Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 115 — capitaine du château de Vienne 1487
annak idején megkérdeztem a legjobb barátom erről a cionizmus dologról. Srácról tudni kell, hogy pesti zsidó, anyja zsidó, apja zsidó, élt Izraelben, beszél héberül, gyakorolja a vallást, szóval nagy ZS-vel, 100% zsidó. Azt mondta ő erről, hogy a cionisták azok, akik azt akarják elérni, hogy lehetőség szerint minden zsidó Izraelben éljen, azt vallják, hogy ott lesz csak nagyon jó mindenkinek, aki zsidó. (=gyere haza mozgalom, ugye...) Innentől kezdve szélsőjobbon pont, hogy támogatni kéne a cionistákat, hiszen szélsőjobbék meg pont azt akarják, hogy húzzanak innen zsidóék.

@diverdoc, hülye kérdés az, hogy kié a föld. Miért lenne azért valakié, mert ott élt valamikor egy népcsoport, amelytől ő önmagát eredeztetni véli (mókás dolog ám a DNS teszt, emlékszem mikor egy amcsi szélsőjobberről hozták ki, hogy volt néger felmenője)? Lényegtelen, hogy arra most egy arab vagy egy zsidó hivatkozik. Momentán annak a földnek egy része - asszem - Izraelhez tartozik, pech. Gondolj bele milyen kurva kellemetlen lenne, ha a törökök az itteni - ott úgy tanított - békés együttélésükre hivatkozva neki állnának verni a palávert.Amadeus91
Na most te mint jogàszhallgató vàlaszolhatsz arra a kèrdèsre, hogy lehet-e àllamot alakítani de facto hely nèlkül? Ezèrt fontos a föld, az hogy valahova bevonulunk ugye ratifikàlni kell, nem figyelsz ezèr cibàltam az elejèn a Krímet meg az ISISt, tehàt bevonul Gàzàba ès nem kell neki Gàza, akkor mièrt, az egy dolog, hogy nagyon elfogadtatni nem lehetne, de ez ugyebàr egy hadsereg ès egy hadmozdulat tehàt valami elèrendő cèlnek kène lennie, mer ott a droton túl linkelve, ha csak rèszben is zavarja a lègiforgalmat a rokettàzàs az màr egy cèl a Hamasznak, de a bevonulàs egyre inkàbb egy hisztèriàs tobzódàsnak kezd tűnni. Namost jó ekanyarodtam.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
Thrasher Tampa Bay Buccaneers 1 100
Ne haragudj, de JC6 kért példákat. Ha példák vannak kiemelve az a baj, ha általánosságban van szó róla az a baj. Nektek semmi nem jó.Toca
Látom, tényleg kért. Ha ilyesmire gondolt, ha nem, teljesen felesleges azzal kezdeni, hogy "ismerek ám olyan cigányt is, aki dolgozik!" meg ilyesmi.
több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 018
annak idején megkérdeztem a legjobb barátom erről a cionizmus dologról. Srácról tudni kell, hogy pesti zsidó, anyja zsidó, apja zsidó, élt Izraelben, beszél héberül, gyakorolja a vallást, szóval nagy ZS-vel, 100% zsidó. Azt mondta ő erről, hogy a cionisták azok, akik azt akarják elérni, hogy lehetőség szerint minden zsidó Izraelben éljen, azt vallják, hogy ott lesz csak nagyon jó mindenkinek, aki zsidó. (=gyere haza mozgalom, ugye...) Innentől kezdve szélsőjobbon pont, hogy támogatni kéne a cionistákat, hiszen szélsőjobbék meg pont azt akarják, hogy húzzanak innen zsidóék.

@diverdoc, hülye kérdés az, hogy kié a föld. Miért lenne azért valakié, mert ott élt valamikor egy népcsoport, amelytől ő önmagát eredeztetni véli (mókás dolog ám a DNS teszt, emlékszem mikor egy amcsi szélsőjobberről hozták ki, hogy volt néger felmenője)? Lényegtelen, hogy arra most egy arab vagy egy zsidó hivatkozik. Momentán annak a földnek egy része - asszem - Izraelhez tartozik, pech. Gondolj bele milyen kurva kellemetlen lenne, ha a törökök az itteni - ott úgy tanított - békés együttélésükre hivatkozva neki állnának verni a palávert.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 115 — capitaine du château de Vienne 1487
Èn nem veszekedtem, adtam egy perspektívàt, az egy törtènelmi tanulmàny, aszzem diver is adott pontokat, hogy milyen íràsokból indul ki ő, s ez arra megy ki hogy lesz szíves a blikken túl mindeki aki szót emel, kicsit beleàsni magàt, mer úgy könnyeb, mint a vagdalkozàs, a Nakhbàs cikk is egy èves, mègis tudom, hol talàljam meg. Ha màr vitatkozunk ne csak vèlemènyeket vegyünk àt, kocsma szinten, mer szivesen vitàzom, ha újat tudhatok meg, mert èrdekel a tèma. De hogy a kispisti azt írta a mocsàri kacsàban egy ilyen horderejű dolognàl feszt nem èrdekel, legyünk màr igènyesebbek, ott a katpol, ha az irodalom jegyzèket nem is nèzed meg mer lusta vagy legalàbb a vitàt olvasdd àt ès màris többet tudsz a vitàról Scha meg Ram levezetèsèben. Mindig előhozom, most is ezt fogom tenni, a nàci fajelmèletre mindenki legyint, pedig az egy kvàzi tudomànyos elmèlet, s mivel az, az egyetlen ember a UCLA prof. Jared Diamond volt aki vette a fàradsàgot ès az eredeti kutatàsokat pontról pontra szètszedte. S mièrt mert csak a kivonat kivonatàt veszed àt hót fogalmad nincs, hogy a harmadik negyedik àttètnèl valyon az eredeti felvetès nem volt-e hamis. Tessèk óvasni, gondókozni, micimackók....

A hejesíràsróannyit nyelvèbenyèl anemzet, tsókolom, hodiutrareàmeneh


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 095 — E/1
Ez az,hogy itt mar a Soccer topiktol kezdve a csapatforumokig...filmeknel majd mindenhol veszekedes ,mar-mar anyazas megy...honapok ota!Kicsit feszkos nemzet vagyunk! :-/
több mint 9 éve
Toca Minnesota Vikings 18 698 — Vikings fan
Igazából már a pompás helyesírással párosított, az egész világtörténelmet ismerni vélő "namesélekénnekedazsidókról!" elég kellett volna legyen, hogy abbahagyjam az olvasást, de a "kiemelek egy-egy példát mindkét csoportból" módszer végképp jelentéktelenné az egészet.
Kár érte, biztos sokáig írtad.Thrasher
Ne haragudj, de JC6 kért példákat. Ha példák vannak kiemelve az a baj, ha általánosságban van szó róla az a baj. Nektek semmi nem jó.
több mint 9 éve
Thrasher Tampa Bay Buccaneers 1 100
Igazából már a pompás helyesírással párosított, az egész világtörténelmet ismerni vélő "namesélekénnekedazsidókról!" elég kellett volna legyen, hogy abbahagyjam az olvasást, de a "kiemelek egy-egy példát mindkét csoportból" módszer végképp jelentéktelenné az egészet.
Kár érte, biztos sokáig írtad.
több mint 9 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Leginkább JC6-nak és Amadeusnak:
Itt felvetődött, hogy olvasni tanulni kellene és akkor megértenénk szent Izraelt. Sutianap által belinkelt dologból talán kedves JC Te is láthatód, hogy lehet tévedsz.
Irgun, Lehi, vagy még inkább a Stern csoport megismertette a közel kelettel a terrorizmust, az autóbombákat és az öngyilkos merényleteket!!! Tudom, hogy a hitgyüliben ezt nem tanítják, de tény. Hol volt Hamasz, hol volt PFSZ ekkor még!!
Sokakkal ellentétben én sokszor voltam ebben a térségben, egyszer a Sinain halálfélmet is sikerült a konfliktus miatt átélnem. Sok arabbal beszéltem és hallottam egy Merkavában szolgált srác dicsekvéseit hőstetteiről!
JC olvasásról beszélsz? Akkor én mondom olvasd el Shani Boianjiutól a Bátraké a Menyországot. Lehet döbbeni fogsz.
Cionizmus elsődleges célja volt Izrael. Ez pár tízezer zsidóval nem ment. Majd a II. VH után az egész világ kollektív bűntudata a holokauszt miatt, és a szarok a kecskebaszó arabokra mentalitás létrehozta Izraelt. Ezt hívjuk ENSZ határozatnak( Britteké az elsődleges felelősség, és a helyzet olyan mértékben eszkalálódott, hogy nagyjából megoldhatatlan a helyzet.) De Izrael erre a nekik kedvező ENSZ határozatra is szarik. Gaza, Golan, Sinai stb., stb.

Érdemes nagyon figyelni az utolsó részre "Izrael megerősítette katonai jelenlétét a térségben mert az éjszaka megöltek 2 katonát és további négyet megsebesítettek"
Kié a föld? Tudom szerintetek Izraelé. Én viszont kérdezem: Miért nem azoké akik ott éltek, mielőtt Mózes száraz lábbal odavitte a zsidókat? Vagy miért nem azoké akik a kalifátus, szultanátus idején ott éltek? Melyik ezer év számít? Miért nem az utolsó ezerötszáz év? Vagy miért nem mondjuk a 7 ezer évvel ezelőtti állapot. Miért mondjuk a 2000 évvel ezelőtti?

Van ennek magyar vonatkozása? Nem tudom. De egy példát elmesélek:
Adott egy srác. Perzsa. Nagyon elhívatott 15 évet dolgoztam vele. Saját erőből fizetés nélkül kezdett dolgozni nálunk. Szakvizsga után már hivatalosan. Bevezetett számos új műtétet, nagyszerű orvos. Pécs diszpolgára, a betegekért tett dolgai miatt. 25 éve Magyarországon élt, magyarul olvasott, de magyar állampolgárságot nem kaphatott.
Adott egy másik srác. Izraeli zsidó. Teljes létszámstop az egyetemen. Nálunk évek óta bejáró TDK munkát folytató gyereket nem tudunk felvenni. Ő már azóta külföldön.1 hónap múlva miniszteriális szintű engedménnyel névre szólóan erre az izraeli srácra lett a pécsi grémiumnak egy helye és törzsképzésbe kerülhetett. Magyarul nem tud, fél év múlva megkapta a magyar állampolgárságot. No comment.
És végül itt van még egy video. JC magadat kereszténynek tartod, ezért a 20. perctől különösen élvezni fogod

Még mielőtt nekem estek az utolsó pár perc inkább vicc kategória, nem-nem hiszem hogy ez várna Europára. Az előtte lévő dolgok azok, ami miatt belinkeltem.
Kikeltél magadból nevetséges módon a buzik ellen a Bibliára hivatkozva (magam sem szívlelem a love parade stb., de nem vernyákolok). Én is a Bibliára hivatkozom, csak nem az Ószövetségre. Tudod a kő meg kenyér, másik orcád stb. Ezek fényében még ha tegyük föl csak és kizárólag a mocskos arabok agressziója miatt van ez a helyzet, hogyhogy nem ítéled el Izraelt?
Világvallások közül kevés nyíltan intoleráns. Iszlámban megvannak ezek a vonások de az ortodox zsidó vallás messze vezet ebben és a fanatikus (fundamentalista )zsidó ugyanolyan veszélyes mint a fundamentalista (fanatikus) arab. Sőt nekik megvannak az eszközeik, hatalmuk. Ezt se felejtsétek el. És akkor még egy könyvajánló: The reluctant fundamentalist. Sajnos magyarul tudomásom szerint nem jelent meg, de ha tudod próbáld átrágni magad angolul, tanulságos és lehet hogy változtat is rajtad.
Volt alkalmam a pécsi főrabbival hosszasan elbeszélgetni. Érdekes volt hallani, hogy vélekedik a holokauszt bizniszről és ez mennyit árt a zsidóságnak (pl Sorstalanság), nagyon összecsengett Schiffer ATV Olgicas riportjával.
Vallásos zsidó nem egyenlő a fundamentalista zsidósággal, Izraellel, és főleg nem a náci Izraellel.

Ez a közel keleti status quo nagyon sok embernek érdeke, hogy megmaradjon, ugyanúgy nem lesz megoldása mint a cigánykérdésnek. csak míg nálunk a cigánykérdés megoldását politikai haszon reményében szabotálja mindenki, addig ez a háború kőkemény pénzkérdés is a politikai vonzat mellett.

Na mindegy ebbe az evergreen zsidó-palesztin kérdésbe nem kívántam beszállni, de ez az egyoldalú Izrael imádat ferdítésekkel, hiányos infókkal bántó volt számomra.

Más:Sok szellemi mélyrepülést láttam már, de a gázai helyzet párhuzamba állítása párizsiak trianoni anyázásra adott anyázási reakciójával.......???!!! Btw a jogi karra nem történelem az egyik felvételi tantárgy? Összefüggés, ok-okozat stb??? Tényleg komolyan írtad Amadeus??

Jó lenne, ha elérnénk arra szintre, hogy az általam felvetett Reluctant fundamentalist című könyv végén lévő jelenet mindenki számára egyértelmű lenne | és a zsebébe nyúló amerikairól magától értetődően az jutna eszünkbe, hogy a névjegykártyáját veszi elő. És eszünkbe sem jutna, hogy lőni fog, egy pisztollyal. Mert ez azt jelentené, hogy nem nem gondolunk egy teroristára egy szakállas muzulmán láttán, nem gondolunk rögtön az amerikaiak kapcsán az aránytalan agresszióra stb. |

Egyébként ez egy parttalan vita, engedjétek el ezt zsidó vs arab témát!
Péntek du van. Akinek ahhoz ban kedve vallja meg az egy igaz Istent és az ő Prófétáját az esti imán.
Akinek meg ahhoz az napnyugta előtt gyújtsa meg a gyertyáját, azt shabat shalom.
Csak engem ne kényszerítsen egyik se hogy kövessem őket. Ennyi.
Elnézést a hosszú hozzászólásért.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 018
 www.hvg.hu/kultura/20140725_Geszti_es_Pataky_Attila_is_kapott_az_NKA

anyád.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
Átmentem a családdal az unokatesómékhoz délelőtt úgy 1-1,5 órára. Arra jövök haza, hogy tiszta füst a lakás... anyu meg értetlenül áll, hogy "hát ő azt hitte elzárta a gázt". Annyira zárta el, hogy szénné égett minden a fazekakban.
Holnap meg megyek zenélni, a fellépős ruha ki volt készítve az étkezőben. Most lehet mosni őket. Nem térek magamhoz annyira le vagyok döbbenve.
Persze lehetett volna sokkal rosszabb is, le is kopogtam. Mostantól ajtózáráskor átnézem a konyhát, nehogy valami égve maradjon.

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 9 éve
Amador Los Angeles Rams 273
 m.kuruc.info/r/2/130806/ZoliZoltán
Érdekes, hogy a palesztin nagykövet Marie Antoinette keresztnévre hallgat. Ritkaság lehet ez arrafelé.
több mint 9 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 095 — E/1
 m.kuruc.info/r/2/130806/
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Miért kellene nekem szemléltetnem bármit is? Se arabul, se héberül nem beszélek, sosem jártam a Gázai-övezetben, de még Izrael közelében sem. Nem tanultam arabisztikát vagy hebraisztikát, azonban még közeli ismerősöm sincs, aki az előbbiek közül bármelyiket elmondhatná magáról. Így csupán a világsajtó cenzúrája által közvetve juthatnak el hozzám a hírek bármelyik oldalról, ezt meg nem érzem annyira alapos tudásnak, hogy egy fórumon osszam az észt a témáról...baggio
Az a baj, hogy mással kapcsolatban sincs alapos tudásod, mégis osztod az észt a fórumon.
Pl.: soccer topik.
De én kérek elnézést.JC6
És a te tebow-s ámokfutásaid?Asbee
az hit.Amadeus91
Ez hit!
sutianap
😀
több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 115 — capitaine du château de Vienne 1487
Miért kellene nekem szemléltetnem bármit is? Se arabul, se héberül nem beszélek, sosem jártam a Gázai-övezetben, de még Izrael közelében sem. Nem tanultam arabisztikát vagy hebraisztikát, azonban még közeli ismerősöm sincs, aki az előbbiek közül bármelyiket elmondhatná magáról. Így csupán a világsajtó cenzúrája által közvetve juthatnak el hozzám a hírek bármelyik oldalról, ezt meg nem érzem annyira alapos tudásnak, hogy egy fórumon osszam az észt a témáról...baggio
Az a baj, hogy mással kapcsolatban sincs alapos tudásod, mégis osztod az észt a fórumon.
Pl.: soccer topik.
De én kérek elnézést.JC6
És a te tebow-s ámokfutásaid?Asbee
az hit.Amadeus91
Ez hit!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 018
Miért kellene nekem szemléltetnem bármit is? Se arabul, se héberül nem beszélek, sosem jártam a Gázai-övezetben, de még Izrael közelében sem. Nem tanultam arabisztikát vagy hebraisztikát, azonban még közeli ismerősöm sincs, aki az előbbiek közül bármelyiket elmondhatná magáról. Így csupán a világsajtó cenzúrája által közvetve juthatnak el hozzám a hírek bármelyik oldalról, ezt meg nem érzem annyira alapos tudásnak, hogy egy fórumon osszam az észt a témáról...baggio
Az a baj, hogy mással kapcsolatban sincs alapos tudásod, mégis osztod az észt a fórumon.
Pl.: soccer topik.
De én kérek elnézést.JC6
És a te tebow-s ámokfutásaid?Asbee
az hit.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Miért kellene nekem szemléltetnem bármit is? Se arabul, se héberül nem beszélek, sosem jártam a Gázai-övezetben, de még Izrael közelében sem. Nem tanultam arabisztikát vagy hebraisztikát, azonban még közeli ismerősöm sincs, aki az előbbiek közül bármelyiket elmondhatná magáról. Így csupán a világsajtó cenzúrája által közvetve juthatnak el hozzám a hírek bármelyik oldalról, ezt meg nem érzem annyira alapos tudásnak, hogy egy fórumon osszam az észt a témáról...baggio
Az a baj, hogy mással kapcsolatban sincs alapos tudásod, mégis osztod az észt a fórumon.
Pl.: soccer topik.
De én kérek elnézést.JC6
És a te tebow-s ámokfutásaid?


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 9 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 095 — E/1
Most akkor minden rasszista orul ,hogy elismerted.

Heil.😉
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 383 — #NoStress
Arra nem adtál még magyarázatot, hogy mi szükség van kazettás és fehér-foszforos bombák bevetésére (nem most, de most is nagy pusztításra képes bombákat dobnak le, precíziós, kisebb rombolási potenciállal rendelkező bombák helyett)?
Miért kell Izraelnek ilyen mértékű válaszcsapást adnia?
Miért nem a halálpontos drónokkal szedik ki a rakétázókat? A drón kamerájával nagyon szépen lehet látni a kis sufnirakétásokat, és ki is lehet őket szedni anélkül, hogy a környező lakóépületeket a lakóikkal együtt a halálba küldenék.
Miért kórházakat bombáznak szarrá?
Egyszerű kérdések, de senki nem magyarázza meg őket.cartman023
Én megmagyarázom:
Mert megtehetik.
Mikor kellett ennél több indok egy halálos áldozatokat követelő katonai akcióhoz?




Undorító aljas sunyi patkány népségnek tartom mindkettőt (lehet, hogy nem is olyan véletlen, hogy tulajdonképpen távoli rokonok?). Ha az araboknak lenne meg a technikai fölényük, valószínűleg ők is ugyanígy járnának el, mint ahogy most teszi ezt a "világ legerkölcsösebb hadserege". Az egyik a vallását, meg az azzal járó primitív középkori szokásait akarja ráerőltetni boldog-boldogtalanra, a másik meg származási alapon gondolja magát mindenki másnál feljebb valónak, mindezt párosítva határtalan hatalomvággyal és gátlástalansággal. Sajnos mindkét népségből elég sok megtalálható jobb sorsa érdemes kontinensünkön, ha lehetne én csak annyit kérnék, hogy takarodjon mindegyik haza a közel-keletre a sivatagba, ahová való, aztán ott felőlem öldöshetik egymást kedvükre.Dub
Ment a like.
Ilyen legyen egy igazi rasszista beírás, ne olyan tutyimutyi, picsogós arabszimpatizáns, "jajjgonoszizraeles", amikor csak annyi az ok az együttérzésre, hogy egy jót lehessen zsidózni a palesztinok látszólagos sajnálásával.
Aki igazi rasszista az ilyet írjon, és legyen legalább ennyire következetes, különben azt fogja észrevenni, hogy saját magával vitázik, és elkezd félni a zsidóktól, ami nem csak vicces, de egyben ciki is.

több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 115 — capitaine du château de Vienne 1487
Megkapod a pàrjàt is mer mostanàban leàlltak
 drotontul.blog.hu


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 640 — Egyéb témák lakó
Szóval aki egyèbkènt a fröcsögèsen kívül èrdeklődik a nem kiszofisztikàltrèszekre
 katpol.blog.hu/2013/12/31/nakba_isutianap
Kurvára köszi ezt a blogot!

több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 115 — capitaine du château de Vienne 1487
Szóval aki egyèbkènt a fröcsögèsen kívül èrdeklődik a nem kiszofisztikàltrèszekre
 katpol.blog.hu/2013/12/31/nakba_i


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 882 — No es importante
Már múltkor is jeleztem, hogy ez a személyeskedés mintapéldája, amit mondjuk nyugodtan befejezhetnél végre. Meg fel kellene tudni ismerni a különbséget egy sportjátékkal kapcsolatos véleménynyilvánítás (ahol az "élmény" közvetlen), illetve egy távoli háborús helyzettel kapcsolatos győzködés között (ahol szerencsére maximum közvetett), de legalább jól szemléltetitek a gázai konfliktust, hiszen ha két magyar internetező nem tud zöld ágra vergődni a kérdés fölött, egészen meglepő lenne, ha az ott élő zsidók és palesztinok álláspontja akár valaha is közeledne egymáshoz.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Törölt felhasználó
Miért kellene nekem szemléltetnem bármit is? Se arabul, se héberül nem beszélek, sosem jártam a Gázai-övezetben, de még Izrael közelében sem. Nem tanultam arabisztikát vagy hebraisztikát, azonban még közeli ismerősöm sincs, aki az előbbiek közül bármelyiket elmondhatná magáról. Így csupán a világsajtó cenzúrája által közvetve juthatnak el hozzám a hírek bármelyik oldalról, ezt meg nem érzem annyira alapos tudásnak, hogy egy fórumon osszam az észt a témáról...baggio
Az a baj, hogy mással kapcsolatban sincs alapos tudásod, mégis osztod az észt a fórumon.
Pl.: soccer topik.
De én kérek elnézést.
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 882 — No es importante
Miért kellene nekem szemléltetnem bármit is? Se arabul, se héberül nem beszélek, sosem jártam a Gázai-övezetben, de még Izrael közelében sem. Nem tanultam arabisztikát vagy hebraisztikát, azonban még közeli ismerősöm sincs, aki az előbbiek közül bármelyiket elmondhatná magáról. Így csupán a világsajtó cenzúrája által közvetve juthatnak el hozzám a hírek bármelyik oldalról, ezt meg nem érzem annyira alapos tudásnak, hogy egy fórumon osszam az észt a témáról...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
NB2 New England Patriots 22 038 — nabege2@yahoo.com
Milyen érdekes, mikor egy teljesen más kultúrában, a cselekményektől több ezer kilométerre élő, az adott népcsoportokkal sosem érintkező, a témáról maximum felszínes tudással bíró emberek csapnak fel szakértőnek, aztán győzködik magukat saját igazukról. Vagy annyira mégsem az.baggio
Mindezt egy amerikai focis fórumon 😊

Amúgy Dub véleményével maximálisan egyetértek!