San Francisco 49ers

57 feliratkozó

több mint 10 éve
Vegita San Francisco 49ers 363
nekem is tetszett, és meglepődtem, hogy mennyien jártatok már San Franciscoban, nekem eddig csak terv, de remélem megvalósul 😊Gábor
huh, en mar kezdtem azt hinni, en vagyok az egyetlen, aki nem jart friscoban, vagy nem el ott rokona 😀 :A:

Every man at some point in his life is going to lose a battle. He is going to fight and he is going to lose. But what makes him a man is at the midst of that battle he does not lose himself. This game is not over, this battle is not over.
több mint 10 éve
Harlequin San Francisco 49ers 325
Sziasztok!

Én is elmondanám , hogy lettem 9ers rajongó.
Még valamikor a 90-es évek elején , egyszer egy magyar TV-n késő éjszaka láttam egy SB összefoglalót , nem voltam álmos , szüleimnek azt mondtam , fent maradok , mert érdekel ez a meccs(pedig csak aludni nem akartam). Mára csak annyi maradt meg belőle , hogy volt egy piros mezes csapat , és egy Montana nevezetű fickó , akinek sokszor mondták a nevét , gondoltam ő a legnagyobb ász , hát szurkoljunk neki. Azóta sem emlékszem a meccs végére , még a pontos évre sem. Utánna hosszú szünet , majd 2005 körül néhány meccsbe belenéztem , de nem értettem igazán , és egy meccsre sem szántam rá azt a 3 órát. Akkor itthon csak szinte Patriots meccset adtak , így Patriots szurkoló lettem(Brady azóta is a kedvencem). Teljesen 2 éve követem a szezont , és főként Patriots szurkolóként , de egy meccs mindent megváltoztatott. Illetve egy meccs utolsó 4 perc 25 másodperce. 2011: niners-giants főcsoportdöntő! Ami ott a uccsó 5 percben volt... Akkor elhatároztam , ahol ennyi fordulat van 5 perc alatt , az a sportok királya. A niners kikapott , egy véletlen labdaérintés miatt(lábára pattant valakinek punt után , így onnan jött a giants) és "Kovács Sanyi" nagyon szinpatikus volt , ha jó emlékszem , abban az idényben volt mindössze 5 interception-ja. Innen drukkolok a ninersnek , a csapatba szerelmes pedig Kaepernick óta vagyok , bár nagyon fáj a szívem Alex Smith-ért.
Igen , én is azok közzé tartozom , akinek egy meccsen legfontosabb az irányító , és annak játéka.

Kaepernick for President
több mint 10 éve
csrnyei San Francisco 49ers 489
Köszönöm szépen!
több mint 10 éve
red6t6 San Francisco 49ers USC Trojans 985
esetleg valaki tud valami jó oldalt,ahol relatív jó minőségben lehetne régebbi(Montana,Young) meccseket nézni?😊csrnyei
A TYT-n van fent egy pár régebbi meccs. Sőt fent van egy KC-9ers meccs 1994-ből, Young vs Montana. 😊

Go 9ers!
Go Trojans!
több mint 10 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
esetleg valaki tud valami jó oldalt,ahol relatív jó minőségben lehetne régebbi(Montana,Young) meccseket nézni?😊csrnyei
Viszonylag sok helyen vannak. Legjobb minőségben a gamepasson az nfl network/archive részen lehet nézni. De ez fizetős. Legegyszerűbben a youtubeon tudsz nézelődni, pl kezd ezzel:  www.youtube.com/watch?v=lLe1Bxarssg

De ott megnézhetzed pl az általad említett két úriembert egymás ellen játszani:
 www.youtube.com/watch?v=Pr18hOgImlY
Bár ez egy picit mazochizmus kategória (legalábbis nekem), Joe papát ellenünk látni játszani.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 10 éve
Gábor San Francisco 49ers 590
kösz evribádi. érdekes látni kinél mi okozta a tünetet 😊petey
tényleg érdekes, kíváncsi voltam 😀 köszönöm mindenkinek hogy türelmesen vetteJosszi
Szerintem jó ötlet volt megkérdezni! 😊Buchert.Csaba
nekem tetszett és talán közelebb hozta az "újabb" arcokat is, mint pl én.Josszi
nekem is tetszett, és meglepődtem, hogy mennyien jártatok már San Franciscoban, nekem eddig csak terv, de remélem megvalósul 😊

több mint 10 éve
Gábor San Francisco 49ers 590
még egy OFF: a rendszer nem működik rendesen vagy miért rossz minden második kommentben az idézés?

a hsz jobb alsó sarkában balról az első az adott hozzászólásra való reagálás, a szövegbox feletti menüsorban balról a hatodik az idézés...jjncaa
szerintem a rendszerrel van gond, mert hiába javitgattam sehogy sem akart jó lenni

több mint 10 éve
csrnyei San Francisco 49ers 489
esetleg valaki tud valami jó oldalt,ahol relatív jó minőségben lehetne régebbi(Montana,Young) meccseket nézni?😊
több mint 10 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 305
kösz evribádi. érdekes látni kinél mi okozta a tünetet 😊petey
tényleg érdekes, kíváncsi voltam 😀 köszönöm mindenkinek hogy türelmesen vetteJosszi
Szerintem jó ötlet volt megkérdezni! 😊Buchert.Csaba
nekem tetszett és talán közelebb hozta az "újabb" arcokat is, mint pl én.

The Amazing Racoon
több mint 10 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 305
Jó olvasni ezt, hogy mennyi a fiatal, 1-2 éves focirajongó. A hazai jövő szempontjából is nagyon bíztató, no, meg az se mindegy, hogy lassan komoly biznisz lesz NFL-t közvetíteni (sőt lassan már NCAA meccseknek is van nézettsége), ami azt jelenti, hogy jó eséllyel egyre több meccs lesz majd látható idehaza. 😊 Még az sem kizárt, hogy megérjük, hogy egy NFL dratot is élőben közvetít majd egy csatorna, bár erre azért még várni kell.

Ha már belekotyogtam, akkor elárulok egy titkot: én is Niners szurkolóként kezdtem. 😊 Nem va volt, még kis kölyökként ismerkedtem meg a játékkal, egy amerikai emigráns rokonon keresztül, aki a hetvenes években nyaranta hazajárt, és ilyenkor pár hetet együtt voltunk vele a Balcsin. A férje hatalmas Niners szurkoló volt, és tele volt mindenféle Niners csecsebecsékkel, kitűzőtől sapkán át egészen a fure tojás-lasztiig. Egy kis kölyköt meg lehet fogni ezzel, én is persze rögtön ráakadtam. .) Kaptam tőle ezt-azt, és rengeteget mesélt is. Én meg úgy hallgattam a legendás meccsekről szóló beszámolóit, mint mesebeli hőstörténeteket, hiszen életemben nem láttam még meccset, mindent csak úgy elképzeltem. Aztán két nyár között vártam a pár havonta érkező postást "amerikából", ami sima rokoni levelezgetés volt, de mindig volt a borítékban pár apróság. Matrica, pár fénykép a stadionból, egy-egy meccsről, kivágott újságcikk, ilyesmi. Végül pár év után, mikor már elég nagy kamasz lettem, eljött a nagy pillanat, és megérkezett az első VHS kazetta csomag is, Leírhatatlan volt a csalódásom, amikor kiderült, hogy nem tudom lejátszani - hiszen NTSC felvétel volt, amit akkoriban se a TV-k, se a VHS lejátszók nem nagyon támogattak még. De végül megoldottuk, találtunk valakit aki átveszi. Életemben azóta is Montana '81-es postseason meccseit láttam valószínűleg legtöbbször, rongyosra néztem azt az 1-2 kazettát. 😊

Aztán jópár éves szünet jött, mert koleszos, majd egyetemista lettem, szóval elkerültem otthonról és így a kapcsolat is megszakadt. Focit legközelebb a rendszerváltás környékén láttam, amikor kikerültem Angliába, ahol néhány évig dogoztam. Ott már akkoriban is heti rendszerességgel közvetítettek pár meccset, így még éppen elcsíptem Montana utolsó SB győztes évéből pár meccset. Láttam Young első 1-2 szezonját is, aztán hazaköltöztem, és megint szünet. Egészen az ezredfordulóig, amikortól már itthon is elérhetőek lettek a meccsek műholdról, innen-onnan. Viszont nagyon más lett a játék mint előtte. Az addig ismert nevek - Young, Marino, Elway, stb - mind szinte egyszerre visszavonultak, a Niners teljesen "ismeretlen" lett, egy játékosról sem tudtam, hogy kicsoda. Valami Jeff Garcia irányított, elég gyengén, a QB-n és elkapókon kívül meg akkor még nem nagyon figyeltem/értettem a többi posztot. A kinti rokon is meghalt, a gyerekkori csecsebecsék se voltak már meg, és követni se nagyon lehetett akkor még egy csapatot - Favre-t néztem, mert őt adták sokat -, így fokozatosan megszűnt a csapat kötődésem, és csak a meccsek élvezetéért néztem focit.. Aztán felfedeztem Manning-ot,aki akkor egy brilliáns tehetségű fiatal QB volt, egy - a fociban "noname", "Baltimore-ból szökött" - csapatban. Kint kis csapat volt, de nekem a város neve (Indianapolis) egyből szimpatikus volt az autóversenyek miatt, így aztán szép fokozatosan előbb csak érdeklődtem, majd elkezdtem kötődni Manninghoz és a Coltshoz. De a gyerekkori élmények, emlékek azért teljesen nem tűntek el. Szurkolónak semmiképpen nem vagyok nevezhető, de annyi megmaradt, hogy ha nem a Colts és nem Manning (és miatta mára a Broncos), akkor a Niners.

Szóval bocsesz, hogy "idegenként" belekotyogtam, de talán így a hétvégi Colts-Niners meccs apropóján elfér az én sztorim is a többi között. 😉peterk2005
nekem tetszett hogy "belekotyogtál" 😀 szerintem másnak is. Azért Garcia nem is volt olyan genge.. talán nagy teher volt rajta Montana és Young után..
a székemen egy Garcia mez van 😀

The Amazing Racoon
több mint 10 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 763 — Csodabogár
pár pozitívum vasárnapról.
- a védelem. többet nem kell tartanunk a futkározós QB-któl.
- nem volt delay of game bünti
- Eric Reid
- Vance McDonald lenyomta Shermant mint a bélyeget xD remélem ő lesz az új játszótársa a továbbiakban
- remélhetőleg túl vagyunk az éves legszarabb teljesítményünkön

negatívum az összes többi 😊

Justin Smith nyom egy pancaket Ungeren, és a DL a kés a vajon hadművelettel


Vance Mcdonald: hello mi Sherman

több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 761 — No es importante
mert nem látjátok, hogy hányat javítok ki 😊 erre gondolok:

nekem is. van hogy kitörlök fél oldal hozzászólást, vagy videot stb. és csak arra válaszolok ami a kérdés. nem erre gondoltál JJ?[/quote]

tehát lemarad a
vagy csak simán a
az elejéről, ilyesmi
nicknév


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 763 — Csodabogár
még egy OFF: a rendszer nem működik rendesen vagy miért rossz minden második kommentben az idézés?

a hsz jobb alsó sarkában balról az első az adott hozzászólásra való reagálás, a szövegbox feletti menüsorban balról a hatodik az idézés...jjncaa
nekem teljesen jol mukodott, sot, siman szerkeszteni is sikerult az idezest. egyebkent miert rossz az idezes? nalam igy elsore mindegyik jo 😊Vegita
nekem is. van hogy kitörlök fél oldal hozzászólást, vagy videot stb. és csak arra válaszolok ami a kérdés. nem erre gondoltál JJ?

több mint 10 éve
Vegita San Francisco 49ers 363
még egy OFF: a rendszer nem működik rendesen vagy miért rossz minden második kommentben az idézés?

a hsz jobb alsó sarkában balról az első az adott hozzászólásra való reagálás, a szövegbox feletti menüsorban balról a hatodik az idézés...jjncaa
nekem teljesen jol mukodott, sot, siman szerkeszteni is sikerult az idezest. egyebkent miert rossz az idezes? nalam igy elsore mindegyik jo 😊

Every man at some point in his life is going to lose a battle. He is going to fight and he is going to lose. But what makes him a man is at the midst of that battle he does not lose himself. This game is not over, this battle is not over.
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 761 — No es importante
még egy OFF: a rendszer nem működik rendesen vagy miért rossz minden második kommentben az idézés?

a hsz jobb alsó sarkában balról az első az adott hozzászólásra való reagálás, a szövegbox feletti menüsorban balról a hatodik az idézés...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Esteban San Francisco 49ers 447 — Fosh Push hater
szimpatizáns vagy szurkoló mi a különbség? ha pozitív az érzés, számomra ez mindegy, csak titulus 😀Josszi

A pozitív érzéssel vagy a fanatizmussal nincs gond :cool: de még sokat kell tanulnom a csapatról 😀
több mint 10 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 305
Nekem nincs igazából semmi kötődésem San Fransiscóhoz vagy a Bay Area-hoz. Az előző PO-ban ismertem meg egyáltalán magát a sportot is, és a 49erst is. Én sosem tudok úgy nézni egy meccset (legyen az bármilyen sport), hogy ne szurkoljak vmelyik félnek, és a Packers elleni meccsen teljes hozzánemértőként a 49erst találtam szimpatikusabbnak, így nekik szorítottam azon a meccsen, de ez még nem volt igazi szurkolás.😀 Ezután olvasgattam a szabályokról, posztokról, ismerkedtem a játékkal, és teljesen magával ragadott az egész. Gondoltam megnézem a SuperBowl-t,ahol nagy örömömre egy ismerős csapattal találkoztam, így ismét a 49ersnek szurkoltam azon a meccsen. Sajnos nem nyertünk de az a tartás és az a játék ahogy akkora hátrányból is majdnem visszajöttek a srácok nagyon tetszett. Ezt a szezont pedig még nem igazi 49ers szurkolóként, inkább csak szimpatizánsként kezdtem, de majd idővel kiérdemlem h igazi szurkolónak hívhassam magam. 😕)picstii
szimpatizáns vagy szurkoló mi a különbség? ha pozitív az érzés, számomra ez mindegy, csak titulus 😀

The Amazing Racoon
több mint 10 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 305
Owen Marecic a miénk a Barnáktól.Kaepnek Miller vol taz elsődleges célpontja vasárnap. Ezek szerint fullback posztra gyurunk

Meg egy érdekes adalék a hétvégi zakóhoz és Kaepernickhez
Montana annak idején a Giants ellen 49-3, ra, Young 40-8-ra az Eagles ellen zakozott a csapattal. Utána mindkettő SB-t nyert, meg MVP címet. Ezek alapján jó lesz ez!😊diverdoc
a zaj sokat tett hozzá, mi ugyanis általában 2 playt hívunk, és a snap előtti D read megváltoztathatja hogy melyik jön. ugye itt nem lehet érteni semmit, így elég limitált lehetőségünk volt a playcallingra. minden tisztelet a védelemnek akik kitették a lelküket a pályára, és egy FG-n tartottuk őket a 3. harmad közepéig. Kaep meg nem élt több lehetőséggel mikor TD lehetett volna. majd jövőre 😊 és be kell szerezni minimum 2 nagyajtós szekrényt WR-be, akik lebontják a Legion of Goonst. legyen a hype rajtuk hogy ők a legjobb csapat.

ennyi, vessük tekintetünk a Coltsra. itt az ideje a futás beindításának, Kaepet vissza Center mögé, és fussunk úgy mint régen. hagyjuk ezt a pistol/shotgunból való bohóckodást. nem szeretnék most az Indy helyében lenni. 😉petey
hát kéne egy gyors futni elkapni majd a labdával a nyakán védővel is yardokat szerezni tudú WR pont mint Crab 😀 kíváncsian várom mikor és milyen állapotban érkezik majd vissza remélhetőleg a 7-8 héten..

az sem baj hogy a hype lekerült rólunk.. visselje ezt a "terhet" most a Denver meg a Seahawks

The Amazing Racoon
több mint 10 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 305
Owen Marecic a miénk a Barnáktól.Kaepnek Miller vol taz elsődleges célpontja vasárnap. Ezek szerint fullback posztra gyurunk

Meg egy érdekes adalék a hétvégi zakóhoz és Kaepernickhez
Montana annak idején a Giants ellen 49-3, ra, Young 40-8-ra az Eagles ellen zakozott a csapattal. Utána mindkettő SB-t nyert, meg MVP címet. Ezek alapján jó lesz ez!😊diverdoc
igen már nyáron érdekes volt dicséri Millert hogy milyen gyors, hát a sulyához képest nagyon gyors a srác, mint egy TE, és elkapni is tanul.. volt egy jó passz ami sajnos kicsúszott a kezéből a Seattle ellen is.. érdekes dolgok fortyoghatnak a Harbough üstben 😀

The Amazing Racoon
több mint 10 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 305
körkérdés srácok: kinek hogyan "sikerült" a 49ershez kötődnie vagy miért hogyan lett ez a kedvence?
tényleg érdekel!
Sziasztok!
2005-ben láttam egy TV reklámot (valami képújság szerűt), hogy a Budapesti Black Knights amerikai foci csapat játékosokat keres soványak, vastagok mindenki elkezdheti, gondoltam jól jönne egy kis mozgás. Az első edzésen az amerikai edző megkérdezte melyik a kedvenc csapatom, hirtelen azt sem tudtam hogy milyen csapatok vannak, azután eszembe jutott, hogy a haveromnak a 90-es évek végén volt egy farmer kabátja (valami túrkálóból) egy hatalmas 49ers logó és egy névsor (valami Montana-val kezdődött) volt ráhímezve, úgyhogy rávágtam, hogy a 49ers...
Azóta sokáig a "majd jövőre" jegyében teltek az évek, de soha fel sem merült bennem, hogy másik csapatot válasszak.

Faithful 49ersKőpisti75
ez is egyedi 😀

The Amazing Racoon
több mint 10 éve
Buchert.Csaba 38 — NFL fan
kösz evribádi. érdekes látni kinél mi okozta a tünetet 😊petey
tényleg érdekes, kíváncsi voltam 😀 köszönöm mindenkinek hogy türelmesen vetteJosszi
Szerintem jó ötlet volt megkérdezni! 😊
több mint 10 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 305
kösz evribádi. érdekes látni kinél mi okozta a tünetet 😊petey
tényleg érdekes, kíváncsi voltam 😀 köszönöm mindenkinek hogy türelmesen vette

The Amazing Racoon
több mint 10 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 305
Sziasztok!

Gondoltam én is írok egy pár sort válaszul arra a kérdésre, hogy miért szurkolok a 9ers-nek!
Ezen a "megújult" fórumon is elég régóta olvasgatom, mert sok hasznos információhoz lehet hozzájutni, de hozzászólást még csak néhányat írtam a hétvégi meccs alatt.

kb 2003-2004 óta követem az NFL-t, pár évig(főleg főiskola alatt nagyon sokat éjszakáztam és streameken néztem főleg GB meccseket.

- Miért GB? Egyértelműen Favre miatt. Sajnos(vagy nem) én az a fajta néző(szurkoló) vagyok akinek az QB a favorit, általában ő határozza meg, hogy ki az akinek szurkolok. Mindig keresem az emberben a mindenre elszánt győzni akarást, hogy én most megdöglök a pályán, de akkor is megpróbálom. Benne megvolt ez(megmondom őszintén hiányzik is nekem!)

- Aztán jött a Tampa Bay. Ennek az oka Jeff Gracia.(igen tudom, hogy ő itt is játszott, sajnos szerintem a tudása alatt jóval, ami nem hiszem hogy csak rajta múlt). Garciát akkor szerettem meg mikor McNabb lesérült és bekerült a csapatba, majd PO-ba jutottak úgy hogy addig nem álltak túl jól. Emlékszem a Tampás időkre is, egy emlék az agyamba égett nagyon, mikor fejjel előre vetődött a kényszerű futások után, mert a győzelemért ment. Már vérzett a feje a szemébe folyt de csak ment előre. Igeeen ezt szeretem! Ő egy nagyon nagy küzdő volt és ezért imádtam! (sajnos az a tampa egy looser csapat volt és senki máson nem láttam ezt a fajta akarást, aztán kikerült a csapatból, ez szerintem Gruden nagy hibája volt, persze lehet, hogy a Tampa drukkerek nem értenek egyet.)

- aztán tavaly a szezon vége, Kaepernickben is látom ezt a fajta mentalitást és nagyon tetszett az egész játék amit mutattak. Csak remélni tudom, hogy akkora sport ember lesz mint Garcia volt és ha a tehetségét kamatoztatni tudja akkor sokra viheti.

(- 2011-ben engem is elkapott a Teebow láz, az előzményekből gondolom kiderül miért. Egy magasan átlagon aluli QB, de magasan a legnagyobb nyerő alkat. Megvan benne minden ami a győzelemhez kell, csak a dobó technika nem, sajnos ez az ő baja.)

Szóval egy igazi vándor madár vagyok, remélem ez nem megvetendő.
Nem igérek sok hozzászólást, de itt vagyok és olvasgatok! (És folyamatosan tanulok! 😀)Buchert.Csaba
ezek az éjszakás műszakok 😀
korrektül leírtad, remélem sokáig maradsz akkor 49ers(Kaepernick) rajongó 😊

The Amazing Racoon
több mint 10 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 305
Az én kötődésem nem annyira prózai. A XXI. század elején kezdtem el érdeklődni a sport iránt. Akkori feleségem és a Wolves akkori új edzője, Lee Hlavka felesége gimis osztálytársak voltak. Egyszer meghívtak egy meccsre, akkor kezdődött az egész. Érdekelt a sport, ezért elkezdtem kutatni a fellelhető anyagokat. Rögtön vettem is egy szabálykönyvet, de nem nagyon értettem elsőre. Persze egyre több meccset néztem, elragadott az egész. Nem bírtam magammal, így beiratkoztam egy bíró képzésre. Azóta is hordom a zebra mezt... 😊
És hogy miért éppen a 9ers? Szerencsére kijutottam a tengeren túlra, és első utam a nyugati partra vezetett. Teljesen megfogott San Francisco, imádom. Innen már egyenes az út... football és San Francisco! 😊 Persze azóta jobban megismerkedtem a klub történetével és múltjával. Montana... nem is kell ennél több, jól választottam.
GO9ERS!red6t6
akkor személyes érintettség (fertőzés) 😀
aztaaaa... akkor van egy "bírónk" is akit lehet kérdezni majd vitás dolgokról?

The Amazing Racoon
több mint 10 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 305
94-től lehetett DSF-en nézni a SuperBowlokat.he7edik
ki mondta hogy a DSF-en néztem? 😀
ha jól emlékszem vagy super channel volt vagy sky channel. a szabályokat sem ismertem. próbáltam menetközben kitalálni.
sajnos már egyik sincs meg 😕Josszi
Valszeg a screensporton láthattad, ha az adott nfl-t. Én Nfl-europe-t néztem rajta, és ott találtam ki a szabályokat valamennyire. Illetve egyszer-kétszer az m1en is leadtak valami összefoglaló féléket a superbowlokról.Csiriba
annyi maradt meg akkoriban épült ki Óbudai panelrengetegben a műholdas tv-zés , tudod egy tányér és a kábeleken meg ezrek akiknek mint a rtl mint a sat1 újdonság volt 😀

The Amazing Racoon