San Francisco 49ers

57 feliratkozó

több mint 10 éve
Alabama Niners San Francisco 49ers Alabama Crimson Tide 5 427 — Ország gyöngye aranya legszebb megye Baranya....kivéve Komló
Én már konkrétan nem emlékszem, hogy mitől szurkolok a 9ersnek, csak azt tudom, hogy amióta az eszemet tudom csak ez az egy csapat létezik nekem (na meg az Alabama 😀 ) az NFL-ben. Mivel nekem is vannak tengerentúli rokonaim (nagynéném, unokatesóim Kanadában), ezért már kicsi koromtól érdekeltek az Észak-Amerikai dolgok, különösen a sport. San Francisco mint város is nagy szerelem, volt szerencsém kétszer is ott járni, először 2002-ben, akkor jártam kint a stadionnál ( a csapat akkor esett ki a PO-ban, Packers-től idegenben), majd 2006-ban voltam, akkor meccsen is, Cardinals ellen. 2008-ban New Yorkban a Giants ellen is voltam meccsen. A nagy szívfájdalmam, hogy mindkétszer kikaptunk. A szabályokat számítógépen tanultam meg, még C64-en, biztosan ott is a 49ersel játszottam, arra már nem emlékszem. Még vannak halvány emlékeim, hogy néha a magyar TV-ben is, talán a Telesportban voltak pár másodperces bejátszások amerikai foci meccsekről, gondolom összefoglalók, amire emlékszem, hogy egy RB átrepül a DL felett egy short yard szitunál és TD! Akkor tudtam, hogy ez a sportok koronázott királya! Népsportban is voltak eredményközlések annó 80-90-es években, akkor már mindig a 49ers eredményeit lestem. Természetesen, ahogy az internet felütötte a fejét kishazánkban, onnantól, ahogy lehetett követtem a 49ers a mai napig...és ez már így marad örökre!
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 833 — No es importante
Még az sem kizárt, hogy megérjük, hogy egy NFL dratot is élőben közvetít majd egy csatorna, bár erre azért még várni kell.peterk2005
:p
 bowl.hu/draft_kozvetites

baromi jó hangulata van a stadionnak, amikor ötvenezer ember énekli a csapat dalát, olyan hangerővel, hogy remeg a szék alattad.)peterk2005




na de nem offolok és befejezem az odaüzengetést, én csak remélem, hogy hamarosan velős okom lesz a 49ers-nek drukkolni 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
Nekem is lenne egy storym Friscoról, amelyet szívesen elmesélek, már ha érdekel valakit, hiszen én ott éltem, és tudom milyen a Nob hill árnyékában élni. 😊
Mindenesetre Beckyvel 2009 - Aug-14-én randiztam előszőr egy Broncos at Niners meccsen... Talán azért is alakult így, mert a környezetünkben senki sem járt meccsre.
Azért szeretem a Niners otthonát, mert mindig jólelkű környékbeli melós-arcokkal volt tele, szépek a lányok, és nagy adag a hot dog 😊
Nekem sokat jelent a Candlestick, mint hely, ahonnan látod az öböl "másik oldalát", azt, amelyik nem annyira gazdag, és fényes.Örök tanulság, arról hogy mi a különbség a tárt karokkal várt túrista, és megtűrt bevándorló között!

Ettől még a 9-ers ősellenség, bár senki sem kívánhat tiszteletre méltóbb ellenfelet!
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
A görögtüzeket, stadionfelgyújtásokat, üvöltéseket nem igazán értem, és kicsit primitív dolognak is tartom. Persze ki tudja, lehet, ott északon ez a kultúra....szaszia
Az európai módit én sem szeretem, de szerintem az amerikai "hangorkán" azért más. Ott simán beülhetsz Niners mezben is bárhová, és bíztathatod a csapatot, semmi problémád nem lesz. Maximum egy kis jó kedélyű trashtalk amire számíthatsz, de utána akár el is mehetsz sörözni az "ellendrukkerrel". A hangorkán is inkább a "12. ember" kifejezése, nem a másik csapat ellen szól, hanem a saját csapatért. Ebben a formában meg kimondottan hangulatossá tudja tenni a meccset, ugyanúgy, mint a brit szigeteken az éneklő szurkolók. (Mint írtam, éltem néhány évet Angliában, rengeteg focimeccset láttam a helyszínen, és baromi jó hangulata van a stadionnak, amikor ötvenezer ember énekli a csapat dalát, olyan hangerővel, hogy remeg a szék alattad.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Jó olvasni ezt, hogy mennyi a fiatal, 1-2 éves focirajongó. A hazai jövő szempontjából is nagyon bíztató, no, meg az se mindegy, hogy lassan komoly biznisz lesz NFL-t közvetíteni (sőt lassan már NCAA meccseknek is van nézettsége), ami azt jelenti, hogy jó eséllyel egyre több meccs lesz majd látható idehaza. 😊 Még az sem kizárt, hogy megérjük, hogy egy NFL dratot is élőben közvetít majd egy csatorna, bár erre azért még várni kell.

Ha már belekotyogtam, akkor elárulok egy titkot: én is Niners szurkolóként kezdtem. 😊 Nem va volt, még kis kölyökként ismerkedtem meg a játékkal, egy amerikai emigráns rokonon keresztül, aki a hetvenes években nyaranta hazajárt, és ilyenkor pár hetet együtt voltunk vele a Balcsin. A férje hatalmas Niners szurkoló volt, és tele volt mindenféle Niners csecsebecsékkel, kitűzőtől sapkán át egészen a fure tojás-lasztiig. Egy kis kölyköt meg lehet fogni ezzel, én is persze rögtön ráakadtam. .) Kaptam tőle ezt-azt, és rengeteget mesélt is. Én meg úgy hallgattam a legendás meccsekről szóló beszámolóit, mint mesebeli hőstörténeteket, hiszen életemben nem láttam még meccset, mindent csak úgy elképzeltem. Aztán két nyár között vártam a pár havonta érkező postást "amerikából", ami sima rokoni levelezgetés volt, de mindig volt a borítékban pár apróság. Matrica, pár fénykép a stadionból, egy-egy meccsről, kivágott újságcikk, ilyesmi. Végül pár év után, mikor már elég nagy kamasz lettem, eljött a nagy pillanat, és megérkezett az első VHS kazetta csomag is, Leírhatatlan volt a csalódásom, amikor kiderült, hogy nem tudom lejátszani - hiszen NTSC felvétel volt, amit akkoriban se a TV-k, se a VHS lejátszók nem nagyon támogattak még. De végül megoldottuk, találtunk valakit aki átveszi. Életemben azóta is Montana '81-es postseason meccseit láttam valószínűleg legtöbbször, rongyosra néztem azt az 1-2 kazettát. 😊

Aztán jópár éves szünet jött, mert koleszos, majd egyetemista lettem, szóval elkerültem otthonról és így a kapcsolat is megszakadt. Focit legközelebb a rendszerváltás környékén láttam, amikor kikerültem Angliába, ahol néhány évig dogoztam. Ott már akkoriban is heti rendszerességgel közvetítettek pár meccset, így még éppen elcsíptem Montana utolsó SB győztes évéből pár meccset. Láttam Young első 1-2 szezonját is, aztán hazaköltöztem, és megint szünet. Egészen az ezredfordulóig, amikortól már itthon is elérhetőek lettek a meccsek műholdról, innen-onnan. Viszont nagyon más lett a játék mint előtte. Az addig ismert nevek - Young, Marino, Elway, stb - mind szinte egyszerre visszavonultak, a Niners teljesen "ismeretlen" lett, egy játékosról sem tudtam, hogy kicsoda. Valami Jeff Garcia irányított, elég gyengén, a QB-n és elkapókon kívül meg akkor még nem nagyon figyeltem/értettem a többi posztot. A kinti rokon is meghalt, a gyerekkori csecsebecsék se voltak már meg, és követni se nagyon lehetett akkor még egy csapatot - Favre-t néztem, mert őt adták sokat -, így fokozatosan megszűnt a csapat kötődésem, és csak a meccsek élvezetéért néztem focit.. Aztán felfedeztem Manning-ot,aki akkor egy brilliáns tehetségű fiatal QB volt, egy - a fociban "noname", "Baltimore-ból szökött" - csapatban. Kint kis csapat volt, de nekem a város neve (Indianapolis) egyből szimpatikus volt az autóversenyek miatt, így aztán szép fokozatosan előbb csak érdeklődtem, majd elkezdtem kötődni Manninghoz és a Coltshoz. De a gyerekkori élmények, emlékek azért teljesen nem tűntek el. Szurkolónak semmiképpen nem vagyok nevezhető, de annyi megmaradt, hogy ha nem a Colts és nem Manning (és miatta mára a Broncos), akkor a Niners.

Szóval bocsesz, hogy "idegenként" belekotyogtam, de talán így a hétvégi Colts-Niners meccs apropóján elfér az én sztorim is a többi között. 😉


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
szaszia San Francisco 49ers 776 — 49ers
Owen Marecic a miénk a Barnáktól.Kaepnek Miller vol taz elsődleges célpontja vasárnap. Ezek szerint fullback posztra gyurunk

Meg egy érdekes adalék a hétvégi zakóhoz és Kaepernickhez
Montana annak idején a Giants ellen 49-3, ra, Young 40-8-ra az Eagles ellen zakozott a csapattal. Utána mindkettő SB-t nyert, meg MVP címet. Ezek alapján jó lesz ez!😊diverdoc
a zaj sokat tett hozzá, mi ugyanis általában 2 playt hívunk, és a snap előtti D read megváltoztathatja hogy melyik jön. ugye itt nem lehet érteni semmit, így elég limitált lehetőségünk volt a playcallingra. minden tisztelet a védelemnek akik kitették a lelküket a pályára, és egy FG-n tartottuk őket a 3. harmad közepéig. Kaep meg nem élt több lehetőséggel mikor TD lehetett volna. majd jövőre 😊 és be kell szerezni minimum 2 nagyajtós szekrényt WR-be, akik lebontják a Legion of Goonst. legyen a hype rajtuk hogy ők a legjobb csapat.

ennyi, vessük tekintetünk a Coltsra. itt az ideje a futás beindításának, Kaepet vissza Center mögé, és fussunk úgy mint régen. hagyjuk ezt a pistol/shotgunból való bohóckodást. nem szeretnék most az Indy helyében lenni. 😉petey
A zajról megnéztem egy Guiness Rekord videót. Amit írok, az ellenfél tisztelete mellett írom, mégis volt sportolóként el kell mondanom, sosem értettem, amikor a közönség az egészséges, sportszerű szurkoláson túllépve azzal foglalkozik, mekkorát tud ordítani. (Sokáig kézilabdáztam, játszottam olyan meccsen, ahol kaviccsal dobáltak a nézők, kaptam öklöst pálya mellett álló nézőtől, amikor a szélen elfutottam...) Szóval szép, hogy szeretik a csapatukat (beleértve az Isztambult, az eddigi hang-királyt), de én meccsre a meccsért, a sportolókért, a teljesítményért, a semmitől vissza nem kapható helyszíni, élő élményért megyek ki. A görögtüzeket, stadionfelgyújtásokat, üvöltéseket nem igazán értem, és kicsit primitív dolognak is tartom. Persze ki tudja, lehet, ott északon ez a kultúra....
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 833 — No es importante


 bookline.hu/product/home.action?id=2101176511&type=10&_v=Cawley_B_Brogden_C_Hogyan_jatsszak_Amerikai_futball


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
szaszia San Francisco 49ers 776 — 49ers
körkérdés srácok: kinek hogyan "sikerült" a 49ershez kötődnie vagy miért hogyan lett ez a kedvence?
tényleg érdekel!Josszi
huh, hát ez egy elég érdekes történet. anyukám gyerekkori barátnője férjhez ment egy amerikai hapihoz, és Friscoban laktak. mindig küldött képeslapokat a városról(Golden Gate, Cable car háttérben az öböl Alcatrazzal, Lombard Street). szóval egyből szerelem volt így általános iskolásként 😕) aztán bejöttek ugye a super channel, sky sport mittoménmilyen adók és ott adtak focimeccseket. persze lövésem nem volt ki mit csinál és milyen pozíciók vannak. az SS FS DT LB konkrétan semmit nem jelentett 😀 de a többit ki tudtam hámozni, mert annyit tudtam hogy left, right, middle, de hogy tackle, guard az kínai volt.
a legszörnyűbb hogy még szabálykönyvet vagy bármi ilyet nem sem tudtam fellelni a könyvtárban sem. ja és igen, ha már itt tartunk akkor gyorsan megnéztem hogy SF-nek van-e csapata és bizony volt is, valami Montana irányított 😀 úgyhogy innen már történelem az egész.
aztán megjelentettek egy könyvet Amerikai Futball címmel(kis piros könyvecske, mára letűnt szabályokkal), ami már életet lehelt a sportág felé hogy mi merre hány méter, aztán beszálltam az internettbe mint Vágási Feri 😀petey
Ez milyen jó! Műegyetemre jártam és albérletben a Ferenc körúton laktam, amikor hazafelé az aluljáróban megvettem azt a kis piros könyvecskét (kis figurákkal voltak lerajzolva a felállások). Azt hiszem '95 volt. Nagyon élveztem, hogy a DSF-en menő meccsekből kezdtem érteni is valamit. Nem láttam ezta könyvet azóta sem, de nosztalgikus az egész hangulata. 😊
több mint 10 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 836 — Csodabogár
Owen Marecic a miénk a Barnáktól.Kaepnek Miller vol taz elsődleges célpontja vasárnap. Ezek szerint fullback posztra gyurunk

Meg egy érdekes adalék a hétvégi zakóhoz és Kaepernickhez
Montana annak idején a Giants ellen 49-3, ra, Young 40-8-ra az Eagles ellen zakozott a csapattal. Utána mindkettő SB-t nyert, meg MVP címet. Ezek alapján jó lesz ez!😊diverdoc
a zaj sokat tett hozzá, mi ugyanis általában 2 playt hívunk, és a snap előtti D read megváltoztathatja hogy melyik jön. ugye itt nem lehet érteni semmit, így elég limitált lehetőségünk volt a playcallingra. minden tisztelet a védelemnek akik kitették a lelküket a pályára, és egy FG-n tartottuk őket a 3. harmad közepéig. Kaep meg nem élt több lehetőséggel mikor TD lehetett volna. majd jövőre 😊 és be kell szerezni minimum 2 nagyajtós szekrényt WR-be, akik lebontják a Legion of Goonst. legyen a hype rajtuk hogy ők a legjobb csapat.

ennyi, vessük tekintetünk a Coltsra. itt az ideje a futás beindításának, Kaepet vissza Center mögé, és fussunk úgy mint régen. hagyjuk ezt a pistol/shotgunból való bohóckodást. nem szeretnék most az Indy helyében lenni. 😉

több mint 10 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Owen Marecic a miénk a Barnáktól.Kaepnek Miller vol taz elsődleges célpontja vasárnap. Ezek szerint fullback posztra gyurunk

Meg egy érdekes adalék a hétvégi zakóhoz és Kaepernickhez
Montana annak idején a Giants ellen 49-3, ra, Young 40-8-ra az Eagles ellen zakozott a csapattal. Utána mindkettő SB-t nyert, meg MVP címet. Ezek alapján jó lesz ez!😊


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 10 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Annak idején az nfl.hu-n volt már ilyen topic.
Életemben először a ninerst láttam tévében, ahol a világ legnagyobb játékosa irányított. Mondjuk akkor mást se nagyon tudtam megjegyezni belőle mint hogy Montana, meg hogy San Francisco, meg hogy superbowl.
Életemben először San Franciscoban tettem a lábam az USA földjére. Nem céltudatos volt a város választás, ott volt dolgom, tehát véletlen. A város elbűvölt (azóta számos helyen voltam Amerikában és most is úgy érzem a legnagyszerűbb hely az Egyesült Államokban, Fisherman dwarfostúl, cablecarostul, Alcatrazostul, Napa Valleystül, Santa Clarastúl, Bay Areastul)
Életem első testközeli élménye egy nfl stadionról a Candlestick Park volt ( egy mexicoi őrt kellett megvesztegetnem, hogy beengedjen, mert szept 11 óta, ha nincs meccs nem látogatható)
Életemben először a Berkeley és Stanford egyetemeken és campusan voltam az USA-ban.
Életemben az első ami foci meccs, amit élőben láttam az niners meccs volt.

Hát ezek után egyértelmű, hogy faithfull forever!!


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 10 éve
Kőpisti75 San Francisco 49ers 10
körkérdés srácok: kinek hogyan "sikerült" a 49ershez kötődnie vagy miért hogyan lett ez a kedvence?
tényleg érdekel!
Sziasztok!
2005-ben láttam egy TV reklámot (valami képújság szerűt), hogy a Budapesti Black Knights amerikai foci csapat játékosokat keres soványak, vastagok mindenki elkezdheti, gondoltam jól jönne egy kis mozgás. Az első edzésen az amerikai edző megkérdezte melyik a kedvenc csapatom, hirtelen azt sem tudtam hogy milyen csapatok vannak, azután eszembe jutott, hogy a haveromnak a 90-es évek végén volt egy farmer kabátja (valami túrkálóból) egy hatalmas 49ers logó és egy névsor (valami Montana-val kezdődött) volt ráhímezve, úgyhogy rávágtam, hogy a 49ers...
Azóta sokáig a "majd jövőre" jegyében teltek az évek, de soha fel sem merült bennem, hogy másik csapatot válasszak.

Faithful 49ers
több mint 10 éve
he7edik San Francisco 49ers 1 239
94-től lehetett DSF-en nézni a SuperBowlokat.he7edik
ki mondta hogy a DSF-en néztem? 😀
ha jól emlékszem vagy super channel volt vagy sky channel. a szabályokat sem ismertem. próbáltam menetközben kitalálni.
sajnos már egyik sincs meg 😕Josszi
Nem azt mondtam hogy Te nézted azon hanem hogy lehetett a DSF-en nézni.he7edik
ja 😀 ok, félreértettem..
Az anyai nagypapám tesvére San Mateoban élt 1946-1992-ig a döntö útán jó hónappal kaptam egy csomagot benne: egy superbowlos poló, egy 49ers széldzseki meg egy csapatfényképes kitüző volt, na így lett anno a "kötődés" a csapathoz. volt egy hazajáró fiatalabb rokon szintén Friscóbók aki mindig mesélt a meccsekről meg hogy milyen érdekes sport ez nem csak agyatlan bunkók vágják egymást (mondjuk szkeptikusan hallgattam időnként )
utánna csak annyira követtem nyomon az eredményeket amennyire a hazai sportújságokból lehetett (kb 0) és 3 évvel ezelőtt amikor megcsömörlöttem a focitól (nem csak a hazaitól) akkor elkezdtem nézni olvasni és rájöttem tetszik ez a sport és érdekel. 😊

körkérdés srácok: kinek hogyan "sikerült" a 49ershez kötődnie vagy miért hogyan lett ez a kedvence?
tényleg érdekel!Josszi
A mi rokonaink (apám unokaöccse) is San Matteoban éltek 😊 aztán a 90-es évek elején egyre többet jártak haza és tőlük kérdezgettem a 49ers-ről. Mivel nulla közük volt bármilyen sporthoz csak annyit tudtak elmondani hogy ha bárhová mennek az USA-ban és mondják hogy Friscoból jöttek mindenki egyből rávágja hogy mennyire nagy csapat a 9-ers. 😊


több mint 10 éve
csrnyei San Francisco 49ers 489
2011-ben sikerült rokonokhoz kijutni az Államokba,ők Vancouverben laknak(Washington államban,de csak a Columbia választja el Portlandtól(Oregon állam)),rengeteget mozogtunk a környéken és rengeteg kocsin láttam egy bazi nagy zöld O betűt,a sokadik alkalom után megkérdeztem,hogy ez minek a jele,mire jött a válasz,hogy az oregoni egyetemé,akik nagyon jók fociban.Miután hazajöttem rákerestem a csapatra és eldöntöttem,hogy elkezdem nézni a sportot és nekik fogok drukkolni,abban az évben a csapatban játszott egy bizonyos LaMichael James,akinek a játéka nagyon lenyűgözött.Akkoriban úgy gondoltam,hogy csak egyetemi focit fogok nézni az NFL nem érdekel.Aztán 2012 februárjában azért megnéztem életem első meccsét,ami a SB volt,nyilván logikus lenne,ha innen választottam volna csapatot,de valahogy nem tetszett a választék😀.A nyáron tovább akartam ismerkedni a profi ligával,ezért letöltöttem néhány meccset,köztük a 2012-es PO-ból a SF-NO meccset,miután megnéztem már éreztem,hogy az arany-piros csapatra fog esni a választásom és miután draftotlák LJ-t már nem is lehetett kérdés😊
több mint 10 éve
Esteban San Francisco 49ers 447 — Fosh Push hater
Nekem nincs igazából semmi kötődésem San Fransiscóhoz vagy a Bay Area-hoz. Az előző PO-ban ismertem meg egyáltalán magát a sportot is, és a 49erst is. Én sosem tudok úgy nézni egy meccset (legyen az bármilyen sport), hogy ne szurkoljak vmelyik félnek, és a Packers elleni meccsen teljes hozzánemértőként a 49erst találtam szimpatikusabbnak, így nekik szorítottam azon a meccsen, de ez még nem volt igazi szurkolás.😀 Ezután olvasgattam a szabályokról, posztokról, ismerkedtem a játékkal, és teljesen magával ragadott az egész. Gondoltam megnézem a SuperBowl-t,ahol nagy örömömre egy ismerős csapattal találkoztam, így ismét a 49ersnek szurkoltam azon a meccsen. Sajnos nem nyertünk de az a tartás és az a játék ahogy akkora hátrányból is majdnem visszajöttek a srácok nagyon tetszett. Ezt a szezont pedig még nem igazi 49ers szurkolóként, inkább csak szimpatizánsként kezdtem, de majd idővel kiérdemlem h igazi szurkolónak hívhassam magam. 😕)
több mint 10 éve
Gábor San Francisco 49ers 590
nekem nem sok elözménye volt a dolognak, de mindig kiváncsi voltam az amerikai sportokra(football, baseball), akkor még csak néha 1-2 filmben voltak ilyen jelenetek, azt tudtam, hogy van egy Montana aki állítólag király, aztán jöttek a műholdas adások, egyszer csak az egyik csatornán ment egy meccs ahol valami pirosak játszottak, és csereként beállt Joe Montana, így elkezdtem nekik drukkolni, sokat nem értettem belőle 😀 emlékszem mennyire rácsodálkoztam a probowl meccsre, hogy mindenkinek más a sisakja 😀 aztán szereztem egy könyvet, amiből arra emlékszem, hogy voltak benne edzés gyakorlatok. aztán persze 2000 környékén jött az internet és a rengeteg info 😀

több mint 10 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 836 — Csodabogár
körkérdés srácok: kinek hogyan "sikerült" a 49ershez kötődnie vagy miért hogyan lett ez a kedvence?
tényleg érdekel!Josszi
huh, hát ez egy elég érdekes történet. anyukám gyerekkori barátnője férjhez ment egy amerikai hapihoz, és Friscoban laktak. mindig küldött képeslapokat a városról(Golden Gate, Cable car háttérben az öböl Alcatrazzal, Lombard Street). szóval egyből szerelem volt így általános iskolásként 😕) aztán bejöttek ugye a super channel, sky sport mittoménmilyen adók és ott adtak focimeccseket. persze lövésem nem volt ki mit csinál és milyen pozíciók vannak. az SS FS DT LB konkrétan semmit nem jelentett 😀 de a többit ki tudtam hámozni, mert annyit tudtam hogy left, right, middle, de hogy tackle, guard az kínai volt.
a legszörnyűbb hogy még szabálykönyvet vagy bármi ilyet nem sem tudtam fellelni a könyvtárban sem. ja és igen, ha már itt tartunk akkor gyorsan megnéztem hogy SF-nek van-e csapata és bizony volt is, valami Montana irányított 😀 úgyhogy innen már történelem az egész.
aztán megjelentettek egy könyvet Amerikai Futball címmel(kis piros könyvecske, mára letűnt szabályokkal), ami már életet lehelt a sportág felé hogy mi merre hány méter, aztán beszálltam az internettbe mint Vágási Feri 😀

több mint 10 éve
Csiriba San Francisco 49ers Ohio State Buckeyes 2 155 — settenke1976@gmail.com
94-től lehetett DSF-en nézni a SuperBowlokat.he7edik
ki mondta hogy a DSF-en néztem? 😀
ha jól emlékszem vagy super channel volt vagy sky channel. a szabályokat sem ismertem. próbáltam menetközben kitalálni.
sajnos már egyik sincs meg 😕Josszi
Valszeg a screensporton láthattad, ha az adott nfl-t. Én Nfl-europe-t néztem rajta, és ott találtam ki a szabályokat valamennyire. Illetve egyszer-kétszer az m1en is leadtak valami összefoglaló féléket a superbowlokról.
több mint 10 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 305
94-től lehetett DSF-en nézni a SuperBowlokat.he7edik
ki mondta hogy a DSF-en néztem? 😀
ha jól emlékszem vagy super channel volt vagy sky channel. a szabályokat sem ismertem. próbáltam menetközben kitalálni.
sajnos már egyik sincs meg 😕Josszi
Nem azt mondtam hogy Te nézted azon hanem hogy lehetett a DSF-en nézni.he7edik
ja 😀 ok, félreértettem..
Az anyai nagypapám tesvére San Mateoban élt 1946-1992-ig a döntö útán jó hónappal kaptam egy csomagot benne: egy superbowlos poló, egy 49ers széldzseki meg egy csapatfényképes kitüző volt, na így lett anno a "kötődés" a csapathoz. volt egy hazajáró fiatalabb rokon szintén Friscóbók aki mindig mesélt a meccsekről meg hogy milyen érdekes sport ez nem csak agyatlan bunkók vágják egymást (mondjuk szkeptikusan hallgattam időnként )
utánna csak annyira követtem nyomon az eredményeket amennyire a hazai sportújságokból lehetett (kb 0) és 3 évvel ezelőtt amikor megcsömörlöttem a focitól (nem csak a hazaitól) akkor elkezdtem nézni olvasni és rájöttem tetszik ez a sport és érdekel. 😊

körkérdés srácok: kinek hogyan "sikerült" a 49ershez kötődnie vagy miért hogyan lett ez a kedvence?
tényleg érdekel!

The Amazing Racoon
több mint 10 éve
he7edik San Francisco 49ers 1 239
94-től lehetett DSF-en nézni a SuperBowlokat.he7edik
ki mondta hogy a DSF-en néztem? 😀
ha jól emlékszem vagy super channel volt vagy sky channel. a szabályokat sem ismertem. próbáltam menetközben kitalálni.
sajnos már egyik sincs meg 😕Josszi
Nem azt mondtam hogy Te nézted azon hanem hogy lehetett a DSF-en nézni.


több mint 10 éve
Gábor San Francisco 49ers 590
halkan jegyzem meg hogy követtem én anno 89-94ig is igaz nem neten 😀 csak ami eljutott..Josszi
94-től lehetett DSF-en nézni a SuperBowlokat.
[/quote]ki mondta hogy a DSF-en néztem? 😀
ha jól emlékszem vagy super channel volt vagy sky channel. a szabályokat sem ismertem. próbáltam menetközben kitalálni.
sajnos már egyik sincs meg 😕 [/quote]sat1-en is adtak meccseket, nekem volt egy könyvem abban pár alap dolog le volt írva 😀

több mint 10 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 836 — Csodabogár
Good morning world! To all the 49er Faithfulsl yesterday was tough one but not the end of what will be a great season for us " yesterday is gone! All we have is today,so don't let yesterday hold you hostage today! Find a way to be better today then you were yesterday! #BELIEVE! Have a great day!
 www.facebook.com/PatrickWillis

több mint 10 éve
Esteban San Francisco 49ers 447 — Fosh Push hater
Nem bírtam fentmaradni tegnap, kiütött a betegség, reggel meg az eredmény.@)
Szerintem mindenki tanult a vereségből (legalábbis nagyon remélem).
Ha nem is ilyen arányban, de benne volt a L a meccsben, Colts ellen lehet javítani.
GO NINERS!!
több mint 10 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 305
Nagyon nagy pofont kaptunk, de nincs pánikra ok. A védelmünk viszonylag jó volt, míg el nem fáradtunk.O# volt valami über szar. Az OL (mint a doktor Bubóban a szakértő): Na az nem volt. WR megjátszhatatlan volt (thx Sherm &co). 51 perc után volt az első WR elkapás (KW). Boldin 1 elkapás/meccs. Passzolni nem tudott, futnia nem szabad, RB futás lenullázva. Mégis mit várunk így Kaeptől? Ez nem rajta ment el. 100 yardot futni ez ellen a hóksz ellen mesteri volt. Nem tudom, hogy 4 negyedben engedélyt kapott, vagy saját feje után ment? Az 5 TO baromi sok. Múlt héten is írtam, rohadt sok a bünti ( nem csk a delay és false start ból volt, mielőtt a hangra fogja vki), NFL történeti dobogos eredményt értünk el. Szóval leginkább fejben kell rendet tenni.
De még1x: no para. Nem kell annyira messze menni az időben, Szamuráj idejében földhöz vertük volna a seggünket, ha ennyire jó csapatunk lett volna. PO simán meglesz, és még 2x játszunk a Hóksszal idén!
FAITHFULL FOREVER, GO NINERS!!!diverdoc
jól leírtad mi volt szar 😀 a miértet majd kitalálja aki az öltözőben is ott volt..
mondjuk az önkritika dicséretes volt. remélem jókor kaptuk ezt a pofont.

The Amazing Racoon
több mint 10 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 305
petey... nem látom mit írtál, mert némítva vagy... így reagálni sem tudok. Pá! 😀SeaSzilaHawk
egy rosszabb van a vesztes Seahawks trollnál. amikor nyernek. nem bírják ki hogy ne mászkáljanak át a vesztes topikba.
magadat minősítetted.petey
valaminek csak örülniük kell. most vannak a csúcson a szezonban 😀

The Amazing Racoon