Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Ilyen logikával mindenki essen át egy alapvető egészségügyi képzésen, hogy segítséget tudjon nyújtani embertársának a mentők érkeztéigSobri Jóska
Ritka pillanat, de egyetértek Veled. Igen essen át mindenki! 😊


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 875 — Saturday Night Lights
egyáltalán nem gondolom, hogy pazarlás lenne nyilvántartást vezetni és rendszeres egészségügyi felmérést tartani ebben a körben.
Ha másért nem, akkor azért, hogy viszonylag pontos képe legyen az arra érdemeseknek egy bizonyos korig a férfi lakosság egészségügyi állapotáról (akár bizonyos szűrű-vizsgálatokat rendszeresíteni is lehetne e felmérésekkel párhuzamosan), továbbá én abban reménykedem, hogy ha most nem is, de mondjuk egy évtizeden belül minden férfi úgy kerüljön be a lajstromba, hogy előtte egy néhány hetes, nem szívatós, nem az emberi méltóságot a sárba taposó, hanem rendet, fegyelmet és némi alapvető honvédelmi ismeretet nyújtó képzésen essen át.atapapa
Nagyjából ezt írták le 70 éve a Gulág és a koncentrációs táborok indoklására 😛

Ata, persze nem kiforgatni akartam a gondolatmenetedet, hanem a mindenkori (hard vagy soft) büntetőrendszer logikáját akarom illusztrálni. Ha fegyelmezni, nyilvántartani és megfigyelni akar a hatalom, egyszerűbb ezt hazafias kötelességi köntösbe csomagolni, mint hogy simán kapjál egy általános behívót általános kivizsgálásra. Egyébként is jön a NIBEK, ami minden kontroll nélkül kibonthatja az eletronikus postádat. Nem véletlenül kiabálnak Kövér Lászlótól az adatvédelmi ombudsmanig a hozzáértők, hogy ez a személyiségi jogokkal történő visszaélés táptalaja, ahogy gdavid is írta.
Nem biztos persze, hogy erre készülnek. De hogy a jogi alapjuk meglesz hozzá, az biztos. Nézd meg, hogy Második Bush alatt hogyan éltek vissza a Patriot Acttel.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
gdavid New England Patriots 3 894 — Patriots fan
Rendben, miután tisztáztuk, hogy holnaptól nem hívják be a fiatalakat hónapos kiképzésre, és éves szívatásra a laktanyákba, akkor beszélhetünk erről is.

Nincsenek illúzióim a magyar hadsereg állapotáról, de ne kelljen olyan közhelyeket pufogtatnom, hogy ha békét akarsz, készülj a háborúra. Örüljünk annak, hogy olyan korban és olyan helyen élünk, amikor és ahol az érdekellentéteket nem a csatamezőn vérrel vívott harccal szokás megoldani, ettől még alkotmányban rögzített állami feladat a honvédelem, ami legvégső esetben az itt élő állampolgárok közös feladata. Nagyon is remélem, hogy az életem során nem lesz az ország olyan helyzetben, hogy hadiállapot, háborús veszély miatt hadkötelessége legyen bármelyikünknek is, de egyáltalán nem gondolom, hogy pazarlás lenne nyilvántartást vezetni és rendszeres egészségügyi felmérést tartani ebben a körben.
Ha másért nem, akkor azért, hogy viszonylag pontos képe legyen az arra érdemeseknek egy bizonyos korig a férfi lakosság egészségügyi állapotáról (akár bizonyos szűrű-vizsgálatokat rendszeresíteni is lehetne e felmérésekkel párhuzamosan), továbbá én abban reménykedem, hogy ha most nem is, de mondjuk egy évtizeden belül minden férfi úgy kerüljön be a lajstromba, hogy előtte egy néhány hetes, nem szívatós, nem az emberi méltóságot a sárba taposó, hanem rendet, fegyelmet és némi alapvető honvédelmi ismeretet nyújtó képzésen essen át.atapapa
Szerintem viszont teljesen értelmetlen az összeírás. Miért kell, mire lesz jó? Ha tudják, hogy jó karban vagyok, akkor majd első körben behívhatnak? Hasznomat fogják venni? Egy frászt, mivel nem vagyok katona. Vagy kiképzés is lesz? Arra biztos, hogy nincs zseton. Ha mégis lesz, akkor az egyenlő a sorkatonasággal, ha nem, akkor mint már írtam, semmi értelme sincs.

Írod, hogy legalább annyi értelme lenne, hogy az adott korosztályban a férfi lakosság egészségügyi állapotáról lenne egy hellyel-közel pontos kép. Ez pedig olyan szinten aggályos adatvédelmi szempontból, hogy talán nem is kell részleteznem. Illetve azt is megemlíted, hogy reményeid szerint a jövőben majd úgy kerülünk a listára, hogy előtte lesz egy pár hetes kiképzés. Ki fogja ezt az időt nekem kifizetni, és újfent, mi értelme lenne? A katonaság egy (nemes) szakma, profik kellenek oda. Őket viszont meg kéne fizetni tisztességesen és nem ellehetetleníteni. Normális felszerelést kell biztosítani. Összességében: vonzóvá kéne tenni a katonai pályát a fiatalok számára. Abban az esetben pedig, ha egy megfelelő létszámú, tudású és modern technológiával rendelkező hadseregünk lenne, akkor rögtön nem lenne értelme az összeírogatásnak. De ez drága lenne, meg igényelne valamilyen koncepciót is. Hende és elődei, alkalmatlan nímand az összes.

u.i.: ha mégis szükség lenne az összeírandók szolgálataira (remélem sohasem lesz), akkor meg úgyis minden fiú aki már, és minden férfi aki még elbírja, fegyvert fog ragadni.

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 049 — #NoStress
ettől még alkotmányban rögzített állami feladat a honvédelematapapa
Kétharmad van.
Most születik az új alkotmány.
Innentől ez nem érv, se nem hivatkozási alap, mert pont az van/lesz az alkotmányban, amit akar a jelenlegi kormányzat.
Ha ennyire ostobák, hogy a honvédelemről nem rendelkeznek értelmesen, modernül, egzaktul, mostantól csakis az ő felelősségük.
A honvédelem, a "katonáskodás" egy szakma, egy hivatás, egy foglalkozás, mely magasfokú szakmai ismereteket követel meg, vagy pont annyi értelme van, mint egy 2 hetes hobbynőgyógyász-tanfolyamnak.

továbbá én abban reménykedem, hogy ha most nem is, de mondjuk egy évtizeden belül minden férfi úgy kerüljön be a lajstromba, hogy előtte egy néhány hetes, nem szívatós, nem az emberi méltóságot a sárba taposó, hanem rendet, fegyelmet és némi alapvető honvédelmi ismeretet nyújtó képzésen essen át.atapapa
Ennek itthon se hagyománya, se infrastruktúra nincs hozzá, de még csak igény sem, pár idealistán kívül. Ez egy olyan "álom", ami bár ugyanannyira életszerűtlen, mint az, hogy mindenki éljen meg a fizetéséből, legyen normális eü-ellátás, csak ezekhez képest teljességgel szükségtelen és irreális egyszerre.
Ilyen logikával mindenki essen át egy alapvető egészségügyi képzésen, hogy segítséget tudjon nyújtani embertársának a mentők érkeztéig, mindenki essen át egy alapfokú vállalkozási képzésen, hogy ne a sültgalambot várják, hanem meg tudjanak állni a saját lábukon tetszőleges végzettség mellett, de essenek át az emberek alapvető férj és feleségtanfolyamokon is, akkor nem lenne annyi válás, és ha már nagyot álmodunk, akkor legyen képzés arra, hogy ne legyen senki drogos, alkesz, szerencsejátékfüggő se. Jót tennének az országnak ezek a tanfolyamok. Meg mondjuk nekem is, ha ezek közül akár csak egyet is az én cégem szervezhetne.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Rendben, miután tisztáztuk, hogy holnaptól nem hívják be a fiatalakat hónapos kiképzésre, és éves szívatásra a laktanyákba, akkor beszélhetünk erről is.

Nincsenek illúzióim a magyar hadsereg állapotáról, de ne kelljen olyan közhelyeket pufogtatnom, hogy ha békét akarsz, készülj a háborúra. Örüljünk annak, hogy olyan korban és olyan helyen élünk, amikor és ahol az érdekellentéteket nem a csatamezőn vérrel vívott harccal szokás megoldani, ettől még alkotmányban rögzített állami feladat a honvédelem, ami legvégső esetben az itt élő állampolgárok közös feladata. Nagyon is remélem, hogy az életem során nem lesz az ország olyan helyzetben, hogy hadiállapot, háborús veszély miatt hadkötelessége legyen bármelyikünknek is, de egyáltalán nem gondolom, hogy pazarlás lenne nyilvántartást vezetni és rendszeres egészségügyi felmérést tartani ebben a körben.
Ha másért nem, akkor azért, hogy viszonylag pontos képe legyen az arra érdemeseknek egy bizonyos korig a férfi lakosság egészségügyi állapotáról (akár bizonyos szűrű-vizsgálatokat rendszeresíteni is lehetne e felmérésekkel párhuzamosan), továbbá én abban reménykedem, hogy ha most nem is, de mondjuk egy évtizeden belül minden férfi úgy kerüljön be a lajstromba, hogy előtte egy néhány hetes, nem szívatós, nem az emberi méltóságot a sárba taposó, hanem rendet, fegyelmet és némi alapvető honvédelmi ismeretet nyújtó képzésen essen át.

több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 049 — #NoStress
atapapa, voltál katona?
Mivel sejtem a választ, reflektálok is rá.
Ha lettél volna, eszedbe se jutna semmilyen értelmet keresni abban, hogy a magyar lakosság rendelkezik bármiféle hadi/katonai potenciállal, akár békében, akár háborúban. Nem rendelkezik.
A katonaság egy szakma.
Ezzel az erővel összeírhatnák a lakosságot, hogy ki milyen szinten tud operálni, villamost vezetni vagy atomerőművet működtetni, mert ugye sose lehet tudni...
Valamint a háborúra készülni kb annyira értelmes elfoglaltság jelenleg, mintha a 2012-es világvégére, a 7 km magas cunamira, a földet átmagnetizáló napkitörésekre készülnénk, vagy arra, hogy mindenki vigye be azt az x millió forintot, ami a ráeső rész a teljes nemzeti hitelállományból.
Ezzel az erővel lehetne egy törvény arról, hogy felmérjék a lakosság úttörőkorú részét, hiszen bármikor visszajöhet a szocializmus, és akkor jó tudni, hogy hány piros nylon nyakkendőre, fehér ingre, műanyagsípra és őrsvezetőre van szükség.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Eddig ugye arról volt szó, hogy nem kell bevonulni, megvéd a NATO, de aki menthetetlen fegyverbuzi, mehet önkéntesnek. Kérdezem, mi változott? Kiléptünk a katonai szövetségből? Háborús feszültség árnya lebeg a hitelminősítők felett? A jól ismert kormányzati paranoián kívül nem látok indokot ennek a bevezetésére, gondolom, nyilván kell tartani mindenkit a NIBEK-kel karöltve.

De lehet, hogy én vagyok paranoiás, bedobok egy NER-pirulát.Dzsokijuing
Ettől a törvénytől se kell bevonulni.
Sőt, ez a törvény nem is rendelkezik arról, hogy mikor kell bevonulni, arról egy 2004-es törvény rendelkezik, amit most nem is módosítanak (ezért is értelmezik ezt a hírt sokan félre, mert nem ismerik az abban a törvényben megfogalmazott feltételeket, értelmező rendelkezéseket, fogalomkészletet) Ez a törvény lényegében csak a nyilvántartás vezetésének tényéről és annak körülményeiről rendelkezik.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
...atapapa
1. hol írtam hogy rettegek. nem te vagy a Petya, hogy mindent kiforgatsz?
2. engem perpill a korom miatt már nem érint a dolog, viszont nem örülök neki, hogy megint ilyen f@szságokkal foglalkoznak.
3. a törvényt elfogadták. nyilván céljuk van vele. mi volt eddig olyan, amit a hadkötelezettség bevezetése nélkül nem tudott megoldani az ország? DiamondsHead44
1. nem te írtad, hogy rettegsz, hanem én (természetesen némi iróniával), miután a reakcióidat lefordítottam: jaj, a fiúk a maguk képére forgatják a jogszabályt, azt ígérték hogy nem lesz, mégis lesz...
Amadeus kérdi: rám is vonatkozik, be kell vonulni? te meg: bizony, ha itt laksz és állampolgár vagy, akkor igen....
3. Mi a céljuk vele? Ott van az általad linkelt törvényjavaslat indokolásában. Béke idején jobban felkészülni az esetleges problémákra, tudni hogy probléma esetén ki az, aki bevethető és ki az, aki nem.
Ugye annak idején nagy elánnal lebontották a sorkatonaságot, de a vízzel kiöntötték a gyereket is, egy alapszintű nyilvántartás vezetését se tartották szükségesnek. Ha holnap mondjuk szükség lenne a polgári lakosság katonai szolgálatára, akkor jönnének olyan problémák, hogy ki az, aki egyáltalán nem vethető be? És ezt nem elég ránézésre megállapítani, nekem volt olyan ismerősöm, akinek ránézésre semmi baja se volt, de hidegallergiában szenvedett, télen pillanatok alatt kiütéses lett a hidegtől, rosszabb esetben még légzési nehézségei is voltak tőle. És ezt csak téli sorozáson tudta bizonyítani, de akkor olyan minősítést kapott hogy nem hogy sorkatonának, de még háború idején se hívhatták be.

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 875 — Saturday Night Lights
lehet hogy értelmezni kéne tudni a törvényt, és akkor nem lenne ekkora pánik 😀

hadköteles: a hadkötelezettség bevezetését követően

rendkívüli állapot vagy megelőző védelmi helyzetben kerül sor hadkötelezettség bevezetésére. Ezzel a törvénnyel nem lesz megint WC-pucolás meg a többi szívatás, hanem egyszerűen nyilvántartást vezetnek a törvényben meghatározott esetén behívhatók köréről, egészségi állapotáról. Hogy lehessen tudni, hogy baj esetén hová lehet nyúlni.atapapa
Eddig ugye arról volt szó, hogy nem kell bevonulni, megvéd a NATO, de aki menthetetlen fegyverbuzi, mehet önkéntesnek. Kérdezem, mi változott? Kiléptünk a katonai szövetségből? Háborús feszültség árnya lebeg a hitelminősítők felett? A jól ismert kormányzati paranoián kívül nem látok indokot ennek a bevezetésére, gondolom, nyilván kell tartani mindenkit a NIBEK-kel karöltve.

De lehet, hogy én vagyok paranoiás, bedobok egy NER-pirulát.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
...atapapa
1. hol írtam hogy rettegek. nem te vagy a Petya, hogy mindent kiforgatsz?
2. engem perpill a korom miatt már nem érint a dolog, viszont nem örülök neki, hogy megint ilyen f@szságokkal foglalkoznak.
3. a törvényt elfogadták. nyilván céljuk van vele. mi volt eddig olyan, amit a hadkötelezettség bevezetése nélkül nem tudott megoldani az ország? az államadósság elleni harcot?

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Én arra lennék kíváncsi, hogy Magyarországon milyen rendszer áll készen arra, hogy felmérje cirka két millió ember hadi alkalmasságát.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
lehet hogy értelmezni kéne tudni a törvényt, és akkor nem lenne ekkora pánik 😀

hadköteles: a hadkötelezettség bevezetését követően

rendkívüli állapot vagy megelőző védelmi helyzetben kerül sor hadkötelezettség bevezetésére. Ezzel a törvénnyel nem lesz megint WC-pucolás meg a többi szívatás, hanem egyszerűen nyilvántartást vezetnek a törvényben meghatározott esetén behívhatók köréről, egészségi állapotáról. Hogy lehessen tudni, hogy baj esetén hová lehet nyúlni.atapapa
biztos elveszett a Gábor listája.
egyébként ez a tv nettó faszság. persze, más a sorkötelezettség és más a hadkötelezettség (kommunikációban mindig is nagyok voltak a fijúk) de anno 89-90-ben még nagyon mást mondtak.
most meg forradalom és háború van/lesz.
ugye még egyetlen jogszabályt sem formáltak a maguk képére?DiamondsHead44
tehát rettegsz, mert hülyeséget mondasz, majd amikor kiderül hogy nincs rettegnivaló, akkor kitalálod, hogy a fiúk úgyis megcsinálják, hogy rettegnünk kelljen.
meggyőztél. amíg nem késő, "add le" te is gyorsan az állampolgárságodat 😀
szerk.: meg valaki lassan frissíti a fidesz.hu-t. 2004-ben még "a Szövetség garantálja, hogy a jövőben - 2006 után egyetlen fiatal sem fog behívót kapni és nem áll szándékában a sorkatonai szolgálat újbóli bevezetése" http://www.fidesz.hu/index.php?Cikk=30368DiamondsHead44
Simicskó István, a felszólalásokra adott válaszában hangsúlyozta: a Fidesznek, a KDNP-nek és a kormánynak nem áll szándékában visszaállítani a sorkatonai szolgálatot, de nyilvántartással rendelkezni kell a magyar állampolgárok biztonsága érdekében. Ezeket a feladatokat pedig békeidőben kell elvégezni - tette hozzá.
Kijelentette: a jelenlegi javaslat békeidőben plusz kötelezettségéket nem állapít meg az állampolgárok részére, egyedül az államra és az állami szervekre hárul több feladat. Alaptalanok azok a félelmek, hogy a kormány a sorkatonaság fenyegetettségének, sorozásnak, összeírásnak akarná kitenni az állampolgárokat - szögezte le.

Dorosz Dávid (LMP) felszólalása elején kijelentette, hogy az LMP sem most sem a jövőben nem fogja támogatni a sorkötelezettség visszaállítását. Hozzátette, hogy ezzel az elmúlt napok sajtóhíreire reagált, mert egyébként erre vonatkozó szándékot nem látnak a tervezetben.

több mint 12 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
lehet hogy értelmezni kéne tudni a törvényt, és akkor nem lenne ekkora pánik 😀

hadköteles: a hadkötelezettség bevezetését követően

rendkívüli állapot vagy megelőző védelmi helyzetben kerül sor hadkötelezettség bevezetésére. Ezzel a törvénnyel nem lesz megint WC-pucolás meg a többi szívatás, hanem egyszerűen nyilvántartást vezetnek a törvényben meghatározott esetén behívhatók köréről, egészségi állapotáról. Hogy lehessen tudni, hogy baj esetén hová lehet nyúlni.atapapa
biztos elveszett a Gábor listája.
egyébként ez a tv nettó faszság. persze, más a sorkötelezettség és más a hadkötelezettség (kommunikációban mindig is nagyok voltak a fijúk) de anno 89-90-ben még nagyon mást mondtak.
most meg forradalom és háború van/lesz.
ugye még egyetlen jogszabályt sem formáltak a maguk képére?

szerk.: meg valaki lassan frissíti a fidesz.hu-t. 2004-ben még "a Szövetség garantálja, hogy a jövőben - 2006 után egyetlen fiatal sem fog behívót kapni és nem áll szándékában a sorkatonai szolgálat újbóli bevezetése" http://www.fidesz.hu/index.php?Cikk=30368

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
lehet hogy értelmezni kéne tudni a törvényt, és akkor nem lenne ekkora pánik 😀

hadköteles: a hadkötelezettség bevezetését követően

rendkívüli állapot vagy megelőző védelmi helyzetben kerül sor hadkötelezettség bevezetésére. Ezzel a törvénnyel nem lesz megint WC-pucolás meg a többi szívatás, hanem egyszerűen nyilvántartást vezetnek a törvényben meghatározott esetén behívhatók köréről, egészségi állapotáról. Hogy lehessen tudni, hogy baj esetén hová lehet nyúlni.

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 875 — Saturday Night Lights
újabb fordulat. újra bevezetik a hadkötelezettséget. a hadköteleseket nyilvántartják, a hadköteleseknek adatszolgáltatási kötelezettségük van és meg kell jelenniük katonai alkalmassági vizsgálaton.
http://www.parlament.hu/irom39/04991/04991.pdf
hogy változik a világ...DiamondsHead44
ez érvényes lesz a külföldön élőkre is? Mert akkor ahogy lehet visszaadom az állampolgárságot.Amadeus91
ha rendelkezel magyarországi lakóhellyel és magyar állampolgársággal, akkor igen:
1. § E törvény alkalmazásában
a) behívhatósági korhatár:
1. a Magyar Honvédségnél (a továbbiakban: Honvédség) hivatásos, szerződéses vagy önkéntes tartalékos katonai szolgálatot teljesítettek esetén a katonai szolgálat felső korhatára,
2. más hadkötelesek és a potenciális hadkötelesek esetén annak az évnek a december 31. napja, amelyben 40. életévét betölti,
b) hadköteles: a hadkötelezettség bevezetését követően a magyarországi lakóhellyel rendelkező magyar állampolgárságú férfi,DiamondsHead44
Ha erre sem buknak meg, akkor semmire. Nem hiszem, hogy milliós tételben élnek militarista seggfejek az országban, akik örömmel bevonulnak vécét pucolni.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
újabb fordulat. újra bevezetik a hadkötelezettséget. a hadköteleseket nyilvántartják, a hadköteleseknek adatszolgáltatási kötelezettségük van és meg kell jelenniük katonai alkalmassági vizsgálaton.
http://www.parlament.hu/irom39/04991/04991.pdf
hogy változik a világ...DiamondsHead44
ez érvényes lesz a külföldön élőkre is? Mert akkor ahogy lehet visszaadom az állampolgárságot.Amadeus91
ha rendelkezel magyarországi lakóhellyel és magyar állampolgársággal, akkor igen:
1. § E törvény alkalmazásában
a) behívhatósági korhatár:
1. a Magyar Honvédségnél (a továbbiakban: Honvédség) hivatásos, szerződéses vagy önkéntes tartalékos katonai szolgálatot teljesítettek esetén a katonai szolgálat felső korhatára,
2. más hadkötelesek és a potenciális hadkötelesek esetén annak az évnek a december 31. napja, amelyben 40. életévét betölti,
b) hadköteles: a hadkötelezettség bevezetését követően a magyarországi lakóhellyel rendelkező magyar állampolgárságú férfi,

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 704
újabb fordulat. újra bevezetik a hadkötelezettséget. a hadköteleseket nyilvántartják, a hadköteleseknek adatszolgáltatási kötelezettségük van és meg kell jelenniük katonai alkalmassági vizsgálaton.
http://www.parlament.hu/irom39/04991/04991.pdf
hogy változik a világ...DiamondsHead44
ez érvényes lesz a külföldön élőkre is? Mert akkor ahogy lehet visszaadom az állampolgárságot.

*mármint be kell vonulni meg minden?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
újabb fordulat. újra bevezetik a hadkötelezettséget. a hadköteleseket nyilvántartják, a hadköteleseknek adatszolgáltatási kötelezettségük van és meg kell jelenniük katonai alkalmassági vizsgálaton.
http://www.parlament.hu/irom39/04991/04991.pdf
hogy változik a világ...

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 704
A halálbüntetésről vitáznának, Arisztotelészről tanulnának, illetve a liberalizmusról is beszélgetnek a diákok az erkölcstanórán, amelyet a jövőben külön tantárgyként oktatnának az iskolákban - tudta meg az [origo] az új Nemzeti alaptanterv készítésében részt vevő szakértőktől. Az erkölcstanra azoknak kell majd járniuk, akik nem járnak hittanra, etikából is jegyet kapnak majd a diákok, és dolgozatokat is kell írniuk.

Mert aki hittanra jár csak erkölcsös lehet :mad:diverdoc
újból újfent csak azt kérdezem, hogy ez most komoly?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 325 — Ajmo Vatreni
Azért van még hova fejlődni:

http://sportgeza.hu/futball/2011/12/05/bulgariaban_a_miniszterelnok_az_ev_jatekosa/
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 875 — Saturday Night Lights
http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/12/05/elbukott_az_adossag_elleni_harc/

upsz, ez sem sikerült.zinedine5
ez nem igaz, mindig is Óceánia ellen harcoltunkDiamondsHead44
2015. jan. 1-re tolták ki a hatályba lépést, ami extra szemétség. Ugye saját magukat felmentik az államadósság-plafon alól, de a következő kormányt már nem. Az egy dolog, hogy ha 2014-ben megint nyernek, magukat szopatják meg. De ha a választók elzavarják őket, a saját szabályozásuk az ellenzék nyakán marad. Értem én, hogy a Megyó-féle 100 napos programok ellen hozták ezt a törvényt (amit ők is megszavaztak), de vannak egészséges középutak a restrikció és a nyakló nélküli osztogatás között.

Ami biztos, hogy államadósság-ügyben is az alkotmányig ért a szájkarate.

Azt már csak mellékesen, hogy Matolcsy ventillátorhoz mérhető sebességgel változtatja az álláspontját az aktuális ügyekben, kiváló az Óceánia-hasonlat.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/12/05/elbukott_az_adossag_elleni_harc/

upsz, ez sem sikerült.zinedine5
ez nem igaz, mindig is Óceánia ellen harcoltunk

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 325 — Ajmo Vatreni
http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/12/05/elbukott_az_adossag_elleni_harc/

upsz, ez sem sikerült.
több mint 12 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
A halálbüntetésről vitáznának, Arisztotelészről tanulnának, illetve a liberalizmusról is beszélgetnek a diákok az erkölcstanórán, amelyet a jövőben külön tantárgyként oktatnának az iskolákban - tudta meg az [origo] az új Nemzeti alaptanterv készítésében részt vevő szakértőktől. Az erkölcstanra azoknak kell majd járniuk, akik nem járnak hittanra, etikából is jegyet kapnak majd a diákok, és dolgozatokat is kell írniuk.

Mert aki hittanra jár csak erkölcsös lehet :mad:


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 704
gyöngyszemek a Magyar Növekedési Tervből (bár ez még változni fog, főleg azért mert nem Nemzeti Növekedési Terv):
_"Erős rácsatlakozás a nagy európai exportőrökre" (kis nekrofília? rábukunk a halódó nyugatra) (4.o.)
_„annak érdekében, hogy hazánk az észak-nyugat-európai centrum közelében erős regionális központtá fejlődjön, kulcsfontosságú, hogy a centrumtól való térbeli és időbeli távolságunk csökkenjen”. (hogyan wazze, arrébb pakoljuk az országot?) (7.o.)
_"az észak-déli irányban húzódó új borostyánút meghatározó szereplője." (Finnország-Görögország? wtf?)
_Magyarország földrajzi adottságaiból is adódik, hogy egyszerre lesz az ázsiai növekedési zóna – a 21. századi „új gazdasági selyemút” – keleti kapuja, az innováció vezérelte nyugat-európai – elsősorban Bajor, Baden-Würtenberg, és Lombardia) növekedési övezet keleti kapuja, továbbá az észak déli irányú – főként autóipari és járműipari beruházásokon alapuló - „új borostyánút” közepén helyezkedik el. (érted? mi leszünk ázsia keleti kapuja! az észak-déli cucc még egyszer ott van a 24. oldalon. copy-paste)

ahhoz képest, hogy tervről van szó, köbö az anyag fele a múltról szól (pl.: a magyar iparosodás uccsó 150 évéről, azaz vastagon a dualizmustól indulnak) viszont a jövőre vonatkozóan olyan általánosságok vannak csak, amik szakdolgozatokban szoktak lenni.
tudtátok, hogy van Wekerle-terv is és Mikó Imre Terv is?DiamondsHead44
epic az egész.

Made by Gyuri?

...közben meglett...

"A terv további alterveket is tartalmaz, úgymint Rombauer Terv (az ózdi kohászat romjain egyebek közt "Kulturális galaxis" felépítése), Kecskeméti Terv és győri vízió, melyek a különféle magyar gazdasági térségekre opciónált fejlesztési programok."

"A Nagy Magyar Ugrás indul" ... (a szakadékba?)

Pannon Puma is BAAACK! 😀

criminal lawyer or criminal lawyer?