Politika
63 feliratkozó
2 hónapja
Nem azt mondták, hogy 3ig tart a sajttál? Fél4 és most mondták, hogy most vagyunk félúton.Látod, még el se kezdtek kormányozni, már hazudnak! 😀
Sixo
...ne gondolkodd túl a dolgokat, ÉLVEZD!
2 hónapja
Nem azt mondták, hogy 3ig tart a sajttál? Fél4 és most mondták, hogy most vagyunk félúton.
2 hónapja
igen, mert ha nem tudja megoldani a kormányzást akkor elbukott és offÉs ha többpá rti koalícióban egy kisebb párt miatt kormányválság van, a másodikciklusos kormányfő azért ne merjen vagy akarjon előrehozott választást mert ott ő már nem nyerhetne, inkább évekig belerohad egy ilyen helyzetbe?például hogy senki sem kaphat a köztársasági elnöktől kettőnél többször kormányalakítási megbízást, ide értve az ügyvivő miniszterelnöki helyzetet is.Hogy teszed bele egzaktul?"Csatlakozás az Európai Ügyészséghez, vagyonvisszaszerzési hivatal létrehozása, Alaptörvény módosítása, a jogállam helyreállítása - ezek lesznek az első feladatai a kormánynak Magyar szerint. Azt is beleírják az Alaptörvénybe, hogy miniszterelnök csak két ciklusig szolgálhat."Erre nagyon kíváncsi leszek, hogy tényleg bele teszik e, illetve hogy ha bele, az ténylegesen ezt is fogja jelenteni, nem csak üres jogászkodás.
r.baggio
Cowboykarcsi90
Ha az egyik ciklus nem teljes, akkor mi van?
Pl. Gyurcsány eddig volt egy fél és egy háromnegyed ciklust, akkor még 3 évre lehet, vagy ez már két ciklusnak számít?
Ha a második ciklusod utolsó félévében lemondasz, akkor még indulhatsz a maradék fél évedre mondjuk 4 vagy 8 év múlva?
Vagy stabil szavazattöbbsége van a pártodnak, és a győzelem után a feleségedet teszed meg kormányfőnek, magadat meg főtanacsadónak, aztán a következő ciklusban az öcsédet, majd a nagyfiadat, de te csak partelnök/kormányfőtanácsadó vagy, az okés?
Vagy ha kétszer voltál már miniszterelnök, akkor vezetheted e te a kampányt, lehetsz e a listán az első, aztán majd az orszaggyűlés azt szavazza meg miniszterelnöknek, akit te javallasz neki? Stb.
Mi nem elnöki rendszer vagyunk, a mienkben értelmezhetetlen és kivitelezhetetlen a választójog választhatósági részének ilyetén korlátozása. És szükségtelen is, bőven elég ha a meglévő törvényeket betartja a kormányfő, és nem legfőbb hűbérúrként menedzseli a kormányát.
Ez egy tipikus választási ígeret, egy lózung, amit persze lehet próbálni átültetni a gyakorlatba, kétharmaddal lehet írni és elfogadni törvényt, de az egy életképtelen, toldozott-foldozott, antidemokratikus korcs valami lehet csak.
Őszentsége Sobri Jóska
slowmotion
Az a baj, hogy 16 év szürrealitása, az Orban-rezsim faszságai annyira beleégnek sok emberbe, hogy az abszurdokra keresnek megoldást, miközben ha a fékek és ellensúlyok rendszerét működtetnék rendesen és nem rögtön kiskapuzni akarnának, akkor ilyen erőltetett jogászkodásra nem lenne semmi szükség.
Őszentsége Sobri Jóska
mindig lesznek olyan dolgok amik határesetek, de egy csomó egyéb problémát ez felold
és elég sok helyen működik a világban
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
2 hónapja
És ha többpá rti koalícióban egy kisebb párt miatt kormányválság van, a másodikciklusos kormányfő azért ne merjen vagy akarjon előrehozott választást mert ott ő már nem nyerhetne, inkább évekig belerohad egy ilyen helyzetbe?például hogy senki sem kaphat a köztársasági elnöktől kettőnél többször kormányalakítási megbízást, ide értve az ügyvivő miniszterelnöki helyzetet is.Hogy teszed bele egzaktul?"Csatlakozás az Európai Ügyészséghez, vagyonvisszaszerzési hivatal létrehozása, Alaptörvény módosítása, a jogállam helyreállítása - ezek lesznek az első feladatai a kormánynak Magyar szerint. Azt is beleírják az Alaptörvénybe, hogy miniszterelnök csak két ciklusig szolgálhat."Erre nagyon kíváncsi leszek, hogy tényleg bele teszik e, illetve hogy ha bele, az ténylegesen ezt is fogja jelenteni, nem csak üres jogászkodás.
r.baggio
Cowboykarcsi90
Ha az egyik ciklus nem teljes, akkor mi van?
Pl. Gyurcsány eddig volt egy fél és egy háromnegyed ciklust, akkor még 3 évre lehet, vagy ez már két ciklusnak számít?
Ha a második ciklusod utolsó félévében lemondasz, akkor még indulhatsz a maradék fél évedre mondjuk 4 vagy 8 év múlva?
Vagy stabil szavazattöbbsége van a pártodnak, és a győzelem után a feleségedet teszed meg kormányfőnek, magadat meg főtanacsadónak, aztán a következő ciklusban az öcsédet, majd a nagyfiadat, de te csak partelnök/kormányfőtanácsadó vagy, az okés?
Vagy ha kétszer voltál már miniszterelnök, akkor vezetheted e te a kampányt, lehetsz e a listán az első, aztán majd az orszaggyűlés azt szavazza meg miniszterelnöknek, akit te javallasz neki? Stb.
Mi nem elnöki rendszer vagyunk, a mienkben értelmezhetetlen és kivitelezhetetlen a választójog választhatósági részének ilyetén korlátozása. És szükségtelen is, bőven elég ha a meglévő törvényeket betartja a kormányfő, és nem legfőbb hűbérúrként menedzseli a kormányát.
Ez egy tipikus választási ígeret, egy lózung, amit persze lehet próbálni átültetni a gyakorlatba, kétharmaddal lehet írni és elfogadni törvényt, de az egy életképtelen, toldozott-foldozott, antidemokratikus korcs valami lehet csak.
Őszentsége Sobri Jóska
slowmotion
Az a baj, hogy 16 év szürrealitása, az Orban-rezsim faszságai annyira beleégnek sok emberbe, hogy az abszurdokra keresnek megoldást, miközben ha a fékek és ellensúlyok rendszerét működtetnék rendesen és nem rögtön kiskapuzni akarnának, akkor ilyen erőltetett jogászkodásra nem lenne semmi szükség.
2 hónapja
vártam volna egy olyan kérdést, hogy mi lesz a NER médiával, including M1 és a propaganda lapokkal, Megafonnal, csak mert natyon aggódnak a sajtószabadság miatt 😀
2 hónapja
Erős szavak. Keményen oltja a korábbi rezsimet. “Víz és gazszerelo, aki írni és olvasni nem tud.”
“Uhm, we’re, to win games you have to win the game, umm, not lose the game… honestly. And that, that is how you lose the game.”
- HC Mike McDaniel, L vs. Patriots, week 2 -
-------------------------------------------------------------------
2 hónapja
Nono:Próbáltad már egy d-vel is leírni valaha? 😃Mondjuk a személyeskedés nekem nem tetszik. Vitya bukott, hatalmasat, mi a rákért kell mindig emlegetni? Mit tett vagy sem?Ja, kicsit unalmas, de közben mondd egy csomó mást is.
JC6 (Mr. Miele)
Még kampánymódban van.
Gyurma Pappa
Te mondd, ő mond. Nem nehéz ez.
szaba
kijelentő mód:
én mondom, te mondod, ő mond(ja)
felszólító mód:
én mondjam! te mondd! / te mondjad! ő mondja!
Nyelvtannáci rovatunkat olvashatták. 😊
2 hónapja
Zseni ez a csávó
2 hónapja
A Nemzetközi Büntetőbíróságból kilépést nem tudják visszafordítani, de újra kezdeményezni fogják Magyarország felvételét, mondta Magyar.

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
2 hónapja
hidd el a Fideszes újságíróknak most hirtelen nem lesz elég az elmúlt16év😊Fasza csávó ez a Péter. Kimondja hogy anyagilag szarban a haza.mondtam, hogy szép nyíltan el kell mondania, mekkora kárt csinált a elmúttkéccernyócév. dolgoznak a program megvalósításán, de a semmiből nyilván nem lehet, úgyhogy olyan gyorsan megy, amilyen gyorsan sikerül.
Talán soha nem volt ekkora a hiány és i mennyire üres a kassza.
Kosz Vitya
JC6 (Mr. Miele)
és így lényegében ha számon kérnek rajta ezt-azt, akkor szépen azt fogja mondani, hogy "tessenek elmenni a Viktorhoz, ő meg a haverjailopták el azokat a pénzeket, amiből ezt meg lehetne valósítani".
slowmotion
2 hónapja
Fasza csávó ez a Péter. Kimondja hogy anyagilag szarban a haza.mondtam, hogy szép nyíltan el kell mondania, mekkora kárt csinált a elmúttkéccernyócév. dolgoznak a program megvalósításán, de a semmiből nyilván nem lehet, úgyhogy olyan gyorsan megy, amilyen gyorsan sikerül.
Talán soha nem volt ekkora a hiány és i mennyire üres a kassza.
Kosz Vitya
JC6 (Mr. Miele)
és így lényegében ha számon kérnek rajta ezt-azt, akkor szépen azt fogja mondani, hogy "tessenek elmenni a Viktorhoz, ő meg a haverjailopták el azokat a pénzeket, amiből ezt meg lehetne valósítani".
2 hónapja
ha szájer tudott írni egy alaptörvényt egy ipaden két gyors kurás között, szerintem lesznek akik ezt is megoldják majdHogy teszed bele egzaktul?"Csatlakozás az Európai Ügyészséghez, vagyonvisszaszerzési hivatal létrehozása, Alaptörvény módosítása, a jogállam helyreállítása - ezek lesznek az első feladatai a kormánynak Magyar szerint. Azt is beleírják az Alaptörvénybe, hogy miniszterelnök csak két ciklusig szolgálhat."Erre nagyon kíváncsi leszek, hogy tényleg bele teszik e, illetve hogy ha bele, az ténylegesen ezt is fogja jelenteni, nem csak üres jogászkodás.
r.baggio
Cowboykarcsi90
Ha az egyik ciklus nem teljes, akkor mi van?
Pl. Gyurcsány eddig volt egy fél és egy háromnegyed ciklust, akkor még 3 évre lehet, vagy ez már két ciklusnak számít?
Ha a második ciklusod utolsó félévében lemondasz, akkor még indulhatsz a maradék fél évedre mondjuk 4 vagy 8 év múlva?
Vagy stabil szavazattöbbsége van a pártodnak, és a győzelem után a feleségedet teszed meg kormányfőnek, magadat meg főtanacsadónak, aztán a következő ciklusban az öcsédet, majd a nagyfiadat, de te csak partelnök/kormányfőtanácsadó vagy, az okés?
Vagy ha kétszer voltál már miniszterelnök, akkor vezetheted e te a kampányt, lehetsz e a listán az első, aztán majd az orszaggyűlés azt szavazza meg miniszterelnöknek, akit te javallasz neki? Stb.
Mi nem elnöki rendszer vagyunk, a mienkben értelmezhetetlen és kivitelezhetetlen a választójog választhatósági részének ilyetén korlátozása. És szükségtelen is, bőven elég ha a meglévő törvényeket betartja a kormányfő, és nem legfőbb hűbérúrként menedzseli a kormányát.
Ez egy tipikus választási ígeret, egy lózung, amit persze lehet próbálni átültetni a gyakorlatba, kétharmaddal lehet írni és elfogadni törvényt, de az egy életképtelen, toldozott-foldozott, antidemokratikus korcs valami lehet csak.
Őszentsége Sobri Jóska
¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
2 hónapja
Mi a pöcsömet erőltetik a kérdezők az ukranoknak nyújtandó hitelt? Elmondta, kimaradunk.Mert ez az agendájuk és retardáltak.
Ennyi
JC6 (Mr. Miele)
2 hónapja
Mi a pöcsömet erőltetik a kérdezők az ukranoknak nyújtandó hitelt? Elmondta, kimaradunk.Ennyi
2 hónapja
Fasza csávó ez a Péter. Kimondja hogy anyagilag szarban a haza.Mamdani is ezzel nyitott
Talán soha nem volt ekkora a hiány és i mennyire üres a kassza.
Kosz Vitya
JC6 (Mr. Miele)
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
2 hónapja
ezek hangemberek, a billentyűzet mögül harciasak, de ha bárki odaáll eléjük, akkor vigyázzba állnak. faszikám nem tudom, melyik mozit nézte az elmúlt tizenhat évben, lényegében mindent felsorolt, amit a Fidesz csinált, hogy rávetítse a Tisza jövőbeni mozgására.Amúgy tudom, hogy túlspilázom, de esküszöm, hogy még a levegő is jobb lett mára. Méghogy nincs hatással az életünkre... olyan szintű megkönnyebbülés van rajtam, hogy még az sem érdekelt, ahogy a mammer nekem tolta a kocsiját a Lidlbeb. Pedig két napja valszeg kettészakítottam volna.Pedig abból tudhatod majd, hogy jól mennek a dolgok, amikor egy választás nem lesz ekkora hatással az életedre.
Hanni
Én arra próbálom magam mindig emlékeztetni, hogy ne számítsak komoly elszámoltatásra, de elszomorít a gondolat, hogy mennyi nézőlászló van a mai társadalmunkban...
hvg.hu/itthon/20260413_magyar-nemzet-velemenycikk-masnap-kormanyvaltas
r.baggio
van ugye az a mondás, hogy mindenki saját magából indul ki. hát baszki, faszikámnak nem lesz túl boldog a következő négy éve.
Delusional Leslie Looker
2 hónapja
nem gondoltam volna hogy megélem hogy M1-t nézek érdeklődve
¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
2 hónapja
Mondjuk a személyeskedés nekem nem tetszik. Vitya bukott, hatalmasat, mi a rákért kell mindig emlegetni? Mit tett vagy sem?2 éven át mocskolta az egész Fidesz, ha én lennék a helyében egy hónap múlva a katonákkal fogatnám el az összeset és felakasztanám az első villanyoszlopra
JC6 (Mr. Miele)
2 hónapja
nem tudom miért írom el folyamatosan. nyilván tudom, hogy kell írni, de valamiért, ha gyorsan írok, akkor elrontom. figyelek majdPróbáltad már egy d-vel is leírni valaha? 😃Mondjuk a személyeskedés nekem nem tetszik. Vitya bukott, hatalmasat, mi a rákért kell mindig emlegetni? Mit tett vagy sem?Ja, kicsit unalmas, de közben mondd egy csomó mást is.
JC6 (Mr. Miele)
Még kampánymódban van.
Gyurma Pappa
Te mondd, ő mond. Nem nehéz ez.
szaba

2 hónapja

https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
"Az életről sok mindent gondolok én jómagam is."
"Én nem gondolok semmit, uram."
Don't blink!
2 hónapja
Ha 2/3 lenne is Fidesznek akk sem Vityával vennék ki azt alaptörvényből. Max utána ciklusban lehetne ismét.2/3? Ha ez így fog végbemenni, akkor 4 év múlva Fidesz nem lesz, nemhogy 2/3.Az kemény, Orbán nem lehet többet miniszterelnök.De ha nekik lesz 2/3, akkor kivehetik az alaptörvényből, nem?
resistance is futile
steelwolf
resistance is futile