Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 779 — Cowboys fan
húbazz, kösz, de ezt vagy háromszor el kell olvasnom, mire megértem.
a céges gép egyébként 2.5 megás négymagos processzorról megy, 4 mega rammal, erőforrás-problémáim csak akkor akadnak, amikor elborul az agyam, és excel-keresőfüggvényt indítok 16e cellára egy kb 600e soros intervallumon. olyankor kimegyek meginni egy kávét, vagy dobni egy sárgát.
régebbi rókát raktam már fel, van is a gépen telepítő 3.6.13-hoz, 13.0.1-hez meg 17.0.1-hez, meg most a 18.0.2 van fent, mondjuk már nem is tudom, melyiknél kezdődtek a FP problémák. majd megint megpróbálom.slowmotion
Igen, elég izmosnak tűnik 😊. Osx-en vagy akár egy mezei Ubuntu-n ez a teljesítmény már Nasa-t tudna hekkelni 😀 😀 (hát még egy Mint-en). A Win-el óvatos vagyok, mert rég nem vagyok benne (csak a haveroknak barkácsolgatom házilag - néhanapján). Ha néha belefutok, akkor általában ledöbbenek attól, hogy mekkora teljesítményt visz el maga az op.

Igen, az Excel elég durva bír lenni. A sap-os magyar cégek rendszeresen azzal szopatják a jónépet, hogy valami nyomi - általában CO - lekérdezésen keresztül táblázatkezelőbe mentik az adatokat további elemzéshez. Makróznak mint a hülye (már bocs) az elemzéshez (vagy; hogy egyáltalán felhasználhatóak legyenek az adatok Excel-ben) aztán az egész adatkupacról kiderül, hogy hiányos... 😕 és szart nem ér (mert valahol megálltak gondolkodni a bitek). Aztán csinálnak még egy letöltést, hogy ellenőrizzék az előzőt, aztán még összevetik pl.: az anyavállalat rendszeréből lehivatott anyaggal... a helyett, hogy egy nyomorult BI (BW-t) bérelnének (és az online alapon, automatikusan lekérdezgetné az egész nyomi rendszert adatvesztés nélkül). + Ez az egész Win alapon fut! 😀 Beteg. Aztán nem veszik a lapot, hogy rajtuk röhögnek a külföldi kollégák, mert a nagy sóherkedésben a saját seggüket rúgdossák szanaszét. 😀

Miért ragazkodsz ennyire a Fox-hoz? A Chrome jóval felhasználóbarátabb (nincs annyira agyonbuherálva, így jobban fut) normál célokra.toxique
egyébként elírtam, 4 giga ram van benne, most vettem észre. egyébként BI van természetesen, de az én riportjaim olyanok, hogy több időszakot ollózok össze, mert ha az egészet futtatom BI-ból, akkor összeomlik a query memóriahiány miatt.

whatever, azért ragaszkodom a foxhoz, mert már tizeniksz éve használom, és tizeniksz-1 évig egész jól elvoltam vele, nagyjából tudom, hogy mit hol találok benne, szóval tudom bütykölgetni, egy másik böngészőnél ezt megint meg kellene tanulni, ahhoz meg nincs kedvem. bár ha állandósul a szopás, akkor fontolóra veszem.
több mint 10 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Navon GPS készülék: életemben nem sok szarabb dolgot láttam! Windows embedded.
Hihetetlen lassú. Érintésre visszapittyeg, de csinálni nem csinálja. A menüszerkezete win létére érthetetlenebb mint a sony mp3 lejátszómé (de azon legalább csak 1 sor a kijelző). Windows, de persze a saját formátumát (wmv) nem játsza le.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
 www.vg.hu/penzugy/penzugyi-szolgaltatok/a-bankok-tomegesen-emelik-a-dijakat-az-ado-miatt-csak-a-gazdagoknak-ingyenes-410310

Már nem emlékszem, de valamelyik nagyon okos politikusunk azt vizionálta, hogy a bankok NEM fogják rátolni az ügyfelekre az emelést.
Nem-e?
Akkor edd meg a nyelved kutya vegyeskörettel, pikáns fűszerezésű uborkasalátával.
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Ha futtatod a flashvideót, akkor tedd ki teljes képernyőre (hülyén hangzik, de nekem Firefoxon ez bejön. toxique
Jólvan, akkor látom ez nem csak nálam probléma. Én sem értem, hogy ha teljes képernyőre kirakva jó, akkor kicsiben miért szaggat.GRAFI
Akár a rengeteg scriptelt felület miatt is lehet (reklámok, egyéb anyagok) amit egyszerre próbálna betölteni/megjeleníteni a gép, amikor normál ablakban futtatunk. De weblap-szerkesztésben még kezdő vagyok... úgyhogy csak tipp.
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
húbazz, kösz, de ezt vagy háromszor el kell olvasnom, mire megértem.
a céges gép egyébként 2.5 megás négymagos processzorról megy, 4 mega rammal, erőforrás-problémáim csak akkor akadnak, amikor elborul az agyam, és excel-keresőfüggvényt indítok 16e cellára egy kb 600e soros intervallumon. olyankor kimegyek meginni egy kávét, vagy dobni egy sárgát.
régebbi rókát raktam már fel, van is a gépen telepítő 3.6.13-hoz, 13.0.1-hez meg 17.0.1-hez, meg most a 18.0.2 van fent, mondjuk már nem is tudom, melyiknél kezdődtek a FP problémák. majd megint megpróbálom.slowmotion
Igen, elég izmosnak tűnik 😊. Osx-en vagy akár egy mezei Ubuntu-n ez a teljesítmény már Nasa-t tudna hekkelni 😀 😀 (hát még egy Mint-en). A Win-el óvatos vagyok, mert rég nem vagyok benne (csak a haveroknak barkácsolgatom házilag - néhanapján). Ha néha belefutok, akkor általában ledöbbenek attól, hogy mekkora teljesítményt visz el maga az op.

Igen, az Excel elég durva bír lenni. A sap-os magyar cégek rendszeresen azzal szopatják a jónépet, hogy valami nyomi - általában CO - lekérdezésen keresztül táblázatkezelőbe mentik az adatokat további elemzéshez. Makróznak mint a hülye (már bocs) az elemzéshez (vagy; hogy egyáltalán felhasználhatóak legyenek az adatok Excel-ben) aztán az egész adatkupacról kiderül, hogy hiányos... 😕 és szart nem ér (mert valahol megálltak gondolkodni a bitek). Aztán csinálnak még egy letöltést, hogy ellenőrizzék az előzőt, aztán még összevetik pl.: az anyavállalat rendszeréből lehivatott anyaggal... a helyett, hogy egy nyomorult BI (BW-t) bérelnének (és az online alapon, automatikusan lekérdezgetné az egész nyomi rendszert adatvesztés nélkül). + Ez az egész Win alapon fut! 😀 Beteg. Aztán nem veszik a lapot, hogy rajtuk röhögnek a külföldi kollégák, mert a nagy sóherkedésben a saját seggüket rúgdossák szanaszét. 😀

Miért ragazkodsz ennyire a Fox-hoz? A Chrome jóval felhasználóbarátabb (nincs annyira agyonbuherálva, így jobban fut) normál célokra.
több mint 10 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Ha futtatod a flashvideót, akkor tedd ki teljes képernyőre (hülyén hangzik, de nekem Firefoxon ez bejön. toxique
Jólvan, akkor látom ez nem csak nálam probléma. Én sem értem, hogy ha teljes képernyőre kirakva jó, akkor kicsiben miért szaggat.
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 779 — Cowboys fan
faszom a kibaszott Flash Playerbe. feltelepítem, azt kibebaszott Tűzróka alatt állandóan lefagy. ellenben videót nem lehet nézni nélküle, sőt még a GamePass is azzal működik...slowmotion
A régebbi rókák jobban futnak Win alatt. Tegyél fel egy régit és ne engedd meg, hogy verziót update-eljen vagy automatikusan frissítsen (csak Te frissítsd - manuálisan - a menet közben felajánlott funkciókat pl. Adobe Flash).

A Fox beállítások között bepipáltad a hardware-es gyorsítást?

Ha futtatod a flashvideót, akkor tedd ki teljes képernyőre (hülyén hangzik, de nekem Firefoxon ez bejön. Bár... én linuxozom és ezen a platformon könnyebben "lélegzik" a kicsike - nekünk a frissítésekkel vannak gondok néha). Egyébként... ha Win alapon dolgozol (magyar céges, valószínűsítem, hogy azon), akkor tedd fel mellé a Chrome-ot. Az tényleg stabilabban fut és ha nem aggatod tele mindenféle kiegészítő kütymővel akkor csak a hardware-teljesítmény/net-teljesítmény lehet akadálya a filmélménynek 😊. Az is megoldás lehet, hogy a Fox beállításaiban átállítod, hogy az új oldalt ne új tab-on hanem új ablakban nyissa meg. A belassulást nem oldja meg, de - nagy eséllyel - nem fagysz ki egyszerre mindenhonnan (bár Win platformhoz már régen volt közöm - Hála a Magasságosnak 😊 ).

Win, tehát Toca mondta a legnagyobb igazságot: ha nem tudod lecserélni a platformot, akkor a progi reinstall / restart kombó a tuti. Ha reinstall után kilövöd az autoupdate-et és a verzióléptetést, majd átfésülöd a programokat és egyenként belövöd, hogy melyik alkalmazást indítsa automatikusan (alapból minden gyári értelmezésű nyavalyát elindít a háttérben (pl. Explorer és csatolt részei, vagy Media Player és csatolt részei) még akkor is, ha a platformot nem használod (napi szinten vagy egyáltalán). Ez megoldhat sok mindent Win-en (erőforrás problémák). Mivel nem osztódik szét a rendszer ereje Ms baromságokra, stabilabban futnak a validált programok és nem nyelsz be egy tonna felesleges "frissítést" (nekem működött - Anno a Vistából használható op.-ot tudtál faragni ezzel a kis trükkel). Plusz, ha olyan kütymők futnak a céges gépeden, mint pl. az sap, akkor dumáld le a rendszergazdával, hogy milyen rendszerbeállítások lehetnek jó kompromisszum mindkét alkalmazásnak (sap és Fox). Ha indítás után azonnal kifagy, akkor lazán lehet ilyen probléma is...toxique
húbazz, kösz, de ezt vagy háromszor el kell olvasnom, mire megértem.
a céges gép egyébként 2.5 megás négymagos processzorról megy, 4 mega rammal, erőforrás-problémáim csak akkor akadnak, amikor elborul az agyam, és excel-keresőfüggvényt indítok 16e cellára egy kb 600e soros intervallumon. olyankor kimegyek meginni egy kávét, vagy dobni egy sárgát.
régebbi rókát raktam már fel, van is a gépen telepítő 3.6.13-hoz, 13.0.1-hez meg 17.0.1-hez, meg most a 18.0.2 van fent, mondjuk már nem is tudom, melyiknél kezdődtek a FP problémák. majd megint megpróbálom.
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Tegnap ugyanazzal a céggel volt - 2 oldalról - némi afférom (átvitt értelemben).
A oldal: Késő délután beültünk alkoholizálni egy haverommal, aki IT support team-ben dolgozik egy budapesti szolgáltató központban. Mesélte, hogy aznap reggel ticket-et (huhh... hibabejelentésről kapott "munkalap"? Hogyan fordítjuk?) kapott egy multinacionális ügyfél részére a toborzási adatfeldolgozó-rendszerrel kapcsolatban. Triviális probléma; nem tudtak belépni az alkalmazásba (nagy poén: mivel az alkalmazást indító ikon helyett az autoupdate ikonját nyomkodták :-P 2013, multinacionális vállalat Hr department). A probléma komolyságát tekintve ki kellett szállni a helyszínre (validálási eljárás... a céges policy miatt), ami a haverom szerint jó, mert kikerülsz a kalitkából és új arcokra csodálkozhatsz rá. Nos, a szokásosan puccos belvárosi irodában Guccis nénik és beazonosíthatatlan nemű hibridek hadserege csacsogott-fontoskodott amerre a szem ellátott. A bátor informatikus elnézegette a lányokat, mivel a HR department-nél is csak fürdőruhamodelek dolgoztak... 😊 plusz két 50éves fószer, akik folyamatosan Excel (!) kérdésekkel zaklatták hősünket. De legalább kapott kávét-teát-teasütit... stb + a 50cent beach-feeling csajok. Az ikoncsere (!!! - mint triviális megoldás a problémára) így elhúzódott egy 2 óra hosszát. Időközben kérdezősködött és szétnézett a rendszerben egy picót. Az utolsó logolt user activity 2013.02.08.-án volt... a support-os elődje által remote tesztelt funkcióval. Az az előtti egy 2013. jan.-i remote validálási funkció, szintén a support oldalról. 2012-ben az utolsó logolt user login 08. hóban történt. Amint kiderült, igen, minden külsős pályázó ebbe a rendszerbe regisztrál... és innen hívják le az adatait a HR szakértők. Nos, lehet kombinálni...
B oldal: egy kevés borral az agyamban várakoztam a metróra a Deákon, amikor egy rég nem látott évfolyamtársnőmbe (még a Pszf-ről) botlottam. Az történt vele, hogy egy belső céges rendszeren futó álláshírdetést kapott egy haverjától és elküldte az önéletrajzát a megadott e-mail címre. 2 napra rá jött a válasz, hogy nem elég tagolt és értelmezhető az önéletrajza (láttam: teljesen profi EU tipusú szakmai önéletrajz sablon) és regeljen be a vállalat recruitment rendszerébe. Nem mondtam semmit.
A szomorú poén az, hogy ugyanarról a cégről beszéltem.
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
faszom a kibaszott Flash Playerbe. feltelepítem, azt kibebaszott Tűzróka alatt állandóan lefagy. ellenben videót nem lehet nézni nélküle, sőt még a GamePass is azzal működik...slowmotion
A régebbi rókák jobban futnak Win alatt. Tegyél fel egy régit és ne engedd meg, hogy verziót update-eljen vagy automatikusan frissítsen (csak Te frissítsd - manuálisan - a menet közben felajánlott funkciókat pl. Adobe Flash).

A Fox beállítások között bepipáltad a hardware-es gyorsítást?

Ha futtatod a flashvideót, akkor tedd ki teljes képernyőre (hülyén hangzik, de nekem Firefoxon ez bejön. Bár... én linuxozom és ezen a platformon könnyebben "lélegzik" a kicsike - nekünk a frissítésekkel vannak gondok néha). Egyébként... ha Win alapon dolgozol (magyar céges, valószínűsítem, hogy azon), akkor tedd fel mellé a Chrome-ot. Az tényleg stabilabban fut és ha nem aggatod tele mindenféle kiegészítő kütymővel akkor csak a hardware-teljesítmény/net-teljesítmény lehet akadálya a filmélménynek 😊. Az is megoldás lehet, hogy a Fox beállításaiban átállítod, hogy az új oldalt ne új tab-on hanem új ablakban nyissa meg. A belassulást nem oldja meg, de - nagy eséllyel - nem fagysz ki egyszerre mindenhonnan (bár Win platformhoz már régen volt közöm - Hála a Magasságosnak 😊 ).

Win, tehát Toca mondta a legnagyobb igazságot: ha nem tudod lecserélni a platformot, akkor a progi reinstall / restart kombó a tuti. Ha reinstall után kilövöd az autoupdate-et és a verzióléptetést, majd átfésülöd a programokat és egyenként belövöd, hogy melyik alkalmazást indítsa automatikusan (alapból minden gyári értelmezésű nyavalyát elindít a háttérben (pl. Explorer és csatolt részei, vagy Media Player és csatolt részei) még akkor is, ha a platformot nem használod (napi szinten vagy egyáltalán). Ez megoldhat sok mindent Win-en (erőforrás problémák). Mivel nem osztódik szét a rendszer ereje Ms baromságokra, stabilabban futnak a validált programok és nem nyelsz be egy tonna felesleges "frissítést" (nekem működött - Anno a Vistából használható op.-ot tudtál faragni ezzel a kis trükkel). Plusz, ha olyan kütymők futnak a céges gépeden, mint pl. az sap, akkor dumáld le a rendszergazdával, hogy milyen rendszerbeállítások lehetnek jó kompromisszum mindkét alkalmazásnak (sap és Fox). Ha indítás után azonnal kifagy, akkor lazán lehet ilyen probléma is...
több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
pecsába, mekiből mekibe járok lopni a netet.... faszé' tart 2 hétig bekötni egy kurva netet?!Amadeus91
Lőjj a plafonba, az másnak is bejött!
több mint 10 éve
kaszo Atlanta Falcons 3 162 — Falcons fan
20-25 lap körül már mindig összeomlik nekem is még a legfrissebb változat is, még akkor is ha csak egy sima jpg kép van az adott lapon, bosszantó, régen sose volt ilyen baja...
(és igen, muszáj annyit megnyitnom)
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 779 — Cowboys fan
nekem is ugyanezek a tünetek, de csak akkor jönnek elő, ha egyszerre sok lapot nyitok meg. 2-3-nál nem nagyon szokott szétesnieaglesmcnabb
nekem ez már úgy is előjön, ha egy lapon beágyazott videót nézek, és esetleg a vége előtt akarok másik oldalt megnyitni. olyankor task manager, flash player kilő, és egyből betölt a kívánt oldal.
több mint 10 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
nekem is ugyanezek a tünetek, de csak akkor jönnek elő, ha egyszerre sok lapot nyitok meg. 2-3-nál nem nagyon szokott szétesni

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 779 — Cowboys fan
Másik böngészővel próbáltad?Rataxes
nem. konzervatív vagyok technikai téren. amúgy sem akarom a céges gépet telerakni internetböngészőkkel. a firefoxot meg már megszoktam. tessék megoldani mindkét oldalról.slowmotion
Alapjába véve megoldhatóak lennének az ilyen problémák, ha Flash nem egy adobe által kiengedett memóriazabáló katyvasz lenne, amit már rég el kellett volna tüntetni a netről nem is értem a GamePass hogy lehet az ... Érdemes amúgy Chromot feltenni mellé böngészőnek, kettő közül valamelyiken tuti megy.
De egy firefox újratelepítést is megpróbálhatsz, meg persze a flashét.Toca
ha tudnád, hányszor telepítettem újra firefixot, FP dettó...
több mint 10 éve
Toca Minnesota Vikings 18 687 — Vikings fan
Másik böngészővel próbáltad?Rataxes
nem. konzervatív vagyok technikai téren. amúgy sem akarom a céges gépet telerakni internetböngészőkkel. a firefoxot meg már megszoktam. tessék megoldani mindkét oldalról.slowmotion
Alapjába véve megoldhatóak lennének az ilyen problémák, ha Flash nem egy adobe által kiengedett memóriazabáló katyvasz lenne, amit már rég el kellett volna tüntetni a netről nem is értem a GamePass hogy lehet az ... Érdemes amúgy Chromot feltenni mellé böngészőnek, kettő közül valamelyiken tuti megy.
De egy firefox újratelepítést is megpróbálhatsz, meg persze a flashét.
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 779 — Cowboys fan
Másik böngészővel próbáltad?Rataxes
nem. konzervatív vagyok technikai téren. amúgy sem akarom a céges gépet telerakni internetböngészőkkel. a firefoxot meg már megszoktam. tessék megoldani mindkét oldalról.
több mint 10 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 161 — Eagles fan
Másik böngészővel próbáltad?

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 779 — Cowboys fan
faszom a kibaszott Flash Playerbe. feltelepítem, azt kibebaszott Tűzróka alatt állandóan lefagy. ellenben videót nem lehet nézni nélküle, sőt még a GamePass is azzal működik...
több mint 10 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 613
5 napja nincs főnökünk, és már megy a szarkavarás, éjahóóó!
Persze aztán meg majd azért fog menni, mert új a főnök...
Jaj de nincs nekem kedvem ehhez fél éven belül másodszor.
több mint 10 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
"Lacika viselkedjél... Lacika, mindenki minket néz... Lacika... na jól van, baszd meg az anyád!"eaglesmcnabb
Mindennapos a munkahelyem környékén.

Mindig jövőre
több mint 10 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
"Lacika viselkedjél... Lacika, mindenki minket néz... Lacika... na jól van, baszd meg az anyád!"

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 779 — Cowboys fan
mert a buzi Kriza ingyenjegyeket osztogat a hátrányos helyzetűeknek...Toca
ha kell a szavazatuk, még ingyenbérletet is fognak kapni, ne félj.
ha tudnák, hogy az kell a pozíció elnyeréséhez, akkor még az anyjukat is eladnák kilóra, mindkét oldalon...
több mint 10 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Annyira jó hogy fellett újítva a Selyemrét strand Miskolcon. Annyira jó hogy van már sok csúszszda, szép medencék, jó kis placcok. Annyira jó hogy 1700 ft-ra fel lett emelve a jegyár.
Annyira jó hogy ott hagysz mondjuk 4-5000 ft-t a jegypénztárnál majd bemész és azt látod , hogy a cigányok ruhástul mossák bele a getvájukat a vízbe, a kis cigánygyerek pelenka nélkül fosik a vízbe, úszómestert meg ha szól megverik(mondjuk legalább elítélték a tettest csoda ...), mert a buzi Kriza ingyenjegyeket osztogat a hátrányos helyzetűeknek...
Miskolc én így szeretlek.Toca
Valahol erről olvastam egy írást is...


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 10 éve
Toca Minnesota Vikings 18 687 — Vikings fan
Annyira jó hogy fellett újítva a Selyemrét strand Miskolcon. Annyira jó hogy van már sok csúszszda, szép medencék, jó kis placcok. Annyira jó hogy 1700 ft-ra fel lett emelve a jegyár.
Annyira jó hogy ott hagysz mondjuk 4-5000 ft-t a jegypénztárnál majd bemész és azt látod , hogy a cigányok ruhástul mossák bele a getvájukat a vízbe, a kis cigánygyerek pelenka nélkül fosik a vízbe, úszómestert meg ha szól megverik(mondjuk legalább elítélték a tettest csoda ...), mert a buzi Kriza ingyenjegyeket osztogat a hátrányos helyzetűeknek...
Miskolc én így szeretlek.
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 005
pecsába, mekiből mekibe járok lopni a netet.... faszé' tart 2 hétig bekötni egy kurva netet?!Amadeus91
Melyik szolgáltató ? Hátha van ismerősöm, hogy jobban elnyújtsák 😛 😀Toca
Digi. (h szopjanak le.) Az a szerencse, hogy jön a GT, legalább elrepül gyors 5 nap majd.

criminal lawyer or criminal lawyer?