Politika

44 feliratkozó

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Csak nekem tűnik ellentmondásosnak a 2 mondat?
"Az önkormányzatok eladósodottságát meg kell fékezni - mondta az InfoRádiónak a hónap elején Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke, Debrecen polgármestere. A legfrissebb Közbeszerzési Értesítő szerint 4 milliárd 825 millió forint, egy összegben folyósított, euró alapú hitelt készül felvenni Debrecen önkormányzata."DiamondsHead44
Igen, mert büdös komcsi vagy. 😀zinedine5
Nem tudtok ti semmit. Há' az előző nyóc' év miatt köll. Meg mer' különben is a gyurcsány. Osztán kuss legyen, mer' ez a nép akarata. 😛 😀
több mint 13 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
Csak nekem tűnik ellentmondásosnak a 2 mondat?
"Az önkormányzatok eladósodottságát meg kell fékezni - mondta az InfoRádiónak a hónap elején Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke, Debrecen polgármestere. A legfrissebb Közbeszerzési Értesítő szerint 4 milliárd 825 millió forint, egy összegben folyósított, euró alapú hitelt készül felvenni Debrecen önkormányzata."DiamondsHead44
Igen, mert büdös komcsi vagy. 😀zinedine5
nem is igaz, mert reggel is fürödtem, bee 😀
az tény, hogy ideológiailag még nem vagyok elég képzett

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 029 — Ajmo Vatreni
Csak nekem tűnik ellentmondásosnak a 2 mondat?
"Az önkormányzatok eladósodottságát meg kell fékezni - mondta az InfoRádiónak a hónap elején Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke, Debrecen polgármestere. A legfrissebb Közbeszerzési Értesítő szerint 4 milliárd 825 millió forint, egy összegben folyósított, euró alapú hitelt készül felvenni Debrecen önkormányzata."DiamondsHead44
Igen, mert büdös komcsi vagy. 😀
több mint 13 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
Csak nekem tűnik ellentmondásosnak a 2 mondat?
"Az önkormányzatok eladósodottságát meg kell fékezni - mondta az InfoRádiónak a hónap elején Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke, Debrecen polgármestere. A legfrissebb Közbeszerzési Értesítő szerint 4 milliárd 825 millió forint, egy összegben folyósított, euró alapú hitelt készül felvenni Debrecen önkormányzata."

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 824 — Nega Scott
már megint szapulják a ballibsikomancsok a fidesz-t. azzal vádolják őket, hogy kihagyták az EU-féle angol fordításból a kényes elemeket (pölö: nemzetihitvallás, miszerint preambulum, végleges életfogytiglan, határon túliak választjóga, stb.)
http://index.hu/belfold/2011/03/29/a_kormany_titkolja_a_nemzeti_hitvallast/

szerk. itt a tasz-os összefoglaló linkje: http://tasz.hu/szolasszabadsag/felrevezeto-az-alkotmanyforditas-es-kormany-vitairata
valaki nem tud (kormány vs. tasz) angolul az biztos. a 2 fordítás/ferdítés eléggé eltér egymástólDiamondsHead44
Elvileg a kormány sosem mondta erre a változatra, hogy hivatalos, csak gyorsan összedobtak valamit amíg elkészül a rendes. Más kérdés, hogy miért pont az adott részek maradtak ki...

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
már megint szapulják a ballibsikomancsok a fidesz-t. azzal vádolják őket, hogy kihagyták az EU-féle angol fordításból a kényes elemeket (pölö: nemzetihitvallás, miszerint preambulum, végleges életfogytiglan, határon túliak választjóga, stb.)
http://index.hu/belfold/2011/03/29/a_kormany_titkolja_a_nemzeti_hitvallast/

szerk. itt a tasz-os összefoglaló linkje: http://tasz.hu/szolasszabadsag/felrevezeto-az-alkotmanyforditas-es-kormany-vitairata
valaki nem tud (kormány vs. tasz) angolul az biztos. a 2 fordítás/ferdítés eléggé eltér egymástólDiamondsHead44
Nekik szabad hazudni, mert fideszesek?
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 351 — #NoStress
nem tudom, hova rakjam, azért ide befér szerintem 😀

http://egyenlito.blog.hu/2011/03/29/szetb_ott_kur_k_seggerol_versel_a_mediatorveny_atyjagamerkr
Ezek jók, viccesek, kedvenc:
"a szexualitás kreatív kifejezési módjait kerestem
a gumi- és latexfetisizmus
bennem is vágyat ébresztett
minden esőkabáttól és műanyag kvarcórától lázba jöttem"

több mint 13 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 224 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
nem tudom, hova rakjam, azért ide befér szerintem 😀

http://egyenlito.blog.hu/2011/03/29/szetb_ott_kur_k_seggerol_versel_a_mediatorveny_atyja

több mint 13 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
Kölcsey tudott valamit...
Bal sORs akit régen tép,
Hozz rá víg esztendőt,
MegBűnhődte mÁr e Nép
A múltat s JÖVendŐt!

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 13 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
már megint szapulják a ballibsikomancsok a fidesz-t. azzal vádolják őket, hogy kihagyták az EU-féle angol fordításból a kényes elemeket (pölö: nemzetihitvallás, miszerint preambulum, végleges életfogytiglan, határon túliak választjóga, stb.)
http://index.hu/belfold/2011/03/29/a_kormany_titkolja_a_nemzeti_hitvallast/

szerk. itt a tasz-os összefoglaló linkje: http://tasz.hu/szolasszabadsag/felrevezeto-az-alkotmanyforditas-es-kormany-vitairata
valaki nem tud (kormány vs. tasz) angolul az biztos. a 2 fordítás/ferdítés eléggé eltér egymástól

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
tessék. Én elmentem. Igennel szavaztam a kettősállampolgárságra.
De arról nem kérdeztek, hogy szavazati joguk legyen-e. Ha kérdeztek volna akkor egy 9 méteres NEM lesz volna a válasz
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 986 — #neverpunt
szerintem hiába vitáztok
Többség dönt elv alapján kiírva, - ha el megy a többség, akkor keletkezik egy többségi vélemény, ha nem keletkezik akkor szimplán belefutunk egy logikai csapdába. Mert a népszavazás a többségi véleményre kiváncsi - s ha a többség elment és többséggel döntött, akkor az lesz a "népakarat" - ami szimplán hibás is, mert az erősebbkutyabaszikelv érvényesül, tehát alternativák lealázva - pipa. Demokrácia - jeles.
Tehát aki nem ment el, - annak okait megtalálni a holisztika tárgykörébe tartozik, lehet elméleteket gyártani, de a kutyát nem érdekli.sutianap
Ilyesmi.

A nem résztvevőket automatikusan az elutasítók táborába osztani több szempontból is hibás.

1. Kezdjük azzal, hogy egy kérdést úgy is meg lehet fogalmazni, hogy az igen válasz valójában az elutasítást jelentse. Gyakran élnek is ezzel az eszközzel a népszavazást kezdeményezők, mivel az igen mellett könnyebb kampányolni, mint a nem mellett.

2. Ha a részvétel nem éri el az 50%-t vagy az összes szavazó legalább 50%-a nem szavazott egy irányba, akkor Sobri logikája alapján a kérdés el van utasítva.
Eszerint a 4 igenes népszavazás óta minden országos népszavazáson elutasító eredmény született. Vagyis a többség nem akart se a NATO-hoz, se az EU-hoz csatlakozni.

A részvételt nagyban befolyásolja az is szerintem, hogy az adott szavazás előtti időszakban milyen gyakran kellet voksolni. Pl. a NATO vagy a "szociális" népszavazás előtt 3, illetve két évvel nem volt semmilyen választás, mind a kettőn 50% körüli volt a részvétel.
A kettős állampolgárságról szóló referendumot az előtte lévő két évben megelőzte a 2002-es 2 választás, a 2003-as EU-s szavazás és a 2004-es EP-választás.

Ha mégis tapogatózni kellene a távol maradtak véleményét illetően, akkor én a választás előtti közvélemény-kutatások átlagos eredményét venném alapul, feltéve, ha ezek az eredmények nem térnek el markánsan a leadott szavazatok arányaitól.

több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Dehogynem.
Ha randit beszélsz meg egy csajjal, de nem megy el, abból nehéz azt kihozni, hogy azért bejössz neki, de épp most nem, de majd késöbb meg lehet igen.
Sobri Jóska
Most ez komoly? :mad:
A randi megbeszélése két fél előzetes egyeztetésén alapul, a népszavazást meg egyoldalúan írják ki. Ennek a témáját vagy annyira fontosnak tartják az emberek, hogy elmenjenek szavazni, vagy nem.atapapa
És aki nem megy el, az annyira érdektelen, hogy elutasítja.
De már kétszer kérdeztem, hogy én elfogadom, hogy nem elutasíás, ha elárulod, hogy mi, ami ennek nem szinonímája, vagy nem ugyanezt jelenti, más szóval?
Tehát mi az érvénytelen népszavazás normál, hétköznapi szavakkal?
(Mert jogilag érvénytelen ez evidens.)
Szerintem elutasítás.
Szerinted?Sobri Jóska
szerintem hiába vitáztok
Többség dönt elv alapján kiírva, - ha el megy a többség, akkor keletkezik egy többségi vélemény, ha nem keletkezik akkor szimplán belefutunk egy logikai csapdába. Mert a népszavazás a többségi véleményre kiváncsi - s ha a többség elment és többséggel döntött, akkor az lesz a "népakarat" - ami szimplán hibás is, mert az erősebbkutyabaszikelv érvényesül, tehát alternativák lealázva - pipa. Demokrácia - jeles.
Tehát aki nem ment el, - annak okait megtalálni a holisztika tárgykörébe tartozik, lehet elméleteket gyártani, de a kutyát nem érdekli. Érdemileg akkor lehetne releváns véleményt kiolvasni a protestáló-távolmaradók akaratáról, ha monggyuk egy parlamenti választáson születne egy gyönge 15 (sz)ázalékos részvétel - az naggyából a mennyetek a picsába üzenettel lenne egyenértékű. Ám persze erre születnek az állandó szemben állás és kibékíthetetlen oldalak - feszülségének fenntartói és haszonélvezői. Innen üzenem: MENNYETEK A PICSÁBA!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 159 — Saturday Night Lights
Ez a manus hogy lehet Dr. ? És minek a doktora?apeszos
Jogász.
Igaz az egyetem befejezése és az államvizsga között kb. 10 év telt el.vadibandi
Ez volt a feltétele a sportminiszterségének anno. Szóval amikor Lázár a megélhetési politikusokról beszélt, Thomasról (is) beszélt.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
tomi sokat lépett előre az informatika terén az elmúlt 2 hónapban. Januárban még kézzel töltötte ki az eu-s vagyonnyilatkozatot, bár azon vastag bötűkkel kérték, hogy amennyiben teheti elektronikusan töltse ki. Cserébe aláírnia sem sikerült a nyilatkozatot. Jogász...
http://www.europarl.europa.eu/ep-dif/96826_12-01-2011.pdf

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Ez a manus hogy lehet Dr. ? És minek a doktora?apeszos
Jogász.
Igaz az egyetem befejezése és az államvizsga között kb. 10 év telt el.




több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ez a manus hogy lehet Dr. ? És minek a doktora?
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 824 — Nega Scott
Hm, én nem tudtam hová volt linkelve, ez fura. Ismerősöm anyjával jár Tomika és ez az ismerősöm mondta hogy fake. De lehet, hogy csak hazudott (mármint Tomika), mert egy kicsit ő is érzi, hogy gáz 😊

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
dajcstomi twittel. van stílusa.
http://vastagbor.blog.hu/2011/03/28/dajcstomi_a_mi_charlie_sheen_unkDiamondsHead44
Ez mondjuk nyilvánvaló fake, és ezt meg is erősítette biztos forrásom a témában na nemmintha ettől sokkal jbob fej lenne 😊Rajna
Tudtommal nem fake.
Hack nélkül hogyan lehetne fake?Sobri Jóska
igen. a saját oldalára volt linkelve.szerintem se fake. ez simán ekkora eszű.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 351 — #NoStress
dajcstomi twittel. van stílusa.
http://vastagbor.blog.hu/2011/03/28/dajcstomi_a_mi_charlie_sheen_unkDiamondsHead44
Ez mondjuk nyilvánvaló fake, és ezt meg is erősítette biztos forrásom a témában na nemmintha ettől sokkal jbob fej lenne 😊Rajna
Tudtommal nem fake.
Hack nélkül hogyan lehetne fake?

több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
dajcstomi twittel. van stílusa.
http://vastagbor.blog.hu/2011/03/28/dajcstomi_a_mi_charlie_sheen_unkDiamondsHead44
Ez mondjuk nyilvánvaló fake, és ezt meg is erősítette biztos forrásom a témában na nemmintha ettől sokkal jbob fej lenne 😊Rajna
És ezt hogy? Feltörték a fidesz hivatalos oldalát?

több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 824 — Nega Scott
dajcstomi twittel. van stílusa.
http://vastagbor.blog.hu/2011/03/28/dajcstomi_a_mi_charlie_sheen_unkDiamondsHead44
Ez mondjuk nyilvánvaló fake, és ezt meg is erősítette biztos forrásom a témában na nemmintha ettől sokkal jbob fej lenne 😊

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Lehet ezen vitázni, csak az a kérdés, vajon miért nem szeretnének népszavazást? Hiszen feltámadott a tenger, nem? (Fülke)forradalom volt..... Nincs mitől félniük. Vagy igen?apeszos
Ha neked kétharmadod lenne, akkor te szeretnél népszavazást?Sobri Jóska
Nem feltétlenül, viszont szóba sem hoznám. Pláne úgy, hogy azokat hülyézem le (burkoltan), akik akkor nem voltak hülyék mikor ikszelni kellett. Már nem számít a véleményük.
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 986 — #neverpunt
Dehogynem.
Ha randit beszélsz meg egy csajjal, de nem megy el, abból nehéz azt kihozni, hogy azért bejössz neki, de épp most nem, de majd késöbb meg lehet igen.
Sobri Jóska
Most ez komoly? :mad:
A randi megbeszélése két fél előzetes egyeztetésén alapul, a népszavazást meg egyoldalúan írják ki. Ennek a témáját vagy annyira fontosnak tartják az emberek, hogy elmenjenek szavazni, vagy nem.atapapa
És aki nem megy el, az annyira érdektelen, hogy elutasítja.
De már kétszer kérdeztem, hogy én elfogadom, hogy nem elutasíás, ha elárulod, hogy mi, ami ennek nem szinonímája, vagy nem ugyanezt jelenti, más szóval?
Sobri Jóska
ha szerinted az érdektelenség elutasítás, akkor mivel jellemeznéd azt, aki részt vesz és nemmel szavaz?

Az érdektelen "rábízza" a kérdést azokra, akik elmennek szavazni. Nincs rá olyan szinonima, amely meghatározná a kérdéshez való konkrét viszonyát, mivel az ezerféle lehet.

Előfordulhat hogy nincs véleménye a kérdésben, előfordulhat hogy nagyrészt az amúgy résztvevők többségének álláspontját képezné le, és igen, akár az is lehet, hogy adott kérdésben a többség a távolmaradással mond nemet.

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 351 — #NoStress
Lehet ezen vitázni, csak az a kérdés, vajon miért nem szeretnének népszavazást? Hiszen feltámadott a tenger, nem? (Fülke)forradalom volt..... Nincs mitől félniük. Vagy igen?apeszos
Ha neked kétharmadod lenne, akkor te szeretnél népszavazást?