezon elején, hogy a dallas és a tennessee ellen is egy romokban heverő csapathoz fog látogatni a jags?
több mint 13 éve
N-Drew Jacksonville Jaguars 516 — Jaguars fan
Kezdeném a tegnapi meccsel, amit én sem voltam hajlandó megnézni. Biztos voltam benne, hogy kikapunk (+ nyer a Colts), az előjelek is (Garrard helyett Edwards, MoJo helyett Jennings) egyértelműen erre mutattak. Még az is belefért a Texans-nak, hogy Mario Williams IR-re került nemrég, illetve, hogy André Johnson nem játszott. Nem is kellett nekik.
Pozitívum, hogy Armando teoretikus RB draftjára megkaptuk a választ, mert aki kb. 8 meccsből két meccsen is tud kettes számú RB-ként 100 yard fölött futni, ahelyett nem kell másik RB (Jennings), ráadásul Karim 52 yard-ja is bíztató. Még akkor sem szerepeltek rosszul, ha a Texans D sem épp egy világverő alakulat. Persze ettől még simán felülmúlták a miénket, ami a legfontosabb decemberi időszakban megint csak röhejesen festett... tegnap majd 500 kapott yard? Szép, mondhatni igazi PO Defense :mad: Összefoglalók megvoltak, ezek alapján futás elleni védelem megint nem volt, passz elleni meg - ahogy elnéztem - hozta a színvonalat. Sokat elmond, hogy a tíz legtöbb yardot hozó offense megmozdulásunkból egy 17 yard-os volt a második, ez a Texans tízes listájára fel sem fért volna, viszont náluk mind futó, mind passzjátékból sorjáztak a 30 yard körüli play-ek. Az sem gyenge, hogy újfent elfelejtett a csapat a második félidőben pontot szerezni. Kísértett a Giants elleni bukta.
Azt mondom, mivel kétarcú volt a csapat egész szezonban, reális a 8-8, becsüljük meg, előzőleg aláírtuk volna. Amit meg NPetiii írt az igaz, jövőre jó eséllyel nehezebb lesz (lista alapján igen "gyenge" ellenfeleink lesznek...), mert idén valóban mindhárom csoportellenfelünk betlizett, bár mindegyik más-más okokból kifolyólag. Nekem is az fáj, hogy odaérhettünk volna, de mind1.

Offseason:

Nagyjából már összeszedtünk mindent, JDR marad (a fizuja miatt), Koetter megy, kezdő QB kérdéses (azt úgyis tudjátok itt mi a véleményem).
Edwards visszajönne jövőre is... egyem a szívét, a Texans pocsék secondary-je ellen 50% alatti pontossággal passzolt, mégis mit akar? Az év legjobb JAX backup QB-ja Bouman volt a 38 évével egyenesen a farmjáról és ez el is mond mindent. McCown-ért sem sírnék, ha nem nálunk lenne backup jövőre, de mindent egyszerre nem lehet.

Az igazi probléma az a D állapota. Maradt gagyi a pass-rush, mindig felkapom a fejem, amikor a közvetítésekben sorjáznak az egy idényben 8-10 sack-et összehozó DE-k, aztán rájövök, hogy ez csak Jags mércével sci-fi. Az előző draft ezen valóban nem változtatott. Attól félek, mi lesz akkor, ha most csak a secondary erősítésére fekszik rá Smith ezerrel és hasonlóan nem jön majd be, mint idén a leigazolt DE-k garmadája (Kampman itt értelemszerűen nem számít). Itt azért kitérnék NPetiii azon felvetésére a legutóbbi draft kapcsán, hogy Alualu-t hozhattuk volna később is. NEM akarta senki elvinni a 1/10-es cetlinket (nagyobb nevek már mind kimentek addigra), második körös pick-ünk meg nem volt. Tyson-t nagyon elöl húztuk, de nagyon kellett egy használható DT és ő Knighton-al még hosszú ideig szolid DT párost alkothat majd, legalább oda nem kell ember, csak depth-be.
Abban viszont kezdek kételkedni, hogy maradjon e ez a LB sor jövőre. Nem tudom milyen lesz az idei LB draft class, de amennyiben van benne igazi playmaker LB, akkor tán érdemes lenne elgondolkodni rajta a GM-ünknek.

Offense-t már írtam, nem térnék ki rá különösebben. Szerintem alapvetően rendben van, de kell egy jó RT! A G/C poszt még várhat egy évet.

több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 254 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Itt is csupa érdekes és jó pont Husrágó - gratula hozzá!
Offensebe jön a draftról QB(különben Vicnek át kell úsznia a helyi St. John folyót- megigérte ugyanis; ha nem draftol Gene QB-t megteszi. A rossz szivével...); OT (igaz tartalék- figyeljünk David Mins-re a késői körökben) és talán egy C vagy G (bár ott van John Estes; aki preseason alatt nagyott biztató volt; csak lesérült szezon előtt). AZ MSW- Thomas-Hill(nagy igazolás volt Genetől. Singletary miért tette ki csak úgy?...) sorhoz rakjuk még Dillardot; akiről nem kéne elfeledkezni. MSW is sérült volt az első két évében ; aztán tudjuk hová fejlödött azóta. A tartalék RB-ink meg Armando miatt tegnap megmuttaák; lehet rájuk számítani (180 futott yard- ezzel együtt 3. legjobban futó csapat voltunk 2010-ben!) nem kell RB draft. 😀

Védelem: A needekkel kapcsoltban egyetértünk; de nem tudom jönni fog-e Kampman kaliberű FA. Tartok tőle nem; bár Kampman-t se hittem hogy ide tudjuk hozni...
Remélem tudunk szerezni 1-2 extra pickket Harveyért és Mathisért; és mondjuk 6-7 játékost hozunk a draftról a D-be. (mondjuk pl. 4 embert a secondarybe...)
Edzők: Koetter sanszos hogy távozik; és talén nem is ártana. Jack sorsa meg hamarosan eldől. Mondjuk a 10 millió $ amit még ki kell Weavernek pengetnie mindenképp itt tarthatja. És nekem nem lenen annyira ellenemre.
több mint 13 éve
Húsrágó Jacksonville Jaguars 3 031 — Jaguars fan
Megelőzőm JDR-t, kihasználva az időzónák okozta helyzeti előnyömet. 😀 Évérteklésem borongós lesz, elsősorban az utolsó 6 meccs miatt.
Első, ami szemet szúr nekem, az a sorsolás. Elsőre ugye mindenkinek úgy tűnt nehéz a sorsolás, ezért a 8-8-at „aláírva” vágtunk bele a szezonba. Aztán kiderült, hogy a sorsolás nem nehéz. 6-szor játszott a JAX pozitív mérlegű csapattal 1 győzelem 5 vereség, és a 10 nem pozitív mérlegű gárda ellen 7 győzelem mellett 3 vereségre futotta (ebből kettő ugyebár az utolsó két játékhéten..). Jövőre 9-7 lesz az P/NP ellenfelek aránya...
Kicsit zavarosnak tűnik, szóval: idén egyetlen győzelem sikerült pozitív mérlegű csapat ellen 6 próbálkozásból, jövőre 9 ilyen meccs jön szembe…
QB poszton nagy pillanatok mellett teljes csőd és összeomlás is egyaránt megvolt, és ez nem dicséret. Abban nem értek egyet Npetiii-val, hogy futó csapatnak jó az ilyen QB is. Szerintem meg az elkapósor az, ami jó egy futó csapathoz képest. MSW-Thomas-Hill sorral elégedett vagyok. Eddig hiányoltam egy nagy rutinú elkapósztárt, de nem lett igazam, ez így elég jó. David maradjon egy szezont, bár előrelépést nem várhatunk már Tőle, a nála is kétségesebbeknél persze jobb. Betanít egy újoncot… ha az első körben nincs világmegváltó QB tehetség, amikor kimondják a JAX nevét, akkor inkább várnék még egy évet és egy kezdő kalibert hoznék. A csoportból való kijutásért tenni kell, nem csak várni, míg Peyton meg”Favre”ul (az öregedés szebb szóval). O-fal nálam a „jó-jó, de” kategóriába került. Monroe egyenletességével vannak gondok, másik oldal végleg elveszhet, közepe vészesen öregszik… „Futásnál jól húz” alapfeltétel kellene legyen egy alapvetően futásra berendezkedő csapatnál, ezt azért nem tenném be a pozitív serpenyőbe a fal teljesítményének mérlegelésekor. Garrardot kergetik, bántják most is, de ezen a téren van előrelépés. Kell egy OT a draftról. MJD és Lewis is nagyon ott vannak (Pro Bowlon is), FB poszt sem kérdéses. Jennings és Dezső eleget segíthet MJD-nek a köv szezonban. Ha a fal kap egy ráncfelvarrást és Monroe igazolja a draftolásának helyét, Britton felépül, akkor ez jó lehet jövőre is. Már csak egy jobb QB hiányzik… de nincs KOLBászból a kerítés 😉
Védelem. Oh, jaj. 100-szor leírtakat nem ismételném, ide bizony önteni kell a pénzt. Draftról 2 kezdő ember kellene hátulra + 1 tapasztalt FA (illetve ennek bármilyen permutációja), LB sorba muszáj lenne legalább 1-2 FA-t, vagy Willis és/vagy Mayo eltitkolt ikertestvérét behúzni. A fal közepe korrekt. Gyenge pont a DE rotáció, amiben a „két térdén sérült klasszis” Kampman, woodoo-egyarc Harvey, sérülékeny Mincey, „nem sokat mutató 2010-ben draftoltak” cserélgették egymást, végeredményében a liga 30-ik legtöbb sackjével „büszkélkedve”. Persze nézőpont kérdése. 2009 14 db sackjéhez képest 85%-os javulás a 26 db. Grafikon nélkül is látszik azért, hogy a megelőző 4 év színvonala még messze van. 2009 és 2010-ben együttvéve sem sikerült annyi sacket összehozni, mint a 2005-ös idényben. (2008-29, 2007-37, 2006-35,2005-47)
DE a draftról? Most inkább a FA felé hajlanék. Kampman nagyon jó volt, a sérülése persze csapás nem csak a DE szekcióra, de Kampman karrierjére nézve is. Felépülése több mint szükséges. Nélküle megint a nulláról indulhat a passrush. Draftolt hatékony DE nem igazán jön össze az utóbbi években. Erőltetni, ami nem megy?
Edzők: offensenek kell egy új, agilis ember, de ennél mehetünk tovább. JDR ügynöke is szétnézhetne a piacon, kinek kellene a menedzseltje, de attól tartok, hogy nem várja üzenet a rögzítőjén a Patriots Headquartersből. Jó, hogy a fiatalok felnéznek rá, de egy új edzővel is ez lenne! Mit is írtál Ik? Leghosszabb edzői karrier csoportgyőzelem nélkül… egyedül a Legjobban fizetett edzők listáján szerepel jól… amondó vagyok, hogy ideje lapozni / lefőtt a kávéja.
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 254 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ma este 8kor (helyi időszerint du. 2-kor) tart JDR sajtótájékoztatót(remélhetően csak a szokásos évadértékelést ejti meg). Wayne Weaver is a stadionban van; megbeszélni Jackkel a hogyan továbbot.
http://profootballtalk.nbcsports.com/2011/01/03/wayne-weaver-declines-to-talk-about-del-rio/
Bár az öregúr azt mondta csalódott; hogy nem lett meg a PO; szerinte előrelépett a csapat idén. Szerintem ha ma nem teszi ki JDR-t akkor meg fogja tartani a következő szezonra.
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 254 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Nos a hivatalos oldal közölte a 2011-es programot; ha lesz szezon:

Otthon: Colts; Texans; Titans; Ravens; Bengals; Saints; Buccaneers; Chargers
Idegenben: Colts; Texans; Titans; Steelers; Browns; Panthers; Falcons; Jets

Azt is megerősítette a Jags; hogy a 16. helyen draftolunk az 1. körben (ha nem lesz le vagy fel trade) idén áprilisban.
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 254 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Hivatalos: 16. helyen draftol majd a Jaguars.
Jack meccs utáni értékelése: http://www.jaguars.com/multimedia/?id=3972

Gene Frenette Jack jelenleg igencsak kérdéses jövőjéről értekezik itt:
http://jacksonville.com/opinion/blog/400617/gene-frenette/2011-01-02/gene-frenette-nine-lives-jack-del-rio-and-jaguars

Stellino a nap szinte egyedüli pozitivuma; a két tartalék RB; Karim és Jennings remekléséről:
http://jacksonville.com/sports/football/jaguars/2011-01-02/story/backup-backs-briefly-kept-jaguars-running

Edwards azt hiszi még visszajöhet: http://jacksonville.com/sports/football/jaguars/2011-01-02/story/jaguars-notebook-maurice-jones-drew-will-have-knee-scope (szerintem nem biztos hogy lesz állása az NFL-ben a mai után...)

Statisztikák: Marcedes TD rekordjáról; és azon játékosok listája akik mind a 16 meccsen kezdtek.
http://www.jaguars.com/news/article.aspx?id=9722
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 254 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
A '10-es draftot én sem tartom jónak; inkább közepes; de megvárnám még hogy mit tud D 'Anthony valamint hogy feljődik a két DE.

A többivel vagy egyetértek; vagy Jack esetében meg tudom érteni.

Remek elemzés; Npetiii
több mint 13 éve
npetiii Jacksonville Jaguars 370 — Jaguars fan
Igyekszem nem regényt írni, hanem részletesen, de a lehetőségekhez mérten röviden fogalmazni. Leszögezném, hogy a leírtak az én véleményemet tükrözik!
Kezdeném azzal, hogy 8-8-as mérleg. Szezon előtt én is kiegyeztem volna ezzel, de akkor még azt hittük, hogy ez nehéz sorsolás lesz, mint azóta kiderült, nem volt ez olyan nehéz, összességében mégsem nevezném csalódásnak a teljesítményt, csak fájó, hogy megvolt az esélyünk a playoffra és mi az utolsó 3 meccsünket csesztük el. Különösen fájó, hogy a titanstől és a houstontól is sokat vártak idén, de mindkét csapat gyenge volt, a colts pedig olyan sérüléshullám futott végig, amit csoda, hogy kibírtak. Ennek fényében hozható lett volna a rájátszás.
Kezdem az offensel. Mint korábban is mondtam, Garrardot én nem szeretem, de idén nem volt olyan rossz ez a teljesítmény, mint korábban, és egyet értek azzal is, hogy számos csapat örülne egy ilyen irányítónak. Főleg úgy, hogy alapvetően futó csapat vagyunk, nincs szükségünk jobb irányítóra. Ha mégis másik irányítóval állnék neki a jövő szezonnak, akkor mindenképpen rookieval tenném. Ha a drafton amikor ránk kerül a sor van épkézláb irányító – természetesen az első körre gondolok, későbbi körös irányítónak nem látom értelmét – akkor húzzuk be és kapja meg a lehetőséget, legyen egy igazi franchise irányítónk. Én személy szerint jobban szeretnék egy új irányítót, de annyi lukat kellene betömni a defensben, hogy nem pazarolnék idén első körös picket egy irányítóra – ismétlem a későbbi körökben nincs értelme qb-t húzni, akkor jó David is, ilyen Kolbokról, meg Flynnekről szót sem ejtenék, annyira komolytalannak érzem.
Az elkapóktól én picit többet várnék, olyan érzésem van, mintha sok középszerű receiverünk lenne, akik egy-két jó meccstől eltekintve, nem segítik annyira az irányítót, mint kellene. Marcedes Lewis viszont kellemes meglepetést okozott, remélem a csapat őt tartja meg, ő pedig a formáját. Nagy gond viszont itt nincs. Aminek javulnia kellene az a fal, ugyanis ha egy kicsit több ideje lenne Davidnek (vagy esetleges utódjának) akkor könnyebben találná meg az elkapókat is.
A futójáték rendben van, Mojo parádés, csak legyen egészséges, ehhez pedig az kell, hogy Jennings felnőjön a feladathoz és több lehetőséget kapjon, hogy ne kelljen Mojot két év múlva a kukába dobni, mert tönkretette a rengeteg carry. Tehát itt csak tehermentesítés kell, azt pedig Jennings meg fogja tudni oldani, csak adjunk neki esélyt erre.
Összességében szerintem az O rendben van, a falnak fejlődnie kellene és esetleg FA piacról erősítenék. A fal jobban összeállna, a kezdő tacklek visszatérnének, Garradnak több ideje volna, jobban passzolna, ezáltal kevésbé koncentrálnának a futásra, így az is rendben volna. Álomszerűen hangzik, bár így működne… 😀

A defense ennél jóval problémásabb. A fal nekem kellemes meglepetés volt, én nem draftolnék ide, inkább szabadügynökökben gondolkodnék. A linebacker sor elég gyenge, a secondary pedig kritikán aluli, ezen nincs mit magyarázni, így rátérnék a draftra, ahol a hibákat is kimelném.
Amire elsősorban szükségünk van az LB, CB és S. Ezekre a posztokra kezdő szintű emberek kellenek, akár több is, ezért is mondom, hogy irányító ne jöjjön/nem jön idén. Linebacker posztra egy igazi vezért kell választanunk, aki gyártja a tackleket ezerrel, az elmúlt évekből Patrick Willis vagy Jerod Mayo a jó példa, ilyen jellegű LB-re gondolok. Későbbi körben pedig egy csere LB sem ártana.
CB poszton bármennyire is fájó Mathis rettenetesen gyenge, de én Cox játékával sem vagyok maradéktalanul elégedett. Azért mert 4 int-et szedett egy közepes elkapó is oda-vissza verte egész évben. Nem tudom mi lenne itt a jó megoldás, szívem szerint mindketten maradnának (Cox mindenképpen) melléjük pedig draftolnék egy, de lehet h két CB-t, vagy egyet draftolnék és egyet FA-piacról hoznék, attól függ kiből lehet választani.
FS és SS is létfontosságú, draftolnék ide is, méghozzá minél előbb. Tuljadonképpen azt is mondhatnám hogy a komplett kezdő secondaryt draftolnék, ami persze irreális elvárás, rutinra pedig mindenképpen szükség van, szóval nem ilyen egyszerű ez. J

Kitérnék a tavalyi draftunkra is, amit páran annyira csodálatosnak neveztek. Előre szólok, hogy rossz véleménnyel vagyok az egészről. Alualu pozitív csalódás, de továbbra is állítom, hogy senki nem vitte volna el, így később is húzhattuk volna, és nem elég jó ahhoz, hogy 1/10-en kelljen el. Hangsúlyozom nincs vele bajom, sőt évekig kezdő lehet, de lássuk be nem egy Suh. D’Anthony Smith megsérült semmit nem játszott. Larry Hart és Austin Lane nem annyira meggyőző, ezért is került szóba a DE draft idén is. Karim jó választás volt, simán jobb, mint egy átlag hatodik körös. Scotty McGee szintén offolta magát.
Ez a jó draft??? Ketten megsérültek, a két DE nem meggyőző, Karim a köréhez képest jó, Alualu szintén jó, na de 1/10-en ez minimum. Pár év múlva persze bebizonyosodhat, hogy jó volt ez, de jelenleg nem vagyok elájulva Genetől. Ennél most majd több kell!

Edző szinten új offensive koordinátorra van szükség, szerintem ez nem kérdés. Jack nekem rettenetesen szúrja a szemem, én könnyű szívvel válnék meg tőle és hagynám, hogy egy új edző építse fel a defenset és rázza gatyába az O-t. Szerintem viszont Jack maradni fog, de nem érzem, hogy bármi pluszt tudna adni a csapatnak. Értem én, hogy a játékosok bírják meg minden és Iknek mondom, hogy ismerjük az érveidet, de elfogyott a türelmem irányába.

Első szuszra Rams – Seahawks meccs közben ennyi, ami kimaradt (tuti van ilyen) azt később leírom, plusz mindenki véleménye érdekelne, aktívan vitába szállok bárkivel, ha nem értek egyet. Egy beszélgetés keretében jobban ki tudnám fejteni a véleményem, szóval lehet, hogy valami így zavaros lesz, ha kérdés van szívesen kiegészítem posztonként külön is a véleményem. 😀

több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 254 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
A 16. helyen fogunk draftolni az 1. körben (ah nem lesz le vagy feltrade) jövő áprilisban.
Meccs utáni nyilatkozatcsokor videó az öltözöből (Jennings; Marcedes; Lane; Edwards :
http://www.jaguars.com/multimedia/?id=3971
(10. mp-től figyeljük a hátteret. Ilyet se láttam még ilyen videókban- Asszem Monroe volt az 😀)

Vic 1. cikke rögzíti a tényeket : http://www.jaguars.com/news/article.aspx?id=9721

És a posztonk szerinti értékelés. A futás kapott A-t; a többi... Hagyjuk:
http://jacksonville.com/sports/football/jaguars/2011-01-02/story/texans-trample-jaguars-34-17