New York Giants

49 feliratkozó

több mint 6 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Inkább ne is nézz vissza korábbra (mondjuk elmúlt 15 év), mert megijednél. 😀 Gurley előtt bő egy évtizedig top10-ben RB-t húzni szinte biztos bust volt. 😉
peterk2005
Tudom. '12-ben a Wilson pick környékén nézegettem is a tendenciát. Petersonék idejében bejöttek az 1. körös RB-k, aztán jött egy hullámvölgy (persze tutira nem pontosan írom, csak így pöccre fejből) és most újra nagy a hype, amíg nem jön egy óriási bust.Asbee
Ladanian Tomlinson (2001) után egészen Gurley-ig (2015) így nézett ki a top10-ben v. elsőként draftolt RB-k listája:

2002 1/16 William Green
2003 1/23 Willis McGahee
2004 1/24 Steven Jackson
2005 1/2 Ronnie Brown
2005 1/4 Cedric Benson
2005 1/5 Cadillac Williams
2006 1/2 Reggie Bush
2007 1/7 Adrian Peterson
2008 1/4 Darren McFadden
2009 1/12 Knowshon Moreno
2010 1/9 C.J. Spiller
2012 1/3 Trent Richardson

Van összesen 1 kiemelkedő játékos, és még 1-2 aki so-so valamit produkált azért a pickért. A többi....
peterk2005
De ha összességében nézzük az 1. kört több olyan játékos is volt aki azért bevált. Persze nagyon ez sem boldogítana 😀


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 6 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
es az 1/2-n 99%-ra ott lesz a sokak szerint Myles Garrettnel is jobb Chubb,
Stez
Mondasz 2 embert, aki ezt mondta/irta? Eleg WTF nekem...
Igor
Az ESPN-tol peldaul volt, aki igy latja, illetve lehetett olvasni, hogy a Combine-on akadt GM/Scout/Executive, aki ezt nyilatkozta, de ennel a resznel konkret nevek nem jottek elo, hogy kik mondtak.
Stez
Von Miller mondta azt, hogy Chubb szerinte Mack és Garrett egybegyúrva. Ezt fel lehet fogni úgy, hogy jobb, mint Garrett. 😊
peterk2005
Jo, Chubb meg azt mondta, hogy ő olyan akar lenni, mint Miller es Mack egybegyurva. Azota ezen ugrandozik a media, hogy huha, mekkora kiralysag mar, hogy ilyet mond valaki.

több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 600 — The only discipline that lasts, is self discipline
es az 1/2-n 99%-ra ott lesz a sokak szerint Myles Garrettnel is jobb Chubb,
Stez
Mondasz 2 embert, aki ezt mondta/irta? Eleg WTF nekem...
Igor
Az ESPN-tol peldaul volt, aki igy latja, illetve lehetett olvasni, hogy a Combine-on akadt GM/Scout/Executive, aki ezt nyilatkozta, de ennel a resznel konkret nevek nem jottek elo, hogy kik mondtak.
Stez
Von Miller mondta azt, hogy Chubb szerinte Mack és Garrett egybegyúrva. Ezt fel lehet fogni úgy, hogy jobb, mint Garrett. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 600 — The only discipline that lasts, is self discipline
Inkább ne is nézz vissza korábbra (mondjuk elmúlt 15 év), mert megijednél. 😀 Gurley előtt bő egy évtizedig top10-ben RB-t húzni szinte biztos bust volt. 😉
peterk2005
Tudom. '12-ben a Wilson pick környékén nézegettem is a tendenciát. Petersonék idejében bejöttek az 1. körös RB-k, aztán jött egy hullámvölgy (persze tutira nem pontosan írom, csak így pöccre fejből) és most újra nagy a hype, amíg nem jön egy óriási bust.Asbee
Ladanian Tomlinson (2001) után egészen Gurley-ig (2015) így nézett ki a top10-ben v. elsőként draftolt RB-k listája:

2002 1/16 William Green
2003 1/23 Willis McGahee
2004 1/24 Steven Jackson
2005 1/2 Ronnie Brown
2005 1/4 Cedric Benson
2005 1/5 Cadillac Williams
2006 1/2 Reggie Bush
2007 1/7 Adrian Peterson
2008 1/4 Darren McFadden
2009 1/12 Knowshon Moreno
2010 1/9 C.J. Spiller
2012 1/3 Trent Richardson

Van összesen 1 kiemelkedő játékos, és még 1-2 aki so-so valamit produkált azért a pickért. A többi....


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
ozibozi New York Giants 15 414
Én a jogos QB logikát félredobva Rb-t szeretnék(látva hogy Zeke mit csinált Dakból is, igaz Ő komoly fal mögött játszott), de Chubb lesz a döntésünk, már ha védelmet akarunk újra, ami nélkül nem megy.
több mint 6 éve
Szesze New York Giants 18 949 — Giants fan
Szerintem Rosen lesz az 1/2 (már csak azért is mert hasonlóan hülye feje tud lenni, mint Elinak), de én Mayfieldnek örülnék a legjobban. Továbbra is szinte biztos vagyok a QB húzásban, de csalódott semmiképp sem leszek, mert egyrészt nem vagyok beleszerelmesedbe senkibe annyira, másrészt bármelyik (reális) húzásnak látnám az értelmét, cserébe egy csomó információról fingom sincs, csak sejtéseim.
Akárki lesz az első kör az idei év legfontosabb feladata továbbra is az OL kérdés megoldása, így ide várok min 1, de inkább 2 picket a második háromból.
több mint 6 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Tessék:

Draft tippjáték


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 6 éve
ozibozi New York Giants 15 414
Nem csinálunk egy tippeldét, hogy ki mit szeretne, mellé hogy szerinte mi lesz a húzás? 😉
több mint 6 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
QB történet ide vagy oda, építkezés alulról-fölülről, 1/1 Best player, franchise irányító, stb., a tippem Barkley. Utána pedig falemberek.
Szerintem Gettleman nyerni akar. Most.
Zet
S gyorsan végigszalad az utóbbi húsz év SB győztes futók névsorán, s nem fogja ott találni Shawn Alexandert, Charles-t, Ezekiel-t, Leonard-ot, Le'Veon-t és még sorolhatnám. Ellenben az utolsó négy évben háromszor fog szembe jönni Blount neve.

Két cikk a témában, Barkley draftolása ellen:
Barnwell-től:
https://a3.espncdn.com/combiner/i?img=%2Fphoto%2F2018%2F0424%2Fr360948_1296x729_16-9.jpg
Barnwell: Should the Giants really draft Saquon Barkley?
There's every reason to believe that Barkley will be an elite running back. But drafting a quarterback is the better bet for New York. Here's why.

Az 538-tól:  fivethirtyeight.com/features/heres-why-drafting-saquon-barkley-could-be-a-mistake/?addata=espn:nfl:index

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 6 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
QB történet ide vagy oda, építkezés alulról-fölülről, 1/1 Best player, franchise irányító, stb., a tippem Barkley. Utána pedig falemberek.
Szerintem Gettleman nyerni akar. Most.
Zet
Sajna hasonlóan gondolom én is. De ha valóban nyerni akar Gettleman, akkor nem egy top RB kellene neki, hanem Chubb. Hiába volt bivaly védelmünk 2016-ban, a sackek már akkor elmaradoztak, a tavalyi évet kár megemlíteni, ráadásul elengedtük JPP-t is, gyakorlatilag Vernon az egyetlen kezdő szintű edge rusher. Ha korrekt futásblokkolást tud nyújtani az O line, akkor Gallman, Stewart és mondjuk egy 2. napos rookie is el fog futkározni, de ha olyan run blockot látunk mint tavaly, akkor többször le fogják nullázni Barkley-t is (mint azt megtették vele az egyetemen).


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 6 éve
Zet New York Giants 1 337
QB történet ide vagy oda, építkezés alulról-fölülről, 1/1 Best player, franchise irányító, stb., a tippem Barkley. Utána pedig falemberek.
Szerintem Gettleman nyerni akar. Most.
több mint 6 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
es az 1/2-n 99%-ra ott lesz a sokak szerint Myles Garrettnel is jobb Chubb,
Stez
Mondasz 2 embert, aki ezt mondta/irta? Eleg WTF nekem...
Igor
Az ESPN-tol peldaul volt, aki igy latja, illetve lehetett olvasni, hogy a Combine-on akadt GM/Scout/Executive, aki ezt nyilatkozta, de ennel a resznel konkret nevek nem jottek elo, hogy kik mondtak.

több mint 6 éve
juz3r New York Giants Ole Miss Rebels 172
Egy új irányító húzásával is lehetne 3-4 éven belül Super Bowlt nyerni. Én kicsit azt érzem, hogy Gettleman túlzottan is bízik Manningben. Lenyilatkozta, hogy még mindig meccseket tud nyerni, még mindig formában van. Ráadásul azt is elmondta, hogy kell a jó futójáték. Ha valóban így gondolja akkor ezt a logikát követve Barkley lesz a választás.
Asbee
Plusz ha ezt nézem:
Todd Gurley II 2015 / Round: 1 / Pick: 10
Ezekiel Elliott 2016 / Round: 1 / Pick: 4
Leonard Fournette 2017 / Round: 1 / Pick: 4
juz3r
Mondjuk ez a lista nekem semmit sem bizonyít, csak azt, hogy az elmúlt 3 évben volt 3 top 10-es RB pick.
Asbee
Nem bizonyításnak szántam, csak jeleztem, hogy a statisztikák azt mutatják, ha egy class-ban felmerül egy játékos esetében, hogy elit legyen az NFL-ben, akkor bőven benne lehet az első 10-ben, legyen az WR, RB, TE, stb... Ilyen időket élünk. Egyre kevésbé érvényesül a Draft-nál az építkezés. Inkább az motiválja - a meglátásom szerint - GM-eket, amit a tulajdonos szeretne. Például minél hamarabb jó játékot és sok pénzt. A "need" pozíciókat sorrendbe téve válogatnak. Nem lehet rossz egy OC-nak sem, ha nálad van a liga egyik legjobb elkapója és futója. Abból biztosan kilehet hozni jó dolgokat. De én is inkább QB-t várnék, mert az FA-n már hoztunk egy RB-t. Nálam a legnagyobb öröm: Baker Mayfield. A legjobb karral megáldott QB az Josh Rosen. Hihetetlen, hogy milyen hosszú passzokat osztogatott hosszú rout-okra az NFL Combine-on. A többi QB esetében szintem minden WR-nek le kellett lassulnia vagy szinte megállnia az elkapáshoz. Rosen esetében minden labda hihetetlen pontos volt. Mayfield viszont fanatikus, ami nálam jobb omen... 😊

Hotty Toddy!
több mint 6 éve
lotus86 New York Giants 1 090 — Saquon Barkley
Mayock mockja szerint Barkley a mi emberünk:

https://static.www.nfl.com/image/private/t_editorial_landscape_12_desktop/league/igvia6jizeui1v1ezgky
Mike Mayock's 2018 NFL mock draft: Bills trade up for Josh Allen
With only hours to go until teams are officially on the clock, here's Mike Mayock's mock for the opening round of 2018 NFL Draft. Who will the Cleveland Browns select at No. 1 overall?


Sajnos ő ezért elég pontos (habár Pugh óta egyik pickünket sem találta el) de a remény hal meg utoljára...

Szerkesztette: lotus86


Magyar New York Giants Blog! Mert megérdemled!
több mint 6 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Mondjuk ez a lista nekem semmit sem bizonyít, csak azt, hogy az elmúlt 3 évben volt 3 top 10-es RB pick.
Asbee
Inkább ne is nézz vissza korábbra (mondjuk elmúlt 15 év), mert megijednél. 😀 Gurley előtt bő egy évtizedig top10-ben RB-t húzni szinte biztos bust volt. 😉
peterk2005
Tudom. '12-ben a Wilson pick környékén nézegettem is a tendenciát. Petersonék idejében bejöttek az 1. körös RB-k, aztán jött egy hullámvölgy (persze tutira nem pontosan írom, csak így pöccre fejből) és most újra nagy a hype, amíg nem jön egy óriási bust.

Egy biztos: ha valaki főleg azért akarja Barkley-t mert kisebb benne a kockázat, akkor téved. Alapból top fizetésű játékos lesz, sokkal kevesebb ideig tud a csúcson maradni és nem is olyan fontos a pozíciója.


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 600 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mondjuk ez a lista nekem semmit sem bizonyít, csak azt, hogy az elmúlt 3 évben volt 3 top 10-es RB pick.
Asbee
Inkább ne is nézz vissza korábbra (mondjuk elmúlt 15 év), mert megijednél. 😀 Gurley előtt bő egy évtizedig top10-ben RB-t húzni szinte biztos bust volt. 😉


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Egy új irányító húzásával is lehetne 3-4 éven belül Super Bowlt nyerni. Én kicsit azt érzem, hogy Gettleman túlzottan is bízik Manningben. Lenyilatkozta, hogy még mindig meccseket tud nyerni, még mindig formában van. Ráadásul azt is elmondta, hogy kell a jó futójáték. Ha valóban így gondolja akkor ezt a logikát követve Barkley lesz a választás.
Asbee
Plusz ha ezt nézem:
Todd Gurley II 2015 / Round: 1 / Pick: 10
Ezekiel Elliott 2016 / Round: 1 / Pick: 4
Leonard Fournette 2017 / Round: 1 / Pick: 4
juz3r
Mondjuk ez a lista nekem semmit sem bizonyít, csak azt, hogy az elmúlt 3 évben volt 3 top 10-es RB pick.


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 6 éve
ozibozi New York Giants 15 414
hány éves szerződése van? mert voltak olyan pletykák, hogy csak 3 évet vállalt a mostani kerettel/+Eli/ és utána majd építkezzen valaki tovább a mostani stábból előre lépve.
több mint 6 éve
juz3r New York Giants Ole Miss Rebels 172
Egy új irányító húzásával is lehetne 3-4 éven belül Super Bowlt nyerni. Én kicsit azt érzem, hogy Gettleman túlzottan is bízik Manningben. Lenyilatkozta, hogy még mindig meccseket tud nyerni, még mindig formában van. Ráadásul azt is elmondta, hogy kell a jó futójáték. Ha valóban így gondolja akkor ezt a logikát követve Barkley lesz a választás.
Asbee
Plusz ha ezt nézem:
Todd Gurley II 2015 / Round: 1 / Pick: 10
Ezekiel Elliott 2016 / Round: 1 / Pick: 4
Leonard Fournette 2017 / Round: 1 / Pick: 4

Hotty Toddy!
több mint 6 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Egy új irányító húzásával is lehetne 3-4 éven belül Super Bowlt nyerni. Én kicsit azt érzem, hogy Gettleman túlzottan is bízik Manningben. Lenyilatkozta, hogy még mindig meccseket tud nyerni, még mindig formában van. Ráadásul azt is elmondta, hogy kell a jó futójáték. Ha valóban így gondolja akkor ezt a logikát követve Barkley lesz a választás.


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 6 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 686
Számít-e Gettlemannél a kora, 67 éves lesz? Lehet, h max 3 évre tervez és addig kimaxolja a keretet, maximalizálja a tehetséget, h bajnoki címet nyerjen. Nem tudom, h ebbe belefér-e egy újonc irányító nevelgetése v mondjuk letradel és behúzza mondjuk Barkleyt, Denzel Wardot és Harold Landryt a magas pickekkel???
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 600 — The only discipline that lasts, is self discipline
es az 1/2-n 99%-ra ott lesz a sokak szerint Myles Garrettnel is jobb Chubb,
Stez
Mondasz 2 embert, aki ezt mondta/irta? Eleg WTF nekem...
Igor
Úgy egy hónapja volt az NFL Networkön egy játék, sorba rakták az elmúlt 5 év top rushereit, hogy mi lenne a sorrend, ha egy idősek lennének és mind most jönne a draftra. Clowney-tól Beasley-n át Mack-tól Garretten át Bosaig mindenkit. Ha jól emlékszem Chubb-ot a harmadik helyre rakták Clowney és Garrett mögé, szóval ők elég magasra értékelték, de ők sem Garrett elé. Nem mintha bármit számítana. Ha megnézem, hogy talentben kik voltak az élen, és utána az eddigi NFL pályafutás alapján milyen sorrendet állítanék fel, akkor majdnem teljesen random hogy a draftkori állapotában kit hogyan értékeltek. A lista tetején is pont ugyanannyi a wow, mint a so-so meg az "alján" is. (az "alja" idézőjelben, mert 5 év krémjét rakták sorba, mint top pick volt.)

Egyébként nekem ez a "GM beleszeret vagy nem szeret bele a QB-ba" dolog is folyamatosan bántja a fülem. Állandóan hallom, normális, komolyan vehető "szakértőktől is". És egyszerűen nem tudom hova tenni. MI az, hogy megtetszik egy QB vagy nem tetszik egy QB, ha QB need van? Húsz éves John Elway-k nem szoktak csak úgy besétálni az ajtón. Az Andrew Luck féléből évtizedenként jön egy, és úgy elviszik 1/1-re, hogy fel sem veszik a telefont. Még úgy is elviszik, hogy van egy HOF QB-ja a csapatnak, csak éppen sérült. Ilyen QB prospecthez sehogy máshogy nem lehet hozzájutni, mint mázlival. Éppen akkor és éppen ott kell lenni, máshogy nem megy.

Ha pedig ez nem jön össze (márpedig 99%-ban nem jön össze), akkor marad az, hogy ki kell húzni a nagyobb rizikót és megpróbálni őt kinevelni. Namost azt meg tudom érteni, hogy ha mondjuk egy csapat ott csücsül valahol 15-20 környékén, és egyetlen top jelölt marad, akkor esetleg azért az 1-ért már meggondolja, hogy eladja-e a fél franchise-t, ha túl rizikósnak érzi. De az a csapat, aki ott van, akinek nem kell tradelni, nem kell kiköltekezni, csak kimondania a nevet, odatenni az X-et, az mit hezitál? Mit finnyáskodik? Ha egy Kirk Cousinsért a fél liga letolja a gatyáját, ha egy Weedennek majdnem 25 millát kell fizetni, akkor mi a probléma egy rizikós fiatallal, ha első körös talent egyébként? Legfeljebb nem jön be. Naés? Az első körösök fele bust lesz. QB, nem QB, mindegy. A top10-es játékosok fele is bust lesz. Ez egyébként is benne van a játékban, akkor is, ha nem QB-t húzok. De egy QB-val, ha netán nem lesz bust, olyan masszívat lehet nyerni, hogy ahhoz képest marginális, hogy elment egy első köröm. Elmegy máskor is. Ha egyébként korrekten draftolok, akkor hosszú távon megoldom.

Szóval számomra a Jets az amelyik eddig azt tette amit ilyenkor kell. Nem tököltek, felmentek addig amíg lehet, és elviszik a 4 (5?) elit QB prospect közül az egyiket úgy, hogy még kettőből (háromból) válogathatnak is. Nálam ez a módja annak, hogy ha küszködsz a QB helyzettel, akkor megpróbálod megoldani. És nem a clevelandi tavalyi túlgondolósdi, hogy nem volt jó se Trubiski, se Mahomes, se Watson, inkább Kizer ócsóé, mert ő jó value. Hát kitörölhették a value-val. Ha elvitték volna Watsont (durván reachelve) 1/1-en, akkor már lenne QB-juk. Most ugyan van egy 1/1 és 1/4, de egyrészt ehhez kellett egy 1:31-es rekord. Hát köszönöm. Másrészt QB-juk még mindig nincs, és nincs is rá garancia, hogy lesz. Mert akit most húznak, simán sokkal nagyobb fejreállás lehet, mint akár Trubisky, akár Watson, akár Mahomes. Value ide, value oda, rizikófaktor ide, vagy oda. Amíg nem látod, nem tapasztalod, nem tudhatod.

Ezért érzem úgy, hogy hacsak Eli-ban nincs még 3-4 év - azaz nincs is értelme húzni, mert mire pályára kerülne az újonc, addigra veterán lesz -, akkor itt nem lenne szabad gondolkodni. Akkor QB-t kell húzni és kész. Négyből minimum három még ott lesz, Gettleman válogathat is. Ennél jobb sansza neki mint GM-nek az életben nem lesz még egyszer. Ha a Giantsnek véletlenül pár éven belül mégis lenne, az már nem az ő esélye lesz, mert ő akkor már megbukott. (Sashi Brown-t mennyire vígasztalja, hogy a Brownsnak ismét van egy 1/1-e?)

Gettleman-neki most van komoly sansza. Ehhez az idei sanszhoz képest minden más ami jövőre vagy utána elképzelhető azzal a forgatókönyvvel, hogy Gettleman a GM, mind nagyságrendekkel kisebb esélyű játszmák. El kell adni a fél draftot érte, 2., 3. körökben kell szénakazalban kincset találni, stb. Egyszerűen nem éri meg.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
ozibozi New York Giants 15 414
Paul Perkins is dealing with a pectoral injury and was spotted with his left arm in a sling at Giants minicamp.
Perkins apparently suffered the injury training on his own. It's unclear how long he might be sidelined, though pectoral injuries can be 6-8 month affairs.
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
es az 1/2-n 99%-ra ott lesz a sokak szerint Myles Garrettnel is jobb Chubb,
Stez
Mondasz 2 embert, aki ezt mondta/irta? Eleg WTF nekem...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
Palesz76 New York Giants 476
Öröm, ha 5 év múlva a meze meg lesz sokunknak.
Csalodàs: ha 5*jobban bejön mint Viràg