Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Tenisz

15 feliratkozó

több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 6 774
Azért egészen csodás játék tud lenni a tenisz, ha zsenik művelik. 😊

Ez a Draper gyerek se ügyetlen, csak annyira érdekes szegény, mint egy százas szög.
somoskovig
Kivancsi lennek ki erdekes a mezonybol? Komolyan erdekelne, nem kotozkodes. Sot mindenki irhatna 3 nevet ki es miert erdekes neki. Es szerintem ki fog jonni a tenisz legnagyobb ( altalam gondolt ) hibaja
no
Ha éljátékosokat keresünk, akkor Alcaraz kivételével senki se játszik élvezetes teniszt. Ami nem is csoda mert Alcaraz legtöbb baja pont abból adódik, hogy sokszor “meghal a szépségben”.
Jughead
Amit keresunk az "erdekes" szamodra, nincs kitetel semmi mas. Persze eljon a problema hogy Moutet szorakoztato jatekos csak nem elegge eredmenyes. Azaz az erdekesseg maga a kerdes. Mi szamodra az erdekes a teniszben es utana mar konnyen jonnek a nevek.
no
Nyilván nekem az az érdekes, aki élvezetes teniszt játszik. Ez a jelenlegi élmezőnyben egyedül Alcaraz, szóval én pl. más nevet nem igazán tudnék írni (talán Musettit még).
több mint 1 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 569 — Chiefs GM
Azért egészen csodás játék tud lenni a tenisz, ha zsenik művelik. 😊

Ez a Draper gyerek se ügyetlen, csak annyira érdekes szegény, mint egy százas szög.
somoskovig
Kivancsi lennek ki erdekes a mezonybol? Komolyan erdekelne, nem kotozkodes. Sot mindenki irhatna 3 nevet ki es miert erdekes neki. Es szerintem ki fog jonni a tenisz legnagyobb ( altalam gondolt ) hibaja
no
Szerintem ez a túlmagyarázás egy egyszerű kijelentésre. 😊

De hogy a kérdésre is válaszoljak, én már öreg vagyok játékosokért rajongani, a jó meccseket szeretem, amikor húznak váratlan dolgokat, vannak bravúros megoldások, ilyesmik.

Ez a cikk kb. összefoglalja:

 www.eurosport.hu/tenisz/fognini-gasquet-legjobb-teniszezok-nem-nyertek-semmit_sto23182187/story.shtml

több mint 1 éve
no Baltimore Ravens 8 894
Azért egészen csodás játék tud lenni a tenisz, ha zsenik művelik. 😊

Ez a Draper gyerek se ügyetlen, csak annyira érdekes szegény, mint egy százas szög.
somoskovig
Kivancsi lennek ki erdekes a mezonybol? Komolyan erdekelne, nem kotozkodes. Sot mindenki irhatna 3 nevet ki es miert erdekes neki. Es szerintem ki fog jonni a tenisz legnagyobb ( altalam gondolt ) hibaja
no
Gyorsan válaszolok, nálam jelenleg senki, se női, se fèrfi vonalon. Igaz már nem is nèzem annyira....a svèdek règen kikoptak, akiket Edberg miatt is szerettem, az argók voltak mèg de ott Del Potrot kinyírta a sèrülès, azóta nincs más. A 3-asból mèg Federert csíptem leginkább illetve ha kicsit kibővítjük akkor Murray. Ennyi 😏
dande2
Kik azok a svedek? Bjorkman, Johanson, Enqvist, Norman, Soderling? Azert mert svedek? Vagy a jatekuk miatt?
no
A nagyjából így sorban 😛 kettő ez esetben gyakran összefüggött egymással, 😊 de valami (fogalmam sincs mi) | nagyon félre ment náluk | )
dande2
Ok de Soderlinget leveve a masik 4 teljesen kulonbozo jatekot jatszott, szoval itt egy kezdodo sved szeretetbol valo drukkolast latok es nem a jatekuk az osszefogo malter. Es mindegyiknek van mai megfeleloje jatekban es ugye mar nem nezed.
| A konkurencia, kockaztatas, serules miatt nem lettek sikeresebbek egyeniben. Bjorkman meg paros jatekos volt igazan. |
több mint 1 éve
no Baltimore Ravens 8 894
Azért egészen csodás játék tud lenni a tenisz, ha zsenik művelik. 😊

Ez a Draper gyerek se ügyetlen, csak annyira érdekes szegény, mint egy százas szög.
somoskovig
Kivancsi lennek ki erdekes a mezonybol? Komolyan erdekelne, nem kotozkodes. Sot mindenki irhatna 3 nevet ki es miert erdekes neki. Es szerintem ki fog jonni a tenisz legnagyobb ( altalam gondolt ) hibaja
no
Ha éljátékosokat keresünk, akkor Alcaraz kivételével senki se játszik élvezetes teniszt. Ami nem is csoda mert Alcaraz legtöbb baja pont abból adódik, hogy sokszor “meghal a szépségben”.
Jughead
Amit keresunk az "erdekes" szamodra, nincs kitetel semmi mas. Persze eljon a problema hogy Moutet szorakoztato jatekos csak nem elegge eredmenyes. Azaz az erdekesseg maga a kerdes. Mi szamodra az erdekes a teniszben es utana mar konnyen jonnek a nevek.
több mint 1 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 321 — Így remélem megfelelek nektek.....
Azért egészen csodás játék tud lenni a tenisz, ha zsenik művelik. 😊

Ez a Draper gyerek se ügyetlen, csak annyira érdekes szegény, mint egy százas szög.
somoskovig
Kivancsi lennek ki erdekes a mezonybol? Komolyan erdekelne, nem kotozkodes. Sot mindenki irhatna 3 nevet ki es miert erdekes neki. Es szerintem ki fog jonni a tenisz legnagyobb ( altalam gondolt ) hibaja
no
Gyorsan válaszolok, nálam jelenleg senki, se női, se fèrfi vonalon. Igaz már nem is nèzem annyira....a svèdek règen kikoptak, akiket Edberg miatt is szerettem, az argók voltak mèg de ott Del Potrot kinyírta a sèrülès, azóta nincs más. A 3-asból mèg Federert csíptem leginkább illetve ha kicsit kibővítjük akkor Murray. Ennyi 😏
dande2
Kik azok a svedek? Bjorkman, Johanson, Enqvist, Norman, Soderling? Azert mert svedek? Vagy a jatekuk miatt?
no
A nagyjából így sorban 😛 kettő ez esetben gyakran összefüggött egymással, 😊 de valami (fogalmam sincs mi) nagyon félre ment náluk)
több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 6 774
Azért egészen csodás játék tud lenni a tenisz, ha zsenik művelik. 😊

Ez a Draper gyerek se ügyetlen, csak annyira érdekes szegény, mint egy százas szög.
somoskovig
Kivancsi lennek ki erdekes a mezonybol? Komolyan erdekelne, nem kotozkodes. Sot mindenki irhatna 3 nevet ki es miert erdekes neki. Es szerintem ki fog jonni a tenisz legnagyobb ( altalam gondolt ) hibaja
no
Ha éljátékosokat keresünk, akkor Alcaraz kivételével senki se játszik élvezetes teniszt. Ami nem is csoda mert Alcaraz legtöbb baja pont abból adódik, hogy sokszor “meghal a szépségben”.
több mint 1 éve
no Baltimore Ravens 8 894
Azért egészen csodás játék tud lenni a tenisz, ha zsenik művelik. 😊

Ez a Draper gyerek se ügyetlen, csak annyira érdekes szegény, mint egy százas szög.
somoskovig
Kivancsi lennek ki erdekes a mezonybol? Komolyan erdekelne, nem kotozkodes. Sot mindenki irhatna 3 nevet ki es miert erdekes neki. Es szerintem ki fog jonni a tenisz legnagyobb ( altalam gondolt ) hibaja
no
Gyorsan válaszolok, nálam jelenleg senki, se női, se fèrfi vonalon. Igaz már nem is nèzem annyira....a svèdek règen kikoptak, akiket Edberg miatt is szerettem, az argók voltak mèg de ott Del Potrot kinyírta a sèrülès, azóta nincs más. A 3-asból mèg Federert csíptem leginkább illetve ha kicsit kibővítjük akkor Murray. Ennyi 😏
dande2
Kik azok a svedek? Bjorkman, Johanson, Enqvist, Norman, Soderling? Azert mert svedek? Vagy a jatekuk miatt?
több mint 1 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 321 — Így remélem megfelelek nektek.....
Azért egészen csodás játék tud lenni a tenisz, ha zsenik művelik. 😊

Ez a Draper gyerek se ügyetlen, csak annyira érdekes szegény, mint egy százas szög.
somoskovig
Kivancsi lennek ki erdekes a mezonybol? Komolyan erdekelne, nem kotozkodes. Sot mindenki irhatna 3 nevet ki es miert erdekes neki. Es szerintem ki fog jonni a tenisz legnagyobb ( altalam gondolt ) hibaja
no
Gyorsan válaszolok, nálam jelenleg senki, se női, se fèrfi vonalon. Igaz már nem is nèzem annyira....a svèdek règen kikoptak, akiket Edberg miatt is szerettem, az argók voltak mèg de ott Del Potrot kinyírta a sèrülès, azóta nincs más. A 3-asból mèg Federert csíptem leginkább illetve ha kicsit kibővítjük akkor Murray. Ennyi 😏
több mint 1 éve
no Baltimore Ravens 8 894
Azért egészen csodás játék tud lenni a tenisz, ha zsenik művelik. 😊

Ez a Draper gyerek se ügyetlen, csak annyira érdekes szegény, mint egy százas szög.
somoskovig
Kivancsi lennek ki erdekes a mezonybol? Komolyan erdekelne, nem kotozkodes. Sot mindenki irhatna 3 nevet ki es miert erdekes neki. Es szerintem ki fog jonni a tenisz legnagyobb ( altalam gondolt ) hibaja
több mint 1 éve
Hendrix Utah State Aggies 3 117
Azért egészen csodás játék tud lenni a tenisz, ha zsenik művelik. 😊

Ez a Draper gyerek se ügyetlen, csak annyira érdekes szegény, mint egy százas szög.
somoskovig
Komoly meccs volt, Monfilsnak sajnos lefott a vegere de nagyot kuzdott.

Szerkesztette: Hendrix

I know that when you shine they wish some days will be dark

Sunny days wouldn't be special if it wasn't for rain, Joy wouldn't feel so good if it wasn't for pain
több mint 1 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 569 — Chiefs GM
Azért egészen csodás játék tud lenni a tenisz, ha zsenik művelik. 😊

Ez a Draper gyerek se ügyetlen, csak annyira érdekes szegény, mint egy százas szög.

több mint 1 éve
no Baltimore Ravens 8 894
Nézem Zverevet, aki borzasztóan kezd (azért meglepne, ha nem húzná be) és egy dolog jutott eszembe: a Next Gen haláltusája ez az év.

Idén Zverev AO döntője és Ruud madridi győzelme, amit az eddigi 6 nagytornán fel tudott mutatni a 90-es korosztály (az elődöntőknek is örülhettek az eddigi tornákon)

Ez két oldalról is felveti a BIG3 dominanciáját: vajon miattuk lett ez egy ilyen korosztály vagy azért domináltak ilyen sokáig, mert a következő korosztály egy ilyen korosztály?

Mindenesetre az szinte biztos, hogy Sinner és Alcaraz nélkül jelenleg is Djoko dominálna (GS-ek terén biztosan).
Jughead
Ezt en megcsinaltam, bar nem volt erdekes a NG. En 2019-nel megalltam , de meg fogom csinalni ezt is. Egyszeruen ez kettos. Az adott mezony lehet csak dominalni es versengeni ellenuk. De a mezony erosseget azert ossze lehet hasonlitani. Es igen a mezony a B3 utan gyenge es djoko es nadal is koszonte szepen. Ahogy RF a palyaja kezdeten is az volt, es alcaraz sincs orult magassagokban. Egyedul Sinner van, ettol alcarazzal ok elfelezik szepen a GS-ket. Kemenyen nem eri el medve szintjet a spanyol. Az eredmenyek osszefuggnek a mezony erossegevel. Amikor a mezony is durva es eredmenyek jonnek akkor az a klasszis teljesitmeny. Jelenleg ez nincs meg hisz a 3. legjobb jatekos mar a 19 utani federer vagy 21 utani nadal. Ha leesik elveszi.
több mint 1 éve
no Baltimore Ravens 8 894
Emlékeztetőül...
Lázár János: Kapott a teniszszövetség hétmilliárd forintot, és ennek a nagy részét valakik ellopták
 24.hu/sport/2024/04/30/lazar-janos-szucs-lajos-richter-attila-magyar-tenisz-szovetseg-feljelentes-lopas-tenisz-mtsz/
nagylaza, főpohárnok
Nem ezt írtam?
Persze nettóban, azzal számolva ami el is jut oda, ahol hasznosulni tud.
Őszentsége Sobri Jóska
De nem ezért ergya Fucsó, meg nem ezért nincs világsztárunk.
Őszentsége Sobri Jóska
Azert nincsen vilagsztarunk mert nincs meg az alap. A tehetseg az orult keves, valoszinuleg tobbezer gyereknek van/lenne vajkeze, labdaerzeke. De ez az alap utana jon a munka es nalunk ez gyenge valoszinuleg. A masik hogy lehet a ket mai magyar fiu a 53 es 57. legjobb magyar lenne ha mindenki akinek van "tehetsege" megkapna a lehetoseget.

Tegnap ha nezted Marozsant akkor neki nincs semmije amivel nyerni lehetne, es ugyan masfel szettet lattam tole, de itt kepzesi gondok vannak arrol nem beszelve hogy kb 22-29-ig vannak csucson a teniszezok. O 25.
több mint 1 éve
szaba Los Angeles Chargers 12 906
Szerintem inkább azért tudtak dominálni még 35 felett is, mert a NextGen nem olyan jó. Wawrinka, Murray, Cilic, del Potro pl tudott gondot okozni bőven. Zverev meg egy-két ezrest hozott, meg az olimpiát. Ja és Medve egy Opent. Tehát a legtöbb NGnek max néhány ezresre futotta.
több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 6 774
Nézem Zverevet, aki borzasztóan kezd (azért meglepne, ha nem húzná be) és egy dolog jutott eszembe: a Next Gen haláltusája ez az év.

Idén Zverev AO döntője és Ruud madridi győzelme, amit az eddigi 6 nagytornán fel tudott mutatni a 90-es korosztály (az elődöntőknek is örülhettek az eddigi tornákon)

Ez két oldalról is felveti a BIG3 dominanciáját: vajon miattuk lett ez egy ilyen korosztály vagy azért domináltak ilyen sokáig, mert a következő korosztály egy ilyen korosztály?

Mindenesetre az szinte biztos, hogy Sinner és Alcaraz nélkül jelenleg is Djoko dominálna (GS-ek terén biztosan).

Szerkesztette: Jughead
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 396 — #NoStress
Emlékeztetőül...
Lázár János: Kapott a teniszszövetség hétmilliárd forintot, és ennek a nagy részét valakik ellopták
 24.hu/sport/2024/04/30/lazar-janos-szucs-lajos-richter-attila-magyar-tenisz-szovetseg-feljelentes-lopas-tenisz-mtsz/
nagylaza, főpohárnok
Nem ezt írtam?
Persze nettóban, azzal számolva ami el is jut oda, ahol hasznosulni tud.
Őszentsége Sobri Jóska
De nem ezért ergya Fucsó, meg nem ezért nincs világsztárunk.

több mint 1 éve
Hendrix Utah State Aggies 3 117
Miért van az, hogy a magyar tenisz sem férfi, sem női egyéniben nem tud világklasszist kitermelni? (Ha jól sejtem, egyetlen egyéni GS-győzelmünk van, 1958-ból Körmöczy Zsuzsa.)
nagylaza, főpohárnok
Egyreszt koltseges sport, nincs annyira eloterben. Masreszt szakmailag nincs kiemelkedo kepzes, a jo akademiak mind nyugaton vannak es 70-90 ezer dollar a tandij evente. Kulonben ez nyugaton se egyszeru tema, ott is sokszor szponzorok segitenek (ha sikerul talalni) egy fiatal tehetseget aztan vagy bejon a befektetes vagy nem. A magyar tenisz szovetseghez mentek milliardok az elmult evekben, tehat lenne azert lehetoseg szakmailag fejlodni de -ki hitte volna, varatlan fordulat- a penzeket elloptak.

Szerkesztette: Hendrix

I know that when you shine they wish some days will be dark

Sunny days wouldn't be special if it wasn't for rain, Joy wouldn't feel so good if it wasn't for pain
több mint 1 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 17 826 — beers & Packers
Emlékeztetőül...
Lázár János: Kapott a teniszszövetség hétmilliárd forintot, és ennek a nagy részét valakik ellopták
 24.hu/sport/2024/04/30/lazar-janos-szucs-lajos-richter-attila-magyar-tenisz-szovetseg-feljelentes-lopas-tenisz-mtsz/
több mint 1 éve
no Baltimore Ravens 8 894
A junior tenisz teljesen mas es termeszetesen nagy szo ha nyernek csak nem sok koze van a felnotthoz.

A magyar sikerekhez nem feltetlenul penz kellene, de az is. Eloszor is tomegsportta kellene tenni a mindenhol es mindenkinek elerheto palyakkal es alapedzeseket nyujtani, akar iskolai szinten is. Klubokkat letesiteni ezeken a palyakon ami el is tartana majd innen mar konnyebb kiemelni a tehetseget. A masik ut az egyenileg fizeti a szulo az edzoket/palyat es egy vagyonba kerul egy bizonyos szint felett az utazas az edzes es versenyezni. Ehhez kellene egy kozponti tamogatas akik osszefogva azt a keves magyar sikeresebb teniszezot es es edzot, physiot......akik tudnak oket segiteni. Anyagilag is. A legfontosabb szerintem ez, az elhivatott jo szakemberek es a folytonossag a sikereknel. kellene magyar verseny es tobb challenger is mert nehez bekerulni a verkeringesbe. Addig marad a hazibank es kesobb az usa egyetem, de akkor mar merlegre kell tenni a megterules-befektetes oldalt. Ha nem egyeni oldalrol nezem akkor a tomeggyartas nelkul nem lesz siker. Az meg nehez lesz allami segitseg nelkul.
több mint 1 éve
Stez SMU Mustangs 49 094 — Whoops, looks like something went wrong.
Miért van az, hogy a magyar tenisz sem férfi, sem női egyéniben nem tud világklasszist kitermelni? (Ha jól sejtem, egyetlen egyéni GS-győzelmünk van, 1958-ból Körmöczy Zsuzsa.)
nagylaza, főpohárnok
A tenisz a gazdagok sportja, egyreszt, sokak szerintem addig sem jutnak el, hogy kideruljon, amugy jok lennenek-e. Ez nem az a buli, hogy 5-6 evesen lemesz a grundra es rugdosod a labdat, mert egy teniszpalyara egyreszt ritkan jutsz el fiatalon, masreszt ha el is jutsz, aligha lesz folyamatosan kivel jarni, meg ugye a plusz dolgok is... Edzok, megfelelo kepzes, ez utobbi is erosen ketlem, hogy itthon meglenne, es amit mar emlitettek, itthon annyira sok penzt sem nyomnak ebbe a sportagba.

De Fucsoval mindig is mentalis problemak voltak, eloszor a palyan, keptelen volt irakig megfelelo szinten koncentralni, rengeteg megnyert meccset adott le es omlott ossze, aztan egyreszt ezekre ramentek evei, amikor olyan lelki hullamvolgybe kerult, hogy kb nem tudott nyerni ertekelheto tornan, aztan meg elkezdett megserulgetni, ami utan szinten erezhetoen osszeesett fejben. Nem tudom, a teniszezok vesznek-e igenybe sportpszichologust, de akad nehany sportagunk, ahol a magyar sportolok latvanyosan totalisan szetesnek pillanatok alatt sok ideje, egyenileg is, csapatban is, utobbiban ilyen a kezilabda, tele choker vilagversenyekkel es meltdownokkal.

több mint 1 éve
no Baltimore Ravens 8 894
Fitz, 🐻, Ruud, Tsitsi szép kis névsor így az 1.-2. körös búcsúzok.
steelwolf
Ebből egyedül Ruud a meglepetés számomra. Tsitsipas év végére ki fog csúszni az 50-ből is.
szaba
ruud leserult
több mint 1 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 86 037 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Tehát a cseheknél, szerbeknél, horvátoknál vagy a románoknál sokkal több a lóvé. Az más.
nagylaza, főpohárnok
Teniszre biztos.
Persze nettóban, azzal számolva ami el is jut oda, ahol hasznosulni tud.
Amúgy Fucsó nyert egyéniben Wimbledonban juniorként. Szóval nem az alapképzésen vagy a tehetséghiányon múlik nála, hogy ergya.
Őszentsége Sobri Jóska
Anno Szávay is nyert Roland Garros-t (párosban meg Garrost és Wimbledon-t is). Na ő nagy "What if?" sztori lehetett volna, ha nincsenek a sérülések. Mert ő volt 13. is a világranglistán.

Szerkesztette: iktriad
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 396 — #NoStress
Miért van az, hogy a magyar tenisz sem férfi, sem női egyéniben nem tud világklasszist kitermelni? (Ha jól sejtem, egyetlen egyéni GS-győzelmünk van, 1958-ból Körmöczy Zsuzsa.)
nagylaza, főpohárnok
3 oka van....kérdezd meg Montecuccolit....
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító
Tehát a cseheknél, szerbeknél, horvátoknál vagy a románoknál sokkal több a lóvé. Az más.
nagylaza, főpohárnok
Teniszre biztos.
Persze nettóban, azzal számolva ami el is jut oda, ahol hasznosulni tud.
Amúgy Fucsó nyert egyéniben Wimbledonban juniorként. Szóval nem az utánpótláson vagy a tehetségen múlik nála, hogy ergya.
Őszentsége Sobri Jóska
Jó, azt a témát most ne nyissuk ki, hogy az igazán tehetségesek közül hányan indulnak juniorban, és közülük hányan nyernek felnőtt GS-t.
nagylaza, főpohárnok
Amit írtam az azt támasztja alá, hogy a "világklasszis kitermelésünk" nem feltétlenül az utánpótlásnál vagy a tehetségdeficitnél akad el.

több mint 1 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 569 — Chiefs GM
Marozsánba is kicsit sokat láttak bele/sajtó?/ az Alcaraz Római W és amikor Zverev a Miami QF után azt mondta h Top 10-es is lehet, ami sztem pusztán udvariasságból tette.
steelwolf
Valter Ati tenisz edisön.

több mint 1 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 17 826 — beers & Packers
Miért van az, hogy a magyar tenisz sem férfi, sem női egyéniben nem tud világklasszist kitermelni? (Ha jól sejtem, egyetlen egyéni GS-győzelmünk van, 1958-ból Körmöczy Zsuzsa.)
nagylaza, főpohárnok
3 oka van....kérdezd meg Montecuccolit....
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító
Tehát a cseheknél, szerbeknél, horvátoknál vagy a románoknál sokkal több a lóvé. Az más.
nagylaza, főpohárnok
Teniszre biztos.
Persze nettóban, azzal számolva ami el is jut oda, ahol hasznosulni tud.
Amúgy Fucsó nyert egyéniben Wimbledonban juniorként. Szóval nem az utánpótláson vagy a tehetségen múlik nála, hogy ergya.
Őszentsége Sobri Jóska
Jó, azt a témát most ne nyissuk ki, hogy az igazán tehetségesek közül hányan indulnak juniorban, és közülük hányan nyernek felnőtt GS-t.