Politika
63 feliratkozó
2 hónapja
Nem azt mondták, hogy 3ig tart a sajttál? Fél4 és most mondták, hogy most vagyunk félúton.Szerintem benézte, amikor 3 órát mondott. 4-től vannak lekötött nemzetközi programjai.
Sixo
2 hónapja
Én örülök neki.Az kemény, Orbán nem lehet többet miniszterelnök.Ez nagyon gáz, kifejezetten emlékeztet az utólagos törvényhozásra. Ráadásul - politikai értelemben - kontraproduktív.
resistance is futile
nagylaza, főpohárnok
2 hónapja
fú gec, akkor tényleg elindítom a SátántangótNem azt mondták, hogy 3ig tart a sajttál? Fél4 és most mondták, hogy most vagyunk félúton.Én azt olvastam hogy 3 órás lesz
Sixo
zacknorb

https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
"Az életről sok mindent gondolok én jómagam is."
"Én nem gondolok semmit, uram."
Don't blink!
2 hónapja
Az kemény, Orbán nem lehet többet miniszterelnök.Ez nagyon gáz, kifejezetten emlékeztet az utólagos törvényhozásra. Ráadásul - politikai értelemben - kontraproduktív.
resistance is futile
2 hónapja
Orbánnak tudott Putyin olyat mondani, ami meglágyította a szívét. Szerintem van annyira reálpolitikus, hogy MP-nél is tesz egy próbát. Nem kerül semmibe.Ablakon való kieséstúgy látom Putyinnal nem lesznek BFF-ekSose tudni előre, hogy egy romantikus szentpétervári látogatás kiben mit indít el.
petey
Őszentsége Sobri Jóska
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító
2 hónapja
Nem azt mondták, hogy 3ig tart a sajttál? Fél4 és most mondták, hogy most vagyunk félúton.Én azt olvastam hogy 3 órás lesz
Sixo
Poloska vagyok.
2 hónapja
Amúgy mai nap egyik kínzó kérdése:lehet az úszóválogatottnak vittek túró rudit.
Ki repülhetett ma reggel Ománba riyad-i tankolással Kecskemétről a honvédségi Falconnal?
:tűnődő arc
Vitézlő Titoknok tomz
vagy ők már hazajöttek?
2 hónapja
magyar gógyi.mindig lesznek olyan dolgok amik határesetek, de egy csomó egyéb problémát ez feloldNem tudok róla, hogy bárhol így korlátozva lenne a törvenyhozás általi választhatóság, ahol nem prezidentális kormányzati rendszer van.
és elég sok helyen működik a világban
Negritis, a vajda
Őszentsége Sobri Jóska
2 hónapja
mindig lesznek olyan dolgok amik határesetek, de egy csomó egyéb problémát ez feloldNem tudok róla, hogy bárhol így korlátozva lenne a törvenyhozás általi választhatóság, ahol nem prezidentális kormányzati rendszer van.
és elég sok helyen működik a világban
Negritis, a vajda
2 hónapja
Erős szavak. Keményen oltja a korábbi rezsimet. “Víz és gazszerelo, aki írni és olvasni nem tud.”sőt számolni sem.
Ventura
Istenem mekkora lenne Lölöt börtönbe látnimondjuk az tipikus megoldás lenne - mindig valami hülyével vitetik el a balhét az igazi főkolomposok
😃
JC6 (Mr. Miele)
2 hónapja
Amúgy mai nap egyik kínzó kérdése:Ki repülhetett ma reggel Ománba riyad-i tankolással Kecskemétről a honvédségi Falconnal?
:tűnődő arc
2 hónapja
Ablakon való kieséstúgy látom Putyinnal nem lesznek BFF-ekSose tudni előre, hogy egy romantikus szentpétervári látogatás kiben mit indít el.
petey
Őszentsége Sobri Jóska
Draft

2001-2003-2004-2014-2016-2018
2 hónapja
Nem azt mondták, hogy 3ig tart a sajttál? Fél4 és most mondták, hogy most vagyunk félúton.lehet Londonhoz allitottak az orat.
Sixo
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
akkor meg két választási ciklusban lehet csak ME. nem kell túlgondolni. előrehozott választás mondjuk még nem volt Magyarországon, de remélem nem is lesz.És ha többpá rti koalícióban egy kisebb párt miatt kormányválság van, a másodikciklusos kormányfő azért ne merjen vagy akarjon előrehozott választást mert ott ő már nem nyerhetne, inkább évekig belerohad egy ilyen helyzetbe?például hogy senki sem kaphat a köztársasági elnöktől kettőnél többször kormányalakítási megbízást, ide értve az ügyvivő miniszterelnöki helyzetet is.Hogy teszed bele egzaktul?"Csatlakozás az Európai Ügyészséghez, vagyonvisszaszerzési hivatal létrehozása, Alaptörvény módosítása, a jogállam helyreállítása - ezek lesznek az első feladatai a kormánynak Magyar szerint. Azt is beleírják az Alaptörvénybe, hogy miniszterelnök csak két ciklusig szolgálhat."Erre nagyon kíváncsi leszek, hogy tényleg bele teszik e, illetve hogy ha bele, az ténylegesen ezt is fogja jelenteni, nem csak üres jogászkodás.
r.baggio
Cowboykarcsi90
Ha az egyik ciklus nem teljes, akkor mi van?
Pl. Gyurcsány eddig volt egy fél és egy háromnegyed ciklust, akkor még 3 évre lehet, vagy ez már két ciklusnak számít?
Ha a második ciklusod utolsó félévében lemondasz, akkor még indulhatsz a maradék fél évedre mondjuk 4 vagy 8 év múlva?
Vagy stabil szavazattöbbsége van a pártodnak, és a győzelem után a feleségedet teszed meg kormányfőnek, magadat meg főtanacsadónak, aztán a következő ciklusban az öcsédet, majd a nagyfiadat, de te csak partelnök/kormányfőtanácsadó vagy, az okés?
Vagy ha kétszer voltál már miniszterelnök, akkor vezetheted e te a kampányt, lehetsz e a listán az első, aztán majd az orszaggyűlés azt szavazza meg miniszterelnöknek, akit te javallasz neki? Stb.
Mi nem elnöki rendszer vagyunk, a mienkben értelmezhetetlen és kivitelezhetetlen a választójog választhatósági részének ilyetén korlátozása. És szükségtelen is, bőven elég ha a meglévő törvényeket betartja a kormányfő, és nem legfőbb hűbérúrként menedzseli a kormányát.
Ez egy tipikus választási ígeret, egy lózung, amit persze lehet próbálni átültetni a gyakorlatba, kétharmaddal lehet írni és elfogadni törvényt, de az egy életképtelen, toldozott-foldozott, antidemokratikus korcs valami lehet csak.
Őszentsége Sobri Jóska
slowmotion
Az a baj, hogy 16 év szürrealitása, az Orban-rezsim faszságai annyira beleégnek sok emberbe, hogy az abszurdokra keresnek megoldást, miközben ha a fékek és ellensúlyok rendszerét működtetnék rendesen és nem rögtön kiskapuzni akarnának, akkor ilyen erőltetett jogászkodásra nem lenne semmi szükség.
Őszentsége Sobri Jóska
2 hónapja
úgy látom Putyinnal nem lesznek BFF-ekSose tudni előre, hogy egy romantikus szentpétervári látogatás kiben mit indít el.
petey
2 hónapja
Nem azt mondták, hogy 3ig tart a sajttál? Fél4 és most mondták, hogy most vagyunk félúton.Látod, még el se kezdtek kormányozni, már hazudnak! 😀
Sixo
...ne gondolkodd túl a dolgokat, ÉLVEZD!
2 hónapja
Nem azt mondták, hogy 3ig tart a sajttál? Fél4 és most mondták, hogy most vagyunk félúton.
2 hónapja
igen, mert ha nem tudja megoldani a kormányzást akkor elbukott és offÉs ha többpá rti koalícióban egy kisebb párt miatt kormányválság van, a másodikciklusos kormányfő azért ne merjen vagy akarjon előrehozott választást mert ott ő már nem nyerhetne, inkább évekig belerohad egy ilyen helyzetbe?például hogy senki sem kaphat a köztársasági elnöktől kettőnél többször kormányalakítási megbízást, ide értve az ügyvivő miniszterelnöki helyzetet is.Hogy teszed bele egzaktul?"Csatlakozás az Európai Ügyészséghez, vagyonvisszaszerzési hivatal létrehozása, Alaptörvény módosítása, a jogállam helyreállítása - ezek lesznek az első feladatai a kormánynak Magyar szerint. Azt is beleírják az Alaptörvénybe, hogy miniszterelnök csak két ciklusig szolgálhat."Erre nagyon kíváncsi leszek, hogy tényleg bele teszik e, illetve hogy ha bele, az ténylegesen ezt is fogja jelenteni, nem csak üres jogászkodás.
r.baggio
Cowboykarcsi90
Ha az egyik ciklus nem teljes, akkor mi van?
Pl. Gyurcsány eddig volt egy fél és egy háromnegyed ciklust, akkor még 3 évre lehet, vagy ez már két ciklusnak számít?
Ha a második ciklusod utolsó félévében lemondasz, akkor még indulhatsz a maradék fél évedre mondjuk 4 vagy 8 év múlva?
Vagy stabil szavazattöbbsége van a pártodnak, és a győzelem után a feleségedet teszed meg kormányfőnek, magadat meg főtanacsadónak, aztán a következő ciklusban az öcsédet, majd a nagyfiadat, de te csak partelnök/kormányfőtanácsadó vagy, az okés?
Vagy ha kétszer voltál már miniszterelnök, akkor vezetheted e te a kampányt, lehetsz e a listán az első, aztán majd az orszaggyűlés azt szavazza meg miniszterelnöknek, akit te javallasz neki? Stb.
Mi nem elnöki rendszer vagyunk, a mienkben értelmezhetetlen és kivitelezhetetlen a választójog választhatósági részének ilyetén korlátozása. És szükségtelen is, bőven elég ha a meglévő törvényeket betartja a kormányfő, és nem legfőbb hűbérúrként menedzseli a kormányát.
Ez egy tipikus választási ígeret, egy lózung, amit persze lehet próbálni átültetni a gyakorlatba, kétharmaddal lehet írni és elfogadni törvényt, de az egy életképtelen, toldozott-foldozott, antidemokratikus korcs valami lehet csak.
Őszentsége Sobri Jóska
slowmotion
Az a baj, hogy 16 év szürrealitása, az Orban-rezsim faszságai annyira beleégnek sok emberbe, hogy az abszurdokra keresnek megoldást, miközben ha a fékek és ellensúlyok rendszerét működtetnék rendesen és nem rögtön kiskapuzni akarnának, akkor ilyen erőltetett jogászkodásra nem lenne semmi szükség.
Őszentsége Sobri Jóska
mindig lesznek olyan dolgok amik határesetek, de egy csomó egyéb problémát ez felold
és elég sok helyen működik a világban
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
2 hónapja
És ha többpá rti koalícióban egy kisebb párt miatt kormányválság van, a másodikciklusos kormányfő azért ne merjen vagy akarjon előrehozott választást mert ott ő már nem nyerhetne, inkább évekig belerohad egy ilyen helyzetbe?például hogy senki sem kaphat a köztársasági elnöktől kettőnél többször kormányalakítási megbízást, ide értve az ügyvivő miniszterelnöki helyzetet is.Hogy teszed bele egzaktul?"Csatlakozás az Európai Ügyészséghez, vagyonvisszaszerzési hivatal létrehozása, Alaptörvény módosítása, a jogállam helyreállítása - ezek lesznek az első feladatai a kormánynak Magyar szerint. Azt is beleírják az Alaptörvénybe, hogy miniszterelnök csak két ciklusig szolgálhat."Erre nagyon kíváncsi leszek, hogy tényleg bele teszik e, illetve hogy ha bele, az ténylegesen ezt is fogja jelenteni, nem csak üres jogászkodás.
r.baggio
Cowboykarcsi90
Ha az egyik ciklus nem teljes, akkor mi van?
Pl. Gyurcsány eddig volt egy fél és egy háromnegyed ciklust, akkor még 3 évre lehet, vagy ez már két ciklusnak számít?
Ha a második ciklusod utolsó félévében lemondasz, akkor még indulhatsz a maradék fél évedre mondjuk 4 vagy 8 év múlva?
Vagy stabil szavazattöbbsége van a pártodnak, és a győzelem után a feleségedet teszed meg kormányfőnek, magadat meg főtanacsadónak, aztán a következő ciklusban az öcsédet, majd a nagyfiadat, de te csak partelnök/kormányfőtanácsadó vagy, az okés?
Vagy ha kétszer voltál már miniszterelnök, akkor vezetheted e te a kampányt, lehetsz e a listán az első, aztán majd az orszaggyűlés azt szavazza meg miniszterelnöknek, akit te javallasz neki? Stb.
Mi nem elnöki rendszer vagyunk, a mienkben értelmezhetetlen és kivitelezhetetlen a választójog választhatósági részének ilyetén korlátozása. És szükségtelen is, bőven elég ha a meglévő törvényeket betartja a kormányfő, és nem legfőbb hűbérúrként menedzseli a kormányát.
Ez egy tipikus választási ígeret, egy lózung, amit persze lehet próbálni átültetni a gyakorlatba, kétharmaddal lehet írni és elfogadni törvényt, de az egy életképtelen, toldozott-foldozott, antidemokratikus korcs valami lehet csak.
Őszentsége Sobri Jóska
slowmotion
Az a baj, hogy 16 év szürrealitása, az Orban-rezsim faszságai annyira beleégnek sok emberbe, hogy az abszurdokra keresnek megoldást, miközben ha a fékek és ellensúlyok rendszerét működtetnék rendesen és nem rögtön kiskapuzni akarnának, akkor ilyen erőltetett jogászkodásra nem lenne semmi szükség.
2 hónapja
vártam volna egy olyan kérdést, hogy mi lesz a NER médiával, including M1 és a propaganda lapokkal, Megafonnal, csak mert natyon aggódnak a sajtószabadság miatt 😀
2 hónapja
Erős szavak. Keményen oltja a korábbi rezsimet. “Víz és gazszerelo, aki írni és olvasni nem tud.”
“Uhm, we’re, to win games you have to win the game, umm, not lose the game… honestly. And that, that is how you lose the game.”
- HC Mike McDaniel, L vs. Patriots, week 2 -
-------------------------------------------------------------------
2 hónapja
Nono:Próbáltad már egy d-vel is leírni valaha? 😃Mondjuk a személyeskedés nekem nem tetszik. Vitya bukott, hatalmasat, mi a rákért kell mindig emlegetni? Mit tett vagy sem?Ja, kicsit unalmas, de közben mondd egy csomó mást is.
JC6 (Mr. Miele)
Még kampánymódban van.
Gyurma Pappa
Te mondd, ő mond. Nem nehéz ez.
szaba
kijelentő mód:
én mondom, te mondod, ő mond(ja)
felszólító mód:
én mondjam! te mondd! / te mondjad! ő mondja!
Nyelvtannáci rovatunkat olvashatták. 😊
2 hónapja
Zseni ez a csávó