Politika
63 feliratkozó
több mint 13 éve
Hazudtunk éjjel, hazudtunk nappal..... mi is.Mondjuk ebből az egész IMF szappanoperából engem egyedül az fogott meg, hogy ez az Irina milyen jó bőrben van 40 évesen is. A többi csak mellékszál... 😀
www.napi.hu/magyar_gazdasag/nyugdijcsokkentes_az_imf_elarulta_mit_javasolt_valojaban.544867.htmlapeszos
Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.
On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.
P.Kirby BBC 2026.04.13.
több mint 13 éve
Sejtettem, hogy az Éhségmenetet provokáló molinót felsőbb jóváhagyás nélkül nem feszíthették volna ki a Kossuth téren, de az Országgyűlési Őrség segítsége még engem is meglepett:A röhejes inkább az, hogy pont a fidesznél szól minden a hataloméhségről, a főnök is ebbe bolondult bele... Kubatovon sem kell meglepődni, a békamenetük és a hirtelen összerántott hirtelen százmilliókat "adományból" kapó CÖF trolisegg és óriásplakát reklámok óta..
varosszive.blog.hu/2013/02/11/tudtukkal_engedelyukkel
A poszt végén Kubatov még röhejes is lenne, ha nem lenne átlátszóan gyomorforgató.Dzsokijuing
több mint 13 éve
"Arra a kérdésre, hogy a Milla Egyesület elnöke, „Juhász Péter személyéből kiindulva” az első lépések egyikeként legalizálnák-e a marihuánát..."Jogos.
TV2 Mokka, interjúalany Bajnai. Ez milyen kérdés már, bakker??? 😀somoskovig
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
"Arra a kérdésre, hogy a Milla Egyesület elnöke, „Juhász Péter személyéből kiindulva” az első lépések egyikeként legalizálnák-e a marihuánát..."TV2 Mokka, interjúalany Bajnai. Ez milyen kérdés már, bakker??? 😀
több mint 13 éve
Sejtettem, hogy az Éhségmenetet provokáló molinót felsőbb jóváhagyás nélkül nem feszíthették volna ki a Kossuth téren, de az Országgyűlési Őrség segítsége még engem is meglepett:varosszive.blog.hu/2013/02/11/tudtukkal_engedelyukkel
A poszt végén Kubatov még röhejes is lenne, ha nem lenne átlátszóan gyomorforgató.
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Jön a tavasz... 😀
"Újabb közbeszerzés nélküli vásárlásokat engedélyezett az Országgyűlés Honvédelmi és rendészeti bizottsága a Terrorelhárítási Központnak (TEK), többek között 728 millió forintért vásárolhatnak 92 darab nagy teljesítményű autót, közöttük például Audi A7-est - írta a Hvg.hu, a bizottság hétfői üléséről tudósítva.apeszos
A tudósítás szerint a TEK nemzetbiztonsági érdekekre hivatkozva kérte a közbeszerzés mellőzését. A Belügyminisztérium a beszerzés szükségességét azzal indokolta, hogy az operatív akciók, illetve egyes védett - magyar és külföldi - személyek biztonságának szavatolása csak az új gépjárműparkkal lehetséges. A portál emlékeztet, hogy a TEK két évvel ezelőtt listaáron 15 millió és 40 millió forint közötti értékű Audi Q7-eseket vásárolt a bűnözők üldözéséhez.
A testület dolgozóinak szükségük van új mobiltelefonokra is, az előfizetésekkel együtt 271,6 millió forint értékben, valamint bevetési ruházatra. Ez utóbbira 90 millió forintot fordítanak. Tóth László gazdasági és informatikai helyettes államtitkár a beszerzéseket a TEK tervezett kétszáz fős létszámfejlesztésével magyarázta."laccoo74
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
A törvényhozásnak nem lehetne tagja, persze állami vezetőként, a karzaton újságíróként, két szék letörlése között megfáradt takarítóként még ott lehetne 😊Átjött elsőre is, csak tájékoztatni akartalak arról, hogy Gyurcsány indult a választásokon 2010-ben, ha nem indult volna, most nem ülhetne a parlamentben.Ez így ebben a formában nem (teljesen) igaz. De a lényeget lehet érteni 😉gdavid
atapapa
több mint 13 éve
Jön a tavasz... 😀
"Újabb közbeszerzés nélküli vásárlásokat engedélyezett az Országgyűlés Honvédelmi és rendészeti bizottsága a Terrorelhárítási Központnak (TEK), többek között 728 millió forintért vásárolhatnak 92 darab nagy teljesítményű autót, közöttük például Audi A7-est - írta a Hvg.hu, a bizottság hétfői üléséről tudósítva.apeszos
A tudósítás szerint a TEK nemzetbiztonsági érdekekre hivatkozva kérte a közbeszerzés mellőzését. A Belügyminisztérium a beszerzés szükségességét azzal indokolta, hogy az operatív akciók, illetve egyes védett - magyar és külföldi - személyek biztonságának szavatolása csak az új gépjárműparkkal lehetséges. A portál emlékeztet, hogy a TEK két évvel ezelőtt listaáron 15 millió és 40 millió forint közötti értékű Audi Q7-eseket vásárolt a bűnözők üldözéséhez.
A testület dolgozóinak szükségük van új mobiltelefonokra is, az előfizetésekkel együtt 271,6 millió forint értékben, valamint bevetési ruházatra. Ez utóbbira 90 millió forintot fordítanak. Tóth László gazdasági és informatikai helyettes államtitkár a beszerzéseket a TEK tervezett kétszáz fős létszámfejlesztésével magyarázta."
több mint 13 éve
Jön a tavasz... 😀"Újabb közbeszerzés nélküli vásárlásokat engedélyezett az Országgyűlés Honvédelmi és rendészeti bizottsága a Terrorelhárítási Központnak (TEK), többek között 728 millió forintért vásárolhatnak 92 darab nagy teljesítményű autót, közöttük például Audi A7-est - írta a Hvg.hu, a bizottság hétfői üléséről tudósítva.
A tudósítás szerint a TEK nemzetbiztonsági érdekekre hivatkozva kérte a közbeszerzés mellőzését. A Belügyminisztérium a beszerzés szükségességét azzal indokolta, hogy az operatív akciók, illetve egyes védett - magyar és külföldi - személyek biztonságának szavatolása csak az új gépjárműparkkal lehetséges. A portál emlékeztet, hogy a TEK két évvel ezelőtt listaáron 15 millió és 40 millió forint közötti értékű Audi Q7-eseket vásárolt a bűnözők üldözéséhez.
A testület dolgozóinak szükségük van új mobiltelefonokra is, az előfizetésekkel együtt 271,6 millió forint értékben, valamint bevetési ruházatra. Ez utóbbira 90 millió forintot fordítanak. Tóth László gazdasági és informatikai helyettes államtitkár a beszerzéseket a TEK tervezett kétszáz fős létszámfejlesztésével magyarázta."
több mint 13 éve
index.hu/nagykep/2013/02/11/ok_allnak_a_diaktuntetesek_mogott/Na a követeléseik mellett pont ezért irtózom ettől az egész bandától. A 10-ből néggyel egy suliba jártam és végtelenül idegesítettek már akkor is, ráadásul van még legalább két arc, aki ugyanebbe a kategóriába tartozik és fel szokott tűnni a médiában a HaHa részéről. Ez a "bázisdemokrácia" semmivel sem jobb, mint a Fidesz felépítése, ők is pár hiperaktív kollégistából jöttek össze, ez ugyanez, egy-két haveri társaság próbálja pozicionálni magát.
Az a legjellemzőbb rájuk, hogy az egyik, aki Amerikában tanul, és az év töredékét tölti csak itthon, viszont fb-n nagyon aktív, és bejelöl mindenkit, akit valaha látott, az összes, nem Magyarországon tanuló magyar ismerősét berakta a HaHa külföldi sejtjének fb csoportjába, így rekrutál bázisdemokratikus módon 😊 aztán majd lehet hivatkozni a fb-s létszámra, más kérdés, hogy a csoport tagjainak jelentős része tojik a dologra.
Bár sosem voltam rajongója a kari HÖKünknek, messze a legelfogadhatóbb szereplője ennek az egész tüntetéssorozatnak a HÖOK, belőle is főként a Corvinusos arc, aki a legtöbbet van a tévében, és elég korrektül szokta vázolni a helyzetet.
több mint 13 éve
Átjött elsőre is, csak tájékoztatni akartalak arról, hogy Gyurcsány indult a választásokon 2010-ben, ha nem indult volna, most nem ülhetne a parlamentben.Ez így ebben a formában nem (teljesen) igaz. De a lényeget lehet érteni 😉
atapapa
Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 13 éve
nem a szocikra szavaztam.Amadeus91Átjött elsőre is, csak tájékoztatni akartalak arról, hogy Gyurcsány indult a választásokon 2010-ben, ha nem indult volna, most nem ülhetne a parlamentben.
több mint 13 éve
Hazudtunk éjjel, hazudtunk nappal..... mi is.www.napi.hu/magyar_gazdasag/nyugdijcsokkentes_az_imf_elarulta_mit_javasolt_valojaban.544867.html
több mint 13 éve
drága barátom, alássan tájékoztatlak arról, hogy érvénytelen szavazatot adtam le.Bűntudatos kend? Azér megyen itt a compensatory?sutianapnem a szocikra szavaztam.Amadeus91beindult a fideszes immunrendszer.Titkon azért reménykedem abban, hogy ennél több ragadt meg benned ebből a hozzászólásból, kicsit objektívebb képet ad egy általad elhamarkodottan értékelt, de nem ismert viszonyról.
egyébiránt azért nem szavaztam Gyurcsány Ferencre - azonkívül, hogy nem indult '10-ben - mert, olyan emberre adnám le a voksom - lő idealista szavazópolgár - akiről merem azt vélni partvonalon állóként, hogy előre tudja lendíteni az országot. Amadeus91
(Gyurcsány indult 2010-ben. Aki olyan szoci jelöltre szavazott, amely nem jutott egyéniben mandátumhoz, az Gyurcsány képviselőségére is szavazott az országos listára gyűjtött töredékszavazatok miatt)
atapapa
több mint 13 éve
Bűntudatos kend? Azér megyen itt a compensatory?nem a szocikra szavaztam.Amadeus91beindult a fideszes immunrendszer.Titkon azért reménykedem abban, hogy ennél több ragadt meg benned ebből a hozzászólásból, kicsit objektívebb képet ad egy általad elhamarkodottan értékelt, de nem ismert viszonyról.
egyébiránt azért nem szavaztam Gyurcsány Ferencre - azonkívül, hogy nem indult '10-ben - mert, olyan emberre adnám le a voksom - lő idealista szavazópolgár - akiről merem azt vélni partvonalon állóként, hogy előre tudja lendíteni az országot. Amadeus91
(Gyurcsány indult 2010-ben. Aki olyan szoci jelöltre szavazott, amely nem jutott egyéniben mandátumhoz, az Gyurcsány képviselőségére is szavazott az országos listára gyűjtött töredékszavazatok miatt)
atapapa

Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
nem a szocikra szavaztam.beindult a fideszes immunrendszer.Titkon azért reménykedem abban, hogy ennél több ragadt meg benned ebből a hozzászólásból, kicsit objektívebb képet ad egy általad elhamarkodottan értékelt, de nem ismert viszonyról.
egyébiránt azért nem szavaztam Gyurcsány Ferencre - azonkívül, hogy nem indult '10-ben - mert, olyan emberre adnám le a voksom - lő idealista szavazópolgár - akiről merem azt vélni partvonalon állóként, hogy előre tudja lendíteni az országot. Amadeus91
(Gyurcsány indult 2010-ben. Aki olyan szoci jelöltre szavazott, amely nem jutott egyéniben mandátumhoz, az Gyurcsány képviselőségére is szavazott az országos listára gyűjtött töredékszavazatok miatt)
atapapa
több mint 13 éve
beindult a fideszes immunrendszer.Titkon azért reménykedem abban, hogy ennél több ragadt meg benned ebből a hozzászólásból, kicsit objektívebb képet ad egy általad elhamarkodottan értékelt, de nem ismert viszonyról.
egyébiránt azért nem szavaztam Gyurcsány Ferencre - azonkívül, hogy nem indult '10-ben - mert, olyan emberre adnám le a voksom - lő idealista szavazópolgár - akiről merem azt vélni partvonalon állóként, hogy előre tudja lendíteni az országot. Amadeus91
(Gyurcsány indult 2010-ben. Aki olyan szoci jelöltre szavazott, amely nem jutott egyéniben mandátumhoz, az Gyurcsány képviselőségére is szavazott az országos listára gyűjtött töredékszavazatok miatt)
több mint 13 éve
beindult a fideszes immunrendszer.Kommunista múlttal szakítani csak az a párt tud, amelyiknek volt kommunista múltja. Magyarországon ezt jelenleg csak egy parlamenti párt mondhatja el magáról 😊azért valahol elkeserítő, hogy az önmagát a kommunista múlttal szakító pártnak definiáló fidesz csak olyan házelnököt volt képes kinyomni magából amelyik mindenféle népfrontban volt vezető és olyan köztársasági elnököt aki miniszterelnök helyettes volt a átkosban. Azért ezek nem a "jelentéktelen" kategóriák. De mehetnénk tovább Hoffmann Rózsán át, érintve Semlyén Zsoltot. Viktorunk egyetemen volt KISZ titkár (arra sem lehet legyinteni már, hogy kötelező volt és jelentéktelen), a fentebb említett Kövér László a KB alá tartozó szervezet munkatársa volt, Pozsgai Imrét meg nem is tudom, hogy merték az alkotmány közelébe odaengedni.Azért a Fideszben -kis túlzással- lassan többen vannak mint az MSZP-ben. Jobban érezném magam, ha úgy nagyjából 20 éve sitten ülnének. KISZ titkárokig bezárólag.apeszosNagy túlzással 😀
Párszor lejátszottuk ezt a meccset, a fidesz élmezőnyében nem nagyon vannak olyan politikusok, akiket egy cseh mintára alkotott lusztrációs törvény érintett volna.
A kisz titkár teljesen jelentéktelen dolog volt ideológiai szempontból vagy a közélet befolyásolásának a perspektívájából. Nagyjából annyi tagja volt a KISZ-nek, mint az MSZMP-nek (csak a KISZ életkori korlátok miatt sokkal kisebb körből merített, vagyis arányaiban a KISZ nagyobb szervezet volt),
A függetlenített titkárok már ideférnények, ők pénzt, paripát és fegyvert kaptak a "munkájukért", Gyurcsány nem is lehetett volna miniszterelnök 😛atapapa
persze lehet azért összeférhetetlen ez számomra, mert már demokráciába születtem bele.
Amadeus91
KB alá tartozó szervezet munkatársa...
Mivel állampártról beszélünk, vagyis az állam és a párt irányítása teljes mértékben összefonódott, ezért a Központi Bizottságnak is voltak olyan osztályai, amelyek ma mondjuk minisztériumok alatt működnének. Hogy lelőjem a poént, tudod hogy hívják azt a helyet a rendszerváltás óta, ami miatt ma te Kövért kommunistázod? Magyar Tudományos Akadémia Társadalomtudományi Kutatóközpontjának Politikatudományi Intézete.
Tudomásom szerint alig dolgozott többet itt egy évnél, ahol abszolút tudományos tevékenység folyt (még ha "érzékeny" területen is), politikai tevékenységet nehezen folytathatott volna úgy, hogy még MSZMP-tag sem volt.
Én nem voltam, koromnál fogva nem is lehettem kisztag, de ha az adott korban az egyetemisták 80-90%-a tagja volt a szervnek, akkor szerintem abszolút jelentéktelen dolognak tekinthető a mezei Kisz-titkárság.
Persze örülök annak, hogy te ezt másképpen véled, gondolom pont ezért nem jutott eszedbe soha, hogy Gyurcsány Ferencre szavazz, aki politikailag-ideológiailag ezerszer befolyásosabb pozícióban volt kiszesként, mint bármelyik fideszalapító, de az MSZP is kiesik nálad, mint a diktatúra állampártjának abszolút jogutódja.
Én bőszen antikommunista vagyok, de belátom, hogy egy diktatúrában nem csak az a két út létezik, hogy az első sorban tapsolsz vagy minden percben azon agyalsz hogy fegyvert fogj az elnyomók ellen.
A KISZ-ben mozogni a '70-es évek végén, '80-as évek elején legalább annyira jelezte azt is, hogy az illető szereti a társaságot, a jó bulikat, szerette az utazást (a KISZ-nek saját utazási irodája volt), stb.
Hogy ezzel a tagsággal kinek mi volt a szándéka, azt szerintem egyértelműen jelzi, hogy ki mit csinált az egyetem után.
Kövér és Orbán megalapította azt a fideszt, amely az első pillanattól kezdve szálka volt az állampárt szemében és a politikai pluralizmust hirdette, míg Gyurcsány a KISZ Központi Bizottságáig emelkedett. atapapa
egyébiránt azért nem szavaztam Gyurcsány Ferencre - azonkívül, hogy nem indult '10-ben - mert, olyan emberre adnám le a voksom - lő idealista szavazópolgár - akiről merem azt vélni partvonalon állóként, hogy előre tudja lendíteni az országot.
több mint 13 éve
Kommunista múlttal szakítani csak az a párt tud, amelyiknek volt kommunista múltja. Magyarországon ezt jelenleg csak egy parlamenti párt mondhatja el magáról 😊azért valahol elkeserítő, hogy az önmagát a kommunista múlttal szakító pártnak definiáló fidesz csak olyan házelnököt volt képes kinyomni magából amelyik mindenféle népfrontban volt vezető és olyan köztársasági elnököt aki miniszterelnök helyettes volt a átkosban. Azért ezek nem a "jelentéktelen" kategóriák. De mehetnénk tovább Hoffmann Rózsán át, érintve Semlyén Zsoltot. Viktorunk egyetemen volt KISZ titkár (arra sem lehet legyinteni már, hogy kötelező volt és jelentéktelen), a fentebb említett Kövér László a KB alá tartozó szervezet munkatársa volt, Pozsgai Imrét meg nem is tudom, hogy merték az alkotmány közelébe odaengedni.Azért a Fideszben -kis túlzással- lassan többen vannak mint az MSZP-ben. Jobban érezném magam, ha úgy nagyjából 20 éve sitten ülnének. KISZ titkárokig bezárólag.apeszosNagy túlzással 😀
Párszor lejátszottuk ezt a meccset, a fidesz élmezőnyében nem nagyon vannak olyan politikusok, akiket egy cseh mintára alkotott lusztrációs törvény érintett volna.
A kisz titkár teljesen jelentéktelen dolog volt ideológiai szempontból vagy a közélet befolyásolásának a perspektívájából. Nagyjából annyi tagja volt a KISZ-nek, mint az MSZMP-nek (csak a KISZ életkori korlátok miatt sokkal kisebb körből merített, vagyis arányaiban a KISZ nagyobb szervezet volt),
A függetlenített titkárok már ideférnények, ők pénzt, paripát és fegyvert kaptak a "munkájukért", Gyurcsány nem is lehetett volna miniszterelnök 😛atapapa
persze lehet azért összeférhetetlen ez számomra, mert már demokráciába születtem bele.
Amadeus91
KB alá tartozó szervezet munkatársa...
Mivel állampártról beszélünk, vagyis az állam és a párt irányítása teljes mértékben összefonódott, ezért a Központi Bizottságnak is voltak olyan osztályai, amelyek ma mondjuk minisztériumok alatt működnének. Hogy lelőjem a poént, tudod hogy hívják azt a helyet a rendszerváltás óta, ami miatt ma te Kövért kommunistázod? Magyar Tudományos Akadémia Társadalomtudományi Kutatóközpontjának Politikatudományi Intézete.
Tudomásom szerint alig dolgozott többet itt egy évnél, ahol abszolút tudományos tevékenység folyt (még ha "érzékeny" területen is).
Én nem voltam, koromnál fogva nem is lehettem kisztag, de ha az adott korban az egyetemisták 80-90%-a tagja volt a szervnek, akkor szerintem abszolút jelentéktelen dolognak tekinthető a mezei Kisz-titkárság.
Persze örülök annak, hogy te ezt másképpen véled, gondolom pont ezért nem jutott eszedbe soha, hogy Gyurcsány Ferencre szavazz, aki politikailag-ideológiailag ezerszer befolyásosabb pozícióban volt kiszesként, mint bármelyik fideszalapító, de az MSZP is kiesik nálad, mint a diktatúra állampártjának abszolút jogutódja.
Én bőszen antikommunista vagyok, de belátom, hogy egy diktatúrában nem csak az a két út létezik, hogy az első sorban tapsolsz vagy minden percben azon agyalsz hogy fegyvert fogj az elnyomók ellen.
A KISZ-ben mozogni a '70-es évek végén, '80-as évek elején legalább annyira jelezte azt is, hogy az illető szereti a társaságot, a jó bulikat, szerette az utazást (a KISZ-nek saját utazási irodája volt), stb.
Hogy ezzel a tagsággal kinek mi volt a szándéka, azt szerintem egyértelműen jelzi, hogy ki mit csinált az egyetem után.
Kövér és Orbán megalapította azt a fideszt, amely az első pillanattól kezdve szálka volt az állampárt szemében és a politikai pluralizmust hirdette, míg Gyurcsány a KISZ Központi Bizottságáig emelkedett.
több mint 13 éve
azért valahol elkeserítő, hogy az önmagát a kommunista múlttal szakító pártnak definiáló fidesz csak olyan házelnököt volt képes kinyomni magából amelyik mindenféle népfrontban volt vezető és olyan köztársasági elnököt aki miniszterelnök helyettes volt a átkosban. Azért ezek nem a "jelentéktelen" kategóriák. De mehetnénk tovább Hoffmann Rózsán át, érintve Semlyén Zsoltot. Viktorunk egyetemen volt KISZ titkár (arra sem lehet legyinteni már, hogy kötelező volt és jelentéktelen), a fentebb említett Kövér László a KB alá tartozó szervezet munkatársa volt, Pozsgai Imrét meg nem is tudom, hogy merték az alkotmány közelébe odaengedni.Azért ezt ne misztifikáljuk túl, én pl se úttörő se KISZ tag nem voltam soha. Még a seregben sem, pedig ott tényleg kötelező lett volna. És problémám sem adódott ebből.
persze lehet azért összeférhetetlen ez számomra, mert már demokráciába születtem bele.
Amadeus91
több mint 13 éve
azért valahol elkeserítő, hogy az önmagát a kommunista múlttal szakító pártnak definiáló fidesz csak olyan házelnököt volt képes kinyomni magából amelyik mindenféle népfrontban volt vezető és olyan köztársasági elnököt aki miniszterelnök helyettes volt a átkosban. Azért ezek nem a "jelentéktelen" kategóriák. De mehetnénk tovább Hoffmann Rózsán át, érintve Semlyén Zsoltot. Viktorunk egyetemen volt KISZ titkár (arra sem lehet legyinteni már, hogy kötelező volt és jelentéktelen), a fentebb említett Kövér László a KB alá tartozó szervezet munkatársa volt, Pozsgai Imrét meg nem is tudom, hogy merték az alkotmány közelébe odaengedni.Azért a Fideszben -kis túlzással- lassan többen vannak mint az MSZP-ben. Jobban érezném magam, ha úgy nagyjából 20 éve sitten ülnének. KISZ titkárokig bezárólag.apeszosNagy túlzással 😀
Párszor lejátszottuk ezt a meccset, a fidesz élmezőnyében nem nagyon vannak olyan politikusok, akiket egy cseh mintára alkotott lusztrációs törvény érintett volna.
A kisz titkár teljesen jelentéktelen dolog volt ideológiai szempontból vagy a közélet befolyásolásának a perspektívájából. Nagyjából annyi tagja volt a KISZ-nek, mint az MSZMP-nek (csak a KISZ életkori korlátok miatt sokkal kisebb körből merített, vagyis arányaiban a KISZ nagyobb szervezet volt),
A függetlenített titkárok már ideférnények, ők pénzt, paripát és fegyvert kaptak a "munkájukért", Gyurcsány nem is lehetett volna miniszterelnök 😛atapapa
persze lehet azért összeférhetetlen ez számomra, mert már demokráciába születtem bele.
több mint 13 éve
Azt mondom hogy a fidesz élmezőnyében, vezetésében nem sok olyan ember van, aki pl. függetlenített titkár, megyei vagy fővárosi párttitkár, MSZMP KB, PB tag, vagy a diktatúra éveiben kormánytag lett volna, az MSZP-hez képest pedig végképp nincs értelme ezt mérni.Na most, teljesen egyetértek. Annyit azért megjegyeznék tisztelettel: az akkori KISZ titkárunk 34 éves volt... 😀
Persze ha az a kérdés, hogy a húszesztendős mezítlábas KISZ-titkárig mindenkitől vegyük-e el annak lehetőségét, hogy az államigazgatásban vagy a rendőrségben vezető beosztása legyen, vagy minden maradjon változatlan, akkor inkább szavaznék az első lehetőségre, még ha huszonéves fiatal felnőttek ritkán okoztak olyan károkat másnak e megbízatásuknál fogva, mint pl. Gyurcsány a Dialógus tagjainak.
Az ügynökkérdés más történet, bár szerintem - a koruknál fogva - itt se a Fidesz-alapítók lehetnek az egyértelmű érintettek, hanem az olyan emberek, mint Járai, Matolcsy. Vagy egyéb befolyásos tagok félnek, hogy közeli családtagjaikról kiderül, ami Pokorni apjáról is kiderült.
Ám a véleményem ebben a témakörben se különbözik a lusztrációban megfogalmazottaktól, haragszom is a témában tanúsított sunyi magatartása miatt a Fideszre. atapapa
A mai parlamenti közvetítésből, "kicsit idevág":
"Voltunk mi már egy pártban államtitkár asszony - mondta Hiller utalva arra, hogy Hoffmann is tagja volt az MSZMP-nek. Szerinte nem fair, hogy Hoffman ezt is felhozta, amikor ő szakmai vitát akart volna. Hoffman azonban Hiller válaszát személyeskedésnek nevezte. "A fiatalokat nem csaptuk be, tárgyalunk velük" - mondta."
több mint 13 éve
Azt mondom hogy a fidesz élmezőnyében, vezetésében nem sok olyan ember van, aki pl. függetlenített titkár, megyei vagy fővárosi párttitkár, MSZMP KB, PB tag, vagy a diktatúra éveiben kormánytag lett volna, az MSZP-hez képest pedig végképp nincs értelme ezt mérni. Persze ha az a kérdés, hogy a húszesztendős mezítlábas KISZ-titkárig mindenkitől vegyük-e el annak lehetőségét, hogy az államigazgatásban vagy a rendőrségben vezető beosztása legyen, vagy minden maradjon változatlan, akkor inkább szavaznék az első lehetőségre, még ha huszonéves fiatal felnőttek ritkán okoztak olyan károkat másnak e megbízatásuknál fogva, mint pl. Gyurcsány a Dialógus tagjainak.
Az ügynökkérdés más történet, bár szerintem - a koruknál fogva - itt se a Fidesz-alapítók lehetnek az egyértelmű érintettek, hanem az olyan emberek, mint Járai, Matolcsy. Vagy egyéb befolyásos tagok félnek, hogy közeli családtagjaikról kiderül, ami Pokorni apjáról is kiderült.
Ám a véleményem ebben a témakörben se különbözik a lusztrációban megfogalmazottaktól, haragszom is a témában tanúsított sunyi magatartása miatt a Fideszre.