Philadelphia Eagles

62 feliratkozó

több mint 13 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 509
Én már elmondtam lehet hülyének néztek az állandó ismétlésért (de még eddig senki nem próbált lebeszélni róla és ha jól sejtem jön a draftra) A. Dalton. Érte akár azt mondanám adjuk oda Vicket ha hosszú távban gondolkodunk a feltradért (persze lehet nem muszáj majd a feltrade) bár ezt kétlem s még ugye addig lesznek scoutok meg stb de én őt gondolnám. Nem sokat láttam játszani de az elég volt. Nem tudom WCO-ba mennyire lenne jó? Bár Vick úgy is marad amit nem bánok ha tovább fejlődjön. Igazából a lényeg az Oline oda kellene elöl húzni szinte azonnal bevethető embert.
Kolb: Én ebbe a történetben még Deny-t sajnálom 😉 ha tudná Kolb hogy itt ő mennyit szenvedett itt érte, ált ki mellette lehet jobban játszott volna a Dallas ellen 😛 Miatta kívánom neki máshol mutassa meg mit tud vagy maradjon itt csendben jó kis backupnak.dande
Daltonnál bőven vannak jobb játékosok. Ő szerintem egy elég jó backup lesz NFL-ben. Locker, Devlin, Ponder. Ők szerintem előrébb tartanak nála. Daltonnak láttam idén 3 meccsét is és a Rose Bowlon még megnézem felvételről. Jó játékosnak tartom őt, a stílusa Kafkáéhoz hasonló, nagyon. Egyébként szerintem jövőre Kafka lesz a Nr.2 QB. Egyébként én tartom, hogy nekünk jelenleg Vick a legjobb megoldás. Ha lenne egy nagyon jó falunk akkor egy zsebirányítóval is jók lennénk, de jelenleg olyan kell aki ki tud mozogni a zsebből mert ez a mostani OL igen gyatra teljesítményt nyújtott sokszor.
több mint 13 éve
BleedingGreen Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 2 246 — Beware the Slim Reaper!
Előfordulhat, de azért mégis megpróbálnám megvédeni az állításaimat.
sarastro
Nem támadásnak szántam, bocs ha úgy lehetett érteni. Leírtam a saját véleményemet a 2004-es védelemről ha már szóba került. Nekem a 08-as D az etalon azok közül amiket élőben láttam.

Trotter kérdésében más fogalmakat használunk. Nálam befér a tacklegyár kategóriába, mivel ha nem volt sérült stabilan 100 tackle fölött teljesített és a csapat szereléseinek nagy többségét csinálta. Lehet hogy nem egy Ray Lewis féle 130-140, hanem csak 110, de nálam belefér a kategóriába.

Mikell évét is másképp látom. Szerintem jobb éve volt mint tavaly, amikor erőltetetten próbálta Dawkot pótolni és mindent egymaga csinálni, amiből jó sok hiba sült ki. Idén jobban koncentrált a saját feladataira amiket jól megoldott.

Patterson képességeiről annyit, hogy a USC-ben Warren Sapp-hez hasonlították, aki ugye nem akármilyen passrusher DT volt. Első évében amikor még 1-gapben játszott akkor gyűjtött is sackeket. Később átképeztük és már nem a passrush a fő feladata. Ha maradunk a korábbi rendszerben könnyen lehettek volna Simonhoz hasonló sack számai.


több mint 13 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 573 — Így remélem megfelelek nektek.....
Én már elmondtam lehet hülyének néztek az állandó ismétlésért (de még eddig senki nem próbált lebeszélni róla és ha jól sejtem jön a draftra) A. Dalton. Érte akár azt mondanám adjuk oda Vicket ha hosszú távban gondolkodunk a feltradért (persze lehet nem muszáj majd a feltrade) bár ezt kétlem s még ugye addig lesznek scoutok meg stb de én őt gondolnám. Nem sokat láttam játszani de az elég volt. Nem tudom WCO-ba mennyire lenne jó? Bár Vick úgy is marad amit nem bánok ha tovább fejlődjön. Igazából a lényeg az Oline oda kellene elöl húzni szinte azonnal bevethető embert.
Kolb: Én ebbe a történetben még Deny-t sajnálom 😉 ha tudná Kolb hogy itt ő mennyit szenvedett itt érte, ált ki mellette lehet jobban játszott volna a Dallas ellen 😛 Miatta kívánom neki máshol mutassa meg mit tud vagy maradjon itt csendben jó kis backupnak.
több mint 13 éve
somebody08 Philadelphia Eagles 903 — Majd jövőre...
Húú, termeltettek ám.

De akkor más, szerintetek mi lesz Kolb-bal azután, hogy közölte, kezdeni akar vagy menne?deny79
Szerintem az offseason elején látunk tőle egy nagy próbálkozást,hogy elmenjen valahova,de mivel nem kapnánk érte komolyabb ellenértéket marad a seggén. 😀 Greengo
Ugyanez a véleményem. Vick marad a kezdő, Kolb menne majd, de nem lesz hova, mert szerintem olyan nevek is bent lesznek a kosárban, mint McNabb, Leinart, Orton, Grossman, Thigpen, Henne, Quinn, Wallace, Young, T-Jackson, Moore, Anderson, Troy vagy Alex Smith, Stanton és ha valakit meg lehet szerezni ingyen, vagy hátsó körért, akkor hülyék lesznek Kolbért rohanni, főleg, ha olyan csapatról van szó, mint például a Carolina, ami több sebből vérzik és egy esetleges franchise QB se szedné ki őket a gödörből. Én egy második körért boldogan csomagolnám neki a hamuba sült pogácsát, de ilyen ajánlatot megközelítőleg sem kapunk majd érte, akkor meg inkább maradjon.

Szerintem QB-needes csapatok (mármint ahova esetleg egy jó kezdőt várnak):

Titans, Dolphins, Raiders, Redskins, Panthers, Vikings, Cardinals, 49ers

Kolbbal együtt 16 nevet sikerült összeszedni, aki kezdő szintűnek tartja magát, 8 csapatra. Jó kis offseason elé nézünk!
több mint 13 éve
sarastro 21 — Eagles fan
Hát igen az idő mindent megszépít. 😀 BleedingGreen
Előfordulhat, de azért mégis megpróbálnám megvédeni az állításaimat.


Az összehasonlításnál vegyük figyelembe, hogy a mostani D még épül, míg mondjuk a 2004-es már egy komplett D-nek volt mondható nagy lyukak nélkül.
Ez így igaz, de a konzervatív csapatépítés esetében az azóta eltelt időszakra gondolok és arra, hogy a sok középszerű, hasznos zongoracipelőkből már JJ-nek sem sikerült később masszív D-t építeni.
Nem tudom elképzelni, pl., hogy egy Steelers (függetlenül attól, hogy most 3-4-es, vagy 4-3-as felállásban játszanak) megelégedne egy Fokou-val, Jordannel, mint kezdő LB.
A Sims csere is tipikus Reid húzásnak tekinthető. Valamikor egészen szépen produkáló LB, ráadásul évekig nagyon komoly potenciál. Ugyanakkor, ha tényleg annyira jó lett volna, akkor egy 7.körös picknél és egy Schefflernél értékesebb csomagot is kaphatott volna a Detroit.
Ez annyit jelenthetett, hogy Lions szabadult volna tőle, de lényegében tökéletesen értéktelen volt az összes, LB need-től szenvedő csapatnak...
Hasonló eset volt Spikes-é is, aki most ugyan megbízhatóan teljesít Friscoban, de egy Patrick Willis mellett, Philadelphiában viszont Gaither oldalán kellett volna hasonló statisztikákat produkálnia. Szerintem mi voltunk az egyetlen komoly csapat, amelyik hitt Takeo-ban.

Kearse akit említettél finoman szólva sem váltotta meg a világot, én nem cserélném el egy T.Cole-ra, megkapta a nagy szerződést,aztán évről évre rosszabb volt, rengeteget volt sérült, míg végül kiszorította J.Parker (akkor még Thomas).
Tényleg nem hozta a Titans-ben megszokott szezonokat, de az akkori Kearse, pass russh-ban kb. hasonló volt. Futás ellen már nem összehasonlítható a két játékos. De azt se felejtsük el, hogy Kearse-t ugyanúgy kettőzték még abban az időben. Arról meg nem tehet a vezetőség, hogy szegénynek idő előtt befejeződött a karrierje. Kearse esetében díjazandó -még ha nem is jött be -, hogy akkor még igyekezett vezetőség magasan jegyzett, adott poszton névnek számító játékosokkal erősíteni. Kearse pedig nem akármekkora DE-nek számított akkoriban. Olyan pass rusher volt, amilyen Cole soha nem volt és nem is lesz.

Simon 2-gap rendszerben szvsz nem lenne jobb mint Patterson.
Én arra emlékszem, hogy Simon rohadt gyors és technikás DT volt. Adottságban semmiképpen sem összehasonlítható a két játékos, de ezzel a gap1/gap2-vel nem tudok vitatkozni, mert bár nagyjából értem, hogy mi a kettő között a különbség, azt azonban nem tudom megítélni, hogy egy játékos, képzeletben ide-oda pakolva a rendszerben, a másikhoz képest, hogyan tudna teljesíteni.

Trotter egy tacklegyár volt, de kevés big playt mutatott be (egyszer el is engedtük, 2 évet játszott a Skinsben, utána visszajött) talán Chaney lehet hasonló.
Trotter szerintem sosem volt tacklegyár. Kiváló motivátor, igazi első ember, és minden helyzetben abszolút megbízható csapatjátékos. Semmiben sem volt kiemelkedő, de mindenből letett az asztalra. Sosem engedett magának olyan homály szereléseket, mint Bradley. Na nem az öreg Jeremiah-ra gondolok, mert az kínszenvedés volt.
Chaney szvsz tökéletes ellentéte. Ő valóban tacklegyáros lehet majd és olyan atletikus, amilyen Trotter sosem volt. Ráadásul fejben is elég összeszedettnek tűnik a srác.


Kik voltak Trot társai? Dhani Jones, Ike Reese, Keith Adams sem voltak valami csillogó játékosok, nem voltak jobbak mint a mai Jordan, Fokou, Sims hármas. Viszont tapasztaltabbak voltak mint a mostaniak többsége, Fokou 2., Chaney 1. éve volt idén és ez sokat számít.
Ez igaz, bár Jones megint csak olyan szerződtetés volt, akitől talán nem várta senki a lebőgést. Arra próbálok célozni, hogy akkoriban még volt hajlandóság az upgrade-re...

A secondary erősebb volt mint a mostani. Nekünk még hiányzik jelenleg egy jó LCB, erről kéne gondoskodni az offseasonban, de ha ez meglenne talán megközelíthetnénk az akkori szintet. Olyan S mint Dawk azért nem terem minden bokorban. Viszont én nem tenném oda Lewist, Mikell jobb nála, ki is szorította, pedig Lewis még nem volt öreg. Pass D-ben elég fogalmatlan volt Mike, ő volt a sec gyenge pontja.
Lewist nem Mikell szorította ki, hanem Considine, és nem azért mert olyan rossz lett volna, sokkal inkább azért, mert szezon közben jelentette ki, hogy nem hosszabbít.
Lewis egyébként tényleg nem volt Dawkins szint (ahogy Mikell sem), de futás ellen bivaly volt. Mikell fasza, szeretem is, de idén már nem volt olyan domináns, mint tavaly.

Azt se felejtsük el, hogy Samuel 30 éves, szóval lassan nem csak egy CB-ről kell majd gondoskodni...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Szerintem 99% Vick maradása, ami rendjén is van. Még egy offseason, amikor lehet fejleszteni, eddig tanulékony volt (ő vallotta be hogy Atlantába leszarta az edzéseket, mert úgyis megcsinálja majd meccsen, idén nem így volt, továbbra is így kell folytatódnia és akkor hozhat a szezon 1. feléhez hasonló szezont végig).
Kolb távozására is jó esélyt látok, ha nem akar maradni backupnak, akkor nem éri meg itt tartani. Hogy mennyit kapunk érte kérdéses, majd kiderül.
VISZONT nem tartok elképzelhetetlennek egy korai QB draftot. Hiába van itt Vick, ő nem életbiztosítás, bármikor összetörhetik a játékstílusából kifolyólag, és nem tudni mennyit bír a teste majd, lehet 2 év, lehet 5. Ahhoz, hogy ez bekövetkezzen 3 dolognak kell fennállnia szerintem: 1. Kafka nem győzte meg őket, hogy franchise qb lehet belőle valaha is (más egy game manager qb), 2. Kolbért jó picket kapunk, és lesz olyan irányító, akiben látjuk a potenciált, hogy franchise qb legyen, 3. nem teszünk fel mindent egy lapra rövidtávon (mert ha igen, akkor a qb pick helyett azonnali needeket próbálunk majd betömni).
Ez a 3 dolog soknak tűnik, de én reális esélyt látok a bekövetkezésükre, mert Kafka szimpi srác, de nem hiszem hogy látnak benne sztárpotenciált, Reid QB buzi és ráadásul szeret előre gondolkozni (lásd Kolb pick), a rövidtávra felteszünk mindent eddig nem volt jellemző, és nem hiszem hogy ezután ez változni fog jelentősen. Ha elhozzuk Aso-t, akkor teszünk felé egy lépést, de az se jelentené azt hogy feláldozzuk a hosszútávú elképzeléseinket, azért benne is lehet még jó 4 év. Majd vizsgaidőszak után elkezdek szétnézni a QB között, hogy ki lehetne szimpatikus számunkra.

OL-CB-OLB erősítést várok, az OLB-t fogjuk legkésőbb megoldani, ha egyáltalán megoldjuk, a másik kettőt nem tudom milyen struktúrában és hol oldjuk meg, sok függ az FA-től és hogy nálunk milyen játékosok lesznek elérhetőek. Csak azért nem fogunk húzni valakit x helyen mert need, ha nincs olyan aki ott megéri akkor simán vissza fog tradelni Reid, ha meg van olyan aki nagyon tetszik akkor fel.
több mint 13 éve
Greengo Philadelphia Eagles Alabama Crimson Tide 8 596 — Eagles fan
S egy kérdés mint alapvetően laikus: Ha egyszer meghúztuk a 4. és egyet Shady futásával, vagy elküldtük a Giants d-t s Maclin a másik oldalra megcsinálta tisztán a TD-t dande
A Maclin play-t megpróbáltuk, csakhát most ketten mentek Maclinnel (ők is videóztak egy kicsit)BleedingGreen
Azon a Giants meccsen nagyon rosszul védekeztek Maclinen.Az utolsó TD-jét érdemes megnézni,hogy védekeztek már rajta?!(kb kapott 5-7 yard előnyt ha nem TD akkor is tuti first down)

A bosszantó az,hogy az elmúlt 2 évben mennyire le tudunk ereszteni az alapszakasz végére.Ez nem volt eddig jellemző ránk.(én ezen aggódok nagyon)


E-A-G-L-E-S EAGLES !
több mint 13 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Mai interjúk:
Reid:
Pár dolog ment, páron még dolgozni kell. A 3. down-okkal vertek meg minket mind defense, mind offense oldalon.
Sokan nem gondolták volna a szezon előtt, hogy megnyerjük az NFC East-et...
PO mindig különösen fontos egy játékosnak, edzőnek. Döntő volt még RZ helyzetek mind a defense, mind az offense részéről, és a büntetések.
Nem szeretne semmilyen edzőváltozást, szerinte jók, de sok lesz a munka a fenn említett 3 dolgon főleg az uborkaszezonban.
Marty-ért még nem érkezett HC ajánlat. Illetve senkire semmilyen ajánlat.
Kolbról: szeretne valóban kezdő lenni, nekem is elmondta előtte. meglátjuk
Mikell-ről: vezette a védelmet mentálisan és statisztikailag is, dicséret érdemli
Vick-ről: várja jövő évét már, nagyon jó játékos, izgatott vele kapcsolatban még mindig
McDermottról: marad jövőre is, elégedett vele (mindenkivel egyébként...)
Akers nem ad interjút pár napig, családi ügyei vannak továbbra is.
Meglátjuk, ki lesz a kezdő QB, még csak az offseason eleje jön.
több mint 13 éve
BleedingGreen Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 2 246 — Beware the Slim Reaper!
S egy kérdés mint alapvetően laikus: Ha egyszer meghúztuk a 4. és egyet Shady futásával, vagy elküldtük a Giants d-t s Maclin a másik oldalra megcsinálta tisztán a TD-t dande
A Maclin play-t megpróbáltuk, csakhát most ketten mentek Maclinnel (ők is videóztak egy kicsit)


több mint 13 éve
Greengo Philadelphia Eagles Alabama Crimson Tide 8 596 — Eagles fan
Húú, termeltettek ám.

De akkor más, szerintetek mi lesz Kolb-bal azután, hogy közölte, kezdeni akar vagy menne?deny79
Szerintem az offseason elején látunk tőle egy nagy próbálkozást,hogy elmenjen valahova,de mivel nem kapnánk érte komolyabb ellenértéket marad a seggén. 😀
2008-as D# volt tényleg a legjobb...RADIKÁLIS változtatásokat szeretnék látni az offseasonban.Bradley szerintem marad...még Chaney nem az a szint(bár sok a pozitív jel....ha tényleg olyan jó amilyennek látszik most,következő szezonban szoríthatná ki Bradleyt).Szval nálam Sims repülne(helyére kell egy jó playa) és akkor maradna a Bradley/Chaney,Fokou a kezdőben.A secondary felturbózása sokkal égetőbb probléma most.


E-A-G-L-E-S EAGLES !
több mint 13 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 470 — No one likes us, cause no one like us
Húú, termeltettek ám.

De akkor más, szerintetek mi lesz Kolb-bal azután, hogy közölte, kezdeni akar vagy menne?deny79
Ez a kettő ugyanaz. Ha kezdeni akar, mennie kell 😊

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 13 éve
Newman Philadelphia Eagles Clemson Tigers 8 228 — Ready to Rumble
Húú, termeltettek ám.

De akkor más, szerintetek mi lesz Kolb-bal azután, hogy közölte, kezdeni akar vagy menne?deny79
nyilván menni fog

több mint 13 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 509
Húú, termeltettek ám.

De akkor más, szerintetek mi lesz Kolb-bal azután, hogy közölte, kezdeni akar vagy menne?deny79
Bye Bye Kev!!
több mint 13 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Húú, termeltettek ám.

De akkor más, szerintetek mi lesz Kolb-bal azután, hogy közölte, kezdeni akar vagy menne?
több mint 13 éve
greenboy Philadelphia Eagles 262
Gratulálok a szezonhoz a csapatnak, nekem elvárás a PO akárkivel is állunk ki, legyen az Kolb v. Vick töck mindegy, punktum 😊 !

Szóval tényleg lehetne ezt sokáig ragozni, de végül az x százalékban döntő szakmai felkészültség és az y százalékban meghatározó mentális állapot mellett úgy is ott a mázli faktor, amellyel számolni ugyan lehet, de kiszámíthatatlan, hogy kit részesít kegyeiben.Szabler
Ebben hatalmas igazság van, ha bele gondolunk, hogy néhány meccs milyen nüánszokon múlik…

A meccsről annyit, hogy Vick sz.r napot fogott ki, de nagyon. A Dallas elleni hibáit látva lemondtam Kolbról, remélem megbocsájt 😉 , mert most ugyanezt éreztem Vickel kapcsolatban is(Eagles fan vagyok vagy mi 😀 ), így el kellett gondolkodnom azon, hogy talán nem is rájuk kellene haragudnom, hanem a playbookra, amit használtak…
Nekem is az volt az érzésem hogy mire ide elért a csapat annak ellenére, hogy mást hangoztattak, mutattak, leeresztettek nem éreztem az átütő erőt a minden áron győzni akarást, pedig mint a Dallas ellen, itt is megvolt a lehetőség a győzelemre, de kudarc lett belőle, az a bizonyos „mázli faktor” nem vett minket a kegyeibe.
Továbbá nem látom át(pedig biztos van), hogy mi a hazai pályának az előnye az Eaglesnél(?), mert szerintem ilyen nálunk nem létezik 😕 !
Várom a köv. idényt 😊
több mint 13 éve
somebody08 Philadelphia Eagles 903 — Majd jövőre...
Pár kérdésem van, amolyan költői...
- Miért nem lehet fél perccel a vége előtt 4 lehetőségnél incomplete-re dobni a labdát, és nyugodtan átbeszélni, hogy hogyan legyen meg a win?
Desert Eagle .5o
Hát akárki, akármit mondhat, szerintem ez egy rohadt tökös play volt Vick részéről.
Kihasználva a lendületet, ami ott bennünk volt, kihasználva Sunshine magassági fölényét, a single coveraget, azt, hogy a D nem tudta összeszedni magát, meg minden francot, az ötlet szerintem nagyon nagy volt, ha bejön a mennybe mehetett volna.
Rövidet dobott. Így szívás. Viszont nem ezen kellett volna hogy múljon...oz_mandias
Szívemből szóltál!

@Dande Vicknek, ha marad szerintem nem 2 éve van itt hanem kb 5, mert nem voltak olyan komoly térdproblémái, mint mondjuk McNabb-nek, viszont cserébe 2 évig volt a hűvösön, ami tartósítja az irányítókat😊 Én egyébként hosszabbítanék Vickkel, Kolbot meg leültetném 21 hónapra tiltott labdaeladásért, azt amikor kijön, szétalázza majd az egész ligát😀 Én azt mondom, ezen a nyáron kellene valami hatalmasat építkezni, minden posztra "n+1" kezdő szintű játékost beszerezni és mindent beleadni, mert ilyen jó sorsolásunk csoportgyőztesként régen nem volt. Az offseasonben sok minden megtörténhet, de az NFC West ellen játszani akkor is hálás dolog. Első ránézésre van 8 kötelező győzelmünk, ami elég komoly, mert az idei sorsolásra asszem 6-ot mondtam. Egyébként milyen érdekes, hogy abból a csoportból, amelyik az NFC West-el játszik, általában két csapat is továbbmegy az utóbbi időben.
több mint 13 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 482 — rabszolga
S egy kérdés mint alapvetően laikus: Ha egyszer meghúztuk a 4. és egyet Shady futásával, vagy elküldtük a Giants d-t s Maclin a másik oldalra megcsinálta tisztán a TD-t stb stb stb szóval ha ezek mennek miért nem lehet többször megjátszani eljátszani őket. Nyilván sok függ az ellenféltől de ezeknek a játékhívásoknak a nyomát sem látjuk sokszor. Ha egyszer tudunk valami később nem tudjuk, mint pl a Barca az európai fociban bár alapvetően más a két játék? Erről mit gondoltok kik jobban értetek a játékhoz?dande
Mert a Giants szar csapat Ellenük szinte minden összejön 😛 😀
Gondolom próbálnak hívni olyan playeket csak a védelem felkészült. Egy esetet tudok felhozni, ami nekem is feltűnt.
Goal-line szituban az a play amikor eljátsszuk mintha futnánk aztán jön a passz az oldalra futó RB, FB-nek és TD.
Az biztos, hogy egymás után 2 vagy 3 meccsen (talán Texans, Dallas) is így szereztünk TD, majd utána következő meccsen/meccseken is próbáltuk, de már mindig ment egy védő Schmittel vagy Shady-vel, szal ez a play már off volt.
Sztem ez így megy a többi play esetében is.
több mint 13 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 573 — Így remélem megfelelek nektek.....
Volt győztes afroamerikai irányító!

szerk. Asszem Doug Williams volt, és tán még SBMVP is lett. -lehet tévedek!Helmut Zimmer
a kivétel, aki erősíti a szabályt. 😊 Nem volt rossz irányító, de ez az SB-győzelem és MVP-cím inkább anomáliának számított. Kábé volt egy jó negyede a döntőben, és ha nem Joe Gibbs az edzője, aki ugye 3 különböző irányítóval nyert SB-t, erre is aligha lett volna képes. A következő évben Rypien simán kijátszotta őt a kezdőből, pontosabban kijátszotta ő onnan saját magát.

Egyébként, bár ezzel valóban darázsfészekbe nyúltál dande, ezúttal is osztom a véleményedet. Én még nem találkoztam olyan afroamerikai irányítóval, akiben felfedeztem volna Unitas, Montana, Marino, Elway, Brady vagy Manning - hogy csak a legnagyobbakat említsem - kvalitásait. Persze a fehérek között sem mindenki géniusz!Szabler
Én viszont rengeteg afroamerikai srácot tanítok az egyetemen. Vannak viszonylag érdekes kulturális különbségek, de nyomás alatt, vagy versenyhelyzetben, nem tapasztaltam a különbséget. Mondjuk én elfogult vagyok, mert általában nagyon jó a viszonyom a srácokkal 😊Helmut Zimmer
Hazaértem. Köszönöm, hogy nem oltottatok le 😊 s még Szabler kétszer is egyet ért velem ez igazán megtisztel 😛 Amit írtam a QB poszt összefüggésében írtam nem másban nyilván az élet más területén ez másképp lehet és amúgy nekem sincs semmi gondom az afroamerikaiakkal. Kívánom hogy Vick jövőre cáfoljon rám ehhez kell egy szilárdabb D és fantáziadúsabb O hívás és nagyobb koncentráció tőle. De max két évünk van vele Kolb pedig hát menjen kívánunk neki sok sikert.

S egy kérdés mint alapvetően laikus: Ha egyszer meghúztuk a 4. és egyet Shady futásával, vagy elküldtük a Giants d-t s Maclin a másik oldalra megcsinálta tisztán a TD-t stb stb stb szóval ha ezek mennek miért nem lehet többször megjátszani eljátszani őket. Nyilván sok függ az ellenféltől de ezeknek a játékhívásoknak a nyomát sem látjuk sokszor. Ha egyszer tudunk valami később nem tudjuk, mint pl a Barca az európai fociban bár alapvetően más a két játék? Erről mit gondoltok kik jobban értetek a játékhoz?
több mint 13 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 482 — rabszolga
A 2000-es évek közepén kialakult védelem sem egy év alatt érett össze, úgyhogy szerintem várjuk ki mi lesz még a mostani fiatalokból. (megjegyzem a 2008-as védelem szerintem felülmúlta a fent említettet, pedig sokan nem voltak már benne a régiek közül).BleedingGreen
Hát igen. Az a 2008-as védelem. :cool: :cool:
Dawkins azt nyilatkozta, hogy az volt a legjobb védelem, amiben valaha játszott.
több mint 13 éve
BleedingGreen Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 2 246 — Beware the Slim Reaper!
de hiányoznak a Dawkins, Sheppard, Brown, Trotter, Kearse, Simon, Lewis szerű betonvédők.
Ma van max. 2 elit védőnk (ehhez csatlakozhat majd Chaney), néhány éve volt min. 6... Azért ez oltári nagy különbség.sarastro
Hát igen az idő mindent megszépít. 😀
Én inkább úgy mondanám, hogy az a D egységként jobban funkcionált mint a mostani ezért a benne lévő egyének mindegyike jobbnak tűnt. Igazi meccsfordító momentumokra képes védő szerintem abban is csak kettő volt Dawk és Lito, esetleg Simon.

Az összehasonlításnál vegyük figyelembe, hogy a mostani D még épül, míg mondjuk a 2004-es már egy komplett D-nek volt mondható nagy lyukak nélkül.

De nézzük: a D-line-t nehéz összehasonlítani, mert akkor még 1-gap rendszert játszottunk és ez meg is látszott, mert borzalmas volt a runD, viszont ennek köszönhetően rengeteg sacket szerzett a D-line. A mostani rendszerben jobb a runD, de kevesebb a nyomás a Qb-n. Kearse akit említettél finoman szólva sem váltotta meg a világot, én nem cserélném el egy T.Cole-ra, megkapta a nagy szerződést,aztán évről évre rosszabb volt, rengeteget volt sérült, míg végül kiszorította J.Parker (akkor még Thomas).
Simon 2-gap rendszerben szvsz nem lenne jobb mint Patterson.

Trotter egy tacklegyár volt, de kevés big playt mutatott be (egyszer el is engedtük, 2 évet játszott a Skinsben, utána visszajött) talán Chaney lehet hasonló. Kik voltak Trot társai? Dhani Jones, Ike Reese, Keith Adams sem voltak valami csillogó játékosok, nem voltak jobbak mint a mai Jordan, Fokou, Sims hármas. Viszont tapasztaltabbak voltak mint a mostaniak többsége, Fokou 2., Chaney 1. éve volt idén és ez sokat számít.

A secondary erősebb volt mint a mostani. Nekünk még hiányzik jelenleg egy jó LCB, erről kéne gondoskodni az offseasonban, de ha ez meglenne talán megközelíthetnénk az akkori szintet. Olyan S mint Dawk azért nem terem minden bokorban. Viszont én nem tenném oda Lewist, Mikell jobb nála, ki is szorította, pedig Lewis még nem volt öreg. Pass D-ben elég fogalmatlan volt Mike, ő volt a sec gyenge pontja.

A 2000-es évek közepén kialakult védelem sem egy év alatt érett össze, úgyhogy szerintem várjuk ki mi lesz még a mostani fiatalokból. (megjegyzem a 2008-as védelem szerintem felülmúlta a fent említettet, pedig sokan nem voltak már benne a régiek közül).


több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Valóban nem ezen kellett volna hogy múljon, ettől még mindig akkor is jobb lett volna, ha 3 lehetőségünk van, mert az alatt több meglepetést kitalálhattunk volna, mint ez az egy meglepi, ami óriási lutri volt. Ez már amúgy is úgy történt, nem változtathatjuk meg, nem is kell. Te így látod, én meg amúgy. Ez a szép a szabad véleményezésben 😉
Ja igen, tökösnek valóban tökös volt, ezzel nincs is gond, de ha pl egy rövidebb passzal first downt ér el, és 20 mp-el a vége előtt vagyunk, akkor jöhetett volna a no huddle...na de tényleg mind1 már.Desert Eagle .5o
Viszont legalább végig izgalmas volt és hát ez az egyik legfontosabb a szurkolásban. Szegények KC-nek pl. ez sem adatott meg...oz_mandias
és ahogy Vick mondta, legalább úgy vertek le minket, hogy az utolsó pillanatig kalimpáltunk (at least we went down swinging - vagy valami hasonló). engem ez speciel nem vigasztal, mivel a vereség tényét a szememben nem szépíti, ráadásul Favre vakmerő (és kontraproduktív) gunslinger mentalitását idézi.Szabler
Nekem is pontosan ez a gunslingerség jutott eszembe hajnalban, bár számomra ennek a látványossága kompenzálja azt, hogy kevésbé produktív mint adott esetben a "precíziós" vonal, ami viszont számomra max. azért látványos, mert produktív, de önmagában kevésbé. De ez már megint nagyon erősen ízlés kérdése, ami pedig ugye nem szerencsés, ha vita tárgya :rolleyes: .
több mint 13 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 509
Clemons-hoz annyit, hogy a Seahawksban ha jól tudom vakoldalon van, nálunk mindig a másik oldalon volt és sokszor joker pozícióban használtuk egyfajta 4. LB ként, aki hol coverage-el, hol passrush-ol.
Tapp sem volt rossz nálunk, ahhoz képest hogy a TC-je borzasztó gyenge volt és emiatt a szezon első felében nem is játszott, de a végére kezdett belelendülni, tegnap is egy fontos fumble-t csinált Rodgersen.BleedingGreen
Aláírom mindezt. Nem is erre szerettem volna kihegyezni a mondandómat. Viszont az szerintem akkor sem oké, hogy van két első körös DT-nk Patterson és Bunkley személyében, két olyan jó helyettesük mint Dixon, Laws, ezek mellett a szélen egy Trent Cole, egy ismét csak első körös és tehetségesnek titulált rookie (plusz 1-2 beugrónak kíváló játékos), és ilyen súlytalan játékot nyújtsanak a szezon nagy részét tekintve. Természetesen beestek a nagy play-ek mindig, de amikor egy-egy jobb fallal találkoztak azért akadtak gondok. És én ilyen rááldozások után nem ilyen játékot várnék ettől az egységtől.

Szóval azt elfogadom, hogy nem feltétlen a Dline edző a hibás (hanem mondjuk az LB sor sikertelensége hat ki arra is, hogy ők nem annyira jók), de valami hiba van a gépezetben. Emiatt helyeseltem, hogy érdemes lenne talán megfelelőbb embereket nézni eme két edzői posztra, azonban lehet hogy eredményre juthatunk az OLB poszt felhúzásával is, mert a DB blitzek azért már nem mennek úgy, mint JJ idején (háta a LB blitz). De ezt innen én már nem tudom megmondani.Mardel
Mint ahogy írtam korábban és is Segrest távozása mellett vagyok, bár nem egyértelmű hogy az ő hibája az, hogy a DL-tól nem jön megfelelő nyomás. Ebben vastagon benne van McD is. A mi passz védelmünk elsősorban a váratlan és ötletes bliztekre épülne, de az a baj, hogy jelenleg a blitz-sémáink elég kiszámíthatóak. Fájdalom volt nézni ahogy tegnap egy alkalommal 7 man rushnál minden egyes emberünket feltartóztatták, még csak hozzá sem tudtak érni a Qb-hez.
Pont az a baj hogy a LB blitzek teljesen hatástalanok, összesen 4 sack jött a LB-ktől ami kevés ahhoz képest, hogy mennyi a LB-blitz, de ami még rosszabb nyomást se sokat gyakoroltak a Qb-kre. DB blitzet kevesebbett hívunk mert kevésbé alkalmasak rá a DB-ink. Allentől így is szép a 2 sack, azért ő ugye nem egy Dawk típusú FS. Valamint Mikellnek és Pattersonnak van 1-1, ami így szintén 4 összesen a DB-ktől.BleedingGreen
Én is azt mondom hogy az LB sor ami gyenge. Sims jött ugye trade keretében szezon előtt, és tőle vártak valami nagyot. Tudni kell viszont hogy a tavalyi évet teljes egészében kihagyta, és ez általában meg szokott látszani a játékosokon. Én ettől függetlenül csalódtam benne, mert ő sokkal jobb játékos annál mint amit idén mutatott. Bradley nekem hatalmas kérdőjel. Ha teljesen egészséges tud maradni akkor ő az első számú MLB, viszont sajnos rohadtul sérülékeny. Chaneytől én már szezon előtt vártam valami hasonlót, igaz ILB-ben. Combineon ő volt a leggyorsabb LB az újoncok közt, és 3-4 es védelemből jött. Nálam ő még mindig szélső LB lenne, csak túl alacsony ezért játszik középen. Még kíváncsian várom mi sül ki majd Ricky Sapp (Brian Orakpo 2.0) LB-vé átképzéséből, de drafton egy harmadik köröst feláldoznék egy jobb képességű játékosért ezen a poszton.

Abban teljesen biztos vagyok hogy a DL játékosok képességeivel nincs gond. Graham, Patterson, Bunkley, Cole stb. mind bizonyítottak már hogy nagyon jók. A drafton szerintem Graham mellett találtunk egy másik gyöngyszemet is (Te'O), aki több lehetőséget is kaphatott volna, mert amikor játszott állat volt. Nagy munka várja a csapatot az Offseasonban, mert az látszik hogy erősíteni kell a védelmet és az offense falat.
több mint 13 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
..oz_mandias
Valóban nem ezen kellett volna hogy múljon, ettől még mindig akkor is jobb lett volna, ha 3 lehetőségünk van, mert az alatt több meglepetést kitalálhattunk volna, mint ez az egy meglepi, ami óriási lutri volt. Ez már amúgy is úgy történt, nem változtathatjuk meg, nem is kell. Te így látod, én meg amúgy. Ez a szép a szabad véleményezésben 😉
Ja igen, tökösnek valóban tökös volt, ezzel nincs is gond, de ha pl egy rövidebb passzal first downt ér el, és 20 mp-el a vége előtt vagyunk, akkor jöhetett volna a no huddle...na de tényleg mind1 már.Desert Eagle .5o
Viszont legalább végig izgalmas volt és hát ez az egyik legfontosabb a szurkolásban. Szegények KC-nek pl. ez sem adatott meg...oz_mandias
és ahogy Vick mondta, legalább úgy vertek le minket, hogy az utolsó pillanatig kalimpáltunk (at least we went down swinging - vagy valami hasonló). engem ez speciel nem vigasztal, mivel a vereség tényét a szememben nem szépíti, ráadásul Favre vakmerő (és kontraproduktív) gunslinger mentalitását idézi.

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 13 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
a kivétel, aki erősíti a szabályt. 😊 Nem volt rossz irányító, de ez az SB-győzelem és MVP-cím inkább anomáliának számított. Kábé volt egy jó negyede a döntőben, és ha nem Joe Gibbs az edzője, aki ugye 3 különböző irányítóval nyert SB-t, erre is aligha lett volna képes. A következő évben Rypien simán kijátszotta őt a kezdőből, pontosabban kijátszotta ő onnan saját magát.

Egyébként, bár ezzel valóban darázsfészekbe nyúltál dande, ezúttal is osztom a véleményedet. Én még nem találkoztam olyan afroamerikai irányítóval, akiben felfedeztem volna Unitas, Montana, Marino, Elway, Brady vagy Manning - hogy csak a legnagyobbakat említsem - kvalitásait. Persze a fehérek között sem mindenki géniusz!Szabler
Szvsz Warren Moon megütötte a szintjüket csak ugye ő se nyert gyűrűt.empty taxi
Moon nagyon, de nagyon jó játékos volt, még a Hoxban is volt egy jó éve 97-ben.Helmut Zimmer
igaz, hogy nagyon jó játékos volt, én kifejezetten kedveltem őt, de amint az előttünk szóló írta, legjobb éveiben ő is csak a PO-részvételt és maxi egy wild card körös győzelmet tudott szavatolni. na persze ez nem csak az ő sara volt, de clutch helyzetekben - relatíve! - nem sok emlékezetre méltót alkotott.

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
...Desert Eagle .5o
..oz_mandias
Valóban nem ezen kellett volna hogy múljon, ettől még mindig akkor is jobb lett volna, ha 3 lehetőségünk van, mert az alatt több meglepetést kitalálhattunk volna, mint ez az egy meglepi, ami óriási lutri volt. Ez már amúgy is úgy történt, nem változtathatjuk meg, nem is kell. Te így látod, én meg amúgy. Ez a szép a szabad véleményezésben 😉
Ja igen, tökösnek valóban tökös volt, ezzel nincs is gond, de ha pl egy rövidebb passzal first downt ér el, és 20 mp-el a vége előtt vagyunk, akkor jöhetett volna a no huddle...na de tényleg mind1 már.Desert Eagle .5o
Viszont legalább végig izgalmas volt és hát ez az egyik legfontosabb a szurkolásban. Szegények KC-nek pl. ez sem adatott meg...