Filmek

39 feliratkozó

több mint 8 éve
Törölt felhasználó
Sziasztok! Gondoltam, megosztom veletek az egyik filmkritikámat, amit nem rég írtam az X-Men Kezdetek Farkas című filmről. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Bizonyára mindenki ismeri az X-Men-t. És gondolom az egyik legmeghatározóbb hősét, Rozsomákot, vagy helytelen használattal, Farkast.
2009-ben jött egy film, amely az imént említett szereplő életét dolgozza fel. Megtudhatjuk, hogy lett belőle egy szupererős mutáns.
A filmet Gavin Hood rendezte, akinek az egyik filmje (Tsotsi) Oscar-t nyert. Na, egész jól kezdődik. Rozsomákot továbbra is Hugh Jackman játsza. Testvére, Victor Creed szerepében Liev Schreiber játszik. De még megfordul a filmben a híres rapper, Will i Am is.
Most, hogy megvolt minden fontos dolog, el is kezdeném mondani a film történetét.
Logan, alias Rozsomák egy titkos csapatban van testvérével. Victor-t elkapja a hév, és elkezd hidegvérrel gyilkolászni. Logan-nak ebből elege lesz, és kilép a csapatból.
Ezután békés favágóként tengeti az életét feleségével, Kayla-val. Egyik nap aztán felkeresi az előbb említett csapat főnöke, William Stryker, azzal az indokkal, hogy valaki sorban gyilkolja meg azokat az embereket, akikkel együtt dolgozott. Logan-t nem érdekli Stryker mondanivalója mindaddig, amíg Victor meg nem öli a feleségét.
Logan természetesen bosszút akar állni. Ekkor jön kapóra Stryker ajánlata. Adamantiumot építenek Rozsomák tesétbe, ami sokkal erősebb, mint az acél. A kísérletbe majdnem belehal Logan. Persze felkel, és kiszökik a laborból. Ekkor kezdődik a haszja! Többet nem szeretnék mondani a történetről. A szokásos bosszúállósos sztorit sok film elsütötte.
A szereplők jól játszanak, nincs semmi ripacskodás sem. Azt sajnáltam egyedül, hogy pár karakter kevés ideig szerepel.
A zenék jók lettek. Nem lehet rájuk panasz.
A látványvilág is remekül sikerült. A robbanások jól néznek ki. Egyedül egy jelenet nem tetszett, ahol is az egyik szereplő beugrik a helikopterbe. Elég rondán volt kivitelezve.
A film egyik legnagyobb hibája maga a főszereplő, Logan. Ő egy vérengző állat, de ebben a filmben-nem is tudom, hogy mondjam-, túl nyugodt. Semmi vér sincs a filmben (a játékban már annál inkább), ami elég frusztráló, pláne egy Rozsomák-rajongónak.
Röviden, tömören az X-Men Kezdetek Farkas egy középkategóriás film lett. Egyszer mindenképp érdemes megnézni, Popcorn-mozinak tökéletesen megfelel.
több mint 8 éve
briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 6 581 — StuG Life
Na énis megnéztem ezt az Üvegtigris 3-at, nem egy nagy szám szerintem. Átlagos, egyszer nézhető kategória. A legnagyobb pozitívum Szabó Erika benne, na ő se a színészi alakítása miatt felétlenül. 😊Dub
én meg se nézem a filmet,a lényeg tényleg ennyi 😀
http://static4.origo.hu/i/1011/20101108szaboerik.gifJoci
az erika egy régi spanom nővére....nekem nagyon nem az esetem, nagyobb a face mint ahogy kinéz 😊Mad
szóval lepattintott

több mint 8 éve
Törölt felhasználó
Na énis megnéztem ezt az Üvegtigris 3-at, nem egy nagy szám szerintem. Átlagos, egyszer nézhető kategória. A legnagyobb pozitívum Szabó Erika benne, na ő se a színészi alakítása miatt felétlenül. 😊Dub
Ohhh 😀 :cool:
több mint 8 éve
Mad Seattle Seahawks Oregon Ducks 496 — Ősembör
az erika egy régi spanom nővére....nekem nagyon nem az esetem, nagyobb a face mint ahogy kinéz 😊

@KJuraszik
több mint 8 éve
Joci 2 599 — The Georgia Peach
http://static4.origo.hu/i/1011/20101108szaboerik.gif

http://imsomeanimakemedicinesick.tumblr.com/
több mint 8 éve
Dub 1 006
Na énis megnéztem ezt az Üvegtigris 3-at, nem egy nagy szám szerintem. Átlagos, egyszer nézhető kategória. A legnagyobb pozitívum Szabó Erika benne, na ő se a színészi alakítása miatt felétlenül. 😊
több mint 8 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
nekem eddig kimaradt, ma viszont megnéztem a harcosok klubját.....kegyetlen, eszelős, nem találok szavakat....nevetve benne van a top3-ban nálam....Mad
nagyon helyes, alapmű, egyik kedvenc filmem!
spoiler (?) amúgy végén ha jól emlékszem annyira nem magyarázza meg a dolgokat, hogy mi értelme robbantgatni, könyvben szépen leírja. de lehet wikipédián is /spoiler
több mint 8 éve
Mad Seattle Seahawks Oregon Ducks 496 — Ősembör
nekem eddig kimaradt, ma viszont megnéztem a harcosok klubját.....kegyetlen, eszelős, nem találok szavakat....nevetve benne van a top3-ban nálam....

@KJuraszik
több mint 8 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 14 020 — LOLka & BOWLka
Nem leszek népszerű, de valaki mondja már el, mitől olyan jó film ez a District 9? Lehet nem vettem észre a finom utalásokat, vagy az is közrejátszott, hogy a sci-fi műfaj nem a kedvencem, esetleg a túl nagy hype. Voltak benne érdekes dolgok, de nálam a felejtős filmek közé kerül.Escalade
Én vagy fél éve mondtam ugyanezt. Hatásvadász film, de nagyon gyenge összképpel. A téma érdekes lenne, ha nem tudnánk előre mi lesz. Valahogy a sztori nem lép túl egy Cobra 11 színvonalán.

Rover, wanderer, nomad, vagabond. Call me what you will
több mint 8 éve
Törölt felhasználó
Rég nevettem ennyit filmen, mint a Tomorrow When The War Began-on. Majd 8 tini megvédi Ausztráliát a nem tudom hány milliós meg milyen nemzetiségű horda ellen 😀 Berosáltam 😀 Olyan jelenetek voltak a filmben, hogy vertem az asztalt 😀
több mint 8 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
54, még mindig alapfilm.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 8 éve
Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 16 053 — Aki NER az nyer!
Nem leszek népszerű, de valaki mondja már el, mitől olyan jó film ez a District 9? Lehet nem vettem észre a finom utalásokat, vagy az is közrejátszott, hogy a sci-fi műfaj nem a kedvencem, esetleg a túl nagy hype. Voltak benne érdekes dolgok, de nálam a felejtős filmek közé kerül.Escalade
Erre mondják, ízlések és pofonok...
Nekem speciel meg tetszett, szeretem a sci-fiket, ez jól meg volt csinálva, áldokuszerűen, a hype engem nem érdekel se pro, se kontra, és aztán persze lehet, hogy én is elfelejtem. 😊

több mint 8 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
Nem leszek népszerű, de valaki mondja már el, mitől olyan jó film ez a District 9? Lehet nem vettem észre a finom utalásokat, vagy az is közrejátszott, hogy a sci-fi műfaj nem a kedvencem, esetleg a túl nagy hype. Voltak benne érdekes dolgok, de nálam a felejtős filmek közé kerül.

több mint 8 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Az egész film egy nagy kedvenc jelenet, szerintem nem lehet dönteni.Sebii
Hún van a Szabóó bakteeer?
Ez tényleg süket.
Hún van a Szabóó bakteer?
Hogy az ördög pörkölje meg a süket disznaját. 😂

Ott van a kísértet a ganyénál. 😂 😂 😂

Áááá, teljesen igazad van. 😉 😊Vrijbloed
Szerintem oldalakat tudnánk itt idézgetni, úgyhogy ne is kezdjünk bele. 😀Sebii
Azért is álltam le kettő után. 😊
több mint 8 éve
Sebii Seattle Seahawks Oregon Ducks 2 610
Ez tényleg süket.

Áááá, teljesen igazad van. 😉 😊Vrijbloed
Szerintem oldalakat tudnánk itt idézgetni, úgyhogy ne is kezdjünk bele. 😀
több mint 8 éve
Ez tényleg süket.

Áááá, teljesen igazad van. 😉 😊
több mint 8 éve
Sebii Seattle Seahawks Oregon Ducks 2 610
Az egész film egy nagy kedvenc jelenet, szerintem nem lehet dönteni.
több mint 8 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
mostmár férfi vagy

több mint 8 éve
konqueror 2 486 — ...
jelentem életemben először (igen, tudom hogy gáz, nem kell elmondani újra) megnéztem az Indul a bakterházatkonqueror
kedvenc szereplő és idézetek?Höri
szarul ment a sorom ma újra, szal nem volt kedvem írni, így csak most reagálok

kedvenc szereplőt nem tudok mondani, Bendegúz és a többi túlságosan elüt egymástól, mellette mindenki csak mellékszereplő. elején elkezdtem nézni, de fel kellett hangosítanom a gépet, mert nem értettem az ízes tájszólást

kedvenc jelenet talán ez:

-várjon mán
-oszt miva?
-semmi, csak vigye akko má el a bakter ünneplő gúnyáját is amire 10 évig spórolt ( 😀 )
-hehe, jóva'
több mint 8 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 523 — 1/1
jelentem életemben először (igen, tudom hogy gáz, nem kell elmondani újra) megnéztem az Indul a bakterházatkonqueror
ideje vót mán Bendegúz 😊

több mint 8 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
kedvenc szereplő és idézetek?

több mint 8 éve
Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 16 053 — Aki NER az nyer!
Ugye milyen szar? 😊

több mint 8 éve
konqueror 2 486 — ...
jelentem életemben először (igen, tudom hogy gáz, nem kell elmondani újra) megnéztem az Indul a bakterházat
több mint 8 éve
Tomeee 753
Sikerült nekem is megnézni a Black Swant. Kizárólag Portman és Kunis miatt néztem meg. A színészi játék az szerintem is nagyon jó de Aronofskynak ez a filmje sem tetszett.Shawn84
Nekem sem jött be, engem még Portman karaktere is idegesített, egyedül Kunis miatt néztem végig. 😀

twitter | last.fm | mixcloud
több mint 8 éve
http://www.youtube.com/watch?v=5oYU89sybGs&feature=related

Ááááá. 😂