Olimpia

25 feliratkozó

1 hónapja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 11 082 — Kinek mit intézett a kormánya
egyébként ez hogy lesz: a szörfösök nem is vonulnak fel a megnyitón, hanem egyből Tahiti az úticél, VAGY felvonulnak, aztán már ülnek is repülőre, hogy a világ másik felére utazzanak, versenyezzenek, ÉS visszarepüljenek a záróünnepségre?
slowmotion
Nem hiszem, h bárki is közölük felvonulna. Már a Marseilleben rendezett vitorlás versenyzők közül sem sokan. Talán a sportlölők többsége, akik 250km-re lesznek Párizstól igen. Többi sportág versenyzői, akik kb Párizs 100km sugarú körén belül lesznek, már az lenne a meglepő, ha nem vonulnának fel..
dawyd728
Foci, akik már addigra elkezdik és szanaszét lesznek az országban szintén nem igazán lesznek ott
1 hónapja
ozibozi New York Giants 16 557
A 2024-es párizsi olimpiát 2024. július 26. és augusztus 11. között rendezik meg, azonban már július 24-én elkezdődik a labdarúgás és a rögbi mérkőzéseivel.
NYITÓÜNNEPSÉG: 2024. július 26-án rendezik, ám nem a hagyományos módon: a sportolók a Szajna egy 6 kilométer hosszú szakaszán fognak végighaladni hajókkal, és nem egy stadionban vonulnak fel. Négy olyan sportág került az olimpiai programba, amelyek általában nem szoktak szerepelni: a break-tánc, a sportmászás, a gördeszka és a szörf. Az utóbbi három sportág azonban már a 2020-as tokiói programban is szerepelt, a break-tánc viszont most debütál.

A 2024-ES PÁRIZSI OLIMPIA SPORTÁGAI ÉS IDŐPONTJAI:

3x3-as kosárlabda (július 30. - augusztus 5.)
Asztalitenisz (július 27. - augusztus 10.)
Atlétika (aug. 1-11.)
Birkózás (aug. 5-11.)
BMX freestyle (júl. 30-31.)
BMX racing (aug. 1-2.)
Break-tánc (aug. 9-10.)
Evezés (júl. 27.-aug. 3.)
Golf (aug. 1-4., aug. 7-10.)
Gördeszka (júl. 27-28., aug. 6-7.)
Gyeplabda (júl. 27.-aug. 9.)
Íjászat (júl. 25., júl. 28. - aug. 4.)
Judo (júl. 27.-aug. 3.)
Kajak-kenu - síkvízi (aug. 6-10.)
Kajak-kenu - szlalom (júl. 27.-aug. 1., aug. 3-5.)
Kézilabda (júl. 25., júl. 27.-aug. 4., aug. 6-11.)
Kosárlabda (júl. 27.-aug. 4., aug. 6-11.)
Labdarúgás (júl. 24-25., júl. 27-28., júl. 30-31., aug. 2-3., aug. 5-6., aug. 8-10.)
Lovaglás (júl. 27.-aug. 6.)
Mountain bike (júl. 28-29.)
Műugrás (júl. 27., júl. 29., júl. 31., aug. 2., aug. 5-10.)
Nyílt vízi úszás (aug. 8-9.)
Országúti kerékpár (júl. 27., aug. 3-4.)
Ökölvívás (júl. 27-aug. 4., aug. 6-10.)
Öttusa (aug. 8-11.)
Pályakerékpár (aug. 5-11.)
Ritmikus gimnasztika (aug. 8-10.)
Rögbi (júl. 24-25., júl. 27-30.)
Röplabda (július 27. - augusztus 11.)
Sportlövészet (júl. 27.-aug. 5.)
Sportmászás (aug. 5-10.)
Strandröplabda (júl. 27.-aug. 10.)
Súlyemelés (aug. 7-11.)
Szinkronúszás (aug. 5-7., aug. 9-10.)
Szörf (júl. 27-30.)
Taekwondo (július 7-10.)
Tenisz (júl. 27.-aug. 4.)
Tollaslabda (júl. 27.-aug. 5.)
Torna (szertorna: júl. 27.-aug. 1., aug. 3-5.; trambulin: aug. 2.)
Triatlon (július 30-31., augusztus 5.)
Úszás (júl. 27.-aug. 4.)
Vitorlázás (júl. 28.-aug. 8.)
Vívás (júl. 27.-aug. 4.)
Vízilabda (július 27. - augusztus 11.)
1 hónapja
dawyd728 3 828
Én a szörfre kimennék személyesen is, de az most idő hiányában kimarad...
r.baggio
Meg Tahiti sem a szomszédban van. Amúgy Tokio2020 után kíváncsi leszek milyen lesz egy olyan helyszínen, ahol hullámok is vannak és teniszhez hasonlóan szentélyben lesznek a versenyek.
dawyd728
egyébként ez hogy lesz: a szörfösök nem is vonulnak fel a megnyitón, hanem egyből Tahiti az úticél, VAGY felvonulnak, aztán már ülnek is repülőre, hogy a világ másik felére utazzanak, versenyezzenek, ÉS visszarepüljenek a záróünnepségre?
slowmotion
Nem hiszem, h bárki is közölük felvonulna. Már a Marseilleben rendezett vitorlás versenyzők közül sem sokan. Talán a sportlölők többsége, akik 250km-re lesznek Párizstól igen. Többi sportág versenyzői, akik kb Párizs 100km sugarú körén belül lesznek, már az lenne a meglepő, ha nem vonulnának fel..
1 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 24 203 — Cowboys fan
Én a szörfre kimennék személyesen is, de az most idő hiányában kimarad...
r.baggio
Meg Tahiti sem a szomszédban van. Amúgy Tokio2020 után kíváncsi leszek milyen lesz egy olyan helyszínen, ahol hullámok is vannak és teniszhez hasonlóan szentélyben lesznek a versenyek.
dawyd728
egyébként ez hogy lesz: a szörfösök nem is vonulnak fel a megnyitón, hanem egyből Tahiti az úticél, VAGY felvonulnak, aztán már ülnek is repülőre, hogy a világ másik felére utazzanak, versenyezzenek, ÉS visszarepüljenek a záróünnepségre?
1 hónapja
dawyd728 3 828
Műugrás is várós, remélem nem tarolnak le mindent a kínaiak...

Öttusa végül is most hogy lesz? A tusák sorrendjén is variáltak, vagy csak a lovaglás helyett beraktak mást (végül az az akadály-bigyó lett?)?
warr_b
Lovaglás még lesz. Olimpia után jön csak az OCR. Utánpótlás versenyeken már 2023-tól lovaglás nélkül tolják.
Amúgy az eddigiektől eltérően versenyeznek. Elődöntő-döntő formátumban.
Első nap rangsoroló vívás. Eredményeket tovább viszik..
Második nap elődöntő.
Harmadik nap döntő.
Sorrendben lovaglás, bónusz vívás, úszás, futás+lövészet kombinált számmal zárul mind két nap.
1 hónapja
dawyd728 3 828
Én a szörfre kimennék személyesen is, de az most idő hiányában kimarad...
r.baggio
Meg Tahiti sem a szomszédban van. Amúgy Tokio2020 után kíváncsi leszek milyen lesz egy olyan helyszínen, ahol hullámok is vannak és teniszhez hasonlóan szentélyben lesznek a versenyek.
1 hónapja
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 35 705 — LIGHTS OUT!
Kijött az SI cikk
 www.si.com/olympics/medal-picks-predictions-paris-2024-olympics

18 érem, darabra kb reális, egyik-másik név, mint mindig fura... de legyen igazuk. Van benne jó néhány amiben nem bízom annyira (vízipóló), remélem lesz ahol több lesz (kajak), és remélem lesz ahol más színe lesz (vívás)
Igor
Már az Ingebrigtsen kikap 5000en, ott ahol 5 éve nem kapott ki, de 1500öt megnyeri, ahol az elmúlt 3 vb-n elkenték ott vakartam a fejem. De a legdurvább a 7 próbát KJT nyeri xD xD xD LePage meg a férfi tízpróbában bronz amikor bejelentette már egy ideje, hogy nem fog indult.
Sixo
LePage butaság... sztem Ingebrigtsen mindkettőben kikap, mert 5000en is kemény lesz neki Gebrhiwet ellen, az a 12.36 a Bislett Games-en elég komoly volt.
Igor
Ne hülyéskedj már, ahogy idén versenyzett Jakob ez a legjobb Jakob amit valaha láttunk, nagyon el fog verni mindenkit 5000en az fix, a 1500 meg pénzfeldobás, de ott is valszeg.

1 hónapja
warr_b Washington Commanders 23 514 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Műugrás is várós, remélem nem tarolnak le mindent a kínaiak...

Öttusa végül is most hogy lesz? A tusák sorrendjén is variáltak, vagy csak a lovaglás helyett beraktak mást (végül az az akadály-bigyó lett?)?

Szerkesztette: warr_b


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
1 hónapja
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 682 — no es importante
Én a szörfre kimennék személyesen is, de az most idő hiányában kimarad...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
1 hónapja
warr_b Washington Commanders 23 514 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Ne tessék itt összeveszni. Minden sport szép, minden sportot érdemes nézni (ez az olimpia lényege), én ezúttal is ezt fogom tenni | kivéve persze a lótáncoltatást.... meg nyilván a focit, annak semmi helye az olimpián. |
Igor
Nem veszett össze senki 🙂
Van aki ezt szereti jobban, van aki azt. Sportmászást pl szerintem rajtam kívül nem sokan fogják nézni.
warr_b
Ne hülyéskedjé már, olimpiai válogatóra is kimentem...
Igor
Igaz, vannak japánok, jó hogy nézed 😉😄
warr_b
Jött Adam Ondra meg Miho Nonaka, arra azért kimegy az ember.
Igor
Maszast várom a legjobban. Sajna pont nem voltam itthon mikor jöttek.
Remelem Ai Mori elkapja Janjat vagy legalább megszorítja.

Felültem az új hullámokra Falmászás / Szörf / Break
Toca
Janját nem hiszem, hogy bárki megszorítja, de ha Raboutou vagy a fiatal francia csaj dobogóra kerülne, nem szomorkodnék. Oceana is szimpi, bár ő nyilván nagyon longshot ☺️
De persze Grossmannbanbis benne van az x-faktor.
Régi kedvencem, Manon Hily sajnos nem jutott ki, igaz ő már idősebb, teljes 30 éves 😁


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
1 hónapja
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 197 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Ne tessék itt összeveszni. Minden sport szép, minden sportot érdemes nézni (ez az olimpia lényege), én ezúttal is ezt fogom tenni | kivéve persze a lótáncoltatást.... meg nyilván a focit, annak semmi helye az olimpián. |
Igor
Nem veszett össze senki 🙂
Van aki ezt szereti jobban, van aki azt. Sportmászást pl szerintem rajtam kívül nem sokan fogják nézni.
warr_b
Ne hülyéskedjé már, olimpiai válogatóra is kimentem...
Igor
Igaz, vannak japánok, jó hogy nézed 😉😄
warr_b
Jött Adam Ondra meg Miho Nonaka, arra azért kimegy az ember.
Igor
Nonaka érthető, de Adam Ondraban mi az eyecandység azt nem tudom 😀

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
1 hónapja
Toca Minnesota Vikings 19 176 — Vikings fan
Ne tessék itt összeveszni. Minden sport szép, minden sportot érdemes nézni (ez az olimpia lényege), én ezúttal is ezt fogom tenni | kivéve persze a lótáncoltatást.... meg nyilván a focit, annak semmi helye az olimpián. |
Igor
Nem veszett össze senki 🙂
Van aki ezt szereti jobban, van aki azt. Sportmászást pl szerintem rajtam kívül nem sokan fogják nézni.
warr_b
Ne hülyéskedjé már, olimpiai válogatóra is kimentem...
Igor
Igaz, vannak japánok, jó hogy nézed 😉😄
warr_b
Jött Adam Ondra meg Miho Nonaka, arra azért kimegy az ember.
Igor
Maszast várom a legjobban. Sajna pont nem voltam itthon mikor jöttek.
Remelem Ai Mori elkapja Janjat vagy legalább megszorítja.

Felültem az új hullámokra Falmászás / Szörf / Break

Szerkesztette: Toca
1 hónapja
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
Ne tessék itt összeveszni. Minden sport szép, minden sportot érdemes nézni (ez az olimpia lényege), én ezúttal is ezt fogom tenni | kivéve persze a lótáncoltatást.... meg nyilván a focit, annak semmi helye az olimpián. |
Igor
Nem veszett össze senki 🙂
Van aki ezt szereti jobban, van aki azt. Sportmászást pl szerintem rajtam kívül nem sokan fogják nézni.
warr_b
Ne hülyéskedjé már, olimpiai válogatóra is kimentem...
Igor
Igaz, vannak japánok, jó hogy nézed 😉😄
warr_b
Jött Adam Ondra meg Miho Nonaka, arra azért kimegy az ember.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
1 hónapja
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
Kijött az SI cikk
 www.si.com/olympics/medal-picks-predictions-paris-2024-olympics

18 érem, darabra kb reális, egyik-másik név, mint mindig fura... de legyen igazuk. Van benne jó néhány amiben nem bízom annyira (vízipóló), remélem lesz ahol több lesz (kajak), és remélem lesz ahol más színe lesz (vívás)
Igor
Már az Ingebrigtsen kikap 5000en, ott ahol 5 éve nem kapott ki, de 1500öt megnyeri, ahol az elmúlt 3 vb-n elkenték ott vakartam a fejem. De a legdurvább a 7 próbát KJT nyeri xD xD xD LePage meg a férfi tízpróbában bronz amikor bejelentette már egy ideje, hogy nem fog indult.
Sixo
LePage butaság... sztem Ingebrigtsen mindkettőben kikap, mert 5000en is kemény lesz neki Gebrhiwet ellen, az a 12.36 a Bislett Games-en elég komoly volt.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
1 hónapja
warr_b Washington Commanders 23 514 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Ne tessék itt összeveszni. Minden sport szép, minden sportot érdemes nézni (ez az olimpia lényege), én ezúttal is ezt fogom tenni | kivéve persze a lótáncoltatást.... meg nyilván a focit, annak semmi helye az olimpián. |
Igor
Nem veszett össze senki 🙂
Van aki ezt szereti jobban, van aki azt. Sportmászást pl szerintem rajtam kívül nem sokan fogják nézni.
warr_b
Ne hülyéskedjé már, olimpiai válogatóra is kimentem...
Igor
Igaz, vannak japánok, jó hogy nézed 😉😄


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
2 hónapja
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
Ne tessék itt összeveszni. Minden sport szép, minden sportot érdemes nézni (ez az olimpia lényege), én ezúttal is ezt fogom tenni | kivéve persze a lótáncoltatást.... meg nyilván a focit, annak semmi helye az olimpián. |
Igor
Nem veszett össze senki 🙂
Van aki ezt szereti jobban, van aki azt. Sportmászást pl szerintem rajtam kívül nem sokan fogják nézni.
warr_b
Ne hülyéskedjé már, olimpiai válogatóra is kimentem...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
2 hónapja
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 27 807
Az a két vízilabda érem is elég vicces, valamelyik csapat úgyis elchokerkedi.
Hanni
Legutóbb meglett a két bronz.
2 hónapja
NB2 New England Patriots 24 397 — nabege2@yahoo.com
Ne tessék itt összeveszni. Minden sport szép, minden sportot érdemes nézni (ez az olimpia lényege), én ezúttal is ezt fogom tenni | kivéve persze a lótáncoltatást.... meg nyilván a focit, annak semmi helye az olimpián. |
Igor
Nem veszett össze senki 🙂
Van aki ezt szereti jobban, van aki azt. Sportmászást pl szerintem rajtam kívül nem sokan fogják nézni.
warr_b
Gyurma most sértődött meg 😊
2 hónapja
warr_b Washington Commanders 23 514 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Ne tessék itt összeveszni. Minden sport szép, minden sportot érdemes nézni (ez az olimpia lényege), én ezúttal is ezt fogom tenni | kivéve persze a lótáncoltatást.... meg nyilván a focit, annak semmi helye az olimpián. |
Igor
Nem veszett össze senki 🙂
Van aki ezt szereti jobban, van aki azt. Sportmászást pl szerintem rajtam kívül nem sokan fogják nézni.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
2 hónapja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 11 082 — Kinek mit intézett a kormánya
Vitorlázás magyar éremről még nem volt szó, de nem lenne meglepő, sőt
2 hónapja
deyell Las Vegas Raiders 11 571
Kijött az SI cikk
 www.si.com/olympics/medal-picks-predictions-paris-2024-olympics

18 érem, darabra kb reális, egyik-másik név, mint mindig fura... de legyen igazuk. Van benne jó néhány amiben nem bízom annyira (vízipóló), remélem lesz ahol több lesz (kajak), és remélem lesz ahol más színe lesz (vívás)
Igor
öt magyar arany szerintem reális. bár hogy férfi öttusában még érmet sem szerzünk...

choose life
2 hónapja
deyell Las Vegas Raiders 11 571
Kovacs megveri Crusert xD xD xD Még nem írták be egyből, hogy Löfli nyeri a férfi súlylökést.
Sixo
Crousernek több sérülése volt nemrég, úgyhogy ha nincs formában akkor megtörténhet.

choose life
2 hónapja
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 839 — Így remélem megfelelek nektek.....
 index.hu/sport/2024/parizs/2024/07/22/parizs-2024-olimpia-szurkoli-felmeres-allianz/
2 hónapja
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 35 705 — LIGHTS OUT!
Kovacs megveri Crusert xD xD xD Még nem írták be egyből, hogy Löfli nyeri a férfi súlylökést.

2 hónapja
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 217 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Az a két vízilabda érem is elég vicces, valamelyik csapat úgyis elchokerkedi. Én idén végre várok sportlövő érmet, a VB nagyon jól sikerült, bizakodó vagyok. Ezen kívül biztos, hogy valaki odaér cselgáncsban is, elég népes csapatot sikerült kiküldeni, és lesz végre csapat verseny is. De a titkos reménységem Akilov Pylyp. Meglássátok meghálálja a srác, hogy "befogadtuk".