New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 3 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 424
BB-től nem láttunk eddig ekkora költekezést mégis megtörtént, ezek után a feltrade is elképzelhető.

Ez az eladjuk a jövőt eléggé szubjektív vélemény. Pl a 9ersnek vagy a Broncosnak nem egy QB hiányzik? Vagy a Ramsnek? De. Ha 3 első kör akkor 3. Lehet lövöldözni 15.pickekkel, de sok értelme nincs. Inkább próbáljunk meg magunk kiválasztani azt aki kell mintsem közepszerekkel vergődjön a csapat amelyik hemzseg a tehetsegektől. Lehet 3 kezdőt bukik az adott csapat de mit ér ha nincs irányítód? Nem mindenkinek van McVay, Shannahan aki szarból is várat épít, az ő kezük is megvan kötve. Nagyon nem vagyok Pats fan de egy ilyen költekezés után min a top10-be várlak titeket a drafton. Tippre Lions pick lesz a tiétek és Mac Jones.
Hope
Van benne ráció.
BB-t eddig azért se láttuk költekezni, mert sztem nagyon nem volt miből.

Az meg már biztos megvan náluk, hogyha X QB csúszik X helyet, akkor mekkora az a maximális ajánlat amit betolnak, hogy megszerezhessék vagy hagyják kimenni.
Hisz jövőre is lesz draft meg FA.
Benne van, hogy most húzunk egy 2-3. körös QB-t és a training camp alatt megversenyeztetjük őket.

Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz ebből a Newton projektből is, hogy mit hoz egy rendes offseason a számára, mert ha jól teljesít, akkor benne van egy 2-4 éves hosszabbítás a számára.

De amúgy simán lehet az, hogy most tolunk egy all-in szerűséget és megpróbáljuk kiválasztani az elkövetkezendő 5-10 év FR QB-ját.

több mint 3 éve
Hope San Francisco 49ers Penn State Nittany Lions 138
BB-től nem láttunk eddig ekkora költekezést mégis megtörtént, ezek után a feltrade is elképzelhető.

Ez az eladjuk a jövőt eléggé szubjektív vélemény. Pl a 9ersnek vagy a Broncosnak nem egy QB hiányzik? Vagy a Ramsnek? De. Ha 3 első kör akkor 3. Lehet lövöldözni 15.pickekkel, de sok értelme nincs. Inkább próbáljunk meg magunk kiválasztani azt aki kell mintsem közepszerekkel vergődjön a csapat amelyik hemzseg a tehetsegektől. Lehet 3 kezdőt bukik az adott csapat de mit ér ha nincs irányítód? Nem mindenkinek van McVay, Shannahan aki szarból is várat épít, az ő kezük is megvan kötve. Nagyon nem vagyok Pats fan de egy ilyen költekezés után min a top10-be várlak titeket a drafton. Tippre Lions pick lesz a tiétek és Mac Jones.
több mint 3 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Sőt, még továbbfűzöm: Ha a Stidham project végleg lefőtt, akkor azon se csodálkoznék nagyon, ha két picket is ellőnénk QB-ra. És a másodikat is így mondjuk az 5. kör környékén. Biztosításként.

We are all PATRIOTS!
több mint 3 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 438
20 év alatt még egyetlen QB pickjét se tudta kitalálni senki. Pedig draftolt párat. Még pár elég jót is.
Kollega
Pont ez jutott eszembe, most, hogy elkezdték nyomni ezt a "kiszivárgott pletykát", hogy Belichcick feltrade-re készül, hogy behúzza Fieldset/tetszőleges hype-olt QB-t.
Ő az utolsó, akiről az ilyen dolgok ki szoktak derülni. Nem vall rá, hogy egy ilyet előre lehessen róla tudni.
Nyilván senki nem lát a jövőbe, de szinte biztos vagyok benne, hogy ezek a már előzetesen nagyok okosnak látszani akaró teóriák mind be fognak dőlni | és a Pats végül Jordan Love-ért fog cserélni |
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Aminek nagyon nem örülnék az az első körös QB pick, főleg felcseréért. Azt valahogy meg tudnám emészteni, hogy ha valamilyen csoda folytán Fields nem menne ki az első három húzásánál, akkor érte bankot robbantunk, ha interjúkon tényleg meggyőzte a vezetőséget. Benne látom azt, hogy rövid időn belül (1,5 év) legit kezdő NFL QB-t faragunk. Bármelyik másik QB-ra lőjük el az első körös pickünket az számomra megmagyarázhatatlan, még a rózsaszínes „In Bill we trust” napszemcsimben sem látnék benne értelmet.
ZERO_L
Ha Fields nem menne ki a top3-ban, akkor szerintem vagy öt csapat indulna meg azonnal a Falcons vagy az utána következő 1-2 pickért. Legkésőbb 8-ig ki fog menni, az tuti (vagy a Denver megy fel, vagy eléjük bejön valaki). Mac Jones ill. Lance maradhat opciónak. FIelds csak jól kiköltekezve.

Szerintem egyébként Mac Jones-t ide találták ki. Tudom, mindenki mond minden félét, de a srác annyira passzolna a korábbi, Brady féle támadó rendszerbe, hogy az már fáj. 😊 Nyilván ő is egy prospect, van benne rizikó, de azért jóval jobb ő annál, hogy csak simán pontosan dob. Gyors a release-e, jól dobja a pálya közepét, nagyon gyors a lába a pocketben, nem zavarja a szűk pocket (kevés hely kell neki a dobáshoz), stb. Éppen ezek az adottságok a legfontosabbak ahhoz, amit Bradyvel csinált a csapat korábban. "Csak" az a kérdés, hogy a srácnak milyen a feje (mennyire dolgos, mennyire képes megtanulni védelmet olvasni, mennyire nyomástűrő, stb.). Ezek meg minden játékosnál kérdések, amíg be nem illeszkedik (vagy nem).

Lance tényleg egy Cam Newton utód lehetne. Kevésbé tehetséges, de ugyanolyan drabál, szinte erőfutóként is megállja a helyét. Nekem sem tetszik, de ha netán ő jönne, abban is lenne ráció azért. Akkor ez a Newton féle Pats offense lesz a következő évekre. Az is tud működni, ha az irányítót jól sikerül nevelgetni. (De én a Mac Jones picktől sokkal jobban tartok. 😊 Valahogy azt érzem, hogy itt fog kikötni. Ilyen mázlija is csak az öregnek lehet, hogy amellett, hogy egy ***a jó edző, bemákol egy Brady-t 20 évre, aztán 1 évig szar a csapat, és máris rögtön jön a drafton 5-6 olyan irányító, akikből reálisan franchise irányítót lehet faragni. És abból is pont az csúszhat az ölébe, akit stílusban, képességekben éppen ide találtak ki. 😊)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Ezt az Öreg úgy szokta csinálni, hogy már rég felírta magának azt a nevet, aki pont jó lenne neki abba a rendszerbe, amit elképzelt. És azt a nevet senki fogja kitalálni előre.
De azért a biztonság kedvéért felírt még két másikat is, ha az első valaki másnak is megtetszene véletlenül.

20 év alatt még egyetlen QB pickjét se tudta kitalálni senki. Pedig draftolt párat. Még pár elég jót is.

We are all PATRIOTS!
több mint 3 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 031 — Ajmo Vatreni
...
ZERO_L
Fasza összefoglaló.

Viszont ahogy te is leírtad az offense alfája és omegája az irányító, sőt az egész csapaté. És igaz, hogy annyira "lezülött" a keret, hogy bárhova jöhetne egy blue-chip játékos, de az egész offseason költés és a rengeteg, talán néha túl is fizetett érkező semmit nem ér egy jobb QB nélkül. Én inkább nem bízok Camben, mint igen (remélem rámcáfol), szóval szerintem, ha a QB- k közül valakit megfelelő értéknek talál az FO, akár feltrade és még egy 1st pick árán is, akkor hajrá.

Természetesen nem gondolom, hogy első napos kezdő lenne egy újonc, de ha még egy évet várunk , akkor is ugyanez lesz a helyzet.
több mint 3 éve
ZERO_L New England Patriots 4 370 — situational football
Egy kis tldr az előttünk álló draftról, mire számítok, minek örülnék, minek nem

Mint nálunk megszokott egyértelmű needdel nem érkezünk a draftra, kvázi bárhova lehet húzni és találhatunk benne értelmet, illetve nagyon rég volt olyanra példa, hogy ölünkbe hullhat egy blue chip player, top10-15-s tehetség.
Tudva azt, hogy nem elsősorban azonnali megoldásokat keresünk, próbálunk kvázi előre draftolni, azért meg lehet így is találni a kérdőjeleket, amikre a draft (főleg) első két napján keresem a válaszokat.

Első és legfontosabb nyilvánvalóan az irányító kérdés
Mindenki azt jósolta, hogy egy ilyen FA bevásárlás után, majd most Belichick átmegy full agresszívba és felmozog, ahogy azt később a 49ers tett meg. Lehet én vagyok teljesen vakon, de szerintem BB sosem adna ennyi (ilyen sok értékű) picket egy játékosért. Rendben, ha egy Lawrence-re (hozzá hasonló kaliberűre) lehetne licitálni, akkor lehet ő is meggondolná magát, de ilyen szituációk nagyon-nagyon ritkán teremnek. Ha jól tudom az öreg itteni regnálása alatt még sosem adta oda előre, látatlanban a következő év első körös pickjét. Ha fel is mozgott az első körben azt mindig későbbi körökkel oldotta meg. Másodszorra, (szintén lehet ebben is vakon vagyok) nincs olyan QB a top2-n kívül, aki megér három első körös picket, szóval meglepne ha mi ilyen „adjuk el a jövőt” lépésre vetemednénk.

És akkor rá is térhetünk a prospectekre.
A legtöbbet felhozott újonc irányító velünk kapcsolatban, amitől én lassan már a világból ki tudok szaladni, Mac Jones. Abszolút nem látom benne fr. QB matériát. Ne haragudjon meg a világ, de az hogy vki pontos, vigyáz a labdára, jó munkamorálja van stb még baromira nem elég, hogy komolyan lehessen venni, mint biztos top15ös NFL QB. Millió és egy ilyen prospectet láthattunk az elmúlt években és mindegyik megragadt a game-manager, backup szinten. (((És aki bármilyen viszonylatban is felhozza vele kapcsolatban Brady-t, attól azért megkérdezném melyik csatornát szokta bekapcsolni hétvégenként. Se mint prospect, se mint első/másod éves játékos nem összehasonlítható a két ember. Attól mert mindkettő fehér és kevésbé mobilis, az még kurvára kevés, ez kb több 100 millió emberre igaz, meg x ezer prospectre))). Most komolyan mi lehet Mac Jones plafonja? Szerintem, ha eléri Cousins szintjét, akkor már a seggét verheti a földhöz, de szvsz jelenleg maximum a Goff szintje a reális plafonja. Egyébként meg a textbook game manager irányító prototípusa, aki sosem fogja jobbá tenni a körülötte lévőket és csak akkor lehet végső sikert elérni vele, ha minden klappol körülötte. Az is jó, ha 10 évente egyszer összejön egy ilyen scenario.

Ezért adna bárki is top15-ös picket vagy teszem azt több első kört? Fine by me, én akkor már inkább egy Stefford szerű deal után néznék a piacon…

Justin Fields, ha már választani kéne a második polcon lévő hármasból, akkor mint prospect inkább őt választanám. Ettől függetlenül rengeteget kéne vele még foglalkozni, hogy magabiztosan be lehessen állítani a kezdőbe, főleg a mi rendszerünkben nem tudnám elképzelni, hogy akár a szezon felénél át tudná venni a kezdő szerepet. Fel kéne boostolni a srác egész processzing képességét, mert fizikai adottságai megvannak, de amíg fejben ennyire limitált és lassú, addig sok jóra nem lehet tőle számítani. Kérdés mennyire könnyen tud tanulni és fejlődni ilyen téren, mert amit vele kapcsolatban mondanak, hogy le kell butítani a támadósémát az nálunk nagyon nem szokás. Megtehetnénk, csak akkor a hatékonyság visszaesése, a kiszámíthatóság komoly problémát okozna elit védelmek ellen.

Trey Lance, na ő az akit még bottal sem piszkálnék meg. A srácnak a football enciklopédiában a redflag szócikknél kellene szerepelnie, mint illusztráció. Nem passzol pontosan, másodosztályban játszott, ott is csak egy nyamvadt évet, nem is passzoltatták sokat inkább lábon kompenzált. Emlékezzünk vissza Lamar Jackson-ra, hogy nézett ki első évében, pedig ő Lancenél messze-messze jobb, biztosabb prospect volt.
Olyan alacsonyan van a padlója a srácnak, annyi kérdés van körülötte, hogy én maximum harmadik körben próbálkoznék meg vele. Nyílván a plafonja meg nagyon magasan van, ezért fogják kivinni az első körben, de kockáztasson, szenvedjen vele más. Mire ebből a srácból legit kezdőt lehetne alkotni, a most kifizetett támadófegyvereknek lejár a szerződése vagy fogalmazzunk úgy a rookie irányító szerződés adta előny tovaszáll. Persze, ha Newton 2.0-t akarunk magunknak, akkor ő tökéletes lehet erre a szerepre, de akarunk? Tényleg? Engem nagyon meglepne, ha ilyen típusú, ennyire rizikós irányítóban gondolkodnánk (első körért).
(És hagyjuk már azt, hogy most mindenki Josh Allennel példálozik, ha egy pontatlan irányító szóba kerül. Nem értem miért kell állandóan ezeken az anomáliákon rugózni vagy akkor ne is draftoljunk QB-t majd bízzunk abban, hogy UDFA-ként leesik nekünk egy Romo… kb ennyi értelme van felhozni Josh Allen tavalyi szezonját Lance-szel kapcsolatban)

Lövésem sincs Front Officeban melyik irányítóba szerelmesedtek bele idén, lehet csak kivárunk és ha 49ers tényleg kiválasztja Jones-t(nagyon-nagyon meglepődnék), akkor mi is robbantunk és felmegyünk 4. helyre Fieldsért (vagy fordítva), én személy szerint nem örülnék egyiknek sem és ez a feltrade, több későbbi első körös/top50-es pickkel, tényleg olyan dolog volna ami nagyon out of character Belichicktől.
Newtonban abszolút nem bízom, Stidhamről is sok mindent elmond, hogy tavaly már tétnélküli meccseken sem kezdett. Ilyen szempontból nagyon szar a helyzet, de ettől még nem kéne elkeseredetten az első irányító féleségre azonnal lecsapni. Persze mindenki tudja, hogy az irányító a legfontosabb, de az elmúlt években ha valamit megtanulhattunk más csapatok hibáiból, akkor az az hogy nem kell benedvesedni mert elérhető egy top(nak hypeolt) prospect. Nem egy irányító kell, hanem a right guy. A Goff-Trubisky-Wentz féle dealektől meg nagyon-nagyon messze kell kerülnünk.
Garoppolo ide hozatalában látok rációt, de amire mostanában a 49ers taksálja az vicc kategória, ha jön is Jimmy szerintem megvárjuk, amíg kiteszi a 49ers, addig meg vagy adunk egy évet még Newtonnak és/vagy draftolunk megint egy középső körös QB-t. Ha az új fiú lesz a mi Russell Wilsonunk, akkor királyság van, viszont ha nem akkor max backupnak ellesz Stidham helyett.
Mivel se Zack Wilsonra se Lawrencere nincs semmi esélyünk, én harmadik/negyedik körre tartogatnám az irányító húzást. Természetesen ott is csupa red flagekkel teli prospectek vannak, de ott ár/érték arányban sokkal vállalható egy ilyen húzás. Most hasra ütésre egy Newman-t szerintem sokkal több értelme van kivinni középső körben/harmadik napon, mint Jones-ra elpazarolni egy vagy több első kört.
(Viszont furcsa módon nagyon kíváncsian várom BB hogyan oldja meg ezt a fr QB kérdéskörét, mert ilyet még nem láttunk mióta követjük a csapatot.)

Támadófal jövője
Az FA piacon ezt is rendbe tettük, igazából nem volt hatalmas gond vele, csak megoldottuk Thuney elvesztése ne jelentsen olyan nagy gondot. Viszont 1-2 évet előretekintve még nem teljesen világos, hogyan fog kinézni ez a fal, főleg a két szélen. Wynn ötödik éves opciója még nincs lehívva és Brownnál is kérdéses, mennyire a mi rendszerünkben érezte jól magát vagy Vegas-i kiruccanás már a lejtmenet kezdete volt. Owenu ott van tartaléknak, ha mondjuk RT posztra be kell ugrani, de akkor LG-be kell valaki.
Alapjáraton nem nevezhető neednek és még talán a mélység is elegendő. Számomra kérdés mennyire tartják a jelenlegi roster felhozatalt elégségesnek, ha akarunk (kis szerencsével) most akár hosszútávon megoldhatjuk az egyik OT posztot az első választással. Viszont olyan mély a class, hogy akár második harmadik körben is tudunk találni nem elit, de kezdő szintű játékost és nekünk elég jól szokott menni a hátsó körös OL gyémántok felkutatása.
Nem olyan fontos ide húzni, akár skippelhetjük is idén. Maga az Ofal mint egység fontos, hogy rendben legyen. Szerencsére erre nagyon oda figyelünk, még ha ezek extra draft pickekbe is kerülnek.

CB1 kérdésköre
A szokatlan magas draftpickből adódóan most akár Gilmore utódját is ki tudjuk húzni. Az utóbbi időkből kiindulva vannak fenntartásaim a „sztár” corner prospectekkel, de ha a vezetőség úgy gondolja, most adott a lehetőség, hogy kiválasszuk a class második(nagyon nagy szerencsével első) legjobb CB-jét. Ott van Horn vagy Surtain, de hátra cserével még simán elérhető Farley vagy Newsome is.
Szerintem CB pick nagyon adja magát a draft elején, mivel JC Jackson eddig nem bizonyította be, hogy több lehet egy kiváló CB2-nél, Gilmorenak meg jövőre lejár a szerződése. Kellene a talent ebbe az egységbe, de ha Gilmore-ral hosszabb távon számolunk, akkor megint ráér csak a harmadik napon kukázni valakit.

DMC pótlása
Nem tudom, meddig szeretne játszani Devin, már lehetett arról hallani, hogy gondolkodik a visszavonuláson, szóval ideje lenne már megoldani az utánpótlását. Tavalyi drafton szerintem Duggerrel megoldottuk Chung helyettesítését hosszútávon, első évben teljesen jó volt a rookie, ha így folytatja a fejlődését nagyon meg fogjuk szeretni. DMC-t is hasonló módon lehetne pótolni, 1/15-re kicsit reach szaga lenne, de ott még a class nr1 saftey-je biztos elérhető lesz, de akár pár helyes hátra cserével is.Második körben is tudunk simán találni jó játékosokat, szóval nem muszáj első körben erre a posztra választani, mert rengeteg WR-OL-QB pick fog kimenni, mire eljutunk a 2/15-ig.
Felhozatal is elég sokszínű, Andre Cisco személyében van egy klasszikus BB pick. Alapjáraton magasra(posztján top3) értékelt játékos, akinek a tavalyi szezon közepén elszakadt az ACL-je, így tuti kicsúszik az első körből, lehet a második végén is elérhető lesz, kérdéses 2021-es szezonban mennyire tudna teljes értékű játékosa lenni csapatának. Ez sokakat elriaszthat, de nekünk tökéletesen illene DMC pótlásának az idővonalába. Korábban nem sok szerencsénk volt, ezekkel a sérült, de tehetséges játékosokkal, kérdés mennyire ragaszkodunk a hasonló lehetőségekhez. Mellette még szóba jöhet Richie Grant, akinek nagyon magasan van a padlója, nem csoda hisz 24 évesen kezdi majd meg NFL karrierjét, majdnem 50 egyetemi mérkőzéssel a lábában. Gyengébb sec-ben látom, hogy akár azonnal kiharcolja a kezdő pozíciót. Sokoldalú játékos, több poszton, szerepkörben bevethető, minden adottsága meg van, hogy meghatározó játékos legyen a profik között, vannak apróbb hibái, de futás ellen és coverben is megmutatta, hogy megállja a helyét. Egyedül a kora miatt csúszhat, kérdés mennyi fejlődési potenciál van még benne. Nálunk azért nem látom a helyét, mert DMC-t nem hiszem, hogy ki tudja szorítani és első évét arra pazarolni, hogy „csak” tanuljon a film roomban meg garbage snapeket kapjon, az azért luxus lenne. Philips és Dugger összesen játszottak 1200 snapet tavaly (oké hogy párszor LB szerepkörben is voltak), de azt sem látom, hogy bármelyiktől el tudna lopni pár száz snapet. Mint minden rookienak, Grantnek is fejlődnie kell, szoknia az NFL-t és ezt a leghatékonyabban a pályán tudja megtenni. Még érdemes megemlíteni a sokaknál nr1 saftey prospectet Trevon Moehringet. Ő sem tökéletes, de a méretei és az atletikussága kimagasló. DMC-vel azért lehet párhuzamot húzni, mert cornernek volt toborozva aztán átképezték safteybe. Cover képességei ebből adódóan kiemelkedő, viszont azt olvasni róla, hogy single-high safteyként nem lehet használni, mert nincs meg a range-e hozzá. 1/15-n egyértelműen reach lenne, 2/15-n meg már rég nem lesz bent. Szóval nem igazán látom, hogy őt elvinnénk. Meg lehet említeni még Jamar Jhonsont, aki szintén nagyon sok helyen szerepelt a védelemben. Ő már inkább alkalmasabb egy klasszikusabb free saftey szerepre és neki főleg a futás elleni védekezésén, a szereléseken kell majd javítania. Illetve még Ar’DariusWashington is szóba jöhet, akinek nincsenek ideális méretei, de minden más, a hozzáállása, a stílusa, játékintelligenciája adott és ellensúlyozni tudja ezt a hiányosságát. Gyengeségei mind a termetéből fakadnak, kérdéses mennyire tud majd blokkokról lejönni és mennyire lesz strapabíró a profik között.

Összességében azért kijelenthető, ha hátra cserélünk (akár első vagy második körben) a második napon, első kör végén bőven lesz lehetőségünk kiválasztani valakit, aki 1 max 2 év múlva átveszi DMC helyét. A kérdés ilyenkor mindig az, hogy van-e rá hajlandóságunk (DMC-ben van e még 2-3 év?), mert lehetőség biztos kínálkozik majd.

Offense meghatározó pillérei

Nyilván az O# alfája és ómegája az irányító, amíg ez nincs meg addig érdemben nagyon nehéz a támadókról beszélni, de ha ezt kicsit félre tudjuk tenni, akkor a korábbi évek meghatározó játékosai szinte teljesen kikoptak és újaknak kell helyükbe lépniük. Edelman visszavonulásával egyedül White maradt hírmondónak a dinasztiát meghatározó támadógépezetből és ő sem fog sokáig maradni.
Nem azt mondom, hogy kevés a tehetség a támadó oldalon inkább arra akarok rávilágítani, hogy valakiknek elő kell lépniük, akikre támaszkodhat akár a gyenge Newton akár a rookie QB. Meyers nagyon ígéretes, de neki is még fejlődnie kell, a 2 TE-nek meg illene megszolgálnia a pénzüket, tőlük ilyen értelemben is sokat várok, viszont első számú elkapónk nincs, bár Moss óta nem is igen volt. Viszont amink volt, az mindig egy-két támadó skill player, akikre nehéz helyzetben lehetett számítani. Jelenleg ígéreteink vannak, számomra kérdés a vezetőség mennyire érzi szükségét az FA költekezés után még pluszban invesztálni ebbe a részlegbe.
A WR classt megint mélynek mondják, szóval nem lenne ördögtől való egy WR pick. A 15. helyen azért reach és/vagy luxus lenne bármelyik top3 WR prospecten kívül húzni valakit, de hátra cserével már magyarázható, ha bent marad egy számunkra értékes játékos. Még lemozgással is kicsit luxusnak érezném az elkapó választást, de legalább kapnánk extra picket, amit már kvázi fontosabb needre lehetne ellőni.
Ha megnézzük az elkapó típusokat, akkor azt hiszem nyugodtan kijelenthető, hogy olyanra van szükségünk, aki már jól futja routokat, nem kell neki ezt betanítani és ez által könnyen tud elszakadni. Nem speedsterekre van elsősorban szükség, mert annak hoztuk Agholor-t, még ha én nem is értem minek kellet ő ide. Első körben ez a profil egyértelműen Bateman-re illik, de azt hiszem sokan letennék a hajukat, ha újra első körben WR-t pickelnénk (azért Harrynél jobb prospect, ezt szögezzük le). Engem személy szerint nem zavarnak egy ilyen választás, de azért meglepődnék, ha pont WR posztra lőnénk el az első két pickünk valamelyikét.

Kicker kérdés
Végezetül, mivel a múltkori kicker pickünk nem jött be, így hosszútávra a rugókeresés tovább folytatódik. 5-6-7. körben megint borítékolható egy húzás, remélhetőleg több sikerrel mint legutóbb.


Szóval nagyon sokfelé elmehet a draftstratégia, nyilván ez is a cél az offseason elején, hogy ne tudja senki megmondani merre fogunk elindulni.
Igazából a nyilvánvaló wtf RB-TE picken kívül bárhova húzhatunk kezdésnek, első két nap. A korábban említett posztokon kívül, akár 1/15-on simán hozhatunk egy klasszikus DE-t is, aki önerőből képes nyomást generálni. Persze, ez sem kifejezetten need, de ilyen típusú játékosból szinte nincs is a rosterünkön. Jelenleg Uche a legjobb 1az1 elleni nyomásgyakorlónk, de szerintem belőle többet akarnak kihozni, mint „csak” egyszeri passrusher. Ha már védő fal azt is látom magam előtt, hogy Barmore-t elhozzuk mondván a középső nyomás generálása is tudna segíteni abban, hogy visszaállítsuk a „boogeyman” defense-t. Egyértelműen luxus picknek gondolnám, de valahol látnám az értelmét. Ez a két scenario tetszene a legkevésbé, de ha éppen pechünk van és kiment mindenki a boardunkon és sehogy sem tudunk lecserélni, akkor egy Jaelen Phillips (önmagában egy-két redflag nem probléma, ha ennyire tehetséges valaki, de neki túlságosan is sok van, klasszik BB pick) vagy Barmore (reach) picket

Dream scenario számomra az lenne, ha lecsúszna a top5 QB közül valamelyik hozzánk és le tudnánk érte húzni valamelyik csapatot. Csak mivel mindenki azt harsogja, hogy nekünk az irányító a legnagyobb need, ezért ha nem is menne ki az első öt irányító a 14 választásig, akkor is tuti elénk tradelnének fel, nem velünk alkudoznának.
Én jelenleg azt mondanám, ha Jaycee Horn elérhető 1/15-n, akkor azonnal ki kell választani. Ha nem csúszik le és más blue chip player sem kerül a kezünk közé, akkor viszont le kéne tradelni még az első körbe és ott már tényleg lehet vinni kicsit rizikósabb CB-t,OT-t, DE-t, akár még LB-t is talán (pl JOK) és a WR sem lenne hülyeség, de az első kör vége felé akár DMC utódjáért is reachelhetünk ha megvan plusz draftcetlink második és/vagy harmadik körben.

Aminek nagyon nem örülnék az az első körös QB pick, főleg felcseréért. Azt valahogy meg tudnám emészteni, hogy ha valamilyen csoda folytán Fields nem menne ki az első három húzásánál, akkor érte bankot robbantunk, ha interjúkon tényleg meggyőzte a vezetőséget. Benne látom azt, hogy rövid időn belül (1,5 év) legit kezdő NFL QB-t faragunk. Bármelyik másik QB-ra lőjük el az első körös pickünket az számomra megmagyarázhatatlan, még a rózsaszínes „In Bill we trust” napszemcsimben sem látnék benne értelmet.



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 3 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
A franc essen bele abba a térdbe...

Emlékszem, hogy hype-oltam a kis csókát, amikor úgy volt, hogy talán lesz helye az offense-ben. Kurvára hiányozni fog 😕

több mint 3 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 894 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
több mint 3 éve
ervinator New England Patriots Michigan Wolverines 1 592

"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"
több mint 3 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Most olvasom, hogy Julian Edelman már le is szerződött a következő csapatához. Amely nem más, mint a ViacomCBS. Ösztől csatlakozik az Inside The NFL műsorához az amerikai Paramount+-on.

We are all PATRIOTS!
több mint 3 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Ha a draft napján egy első körös letrade után az első körös picket elpasszolnátok egy bizonyos másodéves QB-ért az Utah State-ről, akkor tessék majd nem nagyon meglepődni.

 twitter.com/gillettenation/status/1384261952814293005

| Ha csak kacsáról van szó, amit többen is emlegetnek, akkor is vicces |
Kampman
Akkor ha idegenbeli meccsre repülnek, a pilóta mindig bejelenti, hogy "Love is in the air"?
Solymi
Vagy Rodgers addig akar játszani, amíg az a bizonyos második meg nem lesz neki.

We are all PATRIOTS!
több mint 3 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 424
Ha a draft napján egy első körös letrade után az első körös picket elpasszolnátok egy bizonyos másodéves QB-ért az Utah State-ről, akkor tessék majd nem nagyon meglepődni.

 twitter.com/gillettenation/status/1384261952814293005

| Ha csak kacsáról van szó, amit többen is emlegetnek, akkor is vicces |
Kampman
Akkor ha idegenbeli meccsre repülnek, a pilóta mindig bejelenti, hogy "Love is in the air"?

több mint 3 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 438
Ha a draft napján egy első körös letrade után az első körös picket elpasszolnátok egy bizonyos másodéves QB-ért az Utah State-ről, akkor tessék majd nem nagyon meglepődni.

 twitter.com/gillettenation/status/1384261952814293005

| Ha csak kacsáról van szó, amit többen is emlegetnek, akkor is vicces |

Szerkesztette: Kampman
több mint 3 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Hátha másnak is van kedve nosztalgiázni egyet

 index.hu/sport/amerikaifutball/2021/04/15/julian-edelman-portre/
Wyatt
Köszi Wyatt és gratulálok a cikkhez. A One hell of a storyt nem tudom hányszor néztem már meg, de még mindig úgy érzem, hogy nem elégszer.
Boston
Köszi!

Jó volt ezeket újraélni, emlékezni, ahogyan haverral tomboltunk a Ravens-meccsen, hogy másnap bocsánatot kellett kérnem a szomszédoktól.

A Seahawks elleni döntő, amikor azt hittük, harmadszor is beszopjuk (én láttam a 2. és 3. SB-wint, de ő csak a 2007-es idénytől kezdve nézte, úgyhogy csak vesztes döntőket látott még, nagyon kész is lett volna, ha megint), és ott a teljes sokkból és tagadásból hirtelen az interceptionnél megint felrobbant a ház...

Amikor a Falcons elleni meccsen a solymáriak a szünetben leléptek, hogy mennek reggel melózni, és Ole is elindult a 3. negyed után, én meg írtam neki végig, hogy nem hiszed el, mi történik itt... Persze, én már a szünetben megírtam ide, hogy nyerünk, de azért na 😀

Annyi meg annyi emlék jött fel, a hell of a story óhatatlanul is kellően érzelmes állapotba helyezi az embert 😊

Borzalmasan hiányozni fog a személyisége a csapatnak :/

Bradyvel együtt folyamatosan bennük volt az, hogy mindig mindenki átnézett rajtuk, és mindig bizonyítani akarnak, még akkor is, amikor már mindent elértek.

Remélem, találunk egy-két ilyen játékost az új csapathoz is, akiknek pluszban is tudok majd szurkolni 😊
Wyatt
És ő a csapatnál kezdett és onnan is vonult vissza.
Burkus
Mint Gronkowski. Csak aztán másként fordultak a csillagok.

We are all PATRIOTS!
több mint 3 éve
Burkus New England Patriots Alabama Crimson Tide 5 824 — Küzdve küzdj és bízva bízzál...
Hátha másnak is van kedve nosztalgiázni egyet

 index.hu/sport/amerikaifutball/2021/04/15/julian-edelman-portre/
Wyatt
Köszi Wyatt és gratulálok a cikkhez. A One hell of a storyt nem tudom hányszor néztem már meg, de még mindig úgy érzem, hogy nem elégszer.
Boston
Köszi!

Jó volt ezeket újraélni, emlékezni, ahogyan haverral tomboltunk a Ravens-meccsen, hogy másnap bocsánatot kellett kérnem a szomszédoktól.

A Seahawks elleni döntő, amikor azt hittük, harmadszor is beszopjuk (én láttam a 2. és 3. SB-wint, de ő csak a 2007-es idénytől kezdve nézte, úgyhogy csak vesztes döntőket látott még, nagyon kész is lett volna, ha megint), és ott a teljes sokkból és tagadásból hirtelen az interceptionnél megint felrobbant a ház...

Amikor a Falcons elleni meccsen a solymáriak a szünetben leléptek, hogy mennek reggel melózni, és Ole is elindult a 3. negyed után, én meg írtam neki végig, hogy nem hiszed el, mi történik itt... Persze, én már a szünetben megírtam ide, hogy nyerünk, de azért na 😀

Annyi meg annyi emlék jött fel, a hell of a story óhatatlanul is kellően érzelmes állapotba helyezi az embert 😊

Borzalmasan hiányozni fog a személyisége a csapatnak :/

Bradyvel együtt folyamatosan bennük volt az, hogy mindig mindenki átnézett rajtuk, és mindig bizonyítani akarnak, még akkor is, amikor már mindent elértek.

Remélem, találunk egy-két ilyen játékost az új csapathoz is, akiknek pluszban is tudok majd szurkolni 😊
Wyatt
És ő a csapatnál kezdett és onnan is vonult vissza.
több mint 3 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
 24.hu/sport/2021/04/18/nfl-visszavonult-julian-edelman-new-england-patriots-tom-brady/

We are all PATRIOTS!
több mint 3 éve
ParadSEC New England Patriots Georgia Bulldogs 3 004 — Patriots fan
Jó lenne ha az öreg rárepülne Richardsonra egy 2 éves szerződéssel. Komoly erősítés lenne középen

„Elmehetsz több pénzért játszani meg ilyenek, de ha minden héten vesztesz elég nyomorultul érzed majd magad. Itt akarok maradni, nyerni akarok, segíteni akarok a csapatnak és továbbra is jó és megbízható játékosnak maradni." - Rob Ninkovich
több mint 3 éve
FunHun New England Patriots 1 377
04. 16.
Szép dátum
69 és 21 éve is fontos esemény történt
🏈🎂🏈🎂🏈🎂🏈
több mint 3 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Hátha másnak is van kedve nosztalgiázni egyet

 index.hu/sport/amerikaifutball/2021/04/15/julian-edelman-portre/
Wyatt
Köszi Wyatt és gratulálok a cikkhez. A One hell of a storyt nem tudom hányszor néztem már meg, de még mindig úgy érzem, hogy nem elégszer.
Boston
Köszi!

Jó volt ezeket újraélni, emlékezni, ahogyan haverral tomboltunk a Ravens-meccsen, hogy másnap bocsánatot kellett kérnem a szomszédoktól.

A Seahawks elleni döntő, amikor azt hittük, harmadszor is beszopjuk (én láttam a 2. és 3. SB-wint, de ő csak a 2007-es idénytől kezdve nézte, úgyhogy csak vesztes döntőket látott még, nagyon kész is lett volna, ha megint), és ott a teljes sokkból és tagadásból hirtelen az interceptionnél megint felrobbant a ház...

Amikor a Falcons elleni meccsen a solymáriak a szünetben leléptek, hogy mennek reggel melózni, és Ole is elindult a 3. negyed után, én meg írtam neki végig, hogy nem hiszed el, mi történik itt... Persze, én már a szünetben megírtam ide, hogy nyerünk, de azért na 😀

Annyi meg annyi emlék jött fel, a hell of a story óhatatlanul is kellően érzelmes állapotba helyezi az embert 😊

Borzalmasan hiányozni fog a személyisége a csapatnak :/

Bradyvel együtt folyamatosan bennük volt az, hogy mindig mindenki átnézett rajtuk, és mindig bizonyítani akarnak, még akkor is, amikor már mindent elértek.

Remélem, találunk egy-két ilyen játékost az új csapathoz is, akiknek pluszban is tudok majd szurkolni 😊

Szerkesztette: Wyatt

több mint 3 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 332 — dart@freestart.hu
Hátha másnak is van kedve nosztalgiázni egyet

 index.hu/sport/amerikaifutball/2021/04/15/julian-edelman-portre/
Wyatt
Köszi Wyatt és gratulálok a cikkhez. A One hell of a storyt nem tudom hányszor néztem már meg, de még mindig úgy érzem, hogy nem elégszer.

Do your job
több mint 3 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Hátha másnak is van kedve nosztalgiázni egyet

 index.hu/sport/amerikaifutball/2021/04/15/julian-edelman-portre/

több mint 3 éve
Bruschi85 New England Patriots 1 705 — Patriots és Kaposvári KK fan



A lényeg továbbra is Hajrá Pats és Hajrá Kometa Kaposvári KK!
több mint 3 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Én annyira jól nem ismerem őket. Már az újakat. De Meyers és Harry is inkább a számokon kívül kellene játsszon. Én egy kisebb termetű slot elkapóra gondolok, aki elég régóta mindig volt a keretben. Welker, Woodhead, Jules. Ilyet nem látok most a keretben.

De mondjátok, ha én látom rosszul!
Kollega
Drafton is jöhet slotba elég jó játékos, Elijah Moore vagy Cade Johnson is ott van a szeren. Már persze, ha Waddle-t kihagynánk az első körben.
topin
Welker és Woodhead undrafted volt. Az értékükről az mondja a legtöbbet, hogy 3db szotyiért elhoztuk őket a riválisoktól. Jules 7. körös volt.

Lehet, hogy most ellövünk erre a posztra egy második kört, de mivel magának a posztnak az értéke is alaposan lecsökkent a játékunkban, ezt nem hiszem. Nem is tudom, hogy mennyire tudnánk használni egy alacsony, fürge slot elkapót. White-ot is alig használtuk passzjátékban.
Kollega
Ezek azért Whitenál robbanékonyabb emberek, akik nem csak slotban fegyverek. Nem mondom azt, hogy prioritás legyen ez, de pótolható a poszt bőven minőséggel is. Akár szotyizhatunk is, ha vétek rá többet költeni. Bár nálunk ez a poszt elég fontos volt az elmúlt 20 évben.
topin
Fontos? Csak az hozott két bajnoki címet kis(nagy) túlzással, hogy Jules az egyik, Gronk a másik oldalról átfutott keresztben a fal előtt. Kb. mindenki tudta mi lesz a játék, mégse tudták megfogni 😊

Csak épp az általad írt játékosok, ha jól olvastam, másfajta prototipust testesítenek meg. Másrészről azt hiszem a támadó játékunk nem is ebbe az irányba tart.
Kollega
De ehhez kellett Brady és az ő nagyon gyors szabadulása a labdától rövidpassznál. Kérdés, hogy egy új QB mit fog játszani. (Pld. Rodgers 😊 )
Burkus
Teljesen jogos, én is így gondolom. Egyrészt ezért sincs már akkora értéke ennek a posztnak. Nem tudom merre indul végül a támadójáték, de ha a dual threat QB irányába, akkor ott megint kisebb az értéke egy főleg csak slotban használható elkapónak.

Szerintem Rodgers karaktere nem fit a Patriotsba. A képességeit nagyra tartom, de nagyon másként kéne a dolgokhoz állnia itt minálunk, mint amihez ő szokva van.
Kollega
Fene se tudja...sztem itt lenne egy jó GM, HC, OC aki rá tudná szabni a csapatot és játékokat, plusz neki is meg lenne a lehetősége arra, hogy ha úgy látja, akkor áthívja azokat.
Persze utóbbinál TB-nek is voltak olyan húzásai amit nem úgy láttak az edzők, de ez benne van.

Mi lett volna akkor, hogyha BB meg Manning összeállt volna...OC nem is kellett volna a csapatba 😀
Solymi
Ez a stáb simán tudna olyan playbookot írni, ami illene a játékához. De ő kicsit jobban szereti, ha körülötte forognak a dolgok, mint ahogy nálunk szokás. Valahol egy kicsit Brady is olyan mandátumot akart, ami nálunk játékosnak nem jár. És Rodgers ezen a skálán sokkal messzebb van. De ez lehet, csak az én véleményem. Amellett, hogy őt is korszakos játékosnak tartom.

We are all PATRIOTS!