New Orleans Saints

45 feliratkozó

több mint 3 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 110 — WHO DAT!!!!
- Kéne egy Ingram-Murray típusú RB is, mert Montgomery nem az (ő a szegény ember Kamara-ja igazából) a többiek meg megint csak edzésen látták a pályát. Szóval ide is kéne valami veterán faltörő kos. Húznám a szám, de itt el tudok képzelni egy korai RB-húzást a drafton mint Ingramnél. (Nem tudom, lesz-e ilyen típusú futó a mostani drafton)
MC12
Amennyiért Ingram aláírt a Texanshoz, elnézegettem volna itt is megint, na mindegy
Draftról ahogy olvasgatni lehet, szerintem reálisan max 2 futó lehet első körös, Najee Harris és Travis Etienne. Közülük Harris az erőfutóbb, ő már nem valószínű, hogy 28-nál bent lesz. Etienne inkább gyorsabb, elkapni jobban tudó játékos, sokan Kamarához hasonlítják.
Nekem aki tetszik nagyon, és harmadik kör végén is ott lehet akár, az Trey Sermon tavaly OSU-n, előtte Oklahomában játszott.


több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
- Kéne egy Ingram-Murray típusú RB is, mert Montgomery nem az (ő a szegény ember Kamara-ja igazából) a többiek meg megint csak edzésen látták a pályát. Szóval ide is kéne valami veterán faltörő kos. Húznám a szám, de itt el tudok képzelni egy korai RB-húzást a drafton mint Ingramnél. (Nem tudom, lesz-e ilyen típusú futó a mostani drafton)
MC12
Mé'? Murray többnyire egészséges volt, és amikor az volt, játszott is azért szépen. Még rosteren van, feltételezhetően marad is. Szerintem az RB poszt teljesen oké így, majd hátsókörben/UDFA-n be lehet próbálni a erőfutót, de korai kört áldozni rá, teljesen felesleges, sokkal jobban kell CB/LB/DL/WR, sorrend tetszőleges.

több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 5 867
No, ha már a QB-kérdés megoldott, nézzük mik a hiányposztok.

Szerintem:

- A D-be nyilván kell a mélység, és ezt a draftról fogjuk megoldani
- Kéne egy veterán TE Trautman mellé, mögé, mert mögötte csak olyan TE van akiről nem is tudtam, hogy a rosteren van ilyen játékos(Ethan Wolf?? 😀 )
- A WR-rész nekem vékony. Callaway és Harris is sérülgetett tavaly, Thomasról nem is beszélve és rajtuk kívül TreQuan van, meg Johnson (és a resztli, Lil'Jordan, Fowler) szóval ide kéne, 1 de inkább 2 wr-még, amiből legalább az egyik jó lenne ha nem lenne 0 km-es.
- Kéne egy Ingram-Murray típusú RB is, mert Montgomery nem az (ő a szegény ember Kamara-ja igazából) a többiek meg megint csak edzésen látták a pályát. Szóval ide is kéne valami veterán faltörő kos. Húznám a szám, de itt el tudok képzelni egy korai RB-húzást a drafton mint Ingramnél. (Nem tudom, lesz-e ilyen típusú futó a mostani drafton)

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ez inkább egy Cam Newton féle szerződés, mint egy másodvonalbeli kezdő szerződés. Kap pár milliót mert annyit törölkoző hordásért is adni kell QB-nak, aztán ha nem lesz jó Hill mögött elüldögél, ha jobb lesz mint Hill, akkor meg a pályán dolgozik meg a maradékért. Valószínűleg Superbowlt kéne nyernie, ha meg akarja kapni mindet. 😊

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 110 — WHO DAT!!!!
Winston pénzéből elvileg 5,5 millió garantált


több mint 3 éve
nemethbence55 New Orleans Saints LSU Tigers 422
Biztosra vehető volt, hogy vagy Hendrickson vagy Williams menni fog, szerintem jobb döntést hoztunk Williams-el, mert Trey tavaly nagyon erős volt, viszont előtte inkább egy jó kiegészítő volt és kitudja, hogy megtudja-e ismételni a tavalyi, de legjobbakat neki. Winston megtartásának nagyon örülök, kicsit az 1 éves szerződést nem értem, szerintem jobb lett volna egy olyan ami 2 éves, de az idei év után DM nélkül kivágható lett volna, így ha jövőre SP kihozza belőle a maxot akkor hatalmas licitálás lesz rá, ami nekünk nem igazán kedvező, de nyilván lehet, hogy ezt az ügynöke érte el, illetve ott lesz akár a Franchise Tag is, de ez a jövő zenéje. Kíváncsian várom, hogy jön-e még valaki vagy nekünk ennyi volt az FA.
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Közben Hendrickson -> Cincy évi 15 millióért.
iktriad
Sok szerencsét neki, megérdemelte a tavalyi alapján.

Rankins is kikerült a DLből.
Ott szerintem "vékonyak" lettünk.
Fattyu
Rankins kikerülése inkább előny, mint hátrány... Nagyon nem véletlen, hogy Onyemata a hírek szerint "sérthetetlen" volt a trade kérdésekben, két éve ő az első számú DT-nk. Hendrickson kiesése érzékeny kérdés, de csak azért, mert Davenport állandóan sérült, egyébként ő tavaly is alig jutott volna szóhoz, és ugye Davenport egyébként futás ellen is értelmezhető játékot mutat be, ez Treyről nem volt elmondható. Tuttle át fogja venni Brown helyét-szerepét, Roach fejlődni fog, drafton-UDFA-n szerzünk még nagy darab fiúkat.

140 millió Taysomnak és most Winston is kapott 12-t? De jó itt QB-nak lenni. 😊
iktriad
Aprópénz ahhoz képest, amennyit a piacon kapott volna. Ha beválik, jövőre megkapja itt is a nagy pénzét. Ha nem, úgy is viszonylag korán draftolunk 😊

több mint 3 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 260 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Közben Hendrickson -> Cincy évi 15 millióért.
több mint 3 éve
Seda26 Pittsburgh Steelers 154
140 millió Taysomnak és most Winston is kapott 12-t? De jó itt QB-nak lenni. 😊

iktriad
Én nem vagyok egy Winston fan de ha valaki akkor Sean Payton kitudja hozni a benne rejlő potenciált. Ha meg nagyon nem válik be akkor még mindig ott van Taysom Hill, vele nyertek is meccseket tavaly. Szóval olyan nagy mélyrepülés még lehet nem lesz itt idén.
több mint 3 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 260 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
140 millió Taysomnak és most Winston is kapott 12-t? De jó itt QB-nak lenni. 😊
több mint 3 éve
Fattyu New Orleans Saints 1 831
Ez a szerzodes a cap atverese. Kivancsi vagyok, hogy ennek lesz e valami kovetkezmenye, mert lavinat indithat el. Szerintem nem lesz egyebkent.
Stez
Miért lenne? Nem átverik a capet, hanem egyik évről áttolják a költséget a másik évre. Mindig is működött ez. Át lehet vinni a rollover (fel nem használt capet) is, és át lehet vinni felhasznált pénz lekönyvelését is.
peterk2005
katonadani szépen leírta a lényeget, és hogy miért is volt ez sokkal okosabb lépés, mint elsőre tűnik:

Másrészt ez sokkal több játékosnál előfordul, mint gondolnánk, csak általában nem hozzák nyilvánosságra ezeket a magas összegeket, sőt, az NFLPA általában hivatalosan leredukálja ezeket 0-ra az automatikusan megsemmisülő években. Viszont a Saints és Hill szempontjából azért kell ennek magasnak lennie, mert ha túl alacsony lenne, akkor nem lehetne újratárgyalni egy éven belül. A Kollektív Szerződés értelmében ugyanis a legutóbbi újratárgyalást követő 12 hónapon belül nem lehet ismét növelni egy játékos fizetését. Csökkenteni, átalakítani viszont lehet. Ezzel tehát a felek lehetőséget adtak maguknak arra, hogy jövőre megegyezzenek egy ennél olcsóbb hosszabbításban. Viszont ha itt alacsony összegekről lett volna szó, akkor emelni nem lehetett volna Hill fizetését, tehát az a játékosnak sem lett volna ideális.
A jövő évi capen meg Loomisék ráérnek jövőre aggódni.

Ha már itt vagyunk, akkor foglaljuk össze, ami eddig történt:
- elvesztettünk egy 33 éves 2nd WR-t, aki már a social mediában a szezon közben is gyakorlatilag rámutatott a potenciális utódjára (Callaway, aki egy UDFA, szóval még jópár évig olcsó, arról nem beszélve, hogy Harris és Smith is mutat arra jeleket, hogy előbb-utóbb elérik a 2.-3. vonal szintjén a WR-k között)
- elment egy amúgy is kirúgásra optimalizált szerződéssel átvett, sérülékeny LB-t
- elment egy rotációs G és DT (előbbit szerintem draftról pótoljuk, utóbbinak itt van már az utódja)
- az egyetlen komoly érvágás a kezdő 2nd CB, akinek a potenciális pótlása draftról megoldható esetleg, de ha sikerül átkonvertálni, akkor CGJ akár pótolhatja is Jenkins
- valószínűleg elmegy Hendrickson, egy kirobbanó év alapján túl fogják valahol fizetni, ha Davenport egészséges tud maradni, ezt is meg tudjuk ugorni
+ FR tagre raktuk a legfontosabb FA-t, de szerintem meg is fogunk egyezni, de egyelőre biztosan nem veszítjük el
+ nem vesztettünk el több kezdőt, és jó eséllyel hosszabbítunk a Lattimore-Ramczyk párosból legalább az egyikkel
+ az előbbi pont érvényesül, akkor bent leszünk a cap alatt, sőt annyival, hogy beleférjen a draft class és néhány olcsó depth ember

De a legfontosabb dologról még szót sem ejtettem (csak érintőlegesen): egy dolog, hogy Fontenot elment, de Ireland maradt. És ezen jobban aggódtam, hogy másképp lesz. De Ireland olyan draftokat rak össze évről-évre, amivel bőven meg tudja oldani a hiányzó depthet. 1/28-ra szerintem simán BPA lesz, nincs igazán komoly hiányposzt (jó, egy LB elférne, főleg hogy Anzalone-t szerintem szélnek eresztjük, itt van a helyére Baun), de depth mindenhova jól jön. És szerintem Ireland ebben egész jónak mondható tanácsokat szokott adni.
Gyurma Pappa
Rankins is kikerült a DLből.
Ott szerintem "vékonyak" lettünk.

több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
A Cardinals 2018-ban 60 milliót ajánlott Drew-nak 2 évre. Kevesebbet kapott itt. Én emlékszem a "pénzéhes" kommentekre...

több mint 3 éve
nemethbence55 New Orleans Saints LSU Tigers 422
Kíváncsian várom, hogy hozunk-e valakit FA-ról. Tudom hogy nagyon kicsi az esélye és hogy hatalmas név nem fog jönni, de szerintem Loomis fog valami váratlant húzni.
nemethbence55
Mondok egy tutit: Winston. 😊
peterk2005
Ha nem érdekli a pénz, akkor egyértelmű. Ha érdekli az más tészta. Azért ő a piacon simán van 15-20 milliós irányító (ha Teddy is 20 volt tavaly) szóval nagyon kíváncsi leszek, mit és hogyan okoskodnak össze.
MC12
Attól függ mi lesz Winston fejében, pénzt akar keresni vagy egy megszokott öltözőben, erős O-val + elit edzőkkel dolgozni. Szerintem valahogyan megtartjuk, igaz láttam, olyan híreket hogy nagyon távol állnak az elképzelések, ha Winston nem marad akkor szerintem ez az év kuka lesz, mert mindent arra tettünk fel, hogy vagy ő vagy Brees.
több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 5 867
Kíváncsian várom, hogy hozunk-e valakit FA-ról. Tudom hogy nagyon kicsi az esélye és hogy hatalmas név nem fog jönni, de szerintem Loomis fog valami váratlant húzni.
nemethbence55
Mondok egy tutit: Winston. 😊
peterk2005
Ha nem érdekli a pénz, akkor egyértelmű. Ha érdekli az más tészta. Azért ő a piacon simán van 15-20 milliós irányító (ha Teddy is 20 volt tavaly) szóval nagyon kíváncsi leszek, mit és hogyan okoskodnak össze.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Kíváncsian várom, hogy hozunk-e valakit FA-ról. Tudom hogy nagyon kicsi az esélye és hogy hatalmas név nem fog jönni, de szerintem Loomis fog valami váratlant húzni.
nemethbence55
Mondok egy tutit: Winston. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem vittek at a koltseget, csak 16 milliot igy idenrol szet tudtak osztani negy evre, felszabaditva ezzel egy halom capet a csapatnak. De koltseg ezzel kevesebb lett, hala a void opcionak. Ez a szerzodes konkretan arrol szol, hogy megkotottek, majd jovore jo esellyel kotnek egy ujat Hill-lel, miuutan ezt voidoltak. Az meg, hogy harom evre attoltak 4-4-4 milliot, azert nem nevezheto nagy koltsegnek. Ugyhogy ez a szerzodes az, amire meg ugysem mutogathatsz, hogy majd 1-2-3 ev mulva meg fogja szenvedni a Saints. Ergo ez igenis a cap atverese volt.Stez
Nem 4-4-4 millió az, hanem egyszerre 12. Az a négy év csak most van a könyvekben, de abban a pillanatban ahogy voidolódik a szerződés, azonnal leesik az összes hátralevő DM. (Kivéve, ha hosszabbítanak vele, de mivel 4 void év van a contractban, ha rövidebb időre hosszabbítanak, azonnal esni fog akkor is a DM. Azt meg megnézem én, hogy egy valódi 4 éves hosszabbítást mikor fog kapni...)

Miért lenne? Nem átverik a capet, hanem egyik évről áttolják a költséget a másik évre. Mindig is működött ez. Át lehet vinni a rollover (fel nem használt capet) is, és át lehet vinni felhasznált pénz lekönyvelését is.
peterk2005
katonadani szépen leírta a lényeget, és hogy miért is volt ez sokkal okosabb lépés, mint elsőre tűnik:Gyurma Pappa
Ez világos, de hogy kapcsolódik ez ahhoz, amire válaszoltam? (hogy a szerződés a cap átverése vagy sem?)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 260 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Az az utolsó mondat. Na azon nagyot röhögtem.
több mint 3 éve
nemethbence55 New Orleans Saints LSU Tigers 422
Kíváncsian várom, hogy hozunk-e valakit FA-ról. Tudom hogy nagyon kicsi az esélye és hogy hatalmas név nem fog jönni, de szerintem Loomis fog valami váratlant húzni.
több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 5 867
Ez a szerzodes a cap atverese. Kivancsi vagyok, hogy ennek lesz e valami kovetkezmenye, mert lavinat indithat el. Szerintem nem lesz egyebkent.
Stez
Miért lenne? Nem átverik a capet, hanem egyik évről áttolják a költséget a másik évre. Mindig is működött ez. Át lehet vinni a rollover (fel nem használt capet) is, és át lehet vinni felhasznált pénz lekönyvelését is.
peterk2005
katonadani szépen leírta a lényeget, és hogy miért is volt ez sokkal okosabb lépés, mint elsőre tűnik:

Másrészt ez sokkal több játékosnál előfordul, mint gondolnánk, csak általában nem hozzák nyilvánosságra ezeket a magas összegeket, sőt, az NFLPA általában hivatalosan leredukálja ezeket 0-ra az automatikusan megsemmisülő években. Viszont a Saints és Hill szempontjából azért kell ennek magasnak lennie, mert ha túl alacsony lenne, akkor nem lehetne újratárgyalni egy éven belül. A Kollektív Szerződés értelmében ugyanis a legutóbbi újratárgyalást követő 12 hónapon belül nem lehet ismét növelni egy játékos fizetését. Csökkenteni, átalakítani viszont lehet. Ezzel tehát a felek lehetőséget adtak maguknak arra, hogy jövőre megegyezzenek egy ennél olcsóbb hosszabbításban. Viszont ha itt alacsony összegekről lett volna szó, akkor emelni nem lehetett volna Hill fizetését, tehát az a játékosnak sem lett volna ideális.
A jövő évi capen meg Loomisék ráérnek jövőre aggódni.

Ha már itt vagyunk, akkor foglaljuk össze, ami eddig történt:
- elvesztettünk egy 33 éves 2nd WR-t, aki már a social mediában a szezon közben is gyakorlatilag rámutatott a potenciális utódjára (Callaway, aki egy UDFA, szóval még jópár évig olcsó, arról nem beszélve, hogy Harris és Smith is mutat arra jeleket, hogy előbb-utóbb elérik a 2.-3. vonal szintjén a WR-k között)
- elment egy amúgy is kirúgásra optimalizált szerződéssel átvett, sérülékeny LB-t
- elment egy rotációs G és DT (előbbit szerintem draftról pótoljuk, utóbbinak itt van már az utódja)
- az egyetlen komoly érvágás a kezdő 2nd CB, akinek a potenciális pótlása draftról megoldható esetleg, de ha sikerül átkonvertálni, akkor CGJ akár pótolhatja is Jenkins
- valószínűleg elmegy Hendrickson, egy kirobbanó év alapján túl fogják valahol fizetni, ha Davenport egészséges tud maradni, ezt is meg tudjuk ugorni
+ FR tagre raktuk a legfontosabb FA-t, de szerintem meg is fogunk egyezni, de egyelőre biztosan nem veszítjük el
+ nem vesztettünk el több kezdőt, és jó eséllyel hosszabbítunk a Lattimore-Ramczyk párosból legalább az egyikkel
+ az előbbi pont érvényesül, akkor bent leszünk a cap alatt, sőt annyival, hogy beleférjen a draft class és néhány olcsó depth ember

De a legfontosabb dologról még szót sem ejtettem (csak érintőlegesen): egy dolog, hogy Fontenot elment, de Ireland maradt. És ezen jobban aggódtam, hogy másképp lesz. De Ireland olyan draftokat rak össze évről-évre, amivel bőven meg tudja oldani a hiányzó depthet. 1/28-ra szerintem simán BPA lesz, nincs igazán komoly hiányposzt (jó, egy LB elférne, főleg hogy Anzalone-t szerintem szélnek eresztjük, itt van a helyére Baun), de depth mindenhova jól jön. És szerintem Ireland ebben egész jónak mondható tanácsokat szokott adni.
Gyurma Pappa
Ez mind igaz és jó de ki fog dobálni ? 😊 és itt a te véleményedre vagyok kiváncsi. Marad Winston és ha igen miből fizetjük ki? 😊 vagy draft?

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 3 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 307 — Do Your Job
És a búcsú:
 www.nola.com/sports/saints/article_447aeb26-853a-11eb-976c-af742396975a.html




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 3 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 825 — Keep pounding
Nagyon sok csapat csinálja, csak máshol nincs ennyire reflektorfényben. Mi is így alakítottuk át pl Paradis szerződését. Ez a egész addig nem üt vissza, amíg
1) van QB akivel tudsz nyerni és van értelme a manővereknek.
2) az átalakított szerződésekkel játszó játékosok teljesítménye nem kezd el visszaesni, mert utána az ő szerződéseikkel már nem tudsz mit kezdeni a sok kifizetett bónusz miatt

Nagyon kíváncsi Winstonra mit csinál, mert ő a piacon simán kaphat 20+ milliót idénre, amit most a Saints nem tud kifizetni.

Cserébe itt van olyan roster és stáb, amivel sikeres lehet és később jóval többet kaszálhat, mintha teszem azt most aláír Chicagóba.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 3 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Ez a szerzodes a cap atverese. Kivancsi vagyok, hogy ennek lesz e valami kovetkezmenye, mert lavinat indithat el. Szerintem nem lesz egyebkent.
Stez
Miért lenne? Nem átverik a capet, hanem egyik évről áttolják a költséget a másik évre. Mindig is működött ez. Át lehet vinni a rollover (fel nem használt capet) is, és át lehet vinni felhasznált pénz lekönyvelését is.

De ez nem jelenti azt, hogy átverték a capet. A cap átverése az lenne, ha ezt következmények nélkül megúsznák. De ennek lesznek következményei. Csak a következmény nem az, hogy idén nyilvánosan megkövezik őket, hanem az, hogy a következő 2-3 évben a Saints versenyhátrányban lesz 26-28 csapathoz képest. Igen, a jövő évi 210 millió alá is "könnyen" be fognak majd férni. De milyen áron? Azon az áron, hogy az effektív cap helyük 30 millióval lesz kevesebb, mint a liga többi csapatáé. Majd hasonlítsuk össze mondjuk a Patriots mozgásterét és a Saints mozgásterét a következő 1-2 évben... (Vagy úgy gondolja bárki is, hogy Belichick - többek között a kiskapuknak is az egyik mestere - annyira hülye lenne, hogy nem használna ki egy lehetőséget, amivel "következmények nélkül" át lehetne verni a capet, ha tényleg át lehetne? És szórakozásból csinálja, hogy már 1 év után az egyik legtöbb cap space-el gazdálkodik a Pats?)
peterk2005
Nem vittek at a koltseget, csak 16 milliot igy idenrol szet tudtak osztani negy evre, felszabaditva ezzel egy halom capet a csapatnak. De koltseg ezzel kevesebb lett, hala a void opcionak. Ez a szerzodes konkretan arrol szol, hogy megkotottek, majd jovore jo esellyel kotnek egy ujat Hill-lel, miuutan ezt voidoltak. Az meg, hogy harom evre attoltak 4-4-4 milliot, azert nem nevezheto nagy koltsegnek. Ugyhogy ez a szerzodes az, amire meg ugysem mutogathatsz, hogy majd 1-2-3 ev mulva meg fogja szenvedni a Saints. Ergo ez igenis a cap atverese volt.

Es attol meg, hogy ez kulon nem volt tiltva a szabalyzatban, oke, hogy meg lehet csinalni, nem is mutogatok (es szerintem mas sem) arra, hogy ez itt valami csaloka dolog lenne, mert nem az. De ez a kiskapu pontosan ez az a modszer, ami ha divatta valik, akkor szerintem a liga nem fogja hagyni, es egy ido utan elkezdi betiltani, hogy ezen a modon biztosan ne lehessen kijatszani a capet.

A Saints ezt jol csinalta, es "kovetkezmenye" sem lesz, epp a varhato uj tv-s szerzodes miatt. Nem hulyek ott sem, tudjak, hogy ha arra a megallapodasra szigno kerul, akkor azert eleg erosen meglatszik majd a capen is. Viszont ettol fuggetlenul ez pontosan egy olyan kiskapu volt, amit eddig csak nagyon finoman jatszottak ki a csapatok, viszont ha mindennapossa valik, hogy tucatjatekosok kapnak 100 millios marketingszerzodeseket pusztan azert, hogy ezzel a csapat cap sapce-t krealjon, azt szerintem a liga nem nezheti sokaig.

több mint 3 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Brees június 1 utáni cut/visszavonulás lesz, azaz semmivel nem nő a cap hitje 2021-re.
A draftolt játékosok kb 2 millióval növelik a capet.
Szóval a jelenlegi minusz 10 környéke a tényleges össz, ebből kell faragni még.
több mint 3 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 110 — WHO DAT!!!!
ez eddig nem rossz. de még jön brees dead money-ja, így még mindig -20akárhány millió. ahhoz, hogy draft pénzek kijöjjenek és nullán legyetek kell még találni kb. 30-35millát.
gedam
Elvileg az estiek után már csak 4 millióval vagyunk a cap felett



több mint 3 éve
gedam 5 702
Ez a szerzodes a cap atverese. Kivancsi vagyok, hogy ennek lesz e valami kovetkezmenye, mert lavinat indithat el. Szerintem nem lesz egyebkent.
Stez
Miért lenne? Nem átverik a capet, hanem egyik évről áttolják a költséget a másik évre. Mindig is működött ez. Át lehet vinni a rollover (fel nem használt capet) is, és át lehet vinni felhasznált pénz lekönyvelését is.
peterk2005
katonadani szépen leírta a lényeget, és hogy miért is volt ez sokkal okosabb lépés, mint elsőre tűnik:

Másrészt ez sokkal több játékosnál előfordul, mint gondolnánk, csak általában nem hozzák nyilvánosságra ezeket a magas összegeket, sőt, az NFLPA általában hivatalosan leredukálja ezeket 0-ra az automatikusan megsemmisülő években. Viszont a Saints és Hill szempontjából azért kell ennek magasnak lennie, mert ha túl alacsony lenne, akkor nem lehetne újratárgyalni egy éven belül. A Kollektív Szerződés értelmében ugyanis a legutóbbi újratárgyalást követő 12 hónapon belül nem lehet ismét növelni egy játékos fizetését. Csökkenteni, átalakítani viszont lehet. Ezzel tehát a felek lehetőséget adtak maguknak arra, hogy jövőre megegyezzenek egy ennél olcsóbb hosszabbításban. Viszont ha itt alacsony összegekről lett volna szó, akkor emelni nem lehetett volna Hill fizetését, tehát az a játékosnak sem lett volna ideális.
A jövő évi capen meg Loomisék ráérnek jövőre aggódni.

Ha már itt vagyunk, akkor foglaljuk össze, ami eddig történt:
- elvesztettünk egy 33 éves 2nd WR-t, aki már a social mediában a szezon közben is gyakorlatilag rámutatott a potenciális utódjára (Callaway, aki egy UDFA, szóval még jópár évig olcsó, arról nem beszélve, hogy Harris és Smith is mutat arra jeleket, hogy előbb-utóbb elérik a 2.-3. vonal szintjén a WR-k között)
- elment egy amúgy is kirúgásra optimalizált szerződéssel átvett, sérülékeny LB-t
- elment egy rotációs G és DT (előbbit szerintem draftról pótoljuk, utóbbinak itt van már az utódja)
- az egyetlen komoly érvágás a kezdő 2nd CB, akinek a potenciális pótlása draftról megoldható esetleg, de ha sikerül átkonvertálni, akkor CGJ akár pótolhatja is Jenkins
- valószínűleg elmegy Hendrickson, egy kirobbanó év alapján túl fogják valahol fizetni, ha Davenport egészséges tud maradni, ezt is meg tudjuk ugorni
+ FR tagre raktuk a legfontosabb FA-t, de szerintem meg is fogunk egyezni, de egyelőre biztosan nem veszítjük el
+ nem vesztettünk el több kezdőt, és jó eséllyel hosszabbítunk a Lattimore-Ramczyk párosból legalább az egyikkel
+ az előbbi pont érvényesül, akkor bent leszünk a cap alatt, sőt annyival, hogy beleférjen a draft class és néhány olcsó depth ember

De a legfontosabb dologról még szót sem ejtettem (csak érintőlegesen): egy dolog, hogy Fontenot elment, de Ireland maradt. És ezen jobban aggódtam, hogy másképp lesz. De Ireland olyan draftokat rak össze évről-évre, amivel bőven meg tudja oldani a hiányzó depthet. 1/28-ra szerintem simán BPA lesz, nincs igazán komoly hiányposzt (jó, egy LB elférne, főleg hogy Anzalone-t szerintem szélnek eresztjük, itt van a helyére Baun), de depth mindenhova jól jön. És szerintem Ireland ebben egész jónak mondható tanácsokat szokott adni.
Gyurma Pappa
ez eddig nem rossz. de még jön brees dead money-ja, így még mindig -20akárhány millió. ahhoz, hogy draft pénzek kijöjjenek és nullán legyetek kell még találni kb. 30-35millát.