Tech, mobil

19 feliratkozó

9 hónapja
Sebii Seattle Seahawks Oregon Ducks 3 337
Kompatibis lesz igen. Annyit érdemes megnézni, hogy hány wattos az adapter. 5w sima töltést tud, 20w gyorstöltést, 40w szupergyors töltést.
9 hónapja
YoungZeeZee 7 858
Ujabb gyogyi kerdes.
Adott egy 2019ben vett telom usb type c toltovel.ha ma vasarolok "mai" usb type c toltos telefont az kompqtibilis lesz a toltofejjel vagy valtozott annyit az egesz h nem?
Ugye ma mar csak kabelt adnak a telo melle.
10 hónapja
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 253 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Az Apple TV gondolom a TV-re telepített app ugye? (És a Netflix is.)

Két dolgot néznék meg: először is, hogy a TV HDMI kimenete ami az erősítőbe megy, az biztosan az ARC output-e. Sok TV-nek több kimenete is van, és nem feltétlenül mindegyik ARC képes.

A másik ami eszembe jut, hogy a TV-d nem hajlandó az 5.1 hangot (pontosabban digitális hangformátumot) ARC-n kiküldeni az erősítőnek. Csak optikai kábelen. Ez elvileg jogi korlátozás, de nem minden TV tiltja le, van amelyiken megy, de a legtöbbön nem. (Az újabb, HDMI 2.1-es eARC szabvány már megengedi egyébként.) Nézz körül a TV vagy a streaming app audio kimenet beállításaiban, és keress kimeneti formátum beállítási lehetőséget. A legtöbb TV-n (de akár még streaming appban is) van ilyen beállítás. Lényeg a lényeg, hogy a kiementet próbáld digitáliisról analógra állítani. Eszköze válogatja, hogy melyiket hogy hívja, de általában a digitális az "digital" vagy "AC3/DTS" vagy hasonló nevű, az analóg meg "analogue" vagy "PCM". Válaszd az utóbbit, és ha úgy lesz hang, akkor ez a gond.
peterk2005 udvari bolond
Köszönöm a választ.
Egyelőre addig jutottam, hogy a TV--->erősítő kábel ARC képes HDMI-re van csatlakoztatva.
Megnézem a hang beállításokat is, mint utolsó lehetőség. A TV egyébként egy egyszerű LG 4k led TV.

Update: amúgy jó nagy barom vagyok. Elfelejtettem hogy én vettem optikai kábelt a TV és az erősítő közé, amin természetesen normálisan szól minden streaming 😊
Bocs a fölösleges körökért...

Szerkesztette: bcsarli, Udvari Főkóstoló

10 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az Apple TV gondolom a TV-re telepített app ugye? (És a Netflix is.)

Két dolgot néznék meg: először is, hogy a TV HDMI kimenete ami az erősítőbe megy, az biztosan az ARC output-e. Sok TV-nek több kimenete is van, és nem feltétlenül mindegyik ARC képes.

A másik ami eszembe jut, hogy a TV-d nem hajlandó az 5.1 hangot (pontosabban digitális hangformátumot) ARC-n kiküldeni az erősítőnek. Csak optikai kábelen. Ez elvileg jogi korlátozás, de nem minden TV tiltja le, van amelyiken megy, de a legtöbbön nem. (Az újabb, HDMI 2.1-es eARC szabvány már megengedi egyébként.) Nézz körül a TV vagy a streaming app audio kimenet beállításaiban, és keress kimeneti formátum beállítási lehetőséget. A legtöbb TV-n (de akár még streaming appban is) van ilyen beállítás. Lényeg a lényeg, hogy a kiementet próbáld digitáliisról analógra állítani. Eszköze válogatja, hogy melyiket hogy hívja, de általában a digitális az "digital" vagy "AC3/DTS" vagy hasonló nevű, az analóg meg "analogue" vagy "PCM". Válaszd az utóbbit, és ha úgy lesz hang, akkor ez a gond.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
10 hónapja
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 253 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
A TV, asztali gép, erősítő hármas 2 HDMI kábellel van összekötve. Szg--->erősítő, TV--->erősítő.
A PC az erősítő Cbl/sat bemenetébe megy, a TV pedig az erősítő Monitor ARC bemenetébe.
Van még egy Blu-ray lejátszó is HDMI-n keresztül a TV-vel összekötve, de gondolom ennek itt nincs jelentőssége. Mondjuk már évek óta nem is használom...

10 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Oké. de hogy van összekötve? Előbb ezt derítsük ki. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
10 hónapja
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 253 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Sziasztok!
Adott egy Marantz házimozi erősítő, ezen keresztül gond nélkül működik a TV hangja, a Serviio szerveren tárolt filmek hangja, a HDMI-vel összekötött számítógép hangja, szóval majdnem minden. Ami nem működik az a streaming. Itt csak "bugyborékolás" jön a hangszórókból Apple TV-nél, Netflix-nél is. Ezeket csak TV hangszórón keresztül tudom hallgatni. Mi lehet az oka? Van erre megoldás?
bcsarli, Udvari Főkóstoló
Az Apple TV (eszköz) => erősítő => erősítő hdmi kimenet => TV kapcsolatnak mennie kellene. A fordított megoldás PC/Apple/Android TV => TV => TV hdmi kimenet => erősítő szokott problémákat okozni. Sok TV a digitális hangformátumok nem mindegyikét hajlandó továbbküldeni az erősítő felé.
peterk2005 udvari bolond
Akkor van gond, ha TV távirányítóról simán indítom az Apple TV-t. A TV hang megy, a streaming hangja meg bogyborékol...

10 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Sziasztok!
Adott egy Marantz házimozi erősítő, ezen keresztül gond nélkül működik a TV hangja, a Serviio szerveren tárolt filmek hangja, a HDMI-vel összekötött számítógép hangja, szóval majdnem minden. Ami nem működik az a streaming. Itt csak "bugyborékolás" jön a hangszórókból Apple TV-nél, Netflix-nél is. Ezeket csak TV hangszórón keresztül tudom hallgatni. Mi lehet az oka? Van erre megoldás?
bcsarli, Udvari Főkóstoló
Az Apple TV (eszköz) => erősítő => erősítő hdmi kimenet => TV kapcsolatnak mennie kellene. A fordított megoldás PC/Apple/Android TV => TV => TV hdmi kimenet => erősítő szokott problémákat okozni. Sok TV a digitális hangformátumok nem mindegyikét hajlandó továbbküldeni az erősítő felé.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
10 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 22 470 — Cowboys fan
Sziasztok!
Adott egy Marantz házimozi erősítő, ezen keresztül gond nélkül működik a TV hangja, a Serviio szerveren tárolt filmek hangja, a HDMI-vel összekötött számítógép hangja, szóval majdnem minden. Ami nem működik az a streaming. Itt csak "bugyborékolás" jön a hangszórókból Apple TV-nél, Netflix-nél is. Ezeket csak TV hangszórón keresztül tudom hallgatni. Mi lehet az oka? Van erre megoldás?
bcsarli, Udvari Főkóstoló
gépen streaming, és azt hdmi-vel tévére? vagy most úgy van?
10 hónapja
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 253 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Sziasztok!
Adott egy Marantz házimozi erősítő, ezen keresztül gond nélkül működik a TV hangja, a Serviio szerveren tárolt filmek hangja, a HDMI-vel összekötött számítógép hangja, szóval majdnem minden. Ami nem működik az a streaming. Itt csak "bugyborékolás" jön a hangszórókból Apple TV-nél, Netflix-nél is. Ezeket csak TV hangszórón keresztül tudom hallgatni. Mi lehet az oka? Van erre megoldás?

10 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 527 — The Mathematician

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
10 hónapja
YoungZeeZee 7 858
Mindjárt 10 éves a gyerek, asszony szerint lassan ideje hogy kapjon egy tabletet, hogy (felügyelettel és időben erősen limitálva persze) elkezdjen megismerkedni a biztonságos netezéssel, kütyükezeléssel.
warr_b
Esetleg egy patent állapotú használt belépő iPad? Még egy két-három éves darab is vidáman kifújja az orrát ezeknek a max vágódeszkának alkalmas "belépő" androidos taboknak. És mielőtt jönne a megmondás, totál Apple hater vagyok, de vannak területek, ahol sajnos nem lehet megkerülni őket. Na a tablet pont ez.
Hanni
Gyereknek mondjuk pont nem adnék iPadet, mert kis erőhatásra is úgy hajlanak mint a fene. Javítása pedig nagy szívás, mert Apple hivatalosan nem szervizel semmilyen iPadet ezért nincs gyári alkatrész.
Sebii
berakod egy rugged case-be és csá
Kúrfürst briareos
Tudod, mikor a félmilliós iPadet beteszi a 2000 forintos, eBay tokba.
Amadeus von Dollárbaloldal
Mondjuk ha az is jo.
Ha uj autot veszel akkor csak a sajatmarkas cuccok mehetnek bele amik nem tudnak tobbet de dragabb?szonyeg stb?
10 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 527 — The Mathematician
Én se nem vagyok hater (fejlesztünk is I platformokra), de éppen az IPad az amit sose tudtam, hogy content creatorokon kívül mire veszik az emberek. 😊 Arra nagyszerű, de egyébként arra amire a legtöbb ember veszi a tabletet - egy lapos cucc aminek a telónál nagyobb a képernyője és kényelmesen be lehet vele ülni a fotelba youtube-ozni kb. - ágyúval verébre. Na jó, akinek mindene az Apple ecosystemen belül van, azt megértem.

(Játék szempontból nem ismerem. Se Apple, se Android platformot nem ismerem ebből a szempontból, így ha játékról van szó, akkor nem szóltam.)
peterk2005 udvari bolond
nekem nagyon hasznos tobb szempontbol is. repulon, vagy lefekves elott az agyban ott nezek netflixet, disney+t stb. sziesztazasnal ha nincs kedvem ulni az xbox elott, es nem akarom zavarni a lanyokat a hangosabb tv-vel akkor szinten a dolgozoban le tudok dolni egy ipaddal es sorozatot nezni (vagy ha csak egyszeruen vizszintben akarom nezni, nem ulve a kanapen). 2016ban vettem egyet azota teljesen jol megy meg minden. az elotte levo androidos tablet kb 1 evet birt.
csebi
nekem egy huawei mediapadom volt évekig semmi baja nem volt és még csak drága se volt
de hasonlókra használom az ipad-t most
az ipad minit azért vettem mert tudtam róla streamelni játékot meg jobban is futtatta

most egy air-t vettem és vonaton/ágyban... tudok rajta filmezni, twitch, youtube, telekom tv go-t nézni

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
10 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 776 — Lucas Scott
Én se nem vagyok hater (fejlesztünk is I platformokra), de éppen az IPad az amit sose tudtam, hogy content creatorokon kívül mire veszik az emberek. 😊 Arra nagyszerű, de egyébként arra amire a legtöbb ember veszi a tabletet - egy lapos cucc aminek a telónál nagyobb a képernyője és kényelmesen be lehet vele ülni a fotelba youtube-ozni kb. - ágyúval verébre. Na jó, akinek mindene az Apple ecosystemen belül van, azt megértem.

(Játék szempontból nem ismerem. Se Apple, se Android platformot nem ismerem ebből a szempontból, így ha játékról van szó, akkor nem szóltam.)
peterk2005 udvari bolond
nekem nagyon hasznos tobb szempontbol is. repulon, vagy lefekves elott az agyban ott nezek netflixet, disney+t stb. sziesztazasnal ha nincs kedvem ulni az xbox elott, es nem akarom zavarni a lanyokat a hangosabb tv-vel akkor szinten a dolgozoban le tudok dolni egy ipaddal es sorozatot nezni (vagy ha csak egyszeruen vizszintben akarom nezni, nem ulve a kanapen). 2016ban vettem egyet azota teljesen jol megy meg minden. az elotte levo androidos tablet kb 1 evet birt.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
10 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mindjárt 10 éves a gyerek, asszony szerint lassan ideje hogy kapjon egy tabletet, hogy (felügyelettel és időben erősen limitálva persze) elkezdjen megismerkedni a biztonságos netezéssel, kütyükezeléssel.
warr_b
Esetleg egy patent állapotú használt belépő iPad? Még egy két-három éves darab is vidáman kifújja az orrát ezeknek a max vágódeszkának alkalmas "belépő" androidos taboknak. És mielőtt jönne a megmondás, totál Apple hater vagyok, de vannak területek, ahol sajnos nem lehet megkerülni őket. Na a tablet pont ez.
Hanni
Valahogy sosem tudtam megérteni mégis mi értelme van egy tabletnak. Ha játszani akarok akkor pc/laptop vagy konzol. Számomra ezek a telefonos játékok sosem voltak szórakoztatóak. Ha meg filmezni akkor arra is ott a pc/laptop vagy a tv.
kapitnono
Célfeladatokra való. Pl. látjuk a meccsek közben ahogy a pálya szélén a tabletet szorongatják és nézik a playeket. Arra például a tablet a legjobb. És rengeteg field service munkafolyamat van amire hasonlóan egy tablet az optimális, mert a telefon méret pici, laptopot meg nem lehet állva használni. Tartalom gyártásra is remek tud lenni irodán kívül pl.

Otthoni használatra én is nehezebben látom az értelmét. Nekem mindig volt itthon több is, hiszen fejlesztünk rá, de nálunk soha nem nyúlt érte senki, se nagyszülő, se szülő, se gyerek. De ez nem jelenti azt, hogy más ne szerethetné. Hiszen se nem telefon, se nem laptop, se nem pc, se nem konzol. Meg lehet a szerepe. Én csak arra reagáltam, hogy ha gyereknek kell, elkezdeni ismerkedni az internettel, és alap tartalom fogyasztással, arra az ipad ágyúval verébre.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
10 hónapja
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 017 — WHO DAT!!!!
Mindjárt 10 éves a gyerek, asszony szerint lassan ideje hogy kapjon egy tabletet, hogy (felügyelettel és időben erősen limitálva persze) elkezdjen megismerkedni a biztonságos netezéssel, kütyükezeléssel.
warr_b
Esetleg egy patent állapotú használt belépő iPad? Még egy két-három éves darab is vidáman kifújja az orrát ezeknek a max vágódeszkának alkalmas "belépő" androidos taboknak. És mielőtt jönne a megmondás, totál Apple hater vagyok, de vannak területek, ahol sajnos nem lehet megkerülni őket. Na a tablet pont ez.
Hanni
Valahogy sosem tudtam megérteni mégis mi értelme van egy tabletnak. Ha játszani akarok akkor pc/laptop vagy konzol. Számomra ezek a telefonos játékok sosem voltak szórakoztatóak. Ha meg filmezni akkor arra is ott a pc/laptop vagy a tv.


10 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én se nem vagyok hater (fejlesztünk is I platformokra), de éppen az IPad az amit sose tudtam, hogy content creatorokon kívül mire veszik az emberek. 😊 Arra nagyszerű, de egyébként arra amire a legtöbb ember veszi a tabletet - egy lapos cucc aminek a telónál nagyobb a képernyője és kényelmesen be lehet vele ülni a fotelba youtube-ozni kb. - ágyúval verébre. Na jó, akinek mindene az Apple ecosystemen belül van, azt megértem.

(Játék szempontból nem ismerem. Se Apple, se Android platformot nem ismerem ebből a szempontból, így ha játékról van szó, akkor nem szóltam.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
10 hónapja
warr_b Washington Commanders 20 505 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
és apa miért nem adja addig oda a laptopját? 😊
NB2
Mert az apáé 😀
Meg mert nem tudja simán kézben tartani, mint egy telefont/tabletet.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
10 hónapja
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 860
Mindjárt 10 éves a gyerek, asszony szerint lassan ideje hogy kapjon egy tabletet, hogy (felügyelettel és időben erősen limitálva persze) elkezdjen megismerkedni a biztonságos netezéssel, kütyükezeléssel.
warr_b
Esetleg egy patent állapotú használt belépő iPad? Még egy két-három éves darab is vidáman kifújja az orrát ezeknek a max vágódeszkának alkalmas "belépő" androidos taboknak. És mielőtt jönne a megmondás, totál Apple hater vagyok, de vannak területek, ahol sajnos nem lehet megkerülni őket. Na a tablet pont ez.
Hanni
Gyereknek mondjuk pont nem adnék iPadet, mert kis erőhatásra is úgy hajlanak mint a fene. Javítása pedig nagy szívás, mert Apple hivatalosan nem szervizel semmilyen iPadet ezért nincs gyári alkatrész.
Sebii
berakod egy rugged case-be és csá
Kúrfürst briareos
Tudod, mikor a félmilliós iPadet beteszi a 2000 forintos, eBay tokba.

criminal lawyer or criminal lawyer?
10 hónapja
Sebii Seattle Seahawks Oregon Ducks 3 337
Mindjárt 10 éves a gyerek, asszony szerint lassan ideje hogy kapjon egy tabletet, hogy (felügyelettel és időben erősen limitálva persze) elkezdjen megismerkedni a biztonságos netezéssel, kütyükezeléssel.
warr_b
Esetleg egy patent állapotú használt belépő iPad? Még egy két-három éves darab is vidáman kifújja az orrát ezeknek a max vágódeszkának alkalmas "belépő" androidos taboknak. És mielőtt jönne a megmondás, totál Apple hater vagyok, de vannak területek, ahol sajnos nem lehet megkerülni őket. Na a tablet pont ez.
Hanni
Gyereknek mondjuk pont nem adnék iPadet, mert kis erőhatásra is úgy hajlanak mint a fene. Javítása pedig nagy szívás, mert Apple hivatalosan nem szervizel semmilyen iPadet ezért nincs gyári alkatrész.
Sebii
berakod egy rugged case-be és csá
Kúrfürst briareos
Ügyfeleimnek általában úgy is sikerül atomra széthajtani és törni. 😀
10 hónapja
NB2 New England Patriots 21 796 — nabege2@yahoo.com
és apa miért nem adja addig oda a laptopját? 😊
10 hónapja
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 814 — StuG Life
Mindjárt 10 éves a gyerek, asszony szerint lassan ideje hogy kapjon egy tabletet, hogy (felügyelettel és időben erősen limitálva persze) elkezdjen megismerkedni a biztonságos netezéssel, kütyükezeléssel.
warr_b
Esetleg egy patent állapotú használt belépő iPad? Még egy két-három éves darab is vidáman kifújja az orrát ezeknek a max vágódeszkának alkalmas "belépő" androidos taboknak. És mielőtt jönne a megmondás, totál Apple hater vagyok, de vannak területek, ahol sajnos nem lehet megkerülni őket. Na a tablet pont ez.
Hanni
Gyereknek mondjuk pont nem adnék iPadet, mert kis erőhatásra is úgy hajlanak mint a fene. Javítása pedig nagy szívás, mert Apple hivatalosan nem szervizel semmilyen iPadet ezért nincs gyári alkatrész.
Sebii
berakod egy rugged case-be és csá

10 hónapja
Sebii Seattle Seahawks Oregon Ducks 3 337
Mindjárt 10 éves a gyerek, asszony szerint lassan ideje hogy kapjon egy tabletet, hogy (felügyelettel és időben erősen limitálva persze) elkezdjen megismerkedni a biztonságos netezéssel, kütyükezeléssel.
warr_b
Esetleg egy patent állapotú használt belépő iPad? Még egy két-három éves darab is vidáman kifújja az orrát ezeknek a max vágódeszkának alkalmas "belépő" androidos taboknak. És mielőtt jönne a megmondás, totál Apple hater vagyok, de vannak területek, ahol sajnos nem lehet megkerülni őket. Na a tablet pont ez.
Hanni
Gyereknek mondjuk pont nem adnék iPadet, mert kis erőhatásra is úgy hajlanak mint a fene. Javítása pedig nagy szívás, mert Apple hivatalosan nem szervizel semmilyen iPadet ezért nincs gyári alkatrész.

Szerkesztette: Sebii
10 hónapja
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 556 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Mindjárt 10 éves a gyerek, asszony szerint lassan ideje hogy kapjon egy tabletet, hogy (felügyelettel és időben erősen limitálva persze) elkezdjen megismerkedni a biztonságos netezéssel, kütyükezeléssel.
warr_b
Esetleg egy patent állapotú használt belépő iPad? Még egy két-három éves darab is vidáman kifújja az orrát ezeknek a max vágódeszkának alkalmas "belépő" androidos taboknak. És mielőtt jönne a megmondás, totál Apple hater vagyok, de vannak területek, ahol sajnos nem lehet megkerülni őket. Na a tablet pont ez.
10 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 527 — The Mathematician
Mindjárt 10 éves a gyerek, asszony szerint lassan ideje hogy kapjon egy tabletet, hogy (felügyelettel és időben erősen limitálva persze) elkezdjen megismerkedni a biztonságos netezéssel, kütyükezeléssel.

Miele-t nem találtam sajnos 😀 , ezek közül jó lehet valamelyik? Nem kell semmi extra, wifi, normáélis kijelző, böngészés, pár alapabb játék, ilyesmi:

Samsung Galaxy Tab A7 Lite - hátránya hogy csak 3/32 GB (nem is értem, a 4/64-es verziót már sehol sem kapni), ellenben óccó és mindenhol nagyon dícsérik
Nokia T20 (4/64, kb egy tizessel drágább, ellenben nem tudok semmit a mostani Nokiákról)
Xiaomi Redmi Pad (4/128, ez még majdnem hússzal több a Nokiánál, 78 körül látom)

Köszi
warr_b
a mostani nokia tablet/telefonok a HMD égisze alatt készülnek licensekkel
az "előnye" hogy közel stock android van rajta
ami a hátránya is mert hiányzik egy csomó QOL amit a gyártók maguk raknak bele, cserébe egy csomó bloat is szal ki tudja melyik a jobb/rosszabb 😊

 mobilarena.hu/teszt/nokia_t20/kialakitas_kijelzo.html
ez nem tűnik rossznak

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!