NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 1 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 936 — SuperBowl Champions 2013/2014
Szeritnem egy kicsit túlértèkeled az ország helyzetét és jelentőségét.
MC12
ez igaz. lehet túl sokra értékelem jelentőségünket a háború, és annak közelében lévő lokációnk miatt plusz a látványos putyini oldal választásunkat.
csebi
Nézd, simán lehet, hogy neked van igazad és én értékelem alul a szituációt - csak a te elméleted népszerű, mondhatni mainstream én meg szeretek másfelé, akár radikálisan másfelé elmélkedni mert mért ne 😊 emiatt sokszor nincs is igazam - ha van ilyen egyáltalán hogy “az igazság” - de egyrészt szórakoztat másrészt eltérő gondolkodásra késztet harmadrészt érdekelnek a reakciók, további elméletek ilyesmi.
MC12
hát ebben a dologban nem vagyok biztos, hogy én vagyok a mainstream te meg nem 😊
csebi
Döntetlen: MC12 a Fideszen belül mainstream, te pedig azon kívül 😊
ender1112
Varj, MC nem a karmelitaban van? 😀
több mint 1 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 277 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Szeritnem egy kicsit túlértèkeled az ország helyzetét és jelentőségét.
MC12
ez igaz. lehet túl sokra értékelem jelentőségünket a háború, és annak közelében lévő lokációnk miatt plusz a látványos putyini oldal választásunkat.
csebi
Nézd, simán lehet, hogy neked van igazad és én értékelem alul a szituációt - csak a te elméleted népszerű, mondhatni mainstream én meg szeretek másfelé, akár radikálisan másfelé elmélkedni mert mért ne 😊 emiatt sokszor nincs is igazam - ha van ilyen egyáltalán hogy “az igazság” - de egyrészt szórakoztat másrészt eltérő gondolkodásra késztet harmadrészt érdekelnek a reakciók, további elméletek ilyesmi.
MC12
hát ebben a dologban nem vagyok biztos, hogy én vagyok a mainstream te meg nem 😊
csebi
Döntetlen: MC12 a Fideszen belül mainstream, te pedig azon kívül 😊
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 650 — Lucas Scott
Szeritnem egy kicsit túlértèkeled az ország helyzetét és jelentőségét.
MC12
ez igaz. lehet túl sokra értékelem jelentőségünket a háború, és annak közelében lévő lokációnk miatt plusz a látványos putyini oldal választásunkat.
csebi
Nézd, simán lehet, hogy neked van igazad és én értékelem alul a szituációt - csak a te elméleted népszerű, mondhatni mainstream én meg szeretek másfelé, akár radikálisan másfelé elmélkedni mert mért ne 😊 emiatt sokszor nincs is igazam - ha van ilyen egyáltalán hogy “az igazság” - de egyrészt szórakoztat másrészt eltérő gondolkodásra késztet harmadrészt érdekelnek a reakciók, további elméletek ilyesmi.
MC12
hát ebben a dologban nem vagyok biztos, hogy én vagyok a mainstream te meg nem 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 729
Szeritnem egy kicsit túlértèkeled az ország helyzetét és jelentőségét.
MC12
ez igaz. lehet túl sokra értékelem jelentőségünket a háború, és annak közelében lévő lokációnk miatt plusz a látványos putyini oldal választásunkat.
csebi
Nézd, simán lehet, hogy neked van igazad és én értékelem alul a szituációt - csak a te elméleted népszerű, mondhatni mainstream én meg szeretek másfelé, akár radikálisan másfelé elmélkedni mert mért ne 😊 emiatt sokszor nincs is igazam - ha van ilyen egyáltalán hogy “az igazság” - de egyrészt szórakoztat másrészt eltérő gondolkodásra késztet harmadrészt érdekelnek a reakciók, további elméletek ilyesmi.
MC12
de ezen mit lehet alul/felülértékelni? Nem értem.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
MC12 New Orleans Saints 6 174
Szeritnem egy kicsit túlértèkeled az ország helyzetét és jelentőségét.
MC12
ez igaz. lehet túl sokra értékelem jelentőségünket a háború, és annak közelében lévő lokációnk miatt plusz a látványos putyini oldal választásunkat.
csebi
Nézd, simán lehet, hogy neked van igazad és én értékelem alul a szituációt - csak a te elméleted népszerű, mondhatni mainstream én meg szeretek másfelé, akár radikálisan másfelé elmélkedni mert mért ne 😊 emiatt sokszor nincs is igazam - ha van ilyen egyáltalán hogy “az igazság” - de egyrészt szórakoztat másrészt eltérő gondolkodásra késztet harmadrészt érdekelnek a reakciók, további elméletek ilyesmi.

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 942
Most ha felvetjük azt, hogy kibasznak minket a NATO-ból, persze nem hivatalosan, hanem kapcsolati szinten próbálják redukálni az infóáramlást, akkor is mi lesz?
Lúdas Solymi
ilyen lehetőség jelenleg nincs ...
csebi
Persze, tudom, hogy nem lehet tagországot kitenni, de mint szövetségesben nem feltétlenül fognak bennünk megbízni.
több mint 1 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 309 — Lájkold a zsűrit!
 444.hu/2023/02/03/new-york-times-az-amerikai-nagykovet-ellenseges-teruleten-talalta-magat-magyarorszagon

"ellenséges terület"

Fasza minden.
Amadeus von Dollárbaloldal
 www.youtube.com/watch?v=f8emw23r-eM


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 1 éve
FLZOLI Denver Broncos 12 075 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Nyolc hónap alatt 97%-ról 3-4%-ra csökkentette az orosz gázfüggőségét Csehország, jelentette be kedden Petr Fiala cseh miniszterelnök.

Idézzük vissza mit jelentett be ezzel kapcsolatban a magyar miniszterelnök októberben:
"Nekem nincs alternatívám. Ezt nem mi csináltuk: örököltük a kelet-nyugati infrastruktúrát a kommunista időkből. Mit csináljak én ezzel?"

A két nyilatkozat összehasonlításával hosszan lehetne merengeni a magyar rendszerváltás kudarcán, az elvesztegetett évtizedeken, a félkegyelmű magyar politikai elit generációs elkúrásain, a saját kifosztásához és megvezetéséhez tapsolva asszisztáló magyar társadalmi roncshalmazon.

Azt is lehete fejtegetni, hogy a magyar kormány - ami a saját bevallása szerint is képtelen az ország irányítására, mert állandóan csak külső tényezők szorításában sodródik, mint Soros, a migránsok, Brüsszel, a szankciók, Hókuszpók, meg a kommunista örökség - vajon simán csak tehetségtelen paprikajancsikból áll, vagy egyenesen cirkuszi csimpánzokból.

A valóság azonban még ennél is szörnyűbb. A ner nem (csak) azért tartja meg az orosz függést, mert sutyerák balfaszok, hanem azért mert így akarják. A kormány a teljes magyar jövőt feltette arra, hogy a nyugat összeomlik és a felemelkedő keleti diktatúrák majd új világrendet hoznak (lásd még: a félkegyelmű magyar politikai elit generációs elkúrásai - Angela Merkel likes this).

Hogy a Fideszt megvették, meggyőzték, megzsarolták, vagy ezek különböző kombinációi, az szinte mindegy is, viszont ha már belementek akkor azt rendesen csinálták, fullba nyomva a kretént, lapot húzva a 22-re. Az orosz hírszerzés azért van fent a külügy szerverein lassan egy évtizede (Direkt36 márciusi cikke), mert a magyar kormánynak már minden mindegy volt, nem tudtak mit titkolni az oroszok elől, vagy amit titkoltak is volna annál már amúgy is sokkal súlyosabb dolgokat tudhattak róluk.

A Fidesz az orosz államapparátus része lett, ahol a vezető elit politikai és gazdasági összefonódása már olyan mélységű Putyin rendszerével, amiből már aligha lehet kiszállás. A gázüzleten keresztül pedig az oroszok bőven megjutalmazzák hűségéért a magyar kormányt, mi meg szépen kifizetjük. “A magyarországi negyedét sem érte el Csehországban az orosz importgáz átlagára tavaly.” - írta szerdán a G7.

-hp-

 www.facebook.com/photo/?fbid=519363123659132&set=a.408074548121324
Zsellértelkes Vrij
De ez nem balfaszság a részükről hanem hazaárulás. Attól még hogy itthon kordában tartják az osszeszerelo csocseleket még baromira nem tekintik partnernek sehol őket.

több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 650 — Lucas Scott
Most ha felvetjük azt, hogy kibasznak minket a NATO-ból, persze nem hivatalosan, hanem kapcsolati szinten próbálják redukálni az infóáramlást, akkor is mi lesz?
Lúdas Solymi
ilyen lehetőség jelenleg nincs ...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 942
Szeritnem egy kicsit túlértèkeled az ország helyzetét és jelentőségét.
MC12
ez igaz. lehet túl sokra értékelem jelentőségünket a háború, és annak közelében lévő lokációnk miatt plusz a látványos putyini oldal választásunkat.
csebi
Illetve azt még hosszátenném, bár nem nagyon vagyok ezzel tisztában, hogy mivel az amerikai politikai kapcsolatok eléggé kiterjedtek, így szerintem náluk úgymond mindennaposak a hasonló oda-vissza szólogatások azokkal az országokkal ahol a vezetés is hasonló mint itthon, maximum ez hozzánk nem jut el, csak akkor hogyha nagyon nincs más hír.

Az is ott van még, hogy ez egy jelzés az amerikaiak részéről, és nem feltétlenül nekünk, hanem hazafelé meg más országoknak, hogy figyelnek, ténykednek.

Most ha felvetjük azt, hogy kibasznak minket a NATO-ból, persze nem hivatalosan, hanem kapcsolati szinten próbálják redukálni az infóáramlást, akkor is mi lesz? Nem tudunk hátország lenni Kína vagy Oroszország számára, maximum annyiban mint Szerbia, azt meg úgyis tudják rólunk, hogy kémközpont vagyunk.
OV részéről se feltétlenül lenne egy nagy veszteség, mert körülöttünk mindenki NATO tag vagy mint Ukrajna, jelenleg NATO szövetséges, nem kell attól félnie, hogy Putyin idejön katonákkal mint Belorussziába.

EU-ból való kilépés is hasonló téma, fun fact, a csehek se nagyon szeretik az EU-t, mert a németek meg a franciák diktálnak és ellenzik az euró bevezetést is, ráadásul bár örülnek Pavel megválasztásának, sokan morcosak is, mert jobban az EU-hoz közeledik, szóval még egy ilyen jobb helyzetű, EU-hoz közelebb lévő országban se fekete-fehér az egész szövetség megítélése.

Másrészt meg ezt a hiriget, pávatáncot kb. 1-2 évig kell még húzniuk, addig így vagy úgy de valszeg lezáródik a háború és megy minden tovább ahogy eddig, max. jobban hangoztatják majd, hogy mi mindig is a béke pártján álltunk és nem Putyinén, stb.
Következetesen folytatják az eddigi retorikát, aztán majd a nyáron vagy következő nyáron Kötcsén vagy a franc tudja hol majd megszabják megint az irányt és mindenki arccal arrafele lesz állítva mindenféle zavarodottság nélkül.
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
Nyolc hónap alatt 97%-ról 3-4%-ra csökkentette az orosz gázfüggőségét Csehország, jelentette be kedden Petr Fiala cseh miniszterelnök.

Idézzük vissza mit jelentett be ezzel kapcsolatban a magyar miniszterelnök októberben:
"Nekem nincs alternatívám. Ezt nem mi csináltuk: örököltük a kelet-nyugati infrastruktúrát a kommunista időkből. Mit csináljak én ezzel?"

A két nyilatkozat összehasonlításával hosszan lehetne merengeni a magyar rendszerváltás kudarcán, az elvesztegetett évtizedeken, a félkegyelmű magyar politikai elit generációs elkúrásain, a saját kifosztásához és megvezetéséhez tapsolva asszisztáló magyar társadalmi roncshalmazon.

Azt is lehete fejtegetni, hogy a magyar kormány - ami a saját bevallása szerint is képtelen az ország irányítására, mert állandóan csak külső tényezők szorításában sodródik, mint Soros, a migránsok, Brüsszel, a szankciók, Hókuszpók, meg a kommunista örökség - vajon simán csak tehetségtelen paprikajancsikból áll, vagy egyenesen cirkuszi csimpánzokból.

A valóság azonban még ennél is szörnyűbb. A ner nem (csak) azért tartja meg az orosz függést, mert sutyerák balfaszok, hanem azért mert így akarják. A kormány a teljes magyar jövőt feltette arra, hogy a nyugat összeomlik és a felemelkedő keleti diktatúrák majd új világrendet hoznak (lásd még: a félkegyelmű magyar politikai elit generációs elkúrásai - Angela Merkel likes this).

Hogy a Fideszt megvették, meggyőzték, megzsarolták, vagy ezek különböző kombinációi, az szinte mindegy is, viszont ha már belementek akkor azt rendesen csinálták, fullba nyomva a kretént, lapot húzva a 22-re. Az orosz hírszerzés azért van fent a külügy szerverein lassan egy évtizede (Direkt36 márciusi cikke), mert a magyar kormánynak már minden mindegy volt, nem tudtak mit titkolni az oroszok elől, vagy amit titkoltak is volna annál már amúgy is sokkal súlyosabb dolgokat tudhattak róluk.

A Fidesz az orosz államapparátus része lett, ahol a vezető elit politikai és gazdasági összefonódása már olyan mélységű Putyin rendszerével, amiből már aligha lehet kiszállás. A gázüzleten keresztül pedig az oroszok bőven megjutalmazzák hűségéért a magyar kormányt, mi meg szépen kifizetjük. “A magyarországi negyedét sem érte el Csehországban az orosz importgáz átlagára tavaly.” - írta szerdán a G7.

-hp-

 www.facebook.com/photo/?fbid=519363123659132&set=a.408074548121324

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
The German government has approved the delivery of 88 of its old Leopard 1 tanks to Ukraine - Politico

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 729
 24.hu/kulfold/2023/02/03/konsztantyin-jefremov-volt-orosz-katona-beszamolo-szexualis-eroszak-foglyok/

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 729
 444.hu/2023/02/03/new-york-times-az-amerikai-nagykovet-ellenseges-teruleten-talalta-magat-magyarorszagon

"ellenséges terület"

Fasza minden.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 650 — Lucas Scott
Szeritnem egy kicsit túlértèkeled az ország helyzetét és jelentőségét.
MC12
ez igaz. lehet túl sokra értékelem jelentőségünket a háború, és annak közelében lévő lokációnk miatt plusz a látványos putyini oldal választásunkat.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
MC12 New Orleans Saints 6 174
 hvg.hu/itthon/20230202_Pressman_Magyarorszag_Amerika_NATO

ennek kemény pofon lesz a vége.
Amadeus von Dollárbaloldal
Ugyan, ugyan

 telex.hu/belfold/2023/02/02/szijjarto-peter-kulugyminiszter-david-peressman-oroszorszag
warr_b
@ MC12 van vmi megfejtésed? Ezt így nem értem. Itt azért nem az ukrán nagykövetrol van szó. Oké értem h demokraták meg a csávó lbtqi csoport de azért ez igy merész.
csebi
Szerintem peti tökmindegy ebben a kérdésben, ő reagált - ezt a diskurzust nem ő kezdte - ahogy megszokható volt, lehet most egy fokkal erősebben, de itt most nem ez az érdekes, hanem sokkal inkább a másik fél.

Az USA bürokrácia a külügyben nem érti, vagy nem akarja érteni, vagy nem érdekli, hogy ez a finom - vagyhát már nemigazán finom de még mindig abszolút diplomatikus - kifejezésmód egyszerűen nem hatásos. Elmondhatja Pressman még 10szer, hogy "ejej, igazán nem szép dolog Putyin-támogatónak lenni itt nyugaton", de akkor 10szer ilyen válasz jön ami petiminisztertől jött.

Ha tippelnem kéne, akkor az van, hogy nem tudják az usa külügyben, hogy mi a faszt csináljanak velünk, ezért húzzák az időt és meglátják mi lesz, (Ov-val, az ellenzékkel stb.) mert amit OV csinál, az az ő szempontjukból illogikus. Értelmetlen. De egy Nato szövetséges, EU tagállammal mégse bánhatsz úgy, mint valami harmadik országbeli banánköztársasággal, miközben egyébként a nemzetközi súlyunk is csekély. Egyszerre kelle a helyiértékén kezelni Magyaroszágot (nem különösebben jelentős perifériaállam) és és esetleg odabaszni neki, de azért mégiscsak egy szövetséges ország, akinek mégse baszhatsz oda olyan látványosan, mert ez precedenst teremt, akkor máshova is oda kéne baszni stb. Kurva nehéz kérdés ez usa szemszögből, hogy hol van az, amikor már lépni kell valami konkrétat (mondom konkrétat, nem Pressmann-féle beszólogatást), miközben mégiscsak egy közel jelentéktelen kelet-európai kis országról van szó, amit a világ többi részének 99%-a a térképen se tud megjelölni. Nem egyszerű dolog a diplomácia.

Ilyenkor kellene ugye a potens ellenzék, akit szanaszét tömhetsz lóvéval, tanácsadóval, megnyeretsz vele egy választást stb. (nem, nem így mint mostani választásokon, a tavalyi lóvét és szakértőket nem az adminisztráció küldte, maximum tudott róla és nem akadályozta meg, de nem próbálta amolyan jóféle usa-módon, rendesen befolyásolni a választást)
MC12
az, hogy erre reagál vki a fideszből az teljesen tök mindegy, és az USAnak is. a probléma, hogy itt egy kormánytag, sőt a külügyminiszter reagál ebben a stílusban. ha ezt Kocsis Máté mondja el, azon nem szisszenek fel. azonban ez így sztem nagyon káros.

azt azért kétlem, hogy ne tudnák mit csináljanak velünk az USA külügyben. Pressman nem véletlenül ír egy ilyet (és nem mondja, hanem európai szinten az egyik legolvasottabb hír portálon teszi közzé). megvannak a lépcsőfokok, szépen kiszámolva ott, hogy mikor mit vetnek be. nagyon rossz jel, ha már itt tartunk, ez már sokadik lépcső (előbb vannak a zárt bilatok kisebb szinten, aztán nagyobb szinten, aztán jönnek a szóbeli cuccok majd stb). ha azt látják, hogy nem érnek el velünk semmit szép szóval akkor utána nem lesz túl kedves szó már, sőt tett jön. ráadásul sztem nagyon nem mindegy, hogy milyen stílusban megy a kommunikáció, azért erre Washingtonban is felkaphatják a fejüket.
csebi
Szeritnem egy kicsit túlértèkeled az ország helyzetét és jelentőségét.

A nem tudás alatt nem azt értem, hogy effektíve ülnek maguk előtt és könnyes szemmel néznek, hogy mi legyen, hanem hogy ezügyben nincs döntés, nincs egyértelmű terv, mert speciális a helyzet ahogy lentebb írtam. Ezért időt húznak, ami egy egészen régi diplomáciai stratégia, és elég sokszor működik is, ő nagyhatalom, ráér. És szerintem magyar vonatkozásban látványosan ez van. Most komolyan, hát azon kívül, hogy Pressmann nem mondta be a kamerába konkrétan, hogy Orbán Putyin pincsije, mit tud még csinálni? Még durvábban kifejezi az elégedetlenségét? Még hosszabb cikket fog írni? Még hosszabb és erősebb interjút ad? (Szerintem egyébként ezt fogja csinálni, de ennek ugyanúgy Peti-reakció lesz az ellentétpárja és ennyi)

Én nem feltétlenül hiszek ebben a “minden ki van számolva-ők aztán tudják pontosan, hogy mit mikor miért csinálnak” fetisizàlásban (idehaza a Fidesz esetében sem a belpol-ügyében), amikor azt mondjuk, hogy háát ez egy nagyhatalom, ez rohadtul tudja mit csinál. Fenét.

Vége-hossza nincs a történelemben (inkluzive had vagy diplomácia) azoknak a példáknak, amikor ezek a nagyhatalmak benézték, szarul döntöttek, a végén kiderül, hogy nem is volt kész tervük - akcióknak (Vietnam, Ukrajna, Korea, afaganisztán bárkinek, hogy csak az elmúlt évek, évtizedek tényleg populáris helyszíneit mondjuk).

Attól mert valaki nagyhatalom, nem feltétlenül okos, mindentudó és mindentlátó. Az USA külügyben is vannak idióták, mint mindenhol máshol, es továbbra is arról az országról beszélünk aki megválasztotta Trumpot 😊 de az ország és gazdaságának helyzete, nagysága, befolyása, a világban betöltött szerepe stb. miatt sokkal több erőforrást tud allokálni bármilyen helyzetre, mint a legtöbb ország a világban. Ez pedig hosszú távon azzal jár, hogy a legtöbb esetben igaza lesz, jól jár, sikeres lesz, bejönnek a húzásai - de messze nem mindig. És szerintem Magyarország messze nem annyira fontos, hogy a “magyar-helyzet” kezelésére a meglévő erőforrásokon túl (hagyományos diplomáciai eszközök + Pressmann személyes nyomásgyakorlása) bármit is tegyen az USA külügy.
Meglepődnék, ha a szokásos heti HÁT-tájékoztatón (helyettes államtitkári szinten van ez a régió kezelve), ne annyival intézte volna el a HÁT asszony odakinn, hogy “már megint mit mondtak ezek az idióták? - tényleg ezt? - sóhajtás -
Jovan bazmeg haladjunk, a nagykövet meg csináljon valamit”

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 1 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 936 — SuperBowl Champions 2013/2014
 hvg.hu/itthon/20230202_Pressman_Magyarorszag_Amerika_NATO

ennek kemény pofon lesz a vége.
Amadeus von Dollárbaloldal
Ugyan, ugyan

 telex.hu/belfold/2023/02/02/szijjarto-peter-kulugyminiszter-david-peressman-oroszorszag
warr_b
@ MC12 van vmi megfejtésed? Ezt így nem értem. Itt azért nem az ukrán nagykövetrol van szó. Oké értem h demokraták meg a csávó lbtqi csoport de azért ez igy merész.
csebi
Szerintem peti tökmindegy ebben a kérdésben, ő reagált - ezt a diskurzust nem ő kezdte - ahogy megszokható volt, lehet most egy fokkal erősebben, de itt most nem ez az érdekes, hanem sokkal inkább a másik fél.

Az USA bürokrácia a külügyben nem érti, vagy nem akarja érteni, vagy nem érdekli, hogy ez a finom - vagyhát már nemigazán finom de még mindig abszolút diplomatikus - kifejezésmód egyszerűen nem hatásos. Elmondhatja Pressman még 10szer, hogy "ejej, igazán nem szép dolog Putyin-támogatónak lenni itt nyugaton", de akkor 10szer ilyen válasz jön ami petiminisztertől jött.

Ha tippelnem kéne, akkor az van, hogy nem tudják az usa külügyben, hogy mi a faszt csináljanak velünk, ezért húzzák az időt és meglátják mi lesz, (Ov-val, az ellenzékkel stb.) mert amit OV csinál, az az ő szempontjukból illogikus. Értelmetlen. De egy Nato szövetséges, EU tagállammal mégse bánhatsz úgy, mint valami harmadik országbeli banánköztársasággal, miközben egyébként a nemzetközi súlyunk is csekély. Egyszerre kelle a helyiértékén kezelni Magyaroszágot (nem különösebben jelentős perifériaállam) és és esetleg odabaszni neki, de azért mégiscsak egy szövetséges ország, akinek mégse baszhatsz oda olyan látványosan, mert ez precedenst teremt, akkor máshova is oda kéne baszni stb. Kurva nehéz kérdés ez usa szemszögből, hogy hol van az, amikor már lépni kell valami konkrétat (mondom konkrétat, nem Pressmann-féle beszólogatást), miközben mégiscsak egy közel jelentéktelen kelet-európai kis országról van szó, amit a világ többi részének 99%-a a térképen se tud megjelölni. Nem egyszerű dolog a diplomácia.

Ilyenkor kellene ugye a potens ellenzék, akit szanaszét tömhetsz lóvéval, tanácsadóval, megnyeretsz vele egy választást stb. (nem, nem így mint mostani választásokon, a tavalyi lóvét és szakértőket nem az adminisztráció küldte, maximum tudott róla és nem akadályozta meg, de nem próbálta amolyan jóféle usa-módon, rendesen befolyásolni a választást)
MC12
az, hogy erre reagál vki a fideszből az teljesen tök mindegy, és az USAnak is. a probléma, hogy itt egy kormánytag, sőt a külügyminiszter reagál ebben a stílusban. ha ezt Kocsis Máté mondja el, azon nem szisszenek fel. azonban ez így sztem nagyon káros.

azt azért kétlem, hogy ne tudnák mit csináljanak velünk az USA külügyben. Pressman nem véletlenül ír egy ilyet (és nem mondja, hanem európai szinten az egyik legolvasottabb hír portálon teszi közzé). megvannak a lépcsőfokok, szépen kiszámolva ott, hogy mikor mit vetnek be. nagyon rossz jel, ha már itt tartunk, ez már sokadik lépcső (előbb vannak a zárt bilatok kisebb szinten, aztán nagyobb szinten, aztán jönnek a szóbeli cuccok majd stb). ha azt látják, hogy nem érnek el velünk semmit szép szóval akkor utána nem lesz túl kedves szó már, sőt tett jön. ráadásul sztem nagyon nem mindegy, hogy milyen stílusban megy a kommunikáció, azért erre Washingtonban is felkaphatják a fejüket.
csebi
Plusz egy adalek:

Szijjasnak azert ilyen nagy a szaja, mert a verbalis dorgalas eszkoztara teljesen veszelytelen az orbani rendszerre. Emlekeztek meg 2014-re amikor valasztasok utan, -amikor mar annyira nem is szamit a kozvelemeny, mert van 4 eved ujra-tematizalni- Habonyek, Vidaek meg Roganek hogyan reagaltak a kitiltasi botranyra? Akkor meg defenziven, volt kis jelentosege, pedig mar a 2. kormanyt alakitottak az Orban-korszakban.

Viszont akkor meg volt valamilyen eselye, hogy ez megmozgatja az embereket. Azota eltelt majdnem 10 ev, evek ota nyugat-ellenes retorika megy, az akkor meg "demokracia zaszloshajoja" amerika mostanra a valasztok fejeben mar "haborus agresszor" amerika lett. Teljesen mindegy mit mond az amerikai nagykovet, mar a fidesz birodalomhoz tartozik a media, nincs jelentosege, nem jut el senkihez a mondandoja, az ellenzek nem profital belole semmit, az emberek ingerkuszobet sem uti meg.

Csere lehet Lavrovnak mutogatni, hogy "latod fonok, en is oda mertem szolni". Itt mar errol van szo.
Gazdasagilag meg nemet gyarmat vagyunk, amerikai nem nagyon tud "artani" (persze azert tud, de vannak nagyobb feladatai is), raadasul a nemetek is csorteznek az amerikaiakkal, a tnak ugyben pl allitolag elegge elfajult a vita es az amerikai diplomaciai apparatus kemenyen beleszallt a nemetekbe.

Szoval ez egy nagyon low risk manover Szijjastol. Az USA-Europa kapcsolat is konfliktusokkal terhelt, a megitelesunk amugy is a beke segge alatt, belpolitikailag nem art, sot, megkockaztatom, az elozo par ev agymosasa utan meg hasznal is nekik, a nagy "honvedo" imidzs taplalasaban.

USA meg igazabol lesz@rja mi van itt, rovid tavon nem tud valtoztatni, hosszu tavon meg annyi valtozo van globalisan, toljak a szokasos demokracia-parti, intelmekkel teli soft-diplomaciat, aztan ennyi.
undisputedly
Ezt gondolta Borisov is. 😀

De veled értek egyet: M.o. bolhapöcs és pattanás relációban van a valódi problémákkal USA-nál. Akkor lesz érdekes, ha Scholznak lesz valamilyen okból elege OV-ból. Egyébként a kormánymédia "németek is akkumulátor gyárat akarnak" narratívának van igazságalapja. Ha sérülni fognak a kínaik miatt a német érdekek, könnyen lehet olyan helyzet, hogy OV szembetalálja magát a két nagyhatalommal.

Igazából ez a diplomácia pálya, a kínai gyárak fő veszélye, nem a Petiminiszter magamutogatása.
Gyurma Pappa
Sajnos Bulgariaban volt lehetoseg erre, de mi messze mogottuk vagyunk mar a kleptokracia utjan. Ilyne konnyen ezt az orszagot mar nem rantjak vissza.
több mint 1 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 034 — Egyéb témák lakó
 hvg.hu/itthon/20230202_Pressman_Magyarorszag_Amerika_NATO

ennek kemény pofon lesz a vége.
Amadeus von Dollárbaloldal
Ugyan, ugyan

 telex.hu/belfold/2023/02/02/szijjarto-peter-kulugyminiszter-david-peressman-oroszorszag
warr_b
@ MC12 van vmi megfejtésed? Ezt így nem értem. Itt azért nem az ukrán nagykövetrol van szó. Oké értem h demokraták meg a csávó lbtqi csoport de azért ez igy merész.
csebi
Szerintem peti tökmindegy ebben a kérdésben, ő reagált - ezt a diskurzust nem ő kezdte - ahogy megszokható volt, lehet most egy fokkal erősebben, de itt most nem ez az érdekes, hanem sokkal inkább a másik fél.

Az USA bürokrácia a külügyben nem érti, vagy nem akarja érteni, vagy nem érdekli, hogy ez a finom - vagyhát már nemigazán finom de még mindig abszolút diplomatikus - kifejezésmód egyszerűen nem hatásos. Elmondhatja Pressman még 10szer, hogy "ejej, igazán nem szép dolog Putyin-támogatónak lenni itt nyugaton", de akkor 10szer ilyen válasz jön ami petiminisztertől jött.

Ha tippelnem kéne, akkor az van, hogy nem tudják az usa külügyben, hogy mi a faszt csináljanak velünk, ezért húzzák az időt és meglátják mi lesz, (Ov-val, az ellenzékkel stb.) mert amit OV csinál, az az ő szempontjukból illogikus. Értelmetlen. De egy Nato szövetséges, EU tagállammal mégse bánhatsz úgy, mint valami harmadik országbeli banánköztársasággal, miközben egyébként a nemzetközi súlyunk is csekély. Egyszerre kelle a helyiértékén kezelni Magyaroszágot (nem különösebben jelentős perifériaállam) és és esetleg odabaszni neki, de azért mégiscsak egy szövetséges ország, akinek mégse baszhatsz oda olyan látványosan, mert ez precedenst teremt, akkor máshova is oda kéne baszni stb. Kurva nehéz kérdés ez usa szemszögből, hogy hol van az, amikor már lépni kell valami konkrétat (mondom konkrétat, nem Pressmann-féle beszólogatást), miközben mégiscsak egy közel jelentéktelen kelet-európai kis országról van szó, amit a világ többi részének 99%-a a térképen se tud megjelölni. Nem egyszerű dolog a diplomácia.

Ilyenkor kellene ugye a potens ellenzék, akit szanaszét tömhetsz lóvéval, tanácsadóval, megnyeretsz vele egy választást stb. (nem, nem így mint mostani választásokon, a tavalyi lóvét és szakértőket nem az adminisztráció küldte, maximum tudott róla és nem akadályozta meg, de nem próbálta amolyan jóféle usa-módon, rendesen befolyásolni a választást)
MC12
az, hogy erre reagál vki a fideszből az teljesen tök mindegy, és az USAnak is. a probléma, hogy itt egy kormánytag, sőt a külügyminiszter reagál ebben a stílusban. ha ezt Kocsis Máté mondja el, azon nem szisszenek fel. azonban ez így sztem nagyon káros.

azt azért kétlem, hogy ne tudnák mit csináljanak velünk az USA külügyben. Pressman nem véletlenül ír egy ilyet (és nem mondja, hanem európai szinten az egyik legolvasottabb hír portálon teszi közzé). megvannak a lépcsőfokok, szépen kiszámolva ott, hogy mikor mit vetnek be. nagyon rossz jel, ha már itt tartunk, ez már sokadik lépcső (előbb vannak a zárt bilatok kisebb szinten, aztán nagyobb szinten, aztán jönnek a szóbeli cuccok majd stb). ha azt látják, hogy nem érnek el velünk semmit szép szóval akkor utána nem lesz túl kedves szó már, sőt tett jön. ráadásul sztem nagyon nem mindegy, hogy milyen stílusban megy a kommunikáció, azért erre Washingtonban is felkaphatják a fejüket.
csebi
Plusz egy adalek:

Szijjasnak azert ilyen nagy a szaja, mert a verbalis dorgalas eszkoztara teljesen veszelytelen az orbani rendszerre. Emlekeztek meg 2014-re amikor valasztasok utan, -amikor mar annyira nem is szamit a kozvelemeny, mert van 4 eved ujra-tematizalni- Habonyek, Vidaek meg Roganek hogyan reagaltak a kitiltasi botranyra? Akkor meg defenziven, volt kis jelentosege, pedig mar a 2. kormanyt alakitottak az Orban-korszakban.

Viszont akkor meg volt valamilyen eselye, hogy ez megmozgatja az embereket. Azota eltelt majdnem 10 ev, evek ota nyugat-ellenes retorika megy, az akkor meg "demokracia zaszloshajoja" amerika mostanra a valasztok fejeben mar "haborus agresszor" amerika lett. Teljesen mindegy mit mond az amerikai nagykovet, mar a fidesz birodalomhoz tartozik a media, nincs jelentosege, nem jut el senkihez a mondandoja, az ellenzek nem profital belole semmit, az emberek ingerkuszobet sem uti meg.

Csere lehet Lavrovnak mutogatni, hogy "latod fonok, en is oda mertem szolni". Itt mar errol van szo.
Gazdasagilag meg nemet gyarmat vagyunk, amerikai nem nagyon tud "artani" (persze azert tud, de vannak nagyobb feladatai is), raadasul a nemetek is csorteznek az amerikaiakkal, a tnak ugyben pl allitolag elegge elfajult a vita es az amerikai diplomaciai apparatus kemenyen beleszallt a nemetekbe.

Szoval ez egy nagyon low risk manover Szijjastol. Az USA-Europa kapcsolat is konfliktusokkal terhelt, a megitelesunk amugy is a beke segge alatt, belpolitikailag nem art, sot, megkockaztatom, az elozo par ev agymosasa utan meg hasznal is nekik, a nagy "honvedo" imidzs taplalasaban.

USA meg igazabol lesz@rja mi van itt, rovid tavon nem tud valtoztatni, hosszu tavon meg annyi valtozo van globalisan, toljak a szokasos demokracia-parti, intelmekkel teli soft-diplomaciat, aztan ennyi.
undisputedly
Ezt gondolta Borisov is. 😀

De veled értek egyet: M.o. bolhapöcs és pattanás relációban van a valódi problémákkal USA-nál. Akkor lesz érdekes, ha Scholznak lesz valamilyen okból elege OV-ból. Egyébként a kormánymédia "németek is akkumulátor gyárat akarnak" narratívának van igazságalapja. Ha sérülni fognak a kínaik miatt a német érdekek, könnyen lehet olyan helyzet, hogy OV szembetalálja magát a két nagyhatalommal.

Igazából ez a diplomácia pálya, a kínai gyárak fő veszélye, nem a Petiminiszter magamutogatása.

több mint 1 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 936 — SuperBowl Champions 2013/2014
 hvg.hu/itthon/20230202_Pressman_Magyarorszag_Amerika_NATO

ennek kemény pofon lesz a vége.
Amadeus von Dollárbaloldal
Ugyan, ugyan

 telex.hu/belfold/2023/02/02/szijjarto-peter-kulugyminiszter-david-peressman-oroszorszag
warr_b
@ MC12 van vmi megfejtésed? Ezt így nem értem. Itt azért nem az ukrán nagykövetrol van szó. Oké értem h demokraták meg a csávó lbtqi csoport de azért ez igy merész.
csebi
Szerintem peti tökmindegy ebben a kérdésben, ő reagált - ezt a diskurzust nem ő kezdte - ahogy megszokható volt, lehet most egy fokkal erősebben, de itt most nem ez az érdekes, hanem sokkal inkább a másik fél.

Az USA bürokrácia a külügyben nem érti, vagy nem akarja érteni, vagy nem érdekli, hogy ez a finom - vagyhát már nemigazán finom de még mindig abszolút diplomatikus - kifejezésmód egyszerűen nem hatásos. Elmondhatja Pressman még 10szer, hogy "ejej, igazán nem szép dolog Putyin-támogatónak lenni itt nyugaton", de akkor 10szer ilyen válasz jön ami petiminisztertől jött.

Ha tippelnem kéne, akkor az van, hogy nem tudják az usa külügyben, hogy mi a faszt csináljanak velünk, ezért húzzák az időt és meglátják mi lesz, (Ov-val, az ellenzékkel stb.) mert amit OV csinál, az az ő szempontjukból illogikus. Értelmetlen. De egy Nato szövetséges, EU tagállammal mégse bánhatsz úgy, mint valami harmadik országbeli banánköztársasággal, miközben egyébként a nemzetközi súlyunk is csekély. Egyszerre kelle a helyiértékén kezelni Magyaroszágot (nem különösebben jelentős perifériaállam) és és esetleg odabaszni neki, de azért mégiscsak egy szövetséges ország, akinek mégse baszhatsz oda olyan látványosan, mert ez precedenst teremt, akkor máshova is oda kéne baszni stb. Kurva nehéz kérdés ez usa szemszögből, hogy hol van az, amikor már lépni kell valami konkrétat (mondom konkrétat, nem Pressmann-féle beszólogatást), miközben mégiscsak egy közel jelentéktelen kelet-európai kis országról van szó, amit a világ többi részének 99%-a a térképen se tud megjelölni. Nem egyszerű dolog a diplomácia.

Ilyenkor kellene ugye a potens ellenzék, akit szanaszét tömhetsz lóvéval, tanácsadóval, megnyeretsz vele egy választást stb. (nem, nem így mint mostani választásokon, a tavalyi lóvét és szakértőket nem az adminisztráció küldte, maximum tudott róla és nem akadályozta meg, de nem próbálta amolyan jóféle usa-módon, rendesen befolyásolni a választást)
MC12
az, hogy erre reagál vki a fideszből az teljesen tök mindegy, és az USAnak is. a probléma, hogy itt egy kormánytag, sőt a külügyminiszter reagál ebben a stílusban. ha ezt Kocsis Máté mondja el, azon nem szisszenek fel. azonban ez így sztem nagyon káros.

azt azért kétlem, hogy ne tudnák mit csináljanak velünk az USA külügyben. Pressman nem véletlenül ír egy ilyet (és nem mondja, hanem európai szinten az egyik legolvasottabb hír portálon teszi közzé). megvannak a lépcsőfokok, szépen kiszámolva ott, hogy mikor mit vetnek be. nagyon rossz jel, ha már itt tartunk, ez már sokadik lépcső (előbb vannak a zárt bilatok kisebb szinten, aztán nagyobb szinten, aztán jönnek a szóbeli cuccok majd stb). ha azt látják, hogy nem érnek el velünk semmit szép szóval akkor utána nem lesz túl kedves szó már, sőt tett jön. ráadásul sztem nagyon nem mindegy, hogy milyen stílusban megy a kommunikáció, azért erre Washingtonban is felkaphatják a fejüket.
csebi
Plusz egy adalek:

Szijjasnak azert ilyen nagy a szaja, mert a verbalis dorgalas eszkoztara teljesen veszelytelen az orbani rendszerre. Emlekeztek meg 2014-re amikor valasztasok utan, -amikor mar annyira nem is szamit a kozvelemeny, mert van 4 eved ujra-tematizalni- Habonyek, Vidaek meg Roganek hogyan reagaltak a kitiltasi botranyra? Akkor meg defenziven, volt kis jelentosege, pedig mar a 2. kormanyt alakitottak az Orban-korszakban.

Viszont akkor meg volt valamilyen eselye, hogy ez megmozgatja az embereket. Azota eltelt majdnem 10 ev, evek ota nyugat-ellenes retorika megy, az akkor meg "demokracia zaszloshajoja" amerika mostanra a valasztok fejeben mar "haborus agresszor" amerika lett. Teljesen mindegy mit mond az amerikai nagykovet, mar a fidesz birodalomhoz tartozik a media, nincs jelentosege, nem jut el senkihez a mondandoja, az ellenzek nem profital belole semmit, az emberek ingerkuszobet sem uti meg.

Csere lehet Lavrovnak mutogatni, hogy "latod fonok, en is oda mertem szolni". Itt mar errol van szo.
Gazdasagilag meg nemet gyarmat vagyunk, amerikai nem nagyon tud "artani" (persze azert tud, de vannak nagyobb feladatai is), raadasul a nemetek is csorteznek az amerikaiakkal, a tnak ugyben pl allitolag elegge elfajult a vita es az amerikai diplomaciai apparatus kemenyen beleszallt a nemetekbe.

Szoval ez egy nagyon low risk manover Szijjastol. Az USA-Europa kapcsolat is konfliktusokkal terhelt, a megitelesunk amugy is a beke segge alatt, belpolitikailag nem art, sot, megkockaztatom, az elozo par ev agymosasa utan meg hasznal is nekik, a nagy "honvedo" imidzs taplalasaban.

USA meg igazabol lesz@rja mi van itt, rovid tavon nem tud valtoztatni, hosszu tavon meg annyi valtozo van globalisan, toljak a szokasos demokracia-parti, intelmekkel teli soft-diplomaciat, aztan ennyi.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!





"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 650 — Lucas Scott
 hvg.hu/itthon/20230202_Pressman_Magyarorszag_Amerika_NATO

ennek kemény pofon lesz a vége.
Amadeus von Dollárbaloldal
Ugyan, ugyan

 telex.hu/belfold/2023/02/02/szijjarto-peter-kulugyminiszter-david-peressman-oroszorszag
warr_b
@ MC12 van vmi megfejtésed? Ezt így nem értem. Itt azért nem az ukrán nagykövetrol van szó. Oké értem h demokraták meg a csávó lbtqi csoport de azért ez igy merész.
csebi
Szerintem peti tökmindegy ebben a kérdésben, ő reagált - ezt a diskurzust nem ő kezdte - ahogy megszokható volt, lehet most egy fokkal erősebben, de itt most nem ez az érdekes, hanem sokkal inkább a másik fél.

Az USA bürokrácia a külügyben nem érti, vagy nem akarja érteni, vagy nem érdekli, hogy ez a finom - vagyhát már nemigazán finom de még mindig abszolút diplomatikus - kifejezésmód egyszerűen nem hatásos. Elmondhatja Pressman még 10szer, hogy "ejej, igazán nem szép dolog Putyin-támogatónak lenni itt nyugaton", de akkor 10szer ilyen válasz jön ami petiminisztertől jött.

Ha tippelnem kéne, akkor az van, hogy nem tudják az usa külügyben, hogy mi a faszt csináljanak velünk, ezért húzzák az időt és meglátják mi lesz, (Ov-val, az ellenzékkel stb.) mert amit OV csinál, az az ő szempontjukból illogikus. Értelmetlen. De egy Nato szövetséges, EU tagállammal mégse bánhatsz úgy, mint valami harmadik országbeli banánköztársasággal, miközben egyébként a nemzetközi súlyunk is csekély. Egyszerre kelle a helyiértékén kezelni Magyaroszágot (nem különösebben jelentős perifériaállam) és és esetleg odabaszni neki, de azért mégiscsak egy szövetséges ország, akinek mégse baszhatsz oda olyan látványosan, mert ez precedenst teremt, akkor máshova is oda kéne baszni stb. Kurva nehéz kérdés ez usa szemszögből, hogy hol van az, amikor már lépni kell valami konkrétat (mondom konkrétat, nem Pressmann-féle beszólogatást), miközben mégiscsak egy közel jelentéktelen kelet-európai kis országról van szó, amit a világ többi részének 99%-a a térképen se tud megjelölni. Nem egyszerű dolog a diplomácia.

Ilyenkor kellene ugye a potens ellenzék, akit szanaszét tömhetsz lóvéval, tanácsadóval, megnyeretsz vele egy választást stb. (nem, nem így mint mostani választásokon, a tavalyi lóvét és szakértőket nem az adminisztráció küldte, maximum tudott róla és nem akadályozta meg, de nem próbálta amolyan jóféle usa-módon, rendesen befolyásolni a választást)
MC12
az, hogy erre reagál vki a fideszből az teljesen tök mindegy, és az USAnak is. a probléma, hogy itt egy kormánytag, sőt a külügyminiszter reagál ebben a stílusban. ha ezt Kocsis Máté mondja el, azon nem szisszenek fel. azonban ez így sztem nagyon káros.

azt azért kétlem, hogy ne tudnák mit csináljanak velünk az USA külügyben. Pressman nem véletlenül ír egy ilyet (és nem mondja, hanem európai szinten az egyik legolvasottabb hír portálon teszi közzé). megvannak a lépcsőfokok, szépen kiszámolva ott, hogy mikor mit vetnek be. nagyon rossz jel, ha már itt tartunk, ez már sokadik lépcső (előbb vannak a zárt bilatok kisebb szinten, aztán nagyobb szinten, aztán jönnek a szóbeli cuccok majd stb). ha azt látják, hogy nem érnek el velünk semmit szép szóval akkor utána nem lesz túl kedves szó már, sőt tett jön. ráadásul sztem nagyon nem mindegy, hogy milyen stílusban megy a kommunikáció, azért erre Washingtonban is felkaphatják a fejüket.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
"Ugorscsina - ce ne Orban" - Magyarország nem Orbán.

Az ukrán tévében szerdán volt egy interjú Sándor Ferenccel és az általunk is közzétett gyűjtés egyik szervezőjével Kerekes-Nagy Gáspárral.

Alább látható a felvétel és a beszélgetés leirata.

Ez volt a szerdai kettős interjú Sándor "Fegya" Ferenc proffal meg Kerekes-Nagy Gáspár szervezőtársammal az ukrán országos telemarathonban. Minden ukrán adón ugyanaz az adás ment.

Osztható: segítünk és erre büszkék is vagyunk.

Itt a szöveg is már magyarul:

-Fegyir Sándorral kezdjük a beszélgetést, az ungvári egyetem professzorával, a filozófiai tudományok doktorával, a szociológiai tanszék vezetőhelyettesével, aki a teljeskörű háború első napján jelentkezett a területvédelem 101-es dandárjába, de nem hagyta abba a tanítást. Mindannyian emlékszünk a felvételekre, ahol előadást tart közvetlenül a lövészárokból. Jó napot kívánok!

- És szintén vonalban van egy magyar önkéntes, aki aktívan részt vett a segítésében Ukrajnának, Kerekes-Nagy Gáspár. Üdvözöljük!

FS: Jó napot!

KNG: Jó napot, jó napot kedves nézők!

-Elsőként Önhöz fordulok, Fegyir úr, a felvételekről, ahol tanít, nem fogom kérdezni, sokan látták, sokan hallották már Ukrajnában, inkább azt kérdezném meg, hogyan változott meg az ön hozzáállása, mi változott azzal, hogy a lövészárokból tartja az előadásait?

FS: Folytatjuk, most épp szünidő van.... rossz a vétel itt- folytatjuk, most csak a levelezőn tanulóknak, de folytatjuk. Mi egy művelt nemzetért harcolunk, és a műveltség is egy front, így folytatjuk az oktatást, ez is a munkánk.

-Gáspár úr, mindannyian látjuk itt Ukrajnában az ukránellenes, oroszbarát politikáját Orbánnak, és mikor kiderül, hogy magyarok pénzt gyűjtenek, és segítenek Ukrajnának, kialakul valami kognitív disszonancia. Hány magyar támogathatja Ukrajnát, és szolidáris velünk?

KNG: Elnézést kérek, de rosszul beszélek ukránul, így oroszul fogok beszélni (mondja ukránul). Tudják az, hogy a felső politikai vezetés a külpolitikában, vagy a belpolitikában mit tesz, az egy dolog. A politikai tisztségeket betöltők jönnek és mennek, de a népeink, az ukrán és a magyar nép ezek után is szomszédos népek lesznek, szomszédos országok maradnak, és úgy gondolom, nekünk segítenünk kell, mikor a szomszéd bajba került. Az a kis csoport, amely szervezi a segítséget Sándor úréknak, a teroborona zászlóaljának, mi a támogatóktól nem kérdezzük meg, mik a politikai nézeteik. A mandátumunk arra szól, hogy gyűjtsünk össze pénzt, megszervezzük, megvegyük amit Sándor úr és bajtársai kérnek, és hogy eljusson hozzájuk. Úgy tudom, a harmadik szállítmány már épp úton is van.

-Jó hírek!

-Fegyir úr, én felkészültem, és érdekesnek találtam egy idézetet. Ön azt mondta, hogy a magyarok kulturálisan, nemzeti érdekből a mi oldalunkon állnak, és minden más üres lózung és manipuláció. És hogy ebben a háborúban a második legfontosabb feladatának tekinti ezt a kérdést megvilágítani. Hogy értette ezt, hogyan lehet ezt a kérdést megoldani, elválasztani a manipulációt a valódi szándékoktól?

FS: először engedjék meg, hogy köszönjek Gáspárnak. Jó napot kívánok! Köszönjük a segítséget! (magyarul) Köszönöm Gáspár és köszö..... rossz vonal (magyarul) Azokhoz szóltam, akik néznek, hogy mi magyarok itt vagyunk a fronton, és nem felejtettük el a sok segítséget megköszönni, ami pszichológiailag is nagyon fontos számunkra. Amit kérdezett, a helyzet kognitív disszonanciát nem okoz azoknak, akik ismerik a történelmet.

És a hat kézfogás elméletét, aminek köszönhetően megtaláltuk egymást, és amit egy híres magyar író Karinthy Frigyes írt le. A magyarok voltak olyan helyzetben, 1848-ban, a forradalmukkor- egyébként a költő Petőfi Sándornak épp centenáriuma van, és 1956-ban a másik forradalmukkor, mint az ukránok 2013-ban. És az aki megérti, hogy ezek fontos markerek, ami összeköti az ukránokat és a magyarokat, azok akik ezt megértik, ukránoknak és magyaroknak, azoknak fontos a nemzetiségük, a kultúrájuk, és a politika mint olyan elmúlik. Eljön az első nap a győzelem után, és sor fog állni, mert a győzelemnél mindig sorban állnak hogy részt vehessenek benne. És az első tízben ott lesznek a magyarok is, mint állampolgárok, akik segítettek. Budapest, mint az értelmiség központja, ahonnan a polgármester ellátogatott Kijevbe, és mintegy örökbe fogadott kisvárosokat Kijev mellett- ez valódi segítség. És ezért még egyszer: Köszönöm szépen Gáspár és srácok (magyarul). Mi tudtuk hogy velünk vagytok, és harcolunk a ti és a mi szabadságunkért, és a győzelem eljön az orosz határon.

-Köszönjük a magyar önkénteseknek, de az tény, hogy 3 millió szavazó Európa közepén támogatja Orbán politikáját. Hogy alakult, hogy egy fejlődő, virágzó országban támogatnak ilyen politikát?

KNG: Magyarországon tíz millióan élnek. Az a hárommillió, amelyik oda szavazott, én azt gondolom hogy nem a külpolitikai irány miatt tette ezt, hanem a zsebére figyelve, a maga dolgaival elfoglalva tette. Populista tendenciák sok helyen vannak, nálunk így sikerült. A politikai erők sem egységesek, Budapest főpolgármestere- mint Sándor úr említette- elutazott Kijevbe, Budapest mint város igyekszik segíteni ahogy tud. És mi, egyszerű polgárok, akik mögött semmilyen intézmény nem áll, egy alapítványon gondolkozunk, hogy bejegyezzük ennek az ügynek az érdekében. Egyszerűen pár ember, aki erkölcsi kötelezettségének érezte, hogy segítsen harcolni az orosz agresszió ellen.

-Megértettük az álláspontját, köszönjük. Fegyir úr, úgy tudjuk, a háború előtt ön volt a kárpátaljai turizmus mintegy vezetője. Mi lesz a háború után a turizmus sorsa, és hát most, amíg tart, gyakorlatilag leállt a turizmus. de nagyon sok belső menekült, áttelepült érkezett a régióba, hogyan fog ez hatni a fejlődésére, sorsára?

FS: Részben már meg is válaszolta a kérdést, az áttelepülőkből lesznek a turisták. Vagy letelepedik ott, és viszi magával az intellektuális értékeit, és beépül az a helyi kulturális dns-be, vagy hazatér majd, és visszalátogat, talán nosztalgiából oda, ahol menedéket talált és befogadták. És a geotermikus szíve Ukrajnának Kárpátalján van, a gyógyfürdők most is teli vannak, most is népszerűek, így a balneológiai turizmus még inkább fejlődni fog. És kicsit előre szaladok, ekkora hadseregre nem lesz szükség, de szükség lesz rehabilitációra, aminek a bázisa már meg is van Kárpátalján, szanatóriumok, gyógyfürdők formájában. És nem csak a katonák, és a katonák családjainak- akik már most is ott pihennek- hanem a médiamunkásoknak is akik 2023-ban végzik a kötelességüket, és Önöket meg is hívom a háború utánra, hogy ott is végezhessék a médiában a munkájukat.
-Én el is fogadom a meghívást! Na állj, te már elígérkeztél a Krímbe, úgyhogy Kárpátaljára én megyek.
-Rendben, megbeszéltük, és majd onnan jelentkezünk be. Lesz Krím-Kárpátalja battle turizmusilag.

Kicsit térjünk vissza a jövőből a realitásokhoz, kérem mondja el, merre vannak most, és milyen ott a helyzet a mai nap?

FS: Az orosz határon vagyunk, tegnap épp voltak belövések, néhány sebesülés történt, de a katonák kitartanak, el kell mondanom, hogy a sereg ellát, etet minket, és ha kellenek plusz dolgok, amiket Ukrajna nem gyárt akkor a magyar barátainktól kérünk: drónok, Eco-Flow, speciális kívánságok- épp ma vámoltuk el a harmadik csomagot, amit mégegyszer köszönök, és már készítik elő a következő csomagot, hőkamerákat, drónokat. Mi megvédjük a nyugalmukat, és Önök őrizzék a hátországot, az asszonyokat, gyerekeket.

-Köszönöm szépen! Mostanában a médiákban egyre többet hallani egy lehetséges nagy orosz támadásról, a közelgő hetekben-hónapokban. Ön hogy látja, vannak-e jelei ennek a felkészülésnek?

FS: Ha kinyitjuk a történelemkönyveket ott, ami arról szól, hogy Oroszország hogyan harcol, meglátjuk, hogy ugyanazt teszi újra és újra, nem kétszer, nem háromszor lép rá a gereblyére, hanem végtelenítve. Így a győzelem az Oroszország szétesése lesz, és nem más. És újra küldeni fog tömegeket a harcba, újra megpróbálja, rosszul képzett, rosszul felszerelt katonákkal, de elmondhatom, hogy a mi parancsnokságunk már dolgozik, már folyamatban van..................rossz térerő, nem érthető................ de erről részleteiben nem beszélhetek. És ez hatalmas ország, 140 milliós, hatalmas tartalékokkal, és az olyan társtetteseivel mint Észak-Korea és Irán még sokmindent tehet. De mi gyorsan tanulunk, és főleg tudjuk miért harcolunk a saját földünkön, és védjük meg azt.

-Mind hiszünk a győzelemben, de milyen győzelmet látnak Magyarországon, illetve konkrétan ön Gáspár úr?
KNG: Úgy gondolom, hogy ez minket is érint, hogy elérhessék a győzelmet, hisz szomszédok vagyunk, mint a szlovákok vagy lengyelek, és számunkra jóval biztonságosabb ha győznek, és nem egy új birodalom jelenik meg a keleti határainkon, újra. Egy újabb Orosz Birodalom. És azt is meg kell érteni, hogy Kárpátalján magyarok is élnek, és orosz csizmák alatt nem lenne nekik sem jó.

-Köszönjük Gáspár úr, a támogatást és ezt az álláspontot, és minden magyarnak is, aki támogat minket, az számíthat a hálánkra, és azok akik nem támogatnak, azoknak üzenem, hogy álljanak át legyenek szívesek a világosság oldalára.

-Meghívjuk egy utazásra a győzelem után Ukrajnába.

KNG: Köszönöm szépen. Már sokszor utazgattam Ukrajnában, nem egy régiót ismerek, és úgy gondolom, Sándor úrral majd a győzelem után Ungváron a székesegyház mellett megiszunk egy sört, vagy valamit. És még egy mondat, ha szabadna, Sándor úrnak: A srácok mindig nagyon várják önöktől a fotókat, videókat, hogy elért a szállítmány Önökhöz, minden rendben, mint ez a szállítmány is, ami útban van épp. Nagyon várunk fotókat.

FS: Két nap, két nap, jó?(magyarul)

-Az önkénteseknek mindig fontos a visszajelzés.

-Összehoztunk egy valós idejű telehidat: Magyarország-előretolt állások közt.
Számla tulajdonosa: Trautmann Balázs (K&H Bank)
Számlaszám: 10404065-71574849-54481003
IBAN számlaszám: HU97 1040 4065 7157 4849 5448 1003
Közlemény: Adomány


 www.youtube.com/watch?v=2S5yr-R-77g

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 27 968
Tulajdonképpen ezért vagyok úgy, ahogy - ha igaza van MC-nek - az amerikaiak is: én ezt már nem is nagyoin értem. Mi szükség van erre? Stratégiailag, taktikailag nem nyer Orbán se semmit vele. Itthon se.
peterk2005 udvari bolond
Egyfajta "csakazértis" presztízs.

Annak idején nagyon beakadt a Fideszben a Kovács László-féle "Merjünk kicsik lenni" meg az MSZP eléggé konfliktuskerülő, stréber külpolitikája (Ami ugyanúgy a ló másik oldala volt, mint a mai kardcsörtető, kihaénnem megmondások).
több mint 1 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 516 — Colts Fan
több mint 1 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 729
Fogunk mi még menekültstátusszal az USA-ba utazni, ha ezek az őrültek így folytatják
r.baggio
56 reloaded

criminal lawyer or criminal lawyer?