Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 875 — Saturday Night Lights
Orbán Viktor miniszterelnök beszéde a Magyar Művészeti Akadémia kiállításmegnyitóján: „Platónra vagy az evangéliumra tekintve láthatjuk, hogy az igaz, a szép, a jó és a szeretet egységet alkot, mely innen nézve a szépségével tündököl, amonnan az igazságával és így tovább. Ha valahol a Jó gyökeret vert, ott mindig a Szép készítette az utat. A mi nemzetünk is ebben a rendben szeretne élni: jól, igazságban és szeretetben. És mindehhez a Szép készíti az utat. A művészet nem holmi sallang az ország életén, hanem az a cselekvés és gondolkodás, amelyben a legtisztábban, a szépségen keresztül mutatkozik meg a Jó, az Igaz és a Szeretet. A Jó igazi győzelme a katarzis. Amíg ez nem következik be, addig a Rossz csak a választást veszítheti el, de a lelkek megszerzéséért folytatott küzdelmet nem. Ha jól értem az önök szándékait, elnök úr, a Magyar Művészeti Akadémia – Makovecz Imre és társai szellemi erejéből – azt szeretné, hogy a Szép megerősödjék, utat készítsen a Jónak, hogy az gyökeret verjen, és megerősítse az Igazság és Szeretet rendjét Magyarországon.”

Tehát egy új egyház felkent főpapja háborút hirdet a Rossz ellen, ami egyébként könnyen fellelhető a parlament ellenzéki padsoraiban, ha jól értem.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Hiszen EU vagyunk, jelenleg még névleg külön országként, de technikailag egy integrált gazdasági övezet részeként, ahol lokális háború kizárt hogy lészen.Sobri Jóska
Legyen neked igazad, a kizárt helyett én más szót használnék.
(Az az integrált gazdasági övezet éppen recseg-ropog vagy mi.)

Én így látom a hadsereggel rendelkező és a hadsereg nélküli Magyarország esélyeit.
Te máshogy?Sobri Jóska
Máshogy. Szerintem fegyveres erőre szükség van, még ha nem is képes egyszerre lerohanni az Egyesült Államokat, Brazíliát, Oroszországot és Kínát.
Az más kérdés, hogy sorállományra szükség van-e a hadsereg aktív komponensében vagy nincs illetve az is más kérdés, hogyan akarják a szükséges tartalékos erőt létrehozni az önkéntes haderő mögé.

(Azt meg csak jelezném, hogy a vita kiindulópontja az volt, hogy a felfüggesztett sorkatonai szolgálatot nem érintő, az eddig is meglevő hadkötelezettségre vonatkozó intézkedésre egyesek olyan pánikkal reagáltak, mintha már a kezükben lenne a behívó egy két éves, büntetőzászlóaljban teljesítendő sorkatonai szolgálatra.)

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 049 — #NoStress
húsz éve pedig másik két hülye repkedett a magyar légtérben szerb harci géppel, így van.Gogo
Mint annak a háborúnak a "veteránja", aki ráadásul pont akkor volt szolgálatban, amikor ez az omninózus berepülés-kirepülés történt, és látta, hogy miként rohangászik egy teljes vezetésbiztosító zászlóalj, sorkatonástul, hivatásosostúl, mint egy kerge pók a falon kérdezném tőled, hogy ugyan mi lenne, ha Magyarországon egyáltalán nem lenne semmiféle hadsereg, se profi, se sorozott, se semmilyen?
Megszállna minket Angola vagy Venezuela? Hiszen EU vagyunk, jelenleg még névleg külön országként, de technikailag egy integrált gazdasági övezet részeként, ahol lokális háború kizárt hogy lészen.
(Egyébként aki rettegni akar, annak mondom a következő európai háború két résztvevő felét: Görögo.-Töröko.
Aztán ez igény szerint eszkalálódhat random arab országok legnagyobb örömére.)
Ugyanis megítélésem szerint tökéletesen szükségtelen Magyarországon mindenféle honvédelem.
Kb. annyit érne, mintha egy 10 éves gyereket tökéletesen kiképzenénk miként kell magát megvédnie, megtanulna egy csomó karatefogást, stb. majd beküldenénk egy szobába, ahol ott ül 6 gengszter géppisztollyal.
Persze ez a kiképzett 10 éves sokkal jobb eséllyel nyomja le a 6 fegyveres gengsztert mint egy kiképzetlen, 4-5ször esélyesebb, de még ez a 4-5szörös esély se éri el az 1 ezreléket se.
Én így látom a hadsereggel rendelkező és a hadsereg nélküli Magyarország esélyeit.
Te máshogy?

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 704
Kell hozzád türelem. 😀 Menjünk sorban:

"Ha nem volt évtizedek óta, az teljesen egyértelműen azt jelenti, hogy nem is lehet?
(Nem "nagy" háborúból pedig akadt néhány, Magyarországtól néhány száz kilométerre is.)"
Mondtam én, hogy nem lehet? Ha lesz, akkor majd a magyar hazát megvédi a magyar hivatásos hadsereg. Ezért vannak, ezért fizetik őket az adóból. De jelenleg nem áll úgy a világ, hogy bármikor ránk szakadjon a 3. világháború. Azt meg nem értem, hogy miért indok az, hogy legyen erős hadserege az országnak, mert több száz/ezer Km-rel arrébb 2 hülye lövi egymást.
Amadeus91
Csodálatos érvelési technika, amikor a saját hülyeségedet próbálod rám kenni.
Te írtad, hogy "Ki akarná Magyarországot megtámadni?" Szerintem ez azt jelenti, hogy véleményed szerint nem lesz háború.
Te írtad, hogy "Meg miért? Egyébként már évtizedek óta nem volt nagy háború a kontinensen, jó lenne még a gondolatát sem visszahozni." Miért? Nézz utána biztonságpolitikai téren, kiváló ötleteket lehet találni túlnépesedéstől kezdve víz és élelmiszerhiányon, kifogyó olajon keresztül mindenre. Nem gondolni rá meg igazi okos gondolat, így másnak se juthat eszébe. Mint egy strucc egy rajzfilmben.
Tizenegy-két éve is két hülye lőtte egymást a Balkánon, húsz éve pedig másik két hülye repkedett a magyar légtérben szerb harci géppel, így van.

Én is ezt kérdem, hogy hogy jön ide a szerencse? na mind1.Amadeus91

A lutri szó szerintem szerencsejátékra utalt, de ebben legyen neked igazad.

Milyen felszerelés? Szerinted milyen felszerelés? Lőfegyverek, csapatszállítók, helikopterek mert hát valamiből ki kell deszantolni a szerencsétlennek. A Honvédség gépparkjára a már fenn említett haver annyit mondott, hogy minden második BMP kb olyan mint a sajtreszelő. Az nem lő be a lukakon aki nem akar. A Honvédségnek 1, azaz 1 tankszázada van rendszerben a többit T-72sből már rég csajka lett... nem viccből adtak a külföldön szolgálók kezébe az amcsik fegyvereket.
Amadeus91
Tájékozódj, tájékozódj.
A BMP már jó ideje nincs rendszerben.
A felszerelés tekintetében meglehetősen kevés különbség van a szolnokiak és más alakulatok között. Lehet, hogy körül kellene nézned a neten, elég sok minden fenn van felszerelés témakörében: meglepődnél, hogy az általad "deszantosnak" nevezett alakulatoknak mennyi felszerelése, járműve, fegyvere ugyanaz, mint más helyőrségekben települt alakulatoknak.
Amerikai fegyvereket csak bizonyos missziók használnak, más misszióknál pedig amerikai technikai eszközöket használnak.
Remek, hogy ismerősökre hivatkozva megindoklod a vízióidat, de egyszerűen a nagy része nem igaz és messziről ordít, hogy részletekre lemenően fogalmad sincs az MH tényleges állapotáról.

Ez kurva jó volt. Megcáfoltad saját magad. Ha Magyarországnak nem feladata a te általad úgy nevezett körkörös védelemhez szükséges hadsereg fenntartása, akkor mi a picsának írnak minket össze? Akkor megint ott vagyunk, hogy az ország területét védje a hivatásos sereg. Azt meg hol mondtam egyből revizionista lesz az akinek fontos a "haza" védelme? Akinek annyira fontos az vonuljon be önként. Önkéntes a rendszer.Amadeus91
Nem "énáltalam úgynevezett". Az Antall-kormány honvédelmi minisztere, Für Lajos nevéhez köthető. Próbáltam ironikusan használni (az elképzelés ugyanis szakmailag halva született), de látom, fölösleges volt.
Leírom újra: arányos önvédelmi képesség, amihez elsődleges az önkéntes állomány, de úgy néz ki, a tartalékos komponensbe az önkéntes tartalékosokon kívül a hadköteleseket is nyilván akarják tartani.
Jelenleg a MH létszáma nincs 30000 fő. Lehet, hogy odafönt keveslik.
(Nem muszáj háborús helyzetre gondolni tartalékosok alkalmazásánál. Próbálj elvonatkoztatni attól a tévképzettől, hogy csak személyesen téged akarnak a III. világháború radioaktív hulladékkal szennyezett lövészárkaiba rugdalni.)
És ezt is leírom újra: az önkéntes és a sorozott rendszer nem zárja ki egymást.
Én cáfolom meg saját magam, amikor te kezdtél el ezeréves határokról vonyítani.

Távol álljon tőlem az orosz hadsereg lenézése. A szerb egy kurva kemény katona nemzet, amelyik a saját fajtáját is gondolkodás nélkül aprítani kezdi ha arról van szó. Egyébként pedig nagyon erős és jó barátság van a két nemzet közt, dugig van Szerbia orosz lóvéval és fegyverrel. Amadeus91
Szép dolog ez a nemzetek közötti barátság meg nemzeti karakter, de a tény az, hogy a szerb hadsereg az elmúlt években komoly létszámcsökkentésen ment át, a szerinted hatalmas orosz támogatás ellenére a tény az, hogy akadozik az új haditechnikai eszközök beszerzése és a régiek modernizálása. Valamint orosz barátaik nem verik a cipőtalppal az asztalt az ENSZ BT-ben Észak-Koszovó ügyében sem.

Mert mégis milyen magyar érdek van Afganisztánban, Afrikában és Irakban? Semmilyen. Nem tudok róla, hogy akármelyik ország is fenyegette volna akár valaha is Magyarországot vagy Európát. Persze, tudom, hogy eleget kell tenni a NATO kötelezettségnek, még el is fogadható indok, de akkor sincs ott semmilyen magasztos eszme, hogy demokráciát meg felzárkóztatást az araboknak meg fekáknak..lófaszt, olaj van ott.
Amadeus91
Idézd már ide, hol beszéltem én érdekekről, hangzatos indokokról vagy demokráciaexportról?
Baromságot írtál a gerilla/tálibvadászatról két területen, amikor megcáfollak, jössz a terelő szöveggel az okokról.

Háború meg a többi... más se hiányzik.Amadeus91
Kinek hiányzik egy háború?

Van elég bajom így is.Amadeus91
Látom.Gogo
igazad van. 😀

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Kell hozzád türelem. 😀 Menjünk sorban:

"Ha nem volt évtizedek óta, az teljesen egyértelműen azt jelenti, hogy nem is lehet?
(Nem "nagy" háborúból pedig akadt néhány, Magyarországtól néhány száz kilométerre is.)"
Mondtam én, hogy nem lehet? Ha lesz, akkor majd a magyar hazát megvédi a magyar hivatásos hadsereg. Ezért vannak, ezért fizetik őket az adóból. De jelenleg nem áll úgy a világ, hogy bármikor ránk szakadjon a 3. világháború. Azt meg nem értem, hogy miért indok az, hogy legyen erős hadserege az országnak, mert több száz/ezer Km-rel arrébb 2 hülye lövi egymást.
Amadeus91
Csodálatos érvelési technika, amikor a saját hülyeségedet próbálod rám kenni.
Te írtad, hogy "Ki akarná Magyarországot megtámadni?" Szerintem ez azt jelenti, hogy véleményed szerint nem lesz háború.
Te írtad, hogy "Meg miért? Egyébként már évtizedek óta nem volt nagy háború a kontinensen, jó lenne még a gondolatát sem visszahozni." Miért? Nézz utána biztonságpolitikai téren, kiváló ötleteket lehet találni túlnépesedéstől kezdve víz és élelmiszerhiányon, kifogyó olajon keresztül mindenre. Nem gondolni rá meg igazi okos gondolat, így másnak se juthat eszébe. Mint egy strucc egy rajzfilmben.
Tizenegy-két éve is két hülye lőtte egymást a Balkánon, húsz éve pedig másik két hülye repkedett a magyar légtérben szerb harci géppel, így van.

Én is ezt kérdem, hogy hogy jön ide a szerencse? na mind1.Amadeus91

A lutri szó szerintem szerencsejátékra utalt, de ebben legyen neked igazad.

Milyen felszerelés? Szerinted milyen felszerelés? Lőfegyverek, csapatszállítók, helikopterek mert hát valamiből ki kell deszantolni a szerencsétlennek. A Honvédség gépparkjára a már fenn említett haver annyit mondott, hogy minden második BMP kb olyan mint a sajtreszelő. Az nem lő be a lukakon aki nem akar. A Honvédségnek 1, azaz 1 tankszázada van rendszerben a többit T-72sből már rég csajka lett... nem viccből adtak a külföldön szolgálók kezébe az amcsik fegyvereket.
Amadeus91
Tájékozódj, tájékozódj.
A BMP már jó ideje nincs rendszerben.
A felszerelés tekintetében meglehetősen kevés különbség van a szolnokiak és más alakulatok között. Lehet, hogy körül kellene nézned a neten, elég sok minden fenn van felszerelés témakörében: meglepődnél, hogy az általad "deszantosnak" nevezett alakulatoknak mennyi felszerelése, járműve, fegyvere ugyanaz, mint más helyőrségekben települt alakulatoknak.
Amerikai fegyvereket csak bizonyos missziók használnak, más misszióknál pedig amerikai technikai eszközöket használnak.
Remek, hogy ismerősökre hivatkozva megindoklod a vízióidat, de egyszerűen a nagy része nem igaz és messziről ordít, hogy részletekre lemenően fogalmad sincs az MH tényleges állapotáról.

Ez kurva jó volt. Megcáfoltad saját magad. Ha Magyarországnak nem feladata a te általad úgy nevezett körkörös védelemhez szükséges hadsereg fenntartása, akkor mi a picsának írnak minket össze? Akkor megint ott vagyunk, hogy az ország területét védje a hivatásos sereg. Azt meg hol mondtam egyből revizionista lesz az akinek fontos a "haza" védelme? Akinek annyira fontos az vonuljon be önként. Önkéntes a rendszer.Amadeus91
Nem "énáltalam úgynevezett". Az Antall-kormány honvédelmi minisztere, Für Lajos nevéhez köthető. Próbáltam ironikusan használni (az elképzelés ugyanis szakmailag halva született), de látom, fölösleges volt.
Leírom újra: arányos önvédelmi képesség, amihez elsődleges az önkéntes állomány, de úgy néz ki, a tartalékos komponensbe az önkéntes tartalékosokon kívül a hadköteleseket is nyilván akarják tartani.
Jelenleg a MH létszáma nincs 30000 fő. Lehet, hogy odafönt keveslik.
(Nem muszáj háborús helyzetre gondolni tartalékosok alkalmazásánál. Próbálj elvonatkoztatni attól a tévképzettől, hogy csak személyesen téged akarnak a III. világháború radioaktív hulladékkal szennyezett lövészárkaiba rugdalni.)
És ezt is leírom újra: az önkéntes és a sorozott rendszer nem zárja ki egymást.
Én cáfolom meg saját magam, amikor te kezdtél el ezeréves határokról vonyítani.

Távol álljon tőlem az orosz hadsereg lenézése. A szerb egy kurva kemény katona nemzet, amelyik a saját fajtáját is gondolkodás nélkül aprítani kezdi ha arról van szó. Egyébként pedig nagyon erős és jó barátság van a két nemzet közt, dugig van Szerbia orosz lóvéval és fegyverrel. Amadeus91
Szép dolog ez a nemzetek közötti barátság meg nemzeti karakter, de a tény az, hogy a szerb hadsereg az elmúlt években komoly létszámcsökkentésen ment át, a szerinted hatalmas orosz támogatás ellenére a tény az, hogy akadozik az új haditechnikai eszközök beszerzése és a régiek modernizálása. Valamint orosz barátaik nem verik a cipőtalppal az asztalt az ENSZ BT-ben Észak-Koszovó ügyében sem.

Mert mégis milyen magyar érdek van Afganisztánban, Afrikában és Irakban? Semmilyen. Nem tudok róla, hogy akármelyik ország is fenyegette volna akár valaha is Magyarországot vagy Európát. Persze, tudom, hogy eleget kell tenni a NATO kötelezettségnek, még el is fogadható indok, de akkor sincs ott semmilyen magasztos eszme, hogy demokráciát meg felzárkóztatást az araboknak meg fekáknak..lófaszt, olaj van ott.
Amadeus91
Idézd már ide, hol beszéltem én érdekekről, hangzatos indokokról vagy demokráciaexportról?
Baromságot írtál a gerilla/tálibvadászatról két területen, amikor megcáfollak, jössz a terelő szöveggel az okokról.

Háború meg a többi... más se hiányzik.Amadeus91
Kinek hiányzik egy háború?

Van elég bajom így is.Amadeus91
Látom.

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
"Ha kell a világ végére is elmegyek, ha megvan az esély arra, hogy Somogy megyének, a somogyi embereknek hasznot hajtsak. Még szerencse, hogy ez a somogyi embereknek egy fillérjükbe sem került, mivel a kinti tartózkodás költségeit az Európai Régiók Gyűlése fizette. Az ilyenkor szokásos külföldi kiküldetésekre járó napidíjat készpénzben befizette az önkormányzat kasszájába, mert úgy ítéltem meg, hogy az út a somogyi embereknek hasznot nem hozott." - Gelencsér Attila (Fidesz-KDNP), a Somogy megyei közgyűlés elnöke.

Azt a büdös geci kurva anyjátokat.
Komolyan nem tudom, hogy lehet ezeket védeni.zinedine5
Hát hogy mer emúttnyócév...
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
ettől még alkotmányban rögzített állami feladat a honvédelematapapa
Kétharmad van.
Most születik az új alkotmány.
Innentől ez nem érv, se nem hivatkozási alap, mert pont az van/lesz az alkotmányban, amit akar a jelenlegi kormányzat.Sobri Jóska
Ezt nagyon félreértetted. Szerintem kevés normálisabb dolog van a világon, mint hogy egy szuverén állam a honvédelem alapkérdéseit az alkotmányban rögzíti.
Vélhetően sokkal több ilyen állam létezik a világon, mint amelyek alkotmánya erről nem rendelkezik.


Ennek itthon se hagyománya, se infrastruktúra nincs hozzá, de még csak igény sem, pár idealistán kívül. Ez egy olyan "álom", ami bár ugyanannyira életszerűtlen, mint az, hogy mindenki éljen meg a fizetéséből, legyen normális eü-ellátás, csak ezekhez képest teljességgel szükségtelen és irreális egyszerre.Sobri Jóska
2004-t megelőzően több mint 100 éven át volt Magyarországon kényszersorozás, mi ez, ha nem hagyomány? Ráadásul a sorkatonai szolgálat a kiképzéssel kezdődött. Az én elképzelésem ennek csak egy nagyon enyhe, lecsupaszított változata (és igen, pl. simán be lehetne tuszkolni a kiképzésbe az általad felvetett eü-s gyorstalpalót is, de minimum egy újraélesztési tanfolyamot).
Persze nem most, hanem valamivel kedvezőbb gazdasági környezet mellett. De ha megkérdezed, hogy mennyire szeretném ezt a rendszert.... Valóban, tudnék 100 fontosabb dolgot mondani, amire pénz kellene. Nem fogom cseppet se rosszabbul érezni magamat, ha soha nem lesz bevezetve, csak ideálisnak tartanám.

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 875 — Saturday Night Lights
Gogo: komolyan kiváncsi lennék a véleményedre. Ha a rendszerváltás után kialakult arra nézvést konszenzus, hogy az ország fegyveres védelmét a NATO égisze alatt, önkéntes/hivatásos haderővel kívánjuk megoldani, szerinted a kormánynak mi a célja ezzel az intézkedéssel?Dzsokijuing
Az én tippem szerint ezzel az intézkedéssel korábbi lyukakat próbálnak tömködni: a sorkatonai rendszer felfüggesztésénél gyakorlatilag megszűnt az állam adatgyűjtése is a hadköteles korú állampolgárokról.

Azzal nem nagyon lehet vitatkozni, hogy nincs elegendő tartalék a tényleges állományú katonák mögött - ez az ominózus árvízi helyzetben bukott ki az összesen 17 darab mozgósítható tartalékos esete, amire aztán válaszként jött az önkéntes tartalékos rendszer bevezetése.

A MH létszáma nyilvános adat, mindenki eldöntheti a maga szája íze szerint, hogy ez a létszám szerinte elég-e a feladatok ellátására avagy sem és ha olyan helyzet állna elő (nem feltétlen háborús!), hogy nem elég, hová lehetne nyúlni. Elég az önkéntes tartalékos avagy sorozni kell? Úgy néz ki, a jelenlegi országvezetés biztosra akar menni.

Azt hiszem, vadibandi ebben a témában jobban otthon van, de úgy tudom, még a Sólyom vezette AB kaszálta el az egységes adatkezelést, az állami szervek alapesetben nem kapcsolhatnak össze különböző intézmények által kezelt információkat - ezért maradt meg a személyi szám, TAJ szám, adószám hármas.Gogo
Hát most lesz egységes adatkezelés, több fronton is. Ami számomra furcsa, az maga az adatgyűjtés ténye. Ha azt mondják, hogy a hivatásos állomány nem elég a védelemhez, tegyék vonzóbbá a katonai pályát megfelelő életpályamodellel. Ha pedig ne adj' Isten háborús vagy nagyon súlyos katasztrófahelyzet állna elő, 18-60 között úgyis behívnak mindenkit, ha féllábú akkor is, mert helyzet van. Én csak egy újabb terepet látok, ahova az állam adatgyűjtési célzattal benyomul.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 325 — Ajmo Vatreni
"Ha kell a világ végére is elmegyek, ha megvan az esély arra, hogy Somogy megyének, a somogyi embereknek hasznot hajtsak. Még szerencse, hogy ez a somogyi embereknek egy fillérjükbe sem került, mivel a kinti tartózkodás költségeit az Európai Régiók Gyűlése fizette. Az ilyenkor szokásos külföldi kiküldetésekre járó napidíjat készpénzben befizette az önkormányzat kasszájába, mert úgy ítéltem meg, hogy az út a somogyi embereknek hasznot nem hozott." - Gelencsér Attila (Fidesz-KDNP), a Somogy megyei közgyűlés elnöke.

Azt a büdös geci kurva anyjátokat.
Komolyan nem tudom, hogy lehet ezeket védeni.
több mint 12 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Gogo: komolyan kiváncsi lennék a véleményedre. Ha a rendszerváltás után kialakult arra nézvést konszenzus, hogy az ország fegyveres védelmét a NATO égisze alatt, önkéntes/hivatásos haderővel kívánjuk megoldani, szerinted a kormánynak mi a célja ezzel az intézkedéssel?Dzsokijuing
Az én tippem szerint ezzel az intézkedéssel korábbi lyukakat próbálnak tömködni: a sorkatonai rendszer felfüggesztésénél gyakorlatilag megszűnt az állam adatgyűjtése is a hadköteles korú állampolgárokról.

Azzal nem nagyon lehet vitatkozni, hogy nincs elegendő tartalék a tényleges állományú katonák mögött - ez az ominózus árvízi helyzetben bukott ki az összesen 17 darab mozgósítható tartalékos esete, amire aztán válaszként jött az önkéntes tartalékos rendszer bevezetése.

A MH létszáma nyilvános adat, mindenki eldöntheti a maga szája íze szerint, hogy ez a létszám szerinte elég-e a feladatok ellátására avagy sem és ha olyan helyzet állna elő (nem feltétlen háborús!), hogy nem elég, hová lehetne nyúlni. Elég az önkéntes tartalékos avagy sorozni kell? Úgy néz ki, a jelenlegi országvezetés biztosra akar menni.

Azt hiszem, vadibandi ebben a témában jobban otthon van, de úgy tudom, még a Sólyom vezette AB kaszálta el az egységes adatkezelést, az állami szervek alapesetben nem kapcsolhatnak össze különböző intézmények által kezelt információkat - ezért maradt meg a személyi szám, TAJ szám, adószám hármas.

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 12 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Gogo: komolyan kiváncsi lennék a véleményedre. Ha a rendszerváltás után kialakult arra nézvést konszenzus, hogy az ország fegyveres védelmét a NATO égisze alatt, önkéntes/hivatásos haderővel kívánjuk megoldani, szerinted a kormánynak mi a célja ezzel az intézkedéssel?Dzsokijuing
Szükség lehet munkaszolgálatosokra is.
Na ez rossz vicc volt.

Egyébként a cél egyértelmű, amíg ezt a gumicsontot rágjuk, addig sem csesztetjük őket a gazdaságpolitika miatt.




több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 875 — Saturday Night Lights
Gogo: komolyan kiváncsi lennék a véleményedre. Ha a rendszerváltás után kialakult arra nézvést konszenzus, hogy az ország fegyveres védelmét a NATO égisze alatt, önkéntes/hivatásos haderővel kívánjuk megoldani, szerinted a kormánynak mi a célja ezzel az intézkedéssel?

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Más:
http://kepviselofunky.blog.hu/2011/12/06/nem_letezo_kepviselo_adott_be_modosito_inditvanyokat?utm_source=cimlap&utm_medium=link&utm_content=2011_12_06&utm_campaign=index




több mint 12 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Ha jól értem, akkor most elégedetten hátradőlhetek, mivel idén betöltöttem a negyvenet!

Én 14 éves koromban katonai szakközépbe szerettem volna menni, hogy később hivatásos tiszt lehessek. Úgy kellett lefogni!

Ehhez képest most azt mondom, hogy nem igénylem a hadsereget. Szerintem a megléte nem elrettentő, valamint nincs potenciális ellenség. Ha esetleg tévednék, akkor meg nyugodtan szálljon meg minket akárki, aki meg akar!

Legszívesebben a NATO-t is hanyagolnám a költségek miatt!




több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 704
Én csak azt nem értem, hogy mitől akarják ennyire óvni a hazát? Ki akarná Magyarországot megtámadni? Meg miért? Egyébként már évtizedek óta nem volt nagy háború a kontinensen, jó lenne még a gondolatát sem visszahozni.Amadeus91
Ha nem volt évtizedek óta, az teljesen egyértelműen azt jelenti, hogy nem is lehet?
(Nem "nagy" háborúból pedig akadt néhány, Magyarországtól néhány száz kilométerre is.)

Nekem nagyon sok barátom ment katonának és rendőrnek. Van ismerősöm aki elit alakulatnál van, van aki hivatásos, de van a rendőrségnél is kommandós meg járőr, szóval mindenfele a rendvédelmi szerveknél. Na amiket tőlük hallok... komolytalan az egész. Az egész honvédségben 1 alakulat van úgy felszerelve amely megfelel a nyugati mércéknek (Szolnokon a deszantosok) a többi lutri..ja + az amcsik által felfegyverzett iraki csapat, akik fogócskáznak a tálibokkal. Amadeus91
Milyen felszerelésre gondolsz? Hogy jön ide a szerencse? Biztos vagy benne, hogy "iraki csapat"-ról beszélt az ismerősöd?

Az aki azt hiszi - és itt Sobrival értek egyet - hogy az ország egy komoly támadás ellen meg tudná magát védeni az idealista. Alacsony létszámú, csóró, rosszul felszerelt a honvédség. Egy Győr méretű várost is nehezen tudnának megtartani, nem hogy a határokat (hát még az 1000 éves határokat). Amadeus91
Valószínűleg nem véletlenül Magyarország NATO-tagságának indoka, hogy ne egyedül kelljen fenntartania egy "körkörös védelemre" alkalmas hadsereget. Bár ahogy látom, szerinted szélnek kellene ereszteni az egész bandát.
(Btw azt nem igazán értem, miért lesz azonnal revizionista, akit érdekel az ország fegyveres védelme.)

Komolyan elhiszi bárki is, hogy ellen tudnának állni egy profi gyilkológépezetnek. Amadeus91
Most akkor van profi gyilkológépezet, ami veszélyezteti az ország biztonságát vagy úgysem lesz nagy háború?

Magyarország szomszédai közül pl. Romániának 90 ezres, profi-szerződéses hivatásos hadereje van, részben amerikai és részben amerikaik és izraeliek által felújított orosz fegyverzettel. Anno gyúrás közben mondta e kapcsán egy pesti katonamérnök ismerősöm, hogy ha MO-n még meg is húzzák a vészharangot és mindenkit behívnak aki él és mozog (sacperkábé negyedmillió ember), akkor is a románok 1 nap alatt legázolnák az Alföldet.Amadeus91

És 1 nap után hipp-hopp, be is állt a szép új világ. Kissé leegyszerűsített szcenárió.

Szlovákoknak dettó profi hadserege van,
... ami szintén finanszírozási gondokkal küzd, létszám tekintetében pedig megegyezik a nagyságrendje a Magyar Honvédséggel.

a szerb meg kb. olyan kemény mint az orosz.
Gondolom abból is naprakész vagy, milyen változások zajlottak a szerb hadseregben 1991 óta és milyen lehetőségei vannak jelenleg a szerb gazdaságnak. A másik opció, hogyaz orosz hadsereg lehetőségeit becsülöd messze alul.

Szóval csak jobb lenne inkább nyugton maradni és örülni a békének. Aki meg fegyverbuzi az tényleg vonuljon be, jelentkezzen misszióra aztán nyomás Irak vagy Afrika (mert ott is van magyar misszió....) fusson pár kört a helyi gerillákkal meg tálibokkal.Amadeus91
Kár, hogy pont azt a két területet emelted ki, ahol éppen nem a gerillák és tálibok hajkurászásáról szól a misszió, egyébként még el is ment volna...

Egyébként nem lenne egyszerűbb az egészségügyi adataimat lekérni a nyilvántartásból (csak van vmi..TB vagy EÜ számítógép rendszer)? Azt csókolom. Hozzájárulok, kezdjenek vele amit akarnak, de engem ne buzeráljanak.Amadeus91
Valóban egyszerűbb lenne, ha lemondanál a magyar állampolgárságodról, nem kellene tovább rettegned a buzerálástól.Gogo
Kell hozzád türelem. 😀 Menjünk sorban:

"Ha nem volt évtizedek óta, az teljesen egyértelműen azt jelenti, hogy nem is lehet?
(Nem "nagy" háborúból pedig akadt néhány, Magyarországtól néhány száz kilométerre is.)"
Mondtam én, hogy nem lehet? Ha lesz, akkor majd a magyar hazát megvédi a magyar hivatásos hadsereg. Ezért vannak, ezért fizetik őket az adóból. De jelenleg nem áll úgy a világ, hogy bármikor ránk szakadjon a 3. világháború. Azt meg nem értem, hogy miért indok az, hogy legyen erős hadserege az országnak, mert több száz/ezer Km-rel arrébb 2 hülye lövi egymást.

"Milyen felszerelésre gondolsz? Hogy jön ide a szerencse? Biztos vagy benne, hogy "iraki csapat"-ról beszélt az ismerősöd?"
Én is ezt kérdem, hogy hogy jön ide a szerencse? na mind1. Milyen felszerelés? Szerinted milyen felszerelés? Lőfegyverek, csapatszállítók, helikopterek mert hát valamiből ki kell deszantolni a szerencsétlennek. A Honvédség gépparkjára a már fenn említett haver annyit mondott, hogy minden második BMP kb olyan mint a sajtreszelő. Az nem lő be a lukakon aki nem akar. A Honvédségnek 1, azaz 1 tankszázada van rendszerben a többit T-72sből már rég csajka lett... nem viccből adtak a külföldön szolgálók kezébe az amcsik fegyvereket.

"Valószínűleg nem véletlenül Magyarország NATO-tagságának indoka, hogy ne egyedül kelljen fenntartania egy "körkörös védelemre" alkalmas hadsereget. Bár ahogy látom, szerinted szélnek kellene ereszteni az egész bandát.
(Btw azt nem igazán értem, miért lesz azonnal revizionista, akit érdekel az ország fegyveres védelme.)"
Ez kurva jó volt. Megcáfoltad saját magad. Ha Magyarországnak nem feladata a te általad úgy nevezett körkörös védelemhez szükséges hadsereg fenntartása, akkor mi a picsának írnak minket össze? Akkor megint ott vagyunk, hogy az ország területét védje a hivatásos sereg. Azt meg hol mondtam egyből revizionista lesz az akinek fontos a "haza" védelme? Akinek annyira fontos az vonuljon be önként. Önkéntes a rendszer.

"Gondolom abból is naprakész vagy, milyen változások zajlottak a szerb hadseregben 1991 óta és milyen lehetőségei vannak jelenleg a szerb gazdaságnak. A másik opció, hogyaz orosz hadsereg lehetőségeit becsülöd messze alul."
Távol álljon tőlem az orosz hadsereg lenézése. A szerb egy kurva kemény katona nemzet, amelyik a saját fajtáját is gondolkodás nélkül aprítani kezdi ha arról van szó. Egyébként pedig nagyon erős és jó barátság van a két nemzet közt, dugig van Szerbia orosz lóvéval és fegyverrel.

"Kár, hogy pont azt a két területet emelted ki, ahol éppen nem a gerillák és tálibok hajkurászásáról szól a misszió, egyébként még el is ment volna..."
Mert mégis milyen magyar érdek van Afganisztánban, Afrikában és Irakban? Semmilyen. Nem tudok róla, hogy akármelyik ország is fenyegette volna akár valaha is Magyarországot vagy Európát. Persze, tudom, hogy eleget kell tenni a NATO kötelezettségnek, még el is fogadható indok, de akkor sincs ott semmilyen magasztos eszme, hogy demokráciát meg felzárkóztatást az araboknak meg fekáknak..lófaszt, olaj van ott.

Az Adatos témára meg megint azt mondom, hogy felőlem írják össze aztán hagyjanak békén. Ha az kell nekik, hogy tudjanak a tükrözéseimről, vékonybél betegségemről, arról, hogy milyen szőrös a segglukam akkor tessék. Egészségükre, de hagyjanak békén a hülyeségeikkel. Háború meg a többi... más se hiányzik. Van elég bajom így is.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Örülök, hogy higgadtan is tudunk erről a témáról beszélni, köszönöm.

Gogo: de most komolyan. Itt vagyunk békeidőben. Annyi értelmes hivatást választhatunk, persze közötte a katonáskodást is. Aminek ugye nem az az értelme, hogy ülsz a laktanyában meg aktát tologatsz, hanem fegyveres kiképzésben részesülsz, amit felhasználnak valakik ellen valahol. Gondolom, azt te is belátod, hogy ha valaki katonának áll és nem besorozzák, mint Svejket, ahhoz kell valami sajátos mentalitásbeli karakter.Dzsokijuing
Szerintem sajátos mentalitásbeli karakter lehetséges, de nem feltétlenül szükséges. Rengeteg indíték van (amik ráadásul keverednek egy adott ember esetében is), amiért valaki hivatásos vagy szerződéses katonának áll, a puszta megélhetéstől kezdve a tényleges elhivatottságig. Azt viszont nem gondolnám, hogy a katonák arra vágynának, hogy kitörjön valahol egy jó kis csetepaté és bevessék őket "ölni".
A kiképzést én úgy értelmezném, hogy nem valaki ellen, hanem valamilyen cél érdekében folytatják. Az ellenség az adott helyzetekben más és más lehet. A katonai erő bevetése a XXI. században már nem egyszerűsíthető le valaminek az elpusztítására. Nem csak ebben lehet kihívást találni. Szerintem a hadsereg tekintetében nem feltétlenül igaz a csehovi axióma a színpadon található fegyverről.
(Egyébiránt a szervezet jellegéből adódóan vannak "aktatologató" beosztások is.)

Ne érts félre, nem bántom a katonákat, valakinek a piszkos melót is el kell végeznie.Dzsokijuing
Ne haragudj, de én a "nem kell bevonulni, (...) de aki menthetetlen fegyverbuzi, mehet önkéntesnek" kiszólást nem tudom nem bántásnak fölfogni. Ráadásul erre volt már példa, amilyen fröcsögést értelmes, felnőtt emberek ugyanezzel a témával kapcsolatban műveltek a Gyűlölködjünk topik 133. oldala környékén, attól felfordul a gyomrom.

Csak nem szeretem az olyan törvényeket, ahol hazafias lózungokkal össze akarnak írni engem és még néhány millió szerencsétlen sorstársamat, akiket egyszer már felmentettek és a légynek sem bírnának ártani, mondván, hogy ha odakerül a helyzet, húzzuk már meg a ravaszt.Dzsokijuing
Értem és elfogadom azt az álláspontodat, hogy a Magyar Köztársaság fegyveres védelmét nem sorozáson alapuló tartalékos komponenssel kell megoldani. Ellenérzésem és ellenkezésem indokát lásd eggyel följebb.

És ha nem a védelmi képességekkel összefüggésben van szükség erre a szabályozásra, akkor mi a fészkes fenének?Dzsokijuing
Nyilván azzal kapcsolatban szabályozzák. Én nem emiatt szóltam hozzá a témához. Sem az intézkedés mellett, sem ellene nem kampányolok.

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 12 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Én csak azt nem értem, hogy mitől akarják ennyire óvni a hazát? Ki akarná Magyarországot megtámadni? Meg miért? Egyébként már évtizedek óta nem volt nagy háború a kontinensen, jó lenne még a gondolatát sem visszahozni.Amadeus91
Ha nem volt évtizedek óta, az teljesen egyértelműen azt jelenti, hogy nem is lehet?
(Nem "nagy" háborúból pedig akadt néhány, Magyarországtól néhány száz kilométerre is.)

Nekem nagyon sok barátom ment katonának és rendőrnek. Van ismerősöm aki elit alakulatnál van, van aki hivatásos, de van a rendőrségnél is kommandós meg járőr, szóval mindenfele a rendvédelmi szerveknél. Na amiket tőlük hallok... komolytalan az egész. Az egész honvédségben 1 alakulat van úgy felszerelve amely megfelel a nyugati mércéknek (Szolnokon a deszantosok) a többi lutri..ja + az amcsik által felfegyverzett iraki csapat, akik fogócskáznak a tálibokkal. Amadeus91
Milyen felszerelésre gondolsz? Hogy jön ide a szerencse? Biztos vagy benne, hogy "iraki csapat"-ról beszélt az ismerősöd?

Az aki azt hiszi - és itt Sobrival értek egyet - hogy az ország egy komoly támadás ellen meg tudná magát védeni az idealista. Alacsony létszámú, csóró, rosszul felszerelt a honvédség. Egy Győr méretű várost is nehezen tudnának megtartani, nem hogy a határokat (hát még az 1000 éves határokat). Amadeus91
Valószínűleg nem véletlenül Magyarország NATO-tagságának indoka, hogy ne egyedül kelljen fenntartania egy "körkörös védelemre" alkalmas hadsereget. Bár ahogy látom, szerinted szélnek kellene ereszteni az egész bandát.
(Btw azt nem igazán értem, miért lesz azonnal revizionista, akit érdekel az ország fegyveres védelme.)

Komolyan elhiszi bárki is, hogy ellen tudnának állni egy profi gyilkológépezetnek. Amadeus91
Most akkor van profi gyilkológépezet, ami veszélyezteti az ország biztonságát vagy úgysem lesz nagy háború?

Magyarország szomszédai közül pl. Romániának 90 ezres, profi-szerződéses hivatásos hadereje van, részben amerikai és részben amerikaik és izraeliek által felújított orosz fegyverzettel. Anno gyúrás közben mondta e kapcsán egy pesti katonamérnök ismerősöm, hogy ha MO-n még meg is húzzák a vészharangot és mindenkit behívnak aki él és mozog (sacperkábé negyedmillió ember), akkor is a románok 1 nap alatt legázolnák az Alföldet.Amadeus91

És 1 nap után hipp-hopp, be is állt a szép új világ. Kissé leegyszerűsített szcenárió.

Szlovákoknak dettó profi hadserege van,
... ami szintén finanszírozási gondokkal küzd, létszám tekintetében pedig megegyezik a nagyságrendje a Magyar Honvédséggel.

a szerb meg kb. olyan kemény mint az orosz.
Gondolom abból is naprakész vagy, milyen változások zajlottak a szerb hadseregben 1991 óta és milyen lehetőségei vannak jelenleg a szerb gazdaságnak. A másik opció, hogyaz orosz hadsereg lehetőségeit becsülöd messze alul.

Szóval csak jobb lenne inkább nyugton maradni és örülni a békének. Aki meg fegyverbuzi az tényleg vonuljon be, jelentkezzen misszióra aztán nyomás Irak vagy Afrika (mert ott is van magyar misszió....) fusson pár kört a helyi gerillákkal meg tálibokkal.Amadeus91
Kár, hogy pont azt a két területet emelted ki, ahol éppen nem a gerillák és tálibok hajkurászásáról szól a misszió, egyébként még el is ment volna...

Egyébként nem lenne egyszerűbb az egészségügyi adataimat lekérni a nyilvántartásból (csak van vmi..TB vagy EÜ számítógép rendszer)? Azt csókolom. Hozzájárulok, kezdjenek vele amit akarnak, de engem ne buzeráljanak.Amadeus91
Valóban egyszerűbb lenne, ha lemondanál a magyar állampolgárságodról, nem kellene tovább rettegned a buzerálástól.

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 875 — Saturday Night Lights
Gogo: de most komolyan. Itt vagyunk békeidőben. Annyi értelmes hivatást választhatunk, persze közötte a katonáskodást is. Aminek ugye nem az az értelme, hogy ülsz a laktanyában meg aktát tologatsz, hanem fegyveres kiképzésben részesülsz, amit felhasználnak valakik ellen valahol. Gondolom, azt te is belátod, hogy ha valaki katonának áll és nem besorozzák, mint Svejket, ahhoz kell valami sajátos mentalitásbeli karakter.

Ne érts félre, nem bántom a katonákat, valakinek a piszkos melót is el kell végeznie. Csak nem szeretem az olyan törvényeket, ahol hazafias lózungokkal össze akarnak írni engem és még néhány millió szerencsétlen sorstársamat, akiket egyszer már felmentettek és a légynek sem bírnának ártani, mondván, hogy ha odakerül a helyzet, húzzuk már meg a ravaszt.

És ha nem a védelmi képességekkel összefüggésben van szükség erre a szabályozásra, akkor mi a fészkes fenének?

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
A NATO-tagországokban lehet önkéntes haderő és sorkötelezettség, mi az előbbi mellett döntöttünk, helyesen.Dzsokijuing
A kettő nem zárja ki egymást. Attól, hogy az aktív komponens önkéntes, a tartalékos lehet sorozáson alapuló.

Mindenki ismeri a hazai "honvédelem" általános állapotát.Dzsokijuing
Hát igen, a focihoz és a honvédelemhez mindenki ért ebben az országban. Csak azt nem értem, hogy akkor miért írtok hajmeresztő valótlanságokat.

tehát a rendszer többé kevésbé működik, az más kérdés, hogy a tagállamok (nem csak mi) folyamatosan alulfinanszírozzák a NATO-kasszát.Dzsokijuing
Érdekes, hogy nálad a rendszer működőképességének egyedüli fokmérője az, hogy képes-e a MH külföldi missziókban részt venni. Ajánlom figyelmedbe az alkotmány és a honvédelemről szóló törvény azon passzusait, amik meghatározzák a MH alaprendeltetését, feladatait.

Te komolyan gondolod, hogy ennek az új szabályozásnak bármi köze van a hadsereg védelmi képességeihez?Dzsokijuing
Te komolyan gondolod, hogy a szabályozás védelmi képességekkel összefüggő részére reagáltam?

de aki menthetetlen fegyverbuzi, mehet önkéntesnek.Dzsokijuing
Aki GI Joe-nak képzeli magát, most is elmehet Afganisztánba vagy a KFOR-ral Koszovóba, hogy szétlövesse a seggét, Dzsokijuing
És ne öncenzúrázz, ha a XXI. század elején még komolyan gondolod, hogy dicső hősök harcolnak a világban csúnya, rossz fiúkkal, írd le nyugodtan, legfeljebb kiröhöglek.Dzsokijuing
Nyugodtan röhögj ki, és egy percet se gondolkozz azon, hogy szerinted minden hivatásos vagy szerződéses katona menthetetlen fegyverbuzi vagy önjelölt GI Joe. Kétbites gondolatmenet rulez.

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Rendben, miután tisztáztuk, hogy holnaptól nem hívják be a fiatalakat hónapos kiképzésre, és éves szívatásra a laktanyákba, akkor beszélhetünk erről is.

Nincsenek illúzióim a magyar hadsereg állapotáról, de ne kelljen olyan közhelyeket pufogtatnom, hogy ha békét akarsz, készülj a háborúra. Örüljünk annak, hogy olyan korban és olyan helyen élünk, amikor és ahol az érdekellentéteket nem a csatamezőn vérrel vívott harccal szokás megoldani, ettől még alkotmányban rögzített állami feladat a honvédelem, ami legvégső esetben az itt élő állampolgárok közös feladata. Nagyon is remélem, hogy az életem során nem lesz az ország olyan helyzetben, hogy hadiállapot, háborús veszély miatt hadkötelessége legyen bármelyikünknek is, de egyáltalán nem gondolom, hogy pazarlás lenne nyilvántartást vezetni és rendszeres egészségügyi felmérést tartani ebben a körben.
Ha másért nem, akkor azért, hogy viszonylag pontos képe legyen az arra érdemeseknek egy bizonyos korig a férfi lakosság egészségügyi állapotáról (akár bizonyos szűrű-vizsgálatokat rendszeresíteni is lehetne e felmérésekkel párhuzamosan), továbbá én abban reménykedem, hogy ha most nem is, de mondjuk egy évtizeden belül minden férfi úgy kerüljön be a lajstromba, hogy előtte egy néhány hetes, nem szívatós, nem az emberi méltóságot a sárba taposó, hanem rendet, fegyelmet és némi alapvető honvédelmi ismeretet nyújtó képzésen essen át.atapapa
Szerintem viszont teljesen értelmetlen az összeírás. Miért kell, mire lesz jó? Ha tudják, hogy jó karban vagyok, akkor majd első körben behívhatnak? Hasznomat fogják venni? Egy frászt, mivel nem vagyok katona. Vagy kiképzés is lesz? Arra biztos, hogy nincs zseton. Ha mégis lesz, akkor az egyenlő a sorkatonasággal, ha nem, akkor mint már írtam, semmi értelme sincs.

Írod, hogy legalább annyi értelme lenne, hogy az adott korosztályban a férfi lakosság egészségügyi állapotáról lenne egy hellyel-közel pontos kép. Ez pedig olyan szinten aggályos adatvédelmi szempontból, hogy talán nem is kell részleteznem. Illetve azt is megemlíted, hogy reményeid szerint a jövőben majd úgy kerülünk a listára, hogy előtte lesz egy pár hetes kiképzés. Ki fogja ezt az időt nekem kifizetni, és újfent, mi értelme lenne? A katonaság egy (nemes) szakma, profik kellenek oda. Őket viszont meg kéne fizetni tisztességesen és nem ellehetetleníteni. Normális felszerelést kell biztosítani. Összességében: vonzóvá kéne tenni a katonai pályát a fiatalok számára. Abban az esetben pedig, ha egy megfelelő létszámú, tudású és modern technológiával rendelkező hadseregünk lenne, akkor rögtön nem lenne értelme az összeírogatásnak. De ez drága lenne, meg igényelne valamilyen koncepciót is. Hende és elődei, alkalmatlan nímand az összes.

u.i.: ha mégis szükség lenne az összeírandók szolgálataira (remélem sohasem lesz), akkor meg úgyis minden fiú aki már, és minden férfi aki még elbírja, fegyvert fog ragadni.gdavid
Adatvédelem: megvan a lehetőség arra, hogy szenzitív adatokat törvényes keretek között kezeljenek, itt is megoldható lenne. A Központi Statisztikai Hivatalban okkal dolgoznak a különböző jogterületek közül talán az adatvédelemmel a legtöbbet a jogászok.
De ne menjünk ilyen messzire, a jelenleg hatályos honvédelmi törvény katonai nyilvántartása a potenciális hadkötelesekről is kezel nem csak az egészségi állapotra vonatkozó adatot, de olyan különleges adatfajtákat is, mint a kábítószer-függőség vagy a büntetett előélet!

A honvédelem politikai oldaláról nehéz ítéletet mondani, mivel ez az a terület, ahonnan mindig először veszi ki a pénzt a politika, ha máshová kell, komplikált dolog érdeket képviselni a kormányzatban. Ugye az elmúlt években már az alapvető NATO-feladatok finanszírozása se ment, jöttek is megfeddések onnan. Aztán ez a terület is súlyosan fertőzve van a korrupciótól.
Ehhez képest nem rossz, hogy Hende (aki személy szerint semmivel se rokonszenvesebb számomra, mint bármelyik elődje) tavaly átverekedte a NATO-országokban elterjedt önkéntes tartalékosi szolgálat bevezetését a törvényhozáson, fogalmam sincs hány éve nem volt ilyen horderejű lépés a honvédelemben.

A néhány hetes kiképzést én elsősorban nem a honvédelem miatt tartom fontosnak, hanem a karakterformáló jellege miatt. Én ezt ilyen táborjellegű formában tudnám elképzelni, nem is kéne a fiataloknak katonai státust felvenni, bár lehet hogy ez nélkül viccbe fulladna az egész, nem értek hozzá. De ha ilyen néhány hetes, abszolút tartalmas és szerintem hasznos tevékenységekkel teletömött kiképzést csak sorkatonai formában lehet lebonyolítani, akkor legyen sorkatonaság.

Végül arról a felvetésedről, hogy ha itt háború lesz, akkor úgy is mindenki fegyvert fog ragadni. Hát, ahhoz nem ártana, ha egyszer életében korábban lett volna fegyver a kezében mondjuk egy ilyen kiképzés alkalmával.
Aztán nem csak az a két állapot létezik, hogy minden civil lógatja a lábát vagy az összest behívják. Van olyan, hogy megelőző védelmi helyzet, amikor még nincs közvetlen katonai támadás az ország ellen, de a fenyegetettség fennáll. Ennek kihirdetésével már rögtön van hadkötelesség, de miért kéne minden férfit ezért behívni? Egy ilyen nyilvántartással ezt a folyamatot lehet racionalizálni.
Továbbá nem csak minket ért támadás esetén léphet életbe hadkötelesség, a NATO tagjaként szövetségi védelmi feladatok körében is előfordulhat olyan helyzet, hogy nem csak a néhány ezer hivatásosra vagy önkéntes tartalékosra van szükség, de nem kell egymillió ember sem.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 704
A hadkötelezettséget, mint olyat, nem lehet újra bevezetni, mert nem is szüntették meg.
Ha nincs minősített helyzet, nem kell sorkatonai szolgálatot teljesíteni.
Minden alkalommal, amikor módosítják a meglevő szabályozást, jönnek ugyanazok a kommentek (és ugyanazok a rettegők).

Eddig ugye arról volt szó, hogy nem kell bevonulni, megvéd a NATO,Dzsokijuing
Mikor volt erről szó?
Inkább tájékozódj, mielőtt baromságokat írsz le.
A NATO elvárja a tagállamok arányos önvédelmi képességét (ehhez tartozik az ajánlás, miszerint a tagállamok honvédelemre fordított költségvetési kiadása érje el a 2%-ot).
Ha pedig már arról van szó, hogy a NATO megvéd, akkor ahhoz bizony társulnia kell olyan rendszernek, ami képes együttműködni a szövetséggel - pl. honi területen a segíteni érkező erők nem csak úgy magukban kezdenek el tevékenykedni.

de aki menthetetlen fegyverbuzi, mehet önkéntesnek.Dzsokijuing
A választ inkább öncenzúrázom.Gogo
Én csak azt nem értem, hogy mitől akarják ennyire óvni a hazát? Ki akarná Magyarországot megtámadni? Meg miért? Egyébként már évtizedek óta nem volt nagy háború a kontinensen, jó lenne még a gondolatát sem visszahozni.

Nekem nagyon sok barátom ment katonának és rendőrnek. Van ismerősöm aki elit alakulatnál van, van aki hivatásos, de van a rendőrségnél is kommandós meg járőr, szóval mindenfele a rendvédelmi szerveknél. Na amiket tőlük hallok... komolytalan az egész. Az egész honvédségben 1 alakulat van úgy felszerelve amely megfelel a nyugati mércéknek (Szolnokon a deszantosok) a többi lutri..ja + az amcsik által felfegyverzett iraki csapat, akik fogócskáznak a tálibokkal. Az aki azt hiszi - és itt Sobrival értek egyet - hogy az ország egy komoly támadás ellen meg tudná magát védeni az idealista. Alacsony létszámú, csóró, rosszul felszerelt a honvédség. Egy Győr méretű várost is nehezen tudnának megtartani, nem hogy a határokat (hát még az 1000 éves határokat). Komolyan elhiszi bárki is, hogy ellen tudnának állni egy profi gyilkológépezetnek. Magyarország szomszédai közül pl. Romániának 90 ezres, profi-szerződéses hivatásos hadereje van, részben amerikai és részben amerikaik és izraeliek által felújított orosz fegyverzettel. Anno gyúrás közben mondta e kapcsán egy pesti katonamérnök ismerősöm, hogy ha MO-n még meg is húzzák a vészharangot és mindenkit behívnak aki él és mozog (sacperkábé negyedmillió ember), akkor is a románok 1 nap alatt legázolnák az Alföldet. Szlovákoknak dettó profi hadserege van, a szerb meg kb. olyan kemény mint az orosz.

Szóval csak jobb lenne inkább nyugton maradni és örülni a békének. Aki meg fegyverbuzi az tényleg vonuljon be, jelentkezzen misszióra aztán nyomás Irak vagy Afrika (mert ott is van magyar misszió....) fusson pár kört a helyi gerillákkal meg tálibokkal.

Egyébként nem lenne egyszerűbb az egészségügyi adataimat lekérni a nyilvántartásból (csak van vmi..TB vagy EÜ számítógép rendszer)? Azt csókolom. Hozzájárulok, kezdjenek vele amit akarnak, de engem ne buzeráljanak.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 875 — Saturday Night Lights
A hadkötelezettséget, mint olyat, nem lehet újra bevezetni, mert nem is szüntették meg.
Ha nincs minősített helyzet, nem kell sorkatonai szolgálatot teljesíteni.
Minden alkalommal, amikor módosítják a meglevő szabályozást, jönnek ugyanazok a kommentek (és ugyanazok a rettegők).

Eddig ugye arról volt szó, hogy nem kell bevonulni, megvéd a NATO,Dzsokijuing
Mikor volt erről szó?
Inkább tájékozódj, mielőtt baromságokat írsz le.
A NATO elvárja a tagállamok arányos önvédelmi képességét (ehhez tartozik az ajánlás, miszerint a tagállamok honvédelemre fordított költségvetési kiadása érje el a 2%-ot).
Ha pedig már arról van szó, hogy a NATO megvéd, akkor ahhoz bizony társulnia kell olyan rendszernek, ami képes együttműködni a szövetséggel - pl. honi területen a segíteni érkező erők nem csak úgy magukban kezdenek el tevékenykedni.

de aki menthetetlen fegyverbuzi, mehet önkéntesnek.Dzsokijuing
A választ inkább öncenzúrázom.Gogo
A NATO-tagországokban lehet önkéntes haderő és sorkötelezettség, mi az előbbi mellett döntöttünk, helyesen. Mindenki ismeri a hazai "honvédelem" általános állapotát. Aki GI Joe-nak képzeli magát, most is elmehet Afganisztánba vagy a KFOR-ral Koszovóba, hogy szétlövesse a seggét, tehát a rendszer többé kevésbé működik, az más kérdés, hogy a tagállamok (nem csak mi) folyamatosan alulfinanszírozzák a NATO-kasszát.

Te komolyan gondolod, hogy ennek az új szabályozásnak bármi köze van a hadsereg védelmi képességeihez?

És ne öncenzúrázz, ha a XXI. század elején még komolyan gondolod, hogy dicső hősök harcolnak a világban csúnya, rossz fiúkkal, írd le nyugodtan, legfeljebb kiröhöglek.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
de aki menthetetlen fegyverbuzi, mehet önkéntesnek.Dzsokijuing
A választ inkább öncenzúrázom.Gogo
Én erre annyit mondanék, hogy amíg hadgyakorlatokon két tár gyakorlólőszert adnak, addig nem kell félni, hogy minden hadkötelest felszerelnek minimum egy légpuskával. Írjanak össze egész nyugodtan, aztán ha a Bodrog már a Dunántúlt is elönti, akkor megyünk zsákot pakolni. Ha a szlovénok megtámadnak minket egy zombihadsereggel, akkor meg úgyse fogok bevonulni, irány a kies Románia. De kurvára örülök, hogy ez a fő probléma is megoldódik lassan.

Tegnap hallottam, hogy abból az 5 milliárdból a MÁV dolgozók talán megkapnak egy felet három részletben. A többi valahol kallódik egyelőre.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 12 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
A hadkötelezettséget, mint olyat, nem lehet újra bevezetni, mert nem is szüntették meg.
Ha nincs minősített helyzet, nem kell sorkatonai szolgálatot teljesíteni.
Minden alkalommal, amikor módosítják a meglevő szabályozást, jönnek ugyanazok a kommentek (és ugyanazok a rettegők).

Eddig ugye arról volt szó, hogy nem kell bevonulni, megvéd a NATO,Dzsokijuing
Mikor volt erről szó?
Inkább tájékozódj, mielőtt baromságokat írsz le.
A NATO elvárja a tagállamok arányos önvédelmi képességét (ehhez tartozik az ajánlás, miszerint a tagállamok honvédelemre fordított költségvetési kiadása érje el a GDP 2%-át).
Ha pedig már arról van szó, hogy a NATO megvéd, akkor ahhoz bizony társulnia kell olyan rendszernek, ami képes együttműködni a szövetséggel - pl. honi területen a segíteni érkező erők nem csak úgy magukban kezdenek el tevékenykedni.

de aki menthetetlen fegyverbuzi, mehet önkéntesnek.Dzsokijuing
A választ inkább öncenzúrázom.

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 12 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Konsztantyin Szivkov, a Geopolitikai Kérdések Akadémiájának elnökhelyettese úgy véli, a pénzügyi válság lett a globális és helyi politikai folyamatok legfőbb meghatározója, és igen nagy az esély egy háború kirobbanására.
- Amennyiben háború tör ki, a világ nagyobbik részét érinteni fogja - jósolja Szirkov, a hadtudományok doktora. - A harci eseményekben mintegy százmillió ember vehet részt, és az áldozatok száma több százmillió lehet. Nehéz meghatározni, hogy milyen ellenfelek feszülnek majd egymásnak, de az szinte biztos, hogy az egyik oldal összetételét az fogja meghatározni, kinek van atomfegyvere.
Nováky Erzsébet jövőkutató korábban a Helyi Témának azt mondta: szerinte nem csak a gazdaság válság, a természeti erőforrások kimerülése, az édesvíz hiánya és a természeti katasztrófák akadályozzák a gondok megoldását, hanem az is, hogy gyakran olyan erők jutnak hatalomra, amelyek rövid távú érdekeiket tartják szem előtt.
- Egy-egy ország, nép vagy vallási csoport, de a bankszféra és a multik elrugaszkodott gondolkodói is idetartoznak. Sokakat nem a megegyezésre való törekvés jellemez, hanem az, hogyan tudnak mások fölé kerekedni, kihasználni és befolyásolni azokat, akik másként gondolkodnak, cselekednek. Egy újabb világháború kitörése fenyeget, ha a jelenlegi tendenciák nem változnak meg - állapította meg Nováky, aki szerint csak akkor kerülhető el az újabb világégés, ha a józan ész és az együttműködés felülkerekedik. Buzna Viktor biztonságpolitikai szakértő szerint a hatalmi átrendeződés a gazdasági világválság 2008-as első hullámával kezdődött meg, amikor az Egyesült Államok és az Európai Unió pénzpiaci pozíciója megingott.
- Körülbelül ekkor lettek egyre hangosabbak azok, akik az iraki, afganisztáni művelet sikerét is megkérdőjelezték, mint az napjainkra egyértelművé vált, jogosan - állapítja meg a szakértő. - Ha egy hatalmi tényező - politikai szempontból elsősorban az Egyesült Államok - veszít súlyából, visszaszorul, hatalmi űrt hagy maga után. A nemzetközi kapcsolatok konfliktusos jellegéből eredően az így létrejött hatalmi vákumot más államok igyekeznek majd betölteni. Versenyeznek érte egyrészt más feltörekvő hatalmak - jelen esetben elsősorban Kína, illetve Oroszország -, míg egyre keményebb eszközökkel igyekszik tartani magát a visszaeső fél is - magyarázza Buzna Viktor, hozzátéve: a gazdasági egymásrautaltság miatt ő nem tartja valószínűnek egy, a világ nagy részét érintő háború kirobbanását, legalábbis a szó klasszikus értelmében.
- Ha akár egyetlen szereplő is bedől ebben a gazdaságban, az dominóhatást vált ki, és a többieket is magával rántja - vélekedik Buzna. - Az euróválság ezért problémás biztonságpolitikai szempontból, hiszen egy ekkora piac lebénulása akár globális szintű káoszt is eredményezhet. A nagyhatalmak mindent megtesznek azért, hogy ez ne fordulhasson elő, ugyanakkor készülniük kell ennek eshetőségére, és a fegyverkezés ütemének gyorsulása azt mutatja, hogy így is tesznek. A titkosszolgálatok is egyre aktívabbak. A kiberhadviselés egyértelműen jelentős tényezővé vált, ez a harc új dimenziója. Egyesek ilyennek tartják az USA és Kína között folyó informatikai háborút, ami 2001 óta zajlik, de ezt alátámasztják a 2008-as grúz-orosz háború heves hackertámadásai is, elsősorban orosz félről - tette hozzá Buzna.

Orbán is háborúról beszélt

Orbán Viktor miniszterelnök nyáron az Európai Parlament plenáris ülésén a magyar uniós elnökség eredményeit értékelő vita során azt mondta: „Hiszek az európai egységben, együttműködésben, így tehát nem vagyok euroszkeptikus, de ettől még értékesnek tartom az euroszkeptikusok tevékenységét (...) Ha nincs Európában együttműködés, akkor előbb-utóbb háború lesz” - fogalmazott, a korábbi évtizedek európai történelmének tanulságára hivatkozva. Dankó István, a Honvédelmi Minisztérium helyettes államtitkára az MR1-Kossuth Rádió 180 perc című műsorában múlt héten azt nyilatkozta: Magyarországon negyvenéves korig lesz hadkötelezettség, de csak rendkívüli helyzetben


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P