Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Ez mind nagyon szép, és jó!
Csak az a baj, hogy szerencsétlen nők/és mi férfiak is/ nem nagyon vannak felkészülve/felkészítve egy esetleges támadásra.
A támadó szinte minden esetben előnyben van, mert ő tudja, hogy meg akar támadni, felkészül rá stb.
Aztán ezt a lépéselőnyt már nehéz egalizálni.Gondolom, mindenki látott már női táskát, meg azt, hogy mi minden szart tudnak a nők abban tartani.Mire abból előkaparja a védekezési eszközt...laccoo74
Nekem pont az nem tetszett abban a KM edzésben ahová jártam pár hónapot, hogy: nagyon "leegyszerűsíti" a támadót. Amire már utaltam; akik 3 éves koruk óta seprűnyéllel püfölik egymást, azok ellen néha több kell, mint amit mi (akiknek félig-meddig volt gyerekszobája) el tudunk képzelni. Bár edzésen ezt nagyon nem is lehet szimulálni, úgyhogy az önvédelem-oktatóknak tényleg fel van adva a lecke. Az igazi lelki beállítottsághoz legalább egy katonai edzőtábor kellene 😀, vagy pár hét a riói favellákban.

Pl. egy FMA edzésen a késes CQC gyakorlatok nagy része arról szól, hogy minél kevesebb mozdulattal menj át a másik védelmén és öld meg. Pl. parry -> torokszúrás (2 mozdulat), "védés ->karhajlítóizom-vágás+torokszúrás (elhajlással együtt 4 mozdulat 2 vágással és Game Over)" De: egy önvédelmi edzésen, ahol a jogi környezetet is figyelembe kell venni, ott nem taníthatnak gyilkolást. Ezért nehéz és bonyolult a "modern önvédelem" oktatása + a valóság az mindig más mint az edzőterem. Edzőteremben (sterilben) lehetsz űberkirály, de ez még semmit nem jelent az utcán.

Igen... az ököl mindig kéznél van (csak el ne törjön).
több mint 10 éve
Toca Minnesota Vikings 18 733 — Vikings fan
Ez mind nagyon szép, és jó!
Csak az a baj, hogy szerencsétlen nők/és mi férfiak is/ nem nagyon vannak felkészülve/felkészítve egy esetleges támadásra.
A támadó szinte minden esetben előnyben van, mert ő tudja, hogy meg akar támadni, felkészül rá stb.
Aztán ezt a lépéselőnyt már nehéz egalizálni.Gondolom, mindenki látott már női táskát, meg azt, hogy mi minden szart tudnak a nők abban tartani.Mire abból előkaparja a védekezési eszközt...laccoo74
Itt nem az a lényeg hogy te legyél előnybe. Nyilván ha meg akarnak támadni ,ráadásul nem balfaszok akkor nagy az előnyük. Viszont az egyenletben te is benne vagy.
Pl.:Ha 11 körül bedugott fülessel mész akkor totál megfogsz lepődni, ha viszont alapból úgy mész , hogy figyeled honnan jöhet a baj gyors reakcióval sok mindent menthetsz.
Egy barátom ki 40 kiló vasággyal Miskolcon úgy meg haza hogy egyik vállán volt a hátizsák. Megtámadták azt reflexből úgy arcon baszta a laptop táskával a csávót hogy elfutott mire az észleltet volna mivan. Persze megtört picit a laptop de hát na.
90 kilós gyúrosgyereket meg kiraboltál mint a huzat mert mire elővette volna amit akart már kés volt az oldalánál (nem benne ...).
Szóval igen ez nem egy egyenlő küzdelem, de neked elég egy gyors reakció amivel nyerhetsz annyit hogy megmenekülj, míg az ellenfelednek végig kontrolálnia kell, hogy meg legyél. Nem az kell hogy te verd halomra csak kis előny. Azt meg hogy ki hogyan szerzi és van-e elég ügyes/merész hogy tökön rúgja vagy orron vagy lefújja az már másik kérdés.
Egyébként én a kést azért nem tartom jó ötletnek, mert általában az tuti van a támadónál , ő nagy eséllyel tapasztaltabb is a használatában, gyors csapás + futás kombóban hiszek.

Utolsó sorodra meg azt tudom mondani, hogy ha olyan gyökér a nő hogy nem pár mp alatt hózzáférhető helyre rakja az önvédelmi cuccát, akkor most ezzel mit kezdjünk ? 😀
több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Ez mind nagyon szép, és jó!
Csak az a baj, hogy szerencsétlen nők/és mi férfiak is/ nem nagyon vannak felkészülve/felkészítve egy esetleges támadásra.
A támadó szinte minden esetben előnyben van, mert ő tudja, hogy meg akar támadni, felkészül rá stb.
Aztán ezt a lépéselőnyt már nehéz egalizálni.Gondolom, mindenki látott már női táskát, meg azt, hogy mi minden szart tudnak a nők abban tartani.Mire abból előkaparja a védekezési eszközt...
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Nálam ilyen szokott lenni. Eddig bevált...

több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
és ez az ember ad életmódtanácsokat, ilyen is csak ebben az országban van!berger90
sztem a szokásos krav-os "jab-cross-tökös" és társai lesznek az 5 fogás 😊 . Mindenhol ezt mutogatják. Ennek ellenére én azt gondolom, hogy egy nő hordjon magánál fegyvert (de olyat, amit stresszhelyzetben tényleg jól tud használni) és ne álljon le boxolni senkivel. Az a tuti.toxique
Mi az a fegyver, amit jól tudna használni egy megtámadott nő?Főleg ha nincs "hozzászokva", hogy megtámadják?laccoo74
Most mondjam azt, hogy ez egyéntől függ? Aki nem tudna megszúrni senkit támadóként, az pl. védekezőként se nagyon fog megszúrni senkit (kiben milyen hajlamok dolgoznak), de ha a ravasz elhúzásához már "van gyomra", akkor inkább hordjon magánál lőfegyvert kés helyett. Erre gondoltam. Egy boxkombináció (mint amilyen a fent említett "jab-cross-tökös" ) sokkal inkább egy többismeretlenes egyenlet mint egy gázfegyver vagy egy éles pisztoly (esetleg kés) használata. A puszta kéz mindig nagy teret enged a támadó "egyéni képességeinek" is (a skillektől a fájdalomtűrő képességig), ami egyáltalán nem biztos, hogy a te oldaladra fogja billenni a mérleg serpenyőjét. De ezt pl. egy normális Krav maga / Defendo / akármilyen-önvédelmi trainer el fogja mondani (+ olyat úgy sem fogsz elhinni, amit nem úgy tapasztaltál).

A fegyvert jól kell tudnod használni és nem árt, ha univerzálisan használható eszközt választasz. Fog működni a sokkoló esőben? A gázspray szélben? Pl. egy tonna vicces történet van a saját gázfelhőjükbe besétáló gázsprayhuszárokról (ami: ha veled történik meg akkor már nem is olyan vicces). Mindenképp olyan cucc legyen, ami mindig hozzáférhető és használni is "mered" (nincsenek gátlásaid). Ha nem ilyen az ezköz, akkor lehet nálad bármi - csak nehezék marad. Boxer, vicces-boxer, vipera, kés-papír-olló, hadi-tablet... mindegy, csak merd használni.
Pár év edzegetés után továbbra sem szorgalmazom az 50-60kg-os hölgy vs 80-100kg-os férfi box-találkozókat - de nem vagyok szakértő. Ellenben egy Promouk vs. Mila Jojovic full contact + no rules meccsen is a thai legényre fogadnék 😉
több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
és ez az ember ad életmódtanácsokat, ilyen is csak ebben az országban van!berger90
sztem a szokásos krav-os "jab-cross-tökös" és társai lesznek az 5 fogás 😊 . Mindenhol ezt mutogatják. Ennek ellenére én azt gondolom, hogy egy nő hordjon magánál fegyvert (de olyat, amit stresszhelyzetben tényleg jól tud használni) és ne álljon le boxolni senkivel. Az a tuti.toxique
Mi az a fegyver, amit jól tudna használni egy megtámadott nő?Főleg ha nincs "hozzászokva", hogy megtámadják?
több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Köszi a választ.Én is kb ilyen számokról tudtam.Tehát a gyulai kolbász Angliában 720 ft körül van, ahol a fizetések "némileg"magasabbak.Nagyon szép!
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns


Hogy váltják mostanában az angol fontot?Mennyi Angliában az átlagbér?laccoo74
Az összesített (több sávból) évi átlagbért 28 000 Fontnak mondják (kb. 2 300 font/hó => 840 000 HUF), de a valóság itt is kevesebb (éppen mostanság van nagy balhé a fizetések körül). Egy átlagos bevándorló minimálbért (ami kb. 11 000 Font/ év -> kb. 900 Font / hó) keres (ha tisztán dolgozik, ha nem akkor kevesebbet), ami olyan 330 000 Forint havonta (kerekítési eltérések lehetnek) . A Fontot 360 Ft/Font árfolyamon számoltam.
több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci


Hogy váltják mostanában az angol fontot?Mennyi Angliában az átlagbér?
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
és ez az ember ad életmódtanácsokat, ilyen is csak ebben az országban van!berger90
sztem a szokásos krav-os "jab-cross-tökös" és társai lesznek az 5 fogás 😊 . Mindenhol ezt mutogatják. Ennek ellenére én azt gondolom, hogy egy nő hordjon magánál fegyvert (de olyat, amit stresszhelyzetben tényleg jól tud használni) és ne álljon le boxolni senkivel. Az a tuti.
több mint 10 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
Norbi életmódtanácsai a témában:

Van 10 életmentő tanácsom, mint egykori rendőrtiszt és kiképző százados.

Erre gondolok:

1. Nő ne menjen egyedül! Legyen vele 1-2 barátnő, vagy nagytestű kutya!
2. Soha ne használj mp3 lejátszót, a tiszta hallás a kutyatámadás előtt is ajándék időt adhat, hogy felmássz egy fára, vagy átugorj egy kerítésen.
3. Legyen nálad durva gázspray, vagy sokkoló, ami tilos, de a büntetés enyhébb, mintha megerőszakolnak, vagy megölnek. A kis riasztó-, vagy gázpisztoly is szuper! Bele kell lőni az arcába egy méterről!
4. Tanulj meg 5 alapvető önvédelmi fogást, amely után van esélyed elfutni! Ezeket a jövőben be fogom mutatni. Tudd hova és hogyan kell ütni, hogyan kell szorításból, fojtásból kijönni! Ez egy parkolóházban sem árthat. Ezeket hetente otthon a férjeddel gyakorold!!!! Beidegződés nélkül nem jön elő pánikhelyzetben! Ezt ne feledd! Nem játék. Fontosabb, mint a futás utáni has gyakorlat.
5. Legyen nálad mobil és legyen beállítva a helymeghatározás, hogy a párod megtaláljon, ha nem veszed fel!
6. Ha megtámadnak, eléd állnak, akkor ököllel és teljes erővel üss orra, mert az egy K1 harcosnak is törik. Ekkor a támadó egy darabig nem lát. Ha kulcs van a kezedben, csak a szemre érdemes szúrni és teljes erőből futni kell. Az ütésbe a teljes súlyod helyezd bele. Inkább egy testi sértés eljárás, mint a biztos halál.
7. Ha gyanús alak követ, vagy lép eléd, akkor kiabáld a férjed, bátyád nevét, mintha lemaradt volna, hogy jöjjön már! Ezt beveszik és sprint. Azonnal mérd fel milyen követ tudsz felvenni, hogy közelről arcába vágd.
8. Ha autóút van a közelben, ne csak kiabálj, hanem fuss ki a felezővonalra, de ügyelj, hogy ne üssenek el. A balhé, a nagy fékezések stb. jól jöhetnek.
9. Ha éles, kisméretű kés van nálad, akkor a támadó combjának közepére szúrj nagy erővel. Nem ölöd meg, nincs artéria ott, de futni sem tud utánad, hogy megbosszulja.
10. Kerüld a reggeli és esti szürkületet, ilyenkor inkább a dögunalmas futógép.Norbi
Sobri Jóska
remélem, ezeket minbd kipróbálja, mielőtt kiírja.

és ez az ember ad életmódtanácsokat, ilyen is csak ebben az országban van!

Mindig jövőre
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
Norbi életmódtanácsai a témában:

Van 10 életmentő tanácsom, mint egykori rendőrtiszt és kiképző százados.

Erre gondolok:

1. Nő ne menjen egyedül! Legyen vele 1-2 barátnő, vagy nagytestű kutya!
2. Soha ne használj mp3 lejátszót, a tiszta hallás a kutyatámadás előtt is ajándék időt adhat, hogy felmássz egy fára, vagy átugorj egy kerítésen.
3. Legyen nálad durva gázspray, vagy sokkoló, ami tilos, de a büntetés enyhébb, mintha megerőszakolnak, vagy megölnek. A kis riasztó-, vagy gázpisztoly is szuper! Bele kell lőni az arcába egy méterről!
4. Tanulj meg 5 alapvető önvédelmi fogást, amely után van esélyed elfutni! Ezeket a jövőben be fogom mutatni. Tudd hova és hogyan kell ütni, hogyan kell szorításból, fojtásból kijönni! Ez egy parkolóházban sem árthat. Ezeket hetente otthon a férjeddel gyakorold!!!! Beidegződés nélkül nem jön elő pánikhelyzetben! Ezt ne feledd! Nem játék. Fontosabb, mint a futás utáni has gyakorlat.
5. Legyen nálad mobil és legyen beállítva a helymeghatározás, hogy a párod megtaláljon, ha nem veszed fel!
6. Ha megtámadnak, eléd állnak, akkor ököllel és teljes erővel üss orra, mert az egy K1 harcosnak is törik. Ekkor a támadó egy darabig nem lát. Ha kulcs van a kezedben, csak a szemre érdemes szúrni és teljes erőből futni kell. Az ütésbe a teljes súlyod helyezd bele. Inkább egy testi sértés eljárás, mint a biztos halál.
7. Ha gyanús alak követ, vagy lép eléd, akkor kiabáld a férjed, bátyád nevét, mintha lemaradt volna, hogy jöjjön már! Ezt beveszik és sprint. Azonnal mérd fel milyen követ tudsz felvenni, hogy közelről arcába vágd.
8. Ha autóút van a közelben, ne csak kiabálj, hanem fuss ki a felezővonalra, de ügyelj, hogy ne üssenek el. A balhé, a nagy fékezések stb. jól jöhetnek.
9. Ha éles, kisméretű kés van nálad, akkor a támadó combjának közepére szúrj nagy erővel. Nem ölöd meg, nincs artéria ott, de futni sem tud utánad, hogy megbosszulja.
10. Kerüld a reggeli és esti szürkületet, ilyenkor inkább a dögunalmas futógép.Norbi

több mint 10 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
injekciónak semmi értelme, hagyján hogy nem szenved sokáig, de úgy tudom nem is érzi... Akkor meg mi értelme?

Én dolgoztatnám az ilyet kemény fizikai munkával reggel 6-este 10-ig élete végéig. Na annak már értelme is lenne.

De az ilyen senkiházit, aki szerint "azt kapta a csaj amit megérdemelt" nem tudom még emberszámba sem venni...eaglesmcnabb
Úgy tudom, Belgiumban egy műtéti eljárással kasztrálják az ilyen férget, a pedofilokkal együtt. Aztán dugjon, amivel tud.

A Futapestes faszi amúgy azonnal lemondott, gondolom kapott pár szép üzenetet.

Mindig jövőre
több mint 10 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 461 — TODDHERREMANS79
injekciónak semmi értelme, hagyján hogy nem szenved sokáig, de úgy tudom nem is érzi... Akkor meg mi értelme?

Én dolgoztatnám az ilyet kemény fizikai munkával reggel 6-este 10-ig élete végéig. Na annak már értelme is lenne.

De az ilyen senkiházit, aki szerint "azt kapta a csaj amit megérdemelt" nem tudom még emberszámba sem venni...

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 921 — Cowboys fan
 magyarhajnal.com/sportvezeto-megerdemli-hogy-megoltek-a-ciganyok/

MIÉRT NEM BASZOD SZÁJBA A JÓ ÉDES KURVA ANYÁDAT TE KÖCSÖG?eaglesmcnabb
Kis faszkópé!
Szerintem ezért meg lesz baszva! Jogosan!catattack
a csávó egy gerinctelen kis féreg, viszont amit mond (este, sötétedés után, egyedül, nő, cigányok a környéken, a férj meg gyerek az teljesen független ettől, mert ez minden nőre áll) az teljesen igaz. kivéve, ha a kérdéses futót Veszprémi Lindának hívják. vagy Pesuth Ritának.

aki ezt tette, annak meg megszavaznám a japán módszert (pénisz levág, szájba belehelyez, torok elvág, kibelez)slowmotion
Ebből kb egy második Bándy -ügy lesz. 😕

Update Norbi már nem átallotta leírni, hogy "Sajnos etnikai támadás volt..." ami így elég érdekes, több szempontból is.Jan
hát ha elkapják a csávót, akkor szerintem minimum háromszor leesik a lépcsőn, akkor is, ha földszintes a rendőrség épülete. amit mondjuk meg is tudok érteni, mégiscsak a kollégának a családját érinti a dolog.
mondjuk nekem az is megfordult a fejemben, hogy nem célzott támadás volt-e, apuci esetleg munka közben keresztezte valakinek az útját, az meg ilyen civilizált módon állt bosszút.
ha meg fehér volt, akkor kb ugyanazt kívánom neki, mint ha kínai vagy mongol vagy afro vagy cé volt. az ilyenek kötelet érdemelnek, nem méltányos elbánást.

picsába ezzel a magát túl szofisztikáltnak képzelő EU-val, Floridában vagy Texasban egész egyszerűen elintézik az ilyesmit három fecskendővel, aztán kész.
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Milyenek az emberek?
Egy hölgy rokonom behajtási osztályon dolgozik egy neves biztosítónál. Nem napi szinten, de eljutnak hozzá olyan ügyfelek, akiket hozzá irányítanak különféle ügyfélszolgálatokról (vagy agyból kiderítik a behajtás címét és egyből hozzá jutnak el) az ügyvédekhez vezető biztosítós-peres nyavaják utolsó állomásaként.
Nos; szabolcs eléggé brutál részén nőttünk fel, így szegény megtanulta verbálisan leszerelni a 2 méteres, szénné szálkázott IQ negatív brazil vadbarmokat. Persze, hogy kiabálnak, meg csapkodják az asztalt-ablakot-széket (stb.), de a rokonomat még egyszer sem ütötték meg: egy nőnek más esélye - szerintem - nincs is. Legyen az akármilyen Krav-maga-gyúrós-krosszfittes-karatebalerina: 120kg tömör izom 1 számjegyű IQ-val pont le fogja kakni azt, hogy ki Ő, vagy mi Ő (ja, van esélye: Glock-21 által golyó vagy egy borotvaéles karambit elhelyezése a torokban). A fostenger akciómozik persze az ellenkezőre sarkallják pl. az emancipált nőket vagy a 40kilós hipstereket, de eleget vertem másokat illetve; verettem magam kölyökkoromban ahhoz, hogy tudjam: az nem nagyon fog menni. 1 az 5-ben? Nos: szegény rokonomnak minden egyes alkalom után jönnek a kollégái és elmondják, hogy így megverték volna, meg úgy megmondták volna neki, meg így a rendőrség és úgy a biztonsági szolgálat... de amikor ott van a drabant brazil a mázsás asszonnyal és bontja le az irodát, akkor mindegyik kussol a fakkban, mint aki beszart. Mert volt olyan brazil (és nem brazil is) a mi kis városkánkban, akiket a kékek is csak az után mertek nagy erőkkel begyűjteni, amikor részegen összeverették magukat a főtéri kocsmában az ellengruppal (nagyon okosan - a tömeg megtörte az ellenállásukat 😀 ).
Ez tipikusan a kerítés két oldaláról ugató kutyák esete (ha véget ér a drót, egyből béke van és az egyik behódol), valami keménykedő kis kertitörpe a lekaratéjozom jellegű posztoló kis krav-maga tipi-tapis (jab-cross-groinkick) bohócoktól (bocs a Krav-osoktól! Tudom, hogy vannak nagyon erős és kemény bunyósok közöttük is! Nem magát a rendszert szidom, csak most ez a trend... és sok az önjelölt halálosztó).
Néha megdöbbenek azon, hogy mennyire buta dolgokat írnak emberek, akik - nyilvánvalóan - nem verekedtek még életükben (mert ott verés van és futás, nem 1vs1 Promouk vs. Kraus K1 grandfinal). Ha olyanokkal kell bunyóznod, akik 3 évesen már kapanyéllel verték egymást az udvaron - mert arrafelé az volt a játék -, ott nem fognak hanyatt-homlok menekülni egy megfeszített bicepsztől vagy egy poénos beszólástól.

A nőt nagyon sajnálom, mert senki sem érdemel ilyen halált! De a fröcsögőknek csak azt tudom javasolni, hogy kapják fel a Batman-gúnyát és menjenek ki igazságot tenni. Mert már csak az van hátra... 😕
több mint 10 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 942 — Steelers fan
 magyarhajnal.com/sportvezeto-megerdemli-hogy-megoltek-a-ciganyok/

MIÉRT NEM BASZOD SZÁJBA A JÓ ÉDES KURVA ANYÁDAT TE KÖCSÖG?eaglesmcnabb
Kis faszkópé!
Szerintem ezért meg lesz baszva! Jogosan!catattack
a csávó egy gerinctelen kis féreg, viszont amit mond (este, sötétedés után, egyedül, nő, cigányok a környéken, a férj meg gyerek az teljesen független ettől, mert ez minden nőre áll) az teljesen igaz. kivéve, ha a kérdéses futót Veszprémi Lindának hívják. vagy Pesuth Ritának.

aki ezt tette, annak meg megszavaznám a japán módszert (pénisz levág, szájba belehelyez, torok elvág, kibelez)slowmotion
Ebből kb egy második Bándy -ügy lesz. 😕

Update Norbi már nem átallotta leírni, hogy "Sajnos etnikai támadás volt..." ami így elég érdekes, több szempontból is.
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 921 — Cowboys fan
 magyarhajnal.com/sportvezeto-megerdemli-hogy-megoltek-a-ciganyok/

MIÉRT NEM BASZOD SZÁJBA A JÓ ÉDES KURVA ANYÁDAT TE KÖCSÖG?eaglesmcnabb
Kis faszkópé!
Szerintem ezért meg lesz baszva! Jogosan!catattack
a csávó egy gerinctelen kis féreg, viszont amit mond (este, sötétedés után, egyedül, nő, cigányok a környéken, a férj meg gyerek az teljesen független ettől, mert ez minden nőre áll) az teljesen igaz. kivéve, ha a kérdéses futót Veszprémi Lindának hívják. vagy Pesuth Ritának.

aki ezt tette, annak meg megszavaznám a japán módszert (pénisz levág, szájba belehelyez, torok elvág, kibelez)
több mint 10 éve
catattack 3 520
 magyarhajnal.com/sportvezeto-megerdemli-hogy-megoltek-a-ciganyok/

MIÉRT NEM BASZOD SZÁJBA A JÓ ÉDES KURVA ANYÁDAT TE KÖCSÖG?eaglesmcnabb
Kis faszkópé!
Szerintem ezért meg lesz baszva! Jogosan!
több mint 10 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 461 — TODDHERREMANS79
 magyarhajnal.com/sportvezeto-megerdemli-hogy-megoltek-a-ciganyok/

MIÉRT NEM BASZOD SZÁJBA A JÓ ÉDES KURVA ANYÁDAT TE KÖCSÖG?

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 10 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Köszi😊
János kórházról is van sztorim a 2000-es évek elejéről, azzal se lehetne versenyezni a "Best of Betegellátási rendszer" versenyen...

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 921 — Cowboys fan
...kishaszi
nézd a dolog pozitív oldalát. ha a János kórházhoz tartoznátok, akkor 600 forintot kellett volna fizetned a parkolásért...
a párodnak meg jobbulást!
több mint 10 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Tegnap este lementünk kocogni kedvesemmel, itt a lakótelepen van egy salakos futópálya, belül meg focizni lehet. 1,5 kör bemelegítés után megállt, hogy vissza sasszézik az erősítő gépekhez keresztbe, erre rosszul lépett és elszállt a bokája. Kb úgy nézett ki, mintha 2 bokacsontja lenne kívül. Nah, rohantam haza a kocsiért meg papírokért, persze szemüvegem leraktam az átöltözéshez, hogy mégse úgy vigyem be a kórházba, mint egy csatakos ló. A gyomorideg miatt persze nem találtam meg, ez csak azért érdekes, mert utálok szmcsi nélkül vezetni, mivel semmit nem látok jóformán a pacákon kívül, meg ugye hivatalból is csak azzal vezethetek, ah a rendőr megállít, akkor lehet gond van.
Kórház behajtás 400 Ft. Köszi. Persze mentővel ingyen lett volna, de legalább kerületileg közel volt, meg a mentő ki tudja mikor ér ki - később még lesz ennek infoértéke...

Maga az érdemi rész az kórházakhoz képest gyors volt - eddigi tapasztalatoktól eltérően -, 1+ óra alatt meg volt kb. a vizsgálat, röntgen... DE

ugye a zárójelentés... 3 órát vártunk rá... mindenki eltűnt már, mire megkaptuk.... pedig jó páran jöttek utánunk. Volt közte olyan picsa is, akinek volt egy felületi sérülés a térdén és azzal bejött az ambulenciára... őt pl. minimum 3/4 órával később vizsgálták meg, mégis előbb kapta 1 órával a zárójelentését. Na most nem azért, ha valaki balesetezik, akut, akkor vegyék előre, de azért egy ilyen "sebkezdemény" miatt ne. Arról nem beszélve, hogy ez a tyúk rohangált ide-oda a folyóson, meg ki-be telefonálgatni. Párom meg ugye ott állt, illetve ült egy amorf géntorzulásnak kinéző bokának nem nevezhető valamivel... (később kiderült, hogy több szalag szakadt, meg letört egy kis darab a bokából - műtét nincs, hazaküldtek minket "nem sokára")

Az emberhez nem szólnak, nem mondják, hogy "kis türelem", "mindjárt maga jön", "dolga van a doktor úrnak" stb... csak vár, és látja ,hogy sok minden nem történik, vagy valami igen, de mindig mással...Doki egyébként jó fej volt, de akkor is.

WC gusztustalan állapotban persze, tárva-nyitva fagypont környékén az ablak bent, lehúzva nincs, szappan nincs, víztekerő egyik leszedve, kéztörlő nincs, kézszárító nincs, takarítva talán évek óta nincs ránézésre.... Kórházban.... A nőihez képest a férfi az wellness volt, mert volt meleg víz...... Az annyira rossz állapotban volt, hogy szerinte jobb lett volna kinn a bokorban...

...és akkor elszabadultunk végre, egy öreg csóka telefonját hallottuk, aki még ott volt, nem tud hazajutni, mert a mentők azt mondták, hogy 20 órán belül valamikor haza tudják vinni...
Felajánlottam, hogy elvisszük, mire mondta, hogy Dabason lakik. Mondta 4 ropi van nála, elég lesz-e, mondtam a feléért hazaviszem, az éjszakám már úgyis el van baltázva, 12 órája nem ettem, nem ittam, csak tankolni kell, mert porzik a tartály. SZóval elvittük az öreget, aztán 3-ra ágyba is kerültem.

Azért Merényi Gusztáv Kórház így szeretlek. Semmit se változott 15 év alatt, egy időben rendszeres látogatói voltunk tesómmal foci ügyből kifolyólag, boka és társai címszó alatt.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 10 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 942 — Steelers fan
Egyik okosabb, mint a másik... :-/

 www.motorinfo.hu/magazin/2013/10/01/drama_a_new_york_i_forgalomban_range_rover_kontra_motorosok/catattack
Elég régóta motorozgatok nagy vasakkal, meg néha nagyobb csapattal, és lenne néhány észrevételem:
-a 3 sávos út nem azért van, hogy az egészet egyforma sebességgel haladó motorok foglalják el

-ha mi többen vagyunk nem úgy vonulunk mint egy csürhe, hanem az első az út jobb szélén, a mögötte jövő a sáv belső felén. Azaz nem egy nyomon megyünk a közvetlen előttünk levővel, hogy baj esetén legyen hely és féktáv.

-hárman egy sávban nem megyünk, egymást jobbról nem előzgetjük. Ezek csak az alapok.

Aztán hogy 0:25-nél a fehér motoros csávó mit képzelt, hogy befékez a 2 tonnás autó előtt és majd ő oktatja? Baromarc. Ha pont nem oda figyel az autós és kivasalja a csába, akkor mi van?

Az autósról meg csak annyit, ha nekem a felelségem meg a gyerekem a kocsiban van, valszeg nem úgy oldok meg egy ilyen problémát hogy keresztülhajtok pár motoroson, mert ilyen körülmények közt sejthető hogy nem lesz jó vége.

Így elsőre ennyi tűnt fel. Közlekedési kultúra az aztán van, mindkét részről.
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 921 — Cowboys fan
Egyik okosabb, mint a másik... :-/

 www.motorinfo.hu/magazin/2013/10/01/drama_a_new_york_i_forgalomban_range_rover_kontra_motorosok/catattack
én meg higgyem el, hogy Amerikában, ahol a vécéig nem tudsz úgy kimenni, hogy nem basszanak utánad egy tabletet, nincs egy nyomorult mobiltelefon a kocsiban, amiről fel tudják hívni a yardot, hogy életveszélyben érzik magukat?