Filmek

40 feliratkozó

több mint 9 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 504
Nem is nekünk készült hanem az amerikaiaknak, ők imádják. PipaJayB
Ja hát ők mindent imádnak ami jó fényben tünteti fel őket.
több mint 9 éve
JéBé Green Bay Packers 6 600
Nem is nekünk készült hanem az amerikaiaknak, ők imádják. Pipa
több mint 9 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 504
American Sniper

Ha ezt a filemt úgy nézed ahogy Chris Kyle látta a háborút és a világot zseniális, ha reálisan nézed erősen propaganda film. Ha Eastwood az előzőt akarta bemutatni akkor szép munka de minden bizonnyal inkább az amerikai pátosz volt a cél. Bradley Cooper melákká válása és a tanult texasi akcentusa egyébként parádés.JayB
Zseniális film.Eltekintve azoktól amiket felsoroltál.
Oscart neki.

szerk: Közben azt olvasom,hogy sehol egy pozitív kritika.Nem nagyon jött be a nézőknek.Kenny
Nekem sem. Ez maximum egy közepes film. Ha nem Chris Kyleról szólna hanem mondjuk egy francia katonáról, a büdös életben nem kerül Oscar közelbe.
több mint 9 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 227 — Omar's Coming Yo!
American Sniper

Ha ezt a filemt úgy nézed ahogy Chris Kyle látta a háborút és a világot zseniális, ha reálisan nézed erősen propaganda film. Ha Eastwood az előzőt akarta bemutatni akkor szép munka de minden bizonnyal inkább az amerikai pátosz volt a cél. Bradley Cooper melákká válása és a tanult texasi akcentusa egyébként parádés.JayB
Zseniális film.Eltekintve azoktól amiket felsoroltál.
Oscart neki.

szerk: Közben azt olvasom,hogy sehol egy pozitív kritika.Nem nagyon jött be a nézőknek.

több mint 9 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 451 — The Mathematician
én arra jöttem rá hogy a Sucker Punch címe mennyire beszédes a film minőségét illetően 😀
a film sux ha megnézed az meg punch in da face 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 9 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 102 — Tyrone Creek
basszus, hiába láttam már végtelenszer a Die Hard 3-at, egyszerűen nem tudom nem nézni most is.

hihetetlen mennyire tökéletesen van összerakva.
több mint 9 éve
JéBé Green Bay Packers 6 600
American Sniper

Ha ezt a filemt úgy nézed ahogy Chris Kyle látta a háborút és a világot zseniális, ha reálisan nézed erősen propaganda film. Ha Eastwood az előzőt akarta bemutatni akkor szép munka de minden bizonnyal inkább az amerikai pátosz volt a cél. Bradley Cooper melákká válása és a tanult texasi akcentusa egyébként parádés.
több mint 9 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
AMC-n Major League 2.
5 perce nézem, épp kapcsolgattam, egyik jelenetben Tom Berenger hangja Laklóth Aladár, látszólag leszinkronizálták újra a filmet, de amúgy szörnyű a hang, következő jelenetben pedig már a régi szinkronon megy Berenger is. 😀
Fantasztikus volt. Ekkora hibát egy TV-nél... Mint amikor 1.5 éve az Independent Dayből a Film+ egymás után ismételt egy 25 perces részt, mint ha beakadt volna a szalag, tudja a fene... 😀

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 725 — No es importante
Egy olyan világban, mint a mai, ahol a pénz az isten, kétségtelen, hogy nincs különbség.baggio
A mai világban, már pont el kellett volna már jutni oda, hogy az embereket ne az alapján ítéljük meg, hogy mivel teszik a betevőt az asztalra, amíg azt nem mások megkárosításával keresik meg.Tony
Pontosan, tehát ha Sztázia és szürke sztorija az írónő agyában marad (vagy máshol épp a nem érintettek tudtán kívül megtörténik), nem is zavart volna senkit, de sajnos nem így alakult. Nem mellesleg több esetben megkárosításról beszélünk, mint pl. behatolás a másik házába, amit csak az odaszórt pénzmag kendőz el. A "szeressük egymást gyerekek" és a "ne ítélj, hogy ne ítéltess" magyarázatok itt buknak meg.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Egy olyan világban, mint a mai, ahol a pénz az isten, kétségtelen, hogy nincs különbség.baggio
A mai világban, már pont el kellett volna már jutni oda, hogy az embereket ne az alapján ítéljük meg, hogy milyen a másikat meg nem károsító munkával teszik le a mindennapi betevőt az asztalra.
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 725 — No es importante
Most ennyi erővel minden embernek van ára, ezt kapod fizetésben, tehát ennyi erővel mindenki kúrva. Nem értem azt a lealacsonyítást, ami egy szexuális szolgáltatást nyújtó (kulturált társadalomban számlaképes) személyt ér. Tony
Foglalkozott már ilyennel film (pl. a Tisztességtelen ajánlat ugrott be rögtön, mely szintén nem egy korszakos darab), ahogy írtam, ezt is el lehet mesélni jól, illetve borzasztó rosszul is. Itt egy fontos kérdést sikerült faék egyszerűségre lecsupaszítani, hogy minden hülye megértse, ráadásul maga az üzenet is egyszerűen káros, nincs jobb szó rá.

"Mennyivel magasztosabb munka búvárruhában nyakig merülni a szarban és szennyvízszűrőt tisztítani, vagy mások mocskát felkaparni a közterületről?"

Egy olyan világban, mint a mai, ahol a pénz az isten, kétségtelen, hogy nincs különbség. De aki kurvának áll, ne csodálkozzon, ha megb@sszák, szól a nagy bölcsesség.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Most ennyi erővel minden embernek van ára, ezt kapod fizetésben, tehát ennyi erővel mindenki kúrva. Nem értem azt a lealacsonyítást, ami egy szexuális szolgáltatást nyújtó (kulturált társadalomban számlaképes) személyt ér.
Mennyivel magasztosabb munka búvárruhában nyakig merülni a szarban és szennyvízszűrőt tisztítani, vagy mások mocskát felkaparni a közterületről?
Persze tudom, hogy szemellenzőben a szexuális szolgáltatás nyújtása csak annyiból áll, hogy szétteszem a lábam, de valójában ehhez is érteni kell. Nem hiszem, hogy felnőtt embereknek be kellene mutatni, hogy mi a különbség egy jól kivitelezett orális szex és egy rossz között. Ha nem lenne erre kereslet (és hihetetlen, hogy mi mindenre van ezen belül is kereslet), akkor senki nem élne meg belőle, de mivel van (még az álszentek köréből is bőven), így ezt az igényt is ki kell elégíteni.
Plusz tényleg valóban mennyiben más az, aki néhány ital/találka után teszi szét a lábát, majd nem lesz belőle kapcsolat, mint az, aki fix tarifával dolgozik és ugyanúgy nincs utána kapcsolat...
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 725 — No es importante
De a könyv se egy bergmani vagy Polanski-féle kamaradráma, melynek az a teljes sztorija, hogy "Anasztázia elmegy meginterjúvolni egy milliárdost és az ágyban kötnek ki", tehát a cselekmény egyszerűségét ezekkel összevetni szintén röhejes.

Az egész jelenségben nem is az alá- fölérendeltségi viszony és egyéb szexuális fantáziák a visszataszítóak, hanem hogy legitimálja a kurvaságot. Ha szürkének nem lenne ennyi pénze, simán a sitten a kötne ki beteg hajlamai és tettei miatt, de a lány pénzért (autóért és egyéb "ajándékokért" ) hajlandó egyre többet és többet megengedni, klasszik.baggio
A pénz csak eszköz.
Ebben a folyamatban a kurvaság pedig nem a hagyományos prostitúció, hanem az a fajta önfeladás, karaktervesztés, átalakulás, függőség, amit az Ügynök halálától kezdve a Cégen, az Ördög ügyvédjén, Harcosok klubján át a Bombák földjénig sok film megmutat, ha nem is mindig a szexualitás oldaláról.
Én így foglalnám össze: Valamit kap, amiről úgy érzi neki jó, és ennek biza ára van.
Vagyis a kurvaság legitimálása nem ennek a filmnek a sajátja, ez kb az emberiség egyik legősibb dilemmája.
"Eladom az időmet, álmaimat, meggyőződésemet szerelemért, pénzért, előnyökért cserébe."Sobri Jóska
Oké, de itt az egészből hol marad maga a dilemma? Sztázia megrágcsálja szája szélét, kb. ennyi a hatalmas nagy lelki vívódás... Ezért hihetetlenül káros a történet, tudod van az a vicc:

Egy pasi odamegy a bárpultnál üldögélő nőhöz:
- Elnézést, lefeküdne velem 1 millió forintért?
A nő egy kicsit gondolkozik majd rávágja:
- Ööö, igen.
- És 10 ezer forintért?
- Mit képzel maga, nem vagyok én kurva!
- Az, hogy mi maga már tisztáztuk, most csak az áron alkudozunk.


Na erről szól az egész nem holmi elvekről és halálról...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 202 — #NoStress
De a könyv se egy bergmani vagy Polanski-féle kamaradráma, melynek az a teljes sztorija, hogy "Anasztázia elmegy meginterjúvolni egy milliárdost és az ágyban kötnek ki", tehát a cselekmény egyszerűségét ezekkel összevetni szintén röhejes.

Az egész jelenségben nem is az alá- fölérendeltségi viszony és egyéb szexuális fantáziák a visszataszítóak, hanem hogy legitimálja a kurvaságot. Ha szürkének nem lenne ennyi pénze, simán a sitten a kötne ki beteg hajlamai és tettei miatt, de a lány pénzért (autóért és egyéb "ajándékokért" ) hajlandó egyre többet és többet megengedni, klasszik.baggio
A pénz csak eszköz.
Ebben a folyamatban a kurvaság pedig nem a hagyományos prostitúció, hanem az a fajta önfeladás, karaktervesztés, átalakulás, függőség, amit az Ügynök halálától kezdve a Cégen, az Ördög ügyvédjén, Harcosok klubján át a Bombák földjénig sok film megmutat, ha nem is mindig a szexualitás oldaláról.
Én így foglalnám össze: Valamit kap, amiről úgy érzi neki jó, és ennek biza ára van.
Vagyis a kurvaság legitimálása nem ennek a filmnek a sajátja, ez kb az emberiség egyik legősibb dilemmája.
"Eladom az időmet, álmaimat, meggyőződésemet szerelemért, pénzért, előnyökért cserébe."

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 725 — No es importante
De a könyv se egy bergmani vagy Polanski-féle kamaradráma, melynek az a teljes sztorija, hogy "Anasztázia elmegy meginterjúvolni egy milliárdost és az ágyban kötnek ki", tehát a cselekmény egyszerűségét ezekkel összevetni szintén röhejes.

Az egész jelenségben nem is az alá- fölérendeltségi viszony és egyéb szexuális fantáziák a visszataszítóak, hanem hogy legitimálja a kurvaságot. Ha szürkének nem lenne ennyi pénze, simán a sitten a kötne ki beteg hajlamai és tettei miatt, de a lány pénzért (autóért és egyéb "ajándékokért" ) hajlandó egyre többet és többet megengedni, klasszik.

Azt gyűlölöm igazán, amikor felkapott könyvek, filmek, stb. nem életszerű helyzeteket mutatnak be, miközben úgy tesznek/teszünk, mintha rohadt tanulságosak lennének, hasonló bajom volt mostanában a Gone Girllel is.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
peach Atlanta Falcons 14 215 — a new hope (again)
+ az öldöklés istenét is nagyon szeretem az ilyen filmek közül. Szintén polanski amúgy 😊



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 202 — #NoStress
Leírom a 12 dühös ember konkrét cselekményét:
Emberek ülnek egy meleg szobában, és győzködik egymást.
A szintén 10 pontos Polanski film, a Puszta formalitás cselekménye:
Emberek beszélgetnek egy házban, főként unalmasan, lehangolóan, soha véget nem érően.
A 127 óra című film cselekénye:
Egy hegymászó keze beszorul két szikla közé, másfél órát vergődik, majd levágja és hazamegy.

Az alant linkelt filmmel nem az a gond, hogy nincs cselekménye (egy érzelmekről, lelki folyamatokról szóló könyv filmre ültetésénél ezt elég nehéz megoldani, sokaknak nem sikerül, ahogy ezúttal se), hanem az, hogy a témája felszínesen van elővezetve, a színészek halványak, a rendező eszköztelenül, silányul fogott a megfilmesítéshez, a feszültség, motivációk, örlődések, stb. pedig elsúlytalanodtak az adaptációban.
Nem azért szar film, mert nincs cselekménye.

több mint 9 éve
JéBé Green Bay Packers 6 600
Negritis
Viccen kívül a konkrét cselekmény 50%-a biztosan benne van.
több mint 9 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 451 — The Mathematician

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Nekem a Whiplash nem tetszett, túlságosan semmilyen volt a sztorija, mármint izgalmas az alapkoncepció, a kivitelezés is izgalmas
de valami még hiányzott, talán valami izgalmas 'akció'/irónia, csalódástkeltő volt a végkifejlett (egy bizonyos részt leszámítva | amikor megmondta a gyereknek, hogy most megszopatja a színpadon, de aztán SABLONSABLONSABLONSABLON a tehetség utattört..., hooogyne | sapka
Osztom. Viszonylag sok jazzt hallgatok (na nem a dob miatt), de nekem ez a film alig nyújtott többet, mint egy jobb sportfilm. Nagyon-nagyon legfeljebb 7,5-t adnék neki.

több mint 9 éve
Maka Jacksonville Jaguars Boise State Broncos 2 745
Idei Oscar-kisokosom:

 www.stylemagazin.hu/hir/Oscar-kisokos-avagy-minden-amit-tudnod-kell-a-vasarnapi-filmgalarol/12546/

https://www.facebook.com/makamazsom/
https://twitter.com/makamazsom
több mint 9 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 528 — Apu ökölbeszorított keze
Fájt?

több mint 9 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 095 — E/1
Birdman....auuh. :-/
több mint 9 éve
sapka Washington Commanders 6 577 — sapka
Nekem a Whiplash nem tetszett, túlságosan semmilyen volt a sztorija, mármint izgalmas az alapkoncepció, a kivitelezés is izgalmas
de valami még hiányzott, talán valami izgalmas 'akció'/irónia, csalódástkeltő volt a végkifejlett (egy bizonyos részt leszámítva | amikor megmondta a gyereknek, hogy most megszopatja a színpadon, de aztán SABLONSABLONSABLONSABLON a tehetség utattört..., hooogyne |

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 9 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 451 — The Mathematician
közbe a Foxcatcher is elérhető az ncore tékában

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!