Politika

44 feliratkozó

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
nem való a meló a cigánynak. Sobri Jóska
Tudom, nem szép tőlem, mert ezt kiragadtam a hozzászólásodból, de ez nem általánosítás?Vrijbloed
De az. De ha ezt mondta, most mit tegyek? Idéztem szöveghűen. 😊


És, hogy vicces része is legyen a sztorinak, a pasi kb. 40 éves, azt mondja, hogy életében egyszer dolgozott, abba is belerokkant. Azonnal előjött a sérve, műteni is kellett, nem való a meló a cigánynak. Ő egyébként romungró, és azt mondja az oláh cigányok teljesen más világ, ég és föld a romungrokkal.Sobri Jóska
kifogás az mindig lesz...
mi az hogy nem való a munka? akkor a kibaszott kaja se legyen való. aki ilyet kijelent azt ott helyben lelőni azt csáharomt
Ez poén, de lehet vérkomolyan venni.
Akkor: mint írtam az elején dolgozik, meg van a pénze is, segélyt se kapott még életében, romungró is.
Megkérdezhetem te mit dolgozol egyébként?
PM-ben is megfelel, csak kiváncsi vagyok, hogy mivel foglalkozol, hogy ennyire imádod a munkát. 😊

több mint 13 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
nem való a meló a cigánynak. Sobri Jóska
Tudom, nem szép tőlem, mert ezt kiragadtam a hozzászólásodból, de ez nem általánosítás?
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Nekem van egy cigány ismerősöm, aki a nyugati aluljáróban árulja a "lopott" (valójában kínai piacon veszik 500-1500 forintért, és madárfüggően adják el 2000-5000 forintért) parfümöt, ebből élnek, a 3 fős család.
De néha közterületesek, rendőrök megfogják, ilyenkor eljárás, és pénzbüntetés, ami ledolgozható. Ált. befizeti -mit tud tenni ugyebár- de mostanában szarul megy, így legutóbb a ledolgozást választotta. Ment hétfőn a közmunkára, szépen 8-ra, a felügyelő, valami önkormányzati ember fél9 kor hazaküldött mindenkit, nem lévén meló. Ugyanez volt egész héten, egyszer kellett söprögetni másfél órát. Második hétfőn vitt egy parfümöt a csókának, és mondta, hogy ő már nem erölteti ezt a 4 napot, inkább megy vissza melózni.
Ez sokat elmond az aktuális állapotokról.
És, hogy vicces része is legyen a sztorinak, a pasi kb. 40 éves, azt mondja, hogy életében egyszer dolgozott, abba is belerokkant. Azonnal előjött a sérve, műteni is kellett, nem való a meló a cigánynak. Ő egyébként romungró, és azt mondja az oláh cigányok teljesen más világ, ég és föld a romungrokkal.Sobri Jóska
kifogás az mindig lesz...
mi az hogy nem való a munka? akkor a kibaszott kaja se legyen való. aki ilyet kijelent azt ott helyben lelőni azt csá
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Nekem van egy cigány ismerősöm, aki a nyugati aluljáróban árulja a "lopott" (valójában kínai piacon veszik 500-1500 forintért, és madárfüggően adják el 2000-5000 forintért) parfümöt, ebből élnek, a 3 fős család.
De néha közterületesek, rendőrök megfogják, ilyenkor eljárás, és pénzbüntetés, ami ledolgozható. Ált. befizeti -mit tud tenni ugyebár- de mostanában szarul megy, így legutóbb a ledolgozást választotta. Ment hétfőn a közmunkára, szépen 8-ra, a felügyelő, valami önkormányzati ember fél9 kor hazaküldött mindenkit, nem lévén meló. Ugyanez volt egész héten, egyszer kellett söprögetni másfél órát. Második hétfőn vitt egy parfümöt a csókának, és mondta, hogy ő már nem erölteti ezt a 4 napot, inkább megy vissza melózni.
Ez sokat elmond az aktuális állapotokról.
És, hogy vicces része is legyen a sztorinak, a pasi kb. 40 éves, azt mondja, hogy életében egyszer dolgozott, abba is belerokkant. Azonnal előjött a sérve, műteni is kellett, nem való a meló a cigánynak. Ő egyébként romungró, és azt mondja az oláh cigányok teljesen más világ, ég és föld a romungrokkal.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
... a segély elvételének megpendítésére.

legalább meg kell próbálni.atapapa
Aztán majd jön a lázadás, mint szlotákiában.
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 984 — #neverpunt
de nem fog felkelni és elmenni. felnőtt egy(?) olyan generáció aki nem látott dolgozó embert a családjában. Neki evidens hogy munka nem kell ha jön a segílyke.
Úgy megvalósítható, hogy ha nem mész el a közmunkára, pedig lehetőséged lenne rá, akkor segély sincs.
Természetesen a közmunkához kell megfelelő ellenőrző személyzet is, a munkamoráljukat ismerve...haromt
lehet. az is lehet hogy lesz, aki önmagától elmegy.
Az is lehet, hogy ehhez szükség lesz (lenne) a segély elvételének megpendítésére.

legalább meg kell próbálni.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
....rendszeresen felkel, dolgozni megy, pénzt kap a munkáért, majd hazamegy....atapapa
Na ez az amire hosszútávon nem képesek.
...de ez valami nagy közmunka programnak tűnik, olyan melókkal, amit magyar ember eleve el sem vállalna....Sobri Jóska
Ilyen ma, Magyarországon nem nagyon van. A közgazdász, elektromérnök vagy pénzügyi menedzser romáktól eddig sem féltem olyan nagyon. 😀 Istenem, kellene még pár Kulcsár Attila....
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
de nem fog felkelni és elmenni. felnőtt egy(?) olyan generáció aki nem látott dolgozó embert a családjában. Neki evidens hogy munka nem kell ha jön a segílyke.
Úgy megvalósítható, hogy ha nem mész el a közmunkára, pedig lehetőséged lenne rá, akkor segély sincs.
Természetesen a közmunkához kell megfelelő ellenőrző személyzet is, a munkamoráljukat ismerve...
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 984 — #neverpunt
Ha semmi hasznot nem hajt, csak rendszeresen felkel, dolgozni megy, pénzt kap a munkáért, majd hazamegy, már az is jobb, mint a segély.
Lesz kicsivel több önbecsülése és a kölkök se azt tanulják meg, hogy egész nap otthon kell ülni és várni a postást, rosszabb esetben az estét, hogy elmenjenek a szomszédba uborkáért.

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
nem fogják elvállalni a közmunkát. ennyi. vagy ha igen akkor az olyan is lesz. de hogy több kára lesz belőle az államnak mint haszna az is biztos.
ez csak úgy vihető, hogy közben a segílyke zéróharomt
Szerintem úgy lesz.
Amúgy honnan lenne rá keret?
Segély--»bér. Szerintem ez a nagy orbáni terv.
És így persze valóban hülye lenne dolgozni akárki is.
Te melóznál ha kapsz x forint segélyt, most meg valami ganaj munkát csinálhatnál 1.1-1.2x bérért?

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
nem fogják elvállalni a közmunkát. ennyi. vagy ha igen akkor az olyan is lesz. de hogy több kára lesz belőle az államnak mint haszna az is biztos.
ez csak úgy vihető, hogy közben a segílyke zéró
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Elolvastam a cikket, sehol nem láttam benne, hogy magyaroktól vesznek el munkahelyeket, és a cigányok kapják azokat.
Ez a munkahelyek 99%-nál eleve morbid is lenne.
Jönne egy minisztériumi ember, és kirúgna valakit a cégemtől, és betenne a helyére egy cigányt? Vagy ugyanez történne a Vodafone-nál, vagy más magáncégnél? Nem túl életszerű, lássuk be. De még az se ha az önkormányzat ügyfélszolgálati irodáján cserélnék le az előadókat, ügyintézőket, vagy más közintézményekben.
Valamint a részletek ugye csak jövő héten derülnek ki, de ez valami nagy közmunka programnak tűnik, olyan melókkal, amit magyar ember eleve el sem vállalna.
Szó sincs előnyök élvezéséről, diszkriminációról, megkülönböztetésről.
Valószínűleg kiötlöttek valamit, aminek keretein belül adnak melót a cigányoknak, és aki melózni fog, az nem kap segélyt, és így kvázi nullszaldós lesz az egész állami szempontból, kábé.
Szóval nem kell parázni, hogy jönnek a közgazdász, elektromérnök vagy pénzügyi menedzser romák, és kitúrnak az állásodból.

több mint 13 éve
Gabesz92 Los Angeles Chargers 1 446
Én személy szerint felháborítónak tartam, hogy előnyt élveznek mondjuk velem szemben. Félreértés ne essék én sem szeretném ha bármilyen megkülönböztetés érne engem vele szemben. Csupán azt, hogy egyenlő esélyem legyen nekem és egy másik magyar állampolgárnak is. Legyen az cigány vagy nem cigány. Bár talán ez kicsit már utópisztikus és megvalósíthatatlan... 😐

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Mit szóltok ehhez?
http://index.hu/belfold/2011/04/07/orban_nagy_ciganyugyi_bejelentesre_keszul/

Véleményem szerint jó ötlet lenne így előre láthatólag, de van egy kis bökkenő... Az, hogy berakják tízezer számba őket minden helyre egyet jelent. Az, hogy bizony elbocsájtják a magyarokat. Legalábbis én így értelmeztem. Ez tényleg történelmi lesz.Ventura
Engem is ez zavar, hogy elbocsájtják a magyarokat. Vagy pedig kevesebb munkalehetőség jut nekik. Meg most egyébként is, miért a cigányokat? Miért nem másokat? Hiszen szerintem van elég nemcigány munkanélküli is ebben az országban, akiknek hasonlóan rosszul megy a soruk. :oGabesz92
Ők Isten kiválasztott népe. És Istent úgy hívják: Orbán Viktor. Nem kell neki indokolni. Különben is, sajnálod szegény hátrányos helyzetű "kisebbségünktől" az újabb integrálódási lehetőséget? Mindíg is előnyt élveztek. Miért lenne ez másképp éppen most?
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
http://www.facebook.com/gyurcsanyf/posts/212180135461048
Nem gyengék a kommentek. 😮

szerk: http://www.facebook.com/csonkabea Ilyen profilképet hogy kell csinálni? 😀

több mint 13 éve
Gabesz92 Los Angeles Chargers 1 446
Mit szóltok ehhez?
http://index.hu/belfold/2011/04/07/orban_nagy_ciganyugyi_bejelentesre_keszul/

Véleményem szerint jó ötlet lenne így előre láthatólag, de van egy kis bökkenő... Az, hogy berakják tízezer számba őket minden helyre egyet jelent. Az, hogy bizony elbocsájtják a magyarokat. Legalábbis én így értelmeztem. Ez tényleg történelmi lesz.Ventura
Engem is ez zavar, hogy elbocsájtják a magyarokat. Vagy pedig kevesebb munkalehetőség jut nekik. Meg most egyébként is, miért a cigányokat? Miért nem másokat? Hiszen szerintem van elég nemcigány munkanélküli is ebben az országban, akiknek hasonlóan rosszul megy a soruk. :o

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Mér' nem indulnak a választásokon? Én biztos rájuk szavaznék.. 😀 😀
Magyar Szabad Csöcsök Pártja
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 984 — #neverpunt
Ha ezekre tudnám a biztos választ, akkor most mondjuk a fedben ülnék 😉
Ha a bankóprés leáll és esetleg nekilendül ismét a fogyasztás, akkor az infláció nem fog jelentősen alábbhagyni a közeljövőben sem.
Aztán hosszútávon szinte konszenzus van abban a tekintetben, hogy a dollár szerepe a globális pénzpiacon visszaszorulóban van, kérdés hogy csak ennek mennyire lesz számottevő hatása az árfolyamokra.

Mint minden árfolyamjátékban hosszabb távon, itt is van rizikó, de összességében a dollárkötvény mellett sok érv volt most (nem csak a dollár helyzete miatt), amit valamennyire az eredmények is igazolnak.

Míg ha nálunk az 50%-os alkotmányos fék életbe lép, akkor itt egy ideig fiskális oldalról nem lesz sok eszköz az infláció felpörgetésére.

több mint 13 éve
neuw 271 — Patriots fan
Az amerikai gazdaságpolitikát elnézve jó biznisz most a dollárkötvény, beindították a bankóprést és a dollár rontásával próbálják felpörgetni az exportot, finom kis infláció lesz náluk kilátásban. Ugyanezt Orbán csak korlátozottan teheti meg, mivel devizában van a lakosság eladósodva és a forint hosszútávú gyengítésével alattuk (és közvetve maga alatt) vágná a fát.atapapa
beindították? már folyik egy ideje a QE2, sőt lassan végéhez ér a 600milliárd USDos korlátja.
jövőre pedig már ott is visszafogottabb monetáris eszközhasználatot jósolnak, (lásd tegnapi WSJ globális kamatkilátásokról szóló cikke)
lassan vége lesz ennek és akkor pont az ellenkezőjére fordulhat a dolog, ne felejtsd el
idén őszre még nem, de jövőre már visszafogottságot várnak Bernanke-tól

--------------------------------------------------
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 984 — #neverpunt
a legnagyobb bajom a tettek vs kijelentések meccsel van.
egyrészt
ilyenkor merül fel a kérdés, miért is kellett összeveszni tavaly az IMF-fel?
DiamondsHead44
mert az IMF úgy ad pénzt, hogy közben belepofázik a hogyanba. Róluk gyakran bebizonyosodott már, hogy nem adnak tökéletes recepteket. Azon persze lehet vitázni, hogy összességében Orbánék receptje jobb-e

most jobb, hogy piaci alapon, magasabb kamatokkal vettünk fel hitelt?
DiamondsHead44
ha a kormány úgy teszi a dolgát és a nemzetközi gazdasági hangulat úgy alakul, akkor bizony jobb, mivel ekkor a piac még az IMF-nél is olcsóbb hitelt adhat. Az IMF hitele kedvezményes volt akkor, amikor 10% kamatra se adott nekünk senki pénzt, de remélhetőleg a ciklus végére már náluk is olcsóbban finanszíroz majd a piac.

az AB hatáskörét 50%-os határhoz kötjük, viszont újabb adósságot generálunk?
DiamondsHead44
Technikailag ez tényleg egy újabb adósság, de gyakorlatilag egy korábbi hitel kiváltása, ami nem felel meg az újabb "adóssággenerálásnak". Ezzel nem (vagy nem úgy) fog nőni az államadósság, mint ahogyan duzzadt az pl. 2005-2006-ban.
Magyarország nem képes fedezni az összes lejáró adósságát. Szerencsére valamennyit tud, hiszen a költségvetés elsődleges egyenlege pozitív és csak az adósságszolgálat viszi át deficites tartományba. Leegyszerűsítve amennyi deficit van egy adott évben, kb. annyit kell kiváltani újabb hitellel.

nem olyan jó biznic ez. a rövidtávú eladósodottságot hosszú távúra cseréltük, magasabb kamattal, nagyobb adósságszolgálattal. a piac nem hülye. tudják, hogy a manyup pénzek + a különadós pénzek befolynak, ezzel a rövidtávú likviditási gondok most eltűnnek. azt is tudják, hogy az ilyen egyszeri nagyobb bevételek elfogynak, így a hosszú távú hitelek törlesztése miatt meg újabb és újabb hitelekre kényszerülünk majd, viszont a kockázat sokkal távolibb és megoldhatóbb számukra.
mi maradunk a szarban újabb 25 évre.
DiamondsHead44
Ha ezt a piac így gondolta volna, akkor nem jön akkora túljegyzés a dollárkötvényekre és nem csökkent volna a kiinduló árjegyzéshez képest a papírok tényleges kamata
Meg nem erősödött volna a forint sem.

Az amerikai gazdaságpolitikát elnézve jó biznisz most a dollárkötvény, beindították a bankóprést és a dollár rontásával próbálják felpörgetni az exportot, finom kis infláció lesz náluk kilátásban. Ugyanezt Orbán csak korlátozottan teheti meg, mivel devizában van a lakosság eladósodva és a forint hosszútávú gyengítésével alattuk (és közvetve maga alatt) vágná a fát.

több mint 13 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
végülis ellenzékben már mondták, hogy vannak 5leteik a gazdaság helyreállítására. biztos ez volt az egyik.
de akkor miért volt szükség pölö a 3,75 milliárd USD összegű devizakötvény-kibocsátásra?DiamondsHead44
a folyamatosan lejáró államadósságokat finanszírozzák ebből
Ez a kötvény-kibocsátás nagyon jó húzás volt, a kitűnő fogadtatása azt mutatja, hogy Magyarország tudja a piacról finanszírozni magát, a válság idején felvett EU-s és IMF-s hitelt váltották ki vele (amikor is ugye a piac nem adott pénzt...).
Többek között e kibocsátás sikerének híre miatt is erősödött most nagyot a forint.atapapa
a legnagyobb bajom a tettek vs kijelentések meccsel van.
egyrészt
ilyenkor merül fel a kérdés, miért is kellett összeveszni tavaly az IMF-fel?
most jobb, hogy piaci alapon, magasabb kamatokkal vettünk fel hitelt?
másrészt
az AB hatáskörét 50%-os határhoz kötjük, viszont újabb adósságot generálunk?
nem tetszik az eladósodottság, mégis újabb adósságba verjük magunkat?

nem olyan jó biznic ez. a rövidtávú eladósodottságot hosszú távúra cseréltük, magasabb kamattal, nagyobb adósságszolgálattal. a piac nem hülye. tudják, hogy a manyup pénzek + a különadós pénzek befolynak, ezzel a rövidtávú likviditási gondok most eltűnnek. azt is tudják, hogy az ilyen egyszeri nagyobb bevételek elfogynak, így a hosszú távú hitelek törlesztése miatt meg újabb és újabb hitelekre kényszerülünk majd, viszont a kockázat sokkal távolibb és megoldhatóbb számukra.
mi maradunk a szarban újabb 25 évre.

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 13 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
Mit szóltok ehhez?
http://index.hu/belfold/2011/04/07/orban_nagy_ciganyugyi_bejelentesre_keszul/

Véleményem szerint jó ötlet lenne így előre láthatólag, de van egy kis bökkenő... Az, hogy berakják tízezer számba őket minden helyre egyet jelent. Az, hogy bizony elbocsájtják a magyarokat. Legalábbis én így értelmeztem. Ez tényleg történelmi lesz.Ventura
Hát mivel lassan Cigányisztán vagyunk, nincs min meglepődni...sok köszönet nem lesz egyébként ugyse az ő munkájukba.
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
végülis ellenzékben már mondták, hogy vannak 5leteik a gazdaság helyreállítására. biztos ez volt az egyik.
de akkor miért volt szükség pölö a 3,75 milliárd USD összegű devizakötvény-kibocsátásra?DiamondsHead44
Az a baj, hogy azok az ötletek titokban maradtak a mai napig. Az ellenzéki politizálás náluk azt jelentette, hogy fikázták és szidták a kormányt. Minden intézkedésre (a saját pénzükre ez nem vonatkozott) a válaszuk: ez nem jó, ez katasztrófa, a kormány monnyon le! De azt sosem mondták mi lenne a jó megoldás. Csak azt hogy miért nem jó. Én emlékszem pl. Szíjjártó "jól megmondom" Péter kirohanásaira a benzinárak jövedéki adójának csökkentését célozva, ellenzékben. Most valahogy nem kiabál, pedig hétről hétre drágább lesz. Most azt mondja figyelemmel kíséri az ár alakulását. Megnyugodtam. Mert ő figyel.
UI.: Takarékosság fityesz módra: Négymilliárdos keretből vesz új autókat a kormány
több mint 13 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 878 — megbékéltem tom bradyvel
Mit szóltok ehhez?
http://index.hu/belfold/2011/04/07/orban_nagy_ciganyugyi_bejelentesre_keszul/

Véleményem szerint jó ötlet lenne így előre láthatólag, de van egy kis bökkenő... Az, hogy berakják tízezer számba őket minden helyre egyet jelent. Az, hogy bizony elbocsájtják a magyarokat. Legalábbis én így értelmeztem. Ez tényleg történelmi lesz.

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 984 — #neverpunt
végülis ellenzékben már mondták, hogy vannak 5leteik a gazdaság helyreállítására. biztos ez volt az egyik.
de akkor miért volt szükség pölö a 3,75 milliárd USD összegű devizakötvény-kibocsátásra?DiamondsHead44
a folyamatosan lejáró államadósságokat finanszírozzák ebből
Ez a kötvény-kibocsátás nagyon jó húzás volt, a kitűnő fogadtatása azt mutatja, hogy Magyarország tudja a piacról finanszírozni magát, a válság idején felvett EU-s és IMF-s hitelt váltották ki vele (amikor is ugye a piac nem adott pénzt...).
Többek között e kibocsátás sikerének híre miatt is erősödött most nagyot a forint.