Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
😀 😀

Az Éhségmenet Alkotmány utcában felállított színpadán egy három műszakban dolgozó hat gyermekes edelényi közmunkás beszélt. A fő üzenete az volt, hogy "ne féljetek, mert van képviseletetek", majd azzal búcsúzott: "Orbán Viktornak üzenem, hogy menjen a picsába és vigye magával a haverjait is".
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Azért a Fideszben -kis túlzással- lassan többen vannak mint az MSZP-ben. Jobban érezném magam, ha úgy nagyjából 20 éve sitten ülnének. KISZ titkárokig bezárólag.apeszos
Nagy túlzással 😀
Párszor lejátszottuk ezt a meccset, a fidesz élmezőnyében nem nagyon vannak olyan politikusok, akiket egy cseh mintára alkotott lusztrációs törvény érintett volna.
A kisz titkár teljesen jelentéktelen dolog volt ideológiai szempontból vagy a közélet befolyásolásának a perspektívájából. Nagyjából annyi tagja volt a KISZ-nek, mint az MSZMP-nek (csak a KISZ életkori korlátok miatt sokkal kisebb körből merített, vagyis arányaiban a KISZ nagyobb szervezet volt), egy időben aki egyetemista volt, az valószínűleg KISZ-tag is volt.

A függetlenített titkárok már ideférnének, ők pénzt, paripát és fegyvert kaptak a "munkájukért", Gyurcsány nem is lehetett volna miniszterelnök 😛atapapa
Így van. Annak idején az uránnál a KISZ titkárnak alig kisebb hatalma volt, mint a párt titkárnak, pedig csak egy üzemi titkár volt. Cégen belül bármit megkapott, ami kiesett a száján. Hogy a Fideszben nincsenek "olyanok"? Ugyan. Azt az átvilágítást megnéztem volna azért. Valószínű ezért a Fidesz az egyetlen kerékkötője a nyilvánosságának....
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Azért a Fideszben -kis túlzással- lassan többen vannak mint az MSZP-ben. Jobban érezném magam, ha úgy nagyjából 20 éve sitten ülnének. KISZ titkárokig bezárólag.apeszos
Nagy túlzással 😀
Párszor lejátszottuk ezt a meccset, a fidesz élmezőnyében nem nagyon vannak olyan politikusok, akiket egy cseh mintára alkotott lusztrációs törvény érintett volna.
A kisz titkár teljesen jelentéktelen dolog volt ideológiai szempontból vagy a közélet befolyásolásának a perspektívájából. Nagyjából annyi tagja volt a KISZ-nek, mint az MSZMP-nek (csak a KISZ életkori korlátok miatt sokkal kisebb körből merített, vagyis arányaiban a KISZ nagyobb szervezet volt), egy időben aki egyetemista volt, az valószínűleg KISZ-tag is volt.

A függetlenített titkárok már ideférnének, ők pénzt, paripát és fegyvert kaptak a "munkájukért", Gyurcsány nem is lehetett volna miniszterelnök 😛

több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 569 — Chiefs GM
 index.hu/belfold/2013/02/11/zsiga_fele_hazam_a_felesegeme/

Ez is de szép. 😊

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Azért a Fideszben -kis túlzással- lassan többen vannak mint az MSZP-ben. Jobban érezném magam, ha úgy nagyjából 20 éve sitten ülnének. KISZ titkárokig bezárólag.
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
A csehek valamiért nem voltak ennyire finnyásak, ki is koptak a közéletből pillanat alatt a komcsi nagykutyák. atapapa
Ott a lusztráció miatt paradox módon rosszabb lett a helyzet. A Husák-generáció valóban eltűnt a közéletből, de a komcsi párt gettótámogatottsága megmaradt, a válság miatti rendszerkritikusságuk miatt némileg még erősödtek is és ma már sokszor a mérleg nyelvét játszhatják el, főleg (szerencsére) helyi szinteken.
 comment.blog.hu/2013/02/11/huszonot_ev_kesessel_kerul_a_kepernyore_egy_csehszlovak_tv-sorozatDzsokijuing
Miért lett rosszabb a helyzet? Mert a szélsőbalos kommunista szavazók nem tűntek el? Hogy tűntek volna el, ezeknek a 40 éveknek nem csak a pártvezetésben voltak meg a haszonélvezői, az aktív választójoguk még a kirostált expolitikusoknak is megmaradt, nincs ezzel semmi gond.
Hogy nálunk ezeknek egy része integrálódott az MSZP-be, másik része meg a Munkáspártba ment, az egy dolog, de szerintem a szükséges cezúrát leszámítva is sok tekintetben "egészségesebb" lett volna, ha egy tiszta, nem pártállami alapú baloldali, szocdem tömegpárt jön létre és nem az MSZMP él tovább egy M betűvel megrövidítve.

több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
A csehek valamiért nem voltak ennyire finnyásak, ki is koptak a közéletből pillanat alatt a komcsi nagykutyák. atapapa
Ott a lusztráció miatt paradox módon rosszabb lett a helyzet. A Husák-generáció valóban eltűnt a közéletből, de a komcsi párt gettótámogatottsága megmaradt, a válság miatti rendszerkritikusságuk miatt némileg még erősödtek is és ma már sokszor a mérleg nyelvét játszhatják el, főleg (szerencsére) helyi szinteken.
 comment.blog.hu/2013/02/11/huszonot_ev_kesessel_kerul_a_kepernyore_egy_csehszlovak_tv-sorozat

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Ata, írod: "Ezért mondom, hogy jobban járt volna az ország, ha nem olyan elnök szabja meg az AB ítélkezésének az irányát, aki úgy viselkedik, mintha egy tökéletes jogállamba született volna bele, hanem ha olyan irányvonal érvényesült volna, amely egy emberöltőnyi diktatúra mocskát próbálta volna tisztázni."

Szerintem pedig nehéz olyan (egy vagy több) diktatúra mocskát tisztázni, ahol az adott ország lakóinak többsége (életkorából fakadóan) nem tettes vagy áldozat, hanem tétlen elszenvedő vagy cinkostárs.
Pont emiatt az ország többsége csendben támogatta a Sólyom-féle tiszta-lap hozzáállást. Ez morálisan nem helyes, de ha akkor nem húztunk egy igazságtételi határt (és emiatt a Zétényi-Takács-cucc eleve halálra volt ítélve, hiszen az EKA-tárgyalásokon nem volt szó igazságtételről), akkor mára már ez teljesen gumicsont.Dzsokijuing
Okkal boldoltam a "próbálta" részt.

Természetesen nem az AB feladata lett volna ez, bőven elég lett volna, ha az AB a demokratikusan megválasztott parlament akaratát ebben a rendkívüli fontos kérdésben nem (sem) vágja el.
És ezzel el is értünk oda, hogy mennyit ér az, hogy mi történt az EKA-n. Azon az EKA-n, amit senki nem választott meg és amit senki se legitimizált,ellentétben a törvényhozással. Később millió olyan dolog lett elfogadva vagy millió olyan dolog történt másképp, amit az EKA nem tárgyalt vagy amit az EKA nem akart vagy nem úgy akart (de ez igazából lényegtelen is, mert Sólyomék nem az EKA miatt kaszáltak, az aktivista bíráskodás szubsztanciája volt az a döntés is)

Viszont volt egy olyan törvényhozás, amelynek a többségét az emberek azzal az igénnyel is választották meg, hogy valamiféle felelősségre vonást hajtson végre, ez szerepelt a választási programjukban is.
Megjegyzem Zétényi és Takács törvénye nem érintett volna 1-2száz embernél többet, de már ez is segített volna abban, hogy a kommunizmusban megkeseredett emberek másképpen tekintsenek a rendszerváltásra.
És aztán jöhetett volna egy lusztrációs törvény cseh mintára, bár annak több tétele kétharmados kérdést érintett volna, ami az SZDSZ ellenállása miatt nem ment volna át, na meg azt ugyanúgy elmeszelte volna Sólyom.
A csehek valamiért nem voltak ennyire finnyásak, ki is koptak a közéletből pillanat alatt a komcsi nagykutyák.

több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 905 — capitaine du château de Vienne 1487
Más: ebben a képregényben hány kocka a fake?
Dzsokijuing
Lottószelvényt is vettél ma, vagy csak a véletlen? 😊somoskovig
Totál véletlen 😂Dzsokijuing
én már nem hiszek a véletlenekben, Amadeusleaks lebuktál.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Más: ebben a képregényben hány kocka a fake?
Dzsokijuing
Lottószelvényt is vettél ma, vagy csak a véletlen? 😊somoskovig
Totál véletlen 😂

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 569 — Chiefs GM
Más: ebben a képregényben hány kocka a fake?
Dzsokijuing
Lottószelvényt is vettél ma, vagy csak a véletlen? 😊

több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Ata, írod: "Ezért mondom, hogy jobban járt volna az ország, ha nem olyan elnök szabja meg az AB ítélkezésének az irányát, aki úgy viselkedik, mintha egy tökéletes jogállamba született volna bele, hanem ha olyan irányvonal érvényesült volna, amely egy emberöltőnyi diktatúra mocskát próbálta volna tisztázni."

Szerintem pedig nehéz olyan (egy vagy több) diktatúra mocskát tisztázni, ahol az adott ország lakóinak többsége (életkorából fakadóan) nem tettes vagy áldozat, hanem tétlen elszenvedő vagy cinkostárs.
Pont emiatt az ország többsége csendben támogatta a Sólyom-féle tiszta-lap hozzáállást. Ez morálisan nem helyes, de ha akkor nem húztunk egy igazságtételi határt (és emiatt a Zétényi-Takács-cucc eleve halálra volt ítélve, hiszen az EKA-tárgyalásokon nem volt szó igazságtételről), akkor mára már ez teljesen gumicsont.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
1. Nem tudom, hol szakadtak el élesen az alkotmány szövegétől, nem emlékszem extrém vitákra az AB határozatok kapcsán, ellentétben a mostaniakkal.
Dzsokijuing
Mert nem figyelted, Sólyom a világ egyik legaktivistaább alkotmánybíróságának alapjait tette le, és ehhez segítségül rendkívül absztrakt szakaszokat hívott magyarázatként. Szerintem nem létezik olyan jogszabály, amit ha Sólyom nagyon akarna, ne tudna megsemmisíteni az emberi méltóságra hivatkozva.
(Az igaz, hogy az alkotmányosság ismeretének hiánya miatt maga az AB sokáig egy szent tehén volt itthon, a legnagyobb respekttel rendelkező szerv volt, a döntéseit a kilencvenes években csak a tudományos berkek bizonyos köreiben kritizálták inkább)

2. A német alkotmánybíróságnak azért nem volt egy rossz szava sem az elévülés megszüntetése ellen, mert Németországban nem a náci vezetőkkel vezényelték le a rendszerváltást. Nálunk (tetszik, nem tetszik), pont az volt a békés rendszerváltás ára (és ezt a Fidesz is aláírta az EKA-nál), hogy a kommunista vezetőkkel szembeni igazságtétel elmarad. Ez erkölcsileg borzasztó és a mai napig örülnék, ha lett volna lusztráció (és Biszkut is szívesen rács mögött látnám), de az állig felfegyverzett Munkásőrség könnyen második Romániává változtatta volna az országot.
Dzsokijuing
Nem értem, hogy 1991-ben az alkotmánybíróságnak mi köze volt ahhoz, hogy korábban hogyan zajlott a rendszerváltás. Volt egy szabad választások eredményeként létrejövő jobboldali többséggel rendelkező parlament, munkásőrség sehol, jogállami kereteken kívüli erőszakszervezet sehol.
A német alkotmánybíróság nem semmisítette meg az elévülési törvényeket, pedig hivatkozhatott volna a jogállamiság alkotmányban szereplő eszméjére és náluk már 20 éve jogállam volt akkor (majd a későbbi újabb hosszabbítások idején még több ideje létezett ez az állapot). Egyszerűen engedték, hogy a politika irányt szabjon ebben a kérdésben, mert a németek, de főleg a világ ezt akarta, ezt tartotta igazságosnak és méltányosnak az áldozatok szemszögéből.
Sólyom egy év jogállami lét után pápább akart lenni a pápánál, pedig a Zétényi-Takács törvény a komcsi bűnösök büntetését korlátlanul enyhíthetővé is tette volna, vagyis még a bűncselekményre amúgy vonatkozó generális minimumot se kellett volna kiszabni, a hangsúly inkább volt az emberek igazságérzetén.
Ezért mondom, hogy jobban járt volna az ország, ha nem olyan elnök szabja meg az AB ítélkezésének az irányát, aki úgy viselkedik, mintha egy tökéletes jogállamba született volna bele, hanem ha olyan irányvonal érvényesült volna, amely egy emberöltőnyi diktatúra mocskát próbálta volna tisztázni.

több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Pont azért kellett az aktivizmus, mert nem sikerült új alkotmányban megállapodnia a politikai elitnek.Dzsokijuing
A kettő hogy függ össze egymással?
Az EKA nyomán létrehozott alkotmány az alapvető demokratikus értékeknek megfelelt, annak mentén volt lehetőség a demokratikus átmenetre és a megfelelő felelősségre vonás biztosítására.
Hogy az új Parlament(ek)ben 20 évig nem tudott létrejönni formailag is új alkotmány konszenzus hiányában, az a legkevésbé se mentő körülmény Sólyom extrém aktivizmusára. Miért ok az alkotmány szövegétől való éles elszakadásra az, hogy az akkori alkotmány nem tudott a rendszerváltás utáni parlamenten legitimációt nyerni?

Sólyomnak ezért egyszerre kellett jogvédelmet biztosítania a lincselést követelőkkel szemben (lásd a te példádat) és jogi értelemben úgy viselkednie, MINTHA egy 100 éve fennálló jogállam őreként végezné a dolgát.Dzsokijuing
Senki se követelt lincselést (a szélsőségektől eltekintve), büntetőjogi felelősségre vonásról lett volna szó a jogrendszeren belül, amire azért nem kerülhetett sor korábban és azért került sor elévülésre, mert a diktatúra a saját bűneit értelemszerűen nem büntette.

Azért hoztam a száz éve fennálló jogrendes hasonlatot, mert ha nagyon fehér kesztyűvel akarunk a dolgokhoz nyúlni, akkor az emberiség elleni bűntetteknek is el kellene valamikor évülniük, mivel ugyanúgy ott is jelentkeznek az elévülés melletti érvek, mégse alkotmányellenes ezeket üldözni akár 60 év távlatából sem.
(A németeknél például nem csak azt jelentették ki, hogy a 2. vhb után kezdődik a nácik által elkövetett bűncselekmények elévülése, hanem amikor évtizedekkel később az eredetileg meghatározott elévülési időből is kezdtek kifutni, többször is kitolták az elévülési időt, majd végül meg is szüntették, amihez egy rossz szava se volt a német alkotmánybíróságnak. Nekik nem volt Sólyom Lászlójuk)
atapapa
1. Nem tudom, hol szakadtak el élesen az alkotmány szövegétől, nem emlékszem extrém vitákra az AB határozatok kapcsán, ellentétben a mostaniakkal.
2. A német alkotmánybíróságnak azért nem volt egy rossz szava sem az elévülés megszüntetése ellen, mert Németországban nem a náci vezetőkkel vezényelték le a rendszerváltást. Nálunk (tetszik, nem tetszik), pont az volt a békés rendszerváltás ára (és ezt a Fidesz is aláírta az EKA-nál), hogy a kommunista vezetőkkel szembeni igazságtétel elmarad. Ez erkölcsileg borzasztó és a mai napig örülnék, ha lett volna lusztráció (és Biszkut is szívesen rács mögött látnám), de az állig felfegyverzett Munkásőrség könnyen második Romániává változtatta volna az országot.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
 www.hir24.hu/belfold/2013/02/09/a-disznoknak-is-lesz-miniszteri-biztosa/
Szegény malackák, azt hitték megússzák.
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Pont azért kellett az aktivizmus, mert nem sikerült új alkotmányban megállapodnia a politikai elitnek.Dzsokijuing
A kettő hogy függ össze egymással?
Az EKA nyomán létrehozott alkotmány az alapvető demokratikus értékeknek megfelelt, annak mentén volt lehetőség a demokratikus átmenetre és a megfelelő felelősségre vonás biztosítására.
Hogy az új Parlament(ek)ben 20 évig nem tudott létrejönni formailag is új alkotmány konszenzus hiányában, az a legkevésbé se mentő körülmény Sólyom extrém aktivizmusára. Miért ok az alkotmány szövegétől való éles elszakadásra az, hogy az akkori alkotmány nem tudott a rendszerváltás utáni parlamenten legitimációt nyerni?

Sólyomnak ezért egyszerre kellett jogvédelmet biztosítania a lincselést követelőkkel szemben (lásd a te példádat) és jogi értelemben úgy viselkednie, MINTHA egy 100 éve fennálló jogállam őreként végezné a dolgát.Dzsokijuing
Senki se követelt lincselést (a szélsőségektől eltekintve), büntetőjogi felelősségre vonásról lett volna szó a jogrendszeren belül, amire azért nem kerülhetett sor korábban és azért került sor elévülésre, mert a diktatúra a saját bűneit értelemszerűen nem büntette.

Azért hoztam a száz éve fennálló jogrendes hasonlatot, mert ha nagyon fehér kesztyűvel akarunk a dolgokhoz nyúlni, akkor az emberiség elleni bűntetteknek is el kellene valamikor évülniük, mivel ugyanúgy ott is jelentkeznek az elévülés melletti érvek, mégse alkotmányellenes ezeket üldözni akár 60 év távlatából sem.
(A németeknél például nem csak azt jelentették ki, hogy a 2. vhb után kezdődik a nácik által elkövetett bűncselekmények elévülése, hanem amikor évtizedekkel később az eredetileg meghatározott elévülési időből is kezdtek kifutni, többször is kitolták az elévülési időt, majd végül meg is szüntették, amihez egy rossz szava se volt a német alkotmánybíróságnak. Nekik nem volt Sólyom Lászlójuk)

több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Más: ebben a képregényben hány kocka a fake?

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Nem a kialakított jogi keret volt szar a rendszerváltás óta, hanem annak a kreatív értelmezése és a politikai elit közös pénzszivattyúja. Ezt Sólyom államfőként próbálta fékezni, nem véletlen, hogy szinte elsőként takarították el az útból, paprikajancsikat ültetve a helyére.
Dzsokijuing
Sólyomnál jobban senki se felelős a kreatív, aktivista alkotmányértelmezésért. Aminek olyan országokban van létalapja, ahol 200 éves alig módosítható alkotmányok mondatait kell összhangba hozni a modern léttel, de a rendszerváltás utáni AB okozott károkat rendesen.
Sólyom úgy viselkedett alkotmánybíróként, mintha egy legalább száz éve fennálló jogállam őreként kellett volna végeznie a dolgát, nem pedig egy éppen diktatúrából felszabaduló országról kellett volna a rozsdát leverni, és Sólyom felfogásának legnagyobb haszonélvezői a volt kommunisták voltak (pl. elkaszálta jogbiztonságra hivatkozva azt a törvényt, amely a korábban meg nem torolt kommunista bűnök el nem évülését mondta ki).

Ettől függetlenül ő volt a legjobb köztársasági elnök, de volt mit helyrehoznia. atapapa
Pont azért kellett az aktivizmus, mert nem sikerült új alkotmányban megállapodnia a politikai elitnek. Sólyomnak ezért egyszerre kellett jogvédelmet biztosítania a lincselést követelőkkel szemben (lásd a te példádat) és jogi értelemben úgy viselkednie, MINTHA egy 100 éve fennálló jogállam őreként végezné a dolgát.
Nem véletlen, hogy a Fidesz, amelyik az alkotmányos kultúra maradékát is le akarja rombolni, először annak szimbólumát kell morálisan tönkretennie. Amikor az SZDSZ-szel közösen államfővé emelték, Viktor még úgy beszélt róla, mint az alkotmányosság élő alapkövéről... De hát ő ebben is szélkakas, mint szinte mindenben.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Nem a kialakított jogi keret volt szar a rendszerváltás óta, hanem annak a kreatív értelmezése és a politikai elit közös pénzszivattyúja. Ezt Sólyom államfőként próbálta fékezni, nem véletlen, hogy szinte elsőként takarították el az útból, paprikajancsikat ültetve a helyére.
Dzsokijuing
Sólyomnál jobban senki se felelős a kreatív, aktivista alkotmányértelmezésért. Aminek olyan országokban van létalapja, ahol 200 éves alig módosítható alkotmányok mondatait kell összhangba hozni a modern léttel, de a rendszerváltás utáni AB okozott károkat rendesen.
Sólyom úgy viselkedett alkotmánybíróként, mintha egy legalább száz éve fennálló jogállam őreként kellett volna végeznie a dolgát, nem pedig egy éppen diktatúrából felszabaduló országról kellett volna a rozsdát leverni, és Sólyom felfogásának legnagyobb haszonélvezői a volt kommunisták voltak (pl. elkaszálta jogbiztonságra hivatkozva azt a törvényt, amely a korábban meg nem torolt kommunista bűnök el nem évülését mondta ki).

Ettől függetlenül ő volt a legjobb köztársasági elnök, de volt mit helyrehoznia.

több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
 m.index.hu/belfold/2013/02/09/lazar_solyom_laszlonak_sulyos_felelossege_van_a_rendszervaltas_csodjeben/

Iszonyú sok hülyét kitermelt már a magyar politika, de ennél nagyobb paraszt, nem tudom volt-e.zinedine5
Na de miben nem mondott igazat? (A cikket elolvasva.)
Lehet paraszt, de azt mondja amit gondol, vagy ami van.
- a korábbi üzleti modellnek tényleg vége (a válság agyonvágta)
- nem erősítette meg, hogy Matolcsy lesz az MNB elnök (ettől még lehet)
- Simor valóban a saját "spanjaival" dolgozik (mondjuk ki nem?)
- az IMF-program valóban szegénységet jelent sokaknak (mint ahogy a nemIMF-program is)
- tandíj nincs és nem is lesz (van ahol nincs és nem is lesz)
- oroszok, E.On (ezt nem tudhatjuk de valószínű, hogy nem pont 4.6 milliárdról lesz szó, és az E.On tényleg ki lesz fizetve, több, mint tisztességesen)
- Sólyom meg tényleg egy sértett pöcs és tényleg nem illő személyeskedni (mégha ő is ezt teszi ezzel)
Sobri Jóska
Azért a rend kedvéért tedd hozzád, hogy a saját igazságát hangoztatja, ami konkrétan hazugság. A korábbi üzleti modellnek nincs vége (az EU nem esett szét, csak mi vívjuk a "szabadságharcot"), MNB-IMF-tandíj-ruszkik témában szarkenés, a Sólyom-fikázás pedig a legeslegalja.
Nem a kialakított jogi keret volt szar a rendszerváltás óta, hanem annak a kreatív értelmezése és a politikai elit közös pénzszivattyúja. Ezt Sólyom államfőként próbálta fékezni, nem véletlen, hogy szinte elsőként takarították el az útból, paprikajancsikat ültetve a helyére.
Lázár ebben az interjúban olyan, mint amikor Gerő egy 1948-as Szabad Népben arról értekezik, hogy Bibó végül is osztályáruló és nincsen helye a szép új világ építésében.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
több mint 13 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Sólyomnak tényleg van felelőssége a rendszerváltás elszabotálásában, de a fidesz kétharmad most mindent rendbe tehet.
A cselekedetek alapján akkor most ki a nagyobb hunyó?

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
 m.index.hu/belfold/2013/02/09/lazar_solyom_laszlonak_sulyos_felelossege_van_a_rendszervaltas_csodjeben/

Iszonyú sok hülyét kitermelt már a magyar politika, de ennél nagyobb paraszt, nem tudom volt-e.zinedine5
Na de miben nem mondott igazat? (A cikket elolvasva.)
Lehet paraszt, de azt mondja amit gondol, vagy ami van.
- a korábbi üzleti modellnek tényleg vége (a válság agyonvágta)
- nem erősítette meg, hogy Matolcsy lesz az MNB elnök (ettől még lehet)
- Simor valóban a saját "spanjaival" dolgozik (mondjuk ki nem?)
- az IMF-program valóban szegénységet jelent sokaknak (mint ahogy a nemIMF-program is)
- tandíj nincs és nem is lesz (van ahol nincs és nem is lesz)
- oroszok, E.On (ezt nem tudhatjuk de valószínű, hogy nem pont 4.6 milliárdról lesz szó, és az E.On tényleg ki lesz fizetve, több, mint tisztességesen)
- Sólyom meg tényleg egy sértett pöcs és tényleg nem illő személyeskedni (mégha ő is ezt teszi ezzel)
Sobri Jóska
Azzal is lehet vitatkozni amit mond (Gyuri és a siker egy mondatban eleve vicces), de paraszt a stílusa miatt lett.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 390 — #NoStress
 m.index.hu/belfold/2013/02/09/lazar_solyom_laszlonak_sulyos_felelossege_van_a_rendszervaltas_csodjeben/

Iszonyú sok hülyét kitermelt már a magyar politika, de ennél nagyobb paraszt, nem tudom volt-e.zinedine5
Na de miben nem mondott igazat? (A cikket elolvasva.)
Lehet paraszt, de azt mondja amit gondol, vagy ami van.
- a korábbi üzleti modellnek tényleg vége (a válság agyonvágta)
- nem erősítette meg, hogy Matolcsy lesz az MNB elnök (ettől még lehet)
- Simor valóban a saját "spanjaival" dolgozik (mondjuk ki nem?)
- az IMF-program valóban szegénységet jelent sokaknak (mint ahogy a nemIMF-program is)
- tandíj nincs és nem is lesz (van ahol nincs és nem is lesz)
- oroszok, E.On (ezt nem tudhatjuk de valószínű, hogy nem pont 4.6 milliárdról lesz szó, és az E.On tényleg ki lesz fizetve, több, mint tisztességesen)
- Sólyom meg tényleg egy sértett pöcs és tényleg nem illő személyeskedni (mégha ő is ezt teszi ezzel)

több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
 m.index.hu/belfold/2013/02/09/lazar_solyom_laszlonak_sulyos_felelossege_van_a_rendszervaltas_csodjeben/

Iszonyú sok hülyét kitermelt már a magyar politika, de ennél nagyobb paraszt, nem tudom volt-e.zinedine5
valahogy a fidesz futószalagon gyártja őket.