Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

2 hónapja
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 27 988 — "Montoya por favor!"
Na bocs mindenkitől, de engem komolyan érdekel hogy ti ezeket hogyan magyarázzátok. Ha jól értem akkor két variáció van, a hivatásosok bemennek ha kész vannak es legyakják az oroszokat vagy bemennek de már legyakni sem kell senkit mert béke van.
davemayer
Vannak opciók.
A) Sikerül elérni a nagybetűs békét, amiben le van definiálva hogy ki mit kap, megkötni a szerződéseket. Európának fontos hogy ne legyen újra háború, ezért a szerződésben benne van hogy ott lesznek békefenntartók. Nekik az a céljuk hogy békefenntartók legyenek, NEM támadnak.
B) Nincs béke, az oroszok ugyanúgy veszély Európára és az érdekeire. Kell egy hadsereg, ami abban az esetben ha az oroszok megtámadnának, meg tudja úgy védeni magát. De úgy, hogy Putyin bele se mer gondolni hogy nekimegy, mert szét lesznek verve.

Egyik opcióban sem támad meg senkit Európa. A B) esetben ha megtámadnak minket lehet harc európai katonákkal, mert az oroszok ránktámadnak, de Európa nem fog nem önvédő háborúban résztvenni.
Európa amég nincs tisztán definiálva hogy BÉKE van Ukrajnában, nem fog megjelenni a saját katonáival az országban. Ezzel riogatnak téged is, ezért szorongsz ezen. Senki nem mondta ennek az ellenkezőjét, max valami komolyan vehetetlen idióta vagy valami félreidézés, lerövidítés, mint ahogy a HÍRTV manipulálta a rövid szöveget ami alul fut. De a lényeg hogy most megtegyünk mindent, amivel meg tudjuk akadályozni a háborút amiben azt hiszed hogy téged visznek a frontra. Ebben nem Orbán a partner, hanem olyan vezetés, ami kiépíti hogy Európa meg tudja védeni magát.


Na bocs mindenkitől, de engem komolyan érdekel hogy ti ezeket hogyan magyarázzátok. Ha jól értem akkor két variáció van, a hivatásosok bemennek ha kész vannak es legyakják az oroszokat vagy bemennek de már legyakni sem kell senkit mert béke van.
davemayer
Egy opció van, a második.
somoskovig
Ok. Hogy lesz béke?
davemayer
Remek kérdés. Jelenleg nem lesz, mert nem tudnak a felek megállapodni. Európa se engedhet a saját érdekeiből ebben a csatában.
És emellett jelenleg azok ordítják hogy legyen béke másik országokból, akik oroszpártiak, hogy átnyomják az európai vezetőkön hogy Ukrajna legyen beáldozva, eldobva mint a rongy. Mint Orbán, aki szerint kánaán jön ha BÉKE lesz.
A Chamberlainizmust kipróbáltuk, nagyon bevált. Pont ez a lényeg, hogy nem lehet random BÉKE és akkor kivirágozik minden. 1939-ben sem ez lett utána, hanem a lengyelek megtámadása. Ehhez a békéhez ami Európa érdeke nagyon rögös út vezet. Hogy tartós is legyen, nem az hogy hopp most akkor már béke is van srácok, megvagyunk ha ezt okosba megcsináljuk gyorsan.
Nem akarom azt mondani hogy a propaganda manipulál, nem akarlak ezzel olyan helyzetbe hozni mintha meg akarnánk alázni. De pont ez a lényeg, hogy Orbán hiába kiabálja hogy BÉKE, nem lesz egyszerű megoldás, hogy hirtelen lezárjuk. Pont az orbáni narratíva miatt szorongsz emiatt ennyire, ezt akarják elérni, hogy az emberek ez alapján szavazzanak és az orosz lezárást megkönnyítő emberek legyenek hatalomban.
Spanyolországban komolyan mondom senki nem szorong ezen. Nem téma. Itt lehet a baloldalt sok minden miatt kutyázni, akik uralkodnak. Én látok itt egy olyat hogy Pedro Sánchez úgy ragaszkodik a hatalomhoz hogy jelei van egy Gyurcsányosodásnak. És emellett ők a legnagyobb ellenfelei a felfegyverkezésnek, ez az amivel ő harcol Trump ellen. Ennyire látszódik hogy mennyire törődnek az emberek a háborúval.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
2 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 565 — Chiefs GM
Na bocs mindenkitől, de engem komolyan érdekel hogy ti ezeket hogyan magyarázzátok. Ha jól értem akkor két variáció van, a hivatásosok bemennek ha kész vannak es legyakják az oroszokat vagy bemennek de már legyakni sem kell senkit mert béke van.
davemayer
Nem ertem pontosan, ha Vitya marad, akkor mi leszunk az uj Svajc? Vagy mit tett volna?
Blevi
Ki a faszt érdekel ez már, engem a fidesz kurvára nem izgat. Engem az izgat h ne legyen háborúban europa illetve a masik meg a migransok de az egy masik történet.

Amúgy ha érdekel az én vélemenyem erről ha nem akarsz részt venni ebben a haboruban ELVILEG megtehetnéd, ugyanis ha a nato keretein belul mennek ukrajnába én úgy tudom h opcionális lenne, ha új eu-s hadsereg alakul akkor pedig eleve bemondtam volna hogy ok, de a magyarok nelkul.
davemayer
Szerintem a ket vh vilagosan bizonyitotta hogy nagyon keves orszag van aki onerejebol ki tud maradni egy Europara kiterjedo konfliktusbol.
Blevi
Szerencsére az orosz-ukrán határ azért nem úgy Európa, mint a nemet-francia.

De ha feltételezzük, hogy odaküld Európa valóban harcoló alakulatokat, akkor ők annyira meg fogjak gyengíteni az ukrán ellenállást, hogy az oroszok haladási sebessége a 4 év per 10 kilométerről rendkívül felgyorsul, és lesz 4 év per 30 kilométer. Ebben az esetben az ükunokaknak lesz pár szar éve, főleg, ha Putyin feltalálja menet közben az örök életet.

2 hónapja
gdavid New England Patriots 3 936 — Patriots fan
@davemayer!
1) az oroszok gazdasági teljesítménye az olaszokéval van egy szinten.
2) úgy lesz béke, hogy sokszor hangosan kimondjuk, hogy legyen béke!
3) ne elvtársazz, minket ne!

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
2 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
Na bocs mindenkitől, de engem komolyan érdekel hogy ti ezeket hogyan magyarázzátok. Ha jól értem akkor két variáció van, a hivatásosok bemennek ha kész vannak es legyakják az oroszokat vagy bemennek de már legyakni sem kell senkit mert béke van.
davemayer
Nem ertem pontosan, ha Vitya marad, akkor mi leszunk az uj Svajc? Vagy mit tett volna?
Blevi
Ki a faszt érdekel ez már, engem a fidesz kurvára nem izgat. Engem az izgat h ne legyen háborúban europa illetve a masik meg a migransok de az egy masik történet.

Amúgy ha érdekel az én vélemenyem erről ha nem akarsz részt venni ebben a haboruban ELVILEG megtehetnéd, ugyanis ha a nato keretein belul mennek ukrajnába én úgy tudom h opcionális lenne, ha új eu-s hadsereg alakul akkor pedig eleve bemondtam volna hogy ok, de a magyarok nelkul.
davemayer
A háború majd elmúlik, migránsok meg mindig lesznek, ahogy eső is.
2 hónapja
Blevi 9 061 — Lions & Cowboys fan
Na bocs mindenkitől, de engem komolyan érdekel hogy ti ezeket hogyan magyarázzátok. Ha jól értem akkor két variáció van, a hivatásosok bemennek ha kész vannak es legyakják az oroszokat vagy bemennek de már legyakni sem kell senkit mert béke van.
davemayer
Nem ertem pontosan, ha Vitya marad, akkor mi leszunk az uj Svajc? Vagy mit tett volna?
Blevi
Ki a faszt érdekel ez már, engem a fidesz kurvára nem izgat. Engem az izgat h ne legyen háborúban europa illetve a masik meg a migransok de az egy masik történet.

Amúgy ha érdekel az én vélemenyem erről ha nem akarsz részt venni ebben a haboruban ELVILEG megtehetnéd, ugyanis ha a nato keretein belul mennek ukrajnába én úgy tudom h opcionális lenne, ha új eu-s hadsereg alakul akkor pedig eleve bemondtam volna hogy ok, de a magyarok nelkul.
davemayer
Szerintem a ket vh vilagosan bizonyitotta hogy nagyon keves orszag van aki onerejebol ki tud maradni egy Europara kiterjedo konfliktusbol.
2 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 565 — Chiefs GM
Na bocs mindenkitől, de engem komolyan érdekel hogy ti ezeket hogyan magyarázzátok. Ha jól értem akkor két variáció van, a hivatásosok bemennek ha kész vannak es legyakják az oroszokat vagy bemennek de már legyakni sem kell senkit mert béke van.
davemayer
Egy opció van, a második.
somoskovig
Ok. Hogy lesz béke?
davemayer
Trampuram elintézi.

Egyébként fogalmam sincs sajnos, ha lenne, akkor már gecisok pénzt kerestem volna vele. De úgy biztos nem, hogy hadat üzen Európa az oroszoknak, így ezt a megoldást elvetnem.

Európában politikai öngyilkosság bármiféle háború, a jóléti társadalom nem akar lövöldözni (maximum rénszarvasra ugye). Háború a kontinensen belül jellemzően akkor tört ki, ha a kezdeményező fél nem demokrácia volt. Szóval azzal, hogy most bukott a gömbvillám, és nem lesz még 4 éve építgetni a fehérorosz modellt, Magyarország közelebb került a békéhez, mint korábban volt.

2 hónapja
davemayer Chicago Bears 15 639 — "Grammar maci"
Na bocs mindenkitől, de engem komolyan érdekel hogy ti ezeket hogyan magyarázzátok. Ha jól értem akkor két variáció van, a hivatásosok bemennek ha kész vannak es legyakják az oroszokat vagy bemennek de már legyakni sem kell senkit mert béke van.
davemayer
A sógornőm is hasonlóan vélekedik, neki is ugyanazt tudtam mondani, amit neked most: a Google Gemini 3.5 ingyenesen telepíthető tabletre is, telefonra is, gépre is. Tölts el vele 2 órát, és csodálatosan kontextusba helyezi neked a dolgokat. Kérdezz rá, hogy miért nem fegyverkezik Európa jobban. Vagy hogy mennyire pacifista a kontinens úgy általában, és mik ennek a politikai oka.

Tényleg csak segíteni szeretnék, én is használom, amikor szeretném jobban megérteni mondjuk az repik érveit vagy amikor mondjuk az AfD vagy a Le Pen féle politikákat szeretném jobban megközelíteni. Kiváló buborék tágítás.
Gyurma Pappa
Én nem nagyon értek egyet ezzel, az AI jól tud adatokat összehozni és abból megalkotni amit te szeretnél, de következtetéseket levonni illetve "gondolkodni" nem tud. Jobb példa nem is kell, itt volt ez a választás, a legutolsó pillanatig is szoros eredményt jósolt.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
2 hónapja
davemayer Chicago Bears 15 639 — "Grammar maci"
Na bocs mindenkitől, de engem komolyan érdekel hogy ti ezeket hogyan magyarázzátok. Ha jól értem akkor két variáció van, a hivatásosok bemennek ha kész vannak es legyakják az oroszokat vagy bemennek de már legyakni sem kell senkit mert béke van.
davemayer
Egy opció van, a második.
somoskovig
Ok. Hogy lesz béke?

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
2 hónapja
davemayer Chicago Bears 15 639 — "Grammar maci"
Na bocs mindenkitől, de engem komolyan érdekel hogy ti ezeket hogyan magyarázzátok. Ha jól értem akkor két variáció van, a hivatásosok bemennek ha kész vannak es legyakják az oroszokat vagy bemennek de már legyakni sem kell senkit mert béke van.
davemayer
Nem ertem pontosan, ha Vitya marad, akkor mi leszunk az uj Svajc? Vagy mit tett volna?
Blevi
Ki a faszt érdekel ez már, engem a fidesz kurvára nem izgat. Engem az izgat h ne legyen háborúban europa illetve a masik meg a migransok de az egy masik történet.

Amúgy ha érdekel az én vélemenyem erről ha nem akarsz részt venni ebben a haboruban ELVILEG megtehetnéd, ugyanis ha a nato keretein belul mennek ukrajnába én úgy tudom h opcionális lenne, ha új eu-s hadsereg alakul akkor pedig eleve bemondtam volna hogy ok, de a magyarok nelkul.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
2 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 042 — zászló zászló szív
Na bocs mindenkitől, de engem komolyan érdekel hogy ti ezeket hogyan magyarázzátok. Ha jól értem akkor két variáció van, a hivatásosok bemennek ha kész vannak es legyakják az oroszokat vagy bemennek de már legyakni sem kell senkit mert béke van.
davemayer
A sógornőm is hasonlóan vélekedik, neki is ugyanazt tudtam mondani, amit neked most: a Google Gemini 3.5 ingyenesen telepíthető tabletre is, telefonra is, gépre is. Tölts el vele 2 órát, és csodálatosan kontextusba helyezi neked a dolgokat. Kérdezz rá, hogy miért nem fegyverkezik Európa jobban. Vagy hogy mennyire pacifista a kontinens úgy általában, és mik ennek a politikai oka.

Tényleg csak segíteni szeretnék, én is használom, amikor szeretném jobban megérteni mondjuk az repik érveit vagy amikor mondjuk az AfD vagy a Le Pen féle politikákat szeretném jobban megközelíteni. Kiváló buborék tágítás.

2 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 565 — Chiefs GM
Na bocs mindenkitől, de engem komolyan érdekel hogy ti ezeket hogyan magyarázzátok. Ha jól értem akkor két variáció van, a hivatásosok bemennek ha kész vannak es legyakják az oroszokat vagy bemennek de már legyakni sem kell senkit mert béke van.
davemayer
Egy opció van, a második.

2 hónapja
Blevi 9 061 — Lions & Cowboys fan
Na bocs mindenkitől, de engem komolyan érdekel hogy ti ezeket hogyan magyarázzátok. Ha jól értem akkor két variáció van, a hivatásosok bemennek ha kész vannak es legyakják az oroszokat vagy bemennek de már legyakni sem kell senkit mert béke van.
davemayer
Nem ertem pontosan, ha Vitya marad, akkor mi leszunk az uj Svajc? Vagy mit tett volna?
2 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
Közben Tölgyessy a Partizánon.
Sixo
Elvből nem nézem meg azt a majmot
2 hónapja
davemayer Chicago Bears 15 639 — "Grammar maci"
Na bocs mindenkitől, de engem komolyan érdekel hogy ti ezeket hogyan magyarázzátok. Ha jól értem akkor két variáció van, a hivatásosok bemennek ha kész vannak es legyakják az oroszokat vagy bemennek de már legyakni sem kell senkit mert béke van.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
2 hónapja
davemayer Chicago Bears 15 639 — "Grammar maci"
Jó ez az m1 híradó, tiszta győzelmi jelentés hangulata van. Bezzeg a hirTV még kitart 😊
somoskovig
Sokan kitartanak még. Most néztem rá, pár ismertebb narancsos youtube csatorna kommentjeire. Hát te atya úr isten ami ott van. Állítólag a Somkúti már megint bemondta, hogy megyünk a frontra. Nem is értem, hogy ez alapból, hogy merülhet fel, amikor senki sem küldött oda sereget az EU-ból soha.
Sixo
 youtu.be/hWKFTjVM_wc?is=medDFbRBwFa34JF1

Itt mondja emberünk a szájával. Vagy ez mind kamu?!
davemayer
Tényleg nem rosszból, de amúgy meg is hallgatod hogy mit mond? igen, szerintem egyértelmű hogy fizetett katonák (nem a random Józsi Baranyából) békefenntartónak kell hogy odamenjenek, hogy. Putyin ne tudja MÉGEGYSZER megtámadni Ukrajnát ha vége a háborúnak.

"Semmi békefenntartásról nincs szó ebben, eleve senki nem beszélt itt kéksapkás békefenntartókról"
Wéber mit mond: "Nálam a kiindulópont a BÉKEFENNTARTÓK lennének Ukrajna számára."
Heisman nádor
Ok, tegyük fel hogy ez igaz. Milyen béke?! Dolgoznak ezen a békén vagy egyszercsak bemondják hogy menjetek akár van tűzszünet akár béke?
Az 4 év alatt egyszer nem hallottam tőlük a béke szót...
davemayer
A jelek szerint pl. azt hallottad, hogy megyünk a háborúba, pedig azt pont nem mondták.
somoskovig
Azt pl hallottam, amikor már 22ben azt mondta az akkori német külügyminiszter hogy "we are at war with russia" (steznek angolul, hátha így nem ferdités...)
davemayer
Miért szted lényegében nem vagyunk ott? Mármint nem az eredeti értelemben de lényegében háborúban vagyunk az oroszokkal mint NATO.
csebi
Europa jelenleg inkább gazdasagi haborúban van az oroszokkal mint egy tényleges haborúban szvsz. A jelen állás szerint. Ez azonban a könnyen át fog csapni abba hogy katonakat fognak küldeni ukrajnába, pláne ha tenyleg elfogynak az ukránok.
davemayer
Ja azért van annyi kibervedelmi incidens ugye.
Vagy hogy az általad migranshordanak hívott külföldiek korábbi szisztematikus oroszok általi kényszerítése hogy rohamozzak meg az EU határait.
csebi
Ezt komolyan irtad vagy viccelni akartál?

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
2 hónapja
davemayer Chicago Bears 15 639 — "Grammar maci"
Jó ez az m1 híradó, tiszta győzelmi jelentés hangulata van. Bezzeg a hirTV még kitart 😊
somoskovig
Sokan kitartanak még. Most néztem rá, pár ismertebb narancsos youtube csatorna kommentjeire. Hát te atya úr isten ami ott van. Állítólag a Somkúti már megint bemondta, hogy megyünk a frontra. Nem is értem, hogy ez alapból, hogy merülhet fel, amikor senki sem küldött oda sereget az EU-ból soha.
Sixo
X evnyi agymosas nem tunik el ket nap alatt. Talan meg ket honap, ev alatt sem.
Stez
Tényleg agymosás az amikor nyíltan ilyeneket nyilatkoznak mint amit linkeltem?! Nekem meg az agymosás hogy ti ezekkel egyáltalán nem foglalkoztok, se azzal amit Rutte mondott a háborúról, se azzal amit a francia parancsnok magyarázott - van 7-8 jel illetve konkrét példa ("geci nagy háború lesz"), ez mind agymosás akkor?
davemayer
ennyire nem vagy te sem hülye mint amit itt megjátszol. Pontosan tudod, hogy miről beszélt és nem arról, hogy harcoló alakulatokat küldene ukrajnába. Békefenntartók és harcoló katonák nagyon más dolgok.
Tarsi
Olvasd el azt amit itt írnak az "elvtársaid" - ezek utan még mindig leírnád ezt?

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
2 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 932 — Lucas Scott
Jó ez az m1 híradó, tiszta győzelmi jelentés hangulata van. Bezzeg a hirTV még kitart 😊
somoskovig
Sokan kitartanak még. Most néztem rá, pár ismertebb narancsos youtube csatorna kommentjeire. Hát te atya úr isten ami ott van. Állítólag a Somkúti már megint bemondta, hogy megyünk a frontra. Nem is értem, hogy ez alapból, hogy merülhet fel, amikor senki sem küldött oda sereget az EU-ból soha.
Sixo
 youtu.be/hWKFTjVM_wc?is=medDFbRBwFa34JF1

Itt mondja emberünk a szájával. Vagy ez mind kamu?!
davemayer
Tényleg nem rosszból, de amúgy meg is hallgatod hogy mit mond? igen, szerintem egyértelmű hogy fizetett katonák (nem a random Józsi Baranyából) békefenntartónak kell hogy odamenjenek, hogy. Putyin ne tudja MÉGEGYSZER megtámadni Ukrajnát ha vége a háborúnak.

"Semmi békefenntartásról nincs szó ebben, eleve senki nem beszélt itt kéksapkás békefenntartókról"
Wéber mit mond: "Nálam a kiindulópont a BÉKEFENNTARTÓK lennének Ukrajna számára."
Heisman nádor
Ok, tegyük fel hogy ez igaz. Milyen béke?! Dolgoznak ezen a békén vagy egyszercsak bemondják hogy menjetek akár van tűzszünet akár béke?
Az 4 év alatt egyszer nem hallottam tőlük a béke szót...
davemayer
A jelek szerint pl. azt hallottad, hogy megyünk a háborúba, pedig azt pont nem mondták.
somoskovig
Azt pl hallottam, amikor már 22ben azt mondta az akkori német külügyminiszter hogy "we are at war with russia" (steznek angolul, hátha így nem ferdités...)
davemayer
Miért szted lényegében nem vagyunk ott? Mármint nem az eredeti értelemben de lényegében háborúban vagyunk az oroszokkal mint NATO.
csebi
Europa jelenleg inkább gazdasagi haborúban van az oroszokkal mint egy tényleges haborúban szvsz. A jelen állás szerint. Ez azonban a könnyen át fog csapni abba hogy katonakat fognak küldeni ukrajnába, pláne ha tenyleg elfogynak az ukránok.
davemayer
Ja azért van annyi kibervedelmi incidens ugye.
Vagy hogy az általad migranshordanak hívott külföldiek korábbi szisztematikus oroszok általi kényszerítése hogy rohamozzak meg az EU határait.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
davemayer Chicago Bears 15 639 — "Grammar maci"
Jó ez az m1 híradó, tiszta győzelmi jelentés hangulata van. Bezzeg a hirTV még kitart 😊
somoskovig
Sokan kitartanak még. Most néztem rá, pár ismertebb narancsos youtube csatorna kommentjeire. Hát te atya úr isten ami ott van. Állítólag a Somkúti már megint bemondta, hogy megyünk a frontra. Nem is értem, hogy ez alapból, hogy merülhet fel, amikor senki sem küldött oda sereget az EU-ból soha.
Sixo
 youtu.be/hWKFTjVM_wc?is=medDFbRBwFa34JF1

Itt mondja emberünk a szájával. Vagy ez mind kamu?!
davemayer
Tényleg nem rosszból, de amúgy meg is hallgatod hogy mit mond? igen, szerintem egyértelmű hogy fizetett katonák (nem a random Józsi Baranyából) békefenntartónak kell hogy odamenjenek, hogy. Putyin ne tudja MÉGEGYSZER megtámadni Ukrajnát ha vége a háborúnak.

"Semmi békefenntartásról nincs szó ebben, eleve senki nem beszélt itt kéksapkás békefenntartókról"
Wéber mit mond: "Nálam a kiindulópont a BÉKEFENNTARTÓK lennének Ukrajna számára."
Heisman nádor
Ok, tegyük fel hogy ez igaz. Milyen béke?! Dolgoznak ezen a békén vagy egyszercsak bemondják hogy menjetek akár van tűzszünet akár béke?
Az 4 év alatt egyszer nem hallottam tőlük a béke szót...
davemayer
Én értem hogy az emberek fosnak a háborútól. Volt egy kettő VH, meg lehet oldani hogy elszökik az ember USÁba, Afrikába, Ausztráliába. Ukrajnából is mennyi ember elmenekült aki Európában él férfiak. Ezen kívül nem tudom hogy a Fideszt meg Orbánt mivel lehet védeni. Aki pedofilsegítőket enged szabadon. Aki megnyomorított annyi embert, tönkretette őket. Azon kívül hogy nekem ez lett a csapatom 98-ban, és az én csapatom örök, velük vagyok.

Emellett miért beszélnének békéről, amikor egyik oldal se menne bele amit a másik akar. Így hogyan legyen lezárás? Ukrajna épp Európa helyett van proxiháború.
Én értem hogy remekül hangzik a PEACE, LOVE, NER, nagyon jó hogy kimondja Orbán hogy BÉKE BÉKE BÉKE, beljebb is lettünk vele. Mert hát az aurája megvédi a határt, a magyar vaskupola.

Miért van európai hadsereg? Azért hogy legyen egy fizetett alakulat, összeurópai, akik el tudnak látni pl békefenntartást. Legyen egy ütőképes alakulat, amit nem tudsz csak megtámadni, mert legyalul a picsába. Amerikában is van egy nagy fizetett hadsereg, itt is ez a lényeg hogy legyen, mert akkor nem a Jóska-Pista fog menni harcolni, hanem menjen a jólfelszerelt, létszámban meglévő katonai alakulat a frontra.
De attól még hogy van hadsereg, nem az a lényeg hogy akkor most megyünk azt TÁMADÁS.


Jó ez az m1 híradó, tiszta győzelmi jelentés hangulata van. Bezzeg a hirTV még kitart 😊
somoskovig
Sokan kitartanak még. Most néztem rá, pár ismertebb narancsos youtube csatorna kommentjeire. Hát te atya úr isten ami ott van. Állítólag a Somkúti már megint bemondta, hogy megyünk a frontra. Nem is értem, hogy ez alapból, hogy merülhet fel, amikor senki sem küldött oda sereget az EU-ból soha.
Sixo
 youtu.be/hWKFTjVM_wc?is=medDFbRBwFa34JF1

Itt mondja emberünk a szájával. Vagy ez mind kamu?!
davemayer
Tényleg nem rosszból, de amúgy meg is hallgatod hogy mit mond? igen, szerintem egyértelmű hogy fizetett katonák (nem a random Józsi Baranyából) békefenntartónak kell hogy odamenjenek, hogy. Putyin ne tudja MÉGEGYSZER megtámadni Ukrajnát ha vége a háborúnak.

"Semmi békefenntartásról nincs szó ebben, eleve senki nem beszélt itt kéksapkás békefenntartókról"
Wéber mit mond: "Nálam a kiindulópont a BÉKEFENNTARTÓK lennének Ukrajna számára."
Heisman nádor
Ok, tegyük fel hogy ez igaz. Milyen béke?! Dolgoznak ezen a békén vagy egyszercsak bemondják hogy menjetek akár van tűzszünet akár béke?
Az 4 év alatt egyszer nem hallottam tőlük a béke szót...
davemayer
A jelek szerint pl. azt hallottad, hogy megyünk a háborúba, pedig azt pont nem mondták.
somoskovig
Azt pl hallottam, amikor már 22ben azt mondta az akkori német külügyminiszter hogy "we are at war with russia" (steznek angolul, hátha így nem ferdités...)
davemayer
Háborúban vannak az európai értékek az oroszokékkal. Vége a Merkelizmusnak. Meg kell védeni Európát és az értékeit. Nekünk a szavazatunkkal hogy nem oroszszopanc viszi az országot, és olyanok kapjanak meghatalmazást, akik felkészítenek egy hadsereget arra hogy ne neked vagy nekem kelljen a frontra menni. Igen, elindult újra a történelem, lehet háború. Lehetséges. Épp ezért kell rá felkészülni hadsereggel, amit Weber és Rutte mond. De a hadsereg nem olyan hogy lesz, és aztán jön "so i started to blast anyway"
Heisman nádor
És szerinted itt vége? Majd a hivatásosok megoldják aztan király minden?

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
2 hónapja
davemayer Chicago Bears 15 639 — "Grammar maci"
Jó ez az m1 híradó, tiszta győzelmi jelentés hangulata van. Bezzeg a hirTV még kitart 😊
somoskovig
Sokan kitartanak még. Most néztem rá, pár ismertebb narancsos youtube csatorna kommentjeire. Hát te atya úr isten ami ott van. Állítólag a Somkúti már megint bemondta, hogy megyünk a frontra. Nem is értem, hogy ez alapból, hogy merülhet fel, amikor senki sem küldött oda sereget az EU-ból soha.
Sixo
 youtu.be/hWKFTjVM_wc?is=medDFbRBwFa34JF1

Itt mondja emberünk a szájával. Vagy ez mind kamu?!
davemayer
Tényleg nem rosszból, de amúgy meg is hallgatod hogy mit mond? igen, szerintem egyértelmű hogy fizetett katonák (nem a random Józsi Baranyából) békefenntartónak kell hogy odamenjenek, hogy. Putyin ne tudja MÉGEGYSZER megtámadni Ukrajnát ha vége a háborúnak.

"Semmi békefenntartásról nincs szó ebben, eleve senki nem beszélt itt kéksapkás békefenntartókról"
Wéber mit mond: "Nálam a kiindulópont a BÉKEFENNTARTÓK lennének Ukrajna számára."
Heisman nádor
Ok, tegyük fel hogy ez igaz. Milyen béke?! Dolgoznak ezen a békén vagy egyszercsak bemondják hogy menjetek akár van tűzszünet akár béke?
Az 4 év alatt egyszer nem hallottam tőlük a béke szót...
davemayer
A jelek szerint pl. azt hallottad, hogy megyünk a háborúba, pedig azt pont nem mondták.
somoskovig
Azt pl hallottam, amikor már 22ben azt mondta az akkori német külügyminiszter hogy "we are at war with russia" (steznek angolul, hátha így nem ferdités...)
davemayer
Miért szted lényegében nem vagyunk ott? Mármint nem az eredeti értelemben de lényegében háborúban vagyunk az oroszokkal mint NATO.
csebi
Europa jelenleg inkább gazdasagi haborúban van az oroszokkal mint egy tényleges haborúban szvsz. A jelen állás szerint. Ez azonban a könnyen át fog csapni abba hogy katonakat fognak küldeni ukrajnába, pláne ha tenyleg elfogynak az ukránok.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
2 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 565 — Chiefs GM
Azt pl hallottam, amikor már 22ben azt mondta az akkori német külügyminiszter hogy "we are at war with russia" (steznek angolul, hátha így nem ferdités...)
davemayer
Mondjuk akkor a németek rohadt jól csinálják, mert 4 év alatt meghalt/megnyomorodott 1 millió orosz katona 0 német ellenében. Ha ezt a módszert bajszos bácsi tudta volna '41-ben, akkor ma németül beszélnénk.
somoskovig
Van amit nem akarsz esetleg viccel elütni?!
davemayer
Csak próbálok rámutatni, hogy ez a war ez nem az a war, amit te annak gondolsz. Mondhatjuk, hogy ez a war(r)_b 😀

2 hónapja
davemayer Chicago Bears 15 639 — "Grammar maci"
Azt pl hallottam, amikor már 22ben azt mondta az akkori német külügyminiszter hogy "we are at war with russia" (steznek angolul, hátha így nem ferdités...)
davemayer
Mondjuk akkor a németek rohadt jól csinálják, mert 4 év alatt meghalt/megnyomorodott 1 millió orosz katona 0 német ellenében. Ha ezt a módszert bajszos bácsi tudta volna '41-ben, akkor ma németül beszélnénk.
somoskovig
Van amit nem akarsz esetleg viccel elütni?!

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
2 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 932 — Lucas Scott
Jó ez az m1 híradó, tiszta győzelmi jelentés hangulata van. Bezzeg a hirTV még kitart 😊
somoskovig
Sokan kitartanak még. Most néztem rá, pár ismertebb narancsos youtube csatorna kommentjeire. Hát te atya úr isten ami ott van. Állítólag a Somkúti már megint bemondta, hogy megyünk a frontra. Nem is értem, hogy ez alapból, hogy merülhet fel, amikor senki sem küldött oda sereget az EU-ból soha.
Sixo
 youtu.be/hWKFTjVM_wc?is=medDFbRBwFa34JF1

Itt mondja emberünk a szájával. Vagy ez mind kamu?!
davemayer
Tényleg nem rosszból, de amúgy meg is hallgatod hogy mit mond? igen, szerintem egyértelmű hogy fizetett katonák (nem a random Józsi Baranyából) békefenntartónak kell hogy odamenjenek, hogy. Putyin ne tudja MÉGEGYSZER megtámadni Ukrajnát ha vége a háborúnak.

"Semmi békefenntartásról nincs szó ebben, eleve senki nem beszélt itt kéksapkás békefenntartókról"
Wéber mit mond: "Nálam a kiindulópont a BÉKEFENNTARTÓK lennének Ukrajna számára."
Heisman nádor
Ok, tegyük fel hogy ez igaz. Milyen béke?! Dolgoznak ezen a békén vagy egyszercsak bemondják hogy menjetek akár van tűzszünet akár béke?
Az 4 év alatt egyszer nem hallottam tőlük a béke szót...
davemayer
A jelek szerint pl. azt hallottad, hogy megyünk a háborúba, pedig azt pont nem mondták.
somoskovig
Azt pl hallottam, amikor már 22ben azt mondta az akkori német külügyminiszter hogy "we are at war with russia" (steznek angolul, hátha így nem ferdités...)
davemayer
Miért szted lényegében nem vagyunk ott? Mármint nem az eredeti értelemben de lényegében háborúban vagyunk az oroszokkal mint NATO.

Szerkesztette: csebi

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 41 875 — LIGHTS OUT!
Közben Tölgyessy a Partizánon.

2 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 565 — Chiefs GM
Könyörgöm, ne idézzétek már, hiába x-eltem ki, így látom a faszságait.
gabokocka
Szerintem érdekes kísérlet lesz, hogy mennyi ideig tart, amíg kimosódik valakiből a propaganda.
somoskovig
De baszki, mintha tudnátok hogy erre 0 esély van, vicc
davemayer
Én pont abban hiszek, hogy nem 0 esély van rá, csak idő kell hozzá, meg kicsit szélesebb körú tájékozódás.

(bocs, gabo 😊 )

2 hónapja
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 27 988 — "Montoya por favor!"
Jó ez az m1 híradó, tiszta győzelmi jelentés hangulata van. Bezzeg a hirTV még kitart 😊
somoskovig
Sokan kitartanak még. Most néztem rá, pár ismertebb narancsos youtube csatorna kommentjeire. Hát te atya úr isten ami ott van. Állítólag a Somkúti már megint bemondta, hogy megyünk a frontra. Nem is értem, hogy ez alapból, hogy merülhet fel, amikor senki sem küldött oda sereget az EU-ból soha.
Sixo
 youtu.be/hWKFTjVM_wc?is=medDFbRBwFa34JF1

Itt mondja emberünk a szájával. Vagy ez mind kamu?!
davemayer
Tényleg nem rosszból, de amúgy meg is hallgatod hogy mit mond? igen, szerintem egyértelmű hogy fizetett katonák (nem a random Józsi Baranyából) békefenntartónak kell hogy odamenjenek, hogy. Putyin ne tudja MÉGEGYSZER megtámadni Ukrajnát ha vége a háborúnak.

"Semmi békefenntartásról nincs szó ebben, eleve senki nem beszélt itt kéksapkás békefenntartókról"
Wéber mit mond: "Nálam a kiindulópont a BÉKEFENNTARTÓK lennének Ukrajna számára."
Heisman nádor
Ok, tegyük fel hogy ez igaz. Milyen béke?! Dolgoznak ezen a békén vagy egyszercsak bemondják hogy menjetek akár van tűzszünet akár béke?
Az 4 év alatt egyszer nem hallottam tőlük a béke szót...
davemayer
Én értem hogy az emberek fosnak a háborútól. Volt egy kettő VH, meg lehet oldani hogy elszökik az ember USÁba, Afrikába, Ausztráliába. Ukrajnából is mennyi ember elmenekült aki Európában él férfiak. Ezen kívül nem tudom hogy a Fideszt meg Orbánt mivel lehet védeni. Aki pedofilsegítőket enged szabadon. Aki megnyomorított annyi embert, tönkretette őket. Azon kívül hogy nekem ez lett a csapatom 98-ban, és az én csapatom örök, velük vagyok.

Emellett miért beszélnének békéről, amikor egyik oldal se menne bele amit a másik akar. Így hogyan legyen lezárás? Ukrajna épp Európa helyett van proxiháború.
Én értem hogy remekül hangzik a PEACE, LOVE, NER, nagyon jó hogy kimondja Orbán hogy BÉKE BÉKE BÉKE, beljebb is lettünk vele. Mert hát az aurája megvédi a határt, a magyar vaskupola.

Miért van európai hadsereg? Azért hogy legyen egy fizetett alakulat, összeurópai, akik el tudnak látni pl békefenntartást. Legyen egy ütőképes alakulat, amit nem tudsz csak megtámadni, mert legyalul a picsába. Amerikában is van egy nagy fizetett hadsereg, itt is ez a lényeg hogy legyen, mert akkor nem a Jóska-Pista fog menni harcolni, hanem menjen a jólfelszerelt, létszámban meglévő katonai alakulat a frontra.
De attól még hogy van hadsereg, nem az a lényeg hogy akkor most megyünk azt TÁMADÁS.


Jó ez az m1 híradó, tiszta győzelmi jelentés hangulata van. Bezzeg a hirTV még kitart 😊
somoskovig
Sokan kitartanak még. Most néztem rá, pár ismertebb narancsos youtube csatorna kommentjeire. Hát te atya úr isten ami ott van. Állítólag a Somkúti már megint bemondta, hogy megyünk a frontra. Nem is értem, hogy ez alapból, hogy merülhet fel, amikor senki sem küldött oda sereget az EU-ból soha.
Sixo
 youtu.be/hWKFTjVM_wc?is=medDFbRBwFa34JF1

Itt mondja emberünk a szájával. Vagy ez mind kamu?!
davemayer
Tényleg nem rosszból, de amúgy meg is hallgatod hogy mit mond? igen, szerintem egyértelmű hogy fizetett katonák (nem a random Józsi Baranyából) békefenntartónak kell hogy odamenjenek, hogy. Putyin ne tudja MÉGEGYSZER megtámadni Ukrajnát ha vége a háborúnak.

"Semmi békefenntartásról nincs szó ebben, eleve senki nem beszélt itt kéksapkás békefenntartókról"
Wéber mit mond: "Nálam a kiindulópont a BÉKEFENNTARTÓK lennének Ukrajna számára."
Heisman nádor
Ok, tegyük fel hogy ez igaz. Milyen béke?! Dolgoznak ezen a békén vagy egyszercsak bemondják hogy menjetek akár van tűzszünet akár béke?
Az 4 év alatt egyszer nem hallottam tőlük a béke szót...
davemayer
A jelek szerint pl. azt hallottad, hogy megyünk a háborúba, pedig azt pont nem mondták.
somoskovig
Azt pl hallottam, amikor már 22ben azt mondta az akkori német külügyminiszter hogy "we are at war with russia" (steznek angolul, hátha így nem ferdités...)
davemayer
Háborúban vannak az európai értékek az oroszokékkal. Vége a Merkelizmusnak. Meg kell védeni Európát és az értékeit. Nekünk a szavazatunkkal hogy nem oroszszopanc viszi az országot, és olyanok kapjanak meghatalmazást, akik felkészítenek egy hadsereget arra hogy ne neked vagy nekem kelljen a frontra menni. Igen, elindult újra a történelem, lehet háború. Lehetséges. Épp ezért kell rá felkészülni hadsereggel, amit Weber és Rutte mond. De a hadsereg nem olyan hogy lesz, és aztán jön "so i started to blast anyway"

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz