NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Filmek

40 feliratkozó

több mint 9 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 8 819 — Undertaker of the Cleveland graveyard
Pont most akartam berakni!Már 4-szer meglestem! 😊

W-Wingek,Falcon állati jók! 😊labdadroid meg ergya...ZoliZoltán
Nekem még az is tetszett ... mondjuk én arra vagyok kíváncsi, hogy ezzel az új lézerkarddal milyen koreográfiát csinálnak majd
Mindenesetre a végén kirázott azért a hideg 😀

több mint 9 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 095 — E/1
Pont most akartam berakni!Már 4-szer meglestem! 😊

W-Wingek,Falcon állati jók! 😊labdadroid meg ergya...
több mint 9 éve
Wester New York Jets Middle Tennessee Blue Raiders 7 998 — Jó ötletnek tűnt!

Lesz ez még így se!
több mint 9 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 128 — Tyrone Creek
16:15. Össze fog omlani az internet. Addigis.

több mint 9 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 561
Predestination: Ethan Hawke pultosként hallgatja egy srác történetét, aminek a vége egy kibaszott nagy MINDFUCK 😊 igazából ennyit elég is tudni a filmről, minél kevesebb infót tudtok annál jobb 😊 időutazós cucc, annyit azért elárulok, és Robert A. Heinlein "All You Zombies" novellájából készültDexxter Tailor
Tegnap megnéztem. Nagyon szeretem az időutazós filmeket, de ez...ekkora értelmetlen és lehetetlen dolgot mint ami ennek a filmnek a lényege, rég nem láttam. Pedig sokat ki lehetett volna belőle hozni.dugo1993
Jól van, akkor nem csak bennem merült fel e gondolat a film végén.
több mint 9 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 071
Predestination: Ethan Hawke pultosként hallgatja egy srác történetét, aminek a vége egy kibaszott nagy MINDFUCK 😊 igazából ennyit elég is tudni a filmről, minél kevesebb infót tudtok annál jobb 😊 időutazós cucc, annyit azért elárulok, és Robert A. Heinlein "All You Zombies" novellájából készültDexxter Tailor
Tegnap megnéztem. Nagyon szeretem az időutazós filmeket, de ez...ekkora értelmetlen és lehetetlen dolgot mint ami ennek a filmnek a lényege, rég nem láttam. Pedig sokat ki lehetett volna belőle hozni.

több mint 9 éve
Greengo Philadelphia Eagles Alabama Crimson Tide 8 592 — Eagles fan


E-A-G-L-E-S EAGLES !
több mint 9 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 556 — Apu ökölbeszorított keze
Porco Rosso

Elég szépen bemutatja a z emberi természetet még ha nem is? egy emberről szól.

De a Leonban is van utalás arra,hogy tényleg az ember a legmocskosabb állat a bolygón.

több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Ja ugye kèpregèny nagyhatalom lemaratt 😉
Hungarian comic
In 1981, a Hungarian company published a comic adaptation of Pierre Boulle's original novel, titled A Majmok bolygója (lit. "The Monkey Planet"). This adaptation was written and drawn by Hungarian comic artist Ernő Zórád. To date, the Hungarian comic has never been published in English, but a translation has been made available on fan sites.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Például az X-menről is hasonlóan vélekedem, mint a majmok bolygójáról, de ha abba se mutánsok lennének, körberöhögnéd, hogy ezt már láttad. Attól még lehet valami jó.süti
Abban sem a társadalomkritika az, ami miatt jó (ha jó), mert az pont ugyanolyan felszínes és elcsépelt, mint az új Majmok bolygójában. Az Avatar is jó, de az sem a története (ami egy az egyben a Pocahontas) és annak mondanivalójának "újdonsága" miatt.
Persze van, akinek ez "új" és erős gondolatokat ébreszt benne (akárcsak az Avatar tette anno némelyekkel), de ettől még másoknak ez vérszegény és gyenge, főleg (ha már szóba jött) egy Gattaca mellett, ami valóban remek.
Nekem a Majmok bolygója marad egy helyenként túl lassú, két faj közti konfliktust elcsépelt kliséhalmazzal bemutató, marhaságokkal teletűzdelt | (pl: tűzfüggönyön átlovagoló, tűzálló bundával ellátott csimpánz, életében első alkalommal fegyvert fogván, csípőből, géppuskát félkézzel tartva headshotot oszt, lovagolva) | film
több mint 9 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
Továbbra is tartom, hogy a mostani feldolgozás igen is egy igényes munka, mely megtartotta a gyökereket, és ezt formálta annyira, hogy a mai néző számára megüsse a mércét.
süti
ez a része nekem is tetszett, ráadásul szerintem szépen húzzák fel a prequelt arra a szálra, ami a novella/adaptáció/társadalomkritika első rész volt. Kivárjuk.
Nekem sokkal inkább ellenemre van, hogy mostanában a filmek nagy része nemhogy unalomig ismételt, de semmiféle mondanivalóval nem szolgál, mert már az kell a népnek, hogy robbanjon, csillogjon, pörögjön, vérezzen, és egy pillanatig se kelljen gondolkoznia semmin, mert azért ül be moziba, hogy "kikapcsolja" az agyát.süti
ebből meg azért próbáltak ebbe beleszuszakolni egy keveset. Mindazonáltal a 6.2 nálam a nézhető-nem rossz kategória, igazi problémám csak a kiszámíthatósággal volt.

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 9 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 8 819 — Undertaker of the Cleveland graveyard

több mint 9 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Az X-men azért gyenge példa, mert mögötte kapásból ott áll egy teljes képregény-univerzum, ráadásul tudtommal maguk az X-menek is éppen a társadalom - kitaszított - tagjai. Az eredeti majmok bolygója film az azonos című sci-fi novellán alapszik, mely tényleg társadalomkritika, hiszen egy utópisztikus képet felvázolva reflektál korunkra és az emberekre.baggio
Azért mert áll mögötte egy képregény univerzum mit változtat a dolgon? Attól még ugyanúgy egy külön univerzum, mint A majmok bolygója. Ahogy te is említetted, ők is az emberek által kitaszítottak, mert mutánsok, az egyszerű ember nem érti őket, félnek tőlük. Attól még nem feltétlenül szükséges rossz.

Ezt nagyjából a reboot első része is hozta, viszont a Forradalom már egy újfajta disztopikus (majom)társadalmat akar bemutatni a maga szegényes eszközeivel, amit ennyire lebutítva egyszerűen nem lehet komolyan venni, kezdve ott, hogy a majmok nem verbálisan kommunikálnak egymással. A 2 órás játékidőben így eléggé kidolgozatlan marad ez a világ, nyilván ettől függetlenül lehet néhány párhuzamot találni, de ennyi erővel bármelyik földi élőlényből kiindulva lehet rendszerkritikát csinálni, a hangyák bezzeg mind szorgosan dolgoznak, a méhek kérdés nélkül követik a királynőt, a csigák ritkán hagyják el szülőházukat, stb.baggio
Miért probléma, hogy akkor ezúttal nem utópisztikus képet vázol, hanem elment disztopikus irányba ? Ráadásul erősen kétlem, hogy a jövőben bármelyik élőlény egyik napról a másikra megtanulna beszélni. Gyanítom, hogy a következő részben már ők is verbálisan fognak kommunikálni egymással, addig pedig össze kellett kötni valamivel a két részt. Igen bármiből tudnál rendszerkritikát csinálni, de nem csináltak, ellenben 30 évvel ezelőtt a majmokból igen.

Továbbra is tartom, hogy a mostani feldolgozás igen is egy igényes munka, mely megtartotta a gyökereket, és ezt formálta annyira, hogy a mai néző számára megüsse a mércét. Ellenben ez nem sikerült a Burton/Wahlberg-féle feldolgozásban, amiben még pozitívumot igen nehéz felfedezni.

Nekem sokkal inkább ellenemre van, hogy mostanában a filmek nagy része nemhogy unalomig ismételt, de semmiféle mondanivalóval nem szolgál, mert már az kell a népnek, hogy robbanjon, csillogjon, pörögjön, vérezzen, és egy pillanatig se kelljen gondolkoznia semmin, mert azért ül be moziba, hogy "kikapcsolja" az agyát.
több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
a csigák ritkán hagyják el szülőházukat, stb.baggio
Ráadásul nagyrészük identitászavaros, azt se tudja férfi, vagy nő.
Durva sztereotípiákat lehetne bepaszírozni egy csigaakciófilmbe burkolt társadalomkritikába, az biztos.Sobri Jóska
Levagytokmaradva


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
a csigák ritkán hagyják el szülőházukat, stb.baggio
Ráadásul nagyrészük identitászavaros, azt se tudja férfi, vagy nő.
Durva sztereotípiákat lehetne bepaszírozni egy csigaakciófilmbe burkolt társadalomkritikába, az biztos.

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 845 — No es importante
Az X-men azért gyenge példa, mert mögötte kapásból ott áll egy teljes képregény-univerzum, ráadásul tudtommal maguk az X-menek is éppen a társadalom - kitaszított - tagjai. Az eredeti majmok bolygója film az azonos című sci-fi novellán alapszik, mely tényleg társadalomkritika, hiszen egy utópisztikus képet felvázolva reflektál korunkra és az emberekre.

Ezt nagyjából a reboot első része is hozta, viszont a Forradalom már egy újfajta disztopikus (majom)társadalmat akar bemutatni a maga szegényes eszközeivel, amit ennyire lebutítva egyszerűen nem lehet komolyan venni, kezdve ott, hogy a majmok nem verbálisan kommunikálnak egymással. A 2 órás játékidőben így eléggé kidolgozatlan marad ez a világ, nyilván ettől függetlenül lehet néhány párhuzamot találni, de ennyi erővel bármelyik földi élőlényből kiindulva lehet rendszerkritikát csinálni, a hangyák bezzeg mind szorgosan dolgoznak, a méhek kérdés nélkül követik a királynőt, a csigák ritkán hagyják el szülőházukat, stb.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
például?baggio
Például az X-menről is hasonlóan vélekedem, mint a majmok bolygójáról, de ha abba se mutánsok lennének, körberöhögnéd, hogy ezt már láttad. Attól még lehet valami jó. Én meg amúgy se nézek évi 2-3 új filmnél többet, inkább a régebbieket veszem elő. Gattaca, 12 majom, Forbidden Planet stb. Így ennyi "unalomig ismételt társadalom kritikát" eltudok viselni. Ráadásul talán pont olyan téma amit nem lehet unalomig ismételni.

Én értem, amit süti mond, sőt még igazat is adok neki. Nem baj, ha társadalomkritika van, még az sem, ha ezt egy franchise keretén csinálja, az sem, ha ezt több részen át csinálja, DE és ez a fontos, hogy ezt tegye úgy, hogy ha akciófilm van, akkor azt lendületes jelenetekkel... ez hiányzottCollapo
Én nem tudok akció filmként tekinteni rá, amúgy is távol áll tőlem a műfaj, így nálam pont a vége rombolt bele az összképbe. Ennyivel különbözik a véleményünk, és emiatt felel meg jobban az ízlésemnek. 😊
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 845 — No es importante
ez a film ha nem a majmok bolygója franchise alatt készül, akkor maximum körberöhögöd, hogy ugyanazt az ezerszer megfogalmazott "kőkemény társadalomkritikát" emberek helyett majmokkal játszatják el, hogy a végtelenségig lebutított eszköz- és szókészletet se kelljen megmagyarázni...baggio
Ilyen alapon pedig nagyon sok filmnek semmi létjogosultsága sem lenne.süti
például?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
Én értem, amit süti mond, sőt még igazat is adok neki. Nem baj, ha társadalomkritika van, még az sem, ha ezt egy franchise keretén csinálja, az sem, ha ezt több részen át csinálja, DE és ez a fontos, hogy ezt tegye úgy, hogy ha akciófilm van, akkor azt lendületes jelenetekkel... ez hiányzott

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 9 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
ez a film ha nem a majmok bolygója franchise alatt készül, akkor maximum körberöhögöd, hogy ugyanazt az ezerszer megfogalmazott "kőkemény társadalomkritikát" emberek helyett majmokkal játszatják el, hogy a végtelenségig lebutított eszköz- és szókészletet se kelljen megmagyarázni...baggio
Ilyen alapon pedig nagyon sok filmnek semmi létjogosultsága sem lenne.
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 845 — No es importante
Én az egészet egy igen erős társadalomkritikaként fogtam fel, és úgy rengeteg gondolkodni valót rejt magában.
| Majom nem öl majmot. Elég egy erős karakterisztikus egyén, és népek fogják követni, bármi legyen a célja. Ugyanakkor bármennyire ellenséges két faj (társadalom) között a hangulat, mindig lesznek kivételek, akik megértik egymást. Áttudják adni a tudást, mert mindig van olyan akitől tudsz tanulni, még ha utálod is. Plusz megbújik a háttérben a modern energia forrásoktól való függés. Illetve ennek eléréséért mindenféle erőszak bevetése, akár mások kárára. Vagy csak szimplán az emberi gyűlölet azok iránt akik kicsit is máshogy néznek ki, vagy máshogy viselkednek. |
süti
ez a film ha nem a majmok bolygója franchise alatt készül, akkor maximum körberöhögöd, hogy ugyanazt az ezerszer megfogalmazott "kőkemény társadalomkritikát" emberek helyett majmokkal játszatják el, hogy a végtelenségig lebutított eszköz- és szókészletet se kelljen megmagyarázni...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Dawn of the Planet of the Apes:
hm... hiányzott a dinamika a filmben, nem volt elég pörgős, kicsit átlátszó a sztori, de ettől még egy viszonylag jól élvezhető film lett... semmi extra... még lesz néhány rész, ha össze akarják kötni a filmet a régiekkel... 6.2/10Collapo
Én az egészet egy igen erős társadalomkritikaként fogtam fel, és úgy rengeteg gondolkodni valót rejt magában.
| Majom nem öl majmot. Elég egy erős karakterisztikus egyén, és népek fogják követni, bármi legyen a célja. Ugyanakkor bármennyire ellenséges két faj (társadalom) között a hangulat, mindig lesznek kivételek, akik megértik egymást. Áttudják adni a tudást, mert mindig van olyan akitől tudsz tanulni, még ha utálod is. Plusz megbújik a háttérben a modern energia forrásoktól való függés. Illetve ennek eléréséért mindenféle erőszak bevetése, akár mások kárára. Vagy csak szimplán az emberi gyűlölet azok iránt akik kicsit is máshogy néznek ki, vagy máshogy viselkednek. |

Úgyhogy nekem nem volt hiányérzetem, inkább pont a vége zavart, ahol átmegy agyatlanba. Az viszont tény, hogy gyakorlatilag az első 5-10 percből (de szerintem már a trailerekből) bárki tudhatta az teljes történetet. Ennek ellenére tudták jól ütemezni, és egy egységes keretbe foglalni. Látványra, vágásra vagy operatőri munkára viszont nem lehet panasz.
több mint 9 éve
catattack 3 520
Dawn of the Planet of the Apes:
hm... hiányzott a dinamika a filmben, nem volt elég pörgős, kicsit átlátszó a sztori, de ettől még egy viszonylag jól élvezhető film lett... semmi extra... még lesz néhány rész, ha össze akarják kötni a filmet a régiekkel... 6.2/10Collapo
Nekem kifejezetten nem tetszett... mondjuk alapból nem szeretem a sorozatot.
Kifejezetten idegesített ezt a makogást hallgatni... tisztára mint ha a fejlődésben akarnák megrekeszteni az embert....
több mint 9 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
Dawn of the Planet of the Apes:
hm... hiányzott a dinamika a filmben, nem volt elég pörgős, kicsit átlátszó a sztori, de ettől még egy viszonylag jól élvezhető film lett... semmi extra... még lesz néhány rész, ha össze akarják kötni a filmet a régiekkel... 6.2/10

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 9 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 275 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
Predestination: Ethan Hawke pultosként hallgatja egy srác történetét, aminek a vége egy kibaszott nagy MINDFUCK 😊 igazából ennyit elég is tudni a filmről, minél kevesebb infót tudtok annál jobb 😊 időutazós cucc, annyit azért elárulok, és Robert A. Heinlein "All You Zombies" novellájából készült


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!