OFF topik

29 feliratkozó

több mint 11 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
nekem kanizsán azt mondták a térdemre(elülső keresztszalag), h nincs semmi baja, kenegessem fastum géllel és jó lesz....hát nem lett. ezután egerszegen megműtötték, de szar lett, ugyanúgy kiugrált a térdem...majd elmentem fehérvárra Abkarovitshoz, azóta tökéletes, igaz aktívan nem sportolok vele, de már az is felemelőz érzés h mikor lelépek a járdáról nem ugrik ki a térdem...annyi baj van vele, h érzékeny a vágásnál, ergo térdelni nagyon nem tudok, be belül minden rendben, és időt én is megérzem. egy szó mint száz akinek baja van térdével: fehérvárra(Abka&Majzik), v sportkórházba(Berkes) menjen, feltéve ha még akarja használni!!!!

|
több mint 11 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
De 10 eve meg mashogy mutottek a porcot es a szalagot, raadasul ezek a mutetek pont azokban az idokben kezdtek el fejlodni, es mara tulajdonkeppen ez rutinmutetnek szamit. Nekem szerencsere nem volt gorcs, es igazabol semmi aggaszto sem, de mondjuk szornyu azt olvasni, hogy a masiknak milyen gondja lett egy ugyanolyan mutetbol. Egyebkent ma mar rohadt sok helyen el is kuldenek szakadassal, hogy megmuteni sem kell, mert eros a combod nagyon, es igy tulajdonkeppen szalag nelkul is jatszhatsz tovabb, mert a combod elbirja az erohatasokat, amik a terdedre nehezednek. Es manapsag is jo par focista tolja szakadt szalaggal, es nem is latszik rajtuk. En vekony vagyok, a combom loszar, igy vegig cseszegetett is a doki, hogy gyurjam, gyurjam, erositsem, mert a terdem akkor fogja kibirni a versenysportot, ha a combomat bivalyra erositem.
Amugy nekem is kispalyan szakadt, egy sima szurkoloi focin, mufuvon leragadt a labam fordulasnal. De rogton tudtam, hogy szakadt.

több mint 11 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 310 — Így remélem megfelelek nektek.....
Nekem még 7.-s koromban volt porcleválásom (10-n x éve) bedagadt először rendesen a poén az, hogy szinte mindjárt meg akarták műteni (váci kórháznak nevezett mű intézmény) aztán némi protekcióval bekerültem Berkes doktor úthoz a Sportkórházba ahol leszívták majd öt napot vártak míg lelohadt a gyulladás teljesen magától és csak utána műtötték. A poén az volt, hogy röntgen alapján atroszkóposra tervezték aztán derült ki, hogy fel kell nyitni mert kiderült majd tenyérnyi méretű porc vált le 😛. Rá félévre volt még egy rehabilitációs műtétem. Akkor feküdt bent mellettem a híres zseniális Pásztor fióka B.csabáról a fantasztikus utolérhetetlen Árgyelán János (ha emlékszik még rá vki) Azóta ha nem figyeltem néhányszor kiment a térdem, de aztán mindig rendbe jött némi pihentetés után. Ha jön a hűvös idő azt megérzem.
több mint 11 éve
Gergőbácsi Green Bay Packers 8 642 — Packers Suicide Squad
Valószínűsíthető porcleválás miatt térdműtét után kb. mennyi idővel lehet terhelni a lábat? Van valakinek tapasztalata? Most abszolút nem tudom kinyújtani, állatira be van dagadva, csak mankózni bírok. Csütörtökön megyek szakorvoshoz, de a hétfői első ambuláns kivizsgálás meniscus sérülést valószínűsített. A másik kérdésem, hogy tb által finanszírozott műtét esetén van-e esély egy okt. 30-i külföldi utazásnak?Gergőbácsi
Alapból nem hiszem, hogy október 30-ig fogsz kapni műtét időpontot. Nekem szalagszakadásom volt, 5-6 hónappal a műtét után kezdhettem el rúgdosni, viszont mondták, hogy minimum 8-9 hónappal, vagy egy évvel a műtét után kezdjek el megint versenyszerűen játszani.
De a porcleválás és a szalagszakadás között van különbség, a porccal több a probléma, és ha műteni kell, akkor többet kell kihagyni, mint a szalaggal. De minden apróság számít, hogyan szakadt, stb stb.Stez
Csak érdekességképpen írom a bátyám szalagszakadását. Kispályás foci közben letapadt a lába fordulásnál, keresztszalagszakadás, ahogy kell.
Megműtötték. Aznap éjjel a kórházban arra ébredt, hogy begörcsölt a combhajlító izma és ahogy a lába behajlott, szétszakadt újra minden, a térdén lévő műtéti seb varrataival egyetemben.
Az ismételt rendbetétel után már kapott egy térdmerevítőt, amit fixálni lehetett, meg beállítani, hogy meddig hajolhat. (Az már apróság, hogy a sebén nőtt vadhúst amikor lápiszolták, kicsit sok volt a folyadék és a felesleg hátul a vádliján folyt le, 2 "vályút" hagyva a bőrében.)
A térdmerevítőt használta fél-háromnegyed évig. A lábát nem tudta teljesen kinyújtani. Aztán mikor "meggyógyult", még vagy 1,5 évig sántított. Én azt hittem, úgy marad, de végülis rendbejött.Atari
Ettől aztán becsokizhat az ember rendesen,miként tol ki az emberrel egy görcs...Borzasztó.Stez tanácsát megfogadtam és ismét megfogadom, ha rendbe tesznek 😊

I have been wounded but not yet slain. I shall lie here and bleed a while. Then I shall rise and fight again. The title of champion may from time to time fall to others more than ourselves, but the heart, the spirit, and the soul of champions remain in Green Bay.
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Tyű Atari, majdnem rosszul lettem, mikor olvastam...
több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Valószínűsíthető porcleválás miatt térdműtét után kb. mennyi idővel lehet terhelni a lábat? Van valakinek tapasztalata? Most abszolút nem tudom kinyújtani, állatira be van dagadva, csak mankózni bírok. Csütörtökön megyek szakorvoshoz, de a hétfői első ambuláns kivizsgálás meniscus sérülést valószínűsített. A másik kérdésem, hogy tb által finanszírozott műtét esetén van-e esély egy okt. 30-i külföldi utazásnak?Gergőbácsi
Alapból nem hiszem, hogy október 30-ig fogsz kapni műtét időpontot. Nekem szalagszakadásom volt, 5-6 hónappal a műtét után kezdhettem el rúgdosni, viszont mondták, hogy minimum 8-9 hónappal, vagy egy évvel a műtét után kezdjek el megint versenyszerűen játszani.
De a porcleválás és a szalagszakadás között van különbség, a porccal több a probléma, és ha műteni kell, akkor többet kell kihagyni, mint a szalaggal. De minden apróság számít, hogyan szakadt, stb stb.Stez
Csak érdekességképpen írom a bátyám szalagszakadását. Kispályás foci közben letapadt a lába fordulásnál, keresztszalagszakadás, ahogy kell.
Megműtötték. Aznap éjjel a kórházban arra ébredt, hogy begörcsölt a combhajlító izma és ahogy a lába behajlott, szétszakadt újra minden, a térdén lévő műtéti seb varrataival egyetemben.
Az ismételt rendbetétel után már kapott egy térdmerevítőt, amit fixálni lehetett, meg beállítani, hogy meddig hajolhat. (Az már apróság, hogy a sebén nőtt vadhúst amikor lápiszolták, kicsit sok volt a folyadék és a felesleg hátul a vádliján folyt le, 2 "vályút" hagyva a bőrében.)
A térdmerevítőt használta fél-háromnegyed évig. A lábát nem tudta teljesen kinyújtani. Aztán mikor "meggyógyult", még vagy 1,5 évig sántított. Én azt hittem, úgy marad, de végülis rendbejött.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
dcsicsak Chicago Bears 1 553
Nem. A szél miatt lefújták a mai kísérletet. Egy ballont így is elintézett a szél: Mire feltöltötték gázzal, feltámadt a szél és földhöz is nyomta.
több mint 11 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
na és akkor végül leugrott? 😀

|
több mint 11 éve
dcsicsak Chicago Bears 1 553
A szél magának a ballonnak okoz gondot, mivel rohadt könnyű anyagból van és így erős szélben nem biztonságos kioldani a kapszulát. Ennyi.
A kapszula kioldása a második legveszélyesebb művelet az ugrás után - ahogy a kommentátor mondta.

2 percnél egy példa:
 www.redbullstratos.com/gallery/?mediaId=media1871014458001
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 861
3,2 km/h az picsa szél. Az nem is szél, az csak lengedezés. Annyi szinte mindig van...tüsi91
gondolom fent durvább annyivalAmadeus91
Mondjuk nem tudom, hol okoz problémát a szél. Mert nyilván nem 36 kilométer magasan.tüsi91
csak jó lenne hangsebességgel nem egy tornádóba berobbanni ernyő nyitáskor. 😀

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
3,2 km/h az picsa szél. Az nem is szél, az csak lengedezés. Annyi szinte mindig van...tüsi91
gondolom fent durvább annyivalAmadeus91
Mondjuk nem tudom, hol okoz problémát a szél. Mert nyilván nem 36 kilométer magasan.
több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
3,2 km/h az picsa szél. Az nem is szél, az csak lengedezés. Annyi szinte mindig van...tüsi91
Hát ilyen szélben már síugrani sem szoktak. Bár a sivatag azért gondolom kevésbé szélvédett, mint egy sánc.

több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 861
3,2 km/h az picsa szél. Az nem is szél, az csak lengedezés. Annyi szinte mindig van...tüsi91
gondolom fent durvább annyival

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
3,2 km/h az picsa szél. Az nem is szél, az csak lengedezés. Annyi szinte mindig van...
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 861
menjetek már szélvédett helyre vazze...

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 861
na akit érdekel az ugrás jöjjönAmadeus91
előbb talán fel kéne mennie, nem?kristof
nem, helyből ugrik.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Mennyi idő alatt húzza fel ez a ballon?tüsi91
dcsicsak azt írta 2.5-3 óra, ami reálisnak is tűnik nekem, mint hozzá-nem-értő.
szal még van időnk 😀
több mint 11 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
na akit érdekel az ugrás jöjjönAmadeus91
előbb talán fel kéne mennie, nem?kristof
Mennyi idő alatt húzza fel ez a ballon?
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
na akit érdekel az ugrás jöjjönAmadeus91
előbb talán fel kéne mennie, nem?
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 861
na akit érdekel az ugrás jöjjön

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
bízom én is az olyan diagnózisban, hogy halasztható a műtét, ha kell is, a lényeg az, hogy sajna ez esetben sem látom hogy mankóznék egy hétig Skóciában...
talán a jövő hétre már okosabb leszek pontos diagnózissal. Köszi a válaszokat!Gergőbácsi
Hát a műtétet alapvetően az orvos javasolja, de ha nem akarod azonnal, akkor halasztod picit, bár én nem tenném a helyedben. Egyébként ha szakadás, akkor az olyan 2 hét után már olyan lesz, hogy mankóznod nem kell. Érezni fogod, hogy nincs minden rendben, ha futsz, akkor azt is érzed majd, hogy középen nincs meg a szalag, ami tartja a lábad rendesen, de sétálni simán lehet vele. Én tudtam simán. Néha megfájdult picit, de sosem volt nagyon komoly. Alapból a szakadásom után pár napig volt csak, hogy nagyon fáéjt és nem tudtam kinyújtani rendesen, de én este már mentem és berúgtam, mint a szemét, hogy ne érezzem. 😀
A doki a szakadásom után olyan 1,5 hónappal tudott csak műteni, de addig azért elvoltam, nyilván nem nagyon terheltem, és nem másztam meg vele a Himaláját, de rendben volt.

több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 861
Azt mondják szinte tuti, hogy lesz ugrás. Azért ez a fószer nem normális... 36,5 kilóméter. 4km-el több, mint amit ingázok suliba... 😊tüsi91
ja most készítik fel a kabint, mutatja a stream.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Azt mondják szinte tuti, hogy lesz ugrás. Azért ez a fószer nem normális... 36,5 kilóméter. 4km-el több, mint amit ingázok suliba... 😊
több mint 11 éve
Gergőbácsi Green Bay Packers 8 642 — Packers Suicide Squad
bízom én is az olyan diagnózisban, hogy halasztható a műtét, ha kell is, a lényeg az, hogy sajna ez esetben sem látom hogy mankóznék egy hétig Skóciában...
talán a jövő hétre már okosabb leszek pontos diagnózissal. Köszi a válaszokat!

I have been wounded but not yet slain. I shall lie here and bleed a while. Then I shall rise and fight again. The title of champion may from time to time fall to others more than ourselves, but the heart, the spirit, and the soul of champions remain in Green Bay.
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 861
köszi a válaszokat. TB-nél igen kicsi az esély az okt 30-ra, de megpróbálom, jó orvos már van a korábbi részleges szakadások miatt... Gergőbácsi
utazz előbb, utána majd tudsz feküdni. Előre bocsátom, hogy nagyon szar lesz. Nekem mind a 2 térdem volt sérülve, egyiket sem kellett műteni hálaistennek, de a mai napig érzem ha front van, terhelésnél szúr, ha lábra edzek akkor térdet fáslizni (amúgy is kéne ha egészséges...) Ilyenekre, hogy térd, könyék, váll nagyon oda kell figyelni.

criminal lawyer or criminal lawyer?