New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 4 éve
ParadSEC New England Patriots Georgia Bulldogs 3 080 — Patriots fan
Sztem a Harry féle passz rosszabb helyre ment.
Bazzani
Hát ja, meg az int. is 😁

„Elmehetsz több pénzért játszani meg ilyenek, de ha minden héten vesztesz elég nyomorultul érzed majd magad. Itt akarok maradni, nyerni akarok, segíteni akarok a csapatnak és továbbra is jó és megbízható játékosnak maradni." - Rob Ninkovich
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Sztem a Harry féle passz rosszabb helyre ment.

több mint 4 éve
ZERO_L New England Patriots 4 469 — situational football
Elsőre egy pontatlan túldobásnak látszik, sokadszorra meg kiütközik a rutintalanság, az edzések és az összeszokottság hiánya

szerintem azon fog állni vagy bukni Harry sikeressége, hogy ebben a pontos útvonalak megfutásában mennyit fog tudni fejlődni a köv évben

 twitter.com/ezlazar/status/1212443990425034752



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 4 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Néztem vagy fél percig a képet, mire észrevettem, hogy a jobb felső sarkot kellene nézni 😀

több mint 4 éve
ZERO_L New England Patriots 4 469 — situational football
Haterek jönnek-mennek de hogy egy csatornának ennyire fájjon a segge 😀😀😀DD




"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 4 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
Inkább az 1-2. keveréke lenne attól függően, hogy a lejáró szerződésűek mennyi pénzt akarnak. Van Noyt tuti kiengedik a piacra körbeszaglászni és addig meg a többieknél mérik fel a lehetőségeket, ki mennyit akar, hol lehet/érdemes átstrukturálni. Se a OFF, se a DEF fronton túl nagy változást nem vizionálok a core játékosokat illetően. DMC szerintem kapni fog egy kétéves szerződést, ha ő és a tesója rendben van és kibírnak egy szezont.Solymi
Oké, köszi. Ez akkor inkább az 1-es verzióhoz van közel. (Az egyes lenne a lehetőleg megtartani akit lehet, és minimális korrekció a kevés maradt pénzből ahol muszáj, a kettes az lenne, hogy _tudatosan eldöntve_ megy DMC, stb. is és a pénz offense-re és alternatív, fiatalabb védőre menne.)

Azért évek óta itt vagy te is, látod mi folyik a csapatnál, látszódik, hogy szisztematikusan megy a fiatalítás, ahol kell vagy úgy érzik megéri, ott hosszútávú lekötés ill. kiesők/távozók pótlása 1-2 éves kontraktussal, a többire meg kukázás.Solymi
Én 15+ éve itt vagyok, már úgy értve, hogy az NFL-t követem, nem csak a Pats-et. Ebből 10 éve a roster menedzselés, cap menedzsment is érdekel, és figyelem a különböző team building stratégiákat a moneyballtól kezdve a Rams, Niners féle csapatépítésig, vagy éppen amit a Dolphins csinál (meg a Texans, meg a Chiefs, meg a Steelers, meg a Cowboys, meg a Broncos, stb. 😊 ) De ez nem jelenti azt - hú de gyakran nem jelenti azt -, hogy azonosan is látom a helyzetet, mint az adott csapat szurkolóinak többsége. 😊

| (Én éppen a szisztematikus fiatalítást nem látom. Vagy nevezzük inkább fiatalodásnak, mert nyilván minden évben van draft, érkezik X fiatal. Csak nem marad, illetve épül be elég. 😊 De ezt nem is mondtam .... szívesen leírom majd offseasonban részletesen is hogy mire gondolok.) |
peterk2005
Hogyne érdekelne a véleményed 😊
Pedig a szisztematikus fiatalítás megvan, persze mindig a lehetőségekhez képest, de arra odafigyelnek, hogy meg legyen az egyensúly a tapasztalt és a fiatal játékosok között, legyen egy gerince a csapatnak amire lehet építeni, a játékosokat rotálni.

Persze a jó draft fontos lenne, ez nem minden esetben jött be itt viszont mellette a pickekkel meg jól gazdálkodott, mert el tudta cserélni őket már NFL-ben tapasztalatot szerzett játékosokra, ami sokszor többet ér mint a "lutrizás".

Valahol láttam egy statisztikát, hogy mennyire sikeresek összességében a Pats draftjai és nem olyan gáz mint amennyire itt többen mondják.
Igaz, az a 2. kör necces sokszor.

BB iszonyat nagy mágusa a cap managementnek, nemhiába köszönte meg nem egyszer volt tanárának a tanításait, hogyan kell a pénzügyeket kezelni.

Szerkesztette: Lúdas Solymi
több mint 4 éve
kolok1972 New England Patriots 2 517 — Pats fan
2-es lesz,én a négyest gondolnám jónak. Nem lenne jó érzés látni,ahogy TB “elfogy”.... Ha vmi csoda folytán a SB mégis összejönne,pláne így gondolnám.

Nem igazam van, hanem véleményem. Mint itt mindenkinek.
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 690 — The only discipline that lasts, is self discipline
Inkább az 1-2. keveréke lenne attól függően, hogy a lejáró szerződésűek mennyi pénzt akarnak. Van Noyt tuti kiengedik a piacra körbeszaglászni és addig meg a többieknél mérik fel a lehetőségeket, ki mennyit akar, hol lehet/érdemes átstrukturálni. Se a OFF, se a DEF fronton túl nagy változást nem vizionálok a core játékosokat illetően. DMC szerintem kapni fog egy kétéves szerződést, ha ő és a tesója rendben van és kibírnak egy szezont.Solymi
Oké, köszi. Ez akkor inkább az 1-es verzióhoz van közel. (Az egyes lenne a lehetőleg megtartani akit lehet, és minimális korrekció a kevés maradt pénzből ahol muszáj, a kettes az lenne, hogy _tudatosan eldöntve_ megy DMC, stb. is és a pénz offense-re és alternatív, fiatalabb védőre menne.)

Azért évek óta itt vagy te is, látod mi folyik a csapatnál, látszódik, hogy szisztematikusan megy a fiatalítás, ahol kell vagy úgy érzik megéri, ott hosszútávú lekötés ill. kiesők/távozók pótlása 1-2 éves kontraktussal, a többire meg kukázás.Solymi
Én 15+ éve itt vagyok, már úgy értve, hogy az NFL-t követem, nem csak a Pats-et. Ebből 10 éve a roster menedzselés, cap menedzsment is érdekel, és figyelem a különböző team building stratégiákat a moneyballtól kezdve a Rams, Niners féle csapatépítésig, vagy éppen amit a Dolphins csinál (meg a Texans, meg a Chiefs, meg a Steelers, meg a Cowboys, meg a Broncos, stb. 😊 ) De ez nem jelenti azt - hú de gyakran nem jelenti azt -, hogy azonosan is látom a helyzetet, mint az adott csapat szurkolóinak többsége. 😊

| (Én éppen a szisztematikus fiatalítást nem látom. Vagy nevezzük inkább fiatalodásnak, mert nyilván minden évben van draft, érkezik X fiatal. Csak nem marad, illetve épül be elég. 😊 De ezt nem is mondtam .... szívesen leírom majd offseasonban részletesen is hogy mire gondolok.) |

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
Az, hogy Bradyvel csak egy évet hosszabbított ez fals, mert ez oda-vissza működik, ezt tudják mind a ketten.
[...]
Másrészt a csapat folyamatosan alakulóban van, attól függően, hogy milyen skill játékosokkal rendelkezik, hogyan alakul az NFL. Nem fog Bradyre építkezni, ugyanúgy ahogy a 2000-es években sem kifejezetten őrá volt építve minden. Ha még 1-3 évig el tudja menedzselni a csapatot az jó, habár pont ehhez hullottak ki a futást segítő OFF emberek és az elkapó igazolások is besültek. Ha most nem jön ennyi minden össze, akkor ez a csapat SB contender, mert a védelem meg megtesz annyit amennyit kell. Viszont így futás meg normális passzjáték nélkül nem nyújtja ez a csapat azt amit tudna...Solymi
Akkor melyik verzióhoz teszed legközelebb a következő offseasont a négyből? Ebben amit leírtál többé-kevésbé az első három verzió benne benne van. De én 1 tippet szeretnék. 😊 Melyikhez lesz legközelebb az offseason a négyből?Mondhatjuk, hogy inkább az elsőre tippelsz? Vagy inkább a másodikra? Esetleg 3?

| (A spoileres részre hadd ne válaszoljak. Majd a playoff után. Most inkább azt szeretném, ha a kvázi "szavazásra" érkezne minél több konkrét válasz. Vajon 1, 2, 3 vagy 4 fog történni? Próbáltam négy olyan verziót felvázolni, ami lefedi a lehetőségeket. Ha nem is ért valaki pontosan egyet a 4 lehetséges verzióval, de nagyjából besorolható a saját verziója is valamelyikbe.) |
peterk2005
Inkább az 1-2. keveréke lenne attól függően, hogy a lejáró szerződésűek mennyi pénzt akarnak.
Van Noyt tuti kiengedik a piacra körbeszaglászni és addig meg a többieknél mérik fel a lehetőségeket, ki mennyit akar, hol lehet/érdemes átstrukturálni.

Se a OFF, se a DEF fronton túl nagy változást nem vizionálok a core játékosokat illetően.
DMC szerintem kapni fog egy kétéves szerződést, ha ő és a tesója rendben van és kibírnak egy szezont.

Igazából leírtam, hogy én mit gondolok, ez a csapat alapjaiban véve nem lenne rossz, OFF oldalon lett olyan gebasz amire nem lehet felkészülni.

Azért évek óta itt vagy te is, látod mi folyik a csapatnál, látszódik, hogy szisztematikusan megy a fiatalítás, ahol kell vagy úgy érzik megéri, ott hosszútávú lekötés ill. kiesők/távozók pótlása 1-2 éves kontraktussal, a többire meg kukázás.

Idén sajnos nem jött be se az AB, se a Bennett trade, ami hagyott egy kis dead moneyt, az meg hiányzott a trade határidőig. Plusz a sérülések ugyebár.

Pörgős offseasonnek nézünk elébe, de talán jobban érdekel az edzőkeringő része, hogy ki jön, ki megy, stb.
több mint 4 éve
topin New England Patriots 2 003
Szerintem azert nincs konkret szavazat mert ezek a te kasztjaid ahogy elkepzelned. De nincs valamelyik, ugyanugy ahogy eddig, most is mix varhato.
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 690 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az, hogy Bradyvel csak egy évet hosszabbított ez fals, mert ez oda-vissza működik, ezt tudják mind a ketten.
[...]
Másrészt a csapat folyamatosan alakulóban van, attól függően, hogy milyen skill játékosokkal rendelkezik, hogyan alakul az NFL. Nem fog Bradyre építkezni, ugyanúgy ahogy a 2000-es években sem kifejezetten őrá volt építve minden. Ha még 1-3 évig el tudja menedzselni a csapatot az jó, habár pont ehhez hullottak ki a futást segítő OFF emberek és az elkapó igazolások is besültek. Ha most nem jön ennyi minden össze, akkor ez a csapat SB contender, mert a védelem meg megtesz annyit amennyit kell. Viszont így futás meg normális passzjáték nélkül nem nyújtja ez a csapat azt amit tudna...Solymi
Akkor melyik verzióhoz teszed legközelebb a következő offseasont a négyből? Ebben amit leírtál többé-kevésbé az első három verzió benne benne van. De én 1 tippet szeretnék. 😊 Melyikhez lesz legközelebb az offseason a négyből?Mondhatjuk, hogy inkább az elsőre tippelsz? Vagy inkább a másodikra? Esetleg 3?

| (A spoileres részre hadd ne válaszoljak. Majd a playoff után. Most inkább azt szeretném, ha a kvázi "szavazásra" érkezne minél több konkrét válasz. Vajon 1, 2, 3 vagy 4 fog történni? Próbáltam négy olyan verziót felvázolni, ami lefedi a lehetőségeket. Ha nem is ért valaki pontosan egyet a 4 lehetséges verzióval, de nagyjából besorolható a saját verziója is valamelyikbe.) |

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
Érdekes kérdésfelvetés, de azért én nem látom annyira vészesnek a helyzetet a szerződésekkel kapcsolatban.
 www.spotrac.com/nfl/new-england-patriots/yearly/cap/
Solymi
Mit értesz "nem annyira vészesnek"? Valamelyik cap számot nem jól mondtam?
peterk2005
Semmivel nincs probléma, csak azért raktam be, hogy egységenkénti lebontásban látszódjon, hogy miként is áll a csapat.
Természetesen a sok sérülés, az emiatt kiesett snapszámok és a balul elsült igazolások rontanak majd az összképen, de az látszódik, ahogy mások is írták, hogy itt azért BB több évre előre gondolkodik, akár adott játékosban akár rendszerben.
Megvannak azok a játékosok akik szerinte szükségesek a rendszer működtetéséhez, őket megfizeti, persze nem túl, de nagy pénzeket kapnak.


...sok év óta először reálisnak tűnik többféle, egymástól alaposan eltérő irány is...

| Szerintem Belichick már kb. a Garoppolo trade óta évről évre gondolkodik. Azaz éppen a több évre előre építkezés nincs meg jelenleg, ami korábban valóban jellemző volt.
Azóta "utazik a Brady" vonattal, próbálva évről évre alkalmazkodni, amíg úgy ítéli meg, hogy lehet.
Az alkalmazkodás része az, ahogy draftol, ahogy igazol, ahogy a capet alakítja, végül az, hogy tavaly már csak 1 évet írt alá Bradyvel.

Szóval nálam a kérdés úgy vetődik fel, hogy mikor ér véget az évről évre mód, és mikor tér vissza újra ahhoz a csapat építéshez, amit sokáig csinált?
|
peterk2005
Pár dolgot kitöröltem, amit nem tartottam annyira fontosnak.
Egyrészt természetes, hogy változtatni kellett a terveken azok után, hogy Garoppolo el lett tradelve.
Anno BB iszonyat pénzt adott volna neki, hogy maradjon még egy évet Brady mögött akit Kraft nem engedett, Gerappa játszani akart, hát eltradelte...a csapat következő franchise irányítóját.
Ha máskor nem ott nyugodtan leléphetett volna, de nem tette.
Ha BB úgy gondolná, hogy neki ez a jelenlegi felállás nem megfelelő, akkor már rég nem lenne itt.
Az, hogy Bradyvel csak egy évet hosszabbított ez fals, mert ez oda-vissza működik, ezt tudják mind a ketten.

Másrészt a csapat folyamatosan alakulóban van, attól függően, hogy milyen skill játékosokkal rendelkezik, hogyan alakul az NFL. Nem fog Bradyre építkezni, ugyanúgy ahogy a 2000-es években sem kifejezetten őrá volt építve minden. Ha még 1-3 évig el tudja menedzselni a csapatot az jó, habár pont ehhez hullottak ki a futást segítő OFF emberek és az elkapó igazolások is besültek.
Ha most nem jön ennyi minden össze, akkor ez a csapat SB contender, mert a védelem meg megtesz annyit amennyit kell.
Viszont így futás meg normális passzjáték nélkül nem nyújtja ez a csapat azt amit tudna...
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 690 — The only discipline that lasts, is self discipline
Érdekes kérdésfelvetés, de azért én nem látom annyira vészesnek a helyzetet a szerződésekkel kapcsolatban.
 www.spotrac.com/nfl/new-england-patriots/yearly/cap/
Solymi
Mit értesz "nem annyira vészesnek"? Valamelyik cap számot nem jól mondtam?

Ha meg ugy van, ahogy te latod,hogy TB kifingott..akkor ugyis arra megy a prioritas, hogy potoljuk draftrol, FA-rol. De felolem Mariota is johetne akkor..
topin
A "kifingott" erős, az azt jelentené, hogy Brady már egy átlag game manager szintre se lenne képes jövőre. Ezt nem gondolom.

A véleményem egyébként nem csak Brady-re alapozódik, hanem az összes leírt faktorra együtt. Ezért is szedtem össze őket. Meg persze azért, mert sok év óta először reálisnak tűnik többféle, egymástól alaposan eltérő irány is, és kíváncsi voltam, hogy ti mire tippeltek még így a playoff előtt, az idei eredményt nem ismerve. Jó játék összevetni majd azzal, ami történni fog, De úgy látszik választani senki sem akar a 4-ből, mindenki inkább saját verziót készít. 😀

| (Az én összbenyomásom egyébként - ezt igazából csak a végén akartam leírni, mert nem akartam, hogy az én véleményem elvigye a szavazásról a vitát, meg én nem is vagyok Pats fan, ezért az enyém nem is számítana bele a pollba, szóval ezt neked írom, zárójelben - ahogy írtam, az összes összegyűjtött faktor alapján alakult ki. Te már ismered, része ennek az is, amilyennek Brady-t látom, de sokkal fontosabb az, hogy mit gondolok arról, hogy Belichick milyennek látja. Szerintem Belichick már kb. a Garoppolo trade óta évről évre gondolkodik. Azaz éppen a több évre előre építkezés nincs meg jelenleg, ami korábban valóban jellemző volt. Nem fekete-fehér persze a dolog, mert mindig van ez is meg az is, de a súlypont fontos. Szerintem a súlypont azóta, hogy Kraft döntött Jimmy sorsáról Belichicknél átkerült az évről évre tervezésre. Azóta "utazik a Brady" vonattal, próbálva évről évre alkalmazkodni, amíg úgy ítéli meg, hogy lehet. Az alkalmazkodás része az, ahogy draftol, ahogy igazol, ahogy a capet alakítja, végül az, hogy tavaly már csak 1 évet írt alá Bradyvel. Eleinte kisebb mértékben, majd évről évre egyre inkább "hegyezi" a dolgokat a következő évre. Egyre több capet tol át, első körös futót húz, majd első körös WR-t, közben simán elenged védő koordinátort, de szöggel-vassal is itt tartotta JMD-t a támadó sor élén, aztán idén pedig már kb. minden kő alá benézett, hogy elkapót találjon a szűkös keretek között. Bevállalva idénre is a narkós csávót, aki bármelyik héten kihullhat, igazolva sérült veteránt, aztán rácsapva a zűrös hátterű AB-re, végül trade útján elkapó túlfizetését is is meglépte. Erre minden más edzőnél simán rámondanánk, hogy desperate mód. Szerintem Belichickre is igaz. Az elkapó fronton, miután Gronk gondolkodósdija miatt lecsúszott Cook-ról, desperate módban próbálta foltozni a dolgokat.

Szóval nálam a kérdés úgy vetődik fel, hogy mikor ér véget az évről évre mód, és mikor tér vissza újra ahhoz a csapat építéshez, amit sokáig csinált? És, amit szerintem újra csinálni szeretne, mert _szerintem_ az a terve, hogy a fiának adja majd át a botot. Szóval, hol van az a pont, amikor a váltást meglépi? Szerintem egyre nagyobb az esélye annak, hogy most, idény végén bekövetkezik. Én már 50%-nál nagyobb esélyt adok a 4. pontnak, a teljes rebuildnek. Neki sincs már sok éve hátra, de egy 3-4 éves időszak pont beleférne, hogy aztán átadja a fiának. A fia is kb. addigra érne be. Szerintem ő sem hisz abban, hogy ezzel a Bradyvel, ezzel a cap helyzettel, ezt az offense-t jövőre úgy helyre lehetne billenteni, ami contender helyzetben tartja a csapatot. Offense oldalon olyan erősítésre lenne hozzá szükség, amit a büdzsé csak úgy bírna el, ha eret vágna a defense-en, aminek az eredménye ugyanaz: nem lesz contender a csapat. És ha Belichick úgy értékeli, hogy a csapata nem lehet contender, akkor nem fog tovább utazni, akkor lép. Az egyetlen dilemmám nem is Brady, hanem az, hogy ebben a pillanatban nem látom, hogy ki lehetne akár csak szóba jöhető alternatíva, akiről Belichick úgy gondolná, hogy vele viszont igen, mert olcsó, de elég jó ahhoz, hogy a Brady pénzét elkapókra, TE-re költve contender lehet a csapat. Lehet, hogy Belichick lát ilyent, és akkor szerintem meg is lépi. De ha nem lát, akkor lehet, hogy - kényszerből, de - még egy évet eltolja a dolgot. És akkor életbe lép az első kettő opció közül valamelyik.)
|

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
topin New England Patriots 2 003
- Sanu: Most vagy sérült vagy ő is csak ennyit tud. Lehet jövőre hosszabbítás lesz vele, de valószínűbb a kivágása/tradelése
Solymi
Sanu bokaja teljesen ramaty allapotban van
több mint 4 éve
topin New England Patriots 2 003
Right?
peterk2005
Feleslegesnek erzem a system valtoztatasat..elore draftoltunk, a fogaskerekek adottak, a rendszer mukodteti oket..nem latom miert kellene feladni. De nyilvan Gilmore fele upgrade barmelyik posztra johet, amivel evekre iranyba rakja az adott egyseget..

Nalam az offense TB es OLine fuggo, ha ezek rendben vannak, akkor egy korai koros ujonc Dorsett helyere elegendonek tunik. Blokkolo TE alap lenne..de erre ujonc is oke,latva par idei produktumot. Az idei offense vergodest a tamadofalban es a serulesekben latom (elkapok, TB, OLine, fullbackek), amellett hogy JMD sincs a toppon..de hogy ot mennyire befolyasolta eddig a fal, vagy a jatekosok allapota azt nem tudhatjuk.

Futni mar tudunk, az elkapoknal meg nincs felegeszsegnek orvendo sem Meyerst kiveve. Es itt JE es Sanu biztosan nem harckepes szinten vallaljak a szereplest hetrol-hetre..utobbinak pedig jo megmozdulasa alig volt. Ennyire azert nem kutyauto..szoval ha TB okes es ezek is egeszsegesek, akkor jovore ez mukodik egy teljes OLine tamogatassal.

Ha meg ugy van, ahogy te latod,hogy TB kifingott..akkor ugyis arra megy a prioritas, hogy potoljuk draftrol, FA-rol. De felolem Mariota is johetne akkor..
több mint 4 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
Na, akkor egy januárt elsejei poll így az új év örömére. Még a playoff meccs előtt, hogy lehessen az idei végeredmény függvényében is választani opciót. Szóval, a kérdés: merre tovább Patriots?
peterk2005
Érdekes kérdésfelvetés, de azért én nem látom annyira vészesnek a helyzetet a szerződésekkel kapcsolatban.
 www.spotrac.com/nfl/new-england-patriots/yearly/cap/

QB:
- Brady valószínű maradni fog még 1-2 évet, valszeg hasonló szerződéssel mint idén, azaz arra a 25M körüli értékre belőve.
- Stidhamből többet kellene látni, félek, hogy gunslinger típus lesz ő is.

RB:
- Itt sztem jól állunk, ehhez az egységhez nem hinném, hogy hozzá kell majd nyúlni.
Michel idén nem annyira jó, de ez betudható a teljes OFF gyengélkedése miatti következménynek.

FB:
- Develin, Johnson, (Roberts) ha egészségesek, akkor itt se kell variálni.

WR:
- Dorsett...idénre is már könyörögni kellett neki, hogy maradjon, jövőre ha nem lesz egy potens OFF összehozva, ahol lehetne 3. számú WR, akkor esélytelen a maradása.
- Sanu: Most vagy sérült vagy ő is csak ennyit tud. Lehet jövőre hosszabbítás lesz vele, de valószínűbb a kivágása/tradelése

A JE, Harry páros alapnak jó, itt egy Dorsett/Sanu elférhet plusz Meyers még fejlődhet, de az biztos, hogy kell egy WR1-2 ide majd a piacról vagy a draftról.
- Sajnos a Gordon és Brown project nem jött be, pedig az utóbbi simán tudta volna mozgatni ezt az O-t.
KB. egy ilyen elkapó hiányzik még JE mellől.

TE
- Watsont visszahoznám, blokkolni jó
- LaCosse...meh, még egy offseasont kaphat
- Ide is kellene egy azonnali impact játékos, egyszerűen muszáj.

OL
- Thuney szerződtetése lehet csúszni fog, amíg csak lehet attól függően, hogy miként látják a sérültek állapotát és mennyire bíznak bennük.
- Newhouse kivételével a többieket visszahoznám, főleg ha Andrews (C) nem folytathatja a játékot.
- Egy esetleges erősítés itt is elférhet.

DEF oldalt annyira nem vágom meg nem is nagyon mernék találgatásokba bocsátkozni, de DMC valszeg benne lehet egy 2 éves hosszabításban, Butler, Collins még a kérdés, Van Noyt biztosan kiengedik a piacra tesztelni ill. Calhount visszahozzuk.
Plusz ott van még Chung bírósági ügye, ami függőben van még.

Spec Team:
- Slater: Valszeg marad Spec teamben még 1-2 évet, bár Bethel válthatja.
- Bethel: Megtartanám, nem kérdés.
- Na és itt jön az érdekes kérdés, Gostkowski felépül vajon vagy kivágjuk és marad Folk vagy esetleg hozunk a helyére valakit.
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 24 593 — nabege2@yahoo.com
Nem rossz értékelés, de én azért megvárnám a csapat mit teljesít ténylegesen most a PO-ban...
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 690 — The only discipline that lasts, is self discipline
Itt csak azok vannak kalkulalva amiket kispekulaltal..de ezen kerdesek jo resze mar a tavalyi offseasonben eldolt BB-nel. Eloszor ezeket kellene tudni, mert ezek nelkul vakvaganyon mozog mindenki..

Meglepne, ha csak 1 eves terv lett volna a fejeben pl a HT, Van Noy, Collins trioval. De Bentley itt egyertelmuen a jovo igy barmelyik ketto is tavozik, nagy gond nincs..

TB biztos viccbol viselte a sajtotajekoztatokon a konyokvedo kotest..azt gondolom marad es a Harry, JE, Meyers, Sanu negyes es mellejuk johet valaki, plusz az en izlesemnek mar egy Moreau fele tight end is eleg lenne.

JE karrierje legjobb evet tolta, nalam o kizart hogy visszavonuljon.

Cowart nagyon jo benyomast tett a stabra az offseasonben o siman atvehet jelentos terhelest a DLineban is. Nem latom, hogy annyira kiurulne a roster, hogy gond legyen..ilyen tavozoink minden evben voltak 3-4 jatekos formajaban, akik iden lesznek..es helyettuk mar ott van a potlas, aki tanulta a rendszert. Egyedul a DMC, Chung, Harmon trio mogott nem latni a fotelbol potlast..a tobbiek helyen tobbnyire megvagyunk.
topin
Akkor ez nagyjából a 2. opció, ha jól értelek. Alapvetően megmarad a status quo, a defense nagyjából intakt marad, de azért lesz 1-2 komolyabb távozó, akik helyett megvan az utód. Így képes lehet tartani a szintet, és ha nem is idei szintű, de top teljesítményt hozni. Offense oldalon pedig Brady +1 évre aláír, marad a keret nagy része, és mellé FA-ról szolid pénzből, plusz draftról érkezik a frissítés, Ergó Belichick arra teszi a tétet, hogy az idei támadó gondok átmenetiek, a körülmények (sérülés, osszeszokatlanság, stb.) okozzák, és markáns roster változtatás nélkül jövőre visszabillenthető lesz egy ennél jobb vágányra. Right?

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
topin New England Patriots 2 003
Itt csak azok vannak kalkulalva amiket kispekulaltal..de ezen kerdesek jo resze mar a tavalyi offseasonben eldolt BB-nel. Eloszor ezeket kellene tudni, mert ezek nelkul vakvaganyon mozog mindenki..

Meglepne, ha csak 1 eves terv lett volna a fejeben pl a HT, Van Noy, Collins trioval. De Bentley itt egyertelmuen a jovo igy barmelyik ketto is tavozik, nagy gond nincs..

TB biztos viccbol viselte a sajtotajekoztatokon a konyokvedo kotest..azt gondolom marad es a Harry, JE, Meyers, Sanu negyes es mellejuk johet valaki, plusz az en izlesemnek mar egy Moreau fele tight end is eleg lenne.

JE karrierje legjobb evet tolta, nalam o kizart hogy visszavonuljon.

Cowart nagyon jo benyomast tett a stabra az offseasonben o siman atvehet jelentos terhelest a DLineban is. Nem latom, hogy annyira kiurulne a roster, hogy gond legyen..ilyen tavozoink minden evben voltak 3-4 jatekos formajaban, akik iden lesznek..es helyettuk mar ott van a potlas, aki tanulta a rendszert. Egyedul a DMC, Chung, Harmon trio mogott nem latni a fotelbol potlast..a tobbiek helyen tobbnyire megvagyunk.
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 690 — The only discipline that lasts, is self discipline
James az nem tudom ki akart lenni a felsorolasodba..
topin
A nevekkel - főleg az ilyenekkel - mindig gondom van. 😊
Williams akart lenni (a tavalyi 2. körös CB).

Nem választottál. 😊
Brady szerint nincs semmi baja a könyökének. Mások szerint tenisz könyöke van. Akárkinek van igaza, nem egy olyan sérülés, amin önmagában a folytatás múlna. Azért számíthat, mert 43 éves játékosról van szó, akinél a játékra alkalmasság alapkérdés, ha sérült éppen, ha nem. Ahogy Barkley, a volt híres NBA sztár mondta, 40 fölött az offseasonban már nem meggyógyulsz, hanem egy évet öregedsz. 😊

Szóval, bekalkulálva mindent, szerinted melyik utat választja Belichick?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 401 — Ajmo Vatreni
Lehet több opciósan is szavazni, az idei playoff eredmény tükrében. Ha kiesünk korán vs ha megnyernénk a 7.-et is. Akinek van 4. verziója, akkor írja le azt. 😊 Aztán 2 hónap múlva össze tudjuk majd vetni azzal, hogy Belichick melyik utat választja.
peterk2005
Én a 2, pont mellett vagyok egy pár dologgal a 3-4-ből.
Brady maradjon kezdőnek, de kell az utód (szerintem már az előző drafton is kellett volna húzni potenciális kezdő QB-t), meglátjuk Stidham-e az.
A 30-on túliak többségétől elköszönnék, vagy legalább is csak csapatbarát szerződést ajánlanék nekik.
A védelemben egyértelműen a 4. pont felé húznék, támadóoldalon viszont a D-n megspórolt összegből fejlesztenék elsősorban a te általad is említett 25 év körüli korosztállyal. (TE, WR, OL.)
több mint 4 éve
topin New England Patriots 2 003
A Pats elore draftol..Froholdt, Cajuste velhetoen a Thuney, Cannon duonak szolt. Harris a futoknal is ki fog valtani valakit (Burkhead pl). Bentley lesz a vedelem vezere elobb utobb..Williamsert se veletlenul mentunk fel, JCJ es Gilmore duoval ok egy darabig meg boven megvannak..a Safety poszt tud kiurulni, en nem kedvelem Harmont a masik ketto oreg, de a harombol 1 biztosan marad. Butler maradni fog..

James az nem tudom ki akart lenni a felsorolasodba..

Az hogy merre megyunk tovabb Brady konyoken fog mulni a jelek szerint..es tight end meg kell blokkolni mindenkeppen, mert az Izzo , LaCosse duo az kapufa ebben a szegmensben. De Moreau fele tight end hatrebb is szerezheto a drafton..

Szerkesztette: topin
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 690 — The only discipline that lasts, is self discipline
Na, akkor egy januárt elsejei poll így az új év örömére. Még a playoff meccs előtt, hogy lehessen az idei végeredmény függvényében is választani opciót. Szóval, a kérdés: merre tovább Patriots? Kezdjük a tényekkel:

1. Jövőre várhatóan valahol 48-49 millió lesz az induló szabad cap hely, 199 milliós cappel számolva, és beleszámolva hogy az AB contractból vitatott összeg visszajön. Ebből 3-3.5 millió kell a draftra, néhány millió kell az olcsó játékoscserékre, és 4-5 millió kell az idény közbeni roster mozgások fedezésére (sérültek pótlása, trade-el érkező kifizetése, stb.) Marad nagyjából 32-38 millió elkölthető (attól függően, hogy az "olcsó játékoscserében" mennyi lesz az Ebner féle 2.5 milliós visszaigazolás - ha lesz -, és mennyi a minimálbéres UDFA/olcsó játékos).

2. Lejár Brady, DMC, Van Noy, Collins, Thuney, Shelton, Dorsett, Slater, Ebner, Elandon Roberts, Ben Watson, Butler szerződése. (Többek között, a futottakméget nem sorolom mind fel). Butler kivételével mindenki UFA lesz. (Butler RFA). ERFA tenderezhető játékos nem lesz. Közülök Van Noy már bejelentette, hogy nagy pénzt akar. Rajta kívül DMC, Thuney, Collins újraigazolása kerül(ne) várhatóan komoly pénzbe. A többiek olcsón megtarthatók. Brady-t nehéz megbecsülni, mert a) sose piaci áron írt alá, b) tavaly kikötötte, hogy nem akarja hogy tageljék, ami az ő helyzetében csak a pénz miatt fontos (hiszen hova menne), azaz annál kevesebbel - idén kb. 27m - tavaly nem érte volna be c) amit tavaly gondolt magáról, nem biztos, hogy idén is igaz, d) ha idén kevesebbel be is éri, de "vicc pénzért" - 22-24m alatt - már csak presztízs okból sem ír alá. Egy dolog a team friendly deal és más dolog egy GOAT-nak Nick Folesnál kevesebbért aláírni. Az már saját maga lebecsülése lenne. Szóval vegyünk 25 milla sweet potot. Az is 11 millával van alatta a tavalyi piaci top árnak.

3. A szerződéssel rendelkező játékosok közül a következők kivágásával vagy átstruktúrálásával lehetne még capet felszabadítani: Hightower 9M, Cannon 5M, Sanu 6.5M, JMC 4M, Gostkowski 3M, Burkhead 3M. A többiek vagy alap játékosok, vagy többe kerülne a kivágásuk mint a megtartásuk, vagy olyan keveset lehet spórolni, hogy nincs értelme vele számolgatni.

4. Brady jövőre 43, Edelman 34, a két McCourthy és Chung 33, Ebner és Cannon 32, Sanu és Collins 31, Hightower, Gilmore, Guy, Bolden és Burkhead 30 évesek lesznek. Van Noy 29.

5. Draft szempontból a 2. kör elment Sanu-ra, és még nem zárult le a videós sztori, ami járhat pick vesztéssel is. Pozitív oldalon pedig lesz várhatóan 2db 3. körös és 1db 4. körös komp pick. Összességében - feltéve, hogy a videós sztori nem lesz túlfújva és lezárul valami moderate büntivel, ami mondjuk egy 3. körös comp picket eliminál - a megszokotthoz képest egy 2. körrel lesz kevesebb draft capital.

A tények után a helyzet, összefoglalva azt amiben a topicban ha nem is teljes, de hozzávetőleges konszenzus van:

1. A védelem pillanatnyilag a csapat ereje. Nagyon jó az egység. A jövőre nézve megoldandó feladat, hogy elég sok a lejáró szerződés, és az átlag életkor kifejezetten magas. A sztárok nagy része mind kifelé megyeget a korból. A cap helyzet alapján valószínűleg nem tartható meg minden jól teljesítő játékos. Lehet, hogy több ilyen is lesz.

2. A támadó sorral komoly gondok vannak. Idénre nagyot esett a teljesítmény. Brady teljesítmény-esése és az elkapó illetve TE poszt gyengesége primér probléma, az OL visszaesése szekunder probléma. A RB poszt (és az itt fontos FB poszt) rendben van, feltételezve a sérültek visszatérését. A szekunder probléma (OL) nem feltétlenül kíván "megoldást", önmagát is nagyjából megoldhatja, ha visszatérnek a sérültek. Legfeljebb OLYAN JÓ nem lesz, mint az utóbbi években, de el tud muzsikálni. A primér problémával viszont valamit csinálni kell, hogy reális javulás legyen várható. Brady-n kívül Edelman is nagyon benne van a korban, és Sanu sem egy fiatal mókus a maga 31 évével. Szóval a kort is figyelembe kell venni.

A tények alapján, és a helyzetet összefoglalva, ki merre indulna Belichick helyében? Lehetséges opciók:

1. Toljuk tovább még 1 évet döntően a jelenlegi csapattal: Brady maradjon még 1 évre, próbáljuk meg visszaigazolni a fontos játékosokat. Ez elvinné a szabad pénz nagyobb részét, ezért elkapó / TE poszton marad a zavarosban halászás. Hátha sikerül találni valakit aki olcsóért be tud segíteni, illetve bízzunk a draftban, hogy sikerül 1-2 instant impact játékost találni a nagyon zűrös posztokra.

2. Borduljon a bili, de csak annyira, ami megtámogat még egy évet Brady-vel. Ne igazoljuk vissza a lejáró szerződésűeket, mert úgyis benne vannak már a korban, annyit ebben a korban már nem érnek, amit a piac ad értük. Továbbá 1-2 szerződés alatt állót is rakjunk ki, akinek a teljesítmény / pénze nincs arányban. Így lenne mondjuk 50 körüli elkölthető pénz, Brady jöjjön vissza 25-ért, amiből 10M esne 2020-ra, 15-öt pedig át tolnánk 2021-re. Így maradna kb. 40 millió az offense megerősítésére, illetve a védelemből távozók pótlására. Plusz a draft.

3. Boruljon a bili, szitén ne teljesen, de a másik irányba: Bradytől vegyünk szívszaggató búcsút, mert túl nagy a rizikó, hogy jövőre ennél is jobban visszaesik. A védelem viszont olyan jól összeállt, hogy nem érdemes megbontani. A fontos embereket igazoljuk vissza - Brady felszabaduló pénzével ez nem gond - és a maradékot - ami elég akár 2 komolyabb igazolásra is - költsük elkapó, TE igazolásra. És menjünk neki új irányítóval, aki vagy Stidham, vagy FA veterán (Bridgewater? más?) vagy egy frissen draftolt ifjonc.

4. Ha már borul a bili, akkor boruljon. Itt az ideje a rebuldnek. A keret még Bradyt leszámítva is a legidősebb az NFL-ben. Nem véletlenül nincs egyetlen ERFA sem jövőre és RFA is csak egy akad. A sztárok szinte mindegyike 30-on túl van, az utolsó éveiket futják. Ez a kor-összetétel nem egészséges, mert egyszerre fog bezuhanni egy csomó pozíció amit pótolni kell majd. Gronk visszavonulásával már meg is kezdődött a folyamat. Az elmúlt évek draftjai sem voltak túl sikeresek (vannak akik szerint szabályosan pocsék lett), ezért fiatalokból már most hiátus van. Az OL-t és a secondary felét leszámítva csak mutatóban van a kereten 25 év körüli vagy alatti olyan játékos, akire a saját posztján úgy lehetne tekinteni, mint a jövő alapembere. Itt az ideje a jövő csapatának felépítését elkezdeni. Ebbe már nem érdemes belekényszeríteni Brady-t, úgyhogy ő trombitaszóval vonuljon be a Pats HOF-ba (aztán 5 év múlva a másikba is). Továbbá menjenek isten hírével a lejáró szerződésű idős játékosok. És tradeljük el a még jól játszó, de sokat kereső játékosokat, szerezzünk draft pickeket, és szabadítsunk fel cap helyet. Tartsuk meg azokat a veteránokat, akiket nem éri meg eltradelni (Edelman, Cannon, White, Gostkowski, stb.), legyenek ők az átmenet és a fiatalok mentorai. Így bejönne néhány plusz pick, megszűnne a cap nyomás. Jöjjön a draft, jöjjön néhány 25 év körüli fiatal igazolás (olyan Gilmore féle), akik 4-5-6 évre alapemberek lehetnek, és kapják meg a fiatalok az esélyt. Az újonnan draftoltak is, és a már itt levő, de eddig csak epizód szerepet kapók is (Bentley, J. Williams, Winovich, stb.). Derüljön ki jövőre, hogy mit tudnak. Közben kapjon egy esély Stidham, esetleg egy FA veterán (Bridgewater? Newton? Foles?), vagy egy újonnan draftolt irányító.

Lehet több opciósan is szavazni, az idei playoff eredmény tükrében. Ha kiesünk korán vs ha megnyernénk a 7.-et is. Akinek van 4. verziója, akkor írja le azt. 😊 Aztán 2 hónap múlva össze tudjuk majd vetni azzal, hogy Belichick melyik utat választja.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 378 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Gyerekek! Ez a póker topic?
kolok1972
Korda Gyurinak kéne az NFL meccseket is kommentálnia :
"ÉÉÉÉS TÁCCCSDÁN, MEGADJA!"

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 4 éve
topin New England Patriots 2 003
Gyerekek! Ez a póker topic?
kolok1972
Engem jobban szórakoztat, mint az azon való siránkozás, hogy Brédi kiégett. 😊
akdestroyer
Sőt, számomra még hasznos is, mert újra rávilágít, hogy mennyire lóf*szt se tudok a pókerről, és soha nem szabad elhinnem, hogy lenne értelme kipróbálni a tétre / pénzre menő játékot. 😀
peterk2005
Dehogynem.
Csak arra kell nagyon figyelni, hogy szigorúan nálad gyengébbek közé ülj be. 😊
Jan
Na de honnan tudja ki gyengebb nala? 😊
topin
" Ha nem tudod ki a leggyengébb az asztalnál, akkor valszeg te vagy az"

Hamar ki szokott derülni, ha az ember olyanok közé ül be, akik nem az ő súlycsoportjában játszanak. 😊

De az aktuális törvényi szabályozás miatt nem egyszerű, mert ha hivatalos helyen játszol, ott valszeg lesz néhány jobb játékos. Ha meg találnál olyan pénzben játszó társaságot, akiket rendszeresen le lehet húzni, akkor illegálban lennél, olyat meg természetesen nem csinálunk. Így beszélni sincs miről. 😊
Jan
A leggyengebb lancszem sosem tudja magarol hogy az o 😉