Politika

44 feliratkozó

több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Ha nem ismerjük el, hogy egy kisebbség más, akkor még annyira sem lehet integrálni. Mindkét fél azt fogja mondani, hogy minek az integrációba fektetni, hiszen nincs különbség többség és kisebbség között. Ez természetesen nem érinthet alapvető kötelezettségeket, bár én még nem hallottam olyanról, hogy egy bűnözőt cigány mivoltánál fogva felmentettek. Mi is rettenetesen fel vagyunk háborodva - jogosan -, ha a magyar kisebbséggel szembeni pozitív diszkriminációt akarják gyengíteni, megszüntetni.
Az állam védelmi képességei szvsz általában alacsonyak. A környezetemben előfordult - sajnos a kelleténél jóval több - vagyon elleni bűncselekmények közül egyetlen egyben értek el részsikert, a többinél a rutinszerű nyomozást lezáró határozatig jutott el a rendőrség. Az állam képtelen erőt felmutatni (ha úgy tetszik, "szemet huny"), ez a társadalomban lecsapódhat úgy, hogy nem is tesz már feljelentést, egészen odáig, hogy kétségek merülnek fel az állam erőszak monopóliumával kapcsolatban.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 188 — Saturday Night Lights
Utolsó kérdés: miután kis hazánk és az itt fórumozók többsége kényszermunkára-táborokba-börtönökbe-átnevelőkbe küldte a kisebbséget, utána mi lesz?Dzsokijuing
Béke.apeszos
Ez nem Hollywood.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 188 — Saturday Night Lights
mi lenne. elmegyek és örömömben kurvára berúgok.haromt
Miután kijózanodsz, rájössz, hogy ellenségkép nélkül üres az élet 😛

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Igen, az állam a fő felelős, mert szemet huny az ilyen cselekedetek felett, erre a cigányok rá is jöttek, hogy szinte bármit megtehetnek, annak nagy eséllyel nem lesz komoly következménye, és ezért egyre jobban feszegetik a határokat, hogy mi az amit még megtehetnek. Láthatjuk, hogy elég sok mindent.
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
mi lenne. elmegyek és örömömben kurvára berúgok.
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Utolsó kérdés: miután kis hazánk és az itt fórumozók többsége kényszermunkára-táborokba-börtönökbe-átnevelőkbe küldte a kisebbséget, utána mi lesz?Dzsokijuing
Béke.
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 188 — Saturday Night Lights
Szégyenérzet nélküliségen arra gondoltam, ha valaki nagy hangon elkezd cigányozni, nem törődve azzal, hogy mondjuk hallótávolságban romák tartózkodnak. Akik nem biztos, hogy éppen lopni indulnak.

Egy olyan átfogó oktatási, munkahelyteremtési és szakképzési rendszert sem láttam, ami az elmúlt 20 évben a cigányság felemelkedését érdemben segítette. De miért is láttam volna? Mivel önérdekérvényesítésre képtelen rétegről van szó, korrupt megélhetési farkasflóriánokkal meg aladárokkal a nyakán, az állam is szarik rájuk.Dzsokijuing
Az állam szemet huny a cigók többségének rémtettei felett. Sok ismerősöm hiába vár segítséget az államtól, mert vagy nem tudnak mit tenni, vagy leszarják. És ahogy apeszos mondta, még ők élveznek előnyöket lassan, hiszen 97 éves "nácikat" üldözünk, meg ha védekezel ellenük téged visznek be, mert rasszista vagy, onnan meg már csak egy lépés, és fajirtásra adod a fejed.

De mondom, inkább hanyagolom, annyiszor volt már itt téma, és nem támadásnak szánom az üzenetet.

Olvasni: http://antidogma.hu/node/2869Vrijbloed
Nem mindegy, hogy a cigányok vagy az állam a fő felelős a kialakult helyzetért. Szerintem az utóbbi.

Utolsó kérdés: miután kis hazánk és az itt fórumozók többsége kényszermunkára-táborokba-börtönökbe-átnevelőkbe küldte a kisebbséget, utána mi lesz?

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Szégyenérzet nélküliségen arra gondoltam, ha valaki nagy hangon elkezd cigányozni, nem törődve azzal, hogy mondjuk hallótávolságban romák tartózkodnak. Akik nem biztos, hogy éppen lopni indulnak.

Egy olyan átfogó oktatási, munkahelyteremtési és szakképzési rendszert sem láttam, ami az elmúlt 20 évben a cigányság felemelkedését érdemben segítette. De miért is láttam volna? Mivel önérdekérvényesítésre képtelen rétegről van szó, korrupt megélhetési farkasflóriánokkal meg aladárokkal a nyakán, az állam is szarik rájuk.Dzsokijuing
Az állam szemet huny a cigók többségének rémtettei felett. Sok ismerősöm hiába vár segítséget az államtól, mert vagy nem tudnak mit tenni, vagy leszarják. És ahogy apeszos mondta, még ők élveznek előnyöket lassan, hiszen 97 éves "nácikat" üldözünk, meg ha védekezel ellenük téged visznek be, mert rasszista vagy, onnan meg már csak egy lépés, és fajirtásra adod a fejed.

De mondom, inkább hanyagolom, annyiszor volt már itt téma, és nem támadásnak szánom az üzenetet.

Olvasni: http://antidogma.hu/node/2869
több mint 12 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Én is a pártrendszer fragmentálódását várom egyébként. Bér szerintem a Fidesz olyan 40% körül lesz/lehet még 2014-ben, a Jobbik ha egy kicsit okos lenne, akkor feljebb tornázhatná magát tényleg olyan 22-28%-ra, bár lehet akármilyen hülyeséget csinálnak, a körülmények majd őket erősítik. Az LMP-nél kivárok, hogy kinyíratják e magukat tényleg ezzel a cigány dologgal, ők azért elsőre értelmesebbnek néznek ki, mint az SZDSZ.

És igen, Haromttal egyetértek, hogy nagyon kéne egy normális Centrumpárt, kevéssé konfrontálódott emberekkel. (Ha Adenaueréknek sikerült SZINTE a semmiből, kevés konfrontálódott emberrel). Bár ódzkodok az ilyen összehasonlítástól.

2-3 éve még "Jobbikos voltam", 17-18 éves forrófejűként, aztán úgy vagyok már vele, hogy inkább hagyjuk.
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Szégyenérzet nélküliségen arra gondoltam, ha valaki nagy hangon elkezd cigányozni, nem törődve azzal, hogy mondjuk hallótávolságban romák tartózkodnak. Akik nem biztos, hogy éppen lopni indulnak.

Egy olyan átfogó oktatási, munkahelyteremtési és szakképzési rendszert sem láttam, ami az elmúlt 20 évben a cigányság felemelkedését érdemben segítette. De miért is láttam volna? Mivel önérdekérvényesítésre képtelen rétegről van szó, korrupt megélhetési farkasflóriánokkal meg aladárokkal a nyakán, az állam is szarik rájuk.Dzsokijuing
Értem. Mondjuk én így is nagy hangon cigányozok hallótávon belül, szégyenérzet nélkül. Nincs nehéz dolgom: közöttük élek.

Ezzel az átfogó program dologgal csak annyit érünk el "államilag", hogy elismerjük: ők mások. Francokat. Elvileg ugyanolyan emberek mint az összes többi Magyarhonban élő állampolgár, a legkevesebb amit elvárhatunk, az egyenlő bánásmód. Igen, már nekünk kell ezt kiabálni.... Manapság már a pozitív diszkrimináció a jellemző cigánykérdésben. És pont az állam nem szarik rájuk. Rengeteg előnyt élveznek, és maximálisan ki is használják. És nem értem miért nekünk kellene idomulni egy "kisebbséghez", miért ők alakítják a mi életünket. És hogy a képviselőik milyenek, arra is helyes a szó: jellemző.
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
"Mivel önérdekérvényesítésre képtelen rétegről van szó"

általában tökéletesen érvényesítik az érdekeiket.

Ággyád már ide a telefonodát mert agyonszurkálállák te párászt.
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 188 — Saturday Night Lights
Szégyenérzet nélküliségen arra gondoltam, ha valaki nagy hangon elkezd cigányozni, nem törődve azzal, hogy mondjuk hallótávolságban romák tartózkodnak. Akik nem biztos, hogy éppen lopni indulnak.

Egy olyan átfogó oktatási, munkahelyteremtési és szakképzési rendszert sem láttam, ami az elmúlt 20 évben a cigányság felemelkedését érdemben segítette. De miért is láttam volna? Mivel önérdekérvényesítésre képtelen rétegről van szó, korrupt megélhetési farkasflóriánokkal meg aladárokkal a nyakán, az állam is szarik rájuk.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
A sokadik kört futjuk 😛

A cigányokat nem pátyolgatni kell, hanem az egyről a kettőre esélyét kell biztosítani. Az esélyt. Aztán valaki vagy él vele, vagy nem.

De amikor az ország 80%-a szégyenérzet nélkül cigányozik, erre az esély minimális, a Fidesz is csak lózungokat nyomat a felzárkózásról.Dzsokijuing
Megvolt az esély. Eljátszották. Nehogy már annak legyen szégyenérzete akit kifosztanak, lepusztítanak, agyonvernek, és élősködnek a nyakán. Kíváncsi leszek, ezek a szociális megszorítások érvényesek lesznek-e rájuk is, vagy ugyanúgy meg lesznek (pozitívan) különböztetve mint eddig. Nagy az esély rá. Egyetlen egy tüntetést sem láttam a "jogvédők" szervezésében, egyszer sem kiabáltak fennhangon a károsult magyarokért. Mert ha a magyar szólni mer akkor rasszista. Tüntetni sem mer a saját jogaiért, mert rásütik hogy cigányellenes rasszista tüntetés. Hát nekem nincs, és nem is lesz szégyenérzetem. Én a tapasztalataim alapján beszélek. Remélem Te is. Akkor még van remény.
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 188 — Saturday Night Lights
A sokadik kört futjuk 😛

A cigányokat nem pátyolgatni kell, hanem az egyről a kettőre esélyét kell biztosítani. Az esélyt. Aztán valaki vagy él vele, vagy nem.

De amikor az ország 80%-a szégyenérzet nélkül cigányozik, erre az esély minimális, a Fidesz is csak lózungokat nyomat a felzárkózásról.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
nálam a millás baszás és az LMP is elásta magát az utóbbi 1 hónapban.

ha valamit nem kéne erőltetniük, az a tüntessük a norvégok jogaiért dolog.haromt
Látom, te egy Bajnai-Jobbik koalícióban spekulálsz 😀Dzsokijuing
nem tudom szoktad-e olvasni a millás faszbúk csoportot, de amikor benyomták ezt a cigányok jogai tüntit, kb 100 HSZ jött azonnal, hogy eddig voltam tag... nem csak én nem vagyok erre vevő.
MO-n ha valami totális politkai öngyilkosság jelenleg, akkor az az SZDSZ stílusú kritikátlan cigánypátyolgatás. márpedig az LMP is ebbe esett bele.
lehet néha ki kéne jönni a romkocsmából és körülnézni az országban. lehet bármilyen jó arc schiffer, amíg nem esik le, hogy mivel végzi ki magát a politikában.haromt
Jó, de ott van lyuk a politikai kínálati palettán, hiszen a cigánygyűlölet.hu már foglalt.




több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Bajnai politikai tehetsége sztem nulla. Most jön ezzel az alapítvánnyal, amelyik tanácsokat osztogatna a többi pártnak, alapból közröhej. Nagyobb perspektívát látok egy gyurcsánytalanított baloldalban, amelyik a most formálódó civileken alapul (Milla, 4K) és amelyik az LMP-t csak félig, az MSZP-t meg egyáltalán nem engedi a közelébe. Hogy ezzel lehet-e 2014-ben választást nyerni, nem biztos. De 2018-ban tuti.

De hogy a Jobbik 2014-ben a mérleg nyelve lesz, az biztos.Dzsokijuing
nálam a millás baszás és az LMP is elásta magát az utóbbi 1 hónapban.

ha valamit nem kéne erőltetniük, az a tüntessük a norvégok jogaiért dolog.haromt
Látom, te egy Bajnai-Jobbik koalícióban spekulálsz 😀Dzsokijuing
nem tudom szoktad-e olvasni a millás faszbúk csoportot, de amikor benyomták ezt a cigányok jogai tüntit, kb 100 HSZ jött azonnal, hogy eddig voltam tag... nem csak én nem vagyok erre vevő.
MO-n ha valami totális politkai öngyilkosság jelenleg, akkor az az SZDSZ stílusú kritikátlan cigánypátyolgatás. márpedig az LMP is ebbe esett bele.
lehet néha ki kéne jönni a romkocsmából és körülnézni az országban. lehet bármilyen jó arc schiffer, amíg nem esik le, hogy mivel végzi ki magát a politikában.
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 188 — Saturday Night Lights
Bajnai politikai tehetsége sztem nulla. Most jön ezzel az alapítvánnyal, amelyik tanácsokat osztogatna a többi pártnak, alapból közröhej. Nagyobb perspektívát látok egy gyurcsánytalanított baloldalban, amelyik a most formálódó civileken alapul (Milla, 4K) és amelyik az LMP-t csak félig, az MSZP-t meg egyáltalán nem engedi a közelébe. Hogy ezzel lehet-e 2014-ben választást nyerni, nem biztos. De 2018-ban tuti.

De hogy a Jobbik 2014-ben a mérleg nyelve lesz, az biztos.Dzsokijuing
nálam a millás baszás és az LMP is elásta magát az utóbbi 1 hónapban.

ha valamit nem kéne erőltetniük, az a tüntessük a norvégok jogaiért dolog.haromt
Látom, te egy Bajnai-Jobbik koalícióban spekulálsz 😀

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Bajnai politikai tehetsége sztem nulla. Most jön ezzel az alapítvánnyal, amelyik tanácsokat osztogatna a többi pártnak, alapból közröhej. Nagyobb perspektívát látok egy gyurcsánytalanított baloldalban, amelyik a most formálódó civileken alapul (Milla, 4K) és amelyik az LMP-t csak félig, az MSZP-t meg egyáltalán nem engedi a közelébe. Hogy ezzel lehet-e 2014-ben választást nyerni, nem biztos. De 2018-ban tuti.

De hogy a Jobbik 2014-ben a mérleg nyelve lesz, az biztos.Dzsokijuing
nálam a millás baszás és az LMP is elásta magát az utóbbi 1 hónapban.

ha valamit nem kéne erőltetniük, az a tüntessük a norvégok jogaiért dolog.
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 188 — Saturday Night Lights
Bajnai politikai tehetsége sztem nulla. Most jön ezzel az alapítvánnyal, amelyik tanácsokat osztogatna a többi pártnak, alapból közröhej. Nagyobb perspektívát látok egy gyurcsánytalanított baloldalban, amelyik a most formálódó civileken alapul (Milla, 4K) és amelyik az LMP-t csak félig, az MSZP-t meg egyáltalán nem engedi a közelébe. Hogy ezzel lehet-e 2014-ben választást nyerni, nem biztos. De 2018-ban tuti.

De hogy a Jobbik 2014-ben a mérleg nyelve lesz, az biztos.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
és ki fogja kommunikálni hogy akkor már 5 éve mit csinált Bajnai? addigra a fidesz hiteltelen lesz és megutálja a többség a stílus miatt. az MSZP nem lesz, a jobbik kommunikációját pedig meghaladja egy olyan mondat, amiben nincs benne hogy cigány, zsidó vagy buzi
haromt
És? Ettől még azok a rétegek nem fognak Bajnai keblén nyugalmat keresni, akiknek annak idején komoly érdeksérelmet okozott.

a jelenlegi magyar közélet sír egy új centrum párt után, ezt szerintem te is észrevetted. a nem full pártdroidokon jelenleg nincsenek biztos pártválasztók. csak emiatt hiszek abban hogy egy új párt egyből választást nyerhet.
haromt
Ahhoz hogy a magyar politikában rövid idő alatt érvényesülhess, hatalmas infrastruktúra kell. Ennek a kiépítéséhez sok pénz és sok idő kell. Többek szerint ezért is próbálja Gyurcsány előbb átvenni a hatalmat az MSZP-n belül, mint hogy rögtön új párt alapításával bajlódjon, mert szervezet és állami támogatás nélkül ha nincs is halálra ítélve a kezdeményezés, de nagyon nehéz.

Legfeljebb azt tudom elképzelni sikeres alternatívaként, hogy valahogyan rátelepüljön Bajnai az egyik pártra, mondjuk az MSZP-ből kiváló valamelyik vállalható platformra vagy ilyesmi. A Jobbik is úgy tudott komolyat robbantani, hogy lenyúlta Csurka alól a pártot.

több mint 12 éve
Törölt felhasználó
és ki fogja kommunikálni hogy akkor már 5 éve mit csinált Bajnai? addigra a fidesz hiteltelen lesz és megutálja a többség a stílus miatt. az MSZP nem lesz, a jobbik kommunikációját pedig meghaladja egy olyan mondat, amiben nincs benne hogy cigány, zsidó vagy buzi

a jelenlegi magyar közélet sír egy új centrum párt után, ezt szerintem te is észrevetted. a nem full pártdroidokon jelenleg nincsenek biztos pártválasztók. csak emiatt hiszek abban hogy egy új párt egyből választást nyerhet.
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
valóban kicsit ellentmondásos volt.

abban biztos vagyok most hogy 2014-re totálisan leamortizálódik a fidesz és elvesztik a kormányzást, ha lesz egy párt ami még nincs. és most nagyon úgy tűnik hogy lesz ez a bajnai féle csoportosulás. ők elfogadhatóak azoknak akik tavaly a fideszre szavaztak nem full elkötelezettként, elfogadhatóak a fidesszel mindig szembenálló értelmiségnek és elfogadhatóak az OV gyűlölő, de nem gyurcsányista baloldaliaknak, sőt akár még a valódi konzervatív (értsd nem fideszdroid) rétegnek is.

a világgazdaság helyzete pont nem érdekli a magyar választól 90%-át, mert az nem lát túl a havi fizetésen és a tej árán...haromt
kérdés, hogy Bajnaiék pontosan milyen programot fognak vinni, kit akarnak képviselni.
nem hiszem, hogy a parlamenten kívülről be tud esni úgy egy párt, hogy rögtön megnyerje a választásokat. Bajnai egy évét is körbe lehet tekerni azzal a rózsaszín legendával, amit Bokros köré vontak, de ettől még azok, akiket az orbáni reformok tántorítanak el, nem lesznek oda a 13. havi nyugdíjat elszerető vagy a nyugdíjkorhatárt emelő vagy a túlórapénzeket szintén benyelő Bajnaiért. ennek kommunikálásában minden más párt érdekelt lesz.

A világgazdaság nem érdekli a magyart, rendben. Az viszont érdekelte, hogy Ferencünk 10% feletti ÁHT-hiányt termelhetett választási célokra, mert erre éppen lehetőséget adott a gazdasági klíma, ahogy azt is a bőrén érezte, amikor a 2008-as roppanás után az IMF diktálta tollba a magyar költségvetést.

több mint 12 éve
Törölt felhasználó
valóban kicsit ellentmondásos volt.

abban biztos vagyok most hogy 2014-re totálisan leamortizálódik a fidesz és elvesztik a kormányzást, ha lesz egy párt ami még nincs. és most nagyon úgy tűnik hogy lesz ez a bajnai féle csoportosulás. ők elfogadhatóak azoknak akik tavaly a fideszre szavaztak nem full elkötelezettként, elfogadhatóak a fidesszel mindig szembenálló értelmiségnek és elfogadhatóak az OV gyűlölő, de nem gyurcsányista baloldaliaknak, sőt akár még a valódi konzervatív (értsd nem fideszdroid) rétegnek is.

a világgazdaság helyzete pont nem érdekli a magyar választól 90%-át, mert az nem lát túl a havi fizetésen és a tej árán...
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Én speciel szeretnék egy olyan országban élni, ahol elhisszük, hogy a politikusok értünk tesznek dolgokat.
Szóval szeretnék olyan országban élni, és már keresem, mert ez nem az.... 😕 Az utolsó majd kapcsolja le a villanyt. 😕 😕
Egyre több ilyen hsz-el találkozom politikai fórumokon. Szomorú. Ez a kormány sem jobb a többinél. Ha eljutunk oda, hogy nem marad magyar Magyarországon csak a felső tíz(?)ezer.... Magyarország lakossága: 1,5 millió gazdag, és 8 millió vendégmunkás, akik dolgoznak rájuk. Mi pedig érezzük magunkat magyarnak külföldön.
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
"a feleségem egy politikától viszonylag független kormányhivatalban tisztviselő"

van ilyen egyáltalán még? 😛
haromt
hogy ne lenne, az ilyen helyeken erősen szakmai munka folyik, ha nagy vérengzést csinál a kormány, saját magával cseszik ki. a legfelsőbb vezetőket menetrend szerint kirúgják, de semmi több. Nejem osztályvezetőjéből - mivel fideszes volt - főosztályvezető lett, és jött a helyére egy volt (szoci) főosztályvezető.

nem kérdés. bukni fog a fidesz. méghozzá egy esetleges bajnai féle párt fogja megcsapni 2014-ben.
haromt
némi ellentmondást érzek.

Szvsz korai eredményt hirdetni, bármi lehet még. A Fidesz még mindig a legerősebb párt. A szocik úgy nyertek 2006-ban, hogy előtte 2 évvel közel félmillióval kevesebb szavazatot kaptak az EP-választáson Orbánéknál. Vagy 1999/2000-ben is a felmérések szerint volt 10-15% előnye is a szociknak, 2002-ben aztán az volt a meglepetés, hogy végül nyertek, mert egyes felmérések alapján a Fidesz vezetett 8-10%-kal.

A fő kérdés az, hogy a politikai erőtér miként fordul 2013-ra: mennyire harcolja le a Fideszt a reform, mennyi ki nem kényszerített hibát követnek el és mennyi korrupciós botrányt tálalnak. No és persze mindezeket mennyire lesz képes kihasználni az ellenzék.

A másik komoly kérdés a világgazdaság állapota lesz. Gyurcsány nem nyer 2006-ban, ha nincs a "világgazdaság pénzbősége" és nem bukik ekkorát az MSZP, ha nem dől össze minden 2008-ban.