Politika

44 feliratkozó

több mint 13 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
Ez kell a népnek. Ismerik a jelszót: oszd meg, és uralkodj.apeszos
sajnos csak hiba volt, mert nem az MTI volt a forrás hanem a blikk csak el lett írvaharomt
Pedig valahol én is olvastam, és biztos hogy nem a Blikkben....apeszos
hírszerző?

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
ez is mekkora vicc már 😀
http://hangorienidiocc.blog.hu/2011/03/26/uj_kozszolgalat?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_campaign=indexharomt
Ez kell a népnek. Ismerik a jelszót: oszd meg, és uralkodj.apeszos
sajnos csak hiba volt, mert nem az MTI volt a forrás hanem a blikk csak el lett írvaharomt
Pedig valahol én is olvastam, és biztos hogy nem a Blikkben....
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
ez is mekkora vicc már 😀
http://hangorienidiocc.blog.hu/2011/03/26/uj_kozszolgalat?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_campaign=indexharomt
Ez kell a népnek. Ismerik a jelszót: oszd meg, és uralkodj.apeszos
sajnos csak hiba volt, mert nem az MTI volt a forrás hanem a blikk csak el lett írva
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
ez is mekkora vicc már 😀
http://hangorienidiocc.blog.hu/2011/03/26/uj_kozszolgalat?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_campaign=indexharomt
Ez kell a népnek. Ismerik a jelszót: oszd meg, és uralkodj.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
ez is mekkora vicc már 😀
http://hangorienidiocc.blog.hu/2011/03/26/uj_kozszolgalat?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_campaign=index
több mint 13 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
ugyan kurucinfo de akkor is nagyon vicces 😀
http://kuruc.info/r/6/76516/

bazzani kaptál-e? 😊haromt
Még nem bár én a Deutsch Tamás-os naptárból sem kaptam.
Fel is vagyok háborodva. 😉
(Pedig a legbelső belvárosban lakok.)

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
ugyan kurucinfo de akkor is nagyon vicces 😀
http://kuruc.info/r/6/76516/

bazzani kaptál-e? 😊
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 026 — Ajmo Vatreni
A másik:

http://index.hu/belfold/2011/03/22/makovecz_imre_orokre_benne_lesz_az_alkotmanyban/

Makovecz kupola Imre végre elismerésre kerül.zinedine5
ebből 5 sor elég volt. erről nem is akarok tudni.
esetleg még mielőtt meghalna makovecz, megbízhatnák orbán piramisának megépítésével.haromt
A piramisban lehetne egy csillagkapu, amin ha átmegy felrobbantjuk az egészet.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
A másik:

http://index.hu/belfold/2011/03/22/makovecz_imre_orokre_benne_lesz_az_alkotmanyban/

Makovecz kupola Imre végre elismerésre kerül.zinedine5
ebből 5 sor elég volt. erről nem is akarok tudni.
esetleg még mielőtt meghalna makovecz, megbízhatnák orbán piramisának megépítésével.
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 026 — Ajmo Vatreni
Két dolog kimaradt nekem az elmúlt napokból:

http://www.fn.hu/belfold/20110317/cenzurazta_petofit_fidesz/

Amiről csak az jut szembe, hogy Lázár Jani szavai csak az egész szöveget nézve lehetnek értelmezhetőek, viszont Petőfit vághatjuk, ahogy akarjuk.

A másik:

http://index.hu/belfold/2011/03/22/makovecz_imre_orokre_benne_lesz_az_alkotmanyban/

Makovecz kupola Imre végre elismerésre kerül.
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ha már közigazgatás:

"Az utolsó fűszálat is százmilliókra bírságoljuk" – szólt a lendületes Illés-szlogen.

Ügyfélbarátság yeah.

http://index.hu/belfold/2011/03/23/az_utolso_fuszalat_is_szazmilliokra_birsagoljuk/zinedine5
Decertifikációt nekik. 😀 Ezek is azt akarják amit a tulajok. Több munkáért kevesebb bért. Mind az "egymillió új munkahely" ilyen lesz? Azt vajon miért nem hallom, hogy a miniszterek fizetésére nem jutott pénz?
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 026 — Ajmo Vatreni
Ha már közigazgatás:

"Az utolsó fűszálat is százmilliókra bírságoljuk" – szólt a lendületes Illés-szlogen.

Ügyfélbarátság yeah.

http://index.hu/belfold/2011/03/23/az_utolso_fuszalat_is_szazmilliokra_birsagoljuk/
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Banánköztársaság. Bocs, ország.
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 984 — #neverpunt
Nem kell ehhez NER.
A közigazgatási jog tudománya szerint a közigazgatás a politikának alárendelt, annak céljait valósítja meg relatív autonómiával. Az államigazgatás előkészíti és végrehajtja az állam döntéseit, ez különösen igaz olyan központi szakigazgatási szervezetre, mint egy minisztérium.

Ettől függetlenül teljesen otromba és elfogadhatatlan húzás kirúgni őket, főleg azért, mert politikailag semleges, szakmai kérdésben döntöttek, szerintem jól.atapapa
Értem amít írsz és egyet is értek vele, csak kurvára utálom, hogy ha egy szervezet a kormányak megfelelő, tetsző, elvárt eredményt mutat akkor az is bizonyítja, hogy milyen jó a rendszerünk, mert a jó döntést alátámasztják, de ha véletlenül valaki ellentmond, azt kirugják a picsába. Ennél jobban semmi nem mutatja a véleményütköztetéshez, a demokráciához való viszonyukat.zinedine5
az ügytől függetlenül szvsz a közig lényege az lenne, hogy az előkészítés során minden "káros" következmény nélkül meg lehessen fogalmazni mindenféle, akár ellentétes véleményt is, de a végrehajtásnál már nem. Ez sajnos soha nem működött.

több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 026 — Ajmo Vatreni
Nem kell ehhez NER.
A közigazgatási jog tudománya szerint a közigazgatás a politikának alárendelt, annak céljait valósítja meg relatív autonómiával. Az államigazgatás előkészíti és végrehajtja az állam döntéseit, ez különösen igaz olyan központi szakigazgatási szervezetre, mint egy minisztérium.

Ettől függetlenül teljesen otromba és elfogadhatatlan húzás kirúgni őket, főleg azért, mert politikailag semleges, szakmai kérdésben döntöttek, szerintem jól.atapapa
Értem amít írsz és egyet is értek vele, csak kurvára utálom, hogy ha egy szervezet a kormányak megfelelő, tetsző, elvárt eredményt mutat akkor az is bizonyítja, hogy milyen jó a rendszerünk, mert a jó döntést alátámasztják, de ha véletlenül valaki ellentmond, azt kirugják a picsába. Ennél jobban semmi nem mutatja a véleményütköztetéshez, a demokráciához való viszonyukat.
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 984 — #neverpunt
a "...választások, annak eredményei és az annak eredményeként felállt ... többségű koalíció ténye felhívja a figyelmet arra, hogy milyen törékeny és gyenge az alkotmányos biztosítékok rendszere. Ma az alkotmányozó hatalom egybeesik a kormányzó hatalommal, és ez semmiképpen sem szerencsés. Egy kétharmados többséggel bíró koalíció ma lényegében a teljes alkotmányos rendszert átalakíthatja, saját érdekeihez szabhatja. Hogy ezt teszi-e vagy sem, az csupán demokratikus önmérsékletén és nem az alkotmányba vésett korlátjain múlik. S az önmérséklet, mint tudjuk, nem igazi garancia."
mai kérdés: ki ez a "bérrettegő" és mikor mondta mindezt?DiamondsHead44
gondolom 1994 és 1998 között.
Éppen ezért árnyalja a szöveg többi részét a a félkövérrel szedett rész. Ugyanis azon a választáson nem indult együtt az MSZP és az SZDSZ, az SZDSZ tagadta is hogy koalícióra lépne Horn Gyula miniszterelnöksége alatt a 4 éve még állampárti szocikkal. A kampányban fel sem merült, hogy e két, addig egymással komolyan szemben álló párt alkotmányozó erő lehetne, ellentétben mondjuk a tavalyi két forduló közötti, a mostani ellenzéki pártok által keltett alkotmányozós hisztivel.

De kétségkívül tanulságos is a sztori. Látjuk mostanában is, hogy nem kellenek évtizedek, hanem csak hónapok, évek ahhoz, hogy egy párt szöges ellentét mondja a korábban vállalt álláspontjának.

szerk: rákerestem a biztonság kedvéért, Szájer mondta 1996-ban. Érdekes hogy a beszéd nagyobb részében már akkor is egy új alkotmány szükségessége mellett érvel, van benne szó 200 fős parlamentről, erősebb kormányról, viszont az igazságszolgáltatás irányításáról mást gondolt, mint a mostaniak

több mint 13 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
a "...választások, annak eredményei és az annak eredményeként felállt ... többségű koalíció ténye felhívja a figyelmet arra, hogy milyen törékeny és gyenge az alkotmányos biztosítékok rendszere. Ma az alkotmányozó hatalom egybeesik a kormányzó hatalommal, és ez semmiképpen sem szerencsés. Egy kétharmados többséggel bíró koalíció ma lényegében a teljes alkotmányos rendszert átalakíthatja, saját érdekeihez szabhatja. Hogy ezt teszi-e vagy sem, az csupán demokratikus önmérsékletén és nem az alkotmányba vésett korlátjain múlik. S az önmérséklet, mint tudjuk, nem igazi garancia."
mai kérdés: ki ez a "bérrettegő" és mikor mondta mindezt?

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
nem tudom, hova való, de mindenesetre gyönyörű:

http://index.hu/kulfold/2011/03/22/a_nemzet_csokott_szarnyai/

több mint 13 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 903 — Csodabogár
ez is kellett nagyon
http://index.hu/belfold/2011/03/21/foldrajzi_nevek_ezentul_a_kormany_dont/

remélem a következő autópályánk nevét, Lázár János-ról kapja, mert ugye az ő neve forrt egybe a gyors és biztonságos hosszú utakkal.haromt
Esetleg az Andrássy utat átkeresztelhetnék 2/3-os Többség Sugárútjának vagy ilyesmi...Hősök Terére is várok tippeket

😊

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 984 — #neverpunt
ez is kellett nagyon
http://index.hu/belfold/2011/03/21/foldrajzi_nevek_ezentul_a_kormany_dont/

remélem a következő autópályánk nevét, Lázár János-ról kapja, mert ugye az ő neve forrt egybe a gyors és biztonságos hosszú utakkal.haromt
"kiemelt közérdek"
Ez vajon mi a faszt jelent ebben a kontextusban?

Utálom amikor egy jogszabályban így határoznak meg valamit. Kiemelt, túlzott, fontos, stb. ki határozza meg ezeket? Így aztán kurva objektív lesz az alkalmazása.

Egyébként pedig:

„A Magyar Köztársaság Kormánya [...] arra kérte a bizottságot, hogy 2011-től a ferihegyi repülőtér a világhírű magyar zeneszerző és zongoraművész nevét vegye fel. Mivel a 25 fős Földrajzinév-bizottság 17 tagját minisztériumok delegálják, elvárható lett volna, hogy a jelen lévő kormánytisztviselők támogassák a kormány kinyilvánított és egyértelmű kérését

Éljen a demokrácia, éljen a NER.zinedine5
Nem kell ehhez NER.
A közigazgatási jog tudománya szerint a közigazgatás a politikának alárendelt, annak céljait valósítja meg relatív autonómiával. Az államigazgatás előkészíti és végrehajtja az állam döntéseit, ez különösen igaz olyan központi szakigazgatási szervezetre, mint egy minisztérium.

Ettől függetlenül teljesen otromba és elfogadhatatlan húzás kirúgni őket, főleg azért, mert politikailag semleges, szakmai kérdésben döntöttek, szerintem jól.

több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 026 — Ajmo Vatreni
ez is kellett nagyon
http://index.hu/belfold/2011/03/21/foldrajzi_nevek_ezentul_a_kormany_dont/

remélem a következő autópályánk nevét, Lázár János-ról kapja, mert ugye az ő neve forrt egybe a gyors és biztonságos hosszú utakkal.haromt
"kiemelt közérdek"
Ez vajon mi a faszt jelent ebben a kontextusban?

Utálom amikor egy jogszabályban így határoznak meg valamit. Kiemelt, túlzott, fontos, stb. ki határozza meg ezeket? Így aztán kurva objektív lesz az alkalmazása.

Egyébként pedig:

„A Magyar Köztársaság Kormánya [...] arra kérte a bizottságot, hogy 2011-től a ferihegyi repülőtér a világhírű magyar zeneszerző és zongoraművész nevét vegye fel. Mivel a 25 fős Földrajzinév-bizottság 17 tagját minisztériumok delegálják, elvárható lett volna, hogy a jelen lévő kormánytisztviselők támogassák a kormány kinyilvánított és egyértelmű kérését”

Éljen a demokrácia, éljen a NER.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
ez is kellett nagyon
http://index.hu/belfold/2011/03/21/foldrajzi_nevek_ezentul_a_kormany_dont/

remélem a következő autópályánk nevét, Lázár János-ról kapja, mert ugye az ő neve forrt egybe a gyors és biztonságos hosszú utakkal.
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Ne keverd a törvényi(eröltetett) definíciót az orvosi(valóságos) definícióval.
Az alkohol (vagy a kávé mondjuk) olyan drog, ami legális, de orvosilag ugyanolyan veszélyes pszichoaktív szer.

A drogok fajtái

1. opiátok (morfin, heroin);
2. központi idegrendszeri depresszánsok (gátlók) (barbiturátok, alkohol, benzodiazepinek);
3. pszichostimulánsok (kokain, amfetaminok, koffein, GHB);
4. kannabinoidok (kender, hasis);
5. hallucinogének (LSD, meszkalin, pszilocibin);
6. szerves oldószerek (inhalánsok);
7. disszociatív szerek (fenciklidin, ketamin)Sobri Jóska
tévedés
gyógyszerészetben - gyógynövénytanban a drog csak simán száritott és apritott növényi részt jelent
kábitószerügyileg pedig a sommás megfogalmazás szerint azok az anyagok melyek szerepelnek a Hágai listán- tehát ha mondjuk holnap földobják a salicilt, akkor holnaptól az ugyanolyan kábitószernek minősül mint a drága lizergsavdiamid - pölö igy került fel az orosz vegylaborok miatt c, pont alá- mint kábitószer-előállitására alkamas ellenőrzött szer az efedrin meg a kálium-permanganát issutianap
Válaszolok izibe, mert értem amit írsz. 😊
Nem tévedés, amit írtam, de te sem mondtál nekem ellent.
Gyógyszerészetben valóban az a drog, amit írsz, orvosilag amit én.
Kábítószerügyileg is az a kábszer amit írsz, de én nem kábszert írtam, hanem drogot.
Az alkohol, kávé, cigi is drog, de nem kábítószer.
A magyar köznyelvben csúszott össze a drog és a kábítószer, míg szaknyelvekben pedig pont másfajta jelentéstartalommal is bír a drog szó.Sobri Jóska
http://moly.hu/konyvek/dr-bayer-istvan-a-drogok-tortenelme
itten van a pöttyös és hivatalos lista ennél autentikusabb márpedig nincs, ráadásul az én drága profom, hogy a jóistenbasszaszájba az adjunktusát
megemlitendő még, hogy elnökösön mákom volt, - miszerint Papaver Somniferum, növény, drog, vegyületei, azok kimutatása és előállitása -és tudvalevőleg Kabai óta ezzel a tétellel nem viccelnek magyarok- ugyhogy laza háromésfélórában kizárólag képleteket rajzolgattunk...........
estleg ha valaki kiváncsi a mákszalmából való kivonásra 😛 annak nem árulom el 😂

válaszolva, amit feldobtál a "drogok fajtái" c. alatt az nem létezik
hatástanilag az opoidok pölö analgeticumok, az gyógyszerabuzus, a nem megfelelő használat miatt válik valami "droggá"
szintén szigorúan vett hatástanilag csak az opoidok a kábitó-fájdalomcsillapitók

a használat mikéntje tesz egy anyagot "droggá" - anno csináltam egy különdijas versenyelőadást "legális drogok" cimen melyben feltárom azt az álszent maszlagot, miszerint a hülye fiatalok drogoznak. NAJA a hülyeszüleik meg sima andaxin meg minden pszicholeptikum függésben szépen teritik a mintát- egy baja volt csak, hogy egymegyés fogyási adataim voltak.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
nagy plusz, én ugyanezt gondolom, és mint minden kurva országa, a legális prostitúcióval kiegészítve lenne olyan szufficit hogy be is fosol.gabtsi
Jáj, ki volt az a hülye picsa, aki valami jóléticsaládiizéként azt lenyilatkozta, hogy ha legalizálnák a prostitúciót, akkor megjelenne a szervezett bűnözés 😂 Lamperth Mónika? Valami szoci észlény, de hirtelen nem jut eszembe.

Amúgy az alkoholt azért hoztam fel, mert az elmúlt 20 évben három büdös mondatot hallottam arról, sose vezető politikusok szájából, hogy az alkoholizmus népegészségügyi probléma. CSaládokat szakít szét, emberek életét teszi tönkre, alkoholos befolyásoltság alatt elképesztően bestiális gyilkosságokat követnek el, vagy éppen egy kanna borért verik agyon egymást emberek. Mondom én ezt különösebb személyes rossz élmény nélkül, teszem hozzá. De nyírségi gyerek vagyok, tudom miről beszélek.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Mondjuk nagy különbség, hogy az alkohol legális, sőt, a mértéktelen fogyasztása is az, amíg nem hágsz át emiatt valami jogszabályt. A drognak viszont már a használata is törvénybe ütközik.Rajna
Ne keverd a törvényi(eröltetett) definíciót az orvosi(valóságos) definícióval.
Az alkohol (vagy a kávé mondjuk) olyan drog, ami legális, de orvosilag ugyanolyan veszélyes pszichoaktív szer.

A drogok fajtái

1. opiátok (morfin, heroin);
2. központi idegrendszeri depresszánsok (gátlók) (barbiturátok, alkohol, benzodiazepinek);
3. pszichostimulánsok (kokain, amfetaminok, koffein, GHB);
4. kannabinoidok (kender, hasis);
5. hallucinogének (LSD, meszkalin, pszilocibin);
6. szerves oldószerek (inhalánsok);
7. disszociatív szerek (fenciklidin, ketamin)Sobri Jóska
tévedés
gyógyszerészetben - gyógynövénytanban a drog csak simán száritott és apritott növényi részt jelent
kábitószerügyileg pedig a sommás megfogalmazás szerint azok az anyagok melyek szerepelnek a Hágai listán- tehát ha mondjuk holnap földobják a salicilt, akkor holnaptól az ugyanolyan kábitószernek minősül mint a drága lizergsavdiamid - pölö igy került fel az orosz vegylaborok miatt c, pont alá- mint kábitószer-előállitására alkamas ellenőrzött szer az efedrin meg a kálium-permanganát issutianap
Válaszolok izibe, mert értem amit írsz. 😊
Nem tévedés, amit írtam, de te sem mondtál nekem ellent.
Gyógyszerészetben valóban az a drog, amit írsz, orvosilag amit én.
Kábítószerügyileg is az a kábszer amit írsz, de én nem kábszert írtam, hanem drogot.
Az alkohol, kávé, cigi is drog, de nem kábítószer.
A magyar köznyelvben csúszott össze a drog és a kábítószer, míg szaknyelvekben pedig pont másfajta jelentéstartalommal is bír a drog szó.