New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 3 éve
goboston New England Patriots 221
Gronkot, ahogy tobb mast jatekost is elotte, a csucson kicsit tul (mi meg bem tudtuk, ok mar igen) meg nagyon jo aron cserelte volna, amikor 1-2 ev mulva toredeket eri. Ez teljesen rendben van csapatszempontbol. Szurkoloi szemmel meg aki Pats fan az ezt kapja. De ezert voltunk ott 20 evig.

Tight end kerdes mindenkit erdekel, Wyatt is CsPeti is volt podcastban ezzel a kerdessel. Fogalmunk nem lehet miert hanyagoltuk Gronk visszavonulas ota es nem csak TB-nek kellenek a tight endek. Szoval biztos volt elkepzeles es nem felejtettek el hogy letezik a poszt.

Valamiert ugy iteltek meg tavaly, hogy az ugy eleg lesz. Vagy nem iteltek meg igy, csak abban a fazisban voltunk, hogy oda ennyi eroforras jutott. De az egy biztos, hogy az egy olyan dontes volt, amivel szamoltak. Es nagyon nem aggasztotta oket, ha iden is ugyanugy alltunk hozza ehhez. Tehat velhetoen nincs eredmenykenyszer iden, raernek az ujoncok beepulni, felvenni a ritmust.
topin
Valószínű úgy ítélték meg, hogy vagy nem volt rá épp anyagi fedezet, lehetőség vagy/és a meglévő emberek bizonyos szintű megfelelő pótlást jelentenek.

Én nem Gronk szintű TE-t várok, hanem egy olyat amelyik átlagos szinten tud blokkolni és lehet rá játékokat építeni, meccsenként mondjuk 2-3-at.
Lehet amúgy, hogy ez meg is történik, csak épp nem sikerül elszakadnia a TE-nek vagy volt jobb opció és ezért nem vesszük észre.

Benne lehet az is, hogy tudták ez a szezon átmeneti lesz, de akkor is jobb lett volna szerintem, szurkoló szerint egy blokkolni képes, megbízható TE, ha már futásra építünk.

Most meg, hogy kiesett Wynn és Burkhead, hát nemtom mennyire fogunk tudni futni.


Plusz cikk, ha már zinedine5 beidézte a houstoniakat:
 www.houstonchronicle.com/texas-sports-nation/texans/article/New-England-s-Jerod-Mayo-a-rising-star-in-NFL-15760516.php
Solymi
Mint szurkolo en is azt mondom, hogy kellett volna tight end. Mint szurkolo en is azt mondom, hogy Izzo nem eleg.

Es akkor ha itt ezt mondogatom hetrol-hetre jobb lesz barmi is?

Elmondtuk podcastban, leirtuk forumban. Bentley nem tunik elegnek, Izzo nem megoldas (tavaly is elmondtuk, leirtuk).

Aztan BB megis igy ment neki az evnek. Na most akkor nem az az megoldas, hovy megprobaljuk megerteni mi a feszkes fene lehet az oka, hogy az all time great coach ugy dontott neki igy ez megfelel az adott evre?

Mert valamiert igy dontott. Nem hiszem, hogy ne akarna nyerni. Es akkor arrol erdemes beszelgetni, hogy miert donthetett igy. Nem arrol hetente, mikor szembejon a meccs alatt a felismeres ujra meg ujra, hogy kellett volna ember.

Mindenki latja hogy kellett volna, de a kerdes nem ez. Hanem hogy miert nem jott.
topin
Teljesen oké amit mondasz, de akkor annak sincs sok értelme ha arról írunk, hogy megpróbáljuk megérteni miért csinált olyat ami nem jött be. Mert egymástól arra sem kapunk választ. Azaz választ kaphatunk, csak az nem BB válasza, hanem egyes szurkolók hipotézise.
Arra kapott bárki is választ, hogy az all time great coach miért ültette ki legtöbbet játszatott CB-jét egy vesztes SB-n? Pedig arról aztán volt untig elég diskurzus minden fórumon.
Szóval szerintem nincs azzal baj, ha a szurkolók leirják, hogy mi tetszik vagy mi nem tetszik nekik, mit nem értenek, mit csinálnának másként. Ezektől az égvilágon semmi sem fog változni a csapatnál meg amúgy sehol sem, de legalább elbeszélgetünk egymással az egyik legnagyobb szenvedélyünkről.
több mint 3 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 367 — Ajmo Vatreni
Plusz cikk, ha már zinedine5 beidézte a houstoniakat:
 www.houstonchronicle.com/texas-sports-nation/texans/article/New-England-s-Jerod-Mayo-a-rising-star-in-NFL-15760516.php
Solymi
Igazából fogalmam sincs mekkora tehetség ebben, de azért az idei év minden csak nem bizonyíték arra, hogy, milyen jó munkát végez.
Sőt...

De ha már egy ilyen év után is elvisznek tőlünk edzőt, arra nem tudok mit mondani.
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Gronkot, ahogy tobb mast jatekost is elotte, a csucson kicsit tul (mi meg bem tudtuk, ok mar igen) meg nagyon jo aron cserelte volna, amikor 1-2 ev mulva toredeket eri. Ez teljesen rendben van csapatszempontbol. Szurkoloi szemmel meg aki Pats fan az ezt kapja. De ezert voltunk ott 20 evig.

Tight end kerdes mindenkit erdekel, Wyatt is CsPeti is volt podcastban ezzel a kerdessel. Fogalmunk nem lehet miert hanyagoltuk Gronk visszavonulas ota es nem csak TB-nek kellenek a tight endek. Szoval biztos volt elkepzeles es nem felejtettek el hogy letezik a poszt.

Valamiert ugy iteltek meg tavaly, hogy az ugy eleg lesz. Vagy nem iteltek meg igy, csak abban a fazisban voltunk, hogy oda ennyi eroforras jutott. De az egy biztos, hogy az egy olyan dontes volt, amivel szamoltak. Es nagyon nem aggasztotta oket, ha iden is ugyanugy alltunk hozza ehhez. Tehat velhetoen nincs eredmenykenyszer iden, raernek az ujoncok beepulni, felvenni a ritmust.
topin
Valószínű úgy ítélték meg, hogy vagy nem volt rá épp anyagi fedezet, lehetőség vagy/és a meglévő emberek bizonyos szintű megfelelő pótlást jelentenek.

Én nem Gronk szintű TE-t várok, hanem egy olyat amelyik átlagos szinten tud blokkolni és lehet rá játékokat építeni, meccsenként mondjuk 2-3-at.
Lehet amúgy, hogy ez meg is történik, csak épp nem sikerül elszakadnia a TE-nek vagy volt jobb opció és ezért nem vesszük észre.

Benne lehet az is, hogy tudták ez a szezon átmeneti lesz, de akkor is jobb lett volna szerintem, szurkoló szerint egy blokkolni képes, megbízható TE, ha már futásra építünk.

Most meg, hogy kiesett Wynn és Burkhead, hát nemtom mennyire fogunk tudni futni.


Plusz cikk, ha már zinedine5 beidézte a houstoniakat:
 www.houstonchronicle.com/texas-sports-nation/texans/article/New-England-s-Jerod-Mayo-a-rising-star-in-NFL-15760516.php
Solymi
Mint szurkolo en is azt mondom, hogy kellett volna tight end. Mint szurkolo en is azt mondom, hogy Izzo nem eleg.

Es akkor ha itt ezt mondogatom hetrol-hetre jobb lesz barmi is?

Elmondtuk podcastban, leirtuk forumban. Bentley nem tunik elegnek, Izzo nem megoldas (tavaly is elmondtuk, leirtuk).

Aztan BB megis igy ment neki az evnek. Na most akkor nem az az megoldas, hovy megprobaljuk megerteni mi a feszkes fene lehet az oka, hogy az all time great coach ugy dontott neki igy ez megfelel az adott evre?

Mert valamiert igy dontott. Nem hiszem, hogy ne akarna nyerni. Es akkor arrol erdemes beszelgetni, hogy miert donthetett igy. Nem arrol hetente, mikor szembejon a meccs alatt a felismeres ujra meg ujra, hogy kellett volna ember.

Mindenki latja hogy kellett volna, de a kerdes nem ez. Hanem hogy miert nem jott.
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Wynn IR-en...tud egyáltalán egészséges maradni?
ThundersNFL
Nem tud. BB elbaszta.
topin
Hát megtörténhet.😊
realcamp
Nálam már a némítás áldozata lettél,de sajnos ha idéznek,látom. Ez már szerintem baromi unalmas és teljesen öncélú...
kolok1972
Na most ha lenemitottal miert van kozlendod az iranyomba?

Olyan ez mint az oviba, mikor megsertodik valaki es nem beszel a masikkal, de azert nem birja ki hogy ne mondjon oda valamit.

A nemitas tokeletes megoldas az esetunkre. Nem en nemulok el ugyanis, nem tudsz megbuntetni, magadat vakitod meg. Aztan meg jossz egyoldaluan beszologatni, ahelyett hogy tartanad magad az ignoralashoz.

Mondjuk az en eletem nem lesz tobb, se kevesebb hogy letiltottal, szoval azt se ertem minek adtad a tudtomra. Erdekelni kellene?

Szoval jo fortyogast magadba, ha idezetben olvasol eztan. 😉
több mint 3 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 942
Gronkot, ahogy tobb mast jatekost is elotte, a csucson kicsit tul (mi meg bem tudtuk, ok mar igen) meg nagyon jo aron cserelte volna, amikor 1-2 ev mulva toredeket eri. Ez teljesen rendben van csapatszempontbol. Szurkoloi szemmel meg aki Pats fan az ezt kapja. De ezert voltunk ott 20 evig.

Tight end kerdes mindenkit erdekel, Wyatt is CsPeti is volt podcastban ezzel a kerdessel. Fogalmunk nem lehet miert hanyagoltuk Gronk visszavonulas ota es nem csak TB-nek kellenek a tight endek. Szoval biztos volt elkepzeles es nem felejtettek el hogy letezik a poszt.

Valamiert ugy iteltek meg tavaly, hogy az ugy eleg lesz. Vagy nem iteltek meg igy, csak abban a fazisban voltunk, hogy oda ennyi eroforras jutott. De az egy biztos, hogy az egy olyan dontes volt, amivel szamoltak. Es nagyon nem aggasztotta oket, ha iden is ugyanugy alltunk hozza ehhez. Tehat velhetoen nincs eredmenykenyszer iden, raernek az ujoncok beepulni, felvenni a ritmust.
topin
Valószínű úgy ítélték meg, hogy vagy nem volt rá épp anyagi fedezet, lehetőség vagy/és a meglévő emberek bizonyos szintű megfelelő pótlást jelentenek.

Én nem Gronk szintű TE-t várok, hanem egy olyat amelyik átlagos szinten tud blokkolni és lehet rá játékokat építeni, meccsenként mondjuk 2-3-at.
Lehet amúgy, hogy ez meg is történik, csak épp nem sikerül elszakadnia a TE-nek vagy volt jobb opció és ezért nem vesszük észre.

Benne lehet az is, hogy tudták ez a szezon átmeneti lesz, de akkor is jobb lett volna szerintem, szurkoló szerint egy blokkolni képes, megbízható TE, ha már futásra építünk.

Most meg, hogy kiesett Wynn és Burkhead, hát nemtom mennyire fogunk tudni futni.


Plusz cikk, ha már zinedine5 beidézte a houstoniakat:
 www.houstonchronicle.com/texas-sports-nation/texans/article/New-England-s-Jerod-Mayo-a-rising-star-in-NFL-15760516.php
több mint 3 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 367 — Ajmo Vatreni
Wynn IR előtt volt itt viziten egy OG is: Ross Reynolds
A viking OG prospect- ünk ekkora bust lett volna?
Sinisa
 www.google.com/amp/s/www.houstonchronicle.com/texas-sports-nation/texans/amp/Texans-claim-Hjalte-Froholdt-off-waivers-15748906.php

Egyébként a kérdésedre a válasz: igen az.
több mint 3 éve
Sinisa New England Patriots 2 924 — Gràcies Pep!
Wynn IR előtt volt itt viziten egy OG is: Ross Reynolds
A viking OG prospect- ünk ekkora bust lett volna?

TITO
JOHAN
Per Sempre Etern

This team was the best team in the AFC in the regular season and we won two games in the playoffs against two good football teams, the best team in the postseason. And that’s what this team is.
több mint 3 éve
kolok1972 New England Patriots 2 506 — Pats fan
Wynn IR-en...tud egyáltalán egészséges maradni?
ThundersNFL
Nem tud. BB elbaszta.
topin
Hát megtörténhet.😊
realcamp
Nálam már a némítás áldozata lettél,de sajnos ha idéznek,látom. Ez már szerintem baromi unalmas és teljesen öncélú...

Nem igazam van, hanem véleményem. Mint itt mindenkinek.
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Wynn IR-en...tud egyáltalán egészséges maradni?
ThundersNFL
Nem tud. BB elbaszta.
topin
Hát megtörténhet.😊
realcamp
Mar megtortent.
több mint 3 éve
realcamp 141
Wynn IR-en...tud egyáltalán egészséges maradni?
ThundersNFL
Nem tud. BB elbaszta.
topin
Hát megtörténhet.😊
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Wynn IR-en...tud egyáltalán egészséges maradni?
ThundersNFL
Nem tud. BB elbaszta.
több mint 3 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 15 588 — !SuPeR6BoWL!
Wynn IR-en...tud egyáltalán egészséges maradni?

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 3 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 15 588 — !SuPeR6BoWL!
Patricia jöhet vissza DC-nek, kirakták Detroitból.
vpi
Inkább ne

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 3 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 942
Patricia jöhet vissza DC-nek, kirakták Detroitból.
vpi
Neeeeeeeee
gordon
Szerintem se, bár a fene tudja, némelyik DC-nek elég nagy egója van, aztán ugye miatta küldtük el Collinst is.
Nem mondanám, hogy rossz volt, de amikor ő volt a DC akkor úgy nyeltük a yardokat meg a nagy játékokat mint a kacsa a nokedlit.
A Flores féle védelmet meg a BB Family védelmet szívesebben nézem még úgy is, hogy az idei szezon az sírós.
több mint 3 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 530 — JAFL Tampa GM
Patricia jöhet vissza DC-nek, kirakták Detroitból.
vpi
Neeeeeeeee
több mint 3 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 837 — Patriot
Patricia jöhet vissza DC-nek, kirakták Detroitból.
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
BB fele RB huzasra visszaterve. Mivel huztak utana Harrist, es abszolut futo csapat lettunk, nagyon ugy fest, hogy az oreg ezzel elore szamolt.

Tudom uncsi, de megint pokeres peldat hozok.

Reges az oskorban mindenki csak jo lapokkal jatszott. Majd jotta nyolcvanas evekben Stu Ungar es szetlopta, szetemelte a mezonyt. Nyert par VB cimet mire eszbekapott a pokertarsadalom, hogy ez nem maniac style, hanem tul feszesen vedik a vakjaikat, lapjaikat. Igy sokkal szelesebben, sokkal szarabb lapokkal lehet tamadni oket.

Majd mikor mar ez lett a trend es a 20-25%-os button steal felment az evek alatt 40% korulire, akkor jott a trend diktaloktol a resteal (3bet) amikor nem premium lapokkal emeltek vissza a csak lopni akaro jatekosra. Ennek is evek kellettek mire elterjedt es a mezony nagy atlagosan ertette hogy ez egy standard elem, de meg ekkor sem tudta mindenki alkalmazni.

Majd jott a light 4 bet, amikor mar erre a gyengebb laptartomanyra jatszottak vissza a trend diktalok es mindenki mas csak full jo lapokkal. Tehat azt hittek ez mindig full jo lap lesz. Ezert pelda lehet a pokerbol a c-bet, float vagy a 2nd es 3rd barreling is hasonlo evolucio es korforgas menten epult ki a mostani allapotra. De akik elobb reagaltak a mezonyre, azok elobb realizaltak sikert es mire a mezony megertette, mit miert csinalnak, ok mar megint uj dolgokat hasznaltak, hiszen mar annyian alkalmaztak az addigiakat, hogy exploitiv jatekkal tovabb lehetett fejlodni.

Ugyanez van/volt BB-nel is. Amikor a malacokat hozta a falba kettesevel, hogy a 4.negyedbe ne fusson at rajtunk senki.

Ugyanez volt a futo draft.

Mondjuk a nincs tigbt end az fene tudja mi , de majd ha 2-3 eveb belul nyernenk egyet megint, akkor nyilvan ennek az utnak volt egy resze, ahol az eredmeny lenyegtelen volt.

Pokeres peldanal maradva, volt ugy hogy azert calloltam valakit 0% equityvel riveren cash game asztalon, mert akartam latni a lapjat, mivel csinalta azt a line-t. Tudtam, hogy meg orakig/fel napig egyutt fogunk ulni es kellett az info es megerte azt a penzt a mutatasa.
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Amenda penzt akart keresni.

Gronkot, ahogy tobb mast jatekost is elotte, a csucson kicsit tul (mi meg bem tudtuk, ok mar igen) meg nagyon jo aron cserelte volna, amikor 1-2 ev mulva toredeket eri. Ez teljesen rendben van csapatszempontbol. Szurkoloi szemmel meg aki Pats fan az ezt kapja. De ezert voltunk ott 20 evig.

WR vagy 2.koros DB huzas kapcsan, ami erdekes az elbaszta megallapitason felul, hogy mi a scouting folyamat, mik a kivalasztasban fontos mutatok, ami alapjan rangsorolnak. Lehet ezen erdemes lenne valtoztatni, atgondolni, reformalni, ujraertekelni.

Azert RB-t huztunk, mert futni akartunk, mert a Mahomes fele pontgyarosokat azzal fogod megverni, ha nem kap eleg driveot. Mert minel tobb eselyt kapnak, annal nagyobb esellyel vernek el mindenkit.

Tehat a liga elmehet a passz orientaltsag fele, az egyensuly ugy marad meg, ha ezek ellen is van fegyver. BB megelozte az egesz ligat sok dologgal, mert aki elobb lep az fog hamarabb trendet diktalni.

O mar tudta hogy TB nem a jovo, tehat pontversenyt nem nyerunk sokszor, ezert futot huzott, aki oriasi erdemeket szerzett a super bowl gyozelembe.

Szerintem ez mar onmagaban megerte.

Tight end kerdes mindenkit erdekel, Wyatt is CsPeti is volt podcastban ezzel a kerdessel. Fogalmunk nem lehet miert hanyagoltuk Gronk visszavonulas ota es nem csak TB-nek kellenek a tight endek. Szoval biztos volt elkepzeles es nem felejtettek el hogy letezik a poszt.

Valamiert ugy iteltek meg tavaly, hogy az ugy eleg lesz. Vagy nem iteltek meg igy, csak abban a fazisban voltunk, hogy oda ennyi eroforras jutott. De az egy biztos, hogy az egy olyan dontes volt, amivel szamoltak. Es nagyon nem aggasztotta oket, ha iden is ugyanugy alltunk hozza ehhez. Tehat velhetoen nincs eredmenykenyszer iden, raernek az ujoncok beepulni, felvenni a ritmust.
több mint 3 éve
goboston New England Patriots 221
Amig a noname emberek bevalnak kiralysag van, amikor nem akkor elbaszta 😊topin
Pontosan. 😊 Erről szól az NFL. És erről szól a szurkolás. Mi másról beszélgethetne egy szurkoló, mint siker esetén arról, hogy milyen jól csinálta ezt vagy azt az edző / játékos, hullámvölgy esetén pedig arról, hogy mit csinált nem jól? Mind a 32 csapattopic erről szól. Sőt, a világ összes csapatsportágának csapattopicjai erről szólnak. 😊

Lehet jonni itt a Colts fele epitketessel, de lassuk mar hogy ott uj rezsim jott, a sajat kepere formalha a csapatot. A mienk meg itt van 20 eve. Amikor BB jott ugyanugy kiszortak mkit 2 ev alatt mint most Ballard Indybe. Total mas helyzet atvenni valamit es megvaltoztatni a csapasiranyt,plane ha az rossz volt.topin
Szerintem nem érdemes így különbséget tenni. Egyrészt azért sem, mert egy teljes rebuild is csak az első 1, maximum 2 évben tér el egy folyamatos építkezéstől. Aztán az is beáll, és építkezéssé válik. A Colts már 2 éve építkezési fázisban van, ugyanúgy, mint bármelyik éppen nem szétesett, újraépítendő csapat.

Másrészt a feladat szempontjából sincs szerintem olyan nagy különbség. Ez a Patriots nincs messze a "teljes rebuild" fázistól, mert az elmúlt 20 év azzal, hogy Brady elment, végérvényesen végetért. Új szakasz kezdődik, akkor is, ha a szakmai stáb nem változik. A HOF irányító távozása kikényszeríti a csapatépítési szemlélet megváltozását is. Főleg, ha az irányító távozása egyúttal a keret leépülésével egy időbe is esik.

Amíg Brady itt volt, képes volt a hátán vinni a csapatot, addig lehetett úgy építkezni, hogy csak találjuk meg az adott posztra a hasznos fogaskereket és menni fog a gépezet. Addig lehetett előny tartásban jó védelmet építeni, amelyik passz ellen legit, a többiben meg elég, ha elfogadható. Brady távozásával ez nem lesz elég. Ha az irányító nem tudja a hátán vinni a csapatot, akkor a három csapatrésznek közösen kell ezt megtennie. Ahhoz pedig sztárok kellenek. Sztár elkapó, sztár futó, sztár edge rusher, sztár linebacker, sztár corner. Belichick korszakos edző, de ő sem varázsló. Jacoby Meyersből lehet egy jó, hasznos kis játékos, de ő soha nem lesz Hopkins, Julio, Thomas, stb. Meccset nem fog nyerni. Bentleyből se lesz Devin White, Amondó vagyok, még Winovichból se lesz egy Myles Garrett, ha szépen fejlődik tovább, akkor se. És ha lenne is, a jelenlegi ütemben az is valószínűleg kevés lenne, mert egyszerre 4-5 poszton kellene 4-5 játékosnak ekkorát javulnia, ami azért nem reális. Ha nem reális, akkor pedig le kell cserélni jobbra. Hacsak be nem mákoltok egy újabb Brady-t rövid időn belül. 😊 Ha bemákoltok, akkor lehet tolni a szekeret ugyanúgy, ahogy az elmúlt 20 évben. 😊

(Egyébként - utolsó Colts példa - ezt még 2018-ban mondtam neked még a másik fórumon, hogy engem a Pats a 2012-es Coltsra emlékeztet. Ott Polian - aki egy HOF GM volt, nem egy kutyaütő - utolsó évei sikerültek rosszul, és eredményezték azt, hogy Manning távozásakor a régi "sikercsapat" sok játékosa öregedett ki hirtelen egyik évről a másikra. A Colts is rákényszerült az újra építésre, és rákényszerült volna akkor is, ha marad Dungy + Polian, mert a roster megszűnt "építgethetőnek" lenni.)
peterk2005
Ertem hogy errol szolnak a topicok, en sem irok mast. Csak az elbaszta es a nem baszta el az eleg egysiku. Szerintem a miert a kerdes. De az elbasztaba az nincs benne. Meg a nem baszta el, abba sincs benne hogy miert volt jo, mi volt az elkepzeles. Bar ez utobbi inkabb mindig magatol ertetodik, hogy barmit csinalunk az csak jo lehet. Ha meg nem, akkor johet az elbaszta.

Nem mindegy hogy minden korben a top10ben huzhatsz a drafton vagy a bottom 4-ben. Egy kis elonybe kerul a rebuild szerintem.

Ballard jo GM, de meglatjuk birja-e 20 evig a csucson. Utana talan belefer neki egy 50% koruli merleg, amit majd mindenki jol lesajnal. Mert ugye most arrol van szo, hogy utolert minket az NFL korforgas es ezt aztan sikerul jo nagy lufira fujni.

Foleg ugy, hogy meg mindig akad olyan velemeny, hogy kitolhato lett volna, meg ha jobban csinaljuk, nem basszuk el, akkor tovabbra is a csucson lennenk. Hat nem tudom. Ilyen alapon meg 50 evig ott lehettunk volna.

Minden GM huz szarokat is, jokat is. Foleg, amelyik 20 eve ugyanazt epitgeti. Szerintem tok normalis, hogy nem jon be minden.

Akik irogatnak, elfelejtik hogy van csomo dontes, majd amelyik nem valt be, arra mutogatunk duhosen, nem foglalkozva a teljee halmazzal. Meg ugye mi tudtuk, lattuk, hogy az nem mukodne. Ezek meg mit kepzeltek?

Szegeny Welker, meg Edelman, vagy Ninko sose lett volna sztar a Patsben ha az elbasztazo kategoriabol kerul ki a GM. Engem nem erdekel hogy bustot huztunk, amig jut erre egy kezdo UDFA. Az erdekel hogy amiert kivalasztottak a jatekost azt probaljam megerteni. Es onnantol nem erdekel, hogy aztan hany szazalekban valtotta be a remenyeket, mert az nagyon sok dolgon mulik. Lehet a pokeres elet miatt latom EV-ben es nem vegeredmenyben a dolgokat. Es eltudom fogadni hogy a vereseg is lehet varhato erteket nezve nyereseg. Pokerben laikusoknak ez ugy szol: akkor is vesztettel, ha eppen megnyerted a partit vagy akkor ia nyertel, ha eppen vesztettel. Mert a jatekod varhato erteke negativ/pozitiv lesz nagy mintan. Kis mintan meg a luck dominal, de az kit erdekel?

Azok a GM-k akik kis mintabol kerulnek oda, majd belebuknak, jol igazoljak ezt. Mig aki 20 evig a csucson van, az fog rossz donteseket is hozni, meg sokkal tobb jot.

Ha BB ugy gondolta ez az ev igy fog elmenni, akkor ugye vagy elbaszta, vagy jo oka van ra, amit nem artana megerteni hogy mi lehet az. Az elbaszta kategoria ki is merul ebbe a szoba es nem gondolkozik tovabb, hogy miert. Csak sertodotten, frusztratlan duhosen elbasztazik hetrol-hetre. De hat mi valtozna, ha elbasztak?

Mig a masik tabor nem rozsaszin szemuvegbe van, hanem probalja megerteni es elfogadni, hogy ja, most nem olyan fenyes ez, sot..de valamiert nem foglalkoztak azokkal a dolgokkal a vilagon a leghosszabb ideig az NFL-re ratehenkedo franchise vezetoi, amit a magyar szurkolok siman latnak, hogy az ugy el van baszva.

Most akkor vagy nincs elbaszva, mert atmenet. Vagy nincs elbaszva, mert jo otlet volt, de nem jott be, vagy el van baszva es majd javitjak. De inkabb a megoldasokban gondolkozas vezet elore, nem az elbasztazas.

Utolag okosnak lenni ugye tudjuk mennyit er. Bar van akinek ugy se megy.
topin
Sok mindenben egyet tudok érteni veled, van amiben nem.
A miértek engem is érdekelnek/érdekelnének. Nyilván nem az, hogy miért xy-t húzták az adott posztra, bár az, hogy látványosan nem tudnak wr-t húzni, annak a háttere nagyon érdekelne.
De érdekelne a miért az abszolút nem nagy pénzt kérő Amendola elengedésénél is. Amikor tökéletes kémia volt közte és a hof irányító között. Ráadásul giga clutch player, aki a legfontosabb meccseken a legfontosabb downoknál hozta a legjobbját.
Miért akartuk eltradelni Gronkot, a valaha volt egyik legjobbat a posztján? Miközben ugyanaz igaz rá, mint Amendolára, ráadásul az irányító erősségéhez is passzol?
Ehhez kapcsolódoan érdekelne, hogy mi volt a terv a TE posztra? Ami az egyik kulcs Bradynél.
Miért RB-t húzunk első körben, amikor több ennél fontosabb posztra ráfért volna az erősítés?
És így tovább. Azért az elmúlt években bőven volt olyan döntés, ami akkor is fejvakarósnak tűnt és utána sem nyert igazolást. És az utóbbi pár évben egy kicsit rosszabb volt a baki/zseniális húzás arány.
Pontosan a miértek érdekelnének a legjobban, de itt egymás közt aligha fogunk ezekre választ kapni. Majd talán Bill életrajzi könyvéböl vagy emlékirataiból megkapjuk a válaszokat.
több mint 3 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 367 — Ajmo Vatreni
Reszelhetjük a fingott, de Collins óta nem húztunk probowlert. Ez el van baszva.
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Amig a noname emberek bevalnak kiralysag van, amikor nem akkor elbaszta 😊topin
Pontosan. 😊 Erről szól az NFL. És erről szól a szurkolás. Mi másról beszélgethetne egy szurkoló, mint siker esetén arról, hogy milyen jól csinálta ezt vagy azt az edző / játékos, hullámvölgy esetén pedig arról, hogy mit csinált nem jól? Mind a 32 csapattopic erről szól. Sőt, a világ összes csapatsportágának csapattopicjai erről szólnak. 😊

Lehet jonni itt a Colts fele epitketessel, de lassuk mar hogy ott uj rezsim jott, a sajat kepere formalha a csapatot. A mienk meg itt van 20 eve. Amikor BB jott ugyanugy kiszortak mkit 2 ev alatt mint most Ballard Indybe. Total mas helyzet atvenni valamit es megvaltoztatni a csapasiranyt,plane ha az rossz volt.topin
Szerintem nem érdemes így különbséget tenni. Egyrészt azért sem, mert egy teljes rebuild is csak az első 1, maximum 2 évben tér el egy folyamatos építkezéstől. Aztán az is beáll, és építkezéssé válik. A Colts már 2 éve építkezési fázisban van, ugyanúgy, mint bármelyik éppen nem szétesett, újraépítendő csapat.

Másrészt a feladat szempontjából sincs szerintem olyan nagy különbség. Ez a Patriots nincs messze a "teljes rebuild" fázistól, mert az elmúlt 20 év azzal, hogy Brady elment, végérvényesen végetért. Új szakasz kezdődik, akkor is, ha a szakmai stáb nem változik. A HOF irányító távozása kikényszeríti a csapatépítési szemlélet megváltozását is. Főleg, ha az irányító távozása egyúttal a keret leépülésével egy időbe is esik.

Amíg Brady itt volt, képes volt a hátán vinni a csapatot, addig lehetett úgy építkezni, hogy csak találjuk meg az adott posztra a hasznos fogaskereket és menni fog a gépezet. Addig lehetett előny tartásban jó védelmet építeni, amelyik passz ellen legit, a többiben meg elég, ha elfogadható. Brady távozásával ez nem lesz elég. Ha az irányító nem tudja a hátán vinni a csapatot, akkor a három csapatrésznek közösen kell ezt megtennie. Ahhoz pedig sztárok kellenek. Sztár elkapó, sztár futó, sztár edge rusher, sztár linebacker, sztár corner. Belichick korszakos edző, de ő sem varázsló. Jacoby Meyersből lehet egy jó, hasznos kis játékos, de ő soha nem lesz Hopkins, Julio, Thomas, stb. Meccset nem fog nyerni. Bentleyből se lesz Devin White, Amondó vagyok, még Winovichból se lesz egy Myles Garrett, ha szépen fejlődik tovább, akkor se. És ha lenne is, a jelenlegi ütemben az is valószínűleg kevés lenne, mert egyszerre 4-5 poszton kellene 4-5 játékosnak ekkorát javulnia, ami azért nem reális. Ha nem reális, akkor pedig le kell cserélni jobbra. Hacsak be nem mákoltok egy újabb Brady-t rövid időn belül. 😊 Ha bemákoltok, akkor lehet tolni a szekeret ugyanúgy, ahogy az elmúlt 20 évben. 😊

(Egyébként - utolsó Colts példa - ezt még 2018-ban mondtam neked még a másik fórumon, hogy engem a Pats a 2012-es Coltsra emlékeztet. Ott Polian - aki egy HOF GM volt, nem egy kutyaütő - utolsó évei sikerültek rosszul, és eredményezték azt, hogy Manning távozásakor a régi "sikercsapat" sok játékosa öregedett ki hirtelen egyik évről a másikra. A Colts is rákényszerült az újra építésre, és rákényszerült volna akkor is, ha marad Dungy + Polian, mert a roster megszűnt "építgethetőnek" lenni.)
peterk2005
Ertem hogy errol szolnak a topicok, en sem irok mast. Csak az elbaszta es a nem baszta el az eleg egysiku. Szerintem a miert a kerdes. De az elbasztaba az nincs benne. Meg a nem baszta el, abba sincs benne hogy miert volt jo, mi volt az elkepzeles. Bar ez utobbi inkabb mindig magatol ertetodik, hogy barmit csinalunk az csak jo lehet. Ha meg nem, akkor johet az elbaszta.

Nem mindegy hogy minden korben a top10ben huzhatsz a drafton vagy a bottom 4-ben. Egy kis elonybe kerul a rebuild szerintem.

Ballard jo GM, de meglatjuk birja-e 20 evig a csucson. Utana talan belefer neki egy 50% koruli merleg, amit majd mindenki jol lesajnal. Mert ugye most arrol van szo, hogy utolert minket az NFL korforgas es ezt aztan sikerul jo nagy lufira fujni.

Foleg ugy, hogy meg mindig akad olyan velemeny, hogy kitolhato lett volna, meg ha jobban csinaljuk, nem basszuk el, akkor tovabbra is a csucson lennenk. Hat nem tudom. Ilyen alapon meg 50 evig ott lehettunk volna.

Minden GM huz szarokat is, jokat is. Foleg, amelyik 20 eve ugyanazt epitgeti. Szerintem tok normalis, hogy nem jon be minden.

Akik irogatnak, elfelejtik hogy van csomo dontes, majd amelyik nem valt be, arra mutogatunk duhosen, nem foglalkozva a teljee halmazzal. Meg ugye mi tudtuk, lattuk, hogy az nem mukodne. Ezek meg mit kepzeltek?

Szegeny Welker, meg Edelman, vagy Ninko sose lett volna sztar a Patsben ha az elbasztazo kategoriabol kerul ki a GM. Engem nem erdekel hogy bustot huztunk, amig jut erre egy kezdo UDFA. Az erdekel hogy amiert kivalasztottak a jatekost azt probaljam megerteni. Es onnantol nem erdekel, hogy aztan hany szazalekban valtotta be a remenyeket, mert az nagyon sok dolgon mulik. Lehet a pokeres elet miatt latom EV-ben es nem vegeredmenyben a dolgokat. Es eltudom fogadni hogy a vereseg is lehet varhato erteket nezve nyereseg. Pokerben laikusoknak ez ugy szol: akkor is vesztettel, ha eppen megnyerted a partit vagy akkor ia nyertel, ha eppen vesztettel. Mert a jatekod varhato erteke negativ/pozitiv lesz nagy mintan. Kis mintan meg a luck dominal, de az kit erdekel?

Azok a GM-k akik kis mintabol kerulnek oda, majd belebuknak, jol igazoljak ezt. Mig aki 20 evig a csucson van, az fog rossz donteseket is hozni, meg sokkal tobb jot.

Ha BB ugy gondolta ez az ev igy fog elmenni, akkor ugye vagy elbaszta, vagy jo oka van ra, amit nem artana megerteni hogy mi lehet az. Az elbaszta kategoria ki is merul ebbe a szoba es nem gondolkozik tovabb, hogy miert. Csak sertodotten, frusztratlan duhosen elbasztazik hetrol-hetre. De hat mi valtozna, ha elbasztak?

Mig a masik tabor nem rozsaszin szemuvegbe van, hanem probalja megerteni es elfogadni, hogy ja, most nem olyan fenyes ez, sot..de valamiert nem foglalkoztak azokkal a dolgokkal a vilagon a leghosszabb ideig az NFL-re ratehenkedo franchise vezetoi, amit a magyar szurkolok siman latnak, hogy az ugy el van baszva.

Most akkor vagy nincs elbaszva, mert atmenet. Vagy nincs elbaszva, mert jo otlet volt, de nem jott be, vagy el van baszva es majd javitjak. De inkabb a megoldasokban gondolkozas vezet elore, nem az elbasztazas.

Utolag okosnak lenni ugye tudjuk mennyit er. Bar van akinek ugy se megy.
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Ha valaki nagyon unja a banánt az otthonlétben, akkor Petivel rózsaszín szemüvegben lezajlott beszélgetésünk után kitérhet a hitéből 😉

 youtu.be/IkLElnAqB2I
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Amig a noname emberek bevalnak kiralysag van, amikor nem akkor elbaszta 😊topin
Pontosan. 😊 Erről szól az NFL. És erről szól a szurkolás. Mi másról beszélgethetne egy szurkoló, mint siker esetén arról, hogy milyen jól csinálta ezt vagy azt az edző / játékos, hullámvölgy esetén pedig arról, hogy mit csinált nem jól? Mind a 32 csapattopic erről szól. Sőt, a világ összes csapatsportágának csapattopicjai erről szólnak. 😊

Lehet jonni itt a Colts fele epitketessel, de lassuk mar hogy ott uj rezsim jott, a sajat kepere formalha a csapatot. A mienk meg itt van 20 eve. Amikor BB jott ugyanugy kiszortak mkit 2 ev alatt mint most Ballard Indybe. Total mas helyzet atvenni valamit es megvaltoztatni a csapasiranyt,plane ha az rossz volt.topin
Szerintem nem érdemes így különbséget tenni. Egyrészt azért sem, mert egy teljes rebuild is csak az első 1, maximum 2 évben tér el egy folyamatos építkezéstől. Aztán az is beáll, és építkezéssé válik. A Colts már 2 éve építkezési fázisban van, ugyanúgy, mint bármelyik éppen nem szétesett, újraépítendő csapat.

Másrészt a feladat szempontjából sincs szerintem olyan nagy különbség. Ez a Patriots nincs messze a "teljes rebuild" fázistól, mert az elmúlt 20 év azzal, hogy Brady elment, végérvényesen végetért. Új szakasz kezdődik, akkor is, ha a szakmai stáb nem változik. A HOF irányító távozása kikényszeríti a csapatépítési szemlélet megváltozását is. Főleg, ha az irányító távozása egyúttal a keret leépülésével egy időbe is esik.

Amíg Brady itt volt, képes volt a hátán vinni a csapatot, addig lehetett úgy építkezni, hogy csak találjuk meg az adott posztra a hasznos fogaskereket és menni fog a gépezet. Addig lehetett előny tartásban jó védelmet építeni, amelyik passz ellen legit, a többiben meg elég, ha elfogadható. Brady távozásával ez nem lesz elég. Ha az irányító nem tudja a hátán vinni a csapatot, akkor a három csapatrésznek közösen kell ezt megtennie. Ahhoz pedig sztárok kellenek. Sztár elkapó, sztár futó, sztár edge rusher, sztár linebacker, sztár corner. Belichick korszakos edző, de ő sem varázsló. Jacoby Meyersből lehet egy jó, hasznos kis játékos, de ő soha nem lesz Hopkins, Julio, Thomas, stb. Meccset nem fog nyerni. Bentleyből se lesz Devin White, Amondó vagyok, még Winovichból se lesz egy Myles Garrett, ha szépen fejlődik tovább, akkor se. És ha lenne is, a jelenlegi ütemben az is valószínűleg kevés lenne, mert egyszerre 4-5 poszton kellene 4-5 játékosnak ekkorát javulnia, ami azért nem reális. Ha nem reális, akkor pedig le kell cserélni jobbra. Hacsak be nem mákoltok egy újabb Brady-t rövid időn belül. 😊 Ha bemákoltok, akkor lehet tolni a szekeret ugyanúgy, ahogy az elmúlt 20 évben. 😊

(Egyébként - utolsó Colts példa - ezt még 2018-ban mondtam neked még a másik fórumon, hogy engem a Pats a 2012-es Coltsra emlékeztet. Ott Polian - aki egy HOF GM volt, nem egy kutyaütő - utolsó évei sikerültek rosszul, és eredményezték azt, hogy Manning távozásakor a régi "sikercsapat" sok játékosa öregedett ki hirtelen egyik évről a másikra. A Colts is rákényszerült az újra építésre, és rákényszerült volna akkor is, ha marad Dungy + Polian, mert a roster megszűnt "építgethetőnek" lenni.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 942
Én 2018-ban nem láttam úgy, hogy lemenő ágban lettünk volna. Sőt, az újjáépített védelem akkor volt a csúcson. Flowers, HT, Van Noy, Gilmore, a McCourtyk, stb.
Burkus
Erdekes, mert peterk is pont azzal jart ide, hogy ennek mar vege, lefott a kave.

Az ev elso 8 meccse utan arrol ment a diskurzus hogy vegunk van. Nincs talentum, kioregedtunk, szarok vagyunk, minden szar.

Pont emiatt memek is szulettek a Super Bowl win utan, ahogy a sok megjegyzes tetejen ott a csapat gyoztesen.

Szoval pont lefele mentunk.

De akar magadat is visszaolvashatod, ahogy negativan lattad a tamadosort.

Furcsa, hogy az evek mulasaval hogy valtozik az emlek 😊
topin
A skill playerek között már kevés volt a talent, az tény. Nem véletlen, hogy a SB-t egy TD-vel nyertük, azt is azzal, hogy a teljes playbookot a sutba vágták az utolsó drive-ra. A Steelers elleni 10-17 sem volt meggyőző. Akkor volt a Miami Miracle?

Hozzáteszem, már 14-ben is temettük a csapatot a Kansas elleni rettenetes zakó után. Nemcsak mi, a szaksajtó is. Akkor tanultam meg, hogy várjuk meg, hogy a Mester mit hoz ki a helyzetből. Ebből az ideiből sajnos semmit, de majd jövőre. Megszerezzük Herbertet egy 7. körös kondicionális pickért a Chargerstől. 😀
Burkus
2018-ban pedig már lefelé mentünk sajnos. Még egyszer megrázta magát az a csapat a playoffra, és Flores is bitang agresszív védelmet rakott össze. Offense oldalon is volt még egy Brady Gronk Edelman clutch trió.
Nyilván a tendenciák, a lefelé ívelés csak így utólag látható. Ezt a csapatot előtte is leírták már számtalanszor, és abban a szezonban is megtették. De tény, hogy abban a szezonban már több olyan dolgot is láttunk attól a csapattól, ami a korábbi években nem volt jellemző.
Nincs ezzel semmi baj egyébként, a végtelenségig nem tartható ez, tudtuk, hogy eljön a vége.
Továbbra is úgy vélem, hogy 1-2 évet még rá lehetett volna húzni, ha az utolsó évek GM tevékenysége jobb lett volna, de mondjuk ez a covidos szezon lehet akkor is keresztbe tett volna.
goboston
Így van, ezt már korábban is írtam, hogy a csapat leépülése OFF oldalon már hamarabb elkezdődött.
Elment Amendola, Hogan már nem volt az igazi a sérülése után, bár így is sikerült egy clutch elkapást bemutatnia az AFC döntőn, Dorsett meg nem tudott végig tényező maradni, Gronk mellett pedig nem volt másik move TE, de legalább Dwayne Allen tudott blokkolni.
Ja és itt volt Josh Gordon is, aki egy darabig bírta, addig clutch volt, de ő is ment a kukába.

Ezek után jött Sanu, aki lesérült és ezzel ment is a kukába, Meyers nem volt használva, mert Brady már nem nagyon akart tanítani, Dorsett is elment, mert nem akart maradni.
Hoztuk Harry-t aki már akkor is kérdőjeles volt, hogy beválik-e és TE megint nem volt egy darab se, kivéve Hollister, aki folyamatosan sérült volt, de ezek után kivágtuk.

Amúgy meg ez az egész köszönhető Kraftnak aki szentimentalizmusból engedte Bradynek, hogy az legyen amit ő akar, merthogy tett ezért a franchise-ért eleget, ami igaz is, viszont ezzel minimum 1-2 évre tökönlőtte a csapatot, mert a capben okozott egy 15 millás dead moneyt.
Vagy azt kellett mondania, hogy itt vége vagy BB-nek kellett volna kiadnia az ukázt, hogy 3-4 évig TB a QB, akármi történik. Bár lehet, hogy közösen ezt a megoldást találták a legjobbnak.

Ettől függetlenül ki lehet mondani, hogy az FO a TE kérdést vagy nem kezelte megfelelően vagy menet közben történtek olyan változások amik több számítást is keresztbe húztak.
Illetve ott van az is, hogy a folyamatos talent elvándorlás következtében mind a scout, mind a personnel csapatból oda vezethetek, hogy nem megfelelően lettek értékelve egyes játékosok akár a drafton akár a ligában.

Való igaz, hogy Covid nélkül ez a szezon jobb lenne mind Defense mind Offense oldalon, de lehet akár az ellenkezője is.
több mint 3 éve
goboston New England Patriots 221
2018-ban pedig már lefelé mentünk sajnos. Még egyszer megrázta magát az a csapat a playoffra, és Flores is bitang agresszív védelmet rakott össze. Offense oldalon is volt még egy Brady Gronk Edelman clutch trió.
Nyilván a tendenciák, a lefelé ívelés csak így utólag látható. Ezt a csapatot előtte is leírták már számtalanszor, és abban a szezonban is megtették. De tény, hogy abban a szezonban már több olyan dolgot is láttunk attól a csapattól, ami a korábbi években nem volt jellemző.
Nincs ezzel semmi baj egyébként, a végtelenségig nem tartható ez, tudtuk, hogy eljön a vége.
Továbbra is úgy vélem, hogy 1-2 évet még rá lehetett volna húzni, ha az utolsó évek GM tevékenysége jobb lett volna, de mondjuk ez a covidos szezon lehet akkor is keresztbe tett volna.