USA és a világ
32 feliratkozó
több mint 4 éve
New Orleans, St. Louis, Baltimore és a pusztuló Detroit mind híredten erőszakos városok, és attól hogy bizonyos statok alapján beelőzik Chicago-t, utóbbi még nem kerül a biztonságos kategóriába, sőt. Ja és mindegyiknél demokrata a polgármester.Végre valaki érti miről beszélek.
r.baggio
Steelers fan
több mint 4 éve
Olvasd el többször mit írtam. Segítek: a két említett nagyvárosban a politikának köszönhetően meggyengült a rendőrség és ezzel is összefüggésben a súlyos bűncselekmények(lövöldözések , gyilkosságok) száma megugrott. Még egyszer: a korábbiakhoz képest nőtt meg ezen esetek száma. Amit te írsz arról én nem beszéltem. Természetesen azok a gócpontok: Baltimore, St.Louis, stb viszik régóta a statisztikai első helyeket és fogják is vinni. Még egyszer: a kontrasztra akartam rávilágítani ,hogy mit okoz a szélsőséges politika egyes esetekben. Érted?Utánanéztem, és ez sem igaz. Chicago messze nem a legrosszabb nagyváros bűnőzés szempontjából.Egy kis gúgli után ez 'a demokraták a pokolba vezetik a USA-t' újabb prop állomása.Ennek egy picit jobban nézz utána. A demokrata vezetésű nagyvárosokban igen is kézzel doghatóan nő a bűnözés minden szinten. New York jó példa. Az iskolapélda pedig Chicago. Na ott aztán van minden, rosszabb napokon bagdadban érezheti magát az ember. Vannak olyan városrészek amit elvesztett a rendőrség abból a szempontból. hogy ők csak mennek az események után, megelőzni, javítani a számokat nincs esélyük. Egyébként a baj az, hogy amíg egy két jól kontrollált területen(gettóban) folyt az öldöklés és lövöldözés, addig az átlagpolgárt nem érdekelte. Mára ez elszabadult és kis túlzással csatatér a város.
www.sfchronicle.com/local/article/San-Francisco-s-crime-rates-shifted-16071268.php
Azaz némelyik bűnözési mutató nőtt, némelyik csökkent, és persze hogy undi azt találta meg, amelyik nőtt 😉
Illetve még azt se, mert a kisértékű lopás csökkent.
ender1112
pfefe8
www.forbes.com/sites/niallmccarthy/2017/06/21/is-chicago-really-americas-most-dangerous-city-infographic/
www.alarms.org/top-100-most-dangerous-cities-in-america/
en.wikipedia.org/wiki/List_of_United_States_cities_by_crime_rate
stb.
Azt ugyan nem tudom, hogy a veszélyesebb városok közül melyik mennyire demokrata vagy republikánus, pláne, hogy van egy rakás lista különböző mutatók alapján különböző 'győztes' városokkal, de sem Chicago, sem New York, vagy S.F., L.A, nem az első egyiken sem.. Ideje frissíteni a közhelyszótárat 😉
ender1112
Steelers fan
több mint 4 éve
New Orleans, St. Louis, Baltimore és a pusztuló Detroit mind híredten erőszakos városok, és attól hogy bizonyos statok alapján beelőzik Chicago-t, utóbbi még nem kerül a biztonságos kategóriába, sőt. Ja és mindegyiknél demokrata a polgármester.

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
www.cbsnews.com/pictures/murder-map-deadliest-u-s-cities/Itt egy konkrét év és mutató: 2019, gyilkosság 100 000 főre:
1. St. Louis 64,54
2. Baltimore 58,27
3. Birmingham 50,62
28. Chicago 18,26.
Szerkesztette: ender1112
több mint 4 éve
Utánanéztem, és ez sem igaz. Chicago messze nem a legrosszabb nagyváros bűnőzés szempontjából.Egy kis gúgli után ez 'a demokraták a pokolba vezetik a USA-t' újabb prop állomása.Ennek egy picit jobban nézz utána. A demokrata vezetésű nagyvárosokban igen is kézzel doghatóan nő a bűnözés minden szinten. New York jó példa. Az iskolapélda pedig Chicago. Na ott aztán van minden, rosszabb napokon bagdadban érezheti magát az ember. Vannak olyan városrészek amit elvesztett a rendőrség abból a szempontból. hogy ők csak mennek az események után, megelőzni, javítani a számokat nincs esélyük. Egyébként a baj az, hogy amíg egy két jól kontrollált területen(gettóban) folyt az öldöklés és lövöldözés, addig az átlagpolgárt nem érdekelte. Mára ez elszabadult és kis túlzással csatatér a város.
www.sfchronicle.com/local/article/San-Francisco-s-crime-rates-shifted-16071268.php
Azaz némelyik bűnözési mutató nőtt, némelyik csökkent, és persze hogy undi azt találta meg, amelyik nőtt 😉
Illetve még azt se, mert a kisértékű lopás csökkent.
ender1112
pfefe8
www.forbes.com/sites/niallmccarthy/2017/06/21/is-chicago-really-americas-most-dangerous-city-infographic/
www.alarms.org/top-100-most-dangerous-cities-in-america/
en.wikipedia.org/wiki/List_of_United_States_cities_by_crime_rate
stb.
Azt ugyan nem tudom, hogy a veszélyesebb városok közül melyik mennyire demokrata vagy republikánus, pláne, hogy van egy rakás lista különböző mutatók alapján különböző 'győztes' városokkal, de sem Chicago, sem New York, vagy S.F., L.A, nem az első egyiken sem.. Ideje frissíteni a közhelyszótárat 😉
több mint 4 éve
Igazad van, de az is a demokrácia működésének része, ha Undinak meg éppen nem tetszik az ami van, és kritizálja. 😊Persze, lehet a demokráciát is kritizálni.
peterk2005
És mivel ő kritizálta, engem őszintén érdekelne, hogy mi jobbat tudna. Én is sokat töprengtem ezen, nekem nem jutott jobb az eszembe. Mindig remélem, hogy másnak hátha.
De nyilván nem tud semmi jobbat, csak megy a szokásos dulifulizás, terelés, csúsztatás, áljobbos vekengés.
több mint 4 éve
De te megfordítanád ezek szerint a népképviseletet.En pedig a tul megengedo es progssziv ugyeszi szemlelet ellen. Tudok alternativat javasolni: Ne valasszanak szelsoseges ugyeszeket.Én a homofóbia ellen ágálok, a törvény jogszerűségét egy percig nem vitattam, liberális demokrataként evidenciának veszem, hogy megszülethetett, ráadásul uszkve 80 százalékos többséggel, többpárti támogatással.Megint szandekosan osszemosol fogalmakat....Én azt furcsállom, hogy ami ellen ágálsz, az tulajdonképpen a demokrácia maga.
undisputedly
Hogy emberek megválasztanak valakit, aki aztá valamit csinál.
Úúúúúristen, hova lesz így a világ.
De baszki, az emberek ilyenek.
Megválasztják őket, politikusnak, bírónak, ügyésznek, számvizsgálóbizottsági tagnak és csinálnak valamit, azt, amit helyesnek gondolnak.
Jelen esetben ezt.
Aztán legközelebb is lesznek választások, és ha az embereknek majd nem tetszik amiket linkelgetsz, akkor egy más mentalitású, felfogású embert választanak a helyére, és a világ megy tovább.
Nehéz egyből eltalálni az optimális középutat, hol erre lendül túl a dolog, hol arra, de idővel csökken az amplitudó, és beáll egy nagyjából élhető középérték.
Ez a demokrácia.
Ha a demokrácia ellen ágálsz, akkor mondj jobbat helyette.
Az szerintem gimis szint, hogy csak a problémát detektálod, nem mondasz valami alternatívát.
Sobri Jóska
Miert agalas az, hogy kritizalok egy rendszert? Az agalas az lenne, ha ugy ervelnek, hogy szantsak be a mostani rendszert, mert ide vezetett.
Vagy mintha azt mondanam, hogy te miert agalsz a demokracia ellen? A Fidesz demokratikus jogallami keretek kozt hozta a pedofil-torvenyt, megis 40 kommentben"gimis szinten" agaltal a demokracia ellen. Miert?
undisputedly
Illetve én tudok jobbat mondani, alternatívát javallani:
Ne hozzanak homofób-törvényt.
Te mi jobbat tudsz a demokráciánál ajánlani?
Sobri Jóska
Tessek.
undisputedly
Én választóként a választott képviselőmnek javaslok alternatívát, legfeljebb ignorál, és választok mást.
De te honnan és kinek javaslod, hogy mit tegyen? A veled egyenrangú választónak?
De ezzel elismered a demokráciát, pont azt, ami ellen ágálsz.
Ez önellentmondás, inkoherencia.
Ne az ügyészek ellen mondj alternatívát, hogy a hasonlat kereteiben maradjunk, hanem a demokráciára.
több mint 4 éve
En pedig a tul megengedo es progssziv ugyeszi szemlelet ellen. Tudok alternativat javasolni: Ne valasszanak szelsoseges ugyeszeket.Én a homofóbia ellen ágálok, a törvény jogszerűségét egy percig nem vitattam, liberális demokrataként evidenciának veszem, hogy megszülethetett, ráadásul uszkve 80 százalékos többséggel, többpárti támogatással.Megint szandekosan osszemosol fogalmakat....Én azt furcsállom, hogy ami ellen ágálsz, az tulajdonképpen a demokrácia maga.
undisputedly
Hogy emberek megválasztanak valakit, aki aztá valamit csinál.
Úúúúúristen, hova lesz így a világ.
De baszki, az emberek ilyenek.
Megválasztják őket, politikusnak, bírónak, ügyésznek, számvizsgálóbizottsági tagnak és csinálnak valamit, azt, amit helyesnek gondolnak.
Jelen esetben ezt.
Aztán legközelebb is lesznek választások, és ha az embereknek majd nem tetszik amiket linkelgetsz, akkor egy más mentalitású, felfogású embert választanak a helyére, és a világ megy tovább.
Nehéz egyből eltalálni az optimális középutat, hol erre lendül túl a dolog, hol arra, de idővel csökken az amplitudó, és beáll egy nagyjából élhető középérték.
Ez a demokrácia.
Ha a demokrácia ellen ágálsz, akkor mondj jobbat helyette.
Az szerintem gimis szint, hogy csak a problémát detektálod, nem mondasz valami alternatívát.
Sobri Jóska
Miert agalas az, hogy kritizalok egy rendszert? Az agalas az lenne, ha ugy ervelnek, hogy szantsak be a mostani rendszert, mert ide vezetett.
Vagy mintha azt mondanam, hogy te miert agalsz a demokracia ellen? A Fidesz demokratikus jogallami keretek kozt hozta a pedofil-torvenyt, megis 40 kommentben"gimis szinten" agaltal a demokracia ellen. Miert?
undisputedly
Illetve én tudok jobbat mondani, alternatívát javallani:
Ne hozzanak homofób-törvényt.
Te mi jobbat tudsz a demokráciánál ajánlani?
Sobri Jóska
Tessek.
több mint 4 éve
Igazad van, de az is a demokrácia működésének része, ha Undinak meg éppen nem tetszik az ami van, és kritizálja. 😊...Én azt furcsállom, hogy ami ellen ágálsz, az tulajdonképpen a demokrácia maga.
undisputedly
Hogy emberek megválasztanak valakit, aki aztá valamit csinál.
Úúúúúristen, hova lesz így a világ.
De baszki, az emberek ilyenek.
Megválasztják őket, politikusnak, bírónak, ügyésznek, számvizsgálóbizottsági tagnak és csinálnak valamit, azt, amit helyesnek gondolnak.
Jelen esetben ezt.
Aztán legközelebb is lesznek választások, és ha az embereknek majd nem tetszik amiket linkelgetsz, akkor egy más mentalitású, felfogású embert választanak a helyére, és a világ megy tovább.
Nehéz egyből eltalálni az optimális középutat, hol erre lendül túl a dolog, hol arra, de idővel csökken az amplitudó, és beáll egy nagyjából élhető középérték.
Ez a demokrácia.
Ha a demokrácia ellen ágálsz, akkor mondj jobbat helyette.
Az szerintem gimis szint, hogy csak a problémát detektálod, nem mondasz valami alternatívát.
Sobri Jóska
Teljesen mas iranyu amit mondasz. Ha targyalason az eskudtszek velhetoen elitelne, tehet bunos, es a biroi gyakorlat szerint 20 evet kapna, akkor tulajdonkeppen meg jol is jar a 6-7 evvel.undisputedlyVan ilyen is, de én nem erről beszéltem, hanem arról amikor a dealeket komoly nyomással "erőltetik" rá a gyanúsítottakra, és szó nincs arról, hogy azok kedvezményesebbek legyenek, mint a várható bírósági ítélet. Sokszor még súlyosabbak is, mint egy korrekt védelemmel a bíróságon várható lenne. Rengeteg érdekvédelmi szervezet fogalmazta ez a kritikát már meg.
Ez a megjegyzésem egyébként nem is az általad felhozott témához kapcsolódott közvetlenül, csak ha már leírtad, hogy a progresszív ügyészek hajlamosak dealeket kötni és nem vinni bíróságig az ügyet, ehhez jegyeztem meg, hogy ez nem a progresszívek "kiváltsága", hanem általános. És vannak belőle következő negatív jelenségek bőven, mindenféle irányzatba. (Amúgy érdekes, hogy miközben megvan az igazságszolgáltatásuknak ez az oldala - hogy rengeteg ügy nem jut el tárgyalásig - aközben meg a legtöbb ember ül börtönben lakosságarányosan náluk a nyugati világ országai közül. Szóval börtönbe zavarni ettől függetlenül is nagyobb arányban "sikerül" a vádlottakat, mint máshol. Érdekes kettősség, és érdekes kettős probléma, amivel kezdeni kell valamit, mert egyik se jó.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Bécs is élhetetlen és veszélyes lett, hiszen lézer dzsoni is megaszonta. 😊leszarom mit hazudnak a politikusok. ettől még igaz amit írtam.
ozibozi
Steelers fan
több mint 4 éve
Én a homofóbia ellen ágálok, a törvény jogszerűségét egy percig nem vitattam, liberális demokrataként evidenciának veszem, hogy megszülethetett, ráadásul uszkve 80 százalékos többséggel, többpárti támogatással.Megint szandekosan osszemosol fogalmakat....Én azt furcsállom, hogy ami ellen ágálsz, az tulajdonképpen a demokrácia maga.
undisputedly
Hogy emberek megválasztanak valakit, aki aztá valamit csinál.
Úúúúúristen, hova lesz így a világ.
De baszki, az emberek ilyenek.
Megválasztják őket, politikusnak, bírónak, ügyésznek, számvizsgálóbizottsági tagnak és csinálnak valamit, azt, amit helyesnek gondolnak.
Jelen esetben ezt.
Aztán legközelebb is lesznek választások, és ha az embereknek majd nem tetszik amiket linkelgetsz, akkor egy más mentalitású, felfogású embert választanak a helyére, és a világ megy tovább.
Nehéz egyből eltalálni az optimális középutat, hol erre lendül túl a dolog, hol arra, de idővel csökken az amplitudó, és beáll egy nagyjából élhető középérték.
Ez a demokrácia.
Ha a demokrácia ellen ágálsz, akkor mondj jobbat helyette.
Az szerintem gimis szint, hogy csak a problémát detektálod, nem mondasz valami alternatívát.
Sobri Jóska
Miert agalas az, hogy kritizalok egy rendszert? Az agalas az lenne, ha ugy ervelnek, hogy szantsak be a mostani rendszert, mert ide vezetett.
Vagy mintha azt mondanam, hogy te miert agalsz a demokracia ellen? A Fidesz demokratikus jogallami keretek kozt hozta a pedofil-torvenyt, megis 40 kommentben"gimis szinten" agaltal a demokracia ellen. Miert?
undisputedly
Illetve én tudok jobbat mondani, alternatívát javallani:
Ne hozzanak homofób-törvényt.
Te mi jobbat tudsz a demokráciánál ajánlani?
több mint 4 éve
Bécs is élhetetlen és veszélyes lett, hiszen lézer dzsoni is megaszonta. 😊
több mint 4 éve
Egy kis gúgli után ez 'a demokraták a pokolba vezetik a USA-t' újabb prop állomása.Ennek egy picit jobban nézz utána. A demokrata vezetésű nagyvárosokban igen is kézzel doghatóan nő a bűnözés minden szinten. New York jó példa. Az iskolapélda pedig Chicago. Na ott aztán van minden, rosszabb napokon bagdadban érezheti magát az ember. Vannak olyan városrészek amit elvesztett a rendőrség abból a szempontból. hogy ők csak mennek az események után, megelőzni, javítani a számokat nincs esélyük. Egyébként a baj az, hogy amíg egy két jól kontrollált területen(gettóban) folyt az öldöklés és lövöldözés, addig az átlagpolgárt nem érdekelte. Mára ez elszabadult és kis túlzással csatatér a város.
www.sfchronicle.com/local/article/San-Francisco-s-crime-rates-shifted-16071268.php
Azaz némelyik bűnözési mutató nőtt, némelyik csökkent, és persze hogy undi azt találta meg, amelyik nőtt 😉
Illetve még azt se, mert a kisértékű lopás csökkent.
ender1112
Steelers fan
több mint 4 éve
Megint szandekosan osszemosol fogalmakat....Én azt furcsállom, hogy ami ellen ágálsz, az tulajdonképpen a demokrácia maga.
undisputedly
Hogy emberek megválasztanak valakit, aki aztá valamit csinál.
Úúúúúristen, hova lesz így a világ.
De baszki, az emberek ilyenek.
Megválasztják őket, politikusnak, bírónak, ügyésznek, számvizsgálóbizottsági tagnak és csinálnak valamit, azt, amit helyesnek gondolnak.
Jelen esetben ezt.
Aztán legközelebb is lesznek választások, és ha az embereknek majd nem tetszik amiket linkelgetsz, akkor egy más mentalitású, felfogású embert választanak a helyére, és a világ megy tovább.
Nehéz egyből eltalálni az optimális középutat, hol erre lendül túl a dolog, hol arra, de idővel csökken az amplitudó, és beáll egy nagyjából élhető középérték.
Ez a demokrácia.
Ha a demokrácia ellen ágálsz, akkor mondj jobbat helyette.
Az szerintem gimis szint, hogy csak a problémát detektálod, nem mondasz valami alternatívát.
Sobri Jóska
Miert agalas az, hogy kritizalok egy rendszert? Az agalas az lenne, ha ugy ervelnek, hogy szantsak be a mostani rendszert, mert ide vezetett.
Vagy mintha azt mondanam, hogy te miert agalsz a demokracia ellen? A Fidesz demokratikus jogallami keretek kozt hozta a pedofil-torvenyt, megis 40 kommentben"gimis szinten" agaltal a demokracia ellen. Miert?
több mint 4 éve
...Én azt furcsállom, hogy ami ellen ágálsz, az tulajdonképpen a demokrácia maga.
undisputedly
Hogy emberek megválasztanak valakit, aki aztá valamit csinál.
Úúúúúristen, hova lesz így a világ.
De baszki, az emberek ilyenek.
Megválasztják őket, politikusnak, bírónak, ügyésznek, számvizsgálóbizottsági tagnak és csinálnak valamit, azt, amit helyesnek gondolnak.
Jelen esetben ezt.
Aztán legközelebb is lesznek választások, és ha az embereknek majd nem tetszik amiket linkelgetsz, akkor egy más mentalitású, felfogású embert választanak a helyére, és a világ megy tovább.
Nehéz egyből eltalálni az optimális középutat, hol erre lendül túl a dolog, hol arra, de idővel csökken az amplitudó, és beáll egy nagyjából élhető középérték.
Ez a demokrácia.
Ha a demokrácia ellen ágálsz, akkor mondj jobbat helyette.
Az szerintem gimis szint, hogy csak a problémát detektálod, nem mondasz valami alternatívát.
több mint 4 éve
Van a statisztika, meg van az anekdota, melyiknek higgyek vajon? 😉Egy kis gúgli után ez 'a demokraták a pokolba vezetik a USA-t' újabb prop állomása.Uh, nagy kar, hogy ender probalja relativizalni a bunozesi statisztikakat, belevonva annak minden fajtajat, amikor kifejezetten a vagyon elleni buncselekmenyekrol volt szo illetve a lopasokrol, ami miatt uzleteknek kell bezarnia, raadasul SF-rol es kisebb mertekben kaliforniarol.
www.sfchronicle.com/local/article/San-Francisco-s-crime-rates-shifted-16071268.php
Azaz némelyik bűnözési mutató nőtt, némelyik csökkent, és persze hogy undi azt találta meg, amelyik nőtt 😉
Illetve még azt se, mert a kisértékű lopás csökkent.
ender1112
6 eve valtoztattak a lopas ertekhataran. Nyilvan egy magasabb baziserteku 2019-hez merten, amikor nem volt pandemia, egy 2020-as statisztika alacsonyabb lesz, hiszen kaliforniaban kb minden bezart 2020-ban.
De persze a nagy multik csak kitalaltak a lopasokat, hogy szegeny progressziv DA-k altal vezetett joghatosagokat rossz fenyben tuntessek fel 😊
undisputedly
több mint 4 éve
Egy kis gúgli után ez 'a demokraták a pokolba vezetik a USA-t' újabb prop állomása.Uh, nagy kar, hogy ender probalja relativizalni a bunozesi statisztikakat, belevonva annak minden fajtajat, amikor kifejezetten a vagyon elleni buncselekmenyekrol volt szo illetve a lopasokrol, ami miatt uzleteknek kell bezarnia, raadasul SF-rol es kisebb mertekben kaliforniarol.
www.sfchronicle.com/local/article/San-Francisco-s-crime-rates-shifted-16071268.php
Azaz némelyik bűnözési mutató nőtt, némelyik csökkent, és persze hogy undi azt találta meg, amelyik nőtt 😉
Illetve még azt se, mert a kisértékű lopás csökkent.
ender1112
6 eve valtoztattak a lopas ertekhataran. Nyilvan egy magasabb baziserteku 2019-hez merten, amikor nem volt pandemia, egy 2020-as statisztika alacsonyabb lesz, hiszen kaliforniaban kb minden bezart 2020-ban.
De persze a nagy multik csak kitalaltak a lopasokat, hogy szegeny progressziv DA-k altal vezetett joghatosagokat rossz fenyben tuntessek fel 😊 De nem csak ok, hanem ezek a csunya, Kaliforniai Viszonteladok Szovetsege is azon dolgozik, hogy minel szarabb kepet fessen szegeny liberalisokrol:
abc7news.com/san-francisco-crime-sfpd-mayor-london-breed-in/10881799/
www.sfexaminer.com/news/how-viral-retail-thefts-are-feeding-sfs-biggest-problems/
edition.cnn.com/2021/06/16/us/san-francisco-shoplifting-walgreens/index.html
abc7news.com/chesa-boudin-neiman-marcus-san-francisco-sf-crime-robbery/10872608/
Szerkesztette: undisputedly
több mint 4 éve
Egy kis gúgli után ez 'a demokraták a pokolba vezetik a USA-t' újabb prop állomása. www.sfchronicle.com/local/article/San-Francisco-s-crime-rates-shifted-16071268.php
Azaz némelyik bűnözési mutató nőtt, némelyik csökkent, és persze hogy undi azt találta meg, amelyik nőtt 😉
Illetve még azt se, mert a kisértékű lopás csökkent.
Szerkesztette: ender1112
több mint 4 éve
Minden ilyen dolog a középosztály felszámolására tett kísérlet, mely az egyre szélesedő társadalmi és szociális olló egyenes következménye. Annyi helyen megjövendölték már ezt is, van az elit, mely eléldegél a maga gated community-jeiben úgy, hogy a söpredékkel" semmilyen viszonyba soha nem kerül, és van a többi réteg, ahol a felső körbe való csekély esélyű bekerülés alternatívája a lecsúszás, hiszen a legalja két kézzel húzza le magához a közvetlenül felette állókat.

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
Nem mondom, hogy nem örülök, ha Amerika belülről rohad.* Amilyen önérzetesek az amik, előbb-utóbb lesz majd aki meghúzza a ravaszt a boltban és akkor elszabadul a pokol! Akkor kérek majd pattogatott kukoricát 😊Mint amikor a fekete sportolók hazatértek a 36-os olimpiáról, és az volt a legmeglepőbb élményük hogy nem kellett a busz hátuljában ülniük
*kedvencem mikor 2vh-s filmekben fellépnek a hős amerikaik a csúnya gonosz nácik ellen, akik üldözik a zsidókat és ezt bőszen hangoztatják is, de kínosan hallgattak az ő faji politikájukról, mert 43-ban még nem volt fenékig tejfel a négerek élete😊 de nekik mindent lehet...
NB2
NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 4 éve
Nem mondom, hogy nem örülök, ha Amerika belülről rohad.* Amilyen önérzetesek az amik, előbb-utóbb lesz majd aki meghúzza a ravaszt a boltban és akkor elszabadul a pokol! Akkor kérek majd pattogatott kukoricát 😊*kedvencem mikor 2vh-s filmekben fellépnek a hős amerikaik a csúnya gonosz nácik ellen, akik üldözik a zsidókat és ezt bőszen hangoztatják is, de kínosan hallgattak az ő faji politikájukról, mert 43-ban még nem volt fenékig tejfel a négerek élete😊 de nekik mindent lehet...
több mint 4 éve
Teljesen mas iranyu amit mondasz. Ha targyalason az eskudtszek velhetoen elitelne, tehet bunos, es a biroi gyakorlat szerint 20 evet kapna, akkor tulajdonkeppen meg jol is jar a 6-7 evvel.Nem kell. A rendorseg atadja az ugyet az ugyeszsegnek es ott ahelyett, hogy vademelessel folytatodna, a delikvens beleegyezik kulonbozo elterelo programokba. Az ugyeszeknek elkepesztoen szeles dontesi jogkore van, gyakorlatilag kontroll nelkul a vadhatosag szerepeben. Attol kezdve, hogy vademeles nelkul barmilyen felugyelet hianyaban siman elengedik az ugyet, az elterelo programokon at a vadalku kotesig stb. undisputedlyEzt mindenféle ügyészi attitűddel csinálják, nem csak a "progresszív" attitűddel népszerű. A fekete érdekvédő mozgalmak pl. azon problémáznak, hogy sok lefogott feketét az ügyészség kvázi vádalkura "kényszerít" azzal, hogy "megfenyegeti", hogy ha nem megy bele az alkuba, akkor a bíróságon kap majd 20 évet. Így vádalkuval rásóznak mondjuk 6-8-at (ami gyakran erősen túlzás az elkövetett ügyhöz mérten), és a rendszer megússza a tárgyalást, az ügyész meg megkapja a piros pontot.
Az amerikai igaszságügyi rendszerre (is) sok tekintetben ráférne az átgondolás
peterk2005
Ez pont mas iranyu amit en irtam itt. a progressziv vadhatosagi reform pont abbol all, ami papiron ugye kivanatos, hogy ne legyen annyi bortonbuntetes, szabadsagelvonas tenyleg csak szukseges esetben jarjon ahol mar nincs mas megoldas. Legyenek alternativ modok amik nem stigmatizaljak az embert, amivel nem kerul be egy BV intezetbe, mert akkor onnet szinte biztosan kisiklik az elete.
Viszont a progresszivok ezt olyan szinten extrem modon tultoljak, jogalkoto, ugyesz egyuttesen, hogy amerika egyik legnagyobb varosaban mar nagy uzlet halozatok zarnak be, mert 35x tobbet kell biztonsagr kolteni, de igy is romma lopjak oket es a helyi jogszabalyok alapjan nem lehet mit csinalni. Mint ahogyan a ket betett video is mutatja. Faszi besetal, teletom egy kukaszsakot aruval, majd elmegy 😀
A peldamhoz felesleges becitalnom, de rendre vannak extrem visszas esetek, amikor valaki a tulzottan elnezo progressziv ugyeszi szemlelet miatt tud elkovetni tovabbi buncselekmenyeket. Rengeteg ilyen van, ami mar a tarsadalmi bizalmat is kikezdi, de ez mas posztra tartozna, annyira meg nem erdekel, hogy megirjam (ahogyan az emerikai igzasagugy hatalmas bakloveseirol, a korrupt rendorok vallomasa altal eliteltekrol is lehetne konyvet irni). Engem kifejezetten ez a SF erdekelt, ami az elmult par evben meg a kifejezetten liberalis kaliforniaban is kiverte a biztositekot, mert gyakorlatilag petri cseszekent funkcionalt a modern prog ugyeszi metodusokhoz, csak qrvara visszafele sult el. De legalabb a mostani elott hivatalban levo ugyesz aturott LA-ba es most ott valasztottak meg ugyesznek, ha jol tudom, szepen importaljak a szart 😀 Csak aztan LA is idoben allitsa fel a Kaki Orjaratot.
több mint 4 éve
Nem kell. A rendorseg atadja az ugyet az ugyeszsegnek es ott ahelyett, hogy vademelessel folytatodna, a delikvens beleegyezik kulonbozo elterelo programokba. Az ugyeszeknek elkepesztoen szeles dontesi jogkore van, gyakorlatilag kontroll nelkul a vadhatosag szerepeben. Attol kezdve, hogy vademeles nelkul barmilyen felugyelet hianyaban siman elengedik az ugyet, az elterelo programokon at a vadalku kotesig stb. undisputedlyEzt mindenféle ügyészi attitűddel csinálják, nem csak a "progresszív" attitűddel népszerű. A fekete érdekvédő mozgalmak pl. azon problémáznak, hogy sok lefogott feketét az ügyészség kvázi vádalkura "kényszerít" azzal, hogy "megfenyegeti", hogy ha nem megy bele az alkuba, akkor a bíróságon kap majd 20 évet. Így vádalkuval rásóznak mondjuk 6-8-at (ami gyakran erősen túlzás az elkövetett ügyhöz mérten), és a rendszer megússza a tárgyalást, az ügyész meg megkapja a piros pontot.
Az amerikai igaszságügyi rendszerre (is) sok tekintetben ráférne az átgondolás


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Oke, de sorban zarnak be Budapesten a lidlik/aldik/tescok/dm-ek a rengeteg lopas miatt? (mar amennyire Budapest merheto Friscohoz)Mivel nem tortenik semmi a tolvajokkal, igy felesleges az amugy is szukos eroforrasokat ilyen esetekre pazarolni. Legtobbszor ha bejelentik az uzletbol, ki se mennek, ha nincs szemelyi serules es az ertek 1000 dollar alatti.tolvajkergetőket néztem anno
Progressziv fellegvar 😊
undisputedly
és pont akkoriban emelték meg itthon is az értékhatárt 300 v 500k-ra
és az alatt kb semmi sem történt itthon
az kb 1k$ ugye szóval ...
Negritis
SF amugy szerintem az egesz nyugat legellentmondasosabb varosa. Tele van drogos hajlektalanokkal akik a varosi parkokban taboroznak, az utcak tele urulekkel, a bunozes az egekben, egesz californiahoz merten is, de a tech cegek felhajtottak megis a lakasarakat (pl a helyi meleg negyedbol is kiszoritottak az embereket stb), az egyetemek az obol tuloldalan stb.
Sehol mashol nincs ilyen fura egyvelege a rossz policybol eredo nyomornak, bunozesnek es hatalmas tokekoncentracionak, es az elit jelenletenek.
több mint 4 éve
Mivel nem tortenik semmi a tolvajokkal, igy felesleges az amugy is szukos eroforrasokat ilyen esetekre pazarolni. Legtobbszor ha bejelentik az uzletbol, ki se mennek, ha nincs szemelyi serules es az ertek 1000 dollar alatti.tolvajkergetőket néztem anno
Progressziv fellegvar 😊
undisputedly
és pont akkoriban emelték meg itthon is az értékhatárt 300 v 500k-ra
és az alatt kb semmi sem történt itthon
az kb 1k$ ugye szóval ...
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!