Darts

20 feliratkozó

több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 383 — #NoStress
Szeretnék kérni extrém sportoló neveket, mert ha unatkozok csinálnék róluk siget. Jöhetnek híres, hírhedt gördeszkások, korisok, bicajosok, szörfösök, krikettesek és ami eszetekbe jut. Kösz.Matthew99
Szerintem az extrémsportok öt királya: Tony Hawk (gördeszka), Matt Hoffman és Dave Mirra (BMX), Shaun White (snowboard és gördeszka), illetve Kelly Slater (szörf). Aztán persze lehet ezt a végletekig fokozni, de talán ők azok, akik nevei egy X-games terén járatlanabbnak (mint pl. én) is ismerősen csengenekJJ
Én a top5-be betenném Travis Pastrana-t.

több mint 12 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 339 — Invisible man
Csak a pontosság kedvéért: a krikett nem extrém sport.Dzsokijuing
Igen, gyanús volt nekem is 😀 Én is csak példaként hoztam fel, hogy ha valakinek más sport jut eszébe azt is írhatja.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 886 — No es importante
Szeretnék kérni extrém sportoló neveket, mert ha unatkozok csinálnék róluk siget. Jöhetnek híres, hírhedt gördeszkások, korisok, bicajosok, szörfösök, krikettesek és ami eszetekbe jut. Kösz.Matthew99
Szerintem az extrémsportok öt királya: Tony Hawk (gördeszka), Matt Hoffman és Dave Mirra (BMX), Shaun White (snowboard és gördeszka), illetve Kelly Slater (szörf). Aztán persze lehet ezt a végletekig fokozni, de talán ők azok, akik nevei egy X-games terén járatlanabbnak (mint pl. én) is ismerősen csengenek


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 190 — Saturday Night Lights
Szeretnék kérni extrém sportoló neveket, mert ha unatkozok csinálnék róluk siget. Jöhetnek híres, hírhedt gördeszkások, korisok, bicajosok, szörfösök, krikettesek és ami eszetekbe jut. Kösz.Matthew99
Danny Macaskill, Pierre-Luc Gagnon, Mike Montgomeryeaglesmcnabb
Csak a pontosság kedvéért: a krikett nem extrém sport.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 448 — TODDHERREMANS79
Szeretnék kérni extrém sportoló neveket, mert ha unatkozok csinálnék róluk siget. Jöhetnek híres, hírhedt gördeszkások, korisok, bicajosok, szörfösök, krikettesek és ami eszetekbe jut. Kösz.Matthew99
Danny Macaskill, Pierre-Luc Gagnon, Mike Montgomery

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 12 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 339 — Invisible man
Szeretnék kérni extrém sportoló neveket, mert ha unatkozok csinálnék róluk siget. Jöhetnek híres, hírhedt gördeszkások, korisok, bicajosok, szörfösök, krikettesek és ami eszetekbe jut. Kösz.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Azért látszik, hogy tornához sem feltétlenül kell sok ész: http://sportgeza.hu/sport/2011/06/23/a_magyar_tornasz_nem_akar_japanba_utazni/

több mint 12 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
röplabdában csak a Georgia Tech

több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Akinek van digije és akar nézni szép, fiatal magyar röpis lányokat az kapcsoljon oda. A világranglista 21. csehek ellen játszunk, és most egész ügyesek vagyunk. 😊

szerk: Hát sajnos végül bejött a papírforma és kikaptunk, de a 3. szettben nagyon jól voltunk és kicsit szerelmes lettem Horváth Dórába. 😀

több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 886 — No es importante
1 óra múlva, délben kezdődik az eurosport 2-n a State of Origin második felvonása, aki teheti, ne hagyja ki
http://rugbyleague.blog.nepsport.hu/archives/2011/06/15/Ki_allitja_meg_a_queenslandi_sztarokat/


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Overdose 4. lett. Mindenki sokkal rosszabbat várt tőle, nem gyenge. 😊 😊

több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 886 — No es importante
a 2011-es Belmont Stakes
http://www.youtube.com/watch?v=3hrMqjXdchY

az időjárás egy kissé befolyásolta a versenyt, sajnos Shackleford megint leúcszott az első helyről, pedig nagyot rajtolt


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Köszönet DoM-nak az America's Cup ismertetőjét 😊JJ
A témához jól illik a "Wind" c. mozi is - keresztségben a "Szelek szárnyán" nevet kapta. A történetben felismerhető az a bizonyos '83-as címvesztés.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 383 — #NoStress
JJ, bevetted a K-1-et a naptárba?Sobri Jóska
már be, csak most meg vagyok egy kicsit csúszva úgy mindennelJJ
Oké, oké, csak a naptárba a múltkor még nem láttam, és megígértem, hogy ha beveszed megírom. És majd meg is fogom. 😊

több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 886 — No es importante
JJ, bevetted a K-1-et a naptárba?Sobri Jóska
már be, csak most meg vagyok egy kicsit csúszva úgy mindennel


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 383 — #NoStress
JJ, bevetted a K-1-et a naptárba?

több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 886 — No es importante
holnap Belmont Stakes
a legnagyobb esélyes a Kentucky Derby győztese, Animal Kingdom, Preakness-en első Shackleford is fut, de a pálya előbbinek kedvez igazán

http://www.youtube.com/watch?v=xoFquax2F-k


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 886 — No es importante
fetomy-nak köszönhetően ezúttal a négysáncversennyel kapcsolatban lehetünk okosabbak 😊

A síugrók "négysáncversenyét", a Vierschanzentournee-t leginkább a teniszből ismert Grand Slamhez lehetne hasonlítani, hiszen a világbajnokság eme négy versenye a Wimbledon, Roland Garros, US Open és Australian Open kvartetthez hasonlóan kiemelkedik a többi közül. Amellett, hogy ez külön kupa, az itt szerzett pontok ugyanúgy beleszámítanak a vb összeredményébe, mint az egyéb versenyeken szerzettek. 1952 óta rendezik meg minden évben két német és két osztrák sáncon (Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck, Bischofshofen), tehát a 2011-12-es kiírás a 60. ilyen alkalom lesz. A Négysáncverseny különlegességét emeli a speciális - sokak által vitatott - lebonyolítási rendszer is. A többi sánccal ellentétben ezen a négy versenyen kieséses párbajrendszer működik, melynek lényege, hogy a legjobb 50 kvalifikált versenyző az első körben párokba osztva ugrik, aminek következtében a mezőny fele ebben a szakaszban kiesik. A 25 továbbjutó mellé csatlakozik az 5 legjobb kieső, megadva a második kör harminc fős mezőnyét. Az a tény, hogy így viszonylag könnyen eshet ki egy jobb versenyző egy rosszabb ellen, kiegyenlíti az esetlegesen radikális időjárási különbségeket a mezőny eleje és vége között. Rekordok terén négy, ma már nem aktív síugró dominál. A finn Janne Ahonen 5 győzelmével vezeti a ranglistát (nincs aktív versenyző egynél több összetett bajnoki címmel), a német Jens Weißflog és a norvég Bjørn Wirkola szerezték a legtöbb sáncgyőzelmet, fejenként 10-et, ráadásul utóbbi, Wirkola három egymást követő évben szerzett összetett győzelme mindezideáig példátlan és megismételhetetlen teljesítménynek bizonyult. A német Sven Hannawald pedig az egyetlen, aki egy adott évben mind a négy sáncon nyert, a versenysorozat 50. kiírásakor, 2002-ben.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 886 — No es importante
Köszönet DoM-nak az America's Cup ismertetőjét 😊

Az 1851-es londoni világkiállításra a New York Yacht Club építtetett egy vitorlást, az amerikaiak hajóépítési tudományát megmutatva az angoloknak és remélve, hogy be is bizonyíthatják rátermettségüket a korszak legnagyobb és legbüszkébb hajós nemzetének. Pár héttel később a Wight-sziget körüli közel 100 kilométeres versenyben jelentősebb ellenállás nélkül győztek le 14 brit hajót, és nyertek el trófeaként egy díszített ezüst kupát (kancsót). A sikert arató hajót hívták Americának, melyről nagyon hamar a kupát is elnevezték, majd az amerikaiak a kupát egy országok közötti barátságos verseny állandó vándordíjának ajánlották fel. Ha a kihívó legyőzi a címvédőt hazai pályáján, akkor megszerzi az America Kupát és várhatja az újabb kihívót. Az összecsapások közötti időtartam nem lett állandó az évek során (3-5 év a jellemző az utóbbi időszakban).

132 évig állt fent a nemzetközi sport leghosszabb veretlenségi sorozata, amikor a kihívó ausztrál hajó győzedelmeskedett a 25. America Kupán, stílusosan a hetedik összecsapáson (az amerikai profi sportokhoz hasonlóan itt is négy győzelmet kellett szerezni a végső sikerhez – a kihívó a címvédővel egy előre kijelölt pályán küzd meg a tengeren). Ettől az időponttól kezdve vált valódi nemzetközi eseménnyé az, ami addig csak a vitorlássport csúcsa volt, ahol a legjobb hajók, tervezők, legénységek csaptak össze (a hőskorszakban olyan mágnások, mint a Vanderbilt család vagy éppen J.P. Morgan által támogatott szindikátus védte a Kupát, míg a hetvenes években például Ted Turner). Az Australia II, akkori győztes hajónak és legénységének volt a hivatalos indulója a "Down Under" sláger, lobogójuk a ma már minden aussie sportrendezvény elmaradhatatlan kelléke, a "Boxoló Kenguru". 1983-at megelőzően szállt be a Louis Vuitton cég a kihívók versenysorozatának támogatásába (2007-ig), ami szintén emelte a Kupa presztízsét. 2003-ban fordult elő, hogy svájci színekben induló hajó szerezte meg a kihívás jogát, és később le is győzte az új-zélandi címvédőt. A 34. America Kupára 2013-ban kerül sor, valahol San Francisco térségében, 18 év után így ismét amerikai címvédés szemtanúi lehetünk.

Promó a 34. Amerika Kupához: http://www.youtube.com/watch?v=xivNKFulYhU
és ezt a rövid videót is ajánlom: http://www.youtube.com/watch?v=qal2FyriRR8


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 448 — TODDHERREMANS79
nem írtam még, de kösz, beszerkesztettem

a tegnapi Epsom Derby: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=FqWWtO3Lgzs#t=150s
(szenzációs befutó)JJ
Kemény volt, ennél szorosabb nemigen lehetett volna.
Kár hogy láttam a leírásban a sorrendet. :/
Egyből kiszúrta a szemem 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 886 — No es importante
Godfathernek köszönhetően itt az Oxford-Cambridge evezősverseny ismertetője 😊

The Boat Race, avagy hivatalos nevén "The Exchange Boat race" egy evezősverseny a Cambridge-i és az Oxford-i egyetemek között. A verseny Londonban, a Temze folyón zajlik, általában március utolsó vagy április első szombatján kerül megrendezésre. Az eddigi utolsó verseny 2011. március 26-án volt, a következő 2012. április 7-én lesz. Az első Oxford vs. Cambridge párharc 1829-ben történt, és 1856 óta minden évben - a világháborúk kivételével - megrendezték. 2011-ben több mint 250 ezer néző követte figyelemmel a Temze két partján és több millióan nézték a televízióban.

A verseny a csúcsa a két egyetem rivalizalásának, mely akkor kezdődött, amikor 1209-ben néhány tanító elhagyta az Oxfordi Egyetemet es megalapította Cambridge-t. Mindkét iskola a világ elit felsőoktatási intézményei közé tartozik tanulmányi szempontból, és nagyon hasonló a felépítésük is. Az Egyesült Királyságban az Oxbridge kifejezés (az Oxford és a Cambridge szavak sajátos keresztezése) utal mindarra, amit ez a két egyetem megtestesít (kiváló tanulmányi eredmények, valamint elitizmus), de a szót néha pejoratív értelemben is hasznalják. A Cambridge és az Oxford egyébként szinte minden sportágban megmérkőzik egymással, ezeket "Varsity" mecseknek nevezik. A versenyzőknek az egyetem diákjának kell lenniük a megmérettetések ideje alatt (tehát diploma előtt álló vagy posztgraduáns, sőt PhD-s diákok is részt vehetnek), hivatalosan nem osztanak ki sportolói ösztöndíjakat, ám a remek evezői képességek tagadhatatlanul előnyt jelentenek a bekerülésnél. Nem egy olimpikon fordult már meg a csapatokban, például a négyszeres olimpiai győztes Matthew Pinsent 1990-ben, 1991-ben és 1993-ban is az Oxfordot erősítette.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 886 — No es importante
nem írtam még, de kösz, beszerkesztettem

a tegnapi Epsom Derby: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=FqWWtO3Lgzs#t=150s
(szenzációs befutó)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 383 — #NoStress
WSOP Main Event November Nine


A világ legtöbb ember által versenyszerűen űzött sportja napjainkban a póker.
1970-től kezdődően minden évben Las Vegasban rendezik a WSOP-t, a pókervilágbajnokságot, mely lebonyolítási rendje szerint 62 versenyből áll, több hétig tart, és évről évre egyre több résztvevő próbálkozik az aranykarkötők egyikének elnyerésével.
A versenysorozat kiemelkedő eseménye a 10.000 dollár nevezési díjú nyilt főverseny, a Main Event. Az utóbbi időben ennek lebonyolítása eléggé egyedi lett, ugyanis amikor a több ezer indulóból már csak kilencen maradnak a versenyt 4 hónapra jegelik, a Final Table 9 versenyzője megkapja a 9.helyezetnek járó pénzdíjat, és 4 hónapra visszavonul, hogy egyrészt felkészülhessen erre a nem mindennapi megmérettetésre, másrészt, hogy az eseményt közvetítő tévének legyen ideje elkészíteni a 9 játékos portréját, megismertetni őket a nézőkkel, megfelelően ráhangolni mindenkit a döntő asztalra. Ez a 9 ember a November Nine.
Aki megnyeri a versenyt a legnagyobb szeletet szakítja ki a közel 70 millió dolláros összdíjazásból, becsülhetően 8-10 millió dollárt. A teljes WSOP-n közel 200 millió dollár talál gazdára, ezzel a legnagyobb díjazású sportverseny a világon.
A legtöbb világbajnoki karkötője Phil Hellmuth-nak van, 11, de Phil Ivey olyan ütemben termel az utóbbi időben (és jelenleg nyolcnál tart), hogy nemsokára utol fogja érni. A legtöbb pénzbeérése (ITM) is Hellmuth-nak van, 78-szor mehetett már a pénztárhoz a WSOP-k során.
A Main Eventet Stu Ungar háromszor nyerte meg, szintén háromszoros győztes Johnny Moss, de őt az első alkalommal közfelkiáltással választották, kétszer küzdelemben nyert. Johnny Chan, Doyle Brunson, és Phil Hellmuth is kétszeres ME győztes, a legtöbbet, kerek 12 millió dollárt Jamie Gold (nomen est omen) nyerte.
Magyarországnak 3 világbajnoka van, Traply Péter (belabacsi), Gelencsér Péter (iteo) és Kwaysser Valdemár Ákos (Luigi).


több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 383 — #NoStress
Szóltam egy szót is a póker ellen?
A kpo-t csak megemlítettem vicces példaként, hogy mi mindent lehet versenyszerűen űzni.
Miért kell rögtön támadni?

Amúgy $10.000 volt az összdíjazás 2009-ben.BMG
Pont ennyi a WSOP Main Eventjének a nevezési díja, aminek az összdíjazása kb 70.000.000 dollár, az egész WSOP-é, kb 200.000.000.

több mint 12 éve
bmg Las Vegas Raiders 2 654
Szóltam egy szót is a póker ellen?
A kpo-t csak megemlítettem vicces példaként, hogy mi mindent lehet versenyszerűen űzni.
Miért kell rögtön támadni?

Amúgy $10.000 volt az összdíjazás 2009-ben.