Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 730
az jó, mert ez a téma előjött már kb. 10 napja is, és erre írtam, hogy Aki ebből képes azt leszűrni, hogy "mintha 2013 Magyarországáról szólna", az egyszerűen szociopata.

nagyjából olyan ez, mint mikor facebookon üzenőfalon megosztják az emberek a Coelho idézeteket, aztán lehet rá csöpögni, hogy De mennyire igaz!!

mondjatok egy olyan országot, ahol az aktuális vezetés nem ezek az elvek mentén próbálja hatalmát stabilizálni, vagy csak nézzük az itthoni helyzetet, mennyiben volt más 5 vagy 10 éve?jjncaa
a ctrl+c nem menő.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
az jó, mert ez a téma előjött már kb. 10 napja is, és erre írtam, hogy Aki ebből képes azt leszűrni, hogy "mintha 2013 Magyarországáról szólna", az egyszerűen szociopata.

nagyjából olyan ez, mint mikor facebookon üzenőfalon megosztják az emberek a Coelho idézeteket, aztán lehet rá csöpögni, hogy De mennyire igaz!!

mondjatok egy olyan országot, ahol az aktuális vezetés nem ezek az elvek mentén próbálja hatalmát stabilizálni, vagy csak nézzük az itthoni helyzetet, mennyiben volt más 5 vagy 10 éve?jjncaa
kár hogy csak 1 like gomb van

emberek, kb ez a normális gondolkodás, ez a 10/10 igen nagy marhaság, inkább vetítsd rá az USA-ra, az sem 10/10 de inkább igaz rá mint Mo.-ra.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 999 — no es importante
az jó, mert ez a téma előjött már kb. 10 napja is, és erre írtam, hogy Aki ebből képes azt leszűrni, hogy "mintha 2013 Magyarországáról szólna", az egyszerűen szociopata.

nagyjából olyan ez, mint mikor facebookon üzenőfalon megosztják az emberek a Coelho idézeteket, aztán lehet rá csöpögni, hogy De mennyire igaz!!

mondjatok egy olyan országot, ahol az aktuális vezetés nem ezek az elvek mentén próbálja hatalmát stabilizálni, vagy csak nézzük az itthoni helyzetet, mennyiben volt más 5 vagy 10 éve?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Elég durva, asszem ez 10/10 pont jelenleg.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 085 — #NoStress
Noam Chomsky -amerikai nyelvész, a Massachusetts Institute of Technology (MIT) professzora, a generatív nyelvtan elméletének megalkotója, filozófus, politikai aktivista, előadó és lektor tízparancsolata, arról, hogy hogyan lehet (az egyénen keresztül) egy országot magunk alá gyűrni.

1. Az emberek agyát és figyelmét le kell foglalni másod- és harmadrangú problémákkal. Ennek érdekében figyelmüket el kell vonni a valós és súlyos szociális gondokról, mégpedig olyan hírekkel, amelyek társadalmi jelentősége kicsi ugyan, de érzelmileg erősen megérintik őket. Támaszkodjunk a bulvársajtóra, amely hű szolgánk lesz.

2. A népnek úgy kell tekintenie politikai vezetőire, mint a nemzet megmentőire. Ennek érdekében (elsősorban a média segítségével) hamis riasztások és nemlétező fenyegetések tömkelegét kell rájuk zúdítani, amelyek miatt aggódni, később szorongani kezd. Ha a szorongás elérte a kritikus szintet, lépj közbe és oldd meg a (máskülönben nemlétező, illetve általad gerjesztett) problémákat. Hálásak lesznek, s önmaguk fogják kérni szabadságjogaik csorbítását.

3. A nemzetnek mindig készen kell lennie arra, hogy valami rosszabb következik. Ennek sulykolása érdekében használd fel a „fehér” propagandát (vagyis nyíltan a kormány irányítása alatt álló médiumokat), a „szürkét” (azokat a sajtótermékeket, amelyek csak részben állnak kormánybefolyás alatt), s a „feketét” (amelyekről senki sem gondolná, hogy valójában a hatalom szolgálatában állnak). Ezeknek karöltve azon kell munkálkodniuk, hogy egy olyan kormány képét vetítsék a lakosság szeme elé, amely minden erejével azon munkálkodik, hogy a jövő egét beárnyékoló sötét fellegek legalább egy részét elhessentse a nemzet feje felől. A kemény, megszorító intézkedéseket fokozatosan kell bevezetni, mert így az emberek hozzászoknak a rosszhoz, sőt: örülnek, hogy még mindig nem a legrosszabb következett be.

4. A nemzetet meg kell győzni, hogy minden rossz, ami aktuálisan történik, az kizárólag azért van, hogy a szebb jövőt biztosítsuk számára. Vagy ha nem a számára, akkor a gyermekei számára. Az emberek reménytelenül idealisták és hiszékenyek: évszázadokon keresztül hajlandók benyelni és elfogadni ezt az érvet („majd a következő generációknak sokkal jobb lesz, nekünk ezért kell áldozatokat hoznunk”).

5. Az embereket le kell szoktatni a gondolkodásról, s arról, hogy a történésekben felfedezzék az ok-okozati kapcsolatokat. Ennek érdekében a politikai vezetőknek egyszerűen kell megfogalmazniuk üzeneteiket, már-már infantilis módon, minimális szókinccsel, rövid mondatokban. A hallgatóság ily módon megszokja a felületességet, naív lesz és hajlamos az információs beetetések elfogadására.

6. Minden adandó alkalommal az emberek érzelmeire kell hatni, nem a racionális gondolkodásukra. Bátorítani kell mindenféle emocionális megnyilvánulást, mert az érzelmeket sokkal könnyebb manipulálni, mint a rációt.

7. Az embereket a lehető legnagyobb tudatlanságban és műveletlenségben kell tartani, mert így nem lesznek motiváltak magasabb ideálok és összetettebb tervek megvalósításában. Butítsd le az oktatásügyet, tedd korrupttá és hozd a működésképtelenség küszöbére. Egy ilyen iskolarendszer a közvélemény manipulálásának ideális eszköze.

8. A népet el kell zárni az objektív, korrekt és teljes tájékozódás/tájékoztatás minden forrásától. Ennek érdekében pénzügyileg támogatni kell azokat a médiumokat, amelyek butítják és félretájékoztatják az embereket, s gazdaságilag el kell lehetetleníteni azokat, amelyek ennek ellenkezőjét próbálják elérni.

9. A nyájszellem erősítése prioritás! Az egyénben fel kell ébreszteni a szégyen- és tehetetlenség-érzetet, s választható (pontosabban választandó!) alternatívaként ezzel szembe kell állítani az igazodási, csatlakozási kényszert. Az egyéniségeket nélkülöző nyájat mindig könnyebb irányítani, ellenőrizni és befolyásolni.

10. Mindent meg kell tenni az egyének megismerése érdekében. nyilvántartásokat kell felfektetni az egyén különféle (ízlésbeli, politikai, ideológiai, viselkedési) preferenciáiról, opcióiról, egyszóval teljes pszichológiájáról. Törekedni kell arra, hogy jobban megismerjük az egyént, mint ahogy ő ismeri önmagát. Fel kell használni a társadalomtudományok (szociológia, lélektan, csoportképzés pszichológiája, stb.) legújabb vívmányait céljaink elérése érdekében, de ezeket a lépéseket a legnagyobb titokban kell tartani.

több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
 www.youtube.com/watch?v=6-_0Mo9SjgE

Nevetségesen siralmas vagy siralmasan nevetséges. Nem tudok dönteni.cartman023
"Sose tapsoljatok ennyire, csak Viktornak!" 😀


több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
 index.hu/belfold/2013/04/30/elso_dijat_nyert_orban_rahel_sziget-fesztivalos_szakdolgozata/

ez kurva nagy 😀Gyurma Pappa
Mondjuk én nem értem, hogy ezzel mi a gond.Schleck
semmi gond, csak annyi hogy index címoldalt kap ez is. és ha meg is érdemelte, akkor sem ez fog az emberek eszébe jutni. egyébként meg tényleg teljesen mindegy 😊Gyurma Pappa
Az a kérdés meg komolyan felmerül, hogy beadhatná-e bárhová úgy a pályázatát, hogy ne nyerjen vele rögtön. Még jó, hogy nem akart trafikot, övé lenne fél Budapest.Kori
Minek neki fél Budapest? Övé az ország. A nagyon népnemzeti Tündérország. Még hogy trafik. Idáig hallom Simicska hogy röhög.
több mint 11 éve
cartman023 Indianapolis Colts 806
 www.youtube.com/watch?v=6-_0Mo9SjgE

Nevetségesen siralmas vagy siralmasan nevetséges. Nem tudok dönteni.
több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
 index.hu/belfold/2013/04/30/elso_dijat_nyert_orban_rahel_sziget-fesztivalos_szakdolgozata/

ez kurva nagy 😀Gyurma Pappa
Mondjuk én nem értem, hogy ezzel mi a gond.Schleck
semmi gond, csak annyi hogy index címoldalt kap ez is. és ha meg is érdemelte, akkor sem ez fog az emberek eszébe jutni. egyébként meg tényleg teljesen mindegy 😊Gyurma Pappa
Az a kérdés meg komolyan felmerül, hogy beadhatná-e bárhová úgy a pályázatát, hogy ne nyerjen vele rögtön. Még jó, hogy nem akart trafikot, övé lenne fél Budapest.Kori
És miért pont ezt a teljesen jelentéktelen pályázatot akarnák megnyeretni a kiscsajjal? Hagyjuk már a démonizálást, van elég valós gond is velük, nem egy ilyen hülyeségnek kellene mindenhol a címlapra kerülnie.Schleck
Jogos, de az is címlap, hogy Hajdú Péter tilosban parkolt, szóval nem kell rajta meglepődni. Meg hát akárhogy is van, csak állami cég pályázata volt, pikáns azért be kell vallani minden ilyesmi, jól nem lehet belőle kijönni az biztos.


több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
 index.hu/belfold/2013/04/30/elso_dijat_nyert_orban_rahel_sziget-fesztivalos_szakdolgozata/

ez kurva nagy 😀Gyurma Pappa
Mondjuk én nem értem, hogy ezzel mi a gond.Schleck
semmi gond, csak annyi hogy index címoldalt kap ez is. és ha meg is érdemelte, akkor sem ez fog az emberek eszébe jutni. egyébként meg tényleg teljesen mindegy 😊Gyurma Pappa
Az a kérdés meg komolyan felmerül, hogy beadhatná-e bárhová úgy a pályázatát, hogy ne nyerjen vele rögtön. Még jó, hogy nem akart trafikot, övé lenne fél Budapest.Kori
És miért pont ezt a teljesen jelentéktelen pályázatot akarnák megnyeretni a kiscsajjal? Hagyjuk már a démonizálást, van elég valós gond is velük, nem egy ilyen hülyeségnek kellene mindenhol a címlapra kerülnie.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 730
 index.hu/belfold/2013/04/30/elso_dijat_nyert_orban_rahel_sziget-fesztivalos_szakdolgozata/

ez kurva nagy 😀Gyurma Pappa
Mondjuk én nem értem, hogy ezzel mi a gond.Schleck
semmi gond, csak annyi hogy index címoldalt kap ez is. és ha meg is érdemelte, akkor sem ez fog az emberek eszébe jutni. egyébként meg tényleg teljesen mindegy 😊Gyurma Pappa
Az a kérdés meg komolyan felmerül, hogy beadhatná-e bárhová úgy a pályázatát, hogy ne nyerjen vele rögtön. Még jó, hogy nem akart trafikot, övé lenne fél Budapest.Kori
én egyébként a csajt sajnálom a legjobban. (még, ha az a betelefonálás a corvinusos tanárának geci bunkó is volt...)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
 index.hu/belfold/2013/04/30/elso_dijat_nyert_orban_rahel_sziget-fesztivalos_szakdolgozata/

ez kurva nagy 😀Gyurma Pappa
Mondjuk én nem értem, hogy ezzel mi a gond.Schleck
semmi gond, csak annyi hogy index címoldalt kap ez is. és ha meg is érdemelte, akkor sem ez fog az emberek eszébe jutni. egyébként meg tényleg teljesen mindegy 😊Gyurma Pappa
Az a kérdés meg komolyan felmerül, hogy beadhatná-e bárhová úgy a pályázatát, hogy ne nyerjen vele rögtön. Még jó, hogy nem akart trafikot, övé lenne fél Budapest.


több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 034 — Egyéb témák lakó
 index.hu/belfold/2013/04/30/elso_dijat_nyert_orban_rahel_sziget-fesztivalos_szakdolgozata/

ez kurva nagy 😀Gyurma Pappa
Mondjuk én nem értem, hogy ezzel mi a gond.Schleck
semmi gond, csak annyi hogy index címoldalt kap ez is. és ha meg is érdemelte, akkor sem ez fog az emberek eszébe jutni. egyébként meg tényleg teljesen mindegy 😊

több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
 index.hu/belfold/2013/04/30/elso_dijat_nyert_orban_rahel_sziget-fesztivalos_szakdolgozata/

ez kurva nagy 😀Gyurma Pappa
Mondjuk én nem értem, hogy ezzel mi a gond.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 034 — Egyéb témák lakó
 index.hu/belfold/2013/04/30/elso_dijat_nyert_orban_rahel_sziget-fesztivalos_szakdolgozata/

ez kurva nagy 😀

több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
 fn.hir24.hu/interju/2013/04/29/balogh-jozsef-terike-is-iszogatott/
nem tudom, hogy volt-e, de azért ez no comment...csebi
És a nap két híre összeér: Dzsokijuing
ez nagyon nagy 😀


több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 952 — Saturday Night Lights
 fn.hir24.hu/interju/2013/04/29/balogh-jozsef-terike-is-iszogatott/
nem tudom, hogy volt-e, de azért ez no comment...csebi
És a nap két híre összeér:

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 650 — Lucas Scott
 fn.hir24.hu/interju/2013/04/29/balogh-jozsef-terike-is-iszogatott/
nem tudom, hogy volt-e, de azért ez no comment...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 730
 velemenyvezer.blog.hu/2013/04/30/trafikmutyi_a_fidesz_eltuntetne_a_nyomokat?utm_source=cimlap&utm_medium=link&utm_content=2013_04_30&utm_campaign=index

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
cartman023 Indianapolis Colts 806
 hvg.hu/w/20130430_Elszivom_lassan_eleted

"Korrupció meg urambátyámkodás, az volt azelőtt is. A szocik például úgy loptak jellemzően, hogy építettek jó drágán autópályát, esetleg terveztek bele direkt fölösleges műtárgyakat, aztán a költség egy részét lenyúlták. A Fidesz-klientúrának azonban már csak abból juthat, ami momentán a másé, mert építeni eleve macerás, ami meg adódik, az a Lajosé. Tehát létező, működő ágazatokat kell feldúlni."zinedine5
A kis fityf@szok most átestek egy vak komondoron. Lázár tegnap még a lemondásán poénkodott, mára az is lehet, hogy valósággá válik, főleg a szekszárdi kibeszélőshow után.Dzsokijuing
Hehe!
Megnevettettél.

Ezek lemondani?

Kérem szépen "következmények nélküli országban" élünk.
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 952 — Saturday Night Lights
 hvg.hu/w/20130430_Elszivom_lassan_eleted

"Korrupció meg urambátyámkodás, az volt azelőtt is. A szocik például úgy loptak jellemzően, hogy építettek jó drágán autópályát, esetleg terveztek bele direkt fölösleges műtárgyakat, aztán a költség egy részét lenyúlták. A Fidesz-klientúrának azonban már csak abból juthat, ami momentán a másé, mert építeni eleve macerás, ami meg adódik, az a Lajosé. Tehát létező, működő ágazatokat kell feldúlni."zinedine5
A kis fityf@szok most átestek egy vak komondoron. Lázár tegnap még a lemondásán poénkodott, mára az is lehet, hogy valósággá válik, főleg a szekszárdi kibeszélőshow után.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 369 — Ajmo Vatreni
 hvg.hu/w/20130430_Elszivom_lassan_eleted

"Korrupció meg urambátyámkodás, az volt azelőtt is. A szocik például úgy loptak jellemzően, hogy építettek jó drágán autópályát, esetleg terveztek bele direkt fölösleges műtárgyakat, aztán a költség egy részét lenyúlták. A Fidesz-klientúrának azonban már csak abból juthat, ami momentán a másé, mert építeni eleve macerás, ami meg adódik, az a Lajosé. Tehát létező, működő ágazatokat kell feldúlni."
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
csak lépjen be Románia Schengenbe, lesz itt olyan román cigidömping, amilyet Viktorék életükben nem láttak.Amadeus91
Majd beleveszik a tákolmányba, hogy csak Lázár és társai tehetnek ilyet. Ellenvetés? Na azért.
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 730
csak lépjen be Románia Schengenbe, lesz itt olyan román cigidömping, amilyet Viktorék életükben nem láttak.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
A hazai tényfeltáró média hiánya is megérne egy külön misét, ebben igazad van.
Én olvasok-nézek ezt is, azt is, a legfeltűnőbb különbség, hogy a jobboldali tévékben (és idesorolom az MTV-t is) a riporterek meg sem próbálják leplezni, hogy mikrofonállványok. Az ATV-ben is folyik az alákérdezés, de jobban becsomagolják és 3-4 kérdésenként egy legalább kritikus vagy lényegre törő.Dzsokijuing
Próbálom a hír Tv-t és az ATV-t is elkerülni, de a kevés tapasztalatom alapján állíthatom, hogy nem jellemző az alákérdezés kínos ügyekben.
Ha ellenzéki hülyeségről van szó, akkor megteszik a magukét, de kapnak kellemetlen kérdéseket a kormánypártiak is.