Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

USA és a világ

32 feliratkozó

több mint 4 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Itt egy eleg hosszu, de jo anyag az Atlantic Council-tol az afgan fiaskorol. Tobb szakerto mondja el a velemenyet a talib hatalomrajutasrol es a megelozo evek politikajarol. Zanzasitva:

 www.atlanticcouncil.org/blogs/new-atlanticist/experts-react-the-taliban-has-taken-kabul-now-what/

(nem forditok at mindent, van tobb velemeny is olyanoktol akik ott voltak a Feher Hazban amikor dontottek 20 eve az invaziorol, cikk vegen megtalaljatok).

- Egy olyan orszagot probaltunk (nyugatiak) a sajat kepunkre formalni, amely 40 eve polgarhaboruban van. Nagy hiba, hogy a sajatunkra es nem az ovekere akartuk formalni.

- A legnagyobb baklovest rogton az elejen elkovettuk, megpedig azt, hogy egy tobbetnikumu kozponti kormanyt akartunk hatalomra juttatni es ott tartani, noha ilyen soha sem letezett meg az afgan tortenelemben. Ezzel szemben jobb lett volna, ha egy etnikai miliciakon alapulo, eros Kabul-ra (pluszeszaki regiok) tamaszkodo szovetseget probalunk teto ala hozni.
(ezeket az USA nemzetbiztonsagi tanacsanak korabbi europaet es oroszorszagert felelos tagja mondta)

-Ne doljunk be a talibok "bekes" hatalomatvetelenek. Csak probaljak elkerulni a nemzetkozi kozosseg egyontetu eliteleset, a UN Nemzetbiztonsagi Tanacsanak marasztalasat, illetve probaljak konszolidalni a hatalmat amit most par het alatt megszereztek.
(korabbi amerikai nemzetbiztonsagi szakerto)

-A hangzatos, demokracia es emberijog felto amerikai nyilatkotaokat mar egy ideje mindenki kisebb jelentoseggel kezelte Washingtonon kivul, de ez az elhibazottan levezenylett kivonulas evekig ereztetni fogja hatasat, kisebb erdekerenyesito ereje lesz az amerikai diplomacianak.
(Georgetown kulpolitika prof)

-Az amerikai nemzetkozi vezeto szerepet ert csorbat mar nem lehet kikoszorulni.Biden a dohai egyezmenyhez annak ellenere kototte magat, hogy a talibok megszegtek az abban foglaltakat.
(volt afganisztani amerikai nagykovet)

-Az afgan erok azert nem tudtak ellenallast kifejteni, mert atjarta a szervezetet a korrupcio.
(Massoud Alapitvany)

-A talibok visszaterese es az, hogy ujabb amerikai beavatkozas mar nem fenyegeti oket, egy sokkal nagyobb nemzetbiztonsagi rizikot keletkeztethet, mint amilyet az orszag 9/11 elott jelentett.
(Senior VP Atlantic Council)

Szerkesztette: undisputedly
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 971 — Lucas Scott
Ajánlott néznivaló: Adam Curtis - Bitter Lake

Ha valaki szeretne gyorstalpalót Afganisztán történelméből és az elcseszett nyugati külpolitikából
r.baggio
Vagy a Hosseini könyvek. Nagyon jó kis etnikai háttér bemutatás

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 905 — capitaine du château de Vienne 1487
 index.hu/kulfold/2021/08/16/a-hamasz-gratulalt-a-taliboknak-az-egyesult-allamok-legyozesehez-afganisztan-ahmad-majdalani-musza-abu-marzuk/


A tálibok győzelme felbátorítja a palesztin ellenállókat, beleértve a Hamászt is, mivel azt bizonyítja, hogy katonai fölényük ellenére is le lehet győzni Amerikát és a szövetségeseiket
ozibozi
azé a távolság jólállnekik
ahogy boldogult nagyanyám mondtavót azé szerecc me nem ismersz, majha megismersz megutász....


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 534
 index.hu/kulfold/2021/08/16/a-hamasz-gratulalt-a-taliboknak-az-egyesult-allamok-legyozesehez-afganisztan-ahmad-majdalani-musza-abu-marzuk/


A tálibok győzelme felbátorítja a palesztin ellenállókat, beleértve a Hamászt is, mivel azt bizonyítja, hogy katonai fölényük ellenére is le lehet győzni Amerikát és a szövetségeseiket
ozibozi
Csak Izrael nem fog hazamenni.
somoskovig
Nehéz is lenne, ha mindenhol otthon van. 😊
ozibozi
ejnye 😉
több mint 4 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 133 — no es importante
Ajánlott néznivaló: Adam Curtis - Bitter Lake

Ha valaki szeretne gyorstalpalót Afganisztán történelméből és az elcseszett nyugati külpolitikából


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 426 — #NoStress
 index.hu/kulfold/2021/08/16/a-hamasz-gratulalt-a-taliboknak-az-egyesult-allamok-legyozesehez-afganisztan-ahmad-majdalani-musza-abu-marzuk/


A tálibok győzelme felbátorítja a palesztin ellenállókat, beleértve a Hamászt is, mivel azt bizonyítja, hogy katonai fölényük ellenére is le lehet győzni Amerikát és a szövetségeseiket
ozibozi
Csak Izrael nem fog hazamenni.
somoskovig
Mivel már hazament és most otthon van.

több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 21 727
 index.hu/kulfold/2021/08/16/a-hamasz-gratulalt-a-taliboknak-az-egyesult-allamok-legyozesehez-afganisztan-ahmad-majdalani-musza-abu-marzuk/


A tálibok győzelme felbátorítja a palesztin ellenállókat, beleértve a Hamászt is, mivel azt bizonyítja, hogy katonai fölényük ellenére is le lehet győzni Amerikát és a szövetségeseiket
ozibozi
Csak Izrael nem fog hazamenni.
somoskovig
Nehéz is lenne, ha mindenhol otthon van. 😊
több mint 4 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 569 — Chiefs GM
 index.hu/kulfold/2021/08/16/a-hamasz-gratulalt-a-taliboknak-az-egyesult-allamok-legyozesehez-afganisztan-ahmad-majdalani-musza-abu-marzuk/


A tálibok győzelme felbátorítja a palesztin ellenállókat, beleértve a Hamászt is, mivel azt bizonyítja, hogy katonai fölényük ellenére is le lehet győzni Amerikát és a szövetségeseiket
ozibozi
Csak Izrael nem fog hazamenni.

több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 21 727
 index.hu/kulfold/2021/08/16/a-hamasz-gratulalt-a-taliboknak-az-egyesult-allamok-legyozesehez-afganisztan-ahmad-majdalani-musza-abu-marzuk/


A tálibok győzelme felbátorítja a palesztin ellenállókat, beleértve a Hamászt is, mivel azt bizonyítja, hogy katonai fölényük ellenére is le lehet győzni Amerikát és a szövetségeseiket

Szerkesztette: ozibozi
több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 905 — capitaine du château de Vienne 1487
 9gag.com/gag/amPw5Q4?fbclid=IwAR1_9udNa5QEeXfLyVczbOcswamCS47cVFnkIz_D19UyjPmlqtXEIhEzLNc
Vrij6
idióták
NB2
Errol van valami megerosites, hogy ez tenyleg most tortent Kabulban? Eleg eletszerutlen. Vagy ennyire elkeseredettek vagy eletukben eloszor latnak repulot es nicnsenek tisztaban a mukodesi elvvel.
undisputedly
Életképtelen szarfészek az egész ország (bár az egész térség az kábé...), mondtam hogy a napalm a megoldás...
warr_b
hát ilyen szempontok alapján fél afrikát is le lehetne dózerolni
egyszerűen amúgy nem tudom mi a jó megoldás: megvárni amíg ők is eljutnak a mi fejlettségünkre vagy tényleg kipucolni az ilyen középkori hordákat a picsába
NB2
Ezeket erőszakkal soha nem lehet kipucolni.
A távolságtartás tűnik még talán a legjobb megoldásnak.
Kampman
Egyertelmu, hogy az invazios, elo-eros megoldas a kozeljovoben csak a legutolso utani megoldas lehet barkinek a nyugatiak kozul. Marad a "soft-power". Ez az elmult 20 ev jo lecke volt erre.
undisputedly
De csak soft power nem biztos h megoldás a 9/11 megelőzésére. Mielőtt: foggalmam sincs mi a megoldás, de ami most jön az nagyon fájni fog ott sokaknak. Farkasbol nem lesz haziblöki, főleg ha a falka vezér egy négy fal között levő egyházi elméleti személy.
csebi
Europanak is faji fog, az a legnagyobb baj. Fel kell keszulni egy olyan vilagra, ahol a "nyugati" orszagok mar nem mehetnek csak ugy oda szarazfoldi haderovel egy idegen orszaga "rendet tenni", akkor sem, ha az egy szamunkra barbar es fejletlen orszag.
undisputedly
Erről gondolkoztam h írok lehet egy hosszabbat h miért fajhat Európának és lehet h miért nem. Pusztán menedekkero szemszögből.
csebi
erőpolitikailag viszont jól ki lehet jönni
(mindig a talibánról brekegnek, de ha befordítanák pastu-ba sokkal egyszerűbb képletek rajzolódnának ki, a pastu területeket kettévágja a pakisztáni határ mermirrmur tehát hiába bassza meg odaát ha egyszer ideát mindig regenerálódik)

tehát
1. a ravasz szövetséges Pakisztán kap egy nagy bránert az arcába, mikor Kabul után kanyarba fordulnak a járművekkel
2. ó a kedves Irán mán készülhet is, mer nem lesz energiája Szíriában baszni a rezet, mer a dári befogadással lesznek épp elfoglava, nem Asszad cerkájának a hegyezésével
3. és a csodás Oroszhon is gyorsan fölhúzza gatyáját a bránerméregetésben, mikor türk testvéreink visszatérnek az igazi iszlámhozz
4. és Kína csak egy ugrás egy teljesen kitűnően professzionálisan felépített konfliktuszóna kicsit közelebb a határaihoz, mint szeretné - igen secko jedno közel-kelet, tessék ügyeskedni!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 293
Azért így és ilyen káoszban kivonulni tényleg szégyen az amcsikra nézve. Stabil lejtőn van a külpolitikájuk. Az arab világban van még egy szaudi "szövetségesük", akik már másfelé is kacsingatnak. Papíron keménykednek a távol keleten, de ott meg a kínaiak szarják le őket és az csinálnak (ami a pillanatnyi érdekük) amit akarnak , az usa meg nézi. Van még nekik Európa, de itt is egyre kevésbé fosunk be tőlük. A németek is megépítették az oroszokkal közös északi vezetéküket, ott sem tudták érvényesíteni azt akaratukat.

Steelers fan
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 21 727
Akkor most a Rambo 2. - ben kinek kell majd drukkolni?
több mint 4 éve
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 560
 9gag.com/gag/amPw5Q4?fbclid=IwAR1_9udNa5QEeXfLyVczbOcswamCS47cVFnkIz_D19UyjPmlqtXEIhEzLNc
Vrij6
idióták
NB2
Errol van valami megerosites, hogy ez tenyleg most tortent Kabulban? Eleg eletszerutlen. Vagy ennyire elkeseredettek vagy eletukben eloszor latnak repulot es nicnsenek tisztaban a mukodesi elvvel.
undisputedly
Életképtelen szarfészek az egész ország (bár az egész térség az kábé...), mondtam hogy a napalm a megoldás...
warr_b
hát ilyen szempontok alapján fél afrikát is le lehetne dózerolni
egyszerűen amúgy nem tudom mi a jó megoldás: megvárni amíg ők is eljutnak a mi fejlettségünkre vagy tényleg kipucolni az ilyen középkori hordákat a picsába
NB2
Ezeket erőszakkal soha nem lehet kipucolni.
A távolságtartás tűnik még talán a legjobb megoldásnak.
Kampman
Egyertelmu, hogy az invazios, elo-eros megoldas a kozeljovoben csak a legutolso utani megoldas lehet barkinek a nyugatiak kozul. Marad a "soft-power". Ez az elmult 20 ev jo lecke volt erre.
undisputedly
De csak soft power nem biztos h megoldás a 9/11 megelőzésére. Mielőtt: foggalmam sincs mi a megoldás, de ami most jön az nagyon fájni fog ott sokaknak. Farkasbol nem lesz haziblöki, főleg ha a falka vezér egy négy fal között levő egyházi elméleti személy.
csebi
Europanak is faji fog, az a legnagyobb baj. Fel kell keszulni egy olyan vilagra, ahol a "nyugati" orszagok mar nem mehetnek csak ugy oda szarazfoldi haderovel egy idegen orszaga "rendet tenni", akkor sem, ha az egy szamunkra barbar es fejletlen orszag.
undisputedly
Erről gondolkoztam h írok lehet egy hosszabbat h miért fajhat Európának és lehet h miért nem. Pusztán menedekkero szemszögből.
csebi
Király, várom ide vagy pol? 😊

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 971 — Lucas Scott
 9gag.com/gag/amPw5Q4?fbclid=IwAR1_9udNa5QEeXfLyVczbOcswamCS47cVFnkIz_D19UyjPmlqtXEIhEzLNc
Vrij6
idióták
NB2
Errol van valami megerosites, hogy ez tenyleg most tortent Kabulban? Eleg eletszerutlen. Vagy ennyire elkeseredettek vagy eletukben eloszor latnak repulot es nicnsenek tisztaban a mukodesi elvvel.
undisputedly
Életképtelen szarfészek az egész ország (bár az egész térség az kábé...), mondtam hogy a napalm a megoldás...
warr_b
hát ilyen szempontok alapján fél afrikát is le lehetne dózerolni
egyszerűen amúgy nem tudom mi a jó megoldás: megvárni amíg ők is eljutnak a mi fejlettségünkre vagy tényleg kipucolni az ilyen középkori hordákat a picsába
NB2
Ezeket erőszakkal soha nem lehet kipucolni.
A távolságtartás tűnik még talán a legjobb megoldásnak.
Kampman
Egyertelmu, hogy az invazios, elo-eros megoldas a kozeljovoben csak a legutolso utani megoldas lehet barkinek a nyugatiak kozul. Marad a "soft-power". Ez az elmult 20 ev jo lecke volt erre.
undisputedly
De csak soft power nem biztos h megoldás a 9/11 megelőzésére. Mielőtt: foggalmam sincs mi a megoldás, de ami most jön az nagyon fájni fog ott sokaknak. Farkasbol nem lesz haziblöki, főleg ha a falka vezér egy négy fal között levő egyházi elméleti személy.
csebi
Europanak is faji fog, az a legnagyobb baj. Fel kell keszulni egy olyan vilagra, ahol a "nyugati" orszagok mar nem mehetnek csak ugy oda szarazfoldi haderovel egy idegen orszaga "rendet tenni", akkor sem, ha az egy szamunkra barbar es fejletlen orszag.
undisputedly
Erről gondolkoztam h írok lehet egy hosszabbat h miért fajhat Európának és lehet h miért nem. Pusztán menedekkero szemszögből.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 4 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Erdekes historikusan visszanezni az amerikai elnokok nyilatkozatait. Rakerestem Obama mondott-e valamit most az orszagrol, ezt a 6-7 eves cikke dobta ki, benne ezzel az idezettel:

Speaking to U.S. troops, Obama said, “For many of you, this will be your last tour in Afghanistan.” His comment was met with an eruption of applause. “America’s war in Afghanistan will come to a responsible end.”

 www.cnbc.com/2014/05/25/obama-promises-afghanistan-war-will-end-at-close-of-year.html

Nem jott be.
több mint 4 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
 9gag.com/gag/amPw5Q4?fbclid=IwAR1_9udNa5QEeXfLyVczbOcswamCS47cVFnkIz_D19UyjPmlqtXEIhEzLNc
Vrij6
idióták
NB2
Errol van valami megerosites, hogy ez tenyleg most tortent Kabulban? Eleg eletszerutlen. Vagy ennyire elkeseredettek vagy eletukben eloszor latnak repulot es nicnsenek tisztaban a mukodesi elvvel.
undisputedly
Életképtelen szarfészek az egész ország (bár az egész térség az kábé...), mondtam hogy a napalm a megoldás...
warr_b
hát ilyen szempontok alapján fél afrikát is le lehetne dózerolni
egyszerűen amúgy nem tudom mi a jó megoldás: megvárni amíg ők is eljutnak a mi fejlettségünkre vagy tényleg kipucolni az ilyen középkori hordákat a picsába
NB2
Ezeket erőszakkal soha nem lehet kipucolni.
A távolságtartás tűnik még talán a legjobb megoldásnak.
Kampman
Egyertelmu, hogy az invazios, elo-eros megoldas a kozeljovoben csak a legutolso utani megoldas lehet barkinek a nyugatiak kozul. Marad a "soft-power". Ez az elmult 20 ev jo lecke volt erre.
undisputedly
De csak soft power nem biztos h megoldás a 9/11 megelőzésére. Mielőtt: foggalmam sincs mi a megoldás, de ami most jön az nagyon fájni fog ott sokaknak. Farkasbol nem lesz haziblöki, főleg ha a falka vezér egy négy fal között levő egyházi elméleti személy.
csebi
Europanak is faji fog, az a legnagyobb baj. Fel kell keszulni egy olyan vilagra, ahol a "nyugati" orszagok mar nem mehetnek csak ugy oda szarazfoldi haderovel egy idegen orszaga "rendet tenni", akkor sem, ha az egy szamunkra barbar es fejletlen orszag.
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 21 727
Ezt a világot ki szüntette meg?

Az Aki —legfőképp— a helikopterek és a konvojok ellen a Stinger-t,
majd a gyalogságnak az AMD, AKM-et végtelen lőszerrel együtt leszállította.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 30 410 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 www.glamour.hu/divathirek/amikor-afganisztan-meg-kovette-a-nyugati-divatot/8ft07rm

Nem is gondolnánk, hogy Afganisztánban, ahol ma csak tetőtől talpig beburkolt nőket találni, (akik még oktatásban sem részesülhetnek a tálib uralom óta) régen hordtak miniszoknyát, tartottak divatbemutatót, és hogy még a Vogue is fotózott ott divatanyagot.
ozibozi
Iránban ugyanez volt.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 21 727
 www.glamour.hu/divathirek/amikor-afganisztan-meg-kovette-a-nyugati-divatot/8ft07rm

Nem is gondolnánk, hogy Afganisztánban, ahol ma csak tetőtől talpig beburkolt nőket találni, (akik még oktatásban sem részesülhetnek a tálib uralom óta) régen hordtak miniszoknyát, tartottak divatbemutatót, és hogy még a Vogue is fotózott ott divatanyagot.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 4 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 534
 9gag.com/gag/amPw5Q4?fbclid=IwAR1_9udNa5QEeXfLyVczbOcswamCS47cVFnkIz_D19UyjPmlqtXEIhEzLNc
Vrij6
idióták
NB2
Errol van valami megerosites, hogy ez tenyleg most tortent Kabulban? Eleg eletszerutlen. Vagy ennyire elkeseredettek vagy eletukben eloszor latnak repulot es nicnsenek tisztaban a mukodesi elvvel.
undisputedly
Életképtelen szarfészek az egész ország (bár az egész térség az kábé...), mondtam hogy a napalm a megoldás...
warr_b
hát ilyen szempontok alapján fél afrikát is le lehetne dózerolni
egyszerűen amúgy nem tudom mi a jó megoldás: megvárni amíg ők is eljutnak a mi fejlettségünkre vagy tényleg kipucolni az ilyen középkori hordákat a picsába
NB2
Ezeket erőszakkal soha nem lehet kipucolni.
A távolságtartás tűnik még talán a legjobb megoldásnak.
Kampman
Egyertelmu, hogy az invazios, elo-eros megoldas a kozeljovoben csak a legutolso utani megoldas lehet barkinek a nyugatiak kozul. Marad a "soft-power". Ez az elmult 20 ev jo lecke volt erre.
undisputedly
De csak soft power nem biztos h megoldás a 9/11 megelőzésére. Mielőtt: foggalmam sincs mi a megoldás, de ami most jön az nagyon fájni fog ott sokaknak. Farkasbol nem lesz haziblöki, főleg ha a falka vezér egy négy fal között levő egyházi elméleti személy.
csebi
Nincs.
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 21 727
Nézd meg a neten, youtube-on vagy bárhol hogy éltek a
70-es években Kabulban az emberek. /nem egész afgánban, de a nagyvárosokban/
Ennek 40-50 éve.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 971 — Lucas Scott
 9gag.com/gag/amPw5Q4?fbclid=IwAR1_9udNa5QEeXfLyVczbOcswamCS47cVFnkIz_D19UyjPmlqtXEIhEzLNc
Vrij6
idióták
NB2
Errol van valami megerosites, hogy ez tenyleg most tortent Kabulban? Eleg eletszerutlen. Vagy ennyire elkeseredettek vagy eletukben eloszor latnak repulot es nicnsenek tisztaban a mukodesi elvvel.
undisputedly
Életképtelen szarfészek az egész ország (bár az egész térség az kábé...), mondtam hogy a napalm a megoldás...
warr_b
hát ilyen szempontok alapján fél afrikát is le lehetne dózerolni
egyszerűen amúgy nem tudom mi a jó megoldás: megvárni amíg ők is eljutnak a mi fejlettségünkre vagy tényleg kipucolni az ilyen középkori hordákat a picsába
NB2
Ezeket erőszakkal soha nem lehet kipucolni.
A távolságtartás tűnik még talán a legjobb megoldásnak.
Kampman
Egyertelmu, hogy az invazios, elo-eros megoldas a kozeljovoben csak a legutolso utani megoldas lehet barkinek a nyugatiak kozul. Marad a "soft-power". Ez az elmult 20 ev jo lecke volt erre.
undisputedly
De csak soft power nem biztos h megoldás a 9/11 megelőzésére. Mielőtt: foggalmam sincs mi a megoldás, de ami most jön az nagyon fájni fog ott sokaknak. Farkasbol nem lesz haziblöki, főleg ha a falka vezér egy négy fal között levő egyházi elméleti személy.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 4 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
 9gag.com/gag/amPw5Q4?fbclid=IwAR1_9udNa5QEeXfLyVczbOcswamCS47cVFnkIz_D19UyjPmlqtXEIhEzLNc
Vrij6
idióták
NB2
Errol van valami megerosites, hogy ez tenyleg most tortent Kabulban? Eleg eletszerutlen. Vagy ennyire elkeseredettek vagy eletukben eloszor latnak repulot es nicnsenek tisztaban a mukodesi elvvel.
undisputedly
Életképtelen szarfészek az egész ország (bár az egész térség az kábé...), mondtam hogy a napalm a megoldás...
warr_b
hát ilyen szempontok alapján fél afrikát is le lehetne dózerolni
egyszerűen amúgy nem tudom mi a jó megoldás: megvárni amíg ők is eljutnak a mi fejlettségünkre vagy tényleg kipucolni az ilyen középkori hordákat a picsába
NB2
Ezeket erőszakkal soha nem lehet kipucolni.
A távolságtartás tűnik még talán a legjobb megoldásnak.
Kampman
Nekem az nem tetszik, hogy afgánoktól lehet távolságot tartani, de Pakisztán semmivel sem jobb náluk és onnan már egyre nehezebb minden.

De azért van, aki hajlandó barátságot kötni érdekből:
 444.hu/2021/08/16/kina-barati-kapcsolatra-torekszik-a-talibokkal?fbclid=IwAR324CWur1vrcyWDmrYN_IRqOolwE450rlNKPazKTbpHUR2pgyxOMfjfCOw

Szerkesztette: Klaci79
több mint 4 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
 9gag.com/gag/amPw5Q4?fbclid=IwAR1_9udNa5QEeXfLyVczbOcswamCS47cVFnkIz_D19UyjPmlqtXEIhEzLNc
Vrij6
idióták
NB2
Errol van valami megerosites, hogy ez tenyleg most tortent Kabulban? Eleg eletszerutlen. Vagy ennyire elkeseredettek vagy eletukben eloszor latnak repulot es nicnsenek tisztaban a mukodesi elvvel.
undisputedly
Életképtelen szarfészek az egész ország (bár az egész térség az kábé...), mondtam hogy a napalm a megoldás...
warr_b
hát ilyen szempontok alapján fél afrikát is le lehetne dózerolni
egyszerűen amúgy nem tudom mi a jó megoldás: megvárni amíg ők is eljutnak a mi fejlettségünkre vagy tényleg kipucolni az ilyen középkori hordákat a picsába
NB2
Ezeket erőszakkal soha nem lehet kipucolni.
A távolságtartás tűnik még talán a legjobb megoldásnak.
Kampman
Egyertelmu, hogy az invazios, elo-eros megoldas a kozeljovoben csak a legutolso utani megoldas lehet barkinek a nyugatiak kozul. Marad a "soft-power". Ez az elmult 20 ev jo lecke volt erre.
több mint 4 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Alapvetően rettenetesen sajnálom azokat az ártatlanokat akik oda születtek és most tényleg megint egy ilyen ostoba rendszerrel kell szembenézniük. Nem mintha valaha is sokkal jobb lehetett volna nekik, max iskolába járhattak a lányok, de eddig meg egy végtelen korrupt hatalom volt az ország élén.
Ugyanakkor az is érdekes, hogy most van elég bátorság C-17-re felkapaszkodni, de fegyverropogás nélkül adták fel az egész országot a táliboknak az elvileg kiképzett afgán katonák...ez valami rossz tréfa. (tudom persze nyilván nem ugyanazok az emberek, mert azoknak a katonáknak csak éppen munka kellett, itt meg az életükért mennek a reptéren) Borzalmas szomorú az egész. Nem csinálták jól ezt a kivonulást, de kétlem, hogy valaha is jól csinálhatták volna, azután, hogy 2019-ben kiderült már, hogy teljesen értelmetlen az afgán hadseregbe pénzt ölni, mert egy napra nem hajlandóak eljátszani, hogy katonák.