Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 974
jó nagy trógerek ezek a ruszki szakadárok, telibe lőnek egy utasszállítót, aztán VK-n még postolgatnak is róla,hogy mekkora siker volt a történet.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
Ma bejelentették, hogy a microsoft bezárja a komáromi gyárát november végén. 11év. Ennyi volt.😥
több mint 9 éve
Törölt felhasználó
Az M3-ason meg beesett valaki a sínek közé és meghalt...azért érdekelne, hogy történt, meg lehetett e volna segíteni neki..
több mint 9 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 856 — StuG Life
Előttem ment el az utolsó 3-as metró, amelyik még hajlandó volt működni... 😀

Egy elbaszott szar nap után még aszalódni egyet a metrópótlón valami felemelő élmény... 😀Vrijbloed
na most gondolj bele, ha az Oktogon fel indulál volna el, te lennél az új főcímhang a Come on, Man!-ben 😀 😀berger90
Arra mentem, miért volt lezárva 2 oldalon is az Andrássy?Vrijbloed
tűz volt kodály köröndön

több mint 9 éve
cartman023 Indianapolis Colts 736
Előttem ment el az utolsó 3-as metró, amelyik még hajlandó volt működni... 😀

Egy elbaszott szar nap után még aszalódni egyet a metrópótlón valami felemelő élmény... 😀Vrijbloed
na most gondolj bele, ha az Oktogon fel indulál volna el, te lennél az új főcímhang a Come on, Man!-ben 😀 😀berger90
Arra mentem, miért volt lezárva 2 oldalon is az Andrássy?Vrijbloed
Ahogy nézem a kettest is pótolják.
több mint 9 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Előttem ment el az utolsó 3-as metró, amelyik még hajlandó volt működni... 😀

Egy elbaszott szar nap után még aszalódni egyet a metrópótlón valami felemelő élmény... 😀Vrijbloed
na most gondolj bele, ha az Oktogon fel indulál volna el, te lennél az új főcímhang a Come on, Man!-ben 😀 😀berger90
Arra mentem, miért volt lezárva 2 oldalon is az Andrássy?
több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 974
Egyébként mi van velük?Asbee
semmi, a Kodály-körönd mellett égett a 3-s metró is ma. (+Orbán Gáspár)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Egyébként mi van velük?


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 9 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
Előttem ment el az utolsó 3-as metró, amelyik még hajlandó volt működni... 😀

Egy elbaszott szar nap után még aszalódni egyet a metrópótlón valami felemelő élmény... 😀Vrijbloed
na most gondolj bele, ha az Oktogon fel indulál volna el, te lennél az új főcímhang a Come on, Man!-ben 😀 😀

Mindig jövőre
több mint 9 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Előttem ment el az utolsó 3-as metró, amelyik még hajlandó volt működni... 😀

Egy elbaszott szar nap után még aszalódni egyet a metrópótlón valami felemelő élmény... 😀
több mint 9 éve
davemayer Chicago Bears 14 326 — "Grammar maci"
Tipikusan az az eset, mint ami előjött az esküvőnk szervezésekor. Van egy videós cimborám, hébe - hóba elmegy lagzikra videózni. Kérdezem, nekünk mennyiért jönne el, válasz: 100 ezer. LOL.
Mindenki egy este alatt szeretne meggazdagodni.

Mondjuk lehet sokat kér a Chelsea a fellépésért és ezt a szurkolókkal akarják Gabiék megfizettetni.JC6
ez egy nagyon rossz példa volt, mert ugyan soknak tűnik a 100 ezer, de ha hozzáadod hogy az illető adott hétvégéje + az utómunkálatok napjai is rámennek akkor már annyira nem is sok (+ az egyéb költségek)

sokkal inkább arról van szó hogy európai szolgáltatást akarnak európai áron eladni, csak az alap "ügyfélkör" nem európai fizetést visz haza. Persze ha lesz akkora vevőkör hogy így is megtelik hidd el a kutyát nem fogja érdekelni (sajnos) hogy azon a helyen nem te ülsz hanem egy újgazdag akinek éppen tetszik a Chelsea kék meze vagy látta őket tavaly a tévében.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 9 éve
Törölt felhasználó
Tipikusan az az eset, mint ami előjött az esküvőnk szervezésekor. Van egy videós cimborám, hébe - hóba elmegy lagzikra videózni. Kérdezem, nekünk mennyiért jönne el, válasz: 100 ezer. LOL.
Mindenki egy este alatt szeretne meggazdagodni.

Mondjuk lehet sokat kér a Chelsea a fellépésért és ezt a szurkolókkal akarják Gabiék megfizettetni.
több mint 9 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 646
Akit meg nem zavar, nem kezdené el zavarni, attól, ha kint 4 font lenne csak egy jegy.Sobri Jóska
Engem például de, főleg hogy egy angol meccsen valószínűleg színvonal is lenne,- kevesebbért ugye -, míg ez magyar csapatok pályára lépése esetén teljesen kizárt.

több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
azért mert ő úgy döntött, hogy felháborítónak tartja... hogy jössz te ide, hogy egy számodra totál ismeretlen ember döntését az érzései tekintetében megkérdőjelezd????csebi
Azért, mert Sobri olyan haladó gondolkodású, befogadó, toleráns egyéniség, hogyha valaki másképpen vélekedik valamiről mint ő, az bizony elmehet a bús picsába.Asbee
Feltettem egy kérdést, amire vártam egy választ.
Nem megkérdőjeleztem, megkérdeztem.
Nem lep meg, hogy egy értelmes érvet sem sikerült felsorokaztatni egy baromság mellett. De gondoltam hátha.Sobri Jóska
én ezt arra hoztam példának, hogy nem attól függ ennek a megítélése, hogy ki mennyit keres.

ezek valóban kérdések, és nem megkérdőjelezések
"de nem értem miért lenne felháborító vagy vérlázító."
"De nem értem mitől vérlázító, ha annyiba kerül, hogy a szervező igyekszik nyereségessé tenni a szolgáltatását."

és szimplán egy mondattal válaszolok: azért vérlázító és felháborító számára, mert ő úgy érzi! nem kell megérteni.
de ha csak a saját szemszögömből nézem, akkor ezek miatt nem tartom elfogadhatónak a jegyárakat
1 rohadt, barátságos meccs 10.000 Ft, nem a legjobb helyről. csak megjegyzem, hogy az adott csapat hazai FA kupa meccsére is ugyanennyibe kerül a jegy.
nem egy barátságos meccsre, hanem a világ legrégebbi sorozatának meccsére (arról már nem is beszélek, hogy ligakupa meccsre olcsóbb a jegy).
ja és akkor pluszban ezek mellett vannak olyan dolgok, hogy mondjuk UK-ban mennyivel többet keresnek az emberek, vagy hogy folyamatosan átverik a Fradi szurkolókat (20% emelés, vénascanner stb.), és valószínűleg ezen plusz dolgok miatt tartja felháborítónak.csebi
Bárki bármit bárminek tarthat, indoklás nélkül is - ez természetes.
Én azt vélelmeztem, hogy megtudok valami olyan infót, olvasok valami olyan szempontot, amitől tájékozottabb leszek.
Szerintem teljesen irreleváns, hogy pl. Angliában mi mennyibe kerül. Ha itthon valaki sokalja, akkor sokalja. Ha Angliában egy jegy 400 font lenne, attól még gondolom akit zavar az itthon 40 fontos ár, azt zavarni fogja. Akit meg nem zavar, nem kezdené el zavarni, attól, ha kint 4 font lenne csak egy jegy.
Ha én nézek mondjuk egy pólót, és az 30 euró, számomra tök mindegy, hogy az USA-ban csak 10, ha tetszik. De ha annyira nem jön be, attól nem fogom jobban kívánni, hogy már Bécsben is 300.
Én inkább abba a logikába néztem volna bele, ahol az érzelmi töltet ("vérlázító", "felháborító" ) belekerül egy tisztán üzleti folyamatba.
Ahol valaki azt hiszi, hogy egy piaci alapon működő szituáció nem piaci alapon működik.

több mint 9 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 017 — Lucas Scott
azért mert ő úgy döntött, hogy felháborítónak tartja... hogy jössz te ide, hogy egy számodra totál ismeretlen ember döntését az érzései tekintetében megkérdőjelezd????csebi
Azért, mert Sobri olyan haladó gondolkodású, befogadó, toleráns egyéniség, hogyha valaki másképpen vélekedik valamiről mint ő, az bizony elmehet a bús picsába.Asbee
Feltettem egy kérdést, amire vártam egy választ.
Nem megkérdőjeleztem, megkérdeztem.
Nem lep meg, hogy egy értelmes érvet sem sikerült felsorokaztatni egy baromság mellett. De gondoltam hátha.Sobri Jóska
én ezt arra hoztam példának, hogy nem attól függ ennek a megítélése, hogy ki mennyit keres.

ezek valóban kérdések, és nem megkérdőjelezések
"de nem értem miért lenne felháborító vagy vérlázító."
"De nem értem mitől vérlázító, ha annyiba kerül, hogy a szervező igyekszik nyereségessé tenni a szolgáltatását."

és szimplán egy mondattal válaszolok: azért vérlázító és felháborító számára, mert ő úgy érzi! nem kell megérteni.
de ha csak a saját szemszögömből nézem, akkor ezek miatt nem tartom elfogadhatónak a jegyárakat
1 rohadt, barátságos meccs 10.000 Ft, nem a legjobb helyről. csak megjegyzem, hogy az adott csapat hazai FA kupa meccsére is ugyanennyibe kerül a jegy.
nem egy barátságos meccsre, hanem a világ legrégebbi sorozatának meccsére (arról már nem is beszélek, hogy ligakupa meccsre olcsóbb a jegy).
ja és akkor pluszban ezek mellett vannak olyan dolgok, hogy mondjuk UK-ban mennyivel többet keresnek az emberek, vagy hogy folyamatosan átverik a Fradi szurkolókat (20% emelés, vénascanner stb.), és valószínűleg ezen plusz dolgok miatt tartja felháborítónak.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
sok 150ezres mellébeszélés
+
Tehát akit érdekel testközelből a Chelsea, annak az 50-70 euró simán megéri.Sobri Jóska
= Tehát meccsekre csak kereső emberek járnak és járhatnak. Érdekes.Hanni
Miért, moziba? Kocsmába? Kurvázni? Könyvesboltba? Koncertre?
Lehet meg fog lepni, de a szórakozás biztosítása egyfajta üzleti szolgáltatás, amiből valaki profitot igyekszik termelni.
Ha majd szervezel egy rendezvényt, amibe feccölsz némi pénzt, te is azt szeretnéd ha ez megtérülne, sőt hasznot hozna.
Ahogy aki felléptet egy sztárcsapatot, az se karitatív alapon teszi.
Szerintem ez 18 év fölött már nem olyan érdekes. Ez a kapitalizmus.

több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
azért mert ő úgy döntött, hogy felháborítónak tartja... hogy jössz te ide, hogy egy számodra totál ismeretlen ember döntését az érzései tekintetében megkérdőjelezd????csebi
Azért, mert Sobri olyan haladó gondolkodású, befogadó, toleráns egyéniség, hogyha valaki másképpen vélekedik valamiről mint ő, az bizony elmehet a bús picsába.Asbee
Feltettem egy kérdést, amire vártam egy választ.
Nem megkérdőjeleztem, megkérdeztem.
Nem lep meg, hogy egy értelmes érvet sem sikerült felsorokaztatni egy baromság mellett. De gondoltam hátha.

több mint 9 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
azért mert ő úgy döntött, hogy felháborítónak tartja... hogy jössz te ide, hogy egy számodra totál ismeretlen ember döntését az érzései tekintetében megkérdőjelezd????csebi
Azért, mert Sobri olyan haladó gondolkodású, befogadó, toleráns egyéniség, hogyha valaki másképpen vélekedik valamiről mint ő, az bizony elmehet a bús picsába.


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 9 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 571 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
sok 150ezres mellébeszélés
+
Tehát akit érdekel testközelből a Chelsea, annak az 50-70 euró simán megéri.Sobri Jóska
= Tehát meccsekre csak kereső emberek járnak és járhatnak. Érdekes.
több mint 9 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 017 — Lucas Scott
van egy barátom, akivel együtt vettük a fradi bérletet...

egyáltalán nem okozna gondot neki most megvenni a 10ezres jegyet a bérlet helyére, de nem hajlandó ennyit kifizetni, felháborítónak tartja... már a bérletnél is húztunk a szánkat (pedig ő az átlagkereset duplája körül kap) de akkor is ez már vérlázító...csebi
Ugyan miért???
Persze mindenkinek szíve joga, hogy annyit fizessen amennyit hajlandó, de nem értem miért lenne felháborító vagy vérlázító.
Van olyan étterem, ahol 'all you can it' belakhatsz 1200 forintból, van ahol egy tenyérnyi étel 5000 forint, és egy menüsort nem úszol meg 20ezer alatt.
Miért lenne felháborító az utóbbi?!
Maximum ha csak az a fontos, hogy gyorsan, olcsón belakj nem oda mész.
Vagy pl. a standard 1 óra most a kurváknál 15ezer/óra. Annácska meg 50ezret kért 2 éve. Van olyan egyetemista csaj, aki csak havi 1-2 hétvégét vállal be, de azért elkér 1000 eurót. Amíg van rá kereslet tegye. Aki meg csak egy gyors franciát akar, az kimegy valamelyik főút mellé, és megvan 10 euróból.
Nem kötelező egy szolgáltatást igénybe venni, ha valaki drágálja.
De nem értem mitől vérlázító, ha annyiba kerül, hogy a szervező igyekszik nyereségessé tenni a szolgáltatását.Sobri Jóska
azért mert ő úgy döntött, hogy felháborítónak tartja... hogy jössz te ide, hogy egy számodra totál ismeretlen ember döntését az érzései tekintetében megkérdőjelezd????

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
van egy barátom, akivel együtt vettük a fradi bérletet...

egyáltalán nem okozna gondot neki most megvenni a 10ezres jegyet a bérlet helyére, de nem hajlandó ennyit kifizetni, felháborítónak tartja... már a bérletnél is húztunk a szánkat (pedig ő az átlagkereset duplája körül kap) de akkor is ez már vérlázító...csebi
Ugyan miért???
Persze mindenkinek szíve joga, hogy annyit fizessen amennyit hajlandó, de nem értem miért lenne felháborító vagy vérlázító.
Van olyan étterem, ahol 'all you can it' belakhatsz 1200 forintból, van ahol egy tenyérnyi étel 5000 forint, és egy menüsort nem úszol meg 20ezer alatt.
Miért lenne felháborító az utóbbi?!
Maximum ha csak az a fontos, hogy gyorsan, olcsón belakj nem oda mész.
Vagy pl. a standard 1 óra most a kurváknál 15ezer/óra. Annácska meg 50ezret kért 2 éve. Van olyan egyetemista csaj, aki csak havi 1-2 hétvégét vállal be, de azért elkér 1000 eurót. Amíg van rá kereslet tegye. Aki meg csak egy gyors franciát akar, az kimegy valamelyik főút mellé, és megvan 10 euróból.
Nem kötelező egy szolgáltatást igénybe venni, ha valaki drágálja.
De nem értem mitől vérlázító, ha annyiba kerül, hogy a szervező igyekszik nyereségessé tenni a szolgáltatását.

több mint 9 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 017 — Lucas Scott
van egy barátom, akivel együtt vettük a fradi bérletet...

egyáltalán nem okozna gondot neki most megvenni a 10ezres jegyet a bérlet helyére, de nem hajlandó ennyit kifizetni, felháborítónak tartja... már a bérletnél is húztunk a szánkat (pedig ő az átlagkereset duplája körül kap) de akkor is ez már vérlázító...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 846 — No es importante
Tehát akit érdekel testközelből a Chelsea, annak az 50-70 euró simán megéri, aki meg egy jó meccset szeretne, vagy leszarja a soccert, annak nem.Sobri Jóska
meg ilyenkor ugye csak utólag lehet okosnak lenni, ha sokan lesznek, akkor a klub jól kalkulált a jegyárakkal (mert maximalizálta bevételét), ha pedig kevesen, akkor lehet szidni őket és utánaszámolni, hogy mennyivel kellett volna olcsóbban adni a belépőket

Besic eladásánál ugyanez, egyesek már 2 millió euróért azonnal elpasszolták volna, jelenleg az ára meg már 4-5 millió font körül mozog...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
legyen jóval magasabb a minimálbér és 150 ezer az átlagkeresetJC6
Annyi: netto 150 530 ft (2014 első negyedév, országos átlag).



 www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_evkozi/e_qli030.htmlSobri Jóska
Érdekesebb lenne a történet, ha fel lenne tüntetve mondjuk a szórás.Tony
Persze, és sokféle érdekes megközelítés van, de a kiinduló baromság, hogy "legyen 150ezer az átlagkereset", az -mondhatni- már megvalósult, 150ezer fölött van az átlagkereset, és a szórásról szó sem volt.
De legalábbis látszódik, hogy akárhonnan is nézzük, úgy beszélni a 150ezerről, mintha 400ezer lenne, és valami távoli jövőben lészen csak, jó nagy tájékozatlanságot takar.

És ne feledd, egy pesti soccercsapat meccsére történő "drága" jegyről van szó, és pesten az átlagkereset netto 190ezer környékén van.
Amitől még érződhet a jegy drágának, de nem azért, mert nincs 150ezer az átlagkereset, hanem -szerintem- azért, mert egy tét nélküli sörmeccsért nem jó az ár/érték-arány.
Pl. Kylie Minogue pesti koncertjére 120-170 euróba kerülnek a jegyek, a münchenire 132-197 euróba, mig az ausztráliai perthire pedig 173-260 euróba.
Vagy a Placebo fellép a szigeten idén, egy napijegy 15ezer forint, mondjuk 50 euróból megvan, míg a németországi, mönchengladbachi koncertre a jegyárak 138-179 euróba, a lisszabonira 74-102 euróba kerülnek, de pl a Rock'n'Heim fesztiválra egy 3 napos jegy 330-490 euró között mozog, napijegy nincs is.
Tehát akit érdekel testközelből a Chelsea, annak az 50-70 euró simán megéri, aki meg egy jó meccset szeretne, vagy leszarja a soccert, annak nem.

több mint 9 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
Ebből csak én nem értettem egy szót se? 😀adam8
Én a kérdésedből nem értem, mit nem értesz 😀Toca
írtam valamit, arra vonatkozott, de töröltem.

Mindig jövőre