Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
gyöngyszemek a Magyar Növekedési Tervből (bár ez még változni fog, főleg azért mert nem Nemzeti Növekedési Terv):
_"Erős rácsatlakozás a nagy európai exportőrökre" (kis nekrofília? rábukunk a halódó nyugatra) (4.o.)
_„annak érdekében, hogy hazánk az észak-nyugat-európai centrum közelében erős regionális központtá fejlődjön, kulcsfontosságú, hogy a centrumtól való térbeli és időbeli távolságunk csökkenjen”. (hogyan wazze, arrébb pakoljuk az országot?) (7.o.)
_"az észak-déli irányban húzódó új borostyánút meghatározó szereplője." (Finnország-Görögország? wtf?)
_Magyarország földrajzi adottságaiból is adódik, hogy egyszerre lesz az ázsiai növekedési zóna – a 21. századi „új gazdasági selyemút” – keleti kapuja, az innováció vezérelte nyugat-európai – elsősorban Bajor, Baden-Würtenberg, és Lombardia) növekedési övezet keleti kapuja, továbbá az észak déli irányú – főként autóipari és járműipari beruházásokon alapuló - „új borostyánút” közepén helyezkedik el. (érted? mi leszünk ázsia keleti kapuja! az észak-déli cucc még egyszer ott van a 24. oldalon. copy-paste)

ahhoz képest, hogy tervről van szó, köbö az anyag fele a múltról szól (pl.: a magyar iparosodás uccsó 150 évéről, azaz vastagon a dualizmustól indulnak) viszont a jövőre vonatkozóan olyan általánosságok vannak csak, amik szakdolgozatokban szoktak lenni.
tudtátok, hogy van Wekerle-terv is és Mikó Imre Terv is?

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 049 — #NoStress
a lényeg felett megint elsiklottál sobri, amiről te beszélsz az a szakunkás bizonyítvány, okj wc papír, stb. de kiemelem neked:

A diploma (bár ma már ez is devalválódik sajnos) egy bizonyos kulturális, szellemi szintet is kellene, hogy tükrözzön, és a nyelvtudás ennek a része. diverdoc
gabtsi
Azért siklottam el fölötte, mert én nem így gondolom, de elfogadom ha más meg igen, és ebbe nem szándékozom belekötni, és nem érdekel egy erről való vita, mivel semennyire sem egzakt, teljesen szubjektív és végtelen érv, ellenérv van mindkét oldalon, amelyek nagyrésze megállja a helyét.

több mint 12 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
a lényeg felett megint elsiklottál sobri, amiről te beszélsz az a szakunkás bizonyítvány, okj wc papír, stb. de kiemelem neked:

A diploma (bár ma már ez is devalválódik sajnos) egy bizonyos kulturális, szellemi szintet is kellene, hogy tükrözzön, és a nyelvtudás ennek a része. diverdoc

ami nem hajlik, az törik!
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 049 — #NoStress
Azt hiszem nem értette meg egyikőtök sem amit írtam, így viszont az én hibám, rosszul fogalmazhattam meg a mondanivalómat.
Evidens, hogy ma Magyarországon az érvényesüléshez, korrekt munkavégzéshez, a legtöbb állás betöltéséhez elengedhetetlen az angol nyelv ismerete, de még jobb, ha van talonban német, orosz, etc.
Lehetetlen mondjuk a pénzvilágban érvényesülni csak a magyar nyelv ismeretével, ezért aki ilyen diplomára hajt, elemi érdeke, hogy beszélje az angolt.
De abból kiindulva, hogy minden diploma fizetős (ami jelenleg nem a valóság, viszont amit mondtam, annak a kiindulópontja volt mindvégig), nonszensznek érzem, ha az adott ismeretanyagot igazoló dokukmentum (vagyis a diploma) megszerzéséhez teljesen másfajta, az adott témába nem vágó ismeretanyag birtoklásáról kell tanubizonyságot tenni.
Megfordítva és sarkítva a példát, mintha ahhoz, hogy legyen egy angol nyelvvizsgám szükséges lenne vizsgát tenni középfokú pénzügyi ismeretekből, jogból, anatómiából vagy növénynemesítésből.
Ha én jogi/számviteli/történelmi/stb. ismeretanyagot akarok vásárolni, akkor minek vegyek hozzá nyelvit?
Legyen már felnőttnek nézve az ember, hogy el tudja dönteni, hogy mire van szüksége.

több mint 12 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Szerintem diplomához teljesen felesleges a nyelvvizsga.
Pl. aki jogász lesz eleve egy csak Mo.-ra specifikált tudást birtokol, és tök mindegy beszél e németül, angolul, stb.
Míg egy pénzügyi embernél azért tök felesleges, mert ha nem tud felsőfokon angolul, akkor nem tudja lekövetni a világ eseményeit, amúgy sem tud elhelyezkedni, stb., tehát számára evidens a magas fokú idegennyelvtudás.
Sőt, ha minden diploma fizetős lenne, ami szerintem a normális, akkor pláne nonszensz, hogy oda nem illő tudáshoz kötik.
Ha azért fizetek, hogy orvosi tudást vásárolok, akkor abból kelljen vizsgázni, teljesíteni, és ne oda nem illő témában, legyen az elektromechanika, nyelv, politológia, stb.
DE, érdekelne milyen valós érv van amellett, hogy kelljen nyelvvizsga egy diplomához, hátha van köztük olyan, ami akceptálható.Sobri Jóska
A jogi példádat atapapa már megvilágította, arra nem térnék ki. Az orvosi vonal: Közel két évtizede praktizáló orvosként mondom, az egyik legfontosabb a nyelv, amit oktatni kellene, és lemérni, hogy ezt hogy sikerült elsajátítani (nem a nyelvoktatás minőségéről kívánok itt polemizálni most, mert arról lehet 4 topikot is megtölteni). A nyelv alatt az angolt értem elsősorban, de nagyon jó, ha egy másik nyelv is birtokomban van (ez az én szakmámban a német, vagy spanyol). A bizonyítékon alapuló orvoslás idejében egész egyszerűen az az orvos aki nem beszél angolul elveszett, szakmailag inkompetensé válhat. Tapasztalatszerzésnek sok útja és módja van, de mind az írott források mind a személyes tanulmányi utak elengedheteten része, hogy beszéljen az adott orvos angolul. Magyarországon több olyan műtétet vezettem be, amit külföldi kongresszusokról hoztam haza (nem vagyok sütianap szavaival élve szobatudós, de végigültem már pár kongresszust és valóban a japán és posztszovjet kollégák (meg a franciák) angol előadásai, hozzászólásai kínkeservesek), ahol azon kívül, hogy végighallgattam őket, utána konzultáltam, hovatovább leveleztem velük. Mondjuk azt a mondatodat nem nagyon értem, hogy "fizetek, hogy orvosi tudást vásároljak", ezt csak magán keretek között tudom elképzelni, mert OEP keretek között semmi nincs finanszírozva, nem ám az orvosi tudás amihez mint már mondtam elengedhetetlen a nyelvtudás. Természetesen ha Te csak a Rose Klinikára, Telkibe jársz akkor értem, és ott jogosan mondod, hogy fizetsz az orvosi tudásért (természetesen egy egyénre lebontva az OEP hozzájárulás lehet nagyon magas, de ne kelljen itt most leírnom, hogy Mo-n hányan és mennyit fizetnek, de ez sem ide tartozik). De a nyelvre visszatérve egy szemléletes példa. Mondjuk alkalmazási előíratban szerepel egy mondat amiben ott a "must not" rész. Nyelvtudástól függően a tilos illetve nem szükségesig terjedhet hogy fordítod. Ebbe vki belehalhat. (még mielőtt megkapom, hogy OGYI csak úgy ad forgalmazási engedélyt, hogy van magyar alkalmazási előírat, jelzem, hogy sok olyan gyógyszer van aminek ez nincs meg, vagy mert off label kezelés, vagy mert nincs Magyarországi forgalmazója de használjuk, stb).
Összeségében kedves Sóbri: A pédádnál maradva egy orvosnak pl sokkal fontosabb a nyelv elsajátítása mint pl. biokémia, biofizika, orvosi biológia, anatómia (igen jól látod) nagy része, szövettan stb. Hidd el ha az orvosi tudásért fizetsz ez sokkal fontosabb, jobb ha olyan orvos kezei közé kerülsz aki beszél angolul (és tudja, hogy kezelik a világban az adott betegségedet) mint egy olyanhoz, aki tökéletesen el tudja mondani a trópusi és mediterrán növények fotoszintézise közötti különbséget (anno ezen rúgtak ki biokémián).
A diploma (bár ma már ez is devalválódik sajnos) egy bizonyos kulturális, szellemi szintet is kellene, hogy tükrözzön, és a nyelvtudás ennek a része. Mindig nagymamám szavai jutnak eszembe (Ő csak németül pötyögetett a magyaron kívül): kisfiam, ahány nyelvet beszélsz annyi embert érsz!
Egy későbbi posztodhoz ami az elsősegélynyújtásról írtál: Már általános iskolai tananyagban 8-ikban kötelezővé tenném, de érettségihez minimum. Sok élet lenne ezzel megmenthető.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
............................
Miért vizsgázzak oda nem illő dolgokból, mint pl. elsősegélynyújtás, matematika, random idegen nyelv, média alapismeretek, stb.?
Ezeket mind jó ha vágja egy jogász, de ezek közül csak az idegen nyelvből kell vizsgáznia ahhoz, hogy megkapja a jogtudásáról szóló igazolást. Nekem ez az ami felesleges.Sobri Jóska
Talán mert ezzel segíthetnél másokon is. De az emberséget nem tanítják egyetemen. A lányom 25 éves, anyanyelvi szinten beszéli az angolt, olaszul érettségizett, és az egyetemen japánból nyelv vizsgázott. A vőlegénye angol, nagyon úgy tűnik, hogy Angliában telepedik le. A fiam "csak" angolul beszél ugyanolyan magas fokon, de 22 évesen Amerikában fog élni. Biztosan állíthatom, hogy a befogadó országok is másképpen állnak ahhoz. aki beszéli a nyelvet. Azon kívül aki igényes a munkájára, netalán hivatásnak is tekinti azt, a további képzéséhez is elengedhetetlennek tartja az idegen nyelvet. Legalábbis az angolt. Hiszen minden szakmában a világszintű publikációk angolul jelennek meg. Azon kívül, miért baj a sokoldalúság? Én nem beszélek idegen nyelvet. Szégyellem is.
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 704
miért nem lehet ezt úgy felfogni mint egy vizsgát amit épp nem az egyetemen, hanem egy harmadik (jogi) személynél teszel le. számtalan olyan tárgyat tanítanak egy szakon, ami semmilyen szoros kapcsolatban nincs a szakmával, de minden bizonnyal a tudásod fehér foltjait satírozza, másfelől kötelező letenni a diplomához.

egyáltalán nem baj, hogy kell mert botrányos, hogy mennyire nem beszél idegen nyelven a magyar. sose felejtem el mikor az amsterdam centraalon kerestem a vágányszámot, láttam egy félcsöves kalauzt ülni egy asztal mögött, félve kértem segítséget, de úgy szólalt meg angolul az ember, mintha a bbc-n mondaná a déli híreket. nehogymár nálunk egy diplomás ne tudjon legalább egy fagyit kérni, kb ennyi kell a nyelvvizsgához.gabtsi
+milliárd

nyilván kötelező az idegen nyelvtudás a diplomához (legyen is!...sőt én érettségit nem adnék nyelvtudás híján), de a magyar nyelvvizsga rendszert is át kéne szervezni mert lófaszt sem ér (nyelvoktatás tabula rasa). A magyar állami nyelvvizsgánál bóvlibb WC papír nincs a világon, nem is véletlen, hogy sehol nem fogadják el (elfogadni?!)... meg sem nézik. Komolytalan. Elég összehasonlítani egy Goethe nyelvvizsgát egy magyar államival (mondjuk BME): ég és föld. Átlag magyar diák a bokáját lefossa, hogy letegye.

Egyébként azt meg sem jegyzem, hogy nekem sem az iskolai órán jött meg a tudás az angolhoz (EuroExam...) - direkt nem a németet írtam, az meg volt itthonról.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 049 — #NoStress
Szerintem diplomához teljesen felesleges a nyelvvizsga.
Pl. aki jogász lesz eleve egy csak Mo.-ra specifikált tudást birtokol, és tök mindegy beszél e németül, angolul, stb.
Míg egy pénzügyi embernél azért tök felesleges, mert ha nem tud felsőfokon angolul, akkor nem tudja lekövetni a világ eseményeit, amúgy sem tud elhelyezkedni, stb., tehát számára evidens a magas fokú idegennyelvtudás.
Sőt, ha minden diploma fizetős lenne, ami szerintem a normális, akkor pláne nonszensz, hogy oda nem illő tudáshoz kötik.
Ha azért fizetek, hogy orvosi tudást vásárolok, akkor abból kelljen vizsgázni, teljesíteni, és ne oda nem illő témában, legyen az elektromechanika, nyelv, politológia, stb.
DE, érdekelne milyen valós érv van amellett, hogy kelljen nyelvvizsga egy diplomához, hátha van köztük olyan, ami akceptálható.Sobri Jóska
Azért kell legalább egy nyelvvizsga a diplomához (főleg angol), mert bármilyen szakterületen a releváns szakirodalom töredéke van csak meg magyarul, ergo csak magyarul nem értesz ahhoz, amit felsőfokon tanulsz.Dzsokijuing
Pont ezt mondom én is.
De ebből az következik, hogy szükségtelen a nyelvvizsga, egy olyan rendszerben, ahol azért fizetsz, hogy valamit elérj, adott esetben egy diplomát, amit használni akarsz, és te is tudod, hogy ehhez, mármint a diploma üzemszerű használatához kell beszélj mondjuk angolul.

És még egyszer, ahogy én látom:
A diploma nem egy lehetőség, nem jár, nem kötelező.
A diploma egy befektetés, egy szolgáltatás, amibe azért fektetsz pénzt, időt, hogy többre vidd, hogy növeld a remélt profitod, vagyis jobb melód legyen, többet keress, magasabb életnívón élhess, mint vélelmezed diploma nélkül.
Ha én pl most akarok érteni a fafaragáshoz, akkor fizetek egy profi fafaragónak, és kitanulom. Ha a buszvezetéshez elmegyek egy buszvezetői tanfolyamra, és kitanulom azt.
Miért más, ha 18 évesen akarok érteni a joghoz és azzal foglalkozni?
Fizetek érte 5 évig, majd a végén levizsgázok a tanultakból, és erről kapok egy igazolást (ez a diploma).
Miért vizsgázzak oda nem illő dolgokból, mint pl. elsősegélynyújtás, matematika, random idegen nyelv, média alapismeretek, stb.?
Ezeket mind jó ha vágja egy jogász, de ezek közül csak az idegen nyelvből kell vizsgáznia ahhoz, hogy megkapja a jogtudásáról szóló igazolást. Nekem ez az ami felesleges.

több mint 12 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
miért nem lehet ezt úgy felfogni mint egy vizsgát amit épp nem az egyetemen, hanem egy harmadik (jogi) személynél teszel le. számtalan olyan tárgyat tanítanak egy szakon, ami semmilyen szoros kapcsolatban nincs a szakmával, de minden bizonnyal a tudásod fehér foltjait satírozza, másfelől kötelező letenni a diplomához.

egyáltalán nem baj, hogy kell mert botrányos, hogy mennyire nem beszél idegen nyelven a magyar. sose felejtem el mikor az amsterdam centraalon kerestem a vágányszámot, láttam egy félcsöves kalauzt ülni egy asztal mögött, félve kértem segítséget, de úgy szólalt meg angolul az ember, mintha a bbc-n mondaná a déli híreket. nehogymár nálunk egy diplomás ne tudjon legalább egy fagyit kérni, kb ennyi kell a nyelvvizsgához.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
megin belemegyünk a szobatudósság köreibe, a kinek hány cikke jelent meg a senkiházifüzetekben. Szakmáknál itthon ugyan mi a jóéletnek használna valaki idegen nyelvet.
eset egy: begyön a patikába a német - ÉÉÉS - szerintetek, hogy a faszba néznének rám Bájrájtba, ha tiszacsegei tájszólásban üvöltve követelnék valamit, ami az adott országban soha sem volt forgalomban? hümm - szolgalelkűség, az
eset kettő: bigott nagynemzetközi konferenc - ó igen jeletkezzenek azok akik végigtudnak ülni egy franciabelgasváci előadást amit angol nyelven próbálnak meg előadni - a tolmács is csak három percig birja - szerencsére vagy szerencsétlenségre igen nagy mennyiségű orosz volt - az angol előadás után oroszul kérdeznek be és a plenáris előadásban is végül úgy döntöttek minden tolmácsegység legnagyobb szaladgálására, hogy anyanyelven kivánnak szólni - na aztán jöttem én, a kérdéseimmel, szintén anyanyelven. Majd szaladgálnak egy sort azt megoldják a tolmácsok, a lingua franca baromságot ideje lenne kukázni


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
DE, érdekelne milyen valós érv van amellett, hogy kelljen nyelvvizsga egy diplomához, hátha van köztük olyan, ami akceptálható.Sobri Jóska
kulturális többletet ad, pl. olvastam hogy rendre több pontos felvételit írnak azok, akiknek nem egy felsőfokú, hanem két középfokú nyelvvizsgájuk van

Aztán Dzsoki érve is valamennyire helytálló, bár azért bőven vannak olyan szakok, ahol remek szakember képezhető a szakirodalom naprakész (magyarra nem átültetett) ismerete nélkül is.

Csapjunk fel egy álláshirdetést, döntő többségben akkor is kérnek nyelvtudást, ha soha nem fogja a munkaerő alkalmazni, ezzel is rostálva a melós minőségét (oké, ettől még a vizsgával nem rendelkező lehet jobb)
Pl. aki jogász lesz eleve egy csak Mo.-ra specifikált tudást birtokol, és tök mindegy beszél e németül, angolul, stb.
Sobri Jóska
Egy jogász pedig nem csak Magyarországra szűkített tudással rendelkezik, van EU-jog, nemzetközi jogok, összehasonlító jog, én tanultam iszlám és zsidó jogot, balkáni országok jogát (OK, ez utóbbi három témakört én választottam, ezek oktatása nem annyira széleskörű) továbbá a legtöbb egyéb tárgy is szán fejezeteket olyan közös EU-s részletes szabályokra, amit az EU-jogban nem tanítottak (pl. társasági jog, agrárjog). Én például hazai témából szakdolgoztam, mégis több fejezetben nyúltam angol nyelvű szakirodalmon keresztül külföldi példákhoz, esetekhez, még ha anélkül is működött volna a dolog.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
http://index.hu/belfold/2011/12/01/ne_kelljen_nyelvvizsga_ne_legyen_szobeli/
Hihetetlen, hogy mennyire összevissza kapkodnak a nyelvvizsgával kapcsolatban. Eredetileg az volt, hogy már a felvételihez kötelező, erre most már arról van szó, hogy diplomát is adjanak olyannak, akinek nincs egy darab középfokúja sem.
Egyébként személy szerint én teljes mértékben az eredeti javaslattal értek egyet.Schleck
Kelljen nyelvvizsga, de akkor ne járjon érte plusz pont (vagy ne ennyi). Szerintem ez lenne a legjobb.kzol
Azt viszont nem árt észben tartani, hogy (legalábbis tapasztalataim szerint) csak a közoktatás nem készít fel a nyelvvizsgára, és nem mindenkinek van 100-150.000 forintja nyelviskolára. Szóval szerintem is jó dolog, ha a fiatalok kényszerítve vannak a nyelvtanulásra, de amit elvárok, annak a feltételeit is biztosítani kell.Zorddd
Igen, valami olyasmiről van szó, hogy már az egyetemi belépőhöz szükség legyen a nyelvvizsgára, de amíg ezt nem tudják életbe léptetni (elvileg 2016-ig) mert a feltételek nem adottak, addig a diplomához se kelljen.
Bár ahogy olvasom, ez is több képviselő több módosító indítványából tevődne össze, és egyáltalán nem áll szinkronban a kormány (jobban mondva Hofi) eredeti tervével, így a szavazás előtt 10 perccel fog dönteni a fidesz arról, hogy akkor "szakmailag mi is lenne a helyes" 😛

több mint 12 éve
Zorddd Chicago Bears 476 — Menő
http://index.hu/belfold/2011/12/01/ne_kelljen_nyelvvizsga_ne_legyen_szobeli/
Hihetetlen, hogy mennyire összevissza kapkodnak a nyelvvizsgával kapcsolatban. Eredetileg az volt, hogy már a felvételihez kötelező, erre most már arról van szó, hogy diplomát is adjanak olyannak, akinek nincs egy darab középfokúja sem.
Egyébként személy szerint én teljes mértékben az eredeti javaslattal értek egyet.Schleck
Kelljen nyelvvizsga, de akkor ne járjon érte plusz pont (vagy ne ennyi). Szerintem ez lenne a legjobb.kzol
Azt viszont nem árt észben tartani, hogy (legalábbis tapasztalataim szerint) csak a közoktatás nem készít fel a nyelvvizsgára, és nem mindenkinek van 100-150.000 forintja nyelviskolára. Szóval szerintem is jó dolog, ha a fiatalok kényszerítve vannak a nyelvtanulásra, de amit elvárok, annak a feltételeit is biztosítani kell.


Double the gun, double the fun.
Zoon Politikon
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 875 — Saturday Night Lights
Szerintem diplomához teljesen felesleges a nyelvvizsga.
Pl. aki jogász lesz eleve egy csak Mo.-ra specifikált tudást birtokol, és tök mindegy beszél e németül, angolul, stb.
Míg egy pénzügyi embernél azért tök felesleges, mert ha nem tud felsőfokon angolul, akkor nem tudja lekövetni a világ eseményeit, amúgy sem tud elhelyezkedni, stb., tehát számára evidens a magas fokú idegennyelvtudás.
Sőt, ha minden diploma fizetős lenne, ami szerintem a normális, akkor pláne nonszensz, hogy oda nem illő tudáshoz kötik.
Ha azért fizetek, hogy orvosi tudást vásárolok, akkor abból kelljen vizsgázni, teljesíteni, és ne oda nem illő témában, legyen az elektromechanika, nyelv, politológia, stb.
DE, érdekelne milyen valós érv van amellett, hogy kelljen nyelvvizsga egy diplomához, hátha van köztük olyan, ami akceptálható.Sobri Jóska
Azért kell legalább egy nyelvvizsga a diplomához (főleg angol), mert bármilyen szakterületen a releváns szakirodalom töredéke van csak meg magyarul, ergo csak magyarul nem értesz ahhoz, amit felsőfokon tanulsz.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 049 — #NoStress
Szerintem diplomához teljesen felesleges a nyelvvizsga.
Pl. aki jogász lesz eleve egy csak Mo.-ra specifikált tudást birtokol, és tök mindegy beszél e németül, angolul, stb.
Míg egy pénzügyi embernél azért tök felesleges, mert ha nem tud felsőfokon angolul, akkor nem tudja lekövetni a világ eseményeit, amúgy sem tud elhelyezkedni, stb., tehát számára evidens a magas fokú idegennyelvtudás.
Sőt, ha minden diploma fizetős lenne, ami szerintem a normális, akkor pláne nonszensz, hogy oda nem illő tudáshoz kötik.
Ha azért fizetek, hogy orvosi tudást vásárolok, akkor abból kelljen vizsgázni, teljesíteni, és ne oda nem illő témában, legyen az elektromechanika, nyelv, politológia, stb.
DE, érdekelne milyen valós érv van amellett, hogy kelljen nyelvvizsga egy diplomához, hátha van köztük olyan, ami akceptálható.

több mint 12 éve
kzol Philadelphia Eagles 746 — Eagles fan
http://index.hu/belfold/2011/12/01/ne_kelljen_nyelvvizsga_ne_legyen_szobeli/
Hihetetlen, hogy mennyire összevissza kapkodnak a nyelvvizsgával kapcsolatban. Eredetileg az volt, hogy már a felvételihez kötelező, erre most már arról van szó, hogy diplomát is adjanak olyannak, akinek nincs egy darab középfokúja sem.
Egyébként személy szerint én teljes mértékben az eredeti javaslattal értek egyet.Schleck
Kelljen nyelvvizsga, de akkor ne járjon érte plusz pont (vagy ne ennyi). Szerintem ez lenne a legjobb.
több mint 12 éve
kzol Philadelphia Eagles 746 — Eagles fan
http://index.hu/belfold/2011/12/01/ne_kelljen_nyelvvizsga_ne_legyen_szobeli/
Hihetetlen, hogy mennyire összevissza kapkodnak a nyelvvizsgával kapcsolatban. Eredetileg az volt, hogy már a felvételihez kötelező, erre most már arról van szó, hogy diplomát is adjanak olyannak, akinek nincs egy darab középfokúja sem.
Egyébként személy szerint én teljes mértékben az eredeti javaslattal értek egyet.Schleck
Kelljen nyelvvizsga, de akkor ne járjon érte plusz pont (vagy ne ennyi). Szerintem ez lenne a legjobb.
több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
http://index.hu/belfold/2011/12/01/ne_kelljen_nyelvvizsga_ne_legyen_szobeli/
Hihetetlen, hogy mennyire összevissza kapkodnak a nyelvvizsgával kapcsolatban. Eredetileg az volt, hogy már a felvételihez kötelező, erre most már arról van szó, hogy diplomát is adjanak olyannak, akinek nincs egy darab középfokúja sem.
Egyébként személy szerint én teljes mértékben az eredeti javaslattal értek egyet.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 704
Most olvasom, kifizetnek a vasutasoknak 5 milliárdot. Remélem azt a fasztuggya hánymilliárd veszteséget is szétdobják közöttük. Szétzavarni azokat is a picsába, venni minden magyar állampolgárnak egy Suzukit, meg évi ötvenezres benzinutalványt, öt év alatt behozná az árát.füligjimmy
Vicc egyébként. Azért mert ők sztrájkoltak ezért kapják. Mondjuk megnézném ha karácsony előtt az orvosok 80 % azt mondja hogy nem dolgozik dögöljetek meg . Vicc ami az országban megy.Toca
a vasutasok mire? Akkora putri a MÁV amekkorát sehol másutt nem volt szerencsém Európában látni. Ukrajna vasúti közlekedése a csodaszép kategória a MÁVhoz képest. Akkor miről beszélünk?!

A BKV mellett a legnagyobb magyar pénznyelő a MÁV.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
Most olvasom, kifizetnek a vasutasoknak 5 milliárdot. Remélem azt a fasztuggya hánymilliárd veszteséget is szétdobják közöttük. Szétzavarni azokat is a picsába, venni minden magyar állampolgárnak egy Suzukit, meg évi ötvenezres benzinutalványt, öt év alatt behozná az árát.füligjimmy
nyugi az NMHH-n spórolnak egy kicsit, mivel 826 millcsi helyett csak 561 millió jutalmat osztanak ki a melósok között. szegények így is csak 2/3-át kapják a tavalyinak, fejenként átlagosan 1,17 milliót
http://index.hu/belfold/2011/11/27/1_2_millio_az_atlagjutalom_az_nmhh-nal/

te mennyit kapsz? 😂

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 12 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
elég unortodoxnak tűnik, hogy a gazdasági miniszter nincs ott az IMF tárgyalásokon
http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/11/30/kihagyjak_matolcsyt_az_imf-targyalasokrol/

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 12 éve
Toca Minnesota Vikings 19 216 — Vikings fan
Most olvasom, kifizetnek a vasutasoknak 5 milliárdot. Remélem azt a fasztuggya hánymilliárd veszteséget is szétdobják közöttük. Szétzavarni azokat is a picsába, venni minden magyar állampolgárnak egy Suzukit, meg évi ötvenezres benzinutalványt, öt év alatt behozná az árát.füligjimmy
Vicc egyébként. Azért mert ők sztrájkoltak ezért kapják. Mondjuk megnézném ha karácsony előtt az orvosok 80 % azt mondja hogy nem dolgozik dögöljetek meg . Vicc ami az országban megy.
több mint 12 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Most olvasom, kifizetnek a vasutasoknak 5 milliárdot. Remélem azt a fasztuggya hánymilliárd veszteséget is szétdobják közöttük. Szétzavarni azokat is a picsába, venni minden magyar állampolgárnak egy Suzukit, meg évi ötvenezres benzinutalványt, öt év alatt behozná az árát.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 12 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
facepalm
http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/11/30/egy_vesszohiba_miatt_matol_elnek_az_uj_adok/

több mint 12 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
Esztergomot a NER nevében részben államosítják: http://www.parlament.hu/irom39/05070/05070.pdf

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)