Filmek

40 feliratkozó

több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 202 — #NoStress
Ezt mondjunk nem értem miért jó hogy CSAK feliratos verzió van egy filmből. Az érthető hogy Te eredeti nyelven, felirattal szeretnéd nézni, de én azért nem zárnám ki a gyengénlátókat/diszlexiásokat sem a moziból.Rataxes
A vakokról, 3 évesekről, smárolnijárókról nem is beszélve...

több mint 9 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 149 — Eagles fan
Ezt mondjunk nem értem miért jó hogy CSAK feliratos verzió van egy filmből. Az érthető hogy Te eredeti nyelven, felirattal szeretnéd nézni, de én azért nem zárnám ki a gyengénlátókat/diszlexiásokat sem a moziból.

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 9 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 451 — The Mathematician
egyébként engem a Birdmannél is meglepett hogy csak feliratos verzió volt belőle, örültem is neki nagyon

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 9 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Super TV2-n Rush. Fantasztikus, továbbra is imádom, de még sosem láttam szinkronosan, itt úgy adják.
Bár ne tették volna. Szörnyű. Mondjuk ez az a film, amit sosem szinkronizáltam volna az itteni szakik helyében. Az egész élményt megöli.

több mint 9 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 451 — The Mathematician
ha hagyod, hogy elkapjon akkor végigtudod gondolni az életed és lehetőségeid a film alatt, ha nem hagyod akkor látsz egy művész filmet ami nem mond semmit

nálam 9/10 egyébként és engem elkapott

de ugyanaz a kategória mint a Boyhood, az egy életről szól amivel vagy foglalkozol vagy nem

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 725 — No es importante
Na nehéz erre nem sznobizmusba hajló választ adni, de én már úgyis be lettem oda skatulyázva, szóval nyugodtan megpróbálhatom, rövid leszek.

A film legfőbb mondanivalója, hogy az élet bonyolultabb annál, hogy bárki teljes egészében megérthesse, a végén pedig ugyanúgy semmivé válunk, történt velünk addig akármi (a legfontosabb pedig, hogy szeretteink hogy emlékeznek majd ránk). Ez olyan rétegekből áll össze, mint a hírnévhez való ragaszkodás (ünnepelt filmsztár vs lenézett, kiöregedett színész), hogy legyél valaki, de ne is kényszerítsenek bele egy szerepbe (Birdman vs Broadway), generációk közti szakadék (ha nem vagy facebookon, twitteren, nem is létezel a fiatalok szemében) + apa-lánya kapcsolat, a gyerekkor hatása felnőtt életünkre (a kiválasztott darabnak is megvolt a maga oka pl.), a "tökéletesség" ára (Nolan karaktere), nők és a család, satöbbi-satöbbi... Mindezt így hirtelen, egy megnézés után, számomra az az érthetetlen, hogy képes valaki ezt a művet lehúzni... Az egyetlen hosszú snitt ugyanúgy magára az életre reflektál, mely vágás nélkül hömpölyög az elejétől a végéig, kültéren-beltéren, fent és lent, elöl és hátul egyaránt. Ennyi izgalmas kérdést legalább felvetni egy filmben és igényesen, helyenként különösen viccesen, érdekesen tálalni hatalmas bravúr.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Greengo Philadelphia Eagles Alabama Crimson Tide 8 583 — Eagles fan
Megvolt a Birdman. Valaki esetleg segítene abban a kérdésemben, hogy ezt a filmet mégis hogyan lehet 8 pont fölé lőni? :'D

Jó értem én, hogy a kamera egyedi, meg Emma Stone szemeit én is nyalnám, na de maga a film, a sztori...számomra hihetetlen módon semmitmondó volt. Pedig én aztán nem vagyok az a transzformersznéző arc.

Szóval ha valaki segítene abban, hogy a kettő fent említett dolgon kívül mégis mi volt ebben annyira jó, azt megköszönném. Számomra ez nem volt más, mint egy művészfilmnek beskatulyázott alkotás, amit "kötelező szeretni".
Rajta van azon a top5-ös listán, amelyiken a legnagyobbat csalódtam az IMDB pontozáshoz mérten.dugo1993
Hozzá lehet még tenni a színészi alakításokat , de mást tényleg nem. Hasonló a véleményem.


E-A-G-L-E-S EAGLES !
több mint 9 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 038
Megvolt a Birdman. Valaki esetleg segítene abban a kérdésemben, hogy ezt a filmet mégis hogyan lehet 8 pont fölé lőni? :'D

Jó értem én, hogy a kamera egyedi, meg Emma Stone szemeit én is nyalnám, na de maga a film, a sztori...számomra hihetetlen módon semmitmondó volt. Pedig én aztán nem vagyok az a transzformersznéző arc.

Szóval ha valaki segítene abban, hogy a kettő fent említett dolgon kívül mégis mi volt ebben annyira jó, azt megköszönném. Számomra ez nem volt más, mint egy művészfilmnek beskatulyázott alkotás, amit "kötelező szeretni".
Rajta van azon a top5-ös listán, amelyiken a legnagyobbat csalódtam az IMDB pontozáshoz mérten.

több mint 9 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 227 — Omar's Coming Yo!

több mint 9 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 329
Slacker (1991)

magyar címe: Henyék: régóta meg akartam nézni, Linklater egyik első filmje. minimális költségvetés, $23 ezerből készült, amatőr színészekkel. a filmnek nincs konvencionális értelemben vett cselekménye, rövid történetek, dialógusok egymásutánjából áll, egyik karakter sem kap pár percnél többet. hasonlítható a Clerkshez, de itt nincs főszereplő sem, csapong össze-vissza, pont mint a szereplők, akik fiatal külvárosi értelmiségiek, nem dolgoznak, csak tengenek-lengenek a világban, közben ellenkulturális nézeteket hangoztatnak. az elején nehéz ráhangolódni a filmre, mert Linklater semmilyen dramaturgiai vagy narratív eszközt nem használ, de megéri, mert lesz néhány jó karakter, és átjön a 90-es évek hangulata. ajánlom mindenkinek, aki szereti az indie filmeket

choose life
több mint 9 éve
peach Atlanta Falcons 14 215 — a new hope (again)
Locke - hardyt nagyon bírom sztem a bronson óta majdnem minden filmjét láttam. nem a legváltozatosabban választ szerepet az igaz, de amit kell azt mindig hozza, sőt még többet is. Nagyon bírom, hogy úgy játszik el mindent, hogy semmi túlzó mimika nem ül ki az arcára, mégis mindig tudja az ember, hogy éppen zajlik benne, mesterien teremti meg a légkört amiben éppen van a karakter. A film is fasza, alapból bírom az ilyen egy helységben kevés szereplővel megcsinált filmeket. Nem egy korszak alkotó alkotás ez, de hipp-hopp eltelik a szűk másfél óra, végig lehet izgulni, hogy mi lesz a vége. Részemről ajánlós...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 9 éve
sapka Washington Commanders 6 577 — sapka
The Judge - ezt a filmet mi értelme volt megcsinálni? Sablonos, rossz, unalmas és még hosszú is. 3/10 kb.peach
80-as 90-es években csináltak ilyen filmeket, szóval izgis retro volt, de sokkal jobb drámai színészekkel, mint RD JR.
Legalábbis nekem az ő karaktere+játéka baromira lehúzta.sapka
Érdekes, nekem meg pont duvall volt rohadt gyenge 😊peach
naigen, ő sem emelkedett ki, de nem vett el, csak volt 😀

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 9 éve
peach Atlanta Falcons 14 215 — a new hope (again)
The Judge - ezt a filmet mi értelme volt megcsinálni? Sablonos, rossz, unalmas és még hosszú is. 3/10 kb.peach
80-as 90-es években csináltak ilyen filmeket, szóval izgis retro volt, de sokkal jobb drámai színészekkel, mint RD JR.
Legalábbis nekem az ő karaktere+játéka baromira lehúzta.sapka
Érdekes, nekem meg pont duvall volt rohadt gyenge 😊



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 9 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
PS: ezuttal ket reszeg tinipicsat fogtam ki, hihetetlen vazz.. Igor
szóval azt mondod, többet kellene járnom a Puskinba ?

ami nem hajlik, az törik!
több mint 9 éve
sapka Washington Commanders 6 577 — sapka
The Judge - ezt a filmet mi értelme volt megcsinálni? Sablonos, rossz, unalmas és még hosszú is. 3/10 kb.peach
80-as 90-es években csináltak ilyen filmeket, szóval izgis retro volt, de sokkal jobb drámai színészekkel, mint RD JR.
Legalábbis nekem az ő karaktere+játéka baromira lehúzta.

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 9 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 274 — Invisible man
The equalizer
Hm... érdekes film, amíg nem megy át akcióba, amíg megvan a rejtély, addig jó. Utána átlagos. Denzell Washington nájsz. Az orosz csajok csak nem lettek oroszok 😛 6.1/10Collapo
Nekem tetszett, jól szórakoztam rajta. Bírtam hogy nem szitává lövi az ellent. Nàlam 7.5 legalább.Matthew99
Az nekem is bejött, ettől még sajnos a film önmagában kevés volt, Denzel még így is felhúzta. 😀Collapo
Persze nem egy nagyon túlgondolt film. Inkább könnyed időtöltés. Nekem pont erre volt szükségem mikor néztem.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 725 — No es importante
nincs "d" a nevében, Simmons 😊 nálam azért nem ütött nagyot az alakítása, mert még élénken él az emlékezetemben az Oz, és valahogy úgy érzem, mintha minden szerepe ugyanilyen lenne... de lehet csak kevés szerepben láttam

a whiplash soundtrackje meg annyira jó, hogy a film megtekintése után rögtön meghallgattam újra, és ahogy olvasom, még a dzsesszt nem kedvelők közül is sokaknak tetszett, ami pedig a legnagyobb bravúr


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Nalam most ert veget a Whiplash.. marmint Puskinban 😊

Ez is pazar film volt. A zene csillagos tizes, Simmons es Teller is jo volt (bar elobbitol meg tobbet vartam..), jo latni hogy az idei Oscart melto film nyeri vegre.
Nekem egy hajszallal tobbet adott a Birdman talan, tobb van benne - de a zene/intenzitas teren a Whiplash nyert.

Simmons detto megedemelne a dijat sztem, erdekes kombinacio volt, egy softos R Lee Ermey talalkozott 20-25%-nyi Gordon Gekkoval. Picit mast vartam amugy.. es azert egyelore nem mernem az ev legjobb alakitasnak kikialtani.. egy Foxcatchert/Gyllenhallt meg megnezek minimum.

PS: ezuttal ket reszeg tinipicsat fogtam ki, hihetetlen vazz.. szerencsere kb 7 perc utan tavoztak.

szerk: koszi.. valamiert igy remlett :s

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 9 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 168 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
whiplash - asztakurva... kb egy óráig nem tudtam megszólalni a film után, a stáblistát is kb tátott szájjal néztem végig 😀
birdman - ezt is imádtam, a fényképezés, rendezés, színészek, forgatókönyv, minden passzolt 😊
foxcatcher - ez annyira nem jött be, a színészek nagyon jók, de a rendezés elég semmilyen


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 9 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
The equalizer
Hm... érdekes film, amíg nem megy át akcióba, amíg megvan a rejtély, addig jó. Utána átlagos. Denzell Washington nájsz. Az orosz csajok csak nem lettek oroszok 😛 6.1/10Collapo
Nekem tetszett, jól szórakoztam rajta. Bírtam hogy nem szitává lövi az ellent. Nàlam 7.5 legalább.Matthew99
Az nekem is bejött, ettől még sajnos a film önmagában kevés volt, Denzel még így is felhúzta. 😀

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 9 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 274 — Invisible man
The equalizer
Hm... érdekes film, amíg nem megy át akcióba, amíg megvan a rejtély, addig jó. Utána átlagos. Denzell Washington nájsz. Az orosz csajok csak nem lettek oroszok 😛 6.1/10Collapo
Nekem tetszett, jól szórakoztam rajta. Bírtam hogy nem szitává lövi az ellent. Nàlam 7.5 legalább.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Ez nem olyan feldolgozás lesz, mint a CB4 volt :p

Emlékszem, amikor a haver odaadta nekem az első NWA-kazit. Nem hittem a fülemnek

több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 581 — Egyéb témák lakó
Most hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem várom ezt a filmet. Mert de.


több mint 9 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
The equalizer
Hm... érdekes film, amíg nem megy át akcióba, amíg megvan a rejtély, addig jó. Utána átlagos. Denzell Washington nájsz. Az orosz csajok csak nem lettek oroszok 😛 6.1/10

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 9 éve
yooker New York Giants 7 306 — Expect the Best !
Napos oldal: gondolom volt már itt említve (ha másért nem a benne szereplő hányattatott sorsú Eagles drukkerek ábrázolása miatt ; ) anno, de nekem eddig elkerülte a figyelmemet hátha másnak is!
erős romantikus vonalra épülő film , de a különös , az élet által kissé "megviselt" figurái remek humort hoznak a filmbe , nagyszerű dumákkal! nálam az első olyan film amiben igazán tetszett Bradley Cooper alakítása!