Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Autó- és motorsportok

21 feliratkozó

több mint 2 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 697 — Steelers fan
Idén hogy az F1 megint értékelhetetlen, minimálisra csökkentem a belefektetett időt (utólagos áttekerések, összefoglalók)

Az eddig is nagy favorit MotoGP-2-3 mellett így idén visszatérek a Superbike szériához, akár az ottani kisebb szériákhoz is(SSP, SSP300). A mai futamokkal egyelőre jóba tenyereltem😀

Anno sbt-t elkezdtem 2017-ben, de a Kawa dominancia (és a mögöttük lévő egyértelmű lépcsőzetes erősorrend révén is) hamar dobtam is szinte. Idén ahogy nézem elég erős a mezőny névsor és felhozatal. Jól érzem, hogy az idei lehet egy kicsit változatosabb év, mind a győzelemért, mind a dobogós helyekért, és az erős pontszerző helyekért is? Nem pedig a korábbi Kawa, Ducati, Ducati, Kawa, Yamaha, Yamaha sorrend feeling. Az szörnyen unalmas volt.

Aki nézte az elmúlt éveket, megtenné hogy ad egy kissé megkésett szezon előzetest, kitől mit lehet várni, egyfajta erősorrend is jöhet, nagyra értékelném 😊 Vagy ha neten van valami fasza cikk erről, azt is megköszönöm.
esanders10
A WSBKot - sajnos - fele annyira sem követem mint a MotoGPt, de mivel senki más nem irt így akkor csak megpróbálom nagy vonalakban összeszedni.

Tavaly, tavaly előtt a Ducati ugyanúgy uralta a superbikeot mint a MotoGPt. Bautista nyerte a 2022-es és ‘23-as VB is. Bár az idei szezont egyelőre sokkal gyengébben kezdte, de szerintem nem szabad leírni Őt sem. Már csak regnáló világbajnokként sem.

Az “offseason” két legnagyobb változása egyértelműen Razgatlioglu BMWhez igazolása. Illetve Rea csatlakozása a kékekhez. A török egyértelmű bajnok esélyesnek tűnik, az Észak-Ír motoros még azért keresi a kegyeit az R1nek. Tegyük hozzá, hogy - ugyancsak hasonlóan a GPhez - azért nem számít top technikának a Yamaha itt sem…

Bulega lehet még érdekes, ugye Ő tavaly nyerte a SSP-t, egész meggyőzően. Felkerült Bautista mellé a gyári Ducatihoz. A preseason meg a legelső philiph islandi futam alapján úgy is tűnt, hogy rárúgja az ajtót a királykategóriára. Aztán azért mérséklődött a habzása neki is. De pl. VBt jelenleg Ő vezeti egy ponttal.

Összefoglalva, a nagy hármasból(Rea-Bautista-Toprak) valószínűleg idén is két motoros lesz ténylegesen harcba a bajnoki címért. A spanyol Ducatis meg a török, a bajor géppel. De valóban szoros bajnokság várható, sok keresztbe veréssel.
Cowboykarcsi90
Mindennel egyetértek, pár dolgot fűznék csak hozzá:

a Ducati fölénye ugyanúgy megvan mint korábban, csak most egymástól is szedegetnek el pontokat, korábban az nem volt jellemző, hogy a csapattárs Bautista előtt végezzen. Ez még számíthat.

Az egy kérdés, hogy a BMW eddig is jó technika volt, csak nem volt ütőképes versenyzőjük, vagy kb az a szint mint eddig, csak felhúzza őket Toprak? Egyszer nulláztak műszaki hiba miatt, Razgatlioglu kb annyival van lemaradva az első helytől. Szóval ha jó/megbízható a motor, akkor odaérhet a Ducatisok elé.

Én még bevenném a képletbe Gardnert is, azért mégiscsak egy Moto2 világbajnokról van szó. Tavaly első éve a SBK-ban elég középszerűre sikerült, de idén szemlátomást jobban megy.

Illetve ott van még Lowes, aki oda fog érni párszor a dobogóra. Benne nem látom a VB-t, de biztosan fog pontokat elszedni az esélyesek elől.

Rea szvsz idén nem esélyes, Locatelli sem.

Én azt gondolom, hogy hármas csata lesz a VB-ért, amiből kettő kb biztos (Bautista, Razgatlioglu) a harmadik lehet Lowes vagy Bulega akár, (vagy valaki, aki most még nincs képben) de úgy néz ki hogy a Ducatisok tecnikailag fölényben vannak mindenki mással szemben.

Kicsit OFF: nem tudom a Supersport 600-at néztétek-e, de valami elmebeteg futam volt az is, volt aki esőgumin ment, volt aki slicken. Esőgumisok domináltak, aztán néhány körrel a vége előtt kisütött a nap, és Huertas aki addig a tizensokadik helyen evickélt slickkel, a felszáradó pályán pár kör alatt nagyon durván átment az egész mezőnyön.

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
több mint 2 éve
Cowboykarcsi90 3 586 — …not me…Im in my prime!
Idén hogy az F1 megint értékelhetetlen, minimálisra csökkentem a belefektetett időt (utólagos áttekerések, összefoglalók)

Az eddig is nagy favorit MotoGP-2-3 mellett így idén visszatérek a Superbike szériához, akár az ottani kisebb szériákhoz is(SSP, SSP300). A mai futamokkal egyelőre jóba tenyereltem😀

Anno sbt-t elkezdtem 2017-ben, de a Kawa dominancia (és a mögöttük lévő egyértelmű lépcsőzetes erősorrend révén is) hamar dobtam is szinte. Idén ahogy nézem elég erős a mezőny névsor és felhozatal. Jól érzem, hogy az idei lehet egy kicsit változatosabb év, mind a győzelemért, mind a dobogós helyekért, és az erős pontszerző helyekért is? Nem pedig a korábbi Kawa, Ducati, Ducati, Kawa, Yamaha, Yamaha sorrend feeling. Az szörnyen unalmas volt.

Aki nézte az elmúlt éveket, megtenné hogy ad egy kissé megkésett szezon előzetest, kitől mit lehet várni, egyfajta erősorrend is jöhet, nagyra értékelném 😊 Vagy ha neten van valami fasza cikk erről, azt is megköszönöm.
esanders10
A WSBKot - sajnos - fele annyira sem követem mint a MotoGPt, de mivel senki más nem irt így akkor csak megpróbálom nagy vonalakban összeszedni.

Tavaly, tavaly előtt a Ducati ugyanúgy uralta a superbikeot mint a MotoGPt. Bautista nyerte a 2022-es és ‘23-as VB is. Bár az idei szezont egyelőre sokkal gyengébben kezdte, de szerintem nem szabad leírni Őt sem. Már csak regnáló világbajnokként sem.

Az “offseason” két legnagyobb változása egyértelműen Razgatlioglu BMWhez igazolása. Illetve Rea csatlakozása a kékekhez. A török egyértelmű bajnok esélyesnek tűnik, az Észak-Ír motoros még azért keresi a kegyeit az R1nek. Tegyük hozzá, hogy - ugyancsak hasonlóan a GPhez - azért nem számít top technikának a Yamaha itt sem…

Bulega lehet még érdekes, ugye Ő tavaly nyerte a SSP-t, egész meggyőzően. Felkerült Bautista mellé a gyári Ducatihoz. A preseason meg a legelső philiph islandi futam alapján úgy is tűnt, hogy rárúgja az ajtót a királykategóriára. Aztán azért mérséklődött a habzása neki is. De pl. VBt jelenleg Ő vezeti egy ponttal.

Összefoglalva, a nagy hármasból(Rea-Bautista-Toprak) valószínűleg idén is két motoros lesz ténylegesen harcba a bajnoki címért. A spanyol Ducatis meg a török, a bajor géppel. De valóban szoros bajnokság várható, sok keresztbe veréssel.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 2 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 4 682 — Patriot
Az a Red Bull double stack brutális volt 2.1, 2.0, hihetetlen.
Jughead
A második 1.9, 2.0 lett. 😀
Jughead
Itt látszik, hogy a red bullnál nem csak arról van szó, hogy nagyon gyors az autó és a pilóta párosa, hanem a komplett csomag nagyon egyben van. Évek óta az egyik, ha nem a legjobb boxutcai munka, szerintem az elmúlt 5 évben egy kezünkön meg tudjuk számolni, hányszor hoztak rossz taktikai döntést. Mindenki hozzáteszi a magáét a csapatban.
Tarsi
Igen, bár a jó taktikai döntésekben könnyítés, hogy az élről te diktálsz.
Ugyanígy előtte a Merci volt a boxkirály, még előtte a Ferrari stb.

Emlékeim szerint három kivétel volt (nem a legjobb csapat adta a világbajnokot), Max 2021-ben és Lewis 2008-ban Schumi az első Benettonos címénél.

Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
több mint 2 éve
Tarsi San Francisco 49ers 1 754
Az a Red Bull double stack brutális volt 2.1, 2.0, hihetetlen.
Jughead
A második 1.9, 2.0 lett. 😀
Jughead
Itt látszik, hogy a red bullnál nem csak arról van szó, hogy nagyon gyors az autó és a pilóta párosa, hanem a komplett csomag nagyon egyben van. Évek óta az egyik, ha nem a legjobb boxutcai munka, szerintem az elmúlt 5 évben egy kezünkön meg tudjuk számolni, hányszor hoztak rossz taktikai döntést. Mindenki hozzáteszi a magáét a csapatban.

Szerkesztette: Tarsi
több mint 2 éve
Ikendu Green Bay Packers 18
Örülök Norris második helyének, talán a két safety car nélkül is meg lett volna.
több mint 2 éve
Jughead Dallas Cowboys 6 772
Az AM taktikája végül csak hozott +1 pontot.
több mint 2 éve
Ikendu Green Bay Packers 18
Előbb kellett volna cserélni, de Piastri-t még elérheti Alonso.
Ikendu
Akkor meg elfogyott volna a gumi a végére, mint a sprintnél
Ez a 10-12 kör volt az optimális
zacknorb
Igen, valószínűleg így van.
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 29 039 — nabege2@yahoo.com
Valaki magyarázza már el, hogy Perez mit bénázik? Röhej, hogy ezzel a verdával nem tud 2. lenni!
több mint 2 éve
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 648 — Egy ember vagyok tesó meg egy bankkártya
Előbb kellett volna cserélni, de Piastri-t még elérheti Alonso.
Ikendu
Akkor meg elfogyott volna a gumi a végére, mint a sprintnél
Ez a 10-12 kör volt az optimális
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 155 — Cowboys fan
Nem apád lenne a csapatfőnök már rég olyan messze lennél az F1-től mint én
ThundersNFL a Paraszt
Bezzeg a Luc Sinclair-nek oda mert szólni az apja
több mint 2 éve
Ikendu Green Bay Packers 18
Előbb kellett volna cserélni, de Piastri-t még elérheti Alonso.
több mint 2 éve
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító New England Patriots 19 259 — !SuPeR6BoWL!Vrabel.......
Stroll irtó kellemetlen az egész F1-nek.
Jughead
Tényleg nem érti miért kapott büntetést?
Nem apád lenne a csapatfőnök már rég olyan messze lennél az F1-től mint én

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 2 éve
Jughead Dallas Cowboys 6 772
Stroll irtó kellemetlen az egész F1-nek.
több mint 2 éve
Ikendu Green Bay Packers 18
Szerintem így Alonso-nak pontot szerezni is nehéz lesz.
több mint 2 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 21 710 — Csodabogár
szegény Ricardo 😕
ekkora egy fasszopót, mint Stroll

több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 29 039 — nabege2@yahoo.com
Alonso rosszul jár, mert jönnie kell megint
több mint 2 éve
Jughead Dallas Cowboys 6 772
Az a Red Bull double stack brutális volt 2.1, 2.0, hihetetlen.
Jughead
A második 1.9, 2.0 lett. 😀
több mint 2 éve
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 648 — Egy ember vagyok tesó meg egy bankkártya
Ez a marha hosszan csak sárga iszonyat baleset veszélyes volt
több mint 2 éve
Jughead Dallas Cowboys 6 772
Az a Red Bull double stack brutális volt 2.1, 2.0, hihetetlen.
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 29 039 — nabege2@yahoo.com
Ki volt az a hülye, aki úgy gondolta, hogy ez a jó kamera a rajtnál???
több mint 2 éve
rob3r7o Denver Broncos 4 992
Jézus, Love hogyan húzta be ezt a futamot. 😀 kemény volt.

„History is a set of lies agreed upon.”

“Auf dem Weg zurück nach Europa kann Ungarn auf Deutschland zählen.”
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 21 827
Allgaier vesszőfutása a superspeedway versenyeken folytatódik, egyáltalán nem meglepő módon Herbst rakta ki.

Love nyerte az első szakaszt Kligerman és Hill előtt.

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
több mint 2 éve
esanders10 Denver Broncos 1 009
Idén hogy az F1 megint értékelhetetlen, minimálisra csökkentem a belefektetett időt (utólagos áttekerések, összefoglalók)

Az eddig is nagy favorit MotoGP-2-3 mellett így idén visszatérek a Superbike szériához, akár az ottani kisebb szériákhoz is(SSP, SSP300). A mai futamokkal egyelőre jóba tenyereltem😀

Anno sbt-t elkezdtem 2017-ben, de a Kawa dominancia (és a mögöttük lévő egyértelmű lépcsőzetes erősorrend révén is) hamar dobtam is szinte. Idén ahogy nézem elég erős a mezőny névsor és felhozatal. Jól érzem, hogy az idei lehet egy kicsit változatosabb év, mind a győzelemért, mind a dobogós helyekért, és az erős pontszerző helyekért is? Nem pedig a korábbi Kawa, Ducati, Ducati, Kawa, Yamaha, Yamaha sorrend feeling. Az szörnyen unalmas volt.

Aki nézte az elmúlt éveket, megtenné hogy ad egy kissé megkésett szezon előzetest, kitől mit lehet várni, egyfajta erősorrend is jöhet, nagyra értékelném 😊 Vagy ha neten van valami fasza cikk erről, azt is megköszönöm.

Szerkesztette: esanders10
több mint 2 éve
esanders10 Denver Broncos 1 009
Norris ezzel szemben amikor közel kerül az első helyhez egyből ront megint
Heisman nádor
Mint még mikor?
Jughead
Tavaly Katar időmérő. Nyerhetett volna mindkét futamon tempó alapján, ott voltak fej fej mellett rb Max tempón.
több mint 2 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 697 — Steelers fan
Supersport300-ban teljesen meghülyültek a fiúk!!!
5 körös sprint lett crashek miatt.
Eddig két kör ment le, kilencen vezettek eddig...
Willie Parker
Az a Buis perec elég félelmetesen nézett ki, amikor szemlátomást eszméletlenül repült a bukótérben, nem gondoltam hogy 5 perc múlva saját lábon megy el onnan.

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.