New York Jets

33 feliratkozó

több mint 11 éve
JéBé Green Bay Packers 6 648
Ide lett hozva egy az előző csapatánál feleslegessé vált harmadéves irányító aki ha kell be tud ugrani játszani, BÓNUSZKÉNT egy két trükkös játékra is képes. Ki lehet ez? Az utolsó mondatot leszámítva akármelyik backup QB-ra illik. Miért lett idehozva Tebow? Mert kellet egy csere qb. Én nem gondolom hogy ennél nagyobb volumenű tervek vannak vele, ott ül a padon abban a tudatban hagyva Ryant hogy ha a kezdő lesérül van aki beugorjon és talán nem is teljesen inkompetens. Az slusszpoén hogy el lehet adni a mezeit és egy két playnél be lehet szaratni a D-t vele... Kell ennél jobb CSERE irányító? JayB
Csereirányítóért nem adok 2 picket, egyébként is Stanton tökéletes volt arra a szerepkörre. Megbízható, tapasztalt, de azért nincs a rivaldafényben. Amadeus91
Na pont ez a Tebow faktor, csereként is megér 2 picket 😊 Másra nem már arra jó volt hogy a halldokló Jets topic fellendül, ezt képzeld el new yorki méretekben.
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Ide lett hozva egy az előző csapatánál feleslegessé vált harmadéves irányító aki ha kell be tud ugrani játszani, BÓNUSZKÉNT egy két trükkös játékra is képes. Ki lehet ez? Az utolsó mondatot leszámítva akármelyik backup QB-ra illik. Miért lett idehozva Tebow? Mert kellet egy csere qb. Én nem gondolom hogy ennél nagyobb volumenű tervek vannak vele, ott ül a padon abban a tudatban hagyva Ryant hogy ha a kezdő lesérül van aki beugorjon és talán nem is teljesen inkompetens. Az slusszpoén hogy el lehet adni a mezeit és egy két playnél be lehet szaratni a D-t vele... Kell ennél jobb CSERE irányító? JayB
Csereirányítóért nem adok 2 picket, egyébként is Stanton tökéletes volt arra a szerepkörre. Megbízható, tapasztalt, de azért nincs a rivaldafényben. Amadeus91
Ohh, igen Stantont nem is írtam, hogy vele mennyire kitoltunk lényegében, hiszen ezért jött hozzánk, hogy 2nd QB legyen.
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Ide lett hozva egy az előző csapatánál feleslegessé vált harmadéves irányító aki ha kell be tud ugrani játszani, BÓNUSZKÉNT egy két trükkös játékra is képes. Ki lehet ez? Az utolsó mondatot leszámítva akármelyik backup QB-ra illik. Miért lett idehozva Tebow? Mert kellet egy csere qb. Én nem gondolom hogy ennél nagyobb volumenű tervek vannak vele, ott ül a padon abban a tudatban hagyva Ryant hogy ha a kezdő lesérül van aki beugorjon és talán nem is teljesen inkompetens. Az slusszpoén hogy el lehet adni a mezeit és egy két playnél be lehet szaratni a D-t vele... Kell ennél jobb CSERE irányító? JayB
Az az igazság, hogy nem tudom Elway mennyire utálhatta szerencsétlen fickót, de úgy hallottam, hogy nem volt a szíve csücske Tebow.
Amit leírtál ez igaz, de a Broncosnál esetleg nem lett volna hasznosabb?
Egy vállműtéten átesett irányító került elé (remélem nem esik baja Manningnek), de ha netán gondok merültek volna fel Manninggel a műtét után Tim tökéletes beugró lett volna. Igaz Manning más offense sémát igényel, de az offense az előző szezonban át lett formálva, amely Tebownak is központi szerepet adott és ebből adódóan simán megtarthatták volna Manning cseréjének, de hallani lehetett a Jaguars érdeklődéséről is, ott Gabbertnél csak többet csinálhatott volna.
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 029
Ide lett hozva egy az előző csapatánál feleslegessé vált harmadéves irányító aki ha kell be tud ugrani játszani, BÓNUSZKÉNT egy két trükkös játékra is képes. Ki lehet ez? Az utolsó mondatot leszámítva akármelyik backup QB-ra illik. Miért lett idehozva Tebow? Mert kellet egy csere qb. Én nem gondolom hogy ennél nagyobb volumenű tervek vannak vele, ott ül a padon abban a tudatban hagyva Ryant hogy ha a kezdő lesérül van aki beugorjon és talán nem is teljesen inkompetens. Az slusszpoén hogy el lehet adni a mezeit és egy két playnél be lehet szaratni a D-t vele... Kell ennél jobb CSERE irányító? JayB
Csereirányítóért nem adok 2 picket, egyébként is Stanton tökéletes volt arra a szerepkörre. Megbízható, tapasztalt, de azért nincs a rivaldafényben.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
JéBé Green Bay Packers 6 648
Ide lett hozva egy az előző csapatánál feleslegessé vált harmadéves irányító aki ha kell be tud ugrani játszani, BÓNUSZKÉNT egy két trükkös játékra is képes. Ki lehet ez? Az utolsó mondatot leszámítva akármelyik backup QB-ra illik. Miért lett idehozva Tebow? Mert kellet egy csere qb. Én nem gondolom hogy ennél nagyobb volumenű tervek vannak vele, ott ül a padon abban a tudatban hagyva Ryant hogy ha a kezdő lesérül van aki beugorjon és talán nem is teljesen inkompetens. Az slusszpoén hogy el lehet adni a mezeit és egy két playnél be lehet szaratni a D-t vele... Kell ennél jobb CSERE irányító?
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Most h Tebow tud dobni, vagy nem, milyen statokat produkálna ebbe nem mennék bele.
Egyetemi szinten láthatjuk, hogy működnek a 2 QB-s rendszerek, ha együtt vannak a pályán, de adódik a kérdés mi volt a szándékunk TT idehozatalával?

Ryan gondolom el akarta vonni a figyelmet a 8-8-as csalódást keltő szezon után a figyelmet magáról és a szétesőben levő csapatról.
Tebow a Broncosnál is 2nd QB lett volna Manning mögött, de nálunk nem értem mi cél volt idehozni őt. WC QBnak Brad Smith is megtette volna, aki még egy megbízható WR is ráadásul. Vagy, adódik a másik kérdés: nem bíztak Sanchezben és féltek, hogy lebőg, akkor kellett volna egy beugró rögtön?

Érdekes és buta döntésnek tartom ezt, hiszen a mexikói barátunk orra alá odadobtunk egy óriási szerződést, bár igaz, hogy a kövi szezon végén kivághatjuk. A másik, hogy Ryan hangoztatja mindig, hogy maximálisan megbízunk Sanchezben, de már sok mérkőzés óta olyan play-call van, amelyből világosan kitűnik, hogy nem él a bizalom, hogy Sanchez egy passzal megoldja az adott szitut, ami az irányító önbizalmát is elveszi.

Futkározni és puntnál blockolni idehozni szerencsétlen TT-t kár volt.
több mint 11 éve
leeon83 New York Jets 396 — GangGreen
Érdekes, amióta olvasom ezt a topicot, most először fordul elő velem, hogy olvasás nélkül átgörgetem a hozzászólásokat!
több mint 11 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Viszont rövid intermezzói alatt is megmutatja azt amit tud, tegnap is, korábbi meccseken is, úgyhogy én úgy érzem, még nem zárult le az aktája.
Sobri Jóska
A számok nem támasztják alá. Ha többet passzolnának, amikor a pályára lép, még érhető lenne. Azonban Tebow 3.5-ös átlaggal fut. Shonn Greene is pontosan ennyit tud, tehát Tebow esetleges, 1-1 játék erejéig tartó pályáraküldésével semmit sem nyer a Jets.DoM
Bár Tebow fan vagyok, mégsem szólok bele a vitátokba, zajlik mér egy ideje.
Ezzel az egy írásoddal azonban vitatkoznék.
Tebowt általában 3 vagy 4 és rövid szituációkban használják, itt tud annyit mint Green all down backként. Ez azért nem ugyanaz. És nem mellesleg Tebow nem RB.
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
És azt igyekeztem cáfolni, hogy nem tud dobni. Én pl. tudok autót vezetni. Ha valaki azt mondja, hogy nem tudok, beülök egy autóba és meg tudom mutatni: tessék, tudok autót vezetni. Tebow-t láttam dobni, ergo tud dobni.Sobri Jóska
Jóska, te is tudod, hogy senki nem úgy értette a "nem tud dobni"-t, hogy nem képes megfogni a labdát és eldobni 20 yardra. A "nem tud dobni" kijelentés egy viszonyított minősítés. Te tudsz vezetni, és ha beültetnek az autóba, meg is mutatod. De, ha egy F1-es autóba ültetnének be, körbemenni is nehezedre esne a pályán, nemhogy olyan időt menni, mint az F1 pilóták. Ergo, F1-es mértékkel mérve nem tudsz vezetni. Tebow junior liga mércével mérve tudott dobni, NFL mércével viszont már nem, vagy nem eléggé, és ezt bizonyította is amikor a pályán volt.

Ettől függetlenül, ha egy csapat bevállalná azt, amit DoM és ulpianus is fejtegetett, azaz tulajdonosostul, managerestül és edzői karostul egyöntetűen bekockáztatnák, hogy építenek egy olyan rostert, ami kiemeli Tebow erősségeit és elrejti a gyengeségeit, arra kíváncsi lennék. Én is szeretem az átlagból valamilyen módon kilógó csapatokat, mert feldobják a ligát. De hangsúlyozom, mindez akkor tetszene, ha nem a saját csapatom csinálja, mert személyesen nem hiszek benne, hogy a mai trendek alapján egy ilyen próbálkozás sikeres lehetne. Ergo próbálja meg inkább más. 😊 Például a Jets.

És akkor ideértünk a Jetshez. Ryan egy tökös ember, amikor ide tradelte TT-t, el tudtam róla képzelni, hogy bepróbálkozik valami - hogy egy manapság nagy népszerűságnek örvendő szóval éljek - unortodox megoldással. De egyre inkább az az érzésem, hogy inkább arról volt szó, hogy úgy gondolta ő mindent képes kontrollálni, és Tebow-t egyszerűen csak azért hozta ide, hogy csináljon egy kis médiabuzz-t a csapatnak. Ez is benne van Ryan egyéniségében.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Viszont rövid intermezzói alatt is megmutatja azt amit tud, tegnap is, korábbi meccseken is, úgyhogy én úgy érzem, még nem zárult le az aktája.
Sobri Jóska
A számok nem támasztják alá. Ha többet passzolnának, amikor a pályára lép, még érhető lenne. Azonban Tebow 3.5-ös átlaggal fut. Shonn Greene is pontosan ennyit tud, tehát Tebow esetleges, 1-1 játék erejéig tartó pályáraküldésével semmit sem nyer a Jets.DoM
Dehogynem.
Tebow 66.7%-os pontosságal 10y feletti átlaggal dob idén.
A nyereség hogy nem lehet tudni mi fog történni.
A váratlan, kiszámíthatatlan lehetne.
Passz vagy futás. Esetleg handoff.
Sobri Jóska
Nagyon kreatív. 😊

Tebow-nak eddig volt 3 passzkísérlete és 22 futása. Pontosan lehet tudni, mi történik, ha pályára lép.

Az teljesen más helyzet persze, ha sokkal több snappet töltene akár folyamatosan is a pályán, de itt nem ennek vagyunk tanúi.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 400 — #NoStress
Viszont rövid intermezzói alatt is megmutatja azt amit tud, tegnap is, korábbi meccseken is, úgyhogy én úgy érzem, még nem zárult le az aktája.
Sobri Jóska
A számok nem támasztják alá. Ha többet passzolnának, amikor a pályára lép, még érhető lenne. Azonban Tebow 3.5-ös átlaggal fut. Shonn Greene is pontosan ennyit tud, tehát Tebow esetleges, 1-1 játék erejéig tartó pályáraküldésével semmit sem nyer a Jets.DoM
Dehogynem.
Tebow 66.7%-os pontosságal 10y feletti átlaggal dob idén.
A nyereség hogy nem lehet tudni mi fog történni.
A váratlan, kiszámíthatatlan lehetne.
Passz vagy futás. Esetleg handoff.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 400 — #NoStress
Megint mellébeszélsz Jóska. Ehelyett menjünk vissza az állításodra.
1. Tebow jól tud dobni.
2. Mert egyetemen jók voltak a számai.

Erre mondtam, hogy ilyen alapon mindenki jól kéne tudjon dobni. Sancho is király volt a USCn, stb. mondhatunk millió példát.
De ettől még nincs így. Nem tudták áthozni a statokat profi szintre. Vagyis az állításod megbukott. Tebow egyetemi számai nem bizonyíthatják azt, hogy NFL szinten is jól kellene tudja ugyanazt. Nem tudta és pont.
Ennek semmi köze a vezér szerephez meg máshoz. Hiába akarod belekeverni.

Vagy akkor egyszer légy korrekt, és bizonyítsd a fenti állításod. Alig várom.ulpianus
Inkább konzekvens maradok, és ha eddig soha nem voltam korrekt, most már egyszer sem leszek.
Ahogy ezúttal te sem vagy korrekt, ha olyan állításokat kérsz rajtam számon amelyeket nem álíltottam.
1. Tebow jól tud dobni. -próbálod a számba adni.
Én azt mondtam tud dobni.
És azt igyekeztem cáfolni, hogy nem tud dobni.
Én pl. tudok autót vezetni.
Ha valaki azt mondja, hogy nem tudok, beülök egy autóba és meg tudom mutatni: tessék, tudok autót vezetni.
Tebow-t láttam dobni, ergo tud dobni.
2. Mert egyetemen jók voltak a számai. - tényleg jók voltak.
Ha valakinek egyetemen jó a passzpontossága, az tud dobni. Mivel csak az első osztályban van kb. 120 csapat, elhiszem, hogy van évente 60 irányító aki tud dobni. Vagyis ez is alátámasztja, hogy nem csak ez az attribútum ami jó irányítóvá tesz egy irányítót.
Valamint elfogadom amit DoM írt, hogy mennyivel kevesebb az idő, kisebb az ablak NFL-ben, és több kell ahhoz, vagy valaki jól tudjon dobni, mint NCAA-ben.
Tebow ebben még nem kiemelkedő.
De az nem igaz, hogy nem tud dobni.
Lehet nézni Gators meccseket milyen jókat dobál a TE-knek, vagy akár WR-eknek, hosszút is, rövidet is, jó százalékkal. A Denverben eleve kevesebb kisérlete volt, ebből sok eleve halott ügy, sacket mentő dobás, rosszul sikerült futóplay végén, vagy eldroppolták rengeteg passzát, és elfogadom, hogy ez alapján vélhetik sokan azt, hogy rosszul dob, de azt mondani, hogy nem tud dobni tévedés.
És van még egy érvem, ami számomra perdöntő: saját szememmel láttam éveken át, hogy tudott dobni.
Ezzel bizonyítottam is a saját állításomat.

több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Viszont rövid intermezzói alatt is megmutatja azt amit tud, tegnap is, korábbi meccseken is, úgyhogy én úgy érzem, még nem zárult le az aktája.
Sobri Jóska
A számok nem támasztják alá. Ha többet passzolnának, amikor a pályára lép, még érhető lenne. Azonban Tebow 3.5-ös átlaggal fut. Shonn Greene is pontosan ennyit tud, tehát Tebow esetleges, 1-1 játék erejéig tartó pályáraküldésével semmit sem nyer a Jets.
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Megint mellébeszélsz Jóska. Ehelyett menjünk vissza az állításodra.
1. Tebow jól tud dobni.
2. Mert egyetemen jók voltak a számai.

Erre mondtam, hogy ilyen alapon mindenki jól kéne tudjon dobni. Sancho is király volt a USCn, stb. mondhatunk millió példát.
De ettől még nincs így. Nem tudták áthozni a statokat profi szintre. Vagyis az állításod megbukott. Tebow egyetemi számai nem bizonyíthatják azt, hogy NFL szinten is jól kellene tudja ugyanazt. Nem tudta és pont.
Ennek semmi köze a vezér szerephez meg máshoz. Hiába akarod belekeverni.

Vagy akkor egyszer légy korrekt, és bizonyítsd a fenti állításod. Alig várom.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 400 — #NoStress
Még a draft előtt volt olyan elemzés, ami Tebow dobómozdulatát Leftwichéhez hasonlította, aki azért meg tudott egy ideig élni irányítóként az NFL-ben. Én szkeptikus vagyok, hogy hosszútávon erősen futásközpontú option rendszerrel milyen sikereket lehet elérni az NFL-ben. Abban biztos vagyok, ha működőképes is lenne, akkor csak olyan formában, hogy HC, GM és tulaj mind-mind szépen beáll a sorba és ennek szellemében alakítja ki a keretet, olyan célkitűzéssel, hogy két-három idény után elhagyják az optiont és egy inkább futásra alapozó pro-style csapat lesznek, akinek az irányítója annyit fejlődött a passzjáték területén, hogy kielégítő megoldást jelent a csapat számára, és nagyon jól kihasználható a gólvonalhoz közeli helyzetekben a TD érzékenysége erőfutásoknál ala wildcat.

Erre nem volt vevő a Denver egy olyan év után, hogy ezzel sikerült PO-ba jutni. A Jets még a közelébe sincs ennek, és én nem is tudnék most olyan csapatot mondani, ahol ezt be mernék vállalni.

A Tebow-akta bezárult.DoM
Ezért sajnáltam, hogy nem Belichick draftolta, akiből kinéztem, hogy van kedve egy ilyen újdonsághoz, brahisághoz, hogy ő ezt is meg tudja mutatni.
Viszont JMD elvitte, és felcsillant a remény, hogy hátha ő van annyira tökös, hogy bepróbálja.
(Félreértés ne essék, sosem gondoltam, hogy Tebow-ból majd Brees vagy Brady szerű pocket QB lesz. Egyszerűen kedveltem a "rohangászós" irányítókat, McNabb-et, Vince Youngot, Vicket és reméltem, hogy Tebow lesz az, aki majd a csúcsra viszi az egyébként kurva konzervatív -és sokszor unalmas, sematikus- NFL-ben ezt a stílust.)
JMD annyira tökös volt, hogy a tökeit a kezébe is adták, és odébbtessékelték.
Aztán hiába villantott Tebow, és mutatta meg az erényeit (ezek valóban nem a passzolási képességei voltak) elküldték Denverből.
Én remélem, hogy az aktája nem zárult le, de azt valóban nem értem, hogy a mostani szerepének a Jets-nél mi értelme van.
Se Sancheznek nem jó ez így, se neki, se Ryannek, se a csapatnak, se senkinek.
Még ha GL szituknál, vagy RZ-ban ő lenne a QB, vagy próbálnának valami két QB-s rendszert, wildcatszerűséget, bármit - de nem.
Olyan, mintha Tebow NY-ban mindenkit zavarna, Ryan-t, az OC-t, Sanchezt.
Viszont rövid intermezzói alatt is megmutatja azt amit tud, tegnap is, korábbi meccseken is, úgyhogy én úgy érzem, még nem zárult le az aktája.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 400 — #NoStress
Sobri Jóska
Én írtam cikket valóban, de a Denverben alkalmazott optionről, annak lehetséges céljairól, alapvető filozófiájáról csapatszinten, nem Tebowról.

Egyetemen amit passzolt Tim Tebow, tudom mire értetted. Kétszer leírtad, elég nyilvánvaló. Csak mint mondtam, a világon semmit nem bizonyít.
Sancheznek is jó statisztikája volt, JMRnek is, Gabbertnek is, Clausennek is. Vagy mondj egy rossz NFL QBt, na neki is jó volt. Én meg ezt mondtam. Ennyit érnek Tebow vagy más egyetemei statjai. Fontosak, de ettől nem bizonyított, hogy az illető majd profi szinten is jó fog tudni dobni. Tehát ettől simán igaz, hogy Tebow nem tud elég jól dobni NFL szinten. Mert te eredetileg ezt kívántad cáfolni ezen állításoddal. Csak ez nem igaz. Mert akkor igaz kéne legyen legalább nagy általánosságban, de nem így van.

Tudom, hogy nem akarod megérteni. Hiába látod, hogy nincs igazad. Mert te csak és kizárólag vitázni akarsz, nem érdekel sem a foci, sem ez a jó kis weboldal, sem Tebow, sem semmi igazán. Tegnap sem a meccs érdekelt. Amint vége lett, végigmentél a Jets+Jax+Pats topicokon, mert ott volt aktivitás, és trollkodtál egy hatalmasat.
Tehát mondhatok én bármi logikus érvet, nincs jelentősége.
ulpianus
Ez nem igaz, ez egy ideje a fixa ideád, de úgyse tudlak róla meggyőzni, és végtére is mindegy is mit gondolsz rólam.
Én szeretek fórumozni, szeretem a szórakoztató, mondhatni mozgalmas témákat, véleményütköztető disputákat, neked ez trollkodás, te dolgod.
(Ha trollkodnék csak, akkor minden beírásom reflexió lenne, opponálás, de sok hosszú hsz-t írtam már sokféle témában, olyat is, melyek senkit se sarkalltak vitára. Vagyis letrollozhatsz, de ez csak azt jelenti mást értünk troll alatt.)
Viszont megértem, amit írsz, vagy amit DoM írt.
Csak nem értek vele egyet.
Megértem, hogy szerintetek Tebow nem tud dobni, és ezt mivel támasztjátok alá.
Szerintem ez nincs így, tud dobni, saját szememmel láttam, és az, hogy egyetemen még tudott dobni igenis bizonyítja azt, hogy most is tud(na).
A dobásainak a hasznossága valóban nem támasztható alá az NFL-ben, de ennek nem az az oka, hogy nem tud dobni, és azt kijelenteni, hogy Tebow csak RB-nek vagy TE-nek alkalmas, QB-nak nem, mert nem tud dobni számomra vörös posztó, mert a QB posztot olyanak tartom, hogy sokkal összetettebb annál, mintsemhogy egy összetevőjére leszűkítsük.
Nálam a QB alapvetően leader (ezért nagy kedvenc BigBen vagy a korábbi Brady), és Tebow leader-nek tökéletes.
Abszolút elfogadom, hogy Tebow nem egy jól paszoló irányító, de azt túlzásnak tartom, hogy ne tudna egyáltalán dobni.
Normáls sémában, kezdőként hozna olyan számokat, melyek nem manningi vagy rodgersi magasságok, de SB-győzelemre tökéletesen alkalmassak.

több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Tebow statjai egyértelműen bizonyítják, hogy tud passzolni (legalábbis annyira tudott egyetemen mint Luck), mást nem kívántam vele alátámasztani.
Sobri Jóska
Erről már volt szó korábban is, hogy miért nincs relevanciája az NFL-ben és miért nem lehet mondjuk az ő és Luck egyetemi számait érdemben összehasonlítani. DoM
Igen, de attól még valaki, aki tud dobni, nem fog elfelejteni.
És nem is felejtett el.Sobri Jóska
Mi ketten nem ugyanazt értjük "dobás" alatt. Valószínűleg ez nem fog a jövőben sem megváltozni.

Viszont amiben egyetértek veled, amilyen formában a Jets Tebow-t használja, annak semmi értelme, és csak annyit érnek el, hogy Sanchez minden rossz dobásánál ott lebeg a new yorki média cirkuszban és a nézők között is Damoklész kardjaként, hogy vajon Tebow-val sikeresek lettek volna-e.

A krokodilszerzetes sikerességének mementója:  sportsillustrated.cnn.com/2011/writers/kerry_byrne/11/29/tim.tebow/index.html

Még a draft előtt volt olyan elemzés, ami Tebow dobómozdulatát Leftwichéhez hasonlította, aki azért meg tudott egy ideig élni irányítóként az NFL-ben. Én szkeptikus vagyok, hogy hosszútávon erősen futásközpontú option rendszerrel milyen sikereket lehet elérni az NFL-ben. Abban biztos vagyok, ha működőképes is lenne, akkor csak olyan formában, hogy HC, GM és tulaj mind-mind szépen beáll a sorba és ennek szellemében alakítja ki a keretet, olyan célkitűzéssel, hogy két-három idény után elhagyják az optiont és egy inkább futásra alapozó pro-style csapat lesznek, akinek az irányítója annyit fejlődött a passzjáték területén, hogy kielégítő megoldást jelent a csapat számára, és nagyon jól kihasználható a gólvonalhoz közeli helyzetekben a TD érzékenysége erőfutásoknál ala wildcat.

Erre nem volt vevő a Denver egy olyan év után, hogy ezzel sikerült PO-ba jutni. A Jets még a közelébe sincs ennek, és én nem is tudnék most olyan csapatot mondani, ahol ezt be mernék vállalni.

A Tebow-akta bezárult.
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Sobri Jóska
Én írtam cikket valóban, de a Denverben alkalmazott optionről, annak lehetséges céljairól, alapvető filozófiájáról csapatszinten, nem Tebowról.

Egyetemen amit passzolt Tim Tebow, tudom mire értetted. Kétszer leírtad, elég nyilvánvaló. Csak mint mondtam, a világon semmit nem bizonyít.
Sancheznek is jó statisztikája volt, JMRnek is, Gabbertnek is, Clausennek is. Vagy mondj egy rossz NFL QBt, na neki is jó volt. Én meg ezt mondtam. Ennyit érnek Tebow vagy más egyetemei statjai. Fontosak, de ettől nem bizonyított, hogy az illető majd profi szinten is jó fog tudni dobni. Tehát ettől simán igaz, hogy Tebow nem tud elég jól dobni NFL szinten. Mert te eredetileg ezt kívántad cáfolni ezen állításoddal. Csak ez nem igaz. Mert akkor igaz kéne legyen legalább nagy általánosságban, de nem így van.

Tudom, hogy nem akarod megérteni. Hiába látod, hogy nincs igazad. Mert te csak és kizárólag vitázni akarsz, nem érdekel sem a foci, sem ez a jó kis weboldal, sem Tebow, sem semmi igazán. Tegnap sem a meccs érdekelt. Amint vége lett, végigmentél a Jets+Jax+Pats topicokon, mert ott volt aktivitás, és trollkodtál egy hatalmasat.
Tehát mondhatok én bármi logikus érvet, nincs jelentősége.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Úgy tűnik a helyzet most kicsit változott irányító témában. Sanchez nekiállt passzolni, egész NFL statokat hoz. Egy dolgot nem tud igazán, nyerni.
De így sem várható QB csere.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 400 — #NoStress
Tebow statjai egyértelműen bizonyítják, hogy tud passzolni (legalábbis annyira tudott egyetemen mint Luck), mást nem kívántam vele alátámasztani.
Sobri Jóska
Erről már volt szó korábban is, hogy miért nincs relevanciája az NFL-ben és miért nem lehet mondjuk az ő és Luck egyetemi számait érdemben összehasonlítani. DoM
Igen, de attól még valaki, aki tud dobni, nem fog elfelejteni.
És nem is felejtett el.

több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Tebow statjai egyértelműen bizonyítják, hogy tud passzolni (legalábbis annyira tudott egyetemen mint Luck), mást nem kívántam vele alátámasztani.
Sobri Jóska
Erről már volt szó korábban is, hogy miért nincs relevanciája az NFL-ben és miért nem lehet mondjuk az ő és Luck egyetemi számait érdemben összehasonlítani.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 400 — #NoStress
A Tebow "teljes off season" egy vakvágány. Mert egy teljes off seasonban a palybook gyakorlás része egy hónap. Vagy annyi se. Előtte alapozás stb van. ÉS Tebownál mikor Ortont leváltották előtte hetekkel a csapat már gyakorolta az optiont. Az volt az "off season time". Ahhoz hogy Tebow pedig az alapokat elsajátítsa ott volt egy teljes rookie off season. A legtöbb első körös QB (mert TEbow az volt, ez nem feledjük) azonnal kerül a mély vízbe. A Sobri által példaként hozott Luck is. És neki sincs jobban ráírt playbook. Mert azt sem tudják az milyen. Majd most kialakul.

Az NCAA statok egy másik nagy vicc. Mutasson Sobri nekem egy olyan első körös QBt, akinek rossz a statja. Mutatok mindre tízet, akinek jó. Gyakorlatilag mindnek kiváló, még későbbi körben is. Ettől még a fele bust. Ha ilyen egyszerű lenne, hogy akinek jó a statja az jó QB lesz NFLben, tele volna minden csapat nagyszerű irányítókkal.ulpianus
Tebow statjai egyértelműen bizonyítják, hogy tud passzolni (legalábbis annyira tudott egyetemen mint Luck), mást nem kívántam vele alátámasztani.
Valamint egy QB-nál döntő faktor, hogy bár első körös, de úgy kerül a mélyvízbe, hogy bíznak benne, számítanak rá, vagy pedig vészemgoldásként 1-4-nél.
Abban viszont nincs igazad, hogy ne lenne minden irányítónak az ő képességeire, fegyvereire, optimalizált playbook.
Pl. ott van Brady. Az első éveiben elenyésző 20+ yardos passza volt, 2007-ben, amikor jött Moss, pedig sok.
Most - az okát nem tudom miért - megint alig dobál távolra.
Nem mindegy, hogy egy balkezes irányítónak egyáltalán nincs passzvédelme vakoldalról, és ez még a playbooknál is alapabb dolog.
Teljesen más option-t játszani erre alkalmas falemberekkel, futókkal, elkapókkal, és teljesen más, ha egy pocket QB köré (még alapvetően Cutler) draftolt, épített, gyakorolt csapat próbálkozik a szezon alatt ilyen új dolgokkal.
De ezt szerintem te még jobban tudod mint én, pláne, hogy mintha tavaly te is írtál volna hosszabban arról, hogy Tebow erőssége sosem az edzésmenőség volt, hanem az éles meccszituációk, mivel ő nem technikában, ügyességben vagy tehetségben nő a mezőny fölé, hanem pszichésen, mentálisan.

több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Ellenben sokkal nagyobb elvárások vannak vele szemben annak ellenére hogy nem 1/1 sőt még reach is volt annak idjeén. JayB
A két PO menetelés biztos nem segített.
több mint 11 éve
JéBé Green Bay Packers 6 648
Sanchez kérdéskörben:

Látva Bradford játékát a Ramsben idén, amiben semmi forradalmi vagy korszakalkotó sincsen, de legalább a vállalható kategóriát képviseli (NFL irányító szintjén, nem 1/1 mércéhez képest). Tekintve, hogy a Rams sem dúskál elkapókban és a támadófal is nagyon messze van az elfogadhatótól egyáltalán nem biztos, hogy Schotty volt az egyértelmű hunyó és kerékkötő az elmúlt években (ezt tartottam én is hihetőbbnek). Sőt. DoM
Sanchez semmivel sem szarabb mint Bradford szerintem... Ellenben sokkal nagyobb elvárások vannak vele szemben annak ellenére hogy nem 1/1 sőt még reach is volt annak idjeén.
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Sanchez kérdéskörben:

Látva Bradford játékát a Ramsben idén, amiben semmi forradalmi vagy korszakalkotó sincsen, de legalább a vállalható kategóriát képviseli (NFL irányító szintjén, nem 1/1 mércéhez képest). Tekintve, hogy a Rams sem dúskál elkapókban és a támadófal is nagyon messze van az elfogadhatótól egyáltalán nem biztos, hogy Schotty volt az egyértelmű hunyó és kerékkötő az elmúlt években (ezt tartottam én is hihetőbbnek). Sőt.