Filmek

40 feliratkozó

több mint 9 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
Kicsit hamar lehetett kitalálni, de egyébiránt nem volt rossz... 😀

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 9 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 885 — The Mathematician
Ma este/erre a hetre megoldottam a jo sci-fi kerdeskort: 2001 Space Odyssey.

A mai napig nem ertem hogy mondjuk 1965-1990 kozott hogy sikerult ennyi pazar (blockbuster) sci-fit csinalni, az utobbi huszonot even meg mondjuk alig nehanyat.. aztan persze lehet en nem lattam eleget, szoval ajanlasokat szivesen fogadok.Igor
Enders Game?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 9 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 067
A Bronx Tale: De jó, ilyen régi klasszikusokat találni. Nincs is jobb, mint egy 90-es évekből való gengszterfilm. De Niroban most sem kellett csalódni, végig leköti a nézőt. A zenéje pedig kivételesen jó! (Y)

több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Ma este/erre a hetre megoldottam a jo sci-fi kerdeskort: 2001 Space Odyssey.

A mai napig nem ertem hogy mondjuk 1965-1990 kozott hogy sikerult ennyi pazar (blockbuster) sci-fit csinalni, az utobbi husz even meg mondjuk alig nehanyat.. aztan persze lehet en nem lattam eleget, szoval ajanlasokat szivesen fogadok.Igor
Mert már itt a jövő, benne élünk, azért.


több mint 9 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Ma este/erre a hetre megoldottam a jo sci-fi kerdeskort: 2001 Space Odyssey.

A mai napig nem ertem hogy mondjuk 1965-1990 kozott hogy sikerult ennyi pazar (blockbuster) sci-fit csinalni, az utobbi huszonot even meg mondjuk alig nehanyat.. aztan persze lehet en nem lattam eleget, szoval ajanlasokat szivesen fogadok.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 9 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 535
Tegnap este volt szerencsém megnézni az Interstellart. Azt hiszem, nem fogok amellett kardoskodni senkinél, hogy megnézze. 😊
több mint 9 éve
peach Atlanta Falcons 14 240 — a new hope (again)
Miért kell megtéríteni mindenkit, missziót folytatni minden témában?
De a legfontosabb, miért kell ebben a leereszkedő stílusban oktatni a nép egyszerű tudatlan gyermekeit?
Csak dacot, ellenérzést váltasz ki a másikból és ezek után már tuti nem akarja megnézni hogyan szédül el Pataki Mari.kittli
ő írta, hogy nem értünk egyet, én pedig megmagyaráztam, hogy miért nem
az NCAA után már a jó filmekről is leszoktatom az embereket, sőt utóbb kiderül, hogy MIATTAM NEM JÁRNAK A CSALÁDOK MECCSEKREbaggio
Én miattad már nem dugok.
Túl póriasnak érzem. 😉Sobri Jóska
4 óra ebből és utána már nem is fog hiányozni (de az életed se)

baggio
Ülök már rajta vagy fél éve, de valamiért nem visz rá a lélek, hogy megnézzem...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 814 — No es importante
Miért kell megtéríteni mindenkit, missziót folytatni minden témában?
De a legfontosabb, miért kell ebben a leereszkedő stílusban oktatni a nép egyszerű tudatlan gyermekeit?
Csak dacot, ellenérzést váltasz ki a másikból és ezek után már tuti nem akarja megnézni hogyan szédül el Pataki Mari.kittli
ő írta, hogy nem értünk egyet, én pedig megmagyaráztam, hogy miért nem
az NCAA után már a jó filmekről is leszoktatom az embereket, sőt utóbb kiderül, hogy MIATTAM NEM JÁRNAK A CSALÁDOK MECCSEKREbaggio
Én miattad már nem dugok.
Túl póriasnak érzem. 😉Sobri Jóska
4 óra ebből és utána már nem is fog hiányozni (de az életed se)



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Miért kell megtéríteni mindenkit, missziót folytatni minden témában?
De a legfontosabb, miért kell ebben a leereszkedő stílusban oktatni a nép egyszerű tudatlan gyermekeit?
Csak dacot, ellenérzést váltasz ki a másikból és ezek után már tuti nem akarja megnézni hogyan szédül el Pataki Mari.kittli
ő írta, hogy nem értünk egyet, én pedig megmagyaráztam, hogy miért nem
az NCAA után már a jó filmekről is leszoktatom az embereket, sőt utóbb kiderül, hogy MIATTAM NEM JÁRNAK A CSALÁDOK MECCSEKREbaggio
Én miattad már nem dugok.
Túl póriasnak érzem. 😉

több mint 9 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 644 — Cowboys fan
MIATTAM NEM JÁRNAK A CSALÁDOK MECCSEKREbaggio
végre rájöttél, baszki... mi tartott ennyi ideig? 😀
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 814 — No es importante
Miért kell megtéríteni mindenkit, missziót folytatni minden témában?
De a legfontosabb, miért kell ebben a leereszkedő stílusban oktatni a nép egyszerű tudatlan gyermekeit?
Csak dacot, ellenérzést váltasz ki a másikból és ezek után már tuti nem akarja megnézni hogyan szédül el Pataki Mari.kittli
ő írta, hogy nem értünk egyet, én pedig megmagyaráztam, hogy miért nem
az NCAA után már a jó filmekről is leszoktatom az embereket, sőt utóbb kiderül, hogy MIATTAM NEM JÁRNAK A CSALÁDOK MECCSEKRE


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 540 — Apu ökölbeszorított keze

több mint 9 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 082 — Steelers fan
Miért kell megtéríteni mindenkit, missziót folytatni minden témában?
De a legfontosabb, miért kell ebben a leereszkedő stílusban oktatni a nép egyszerű tudatlan gyermekeit?
Csak dacot, ellenérzést váltasz ki a másikból és ezek után már tuti nem akarja megnézni hogyan szédül el Pataki Mari.
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 814 — No es importante
A különbség csak annyi, hogy én az általad felsorolt rendezők munkái közül is szinte mindet láttam (Bayt leszámítva, mert tőle ha egy megvolt, mind megvolt), míg akik egy Interstellarra lövik el a 10/10-es osztályzatokat, csodálkoznék, ha az első csoportból akár a feléről hallottak volna egyáltalán. Pedig annyi jó film van, csak az ollót kellene tágabbra nyitni.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 111 — Tyrone Creek
Megesik, hogy a kígyó is elesik.

De sose késő pótolni Bergmant, Bunuelt, Kubrickot, Tarkovszkijt, Lumet-t, Antonionit, Bresson-t, Truffaut-t, Godard-t, Fellinit, Peckinpah-t, Leone-t, Kuroszavát, Miyazakit, Altmant, Burtont, Wenders-t, Langot, Welles-t, Woody Allent, Wildert, Menzelt, Formant, Polanskit, Chaplint, Keatont, Kazant, Eisensteint, Almodovart, Inarritut, Haneke-t, Linklatert, Hitchkockot, Richardsont, Cassavetes-t, Fábryt, venni pár filmművészeti alapozó órát, kicsit jobban beleásni magad a témába (szívesen kölcsönadom pl. bárkinek A modern film irányzatai és a Mozgóképelemzés könyveimet), és akkor talán, esetleg néha egyezni is fog a véleményünk valamiben.baggio
de aztán ezután után nekiállhatsz Nolannek, Tarantinónak, Abramsnek, Baynek, Lucasnak, Spielbergnek, a Coen testvéreknek, Eastwoodnak, Finchernek, Soderberghnek, Cameronnak, Scorsesének, Andersonnak, másik Andersonnak, vagy akár Whedonnak és tökmindegy, mert filmeket nézünk, amiket így is úgy is fogunk.

aztán vagy tetszik, vagy nem. attól nekem nem lesz rosszabb valami, mert másnak az.
több mint 9 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 067
Biztos voltam egy újabb túlmagyarázós válaszban.dugo1993
Nekem ez farokméregetős válasznak tűnik 😀dcsicsak
Mert az övé nem az volt? 😀

több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Bizony, nem egy pályán játszik a két film.
A Gravity eredetibb alkotás szerintem, az Interstellar meg nagyon sokat markol, de keveset fog. De nem annyira keveset, hogy a Gravity egyértelműen jobb film legyen nála.

több mint 9 éve
dcsicsak Chicago Bears 1 553
Biztos voltam egy újabb túlmagyarázós válaszban.dugo1993
Nekem ez farokméregetős válasznak tűnik 😀
több mint 9 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 067
Megesik, hogy a kígyó is elesik.

De sose késő pótolni Bergmant, Bunuelt, Kubrickot, Tarkovszkijt, Lumet-t, Antonionit, Bresson-t, Truffaut-t, Godard-t, Fellinit, Peckinpah-t, Leone-t, Kuroszavát, Miyazakit, Altmant, Burtont, Wenders-t, Langot, Welles-t, Woody Allent, Wildert, Menzelt, Formant, Polanskit, Chaplint, Keatont, Kazant, Eisensteint, Almodovart, Inarritut, Haneke-t, Linklatert, Hitchkockot, Richardsont, Cassavetes-t, Fábryt, venni pár filmművészeti alapozó órát, kicsit jobban beleásni magad a témába (szívesen kölcsönadom pl. bárkinek A modern film irányzatai és a Mozgóképelemzés könyveimet), és akkor talán, esetleg néha egyezni is fog a véleményünk valamiben.baggio
Biztos voltam egy újabb túlmagyarázós válaszban.

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 814 — No es importante
Megesik, hogy a kígyó is elesik.

De sose késő pótolni Bergmant, Bunuelt, Kubrickot, Tarkovszkijt, Lumet-t, Antonionit, Bresson-t, Truffaut-t, Godard-t, Fellinit, Peckinpah-t, Leone-t, Kuroszavát, Miyazakit, Altmant, Burtont, Wenders-t, Langot, Welles-t, Woody Allent, Wildert, Menzelt, Formant, Polanskit, Chaplint, Keatont, Kazant, Eisensteint, Almodovart, Inarritut, Haneke-t, Linklatert, Hitchkockot, Richardsont, Cassavetes-t, Fábryt, venni pár filmművészeti alapozó órát, kicsit jobban beleásni magad a témába (szívesen kölcsönadom pl. bárkinek A modern film irányzatai és a Mozgóképelemzés könyveimet), és akkor talán, esetleg néha egyezni is fog a véleményünk valamiben.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 067
Nem tudom Baggio, hogy ebben a topicban mi valaha is egyetértettünk-e már valamiben 😀

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 814 — No es importante
Szerintem ugyanazok az erényei mindkét filmnek, de a Gravity legalább földhöz ragadtabb, bár persze nem is akart Űrodüsszeia lenni, így nyilván nem is egy pályán játszanak. Viszont Nolannek nem tudom megbocsátani egy ilyen témánál az ezotérikus és emocionális humbugot (melyet amúgy is mindig rettentő károsnak ítéltem a filmművészetben, komoly agymosást vitt véghez), meg hogy olyan rengeteget lop innen-onnan, most már saját magától is.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Haat.. itt most nagyon nem ertunk egyet.

De egyebkent sztem nincs sok ertelme hasonlitagatni oket, mert nem egy al-mufajban jatszanak.. az egyik egy harom oras space opera, a masik meg 90 perces akcio/doku-valami. (Mar ha sci-finek tekintjuk az utobbit es nem pszichologiai kamaradramanak mondjuk..)

Az Interstellar egy (2000-es evekhez kepest) viszonylag hasznalhatora sikerult Urodusszeia-Contact egyveleg, a Gravity meg gyakorlatilag Speed 3 es az IMAX-es Apollo mozi kevereke, a negyedorankenti latvanyozont pedig 3-4 perces szunetekkel /monologokkal tagolja.

De Cuarontol en azert tobbet vartam.. plane a Children of Men utan.
(Na, Lubezki viszont... bar budzse volt ra.)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 814 — No es importante
Gravity > Interstellar

de egy modern vizuális sci-finek megteszi utóbbi is (mondjuk az Időhurok ugyanilyen mindfuck csak kisebb költségvetésből, ott érdekes módon sokkal kevesebben is bocsátották meg az esti mesét)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
peach Atlanta Falcons 14 240 — a new hope (again)
Könnyed kis zenés filmek közül nagyon ajánlom a begin again c. alkotást. Aranyos, kicsit bugyuta story, de az szinte tökéletesen kivitelezve, szerethető karakterek jó szereposztással, könnyed hangulat miközben az ember élvezi amit néz és hall. Nekem nagyon beadta, mindenképpen ajánlom ha szereted ( meg másoknak is természetesen ) a zenés filmeket, bár ez azoknak is élvezhető akik nem ugrálnak az ilyen jellegű filmekért. 😊



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...